De oni GESLOTEN AGENDA WAT DE THEATERS BRENGEN spoedig I Stad en Omgeving, Balmasqué op Carnavalsavond Spoorwegpersoneel krijgt E.H.B.O.-lessen - - - .I, De uitgifte van nieuwe vuilnisemmers begint vo'gende week N.V.ALKMAAR5E WASSERIJ WE5TE RWEG TÉC.2670 UITMUNfENDJE WASBEHANDELING Een nuttige instelling Lanaediik De meuv/e avonturen van Pim, Parn en Pom Be rqen St Pancras Beemster De bouwvolurri noodschoot gaf Bestolen een gunnin Eenler.ing van VRIJDAG 37 JANUARI 1950 Een oude traditie in ere hersteld Op Zaterdag 18 Februari organi seert de toneelgroep „De Maskers" in alle feestelijk versirrde zalen van he' dulden Vlies een carnavalsavond, dat kn het teken zal staan van een groot balmasqué. De hoop ls gewettigd, da' met dit loffelijk Initiatief van „De Maskers" een oude traditie, waaraan zovele Alkmaarders zulke prettige herinneringen bewaren, ln ere wordt hersteld. Het Carnavalsfeest, dat zich ln hei zuiden des lands een grote populariteit verwierf en daar uitgroeide tot een volksfeest, dat wellicht alleen geë venaard wordt door bijzondere natlo Bale festiviteiten, heeft de laatste ja ren in onze contreien een kommervol bestaan geleden Door het plan van „De Maskers" bestaat de gelegenheid de jaarlijkse „avond der zotten" nieu we luister te schenken. Voor dit doel zijn alle zalen van 't Gulden Vlies die in een feestelijk kleed gestoken zullen worden ge reserveerd. Twee orkesten zullen de feestgangers ten- dans noden en in de Voorzaal, waar een bar wordt inge richt. zal een strijkje de „sweet r. usic" verzorgen Het bal staat onder leiding van de heer Jac. Smit. Zowel voor in- De Directeur van Openbare Wer ken, afd reiniging, deelt ons mede, dat in de week van 30 Januari1 Febr. a s. een begin zal worden gemaakt met de uitreiking van de uniforme vuil" nisemmers, voor het gebruik waarvan een vergoeding is verschuldigd van 0.90 per jaar. De gezinnen, die voor uitreiking in aanmerking komen, ont vangen enkele dagen te voren een cir culaire. De thans in te voeren methode van huisvuilverwijdering betekent een grote stap vooruit bij de bevordering van de hygiëne in stad en woning. Alli emmers zijn n.l. voorzien van een goed sluitend deksel, zodat stankversprei- ding en verspreiden van het vuil doo' katten, ratten e.d. wordt tegen ge gaan. De emmers worden geledigd u, z.g. roltrommelvuilnisauto's, voorzien van een stofvrij beladingsapparaai zodat wegwaaien en morsen van vuil tijdens het ledigen de emmers wordi voorkomen. De directeur doet een dringend be roep op de ingezetenen om aan deze moderne en hygiënische wijze van vuilverwijdering hun volledige mede werking te verlenen door tegen 'i geringe bedrag van 0.90 per jaar gebruik te maken van de binnenkort Uit te reiken emmers. Op deze wijze wordt door aller, medegewerkt om, zoals elders in het land, ook ln Alkmaar te komen tol het devies: Gesloten vaten Schone straten dividueel als groepen gecostumeerden z\jn fraaie prijzen beschikbaar gesteld. De jury bestaat uit mevr. en de heei ■Hekman, mevr. en de heer Verhoeven en de heren P. Cloeck en W. Middel beek. Voor het carnavalsfeest is een oeperkt aantal kaarten beschikbaar. Vijf-en-twintig kilometer zonder trappen We zijn gisteren triomfantelijk over de Kanaalkade geronkt op de nieuwe fiets met hulpmotor: de Kaptein Mo- bylette. Een fraai gebouwd karretje met versterkt frame, ballonbanden en een motor met een cylinderinhoud van 49.9 kubieke centimeter. De aan drijving geschiedt door middel van een ketting, hetgeen vele voordelen geeft. De gasregeling is als bij de mo torfietsen in het handvat bevestigd. De motor is afgesteld op een maximum snelheid van 25 kilomtter en is prac- tisch weggewerkt onder het frame van de fiets. Een benijdenswaardig bezit. Vertegenwoordiger voor Alkmaar en omgeving is de fa C. J. Best aan de Kanaalkade. „De Buitenkant" gaf gezellige avond voor goed doel Ten bate van naar Kinderkampeer- fonds hield de buurtvereniging „D. Buitenkant" gisteravond in het „Wa pen van Heemskerk" een ontspan ningsavond, welke geheel door eigen krachten werd opgevoerd. Het ope ningswoord werd van achter de cou lissen gesproken, waarna direct een be gin gemaakt werd met het program ma. „Hij is onschuldig", was de titel van de klucht in één bedrijf, welk; door de spelers en speelsters zeer vloi werd opgevoerd Vooral het spel van mevr. Lievedag en de heer Wezop vond waardering. Ook de klucht „De vertroetelde Dienstbode" werd goea ten tonele gebracht. Na de pauze, waarin een verloting werd gehouden, waaraan zeer vele prijzen waren ver bonden, werden de aanwezigen gea museerd met een uurtje gezellig ca baret. Aardige schetsen werden op gevoerd en vooral de verschillende zangnummers van de „Buitenkant- Girls" oogstten veel succes. De mu zikale omlijsting van deze liedjes werd Verzorgd door de heer Van Twuijver. die hiermede een groot aandeel in hef succes had. Ook zijn potpourri was 'n succesnummer. Na het eindt van dit cabaret-programma werd de deel reemsters en deelnemers door de heei P. Wortelboer een woord van dans toegesproken voor hun medewerking aan deze avond verleend. De band Van de heer Van Twuijver hield de danslustigen tot laat in de avond ge zellig bijeen BEVORDERD. Met ingang van I Januari j 1 werd de heer A. Rentenaar bevorderd tot com mies bij de Raad van Arbeid alhier. Schooljeugd op de schaats Begunstigd door fraai weer werden gisteren wedstrijden op de schaats ge houden voor de leerlingen van de school voor V G L O. (hoofd de heer K. Bos). De uitslagen waren als volgt: Jongens (groot): 1 Henk v. d. Werf. 2 Rinus Mans. 3 Kees Beentjes Jon gens (klein): 1 Jan Meeldijk. 2 Piet Visser. 3 Jan Helder. Meisjes: 1 An nie Vasbinder 2 Nannie Bruin. 3 Ankie Keizer. Jongens (behendigheid): 1 Co Snijders. 2 Wiebe Westrup 3 Nico Engel Meisjes (hindernissen) - 1 Anita Nap, 2 Betsy de Rie. 3 Tini Schot. Wegens inventarisatie zijn onze maga zijnen MAANDAG tot half twee. KOFAMAGAZIJNEN I K M A A Damwedstrijd WDO-Heiloo Donderdagavond werd in café Ceres een competitiewedstrijd gespeeld tus sen de eerste tientallen van de Alkm club WDO en de Heilooër Damclub. Na een zeer spannende strijd werd door WDO de kleinst mogelijke overwin ning behaald, elf tegen negen punten. De uitslagen zi.n als volgt: WDOHeiloo 119. J. v. Beekum K. Tuinman 1—1; H. KruiderH. Ver ver 20; H. J. ToepoelJ Geuzebroek 11; C. DammanC. de Graaf 11; P. VeerC. v. Lieshout 11; A. Burgert J. de Geus 11; D. J., HeyesJ. Sprenkeling 02; E HofmanP. Beu kers 1—1; W. VrolingJ. Schurer 11; J. Dik—G. Snel 2—0. Het tweede tiental van WDO won met 146 van Heiloo II en is hier mede kampioen van haar afdeling ge worden. TENTOONSTELLING PRENTEN STEDELIJK MUSEUM. Zondag 29 Januari is de laatste Zon dag. waarop de Prenten-tentoonstelling nog is geopend, en wel 's middags van 25 uur. Hopelijk maken nog velen gebruik van deze zeldzame gelegenheid om het mooiste uit de gemeentelijke prentverzameling te bezien en te be wonderen Het Museum aan de Breed- straat verwacht U! OPTREDEN VAN „DE TOKKELAARS" Dinsdagavond om acht uur zal het mandoline-orkest „De Tokkelaars" een openbare uitvoering in „Het Wapen van Heemskerk" geven Het program ma gedeelte na de pauze zal in de trant van de radio-uitzendingen van „Vrij en Blij" worden gehouden. De schetsjes zullen door eigen krachten worden verzorgd. (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) ZATERDAG Harmonie Theater, 7en9.30 uur: ..Toch schijnt de zon (tot 14 jaar onder gelei de); Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: De grote leugen '18 jaar); Cinema Ameri- cain, 7 en 0.30 uur: De slangenkuil (18 jaar); A.B.T., 8 uur: De strijd in het rotsgebergte (14 jaar). Gulden Vlies, 7.30 uur: Non-stop gymnastiekuilvoering door „Turnlust" lust". ZONDAG Bioscopen als Zaterdag; aanvang def voorstellingen om 2. 4.30. 7 en 9.30 uur. (AB.T 2, 5 en 8 ur). Gulden Vlies, 7.30 uur: Non-stop gymnastiekuitvoering door „Turnlust". Kapelkerk, 7 uur: ds. J. Borghardt spreekt voor de Herv Jeugdraad. MAANDAG Bioscopen als Zondag, aanvang der voorstelling om 8 uur. Gereformeerde kerk, 8 uur: Jaarver gadering van het Nederlands Bijbel genootschap. ZONDAGSDIENST VOOR HUISARTSEN. Zondag 29 Januari zullen beschik baar zijn de huisartsen, dr. J. Degenaar. Emmastraat 95 (telefoon 2310) en dr R. F. Westerkamp, Emmastr. 93 (tele foon 4357). ZONDAGSLUITING APOTHEKEN Zondag 29 Januari zal de apotheek van de heer B H. J. Schouten. Emma straat 64. voor het publiek geopend zijn ln deze apotheek wordt de volgende week de nachtdienst waargenomen Nagekomen predikbeurten VOOR ZONDAG 29 JANUARI DE RIJP, av. 7 uur ds. Kastein. GRAFT, g< en dienst. NIEUWE NIEDORP, herv. gem., 10 uur, ds. Appel. Doopsgez. gem., 10 uur, da. FranckenLiefrinck. NOORD-SCHARWOUDE. herv. gem., av. 7 uur, de heer Korndörffer. OUDKARSPEL, 10 uur, ds. Schmidt. SINT-PANCRAS, 10 uur, ds. Postma; half 4 leesdienst. WEST-GRAFTDIJK, 10 uur, ds. Ban- nink van Purmerend (bevestiging ambtsdragers). PSYCHOMETRISCHE AVOND Woensdag 1 Februari zal voor de afdeling Alkmaar van „Harmonia" (Ned. Ver. van Spiritisten) de heer C. Boering uit Zaandam een psycho metrische avond verzorgen. Op leder station treft ge onder het personeel mensen aan, die klaar staan om bij voorkomende ongevallen de eer ste hulp te verlenen. De Nederlandse Spoorwegen hebben n.l. voorgeschre ven, dat een bepaald percentage van het N.S.'personcel In het bezit moet zijn van een E.H.B.O.-diploma en de gelegenheid om dit getuigschrift te be halen wordt van t(jd tot tijd op dr voornaamste stations gegeven. Voot dit doel dienen twee Instructiewagens waarvan er één het Zuidelijke deel van ons land afreist en de ander het Noor delijke. Deze laatste, een wit-geschilderde rijtuig, heeft thans voor vier weken een standplaats gekregen op het sta tion Aikmaar, waar dokter P. J. S Sluijter de spoorwegmensen uit Den Helder, Schagen, Hoorn, Enkhuizen, kortom van ieder station in de kop van Noord-Holland onderricht geeft in het leggen van verbanden en het behandelen vein patiënten. De eerste cursus duurt veertien dagen, waarna de geslaagden een bewijs van be kwaamheid krijgen voor de tjjd van één jaar. Na het verstrijken van deze termijn wordt er opnieuw les gegeven Het na afloop van deze cursus be haalde diploma heeft een geldigheids duur van twee jaren. Vier-en-veertig jaar geleden werden de eerste E.H.B.O.-cursussen gegeven toen nog in de stationswachtkamers, want eerst in 1943 werden de instruc tiewagens ingelast. Dokter P. J. S. Sluijter heeft ons gisteren ln zijn hei ligdom ontvangen en ons in het ge zellige salonnetje he,t een en andei verteld over zijn werk, dat hem soms wekenlang verplicht om in de wagen te blijven overnachten. Alles is hie- op ingericht. Behalve het leslokaal is er 'n aardig slaapkamertje, een fraaie Openbare voordracht' Blavatsky Loge De BlavaisKy-Loge dei Theos. Ver geeft Maandagavond om acht uur '»i Vaik's Lunchroom een openbare voor dracht Mej H Gantvoort zal spreker, over „Mens en Maatschappij"; een on derwerp dat van verschillende zijden belicht kan worden. De Theosofie nu deelt het standpunt met enkele voor aanstaande wegbereiders voor geeste lijke opbouw en hervorming, dat „de maatschappij het verlengde is van het individu", zodat elke poging de maat schappij te willen verbeteren te eeu wigen dage stranden moet, tenzij deze verbetering begint bij de mens zelf. keuken met koelkast en stromend water en dan de salon, niet groot, doch intiem en gezellig. Een buiten gewoon nuttige instelling, ten dienste van het personeel, maar ook van de passagiers, die met kleine ongevallen steeds verzekerd kunnen zijn van des kundige eerste hulp. Damclub D.D.D. De uitslagen van de gisteravond door de damclub D.D.D. gespeelde on derlinge wedstrijden zijn als volgt: le klasse: M. OudN. Oud afgebr., J. SchuitH. de Jong afgebr., M. He melsH. Toepoel. 11 2e klasse: VisserMiedema 11. VerverJorna 02, Bijwaard—-Lan- gras Sr 20, VisserMiedema 02. StamLangras Jr. 20. 3e klasse: Wijn—Hoogendijk 2 VeenBakkum 02, BalderKlink hamer 11, KornHuis in 't Veld 20, WijnKorn 20, Huis in 't Veld Hoogendijk 20. Wedstrijden aan de Omval De ijsclub „De Omval" organiseer) Maandag schaatswedstrijden op lange afstand. Voor jongens tót 14 jaar staat een 5 km. wedstrijd op het pro gramma; jongens van 15 tot 17 jaar rijden 10 km. en ouderen 30 km. Meer dere bekende lange afstandrijders zul len aan de Omval starten. Het ijs is onbetrouwbaar Naar men ons van de zijde van de politie mededeelt, is het ijs op de Sin gels en grachten nog absoluut onbe trouwbaar. Ieder die zich op het ijs waagt, doet dit voor eigen verantwoor ding. Gisteren nog kwam een jongen, die juist door een agent was gewaar schuwd, doch zich daar niets van aan trok, in het water voor het Centraal Ziekenhuis terecht. Zodra het ijs is goedgekeurd, zal dit op een bord aan het politiebureau bekend gemaakt wor den. Gouden huwelijkstrouw Op 11 Februari 1900 werden de heer H. Huybers en mejuffrouw M. Gilles op het stadhuis te Alkmaar in de echt verbonden. Het jonge paar verhuisde spoedig naar Velsen, waar de thans 73- jarige bruidegom jarenlang werkzaam was aan de Zuidzijde. Vijf en twintig jaar werkte hij bij de Amsterdamse Ballast Maatschappij. In het begin van de bezetting moest de familie Huybers evacueren en zij woont thans reeds ne gen jaar weer in de plaats, waar zij nu 50 jaar geleden elkaar eeuwig trouw beloofden. En nu nadert het gouden huwelijks feest. dat door het jubilerende paar de familieleden en niet in de laatste plaats de vijf kinderen, elf kleinkin deren en drie achterkleinkinderen op gewekt zal worden gevierd. WANBETALER BEKEURD. Door de politie is proces-verbaal op gemaakt tegen de 36-jarige Alkmaar der K.. die er een gewoonte van maak te inkopen te doen en niet te betalen. Een grossier in suikerwerken, twee drukkers, een banketbakker en een garagehouder werden voor bedragen variërend van 40.- tot 300.- opge licht. OPENBARE VERKOPING Ten overstaan van notaris mr. C. J. de Lange werd een huis met erf aan de Lindenlaan verkocht voor 2630. Twee huizen aan de Omval, waarop 750.werd geboden, werden niet gegund. NED. HERVORMD PREDIKANT BEROEPEN. De Nederlands Hervormde Kerk te Broek op Langendijk heeft ds. A de Zeeuw uit Wanswerd beroepen tot pre dikant. 81. Pim, Pam en Pom hebben nu wel iswaar Knagelijntje gevonden, maar wat moeten ze nu verder beginnen? Ze zitten midden in een vijandelijk kamp en kunnen de tent niet uit. want bui ten zit een aantal onverzoenltjke schildwachten. „Och kom. laten we niet kniezen," roept Pim vrolijk uit. ,Je zult zien daar vinden we we) wal op Haha, die schildwachten moesten eens weten, dat jij hier vrolijk bij ons op visite zit. Het is om je dood te lachen!" En weer barst hü in een har telijk gelach uit. „Sssst, stil een beet je' roept Knagelijntje verschrik! „Als de schildwachten ons horen!" „Nu en wat dan nog", roept Pim opgewon den uit. „Ik lust ze die schildwachten allemaal. Laat ze maar opkomen!" „Ja maar jullie zijn ongewapend", roept de prinses weer. ,En de schildwachten hebben grote speren bij zich." CINEMA AMERICAN „De slangenkuil" Welke bedenkingen er ook tegen „De slangenkuil" zijn geopperd, een ieder zal, nadat hij deze film heeft gezien, moeten erken..;n dat het gegeven en hei bijzonder sterke spel van Olivia de Havilland deze film tot een van de opmerkelijkste na-oorlogse Amerikaan se producten stempelen. Olivia de Ha villand speelt de rol van de langzamer hand waanzinnig wordende vrouw, de volslagen krankzinnige en tenslotte de vrouw die. met de hulp van de sympa thieke psychiater 'r. Kik, als hersteld het gesticht kan verlaten. Ook de bij rollen zijn sterk bezet en de uitsteken de regie van Anatole Litvak maken „The Snakepit" tot een gaai geheeL Wjj kunnen ons voorstellen dat de vertoning van deze film vooral in Am rika van groit belang is geweest Litvak geeft in zijn laatste schepping een beeld van de onhoudbare toestan den ui een Amerikaanse (of „de" Ame rikaanse) zwakzinnigen-inrichting. Wi' zijn er van overtuigd dat deze regis seur met „De Slangenkuil" dan ook niets anders heeft bedoeld dan een aanklacht tegen deze wantoestanden en dat hij zeker rret heeft getracht een bijzonder soort sensatiefilm te schep pen, zoals velen menen. VICTORIA-THEATER De grote leugen Het hootönummer. dat aeze week in het Victoria-Theater de aandacht vraagt, is een prima -peelfilm, wat men zal kunnen begrijpen als wij de namen noemen van de vertolkers der drie hoofdfiguren. De rol van Christi ne, de vrouw die tegenover haar uit Europa terugkerende geliefde niets durft te zeggen van haar verhouding met de beroemde componist Hollenius en daardoor in zo grote moeilijkheden komt, wordt gespeeld door Bette Davis, de tot de beste actrices van Amerika wordt gerekend. Zij speelt de zware rol inderdaad uitnemend, maar Claude Rains als Hollemur steekt haar naar de kroon. Want zijn vertolking van deze bijzondere musicus is wel heel sterk Er dat Paul Henreid zich m de rol van Karei de cellist en echtgenoot van Christine tussen 'eze twee bijzondere krachten schitterend weet te handha ven. is het beste bewijs dat hij Karei Novak prima vertolkt. Sp»l en muziek ;ijn dan ook de bijzondere attracties van deze film. die van hel begin tot het einde in spanning wordt gevolgd Het hoofdnummer wordt ingeleid door een paar interessante joürnaals, waar bij o.a. reeds zeer geslaagde opnamen v: de reis van Z. K. H. Prins Bern- hard naar de West. HARMONIE-THEATER „Toch schijnt de zon" Als men de koude ontvlucht is en binnen de verwarmde ruimte van het Harmonie Theater met een zucht van welbehagen de kraag van de jas in haar oorspronkelijke vorm legt. de be nen voor zover dit mogelijk is strekt, dan is men bij het zien van „Look for the sil- er lining" de heer schappij van Thialf spoedig vergeten De warme kleuren van de technicolor, de luchtige revue-scenes, de verkwik kende vaart, waarmee naar het schijnt alleen de Amerikanen een show-film kunnen brengen, zorgen er voor dat ook de laatste herinneringen aan de winterse koude als sneeuw voor de zon verdwijnen. De aantrekkelijkheid van dit Warner Bros-product schuilt niet alleen in het verhaal rond de succes sen van een danseresje, maar is vooi een belangrijk deel ontleend aan de prestaties van June Haver en Ray Bol ger. Zowel in de vlotte revue-dansen als in het meer stijlvolle klassieke genre schenkt June Haver ons een blik in de staalkaart van haar veelzijdige talenten. Een waardig partner werd daarbij gevonden in de fenomenale danseur Ray Bolger, wiens snelle voe ten het plankier als trommelstokken beroffelen. Als geheei een verkwikken de showfilm En dit feit is met de hui dige weerberichten niet te versmaden. A.B.T. „De strijd in het rotsgebergte" In het Alkmaars Bioscoop Theater wordt deze week een film in lechnico- Ier vertoond, die gemaakt werd naar de bekende roman van Zane Grey: „De strijd in het rotsgebergte". In deze film trekken de kleurenopnamen het meest doch ook het verhaal is wei goed :ot zijn recht gekomen. Het gegeven is vrij simpel. Er is een zij en een hij en beiden bezitten een paard van het beste soort, twee rivalen die ten slotte in een spannende race respectievelijk op de eerste en tweede plaats beslag leggen Ais dan nog blijkt, dat hij ten onrechte van moord verdacht werd en er zelfs in slaagt de echte moordenaars van de moeder van het meisje onschadelijk te maken, laat het einde van de story zich gemakkelijk raden Ann Blynth en George Brent geven in deze film, die rijk is aan mooie natuuropnamen goed spel Ook Howard Duff speelde zeei verdienstelijk. Het voorprogramma is aedeeltolijk niet nieuw meer Naast het nieuws draait nog een filmpje ovei zingende cowboys. VOOR WIE? Een fox-hondje (teefje) ter beschik king voor buitengemeente. Te bevra gen bjj inspecteur Verwer, Baanstr., alhier. Buurtvereniging vierde feest i De Tuin- en Oostdorpers kwamen voor de tweede maal in dit seizoen in „De Rustende Jager" bijeen om de avond gezellig door te brengen bij to. neel, zang, muziek en zwarte kunst. De feestavond werd geopend met het blijspel „De truc van Tienus" De capriolen, die beide ongeoefende krab belaars op de ijsbaan des levens maak. ten deden de zaal daveren van de lach. Na de pauze, waarin loten werden verkocht voor de kinderspeeltuin Tuin- en Oostdorp trad het meisjes koor voor het voetlicht om onder lei. ding van mevr. Morrée-Do] een zestal liederen ten gehore te brengen. De zang was zuiver en mcoi van klank. De voorzitter van T. en O. was de tolk van alle aanwezigen toen hij onder de aan bieding van bloemen hulde en dank bracht aan de vertolksters. Na dit vocale gedeelte volgde een instrumentaal deel: de jonge Accor- deonclub van Tuin- en Oostdorp liet zich voor het eerst in het openbaar horen enhad groot succes. Wat deze debutanten uitvoerden hield ten belofte in voor de toekomst. Het jong ste lid, de twaalfjarige W. Moerbeek, vrrraste de zaal door als solist vrolij. ke klanken ten- beste te geven Een stormachtig applaus en bloemen beslo ten het muzikale gedeelte. En toen leidde de zwijgende Chinees Dr. Arts de aanwezigen het toverland binnen. Onder ademloze stilte volgde de zaal de manipulaties van deze ma giër. Het was alles erg mysterieus. Het verde-e gedeelte van deze feest avond. die in alle opzichten geslaagd mag heten, werd onder gezellige kout en een dansje doorgebracht. De Stevo- nisten-Band gaf zijn zeer gewaardeer de muzikale medewerking. e Huldiging dokter Poot Het huldigingscomité, samengesteld in verband met het vijfentwintig-jarig ambtsjubileum van dokter Poot, ver zoekt ons, in verband met de aan de in- woners van Bergen verzonden circu laire, de aandacht van belangstellenden erop te vestigen, dat bijdragen gaarne worden ingewacht vóór 1 Februari aan eén van de volgende adressen: Mevrouw E. B'ank-Schermer, Dorps straat 13; C W Ellis, Oude Bergerweg 58; J. A Haakman, St. Anthoniusstraat 27, Mevrouw W. C. B. Pot-v. d. Berg, Hoflaan 16: J. A. Ranzijn, Jan Ariel- aoornweg 6; G. Schoelink, Jan Olden- burglaan 13. De oogst van de weg Gedurende het tijdvak van 21 tot en met 26 Januari werden aan het po litiebureau te Bergen de navolgende voorwerpen als gevonden aan gegeven. Wollen want (bruin), rechter handschoen, schoudertas met inhoud, blauw kinderwantje, rose kinderwan tjes, hond, muntbiljet f 2.50, geruite zak met inhoud, bruine wollen wanten. De lijst van verloren voor werpen over bovengenoemd tijdvak vermeldt: Bosje sleutels, mapje met papieren, bruine damesportemonnaie, boxcamera, groene damestas, auto sleuteltje met kettinkje, zwarte dames portemonnaie met inhoud. Inlichtingen te bekomen aan het Groepsbureau der Rijkspolitie, Karei de Grotelaan 17, telefoon 2444, elite werkdag tussen 10 en 11 uur v.m. DOKTERSDIENST OP ZONDAG Morgen, Zondag 29 Januari wordt de medische denist te Bergen waargeno men dooi dokter Van Gelder, telefoon K 2208—2027. IJsclub eindelijk in haar elemenf- De IJsclub „St. Pancras" is nog een betrekkelijk jonge vereniging. Dezer dagen is het voor het eerst geweest, (lat zij van zich liet spreken. Wel be staat de vereniging enige jaren, doch hoewel steeds voorbereidingen werden getroffen tot het organiseren van wed strijden e.d., was het thans voor het eerst dat zij de plannen in daden om zette. Bij ons bezoek aan de IJsbaan ll het tijdens de wedstrijden opgevallen, hoe keurig alles geregeld was. Zelfs rijders, als de Goede. Stigter, Strijbis enz. spraken hun lof uit over deze vereniging. Ook 's avonds is het gezellig op de ijsbaan achter het sportterrein „Vrone" De baan is mooi verl-cht en pittige gramofoonmuziek zorgt voor een ge zellige sfeer. Bovendien is de baan in prima conditie. Nog dagelijks groeit de club. want de donateurs meldden zich spontaan. In de komende dagen zullen wedstrijden worden georgani seerd voor schoolkinderen en voor groteren. KOSTELOZE VACCINATIE Woensdag 1 Februari zal door dr. Bestree wederom inenting worden ge houden voor kinderen De kosteloze in enting zal plaats hebben 's middags om 3 uur in het lokaal van de Bijz. School alhier. Alle ouders worden aange spoord aan deze verplichting te vol doen, en, zo bezwaren bestaan, zich ten gemeentehuize te laten inlichten. Wielrijder ernstig gewond bij aanrijding Woensdagavond is de heer B., af komstig uit Zuid-Oost-Beemster, toen hij op zijn rijwiel de Leehgwaterweg wilde oversteken door een uit de rich ting Zaandijk komende luxe auto aan gereden en ernstig gewond. De man werd met een zware hersenschudding, inwendige kneuzingen en hoofdwon den naar het ziekenhuis te Purmerend vervoerd De rijkspolitie te Purmerend heeft de zaak in onderzoek, aangezien he' ongeluk gebeurde op het grondge bied van de gemeente Wijde Wormer. Gisteravond kwam d Ier Kalft voor het eers in korte trekken weerg was in deze raadsverg van B. en W. werd aai teruggenomen en éénm vergadering eveneens i pers als regel moet gil Bgentiapun.en dit zi„n terwijl dit mees.al toe hier op de kwestie-noo rapport was. Een prctti overweg-vraagstuk een Toen gisteravond de bijeen kwam was de he wezxg. De burgemeester Jaarsrede, waaraan, wij lenen: De bevolking nam t< 10.527 zielen, door 663 vertrokken personen, do «n 91 sterfgevallen. Neg ringen werden gehoudei belangrijke besluiten wer benoeming van 2 onder onderwijzers aan de O.L. wijzer en een vakonderw achool: de vaststelling salarisregeling voor he neel: de opdracht tot enige kleine rioleringswe riolering in het Noorde mcente; de opdracht tot van een geheel nieuw de aankoop van een stu landarbeidersstichting; Kanaalweg en het aanga lening van J 200.000, Niet al deze besluitei uitvoering gekomen; des 1949 wel het een en an< bracht en in 1950 zal op ten van het vorig jaar komen. In 1949 verrezen 20 van de woningbouwveren van particulieren, waarva heel gereed zijn. Ook h bouwvolume om verschei der gemeente verbet ere gen plaats. De openbare ïr.ct drie lokalen uitgebre len kregen een uitbreidi acht lokalen: een nieuw d;enst van Openbare plaats voor de geme een fietsenbergplaats werden gebouwd. Met ten in 't Blokhovepark de gemeente, doch voor particulier werd aangev grote uitbreiding van Noord; ter verbreding werd het pand Kennei aangekocht en de hoek weg afgerond. Vele boi Het personeel der gen één (een gemeente-werl Hij en het reeds lange zijnde administratieve hebben in de afgelopen zodanig verricht dat vredenheid hier zeker In 1950 hoopt men de (voorlopig met vier krijgen, daarmede tegc kend met de openleggi Centrum H. De in dat den zijn merendeels aa kocht, de onteigening binnenkort haar beslag Voor de bouw van nog onderhanden zijnde wij u heden voor een van een half millioen. voor de bouw van bouw gen zullen wij dan waa: pig geen leningen meer ten, ten ware wij binnen Van een gymnastielc- scheidcn openlucht zv schaf van een bran< overgaan. Te hopen schuldenlast in de een merkelijk behoeven te al van zeer groot gewie komen zullen hem moet als wij. Wij leven in *mc een ieder kan zich schikken in het wcg\ waarden en in het aai nieuwe. Wij willen echl de trouw onvoTwaard< len en van elkander werken in het belang naar de vermogens die ontvingen, en zoals wi; Het is evenals in 194!) den voor ik u een wensen. Ik doe dit d: onzer gemccnle. voor en voor hen die u Ir hoop uitsprekende dat tende hoe weinig in bracht wordt van arbeid en de zegen c ontvangen die daarbij De nestor van de Grccuw, dankte de voor het overzicht en zeide namens de raad mogo gebeuren wat schaadt en sprak even sen uit voor de burgc zin. Ingekomen was een hoofdbestuur van de overheidspersoneel te den de een verzoek een gratificatie aan neel De heer Th. Grc worden te hebhen te voorstel van B. en W nisgeving aan te nem< Een schrijven van dc behelzende ontheffing in de straatbe'asting nemerstraatweg 280, teerd, dat B. en W. het bedrag oninbaar Een voorstel van B pige vaststelling van meen te en die van tot goedkeuring van Fonds Armen goederen werd door de comnvs te keuren en verd a Het voorste) van B dienen van een verz~ verhoging van '"'et gunningen voor de v drank, ingevolge art der Drankwet 1931,

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 2