Truman beveelt constructie van waterstofbom IJzel en sneeuw brachten overal verwarring Kort Bestek VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN Italië streeft naar samenwerking met Frankrijk en Engeland Debat over ondernemingsraden in Tweede Kamer begonnen ,m i choolkwestie e kampioen- i schoontijden Woensdag 1 Februari 1950 147e Jaargang Mo. 27 DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN Kosfen van nieuw wapen 4 milliard? Duizendmaal erger dan atoombommen Bouwkosten moeten worden verlaagd De vorsi wijki voor Oceaandepressie Weerbericht ,,Gij zijt een bende moordenaars" Verklaring van De Gasperi voor Tweede Kamer ONDERZOEK NAAR DE RAMP MET DE „TRUCULENT" Van Oldenbarnevelt op de Thuisreis Mr. Stikker directeur- generaal der O.E.E.S, Veel waardering FRANSE REGERING KRIJGT VERTROUWEN Met water en zeep R.I.S. ERKENT MAO Een onaangename verrassing Spoor- en busdiensten gestaakt Grootste voorzichtigheid geboden Moet een opsporings ambtenaar procesver baal opmaken Duits schip bij Norderney gezonken Vier slachtoffers geborgen, nog vier vermist Amerikaans transport vliegtuig neergestort DE PRINS TE CARACAS Glij-mijmerij ran gisteren werd ten ik gewekt dat de fi ting nopens de kwes- ol geplaatst werd op kouder Rus. Dit was De correspondenten van de jongste raads- wethouder Rus ver- :odanige uiteenzetting ng van het raadsver- verstrekken. Aan dit wethouder voldaan, n is dus juist anders- icht van gisteren, zeer zegd werd. en om de provinciale van Noord-Holland oor paren, gisteren te i, werden door de 'sbaan Heiloo de vol geboekt: Dames-sen.: JagerWartenhorsti mevr. M. de Jager le heer D. Goedhart; no 1 mej. I. Groen- lis, 4 mej. A. Muntje- N. RomarFellinga; M Klerk; paren-jun.: omarFellinga en de 4 de heer en mevr. n. 5 werd een ijswed- slee gehouden, waar- eeswaren als prijzen Twintig mannen bo- :henen aan de start. 10 pond spek) werd l. Zwaan, de tweede een rollade van 3 inden van Koos Ver pond vet) werd ge- lalentijn, 3 pond lap- js veroverde C. Roe- n Pz. ging met twee 3. Klaas Klijn kreeg mooi snertzootje. a wedstrijd in hard- r veel belangstelling d gereden. Prijswin- G Kieft, die tevens akte (160 meter in dient echter in aan- te worden dat van veden. De tweede berg, 3e A. Verdonk, g -en 5e J. Verdonk. 6 stuks paarden van koeien van 300—1080, 4 nuchtere kalveren van" ïhapen van- 70—120,- alles vette varkens 1,52—1,69 varkens. Bij de aanvang het met de verkoop niet /an het feit, dat de toe- lees van 6—3 cent per Niet ten onrechte wilde chil bij de aankoop van verhalen. Men slaagde s. Immers vorige week f 1,70 per kg en heden toch nog 11,67 a f 1,69 1. De lichte varkens no- Over het geheel ge- hter wel zeggen, dat de was. Alle dieren zijn ieien is niet tegeng'eval- handel gingen de prima n vrijwel allen andere ;r kg van de hand. handel in vette schapen, i (gemiddeld lagen deze en die van de vorig'e ng in het aanbod van ?ft de noteringen dezer len. n. Witlof: I 38-47 en II ,20—13,70; Savoye kool 1 15—32; Spruitkool: I Boerekool 22-51; Rode leen 6,10—14,30; Was- 30-38,50 en II 20-27; lderij 14,50—35; Soep epels: Bramley Seedling 38 en Present van En- Rémy 15 en Winterjan «OENTENCENTRALE, Rode kool 6-15,10; 13,30-19,50; 50.000 kg 0; 8500 kg Uien 38,50 500 kg Witlof: I 38- 9ND, 31 Jan. - 15,000 grove 37—37,60 en 6000 kg Peen: II 5,20-15,50; 45.000 kg 28.000 kg Gele kool kg Witte kool 19,20- 31 Jan. - 44.200 kg 25.400 kg Gele kool Vitte kool 18,70-21,50; Visafslag). In de n. '50. waren aan- il pond snoekbaars nd baars 47 'A cent, ent en 269 pond kl. per pond. 1950. Breekpeen II 1415 20: Spruiten —39.20; Gele kool :ool 10.10—10.70. Uien 26—32; groe ide kool 6.30—10.20; ruitkooi 2443; wit- ïetten 2050; Pre- i47; Cox's Orange lues Lebel 14—25; gn Tillisch Zuccal- -38: Beurré Super- se de Paris 2338; 7999; Gieser Wil- erjan 716; Provi- erlauwtje 815. Witlof I 37—42, stek 1523: spruit- i; rode kooi 6,20 Winterjan 1218; BUREAU ADMINISTRATIE Voordam 9, Tel. 3320 Postgiro 187294 REDACTIE Achterdam 20. Tel 2274 Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur: A KAPTEIN ALKMAABSCHI COURANT TARIEVEN: Advertenties; 16 cent per millimeter Familieberich ten 20 cent per millimeter Vraag en aanbod tot 15 woorden t 1.elk woord meer 5 cent. uitsluitend contant Abonnementen 1.40 per maand, 4.— per kwar taal plus incassokosten. President Truman heeft de commissie voor atoomenergie gisteren instructies gegeven het werk aan de waterstofbom te beginnen. De president zei dat hij de commissie instructies had gegeven het werk met betrekking tot alle vormen van atoomwapens, met inbegrip van de „zogenaam de waterstofbom of superbom" voort te zetten, wegens zyn verantwoordelijk heid „om er zorg voor te dragen, dat ons land in staat is zich tegen iedere aan valler te verdedigen". Hij voegde er aan toe, dat dit werk zou worden voortgezet op een grond slag, welke in overeenstemming is met de Amerikaanse plannen voor vrede en veiligheid. De ontwikkeling van atoom wapens moest worden voortgezet, aldus bepaalde de president, „totdat er een bevredigend plan voor internationale controle op de atoomenergie is opge steld". „Wij zullen ook al die factoren blijven bestuderen, welke betrekking hebben op ons program voor vrede en de veiligheid van dit land", aldus de president. De kwestie, of de V. S. aan de pro ductie van de bom moeten beginnen werd reeds sedert vier maanden achter de schermen besproken. Thans is offici eel instructie gegeven het werk aan de bom, die misschien duizend maal zo krachtig is als de atoombom, te begin nen. Vernietiging De kosten van deze reuzenbom zou den volgens verschillende schattin gen 100 millioen tot 4 milliard dol lar bedragen. Het is mogelijk, dat de bom een gebied van 250 vierkante kilometer kan verwoesten. Natuurkundigen achten het moge- Itlk dat de door een ontploffing van de waterstofbom veroorzaakte radio activiteit in een gebied zo groot als de Verenigde Staten alle soort leven zou vernietigen. Sommigen achten het niet uitgesloten dat Rusland bg de productie van de waterstofbom Met f 0.90 tot f 1.90 per kubieke meter Reeds voor de devaluatie lag het in het voornemen van de minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting de toegestane prijs per kubieke meter bouwkosten van gesubsidieerde wonin gen te verlagen. De verlaging is sedertdien opgeschort, doch thans acht de minister het tijd stip gekomen om haar in te voeren. Voor bouwplannen, welke op of na 1 Februari 1950 bij de provinciale direc ties van de Wederopbouw en Volks huisvesting inkomen wordt de kubieke- meterprijs verlaagd met 90 cent tot f 1.90, variërend met de grootte van de woningen. In de bestekken mag voor taan geen post voor onvoorzien meer worden opgenomen. Sneller dan aanvankelijk verwacht mocht worden, is de vorst thans uit geheel West-Europa verdreven. Deze morgen kwam alleen in Groningen nog lichte vorst voor, welke ook daar in de ochtenduren plaats maakte voor een zachtere luchtstroming. Onze blikken zijn nu weer naar het Westen gericht, daar er van terug keer van de vorst in de eerste dagen geen sprake zal zijn. Het verdrijven van de koude lucht ging vrijwel in het gehele land met onder gekoelde regen of ijsregen gepaard, waardoor zeer gladde wegen ontstonden. Op de Oceaan nadert met grote snel heid een actieve depressie, die de vorst nog verder naar Noord-Europa zal te rugdrijven. Deze depressie kan reeds morgen ons land bereiken, mogelijk nog vooraf gegaan door enige sneeuw en later wat regen, terwijl hier langs de kust de wind weer tot krachtig kan aanwakkeren. Schaatsenliefhebbers doen dan ook verstandig hun schaatsen eerst maar weer in te vetten, mogelijk komt er in Februari nog een vorstperiode, alhoe wel dit zeker niet in de eerste week het geval zijn zal Verwachting geldig tot Donder dagavond. Meest zwaar bewolkt met nu en dan regen, hier en daar wellicht voorafgegaan door sneeuw Geleidelijk toenemende er vooral in de kustprovincies tijdelijk stormachtige wind hoofd zakelijk tussen Zuid en Zuidoost. Aanvankelijk temperaturen nabij het vriespunt, later weer stijging van temperatuur. Donderdag: Zon op 8,20, ondei 17.29: maan op 16,42, onder 8,41 een voorsprong had op de Verenigde Staten. Van gezaghebbende zjjde zijn geen inlichtingen verstrekt over de kos ten van de ontwikkeling der H-bom. Aangenomen wordt, dat de produc tie thans op papier geregeld is en dat een aantal nieuwe fabrieken zal moeten worden gebouwd. De mening van het Congres Senator Scott Lucas, één van de meest vooraanstaande leden van de Amerikaanse Senaat, zeide: „Ik bid God dat wij nimmer van de water stofbom gebruik zullen behoeven te maken. De vrije volken der wereld weten dat de Verenigde Staten nim mer een dergelijke bom of welke an dere bom ook zullen gebruiken indien zij niet worden aangevallen. Ik ver trouw erop dat de ontzettende ver- PRESIDENT TRUMAN H woestingsmogelijkheden, welke het gebruik van de waterstofbom inhoudt, uiteindelijk het mensdom weer bij zinnen zullen brengen". De verklaring van senator Lucas kan als een samenvatting worden be schouwd van de mening der Congres leden over Truman's besluit. Alcide de Gasperi, de Italiaanse pre mier, heeft in de Tweede Kamer van het Italiaanse parlement verklaard, dat zjj'n regering o.a. zou streven naar: Integrering van de Italiaanse economie in die van Europa in haar geheel; voltooiing van de voorgeno men douane-unie met Frankrijk trouwe samenwerking met Engeland en een ingrijpende houding tegenover de nieuwe Duitse democratie. De premier werd aan het begin van zijn rede begroet met een regen van strooibiljetten, die een vrouwe lijke communistische afgevaardigde naar hem wierp, terwijl zij uitriep: „Gij mensen op de regeringsbanken zijt een bende moordenaars". Toen het rumoer bedaard was, kon De Gas peri zijn rede ongehinderd uitspre ken. Hij gaf te kennen, dat de rege- De lijkschouwer, die een officieel onderzoek naar de ramp van de Brit se duikboot Truculent heeft ingesteld, is tot de conclusie gekomen, dat er geen sprake is van grove onachtzaam heid „nabijkomend aan misdadig plichtsverzuim" bjj deze ramp, die aan 64 mensen het leven heeft gekost. Na te hebben verklaard, dat „er geen schijn van bewijs" was „om zo iets ernstigs" als grove onachtzaam heid te veronderstellen, zeide de lijk schouwer. dat zijn taak hiermee ge ëindigd v/as. „Het :s niet mijn taak te verklaren, welke van beide schepen volgens het burgerlijk recht de schuld draagt". Op 27 Januari is de „Johan van Ol denbarnevelt" van Tandjong Priok ver trokken met 2440 passagiers. Aan boord bevinden zich een detachement der Kon. .Marine, het le regiment Huzaren van Boreel, de 31e hulp verbandplaats afdeling, individuele militairen en zie ken. ring een groot program van land bouwontwikkeling en openbare wer ken zou uitvoeren, in het bijzonder in het arme Zuiden. Hij onthulde, dat te Washington besprekingen gaande zijn over Ame rikaans particuliere investeringen in Italië, die door garanties van de Amerikaanse en Italiaanse regering zouden worden gedekt. De Baad van de Organisatie voor Europese Economische Samenwerking heeft Dinsdag met algemene stemmen de benoeming (op voorstel van het „Economisch Kabinet") van minister Stikker tot politiek bemiddelaar van de organisatie goedgekeurd. Naar aanleiding van deze benoe ming wordt te meest bevoegder plaatse verzekerd, dat de heer Stik ker het ministerschap van Buiten landse Zaken in ieder geval zal blij ven uitoefenen. De Franse regering heeft gisteren bij alle vijf moties van vertrouwen over het begrotingsontwerp voor 1950 de overwinning behaald in de Nationale Vergadering. De stemmenverhouding bij de vijfde en laatste motie om 't ontwerp in z'n geheel te aanvaarden was volgens officieuze cijfers 300 tegen 284. Speciale „water- en zeepploe- gen" zijn gisteren in de haven van Napels aangekomen om anti- Britse leuzen weg te wassen van de kademuren, waar Bevin vandaag aan land zal gaan. Met kalk was in grote letters „geef ons onze koloniën terug" en „Italianen lijden honger we gens Brits egoisme" geschilderd. Men gelooft, dat dit gisterochtend door uiterst rechtse elementen onder de havenarbeiders is ge daan. Officiële kringen te Djokja hebben tegenover Aneta verklaard, dat het niet lang zal duren, dat de regering van de RIS de Chinese Volksrepubliek zal erkennen. De Tweede Kamer kwam gister middag bijeen om een begin te ma ken met de behandeling van het wets ontwerp betreffende de ondernemings raden, waarover men elders in dit blad een uitvoerige beschouwing kan le zen. De heer Van Thiel (KVP) bracht tn het midden, dat dit ontwerp als wet zal betekenen het consolideren van een als het ware gegroeide toe stand. Reeds is er tussen werkgever en werknemer in vele bedrijven door de personeelskernen een goede wjjze van samenwerking ontstaan. Hij ver klaarde zich tegen opneming van dit ontwerp in de wet op de PBO, welke kwestie aan de orde zou worden ge steld door een motie, ingediend door het A.R.-lid Stapelkamp. Ook de heer Beernink (CHU) ver heugde er zich over, dat de samenwer king tussen beide partijen een wette lijke basis krijgt. Spreker verklaarde wel accoord te gaan met de motie Sta pelkamp. Daarna kwam de heer Sta pelkamp zelf aan het woord, die de inhoud van zijn motie verdedigde. Nu is er gelegenheid om de materie in 'n v/et onder te brengen. De heer Van den Bom (Arb.) noemde de totstand koming van de regeling een landsbe lang. Het sociale en het economische doel zijn nauw met elkaar verbonden De heer Korthals (WD) bracht mi nister Drees en diens opvolger hulde voor het initiatief om dit ontwerp in de Kamer te brengen. Hij kon echter de ondernemingsraden niet zien als 'n verlengstuk der PBO. Spreker ontwik kelde enkele bezwaren tegen de rege ling der bevoegdheden. Hedenmiddag zal het debat worden voortgezet. Interpellatie-aanvraag de heer Gortzak van In de vergadering der Tweede Ka mer heeft de heer Gortzak (CPN) ver lof gevraagd tot het richten van vra gen aan de minister van Sociale Za- Toen gisteren de Amsterdammers stadwaarts wilden gaan, waar hun werkzaamheden hun wachtten, werden zij min of meer onaange naam getroffen door een dik pak sneeuw, dat de straten bedekte. Deze foto toont U de Nieuwe Zijds Voorburgwal te Amsterdam in sneeuwtooi, met links op de ach tergrond de Nieuwe Kerk en rechts op de achtergrond het hoofdpostkantoor. 1; 'f\- 4 £)e burgemeester van Antwerpen was Zondag tegenwoordig bij de aan komst van een nieuwe drijvende kraan voor de haven, die gebouwd is in Schiedam. Dat is de stad, waar ook het lillllllllillllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllflllllilllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllillllilj vocht vandaan komt, dat men bij zulke geen stukken na! Archeologen hebben 1949 is aan de Amsterdamse eïfecten- gelegenheden pleegt te nuttigen. En. kele dagen geleden vertelde ik u van een hele woestijn, die zich verplaatst. De natuur schijnt op haar kop te staan, want nu is er weer een berg aan de wandel. De berg Viggosia, die 1100 me ter hoog is, heeft het Italiaanse dorp Poggiolino bereikt. Twee huizen zijn reeds bedolven. De dorpelingen zijn ai lang aan het wandelen geslagen. Naar de veiligheid. Het Zwitserse volk heeft een wet verworpen, waarbij subsidie gegeven wordt aan bouwon dernemingen. In het land van de Edel weiss kent men geen woningnood. De Franse regering zal twee millioen Mark schadevergoeding betalen aan de Duitsers voor de ontploffingsramp bij Prüm, waarbij honderden gebouwen werden verwoest en tien Duitsers de dood vonden. En daarmee heeft Marian ne Michel een lesje gegeven. Q. en u dacht, dat we alles van onze moeder Aarde afwisten, niet? Op in Palestina een achttien kilometer beurs voor 345.501.000 gulden omgezet lange onderaardse gang ontdekt, die aan aandelen en 724.893.000 gulden aan van Jericho tot in de buurt van Jeru- obligaties. Geen cent van mij bjj! salem loopt. Ze kwamen er per onge luk achter, toen hevige regens verzak- Je bent een half jaar in de war, TheodoorI Het wintertje, dat zo kalm en rustig als een echt ouderwets Hollands kwakkelwintertje voorbij scheen te glijden, heeft ons nu na de vorst en het sneeuwpakket gisteren in het gehele land wel voor een zeer onaangename verrassing geplaatst.. De regen en de lichte dooi, die intrad, heeft alle wegen in een verraderlijke jjsbaan veranderd en bracht ook het spoorwegverkeer in moeilijkheden. Uit het gehele land bereikten ons berichten over het uitval len van bus- en tramdiensten met alle ellendige gevolgen van dien. Mensen en schoolkinderen, die niet meer op tijd thuis konden komen of soms te voet de reis naar een afgelegen dorp ondernamen, fietsers en degenen, die langs de weg hun brood moeten verdienen, zij allen weten ervan mee te praten. In ons rayon waren het de Naco- busdiensten, die om vijf uur gedwon gen waren alle diensten tot nader or der te staken. De Ned. Spoorwegen deelden mede, dat van gistermiddag twee uur een aantal treinen moesten vervallen, o.a. voor wat ons gewest betreft op de lijnen: Amsterdam- Haarlem, Haarlem-VelsenIJmuiden, HaarlemUitgeest en UitgeestAlk maar. In Amsterdam waren de wa gens van de G.G.D. reeds gistermor gen vjjftien keer uitgerukt om slacht offers van de gladheid bij te staan. De bootdienst Den HelderTexel onder vond ook al moeilijkheden, natuurlijk van het ijs zelf. De „Marsdiep" zou trachten vandaag een dienst naar het Horntje (het -vortste traject) te va ren. Zover het oog reikt is de Wad denzee met ijs bedekt. De veerdienst op Schiermonnikoog is ook gestaakt De luchtverbinding met Ameland en Schiermonnikoog kon niet doorgaan tengevolge van de felle Oostenwind. Ja, zegf de Hoge Raad De Hoge Raad heeft enige weken ge leden de vraag te beoordelen gekregen of een opsporingsambtenaar steeds de plicht heeft, proces-verbaal op te ma ken, wanneer hij een overtreding con stateert. De advocaat-generaal, prof Langemeijer, kwam toen tot de con clusie, dat zulks wei het geval is. De Raad heeft zich hiermee verenigd. Deze kwestie kwam aan de orde in verband met het cassatieberoep van een Amster damse politieagent, die door de recht bank aldaar was veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf, omdat hij in 1947 in een broodjeswinkel, waar tegen de geldende bepalingen in broodjes mei vlees werden verkocht, geen proces verbaal had opgemaakt, doch f 200 als steekpenningen had aanvaard. Het be roep werd door de Hoge Raad verwor-' pen. kingen veroorzaakten Spanje schenkt de Paus in het Heilige Jaar een micro foon. Van massief goud en zilver ver vaardigd. Zou Franco daarvoor geld in het buitenland moeten lenen? In |n 1944 werd het kerkje van Zoute- lande, dat toen 660 jaar oud was, door het brute oorlogsgeweld zwaar geschonden. Nu is het hersteld en weer in gebruik genomen. Ge kent de Zeeuw se spreuk, vrienden: Luctor et Emergo Een inwoner van Verviers in Belgie, die terugkeerde uit Rusland, vertelde, dat in krijgsgevangenkampen bij Mos kou nog Belgen verblijven, die bij de bevrijding van Koningsbergen de Rus sen tegemoet waren getrokken. Sinds dien is achter hun rug het ijzeren gor dijn neergelatenn Yehudi Menuhin. die Amerika bezocht, klaagt erover, dal dat land vol muziek zit. Zelfs in krui denierswinkels en schoonheidssalons klinken melodieën, zegt-hij. En het erg ste is, niemand luistert ernaar. ken betreffende het niet-toekennen van de 5 procent loonsverhoging aan werknemers beneden 23 jaar en in het bijzonder aan de gehuwden en kost winners beneden die leeftijd. De voorzitter merkte op, dat de heer Andriessen daarover ai schriftelijke vragen heeft gesteld. Daarop zou de minister Donderdag antwoorden. Daar na zou over de interpellatie-aanvrage- Gortzak beslist kunnen worden. Dit werd besloten. Gisteren is in de nabijheid van Nor derney het Duitse 743 ton metende s.s. Fidamus" gezonken. Het schip was onderweg van Wismar naar Antwer pen. Door het Engelse s.s. „Rumania" zijn acht leden van de bemanning op gepikt. Het Zweedse s.s. ..Svenskund" beeft vier verdronken personen gebor gen. Er worden nog vier man vermist. In de buurt varende schepen is ver zocht naar deze mensen uit te kijken. Heldhaftige redding Een „C-47" transportvliegtuig van de Amerikaanse luchtmacht dat op zoek was naar een sinds Donderdag ver miste „Skymaster" der luchtstrijd krachten, is dertig kilometer ten Zui den van Whitehorse, in het gebied van de Yukon, in Canada, neergestort. De luitenant-bestuurder van het toestel, waadde zes uur lang tot zijn middel door de sneeuw, en wist vervolgens acht kilometer af te leggen, waarna hij eindelijk zijn doel: hulp voor zijn be manning, had bereikt. Een onmiddellijk uitgezonden reddingsploeg slaagde er in, drie gewonde leden te redden. Twee anderen, die slechts licht waren ge wond, hielpen de redders bij het in veiligheid brengen van de gewonden. Prins Bernhard heeft te Caracas verklaard, dat het economisch herstel van Nederland bevredigend verloopt. Hij noemde de overbevolking en het gebrek aan woonruimte de grootste problemen. waarmee Nederland te kampen heeft. Ten aanzien van de status van West- Indie verklaarde de prins, dat de his torische evolutie van de betrokken vol ken een stadium had bereikt, dat na dere beschouwing vereiste. De kwestie zou worden besproken op een confe rentie, die in Juli te Den Haag zou worden gehouden. De eerste van de speciale KLM- vliegtuigen, die Nederlandse emigran ten naar Canada zullen vervoeren, ver trekt 15 Februari a.s. van Schiphol naar Montreal. Ik tuur eens even in een straat Waar 't dagelijks verkeer langs gaat, En als ik zie hoe dat geschiedt, Dan lach ik, of ik wil of niet. Het lijkt een ad van avontuur, Rondwentelend van uur tot uur, En ieder balanceert en danst Over dat vlak, dat glimt en glanst, Om toch vooral te blijven staan En niet een gek figuur te slaan. Geen mens blijft op 't recht pad, De gladste is het nog te glad. Een fietser glijdt mijn raam voorbij Gelijk een krab, geheel op zij, En gooit zijn benen Noord en Zuid, Als wierp hij een paar ankers uit. Een wandelaar beweegt zich voort Gelijk een danser op een koord, Hij waggelt als een dronken man Die gans geen koers meer houden kan. Een auto staat dwars aan de kant, Heeft wel benzine, maar geen zand, De wielen draaien razend rond, Maar nochtans blijft ie aan de grond. Zo schuift en glijdt en valt en draait, Zo tolt en rolt en zwiert en zwaait Thans mens en voertuig langs de straat En ieder is ten einde raad. Ik hoop voor alle abonné's, Ten spijt van ar en schaats en slee. Dat Koning Winter gauw verdwijnt En Pluvivs voor hem verschijnt Opdat we raken uit de brand. En anders.... zand er over, zand!!! JABSON

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 1