Lyon-Monte Carlo werd een auto-kerkhof If- V- - .1' Het conflict in het visserijbedrijf te IJmuiden De Goede rijdt sterke 500 meter ROLLEND RALLYE-RELAAS (6) Zeer velen werd de sfrijd tegen mist, sneeuw, ijs en slaap te machtig Rallye-team 200 bij Die gestrand f Nationale hardrijderij te St. Pancras DIT WOELIGE LEVEN Duivelverdrijver DONDERDAG 26 JANUARI 1950 jjet MONTE CARLO, 25 Januari (Van onze speciale verslaggever) ZIT ER OP!! En nu het eenmaal zo ver is, moet ge er eigenlijk om lachen. Zo zit ge ergens in de koude landen te blauwbekken dat de konen er violet van worden en drie maal vier en twintig uur later stroopt ge met een air van „wie doet me wat" de mouwen van uw groezelig geworden sporthemdje op en rijdt ge de boulevard van Monte Carlo op. En om de glorieuze intocht wat vol lediger te maken, heeft men er een dozijn of wat jonge dochters des vader lands bereid gevonden u met Frankrijks beste product, koud gekoelde cham pagne, dan maar ineens de vier voorafgaande dagen te doen vergeten en heus: dat kunnen die mensen daar! Men dient ons echter goed te verstaan: wij zijn officieel nooit in Monte Carlo aangekomen, zodat de namen van Koos, Cas en Josephientje niet zullen prijken op de lijst van succeshebbers, wier namen hier aan de wand zijn opgehangen. Want het noodlot heeft ons andermaal achter volgd en ons ditmaal volkomen uitgeschakeld. de Engelsman Cooper zijn gepasseerd, toen hij met een slakkengang van 25 km per uur voortkuierde, zonder de tijd te hebben ons een blik, laat staan een druppel uit zijn glimmende cock tailbar achter in zijn cockpit waardig te keuren. En bij Valenca gaf ook Cooper op. Als u dan nog weet, dat een garage houder nabij Digne ons vertelde, dat hij vandaag met het opslepen van niet minder dan zeven gestrande wagens in een cirkel van 25 km in doorsnee meer verdiend had dan een ander in een hele week, dan begrijpt u misschien ook, waarom wij er onder deze barre om standigheden maar liever de brui aan gaven. Dat anderhalf uur nadien, toen wij op de hoek van 'n verlaten straatje stonden te liften nog altijd rijders voorbij stoven, die eigenlijk een uur of vijf op ons voor moesten zijn; dat her en der de wagens die op tijd deze controlepost wisten te passeren op vijf vingers van onze beide verkleumde handen waren te tellen en dat tenslotte alle renwagens, ondanks hun snelheid en stroomlijn, als zodanig onherken baar waren van de modder, sneeuw en ijs, dat alles mag u ervan overtuigen, dat wij er wijs aan hebben gedaan ons huis en haard boven een kampement in de sneeuw te verkiezen En per slot van zaken menen wij met ere te zijn gesneuveld, conform de aan onze bloedverwanten gedane belofte en we hebben Jozefientje nog! Op een vrachtwagen. JJIT VERHAAL is in alle gammelheid getikt op de achterzijde van een wankele vrachtwagen, met geen ander gezelschap dan een vaalgrauwe straat hond, die kouwelijk zit te rillen en zich om geen enkel Rallye-drama wer kelijk druk wil maken. En eenmaal van ALS u ooit van plan mocht zijn de Rallye mee te rijden en de perfecte KNAC service levert u er, speciaal wat het traject van Lyon en omgeving betreft, de nodige reisbeschrijvingen voor, dan moogt ge u gelukkig prijzen, althans tot aan het moment dat de KNAC-producten gaan spreken van schilderachtige wegen en fraaie omge ving". Houdt u dan maar vast, want dan rijdt u een ellendige ervaring in uw leven tegemoet, tenzij u, waar de KNAC natuurlijk ook niets aan kan doen, een centimeter of vijf en dertig sneeuw bij Valence op de weg naar Digne zo schilderachtig vindt en u even veel van een groot aantal slip- avonturen, en erger, als u van een prachtig vergezicht vanaf de Mont Bianc houdt. En daarom zijn we nooit officieel in Monte Carlo aangekomen, want nauwelijks op weg naar Digne, toen een zucht naar zelfbehoud na het zien van de ene uitvaller na de andere „bij, tegen, op of in de bomen" voor goed onze hang naar de zilveren Ral lyetrofee had verdrongen, juist toen we met een kleine zestig kilometer per uur het kleine plaatsje Die waren ge passeerd, was plotseling dat kleine aanrijdinkje onvermijdelijk. Een slip pertje van niets, zoals er dezer dagen wellicht op het zuidelijk gebied wel licht honderden zijn geweest, resulteer de in: een afgeknapt berkenboompje en een ietwat verwrongen vooras, waarna wij in een bouwvallig Dies cafétje tot de slotsom kwamen, dat voortzetting van dit avontuur onver antwoordelijk zou zijn en dat derhalve de gehele affaire hier bij Die een even onromantisch als onverwacht einde moest nemen. De Ford derhalve in de garage, Josephientje zorgvuldig opge borgen in de binnenzak van Cas, een liftje voor de pers naar Monte Carlo, nog altijd een slordige driehonderd kilometer, waar wij per slot van reke ning, as of geen as, op dit moment on ontbeerlijk waren en twee enkele reis jes voor Koos en Cas per Ingewikkeld treinsysteem naar de finish, waar zij eerst morgenochtend zullen arriveren, wellicht nog juist op tijd om zich van een prachtige verzameling champagne- kurken meester te maken. Bij Lyon begon het. VANAF Parijs tot en met een hon- derdvijftigtal kilometers vóór Lyon was het ons allemaal van een leien dakje gegaan. Heel Frankrijk bleek in deze uren in het Rallye-spel geïnteres seerd, doch Koos had gelijk toen hij onder de rook van Nevers constateerde dat men de dag niet moet prijzen vóór de avond gevallen is. Toch kon hij toen nog niet weten, dat hij een half uur later tot in zijn oren in de blubber en de drab zou zitten. Daar bij Lyon be gon het. Misschien vindt u het eento nig worden, maar lees: de sneeuw lag er 35 centimeter hoog, de mist was hier en daar tot op nog geen honderd meter doordringbaar en zo ging het door, naar men ons hier met grote stelligheid kon vertellen, tot en met Nice, dat zich het genoegen van sneeuwballen te zien gooien al lange tijd heeft moeten ont zeggen. En als ge ons niet gelooft, bel dan het Rallye-comité in Monte Carlo maar eens op en vraag daar dan waar die vijftig wapens get>'even zijn, die zij hier eigenlijk graag hadden willen ont vangen of stel u met de eerste de bes te hoteleigenaar in verbinding met het verzoek u op te geven waarom van nacht in Monte Carlo een kleine 175 bedden onbeslapen zijn gebleven Wrakken langs de weg. MISSCHIEN dat wij u bij een volgende gelegenheid nog wel meer indruk ken van deze laatste onmenselijk zware etappe kunnen geven. Misschien zegt het u toch wel iets, als wij u vertellen, dat wij de peperdure Rolls Royce van In zijn apartementen in een New York's hotel, voltooit de hertog van Windsor zijn memoires, ter publi catie in hef maandblad „Life". de vrachtwagen af hebben wij ons in een hoekje van een klein cafétje te Monte Carlo afgezonderd, waar de for tuinlijke triomfators ons niet omstuw den en waar wij, onze ziel in lijdzaam heid bezittend, een telefonische ver binding met Nederland hebben aange vraagd. Eft als nu het laatste greintje men selijkheid U niet vreemd is, dan zult gij er nu genoegen mee moeten nemen, dat dit voor vandaag, wat ons betreft, definitief het einde is. Onze vrienden en die dat inmiddels geworden zijn, zijn al tenminste een vol uur bezig, de champagne te vervangen door wat hun beter gelegen komt: warm douchewa ter enhet bed. Ja zeker, dat zelfde lieve, innige bed, dat wij nu al in geen zes en negentig uur meer aanschouwd hebben en tot overmaat van ramp ook het eerste uur nog niet mogen beklim men, want U weet het iedereen heeft nu een zee van tijd, alleen de pers werkt op hoogspanning. Het zit er ech ter op, al moet nu het bed nog wachten. Lacht u vooral niet te hard, menend, dat het zo'n vaart wel niet zal lopen. Want ach, wat zegt het U, rondom de huiselijke haard eigenlijk, dat ar ergens onder de palmen van de Azuren kust een eenzame journalist staat, die zijn Rallyeverslag nog moet doorbellen? Gatsonides zonder strafpunten. In totaal zijn 34 Nederlandse teams reglementair of niet reglementair te Monte Carlo aangekomen. Van dege nen die binnen de drie uur na de vast gestelde tijd arriveerden, zijn er nog heel wat met talrijke strafpunten. Naar verluidt zou zich onder de tien of vijftien teams, die zonder strafpun ten zijn binnengekomen slechts één Ne derlandse ploeg bevinden, namelijk het team M. Gatsonides en K. S. Baren- dregt met Humber Super Snipe. Wat de damesequipes betreft, mevrouw A. J. Gravin van Limburg Stirum-Van Vre- denburch is met veel vertraging te Monte Carlo gearriveerd en men neemt aan, dat de Coupe des Dames ditmaal wel in Franse handen zal vallen. Het aantal ongelukken was vrij groot. Bij Digne moet een weggedeelte ge ruime tijd versperd zijn geweest en ook bij Castellane zat alles vast. Veel wa gens vlogen op elkaar in en het resul taat was, dat nog nooit zoveel bescha digde wagens in Monte Carlo zijn ge signaleerd. 23 Nederlandse teams uitgevallen Zeker honderd deelnemers hebben in totaal de strijd ergens in Europa gestaakt, maar van die honderd zul len er zeker 85 zijn geweest, die er gens tussen Nevers en Grasse zijn blijven steken. Van de 57 Nederlandse equipes hebben er 34 de eindcontröle bereikt. Drie en twintig Nederlandse teams zijn uitgevallen. Onmiddellijk na aankomst moesten de deelnemers nog de acceleratie- en remproef afleggen. De snelste tijd werd gemaakt door de Engelsman Allard, met een wagen van die naam, met 19 sec. gevolgd door Croveto (Frankrijk) met Delahaye in 21 sec. De derde was een Nederlander, dr Hille van de equipe W. de Jong met Ford in 21,4 sec. Ten hoogste 15 wagens zullen Vrij dag de regelmatigheids— en snelheids proef afleggen om het definitieve re sultaat te bepalen. De heer en mevrouw Van Blaaderen, die met Delahaye te Glasgow gestart waren, slipten op het laatste gedeelte van de route en kwamen in een ravijn terecht. De wagen viel 15 tot 20 me ter, waarna enkele bomen de val bra ken. Wonder boven wonder kwamen onze landgenoten er goed af. 7 -V f-\ H; 5\$ ftSf» Door de aanleg van nieuwe grote startbanenwaarvan %r reeds een in ge bruik is genomenblijkt het vliegveld Zuid-Limburg zeer geschikt te zijn voor uitwijkhaven voor het Europese luchtnetHet in aanbouw zijnde sta tion van de nieuwe Europese uitwijkhaven De te IJmuiden gehouden vergade ring van zeevissers, onder leiding van de Unie Verkeer, heeft een motie aan genomen, waarin wordt vastgesteld dat het bestuur van de Redersvereniging weigert te voldoen aan het verzoek van de Unie Verkeer om via een door de rijksaccountantsdienst in te stellen on derzoek de hoofdbesturen een juist in zicht te geven in de omstandigheden waarom het bedrijf niet meer is uit te oefenen. Deze weigering wordt ten zeerste be treurd, omdat daardoor niet in te be oordelen, welke middelen nodig zijn om het bedrijf te kunnen uitoefenen. De motie spreekt uit, dat een spoedig irt de vaart brengen van de nog opgelegde vloot dringend aanbeveling verdient, waarbij deze vissers zich bereid verkla ren op de geldende regeling van lonen en andere arbeidsvoorwaarden, zoals deze van kracht was, toen de reders zonder overleg met de Unie Verkeer de Vijf jaar wegens meineed voor Alger Hiss Mger Hiss, de voormalige hoge functionaris van het Amerikaanse de partement van Buitenlandse Zaken, is tot vijf a gevangenisstraf veroor deeld wegens meineed. Het hof stelde vast, dat Hi-: loog toen hij ontkende, dat hij in 1P38 documenten van het State Department had verstrekt aan Whittaker Chambers, die naar eigen verklaring koerier is geweest van een Russische spionnage organisatie. Hiss kreeg geen .'te. D maximumstraf, die de Amerikaanse wet voor meineed kent, is „i jaar gevangenisstraf en 4.000 dollar boete. Krijgt Amsterdam een Roosevelt-monument? In Amsterdam heeft zich een comité gevormd met het doel te komen tot de oprichting in de hoofdstad van een mo nument ter nagedachtenis van wijlen president Franklin D. Roosevelt. Naar het comité mededeelt, heeft burgemees ter d'Ailly reeds zijn instemming met dit plan betuigd en de grond en fun dering voor het op te richten monu ment, onder voorbehoud van de goed keuring door de gemeenteraad, toege zegd. Broekman, v.d. Voort, Heus en Huiskes naar Finland Naar wij vernemen heeft het be stuur van de KNSB besloten de vol gende rijders naar de Europese kam pioenschappen, die op 4 en 5 Februari in Finland worden gehouden, uit te zenden: Kees Broekman, Wim van der Voort, Anton Huiskes en Cor Heus. Leider van de ploeg is de heer Klaas Schenk. Wjj vernemen voorts, dat Lange- dijk nog steeds gehandicapt is door Pijn in de rug. HHYC WINT DE WEST-EUROPESE CUP HHYC (Den Haag) heeft voor de derde maal door een 81 overwin ning op de Racing Club de Paris, waarmede tevens revanche werd ge nomen voor de destijds in Rarijs ge leden 21 nederlaag, de West Euro- Pa Cup in het bezit gekregen. De tus senstanden waren 10, 41, 30. Onder ideale weersomstandigheden werden gisteren op de ijsbaan te St. Pancras onder auspiciën van de K.N.S.B. nationale langebaanwedstrij- den verreden, waarvoor zowel van de zijde der deelnemers als van het pu bliek grote belangstelling bestond. On geveer vijfendertig rijders bestreden elkaar op de smalle ijzers en met zulk een enthousiasme, dat zelfs vrij goede tijden werden genoteerd. Vijfhonderd meter in de tijd van 48.3 seconden is voor ons land een zeer goede prestatie en menige, in het Noorden verblijvende rijder, zou trots op een dergelijke tijd zijn. Ook de vijftienhonderd meter werd in een goede tijd verreden. De strijd, welke deze tijd opleverde, ging tussen de best geplaatsten van de 500 meter, L. de Goede en C. Scheer, beiden uit Amsterdam. Met fraaie lange streken ging het over de baan, huppelend dooi de bochten en in de laatste ronde held haftig zwaaiend met de armen. Reeds bij de start kon de Goede, die zojuist een wekenlange training in Noorwegen had meegemaakt, 'n kleine voorsprong verkrijgen, welke hij ondanks de vele pogingen van Scheer wist te behouden. Met de regelmaat van een klok, gingen beide rijders op de finish af, waar het verschil slechts ongeveer tien meters bedroeg. Door deze overwinningen, zowel op ,e 500 als op de 1500 meter, was de leidende positie van de Amster dammer bijna onbereikbaar geworden. Slechts een zeer slechte 3000 meter zou zijn kans vergooid hebben, doch ook op deze afstand bleek de nog jeugdige De Goede, van wie schaatsliefhebbend Nederland nog veel plezier kan beleven, één der sterksten. Alleen voor de met forse streken over het ijs glijdende Aalsmeerder Stigter moest hij zijn hoofd buigen. Op deze drieduizend meter was vooral de strijd tussen de Nederlandse uurrecordhouder M. Strij - bis uit H'karspel en de Hilversummer Van der Pol enerverend. Steeds weer lagen beide rijders gelijk in de bocht, steeds weer gleden zij over de rechte stukken en alleen 't grote uithoudings vermogen van de recordhouder bracht in de laatste ronde de beslissing. Aan het einde van deze zeer geslaag de wedstrijden, reikte de voorzitter van de IJsclub, de heer P. Vroegop, de verschillende prijzen uit en bedankte allen voor hun sportieve medewerking, in het bijzonder de heer Nap, die als trainer met de Nederlandse jongens naar het hoge Noorden meeging, voor de goede organisatie. Slechts één scha duw viel over de zonnige middag. Dat was een kleine valpartij, waarbij de heer L. Windt uit Spierdijk zijn scheen been brak. Het slachtoffer werd per auto naar zijn woning vervoerd. De uitslagen van de verschillende afstanden luidden: 500 meter: 1. L. de Goede (A'dam) 48.3 sec.; 2. Scheer (A'dam) 50.4 sec; 3. Ekelschot (A'dam) 51.3 sec.; 4. C. Stigter (Aalsmeer) 51.4 sec.; 5. M. Strij- bis (Harenkarspel) 51.6 sec. 1500 meter: 1. De Goede 2 min. 39.1; 2. Scheer 2 min. 41; 3. Stigter 2 min. 42.2; 4. Strijbis 2 min. 44.3; 5. Ekelschot 2 min. 44.4. 3000 meter: 1. Stigter 5 min. 40,2; 2. De Goede 5 min. 42.4; 3. Strijbis 5 min. 44.6; 4u Van de Pol 5 min. 47.8; 5. Scheer 5 min. 48.9. Eindklassement: 1. De Goede, 158.39 pnt.; 2. Stigter, 162.17 pnt.; 3. Scheer, 162.22 pnt.; 4. Strijbis 163.80 pnt.; 5. Ekelschot 166.49 pnt. Pijlsnel en in prachtige stijl glijdt de jeugdige Amsterdammer De Goede door de bocht op weg naar de eerste plaats. vloot hebben opgelegd, naar zee te gaan. Eveneens verklaren zij zich be reid tot heropening der onderhande lingen, mits de reders hun ingediend voorstel terugnemen en als basis der te voeren onderhandelingen de bestaan de regeling van lonen en andere ar beidsvoorwaarden wordt genomen. Ten slotte spreekt de motie haar volle in stemming uit met het door het be stuur gevoerde beleid. Haags inbrekerscomplot tot klaarheid gebracht Door het arresteren van twee inbre kers in Den Haag op 18 December van het vorig jaar kwam de poitie in de Residentie op het spoor van het be staan an een geheel inbrekers- en d' .-venbende. Het complot bleek te be staan van een gehele inbrekers en met inbraken bezig hield. De vrouwen waren in verschillende Haagse perce len werkzaam als dienstbode of werk ster en als bleek, dat er iets te halen viel, werd een tip gegeven en diefstal met inbraak of verbreking volgde dan op een tijdstip, dat de bewoner niet thuis was. Thans zijn acht personen g< -resteerd, waardoor acht inbraken zijn opgehelderd, waarbij de buit be droeg drie fietsen, sieraden, gouden munten en een bedrag aan contanten van ruim 8J)0 gulden. Franse regering bestrijdt valse berichtgeving De Franse regering heeft besloten, krachtig op te treden tegen kranten, die opzettelijk valse berichten afdruk ken. Met name betreft het hier de communistische pers, die schrijft over de „vuile oorlog in Indo-China" en die er naar streeft, het lossen van de wa penzendingen in het kader van de Amerikaanse hulpverlening naar Frankrijk verscheept, tegen te gaan. De CGT heeft alle Franse arbeiders opge roepen, zich te verzetten tegen de ver vaardiging en het vervoer van militaire goederen. De regering zal ook de sabotage aan treinen bestrijden. Zij denkt de bla den, die zich aan valse voorlichting schuldig maken, o.m. te treffen door de functies van redacteur en parle mentslid onverenigbaar te verklaren. Rina Kooi (Wieringen) eerste te Drachten Te Drachter werd gisteren een korte- baanwedstrijd op de schaats voor vrou wen gehouden. De uitslag luidt: 1. Rina Kooy (Wieringen,); 2. Ike Nienhuis 'Makkinga); 3. Jantje Bos scha (Wolvega). Aan deze wedstrijd werd ook deel genomen door de bekende athlete Foukje Dillema. In de eerste ronde van de strijd moest zij opgeven, aangezien zij pech had met haar schaats. Sukarno sprak met Nehroe President Sukarno heeft kort na zijn aankomst in New Delhi een on derhoud met premier Nehroe gehad. Gisteren bracht de president een be zoek aan enige ministers en sprak hij de leden van het parlement van India toe. Vrijdag richt hij zich tot de stu denten van de universiteit van New Delhi en Zaterdag bezoekt hij Taj Ma- hal in Agra. Koningin Juliana reüniste bij Leidse studenten Gis' en heeft H.M. Koningin Julia na de officiële viering van het 50 jarig bestaan van de Vereniging van Leidse vrouwelijke studemen bijgewoond. De koningin sloot zich om elf uur voor het station aan bij de reünisten met wie Zij, voorafgegaan door de bestu ren een ron tang door de stad maakte Desmiddags werd in de Zuiderkerk de openingsplechtigheid gehouden, waarna in het clubgebouw der vereni ging een receptie werd gehouden. BOERDERIJ UITGEBRAND Waarschijnlijk tengevolge van kort sluiting ontstond brand in de boerderij van de heer G. Boersma te Wartena. Hoewel de brandspuiten van Warga en Wartena spoedig ter plaatse waren kon riet worden voorkomen, dat de boer derij grotendeels uitbrandde en de in boedel geheel verloren ging. Het vee en het hooi konden worden gered. Ver zekering dekt d« schade. [)E ROTTERDAMSE POLITIE heeft, zoals mijn lijfblad me leert, da prediker Lam Jeevaratnam, die uit 't vzarme India kwam om hier heil en zegen te bezorgen, met een beleefde buiging over de grens geleid. Op zijn aanwezigheid wordt geen prijs meer gesteld. Als bedachtzaam mens zegt ge tut-tut tegen zo'n bericht. Want hoewel Lam door de Rotterdammers behoorlijker is behandeld dan Bonifa- cius indertijd door die wildebrassen van Dokkum is het toch geen kleinig heid, dat een democratisch politie apparaat een zendeling uit het land jaagt. Deze man beschikte over een tul band en een gele pij en over de macht om duivels uit mensen te schudden. Althans: volgens zijn eigen zeggen en en waarom zoudt ge een zendeling niet geloven? Hij wierp er zeven-en- dertig uit een oude vrouw en twaalf uit een kreupele stotteraar. Hetgeen gebeurde onder daverend hallelujah- geroep van 'n kerkvol extatische men sen, die opgewarmd waren met ge zangen en kreten. Zes of zeven bewus teloze schepselen lagen op het podium om de prediker heen gedrapeerd, ter wijl hij, olijfolie gietend en beteuterde vrouwen aan de haren rukkend, ztjn geestelijk karwei verrichtte. Welgeteld heeft hij in vier of vijf samenkomsten tweehonderd duiveis uit veertig mensen losgepeuterd en ik noem dat een behoorlijke oogst! Wat hééft men tegen zo'n man? LéAt hem in vrede die duivels uitwerpen! We hebben er nog hele voorraden van en ik kan niet inzien waarom men die knapen zou beschermen tegen de in grijpende manipulaties van zo'n po tige zendeling. Nu zegt de politie haar actie te hebben ondernomen met het oog op de gevaren voor massa-suggestie. Als Lam alleen maar gepreekt had, zou er niets zijn gebeurd. Maar hij sugge reert! En de politie van Rotterdam vindt, dat de massa niet gesuggereerd mè,g worden. Me lieve mensen als dót het criterium wordt voor politionele ac ties dan gaan er nog heel wat schreeu werige jongens dit land uit. Dan zal er hier en daar wel een zetel leeg komen wegens deportatie van de hoog mogende bezetter. Dan hebben we nooit verkiezingen meer en nooit meer vergaderingen met Haagse bolleboffen als „geachte spreker van deze avond". Wie durft dan nog toelichtingen op Rijksbegrotingen te schrijven of boek jes voor Lieftincks Spaarraad? Wie waagt het dan nog persconfet renties te houden na stofverwekkende arrestaties of rapporten te maken over de orde bij het Beheersinstituut? Wie heeft er dan nog Sehallenberg- verklaringen of prognoses over de zenuwziekte van Arie Meyer Schwen- cke Wie zal dat aandurven, als massa- suggestie, met uitwijzing wordt gestraft Eerlijk gezegd: er is na de bevrij ding al zoveel suggestie toegepast op de gewillige en stompgeprate massa, dat daarbij vergeleken de oliedruppels en de haarplukkerijen van Lam Jee varatnam maar klungelig kinderspul zijn. En die officieel getolereerde sug gestie jegens ons maar al te vaak in slaap gekletste volk heeft veel meer mensen de duvel ingejaagd dan die prediker er in gans zrjn carrière nog uit zal kunnen jagen. Enfin Lam gaat het land uit en de duvels blijven. Zo is het alle eeuwen door geweest en zo zal het wel blijven ook. JEREMIA BLOM. Premier Kolarof begraven Wassil Kolarof, de Maandag overle den Bulgaarse minister-president, is gisteren te Sofia begraven. Een koor van 3000 leden zong de internationale en als laatste groet werden kanonscho ten gelost. Het stoffelijk overschot is bijgezet in een graf, dat zich ter rech terzijde van het mausoleum met het stoffelijk overschot van Georgi Dimitrof bevindt. Het werd op een met zwarte en rode doeken bedekte affuit van het parlementsgebouw, waar het opgebaard had gelegen, naar de begraafplaats ge bracht. In de stoet liepen Kolarof's we duwe en twee zoons, de leiders van de Bulgaarse communistische partij, vice- premier Tsjervenkof en vooraanstaande Oosteuropese politici en diplomaten. Bij het mausoleum werd onder meer door maarschalk Worosjilof, plaatsvervan gend voorzitter van de Sowjetrussische ministerraad, het woord gevoerd. Baby in ijzige koude te vondeling gelegd De Groningse politie heeft vannacht te Deventer een 29-jarige vrouw ge arresteerd, die te Groningen haar baby op straat te vondeling had gelegd en daarna gevlucht was. De daderes if naar Groningen overgebracht. De baby was intussen in goede handen geraakt. SOVJET-UNIE ERKENT VSI. De Sovjet-Unie heeft besloten, de Verenigde Staten van Indonesië te er kennen als een souvéreine staat en diplomatieke betrekkingen aan te kno pen, zo heeft Moskou geantwoord bp een Nederlandse nota, waarin het feit van de souvereniteitsoverdracht werd medegedeeld.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 5