Raad Egmond behandelde gemeentebegroting E BERGEN Gemeente Limmen nam afscheid van burgemeester J. J. Nieuwenhuijsen >rt van „De ckelaars" nis Prof. dr de Lange Burgemeester van Oude Niedorp benoemd te Limmen Kunt U nog raden, raadt dan mee Middenstand van Heer-Hugowaard achtte zich gepasseerd Baatbelasting Midden weg nog in studie WOENSDAG 1 FEBRUARI 1950 JSV door de voorzitter e. heer P BlankendaaL zijn als volgt: Breed, A'dam. 52.6 sec.; al, Warmenhuizen. 53.8; emeyer. Leiden, 55.4: 4 A'dam, 46.1; 5 D. Por- 1. J Breed. A'dam, 3 min. >pman. Egmond aan Zee, 3 M. Roozendaal, War- nin. 6 sec.; 4 H Kaal, n 6.4 sec.; 5 D Seven- nhuizen 3 min. 7 8 sec. S. Hopman, n. 17 sec,: 2 J. 30 2 sec.; 3 D. 32.2 sec. assement: 1 J. Breed, punten; 2 D. Por si us, punten: 3 H. Kaal, !3 punten. Egmond Breed, Porsius, ine-orkest „De Tokke- ■n Haanraadts, zou in het Heemskerk" waarschijn- belangstelling hebben de wegen niet zo ver- ad waren geweest. Ge- iderlijke omstandigheid bezoekers uitstekend te programma was nog al samenstelling. Het had wat wils" dan hef ka- n speciaal muziekpro- iat is toch feitelijk -Ie i len ensemble, dat op- e kunst der muzen naar te dienen. Het manoo- peelde een viertal num- de totaalindruk goed elfs zeer muzikaal, bijv. [acioechi en de Caeeilia lanter. De Benvenuto k op enkele plaatsen ;t nog wat moeilijk te rclub „De jonge Tokke- gdige instrumentalisten, :en drietal eenvoudige publiek een verdiend vermeldde het pro- itaar als soli-instrument". r van de Ned. Ver. van heer Ries van Hilster, le zeer eenvoudige stuk- De toelichting die hij d vermoeden dat we ige Spaanse rhythme ;n, maar niets daarvan; van klank en zeer sim- :he muzikale schets, die ramma gedeelte afsloot, jnwezigen zeer In de pauze volgde een vlot n-stop programma geti- :n, tokkelen en zingen', het radio voorbeeld werd natuurlijk zeer met vreugde door de angen. Zoals reeds ge- 'okkelaars" muzikaal op naar we hopen toch dat lg van hun programma :h-vis-geval" zullen ma llatend de concertstijl e goed bedoelde critiek in het cultureel belang ging. Andere groepen zuivere amusements- litgeschakeld en ze heb- jt van gehad. Laten „De voorbeeld volgen. M.S. te Wester veld het stof- t van prof. dr. C. C. de inde vrouwelijke kinder oogleraar der Gemeente n Amsterdam, gecre- e werd op 24 Juni 1871 «boren. Na haar eind- e Hogere Burgerschool nige tijd naar Zurich, ggekeerd deed zij na 1 tsexamen. In 1891 werd e ingeschreven aan de irsiteit van Amsterdam, tot arts bevorderd en hetzelfde jaar op een r vergelijkende analy- 927 volgde haar benoe- ieraar in de kinderge- de Gemeente Universi- iam. verrichtte belangrijke aan het Centraal In- Hersenonderzoek. Van zij voorzitster van de r Kindergeneeskunde, regeringsafgevaardigde .tionale Congres voor ide te Londen. Sedert •esponderend lid van de eeskunde van de Royal cine. Voorts was prof. 1935 erelid van de srgeneeskunde en sedert ■eniging „Het Emma- geschiedde volgens de erledene. in alle stilte, lts bijgewoond door en kennissen. ds Kanaal wordt igebroken IJsstrijd te Alkmaar, nalen het ijs in de om- lediik heeft laten open- ien toe overgegaan het ands Kanaal van Am- Helder ijsvrij te laten wordt ondernomen in iet de Rijkswaterstaat. H J. BOSMAN RLEDEN. :abethziekenhuis is na ziekte op 70-iarige a de heer H J Bos- ian de N V. Scheeps- losch". indt plaats op Zater- Westerveld na aan- 10 33 uur uit Alk- ur uit Haarlem. Acht-en-dertig-jarige ambts periode in bijzondere zitting beëindigd Burgemeester J. J. Nieuwenhuijsen, die tot en met gistermorgen elf uur de oudste burgemeester in dienstjaren in Noord-Holland was, heeft in verband met zijn pensioengerechtigde leeftijd op dat tijdstip voor het laatst de voor zittershamer van de raad van Limmen gehanteerd. In een buitengewone raads vergadering heeft Limmen's eerste bur ger gistermorgen het bewind overge dragen aan de eerste wethouder P. Commandeur. Dit „regentschap" zal voortduren tot 15 Februari, wanneer de nieuwbenoemde burgemeester, de heer S. H. J. Bosma, thans burgemeester van Oude-Niedorp. zijn intrede doet. In hetzelfde knusse raadszaaltje, waarin burgemeester Nieuwenhuijsen in 1912 voor het eerst als voorzitter een raadszitting presideerde, opende hij nu de laatste door hem te leiden buiten gewone raadsvergadering, die door een voor Limmen ongekend groot aantal belangstellenden werd bijgewoond. In zijn openingswoord vertelde de burge meester, dat de vlag van het raadhuis niet ter gelegenheid van zijn afscheid uitgestoken was, maar in verband met de verjaardag van prinses Beatrix. En daarom stelde hij voor een geluks telegram naar het Koninklijk Huis te zenden. Hierna las de heer Nieuwen huijsen het Koninklijk Besluit van 7 Januari 1950 voor. dat zijn eervol ont slag als burgemeester van Limmen aan kondigde met een dankbetuiging voor het vele werk in die jaren voor de gemeente verricht. Terugblik In zijn afscheidsrede vergeleek de burgemeester Limmen op de dag van heden met vroeger. Onder zijn acht en dertig jarig bewind is er uiteraard veel in de gemeerde veranderd. Een prettige herinnering zal hij altijd aan de raads zittingen bewaren, zo vertelde hu Nimmer kwam er een wanklank in voor. Veel dank was hij verschuldigd aan de wethouders, die hem altijd trouw terzijde stonden. In de heer G J. Admiraal heeft de gemeente Limmen verder een voortreffelijke kracht. Veel samenwerking, medewerking en goede voorlichting ondervond hij van gemeen telijke bedrijven en instellingen buiten de gemeente. Afscheid is een verlies Wethouder Commandeur was de eerste, die de burgemeester toesprak Hij vertelde dat het inkomen van een burgemeester in vroegere jaren met groot was. De heer Nieuwenhuijsen kwam hier in 1912 op een jaarsalaris van f 400 En dat voor een jeugdig per soon, die f 600 huur moest betalen vooi de ambtswoning De gemeente voei hier wel bij in die tijd, zoals de wet houder smakelijk opdiende. Hij vond het heengaan van burgemeester Nieu wetihuijsen voor de gemeente een groot verlies. Hoewel hiervoor geen post op de begroting was, wist het gemeente bestuur toch het benodigde bedrag bij een te brengen, dat het mogelijk maakte, de scheidende een passend ge schenk aan te bieden. .Als je 65 jaai bent", zoals de wethouder zijn toe spraak besloot, dan begint het al enigs zins te schemeren en daarom hebben wij gemeend U uit waardering voor het vele werk, dat U in het belang van de gemeente en ons gedaan heeft, eer schemerlamp aan te bieden" Als erken telijkheid voor de grote verdienste tij dens de oorlogsjaren, overhandigde ge meente-ontvanger Admiraal de burge meester twee boekwerken „50 jaar Ko ninklijk Huis" en „Van capitulatie tot capitulatie". Pastoor W. W. van Leeuwen eerde di- burgemeester om zijn strikte neutral! teit in de overwegend katholieke ge meente. Hierdoor bewees de heer Nteu wenhuijsen een goed burgemeester te zijn Eén uitlating aan het einde van burgemeester's rede had de pastoo» bijzonder getroffen Het was het me ment. waarop de burgemeester zeide. „Ik meen, dat ik mijn best heb gedaan mijn taak goed te volbrengen" En dat beschouwde de pastoor voor alle aan wezigen als een les. Burgemeesters spreken De burgemeester van Alkmaar mr Wijtema, achtte het van bijzondere be tekenis, de heer Nieuwenhuijsen te kennen. „U bent voor ons jongeren in de omtrek een model geweest en dat zullen wij ons in lengte van jaren her inneren" Burgemeester mr. H. J. J Scholtens van Beverwijk vond het steeds een genoegen met Limmen's bur gervader in contact te komen Dat ha'i hem de samenwerking ten opzichte van distributie en de levering van gas ge leerd. Burgemeester ihr. F. v. Kinschot vat- Leiden, oud-burgemeester van Alk maar, sprak de heer Nieuwenhuijsen Burgemeester Nieuwenhuijsen van Limmen, de oudste burgemeester in dienstjaren in de provincie Noord-Holland, spreekt zijn af scheidsrede uit. toe als een eenvoudig ..onderduiker" In de oorlogsjaren behoefde hij nooit een vergeefs beroep te doen op hem voor verlening van onderdak. Dr P. E. M. Teenstra uit Castricum was de burgemeester dankbaar voor de wijze, waarop hij hem in de oorlogsja ren hulp bood bii de plotselinge eva cuatie van het Duinenbos-ziekenhuis- personeel. De scheidende *vrg'emeester werd voorts nog toegesproken door de heren J. Leijen, wethouder; N. Revers, oudste raadslid; ds J Teriet, pred. Ned. herv gemeente; C Pepping, oud-wethouder: N. Kuijs, dijkgraaf Groot-Limmerpol- der; C J. de Leeuw, hoofd ener school; Wünveld, oud-burgemeester van Oud karspel; Kroonenburg, oud-burgemees ter van St. Pancras en de heer G C Dun. oud-inspecteur van het Lager On derwijs. Receptie in Hotel „Friesland" Des middags kregen de ingezetenen van Limmen gelegenheid hun tevre denheid over het bewind van hun bur gemeester te uiten. Als voorzitter van het ontvangst-comité verwelkomde dr M J. F. v. Oppen de burgemeester en echtgenote in Hotel „Friesland". Hii sprak namens de gehele burgerij af scheidswoorden tot de burgemeester Op geestige wijze gaf dr v. Oppen een verklaring van het aantal genodigden in de zaal. Dit zijn. zoals hii toelichtte de afgevaardigden van de dertig hier ter plaatse gevestigde verenigingen met hun dames. De bloemstukken, die de zaal een zo'n feestelijke aanblik gaven, waren afkomstig van deze verenigin gen. Toen de burgemeester de zaal be trad, speelde de Harmonie „Excelsior" het Wilhelmus. Het zangkoor „In paca nata" zong voorts een aantal liederen In de pauze vroeg dr. Van Oppen op nieuw 1e aandacht. Op dit tijdstip was het hem opgedragen de burgemeester en zijn beminde vrouw het afscheids cadeau aant e bieden. Het bestond uit drie Delfts-blauwe gedenkborden, die voorstellen het gemeentehuis, de ambts woning en de Ned. herv. kerk. Bi) Koninklijk Besluit ts met Ingang van 15 Februari benoemd tot burge meester van Limmen met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burge meester van Oude Niedorp, de heer S H. J. Bosma. De nieuwe burgemeester van Lim men is 48 jaar oud, gehuwd en heeft drie kinderen. Zijn levensloop Op 18-jarige leeftijd werd de heer Bosma aangesteld als volontair ter gemeentesecretarie te Bovenkarspel waar hij opklom to eerste ambtenaar In 1934 volgde zijn benoeming tot ge- meentesecr. te Kloosterburen (Gr.) welke functie hfl tot 1938 heeft ver vuld Op 15 December 1938 ging hij naar Oude Niedorp, waar hij ongeveer elf jaar als burgemeester werkzaam is geweest. In die jaren heeft burge meester Bosma zich doen kennen als een verdienstelijk magistraat, die de hem toevertrouwde gemeente een warm hart toedroeg. De bezettings tijd was ook hem niet gemakkelijk en op 3 Januari 1944 legde hij het bijltje er bij neer en dook onder. Onmiddel lijk na de bevrijding trad de heer Bos ma weer in functie, de eerste zestien maanden tijdelijk, in welke periode hij ook nog enige tijd het burgemeester schap van Winkel heeft waargenomen Op sociaal- en maatschappelijk ge bied heeft burgemeester Bosma zich eveneens een harde werker getoond, die op dit terrein zowel in als buiten zijn gemeente heel wat tot stann heeft weten te brengen. In Januari 1949 richtte hij de R.K. Stichting Ge zinszorg op, welke stichting thans over zeven gediplomeerde gezinsver zorgsters en zes gezinshulpen be- chikt. Gezinszorg beperkt zich niet alleen tot Oude Niedorp, doch omvat niet minder dan tien parochies, gele gen in de gemeenten Oude en Nieuwe Niedorp, Heorhugowaard, Oudorp Langedjjk, Wa-menhuizen en Haren karspel. Behalve voorzitter van „Ge zinszorg" is de heer Bosma secretaris van de Vereniging van burgemeesters en secretarissen in Hollands Noorder kwartier, voorzitter van de Staten- kring Den Helder van de K.V.P., Dijk graaf van de W.O.L.-polder (onge veer elf jaar) en hoofdingeland vai> de Uitw. Sluizen van Kennemerlano en West-Friesland. Een groot aandeei heeft hfl gehad in de voorbereiding van de plannen voor de bouw van eer nieuw Raadhuis, welke plannen thans door architect v. Reyendam worden uitgevoerd. De samenwerking met raad en college is altfld uitstekend ge weest, geen wonder, want burgemees ter Bosma is een heel beminlijk mens een onpartijdig bestuurder, die men In Oude Niedorp dan ook slechts node ziet vertrekken. Oudorp BURGERLIJKE STAND Geboren; Petrus, zoon van G. Koster en M. Irvine. Rosa A C., dochter van C. N. Tuijnman A. Baltus. Ondertrouwd: Gerardus J. Kramer (te Langedijk) en Elisabeth Groenland. Overleden; Wilhelmina Rensen, 64 jaar, ongehuwd. - Antje van Baar 77 jaar, weduwe van C Prinse. SCHOORSTEENBRAND In de woning van de heer H. in de Kievit straat, ontstond gistermorgen brand in de schoor steen. De brandweer beht efde geen hulp te verlenen, daar de bewoners er zelf in geslaagd waren het vuur te blussen. Heuoo De kwestie van de noodschoot Naar aanleiding van de uiteenzetting van wethouder Rus van Heiloo over de financiële zijde der noodschoolkwestie heeft de eigenaar van het gebouw, de heer Smit ons verzocht om opname van het "olgende: In zijn pogingen, do lezers te sugge reren, dat de noodschool de gemeente Heiloo schatten geld kost, maakt de heer Rus enkele fouten in zijn bere keningen. Het tijdvak van 16 Juli 1944 tot 1 April 1950 telt niet 245, doch 291 weken. Een eenvoudige optelsom zal dit duidelijk maken. In zijn bereke ning telt de heer Rus de vorderingen op de eigenaar wegens verschuldigde terreinhuur en wegens abusievelijk te veel overgemaakte huur op bij de ove rige uitgaven en komt dan op een to taal van I 9606.72. De schoorstenen, die in afwijking van andere posten slechts bij benadering worden opgegeven, kost ten geen 700 doch 60C gulden. Waarom zijn deze kosten niet ondergebracht bij de post onderhoudswerk en vernieu wingen? Na correctie van deze fouten is het duidelijk, dat de school de gemeente geen 40 gulden per week kost, doch slechts 2102 gulden per week. Aan de hand van de cijfers valt dit gemakke lijk te constateren. Wethouder Schuilt heeft alleen een voorstel gedaan, om de huur, die zonder enige rechtsgrond is verlaagd van f 48 tot f 18 per week (terwijl de gemeente tvree lokalen als pakhuis onderverhuurt voor f 12 per week, dus wel de prijs van f 48 hand. haaft) te brengen op f 30. De verlan gens var, de heer Smit zijn niet 245 weken f 48 maar het juiste aantal, namelijk 297. De heer Rus zet in zijn begroting een bedrag van f 2784 33 aan schade. Deze schade is veroorzanirt door de baldadi ge jeugd en komt. zoals met bewijzen kan worden gestaafd, voor rekening van de gemeente. Tn deze wens var de heèr Smit steekt dus zeker niets onrechtvaardigs. Voorts beweert de heer Rus dat een groot deel van de gebruikte dakpannen door de gemeen te zijn geschonken. Daar deze oannen eigendom waren van het Rijksbureau van Sloopmateriaal en niet van de ge meente, kon de gemeente de dakbe dekking niet schenken Men kan niel weggeven, wat men zelf niet in eigen dom heeft Herhaaldelijk heeft de heer Smit te kennen gegeven, dat het hele dossier voor elk gemeenteraadslid tei Inzage lag. Slechts twee leden hebben van die uitnodiging gebruik gemaakt Egmond a d Hoef Twee jubilea in hef verenigingsleven In Februari vieren zowel de toneel vereniging ..Inter Nos" als de muziek vereniging ..Lamoraal van Egmond' hun 15-iarig bestaan Omdat de samen werking tussen beide verenigingen steeds goed is geweest, maar vooral ook omdat een toneel- en muziekuit voering heel gemakkelijk te combine ren valt. is besloten het jubileum ge- 'iiktijdig te vieren Donderdag. 16 en Zaterdag 18 Februari zullen beide ver enigingen uitvoeringen geven, uitslui tend bestemd voor genodigden. Zondag 19 Februari houdt de „Lamo raai" na de Hoogmis een muzikale rondgang Des namiddags drie uur zul len de besturen van genoemde veren) gingen en de thans in functie zijnde directeur en regisseur reeiniëren in de zaal van Jac. den Houdiiker. 's Avonds is er een uitvoering voor het publiek. ONZE SPORT-PRIJSVRAAG Commissie voor georgani seerd overleg ingesteld De gemeenteraad vergaderde onder voorzitterschap van burgemeester Niele. die in zijn Nieuwjaarsrede memoreerde, dat de bevolking der gemeente vermeer derde van 3211 tot 3331. Aan bouwwerken en wegen kwam in 1949 voor eeft bedrag van 1 'li millioei. gereed, terwijl op het einde van het jaar nog voor f 660.000 in aanbouw was Er kwamen 37 woonhuizen gereed, 1 vacantiekolonie, 1 vacantieoord, 1 café 3 timmermanswerkplaats, een metaalwa renfabriek, een zusterhuis en een sport gebouw. In aanbouw kwamen 9 wonin gen, 5 winkels, 1 café, een schoenma kerswerkplaats, een schilderswerkplaats en een vergaderzaal. Voorts werd be gonnen met aanleg der riolering, terwijl het bouwterrein rond het Pompplein bouwrijp gemaakt werd. Het aantal werklozen, dat eind 1949 overbruggingsuitkering genoot bedroeg 41 Nog 9 oorlogsslachtoffers werden ir 1949 ondersteund. Aan 75 gezinnen kon een huisvestingsvei gunning worden ver leend. Het aantal personen dat een uit kering ontvangt ingevolge de noodwet ouderdomsvoorziening, vermeerderde van 419 tot 463 Volgens de gegevens der VW waren er in Juni 2787 badgasten.in Juli 639: en in Augustus 7956. Het aantal vreem delingen, dat op de drukste dagen Eg mond bezocht wordt geschat op 16.001) per dag. Begroting voor 1950 Op verzoek van de voorzitter bracht de heer Joh. Koeman, als rapporteu) der begrotingscommissie rapport uit. D, commissie kon zich met de algemene opzet der begroting verenigen. Voorge steld werd alsnog voor verbetering van de huisnummers, te beginnen in de Voorstraat, f 500 uit te trekken en f 301 voor aanschaffing van reddingsmiddelen op het strand. De commissie nodigde B. en W. uit een nieuwe verordening op de begrafenisrechten te ontwerpen waarin het klassenstelsel niet meer voorkomt. Ten dot,te stelde de commis sie voor een extra-recht te heffen van de kampeerders op het gemeentestrand die hun tenten in bewaring geven in de gemeentelijke bergplaats en als nog f 240 subsidie te verlenen aan de gym nastiekvereniging Achiiles en f 60' aan de toneelvereniging De Flierefluiters Z.h.st. besloot de raad de begroting aan te nemen, zoals ze door de commissie was voorgesteld. De begroting sluit in ontvangst en uit gaaf op de gewone dienst met f 735.194,38 en op de kapitaaldienst met f 2.213.000 Het bedrag per leerling van het open baar lager onderwijs, waarnaar de bijz scholen uitbetaald worden, werd op f 22 62 vastgesteld. De gemeente-rekening over 1948 werd vastgesteld, sluitend met een nadelig saldo van f 29.297. Waar deze rekening begint met een nadelig saldo van von ge jaren van f 81.447. leverde 1948 op zichzelf dus een batig saldo op van rond f 52 000. Instelling georganiseerd overleg Gezien de veie moeilijkheden, die de salarisregeling van het gemeente-perso neel tegenwoordig meebrengt, stelden B. en W. voor te besluiten tot instelling van een commissie voor georganiseerd overleg. In deze commissie zal een lid van B en W„ door henzelf aan te wijzen, het voorzitterschap bekleden, terwijl ei voorts naast de vertegenwoordigers van het personeel 3 raadsleden zitting in zullen hebben. Dit werd aanvaard Ge kozen werden tot leden in de commis sie de heren J. Koeman (Alg. Bel.), J Wijker (Comm. p.) en G. Groen (P.v d.A.) Nadat de vergadering enige tijd was geschorst, stelden B. en W. voor aan de Weer werden de kaarten geschud Uitslag van de gehouden bridge-drive: A-klasse: De Goede—Dekker 521/2; Gebr. v. d. Molen 501/ï; Huiberts Hopman -45"/*; Hopman Ruiter 41; Hartgrink- Burgei 39 ka eis—Koper 37Vi; Hopman—Verver 36; Gebr. lekker 34. B-klasse: Pepping- Groot 28l/s; Hu-berts- 'Je Raadt 28Vr; Gebr. Hopman 26; tamihe Honing 23'/.; Klaij' -Smii 23; Scbolten—Leiien 21V,. C-kiasse: Rozing—De Raadt 32: mevT. Dek- .-er—Tervoort 261/-; me-r. Hartgrink Duin -51/-; Nieuwenhuizeu Gouda 24)/;; Jonker- Groen ai'/il Bas—Van Winiwn 20. heren H. Rosema en P. van Tilburg te Amsterdam ee tibouwterrein te verko pen aan de Pastoor Van Kleefstraat voor de bouw van een woonhuis. De opper vlakte bedraagt 736 m2 en de koopprijs, berekend tegen f 3 per m2 f 2208. De raad kon zich na enige discussie met dit voorstel verenigen. Rondvraag. De heer J. Stam informeerde naar de verkoop van cokes door de gasfabriek, daar de handelaren in de gemeente niet voldoende konden kopen. De voorzitter deelde mede, dat de cokes eerst onverkoopbaar scheen en toen voor een groot gedeelte buiten de gemeente is verkocht Allereerst is ten slotte verkocht aan de oude bekende afnemers. Momenteel is er dus inder daad weinig cokes meer voorradig. De heer P C. Dekker drong nogmaals aan op aanschaffing van uniforme vuil nisemmers voor de gehele gemeente. De voorzitter zegde toe, dat B en W de zaak nog eens zuilen overwegen. De meeste spelers van Sparta en V.S.V. zullen Zondag in plaats van hun voetbalschoenen de schaatsen wel hebben aangebonden. De compe titie ging niet door en onze sportprijsvraag viel dientengevolge op het gs. Het ziet er naar uit, dat ook Zondag Thialf machtiger zal zijn dan Koning Voetbal zo niet dan wordt er toch geen voetbal gespeeld en daarom zal onze sportprijsvraag van deze week gebaseerd zijn op de schaatssport. Geheel sportlievend Nederland ziet natuurlijk met belangstelling uit naar de Europese schaatskampioenschappen, welke Zaterdag en Zondag te Helsinki worden verreden. Hoe zijn de kansen van Broekman en wat zullen Van der Voort, Huiskes en Heus doen? Ai deze vragen hebben wij in onze sportprijsvraag verwerkt. Hier zijn ze: 1. Op welke plaats zal Kees Broekman eindigen 2. Komt Wim van der Voort bij de eerste tien? 3. Zuilen Hulskes en Heus tot de snelste twintig Europese rijders behoren De inzet van deze sportprijsvraag, waarvan de oplossing vóór Vrijdag avond zes uur in ons bezit moet zijn, is 10.De oplossingen dienen per briefkaart aan ons te worden geadresseerd. Bij leverantie aan de gemeente „Vita Aceoirdeennistica" Zate-, dag 28 Januari musiceerde Vita Accordeonnistica in de Vergulde Valk onder leiding van de heer C. Geerling 'Ma een korte inleiding werd begonner met de feestmars van v. d Glas, ge ;peeld door het B-orkest, gevolgd doo> La Belle Villagoise", waarnaar het een genoegen was te luisteren. Goed spel leverde eveneens het duo Ida Goudsblom en G. Vos. Ook de volgende nummers werden zeer verdienstelijk gespeeld. Een woord van erkentelijkheid tot de leider en samenstellers van dH programma is zeker op zijn plaats als we de volgende titels bekijken: .Golr und Silber" van F. Lehar, een zang solo met orkestbegeleiding: Chantc Encore (Louis Ferraire) en Heinzel niSnchens Wachtparade. gevolgd cloo. de „Suite Oriëntal". Bijzonder 'goeo kon men bij deze nummers de rhyth Tusche begeleiding noemen. Als inter mezzo gaf de lm Geerling een piano inio ten beste, gevolgd door een uil stekende xylophone-uitvoering dooi M Ruigh van het bekende werk var lustaf Peter: „Zirkus Renz". Als laat ite nummer stond op het programme ..On a Perzian Market", uitgevoerd door het A-orkest Een dankbaar ap plaus was het slot van deze avond. De raad der gemeente Heer-Hugo waard kwam onder voorzitterschap van burgemeester B. J. F. Sutman Meijer in voltallige samenstelling in openbare vergadering bijeen. Voor kennisgeving werd aangeno men het verslag van B. en W. van de gevallen, waarin gedurende 1949 van de bevoegdheden is gebruik gemaakt, verleend ex. art, 212 der gemeentewet Het jaarverslag van de o.l.-schooJ Zuid werd voor kennisgeving aange uomen. Enkele aanslagen straatbelas ting, die niet waren voldaan, o.m. als gevolg van overlijden en emigratie, werden oninbaar verklaard. Wijziging politieverordening De ontheffing van de gestelde ver bodsbepaling inzake het venten werd vervangen door een vergunningsstel sel Het uitoefenen van straatfotogra fie was tot nu nog niet geregeld, ter wijl de bepalingen inzake winkelslui ting van rechtswege zijn vervallen als gevolg van het tot stand komen van de Winkelsluitingswet. Overeenkom stig een conceptbesluit werd één en ander thans geregeld. De verordening van 15 April 1935. regelende het slui ingsuur bij zomertijd, werd ingetrok ken. Gemeentelijke leveranties De plaatselijke middenstandsvereni- gingen hadden protest aangetekend te gen de gang van zaken bij de aankoop van goederen voor het tehuis voor ouden vandagen, waarbij de leveran tie was gegund aan een firma buiten de gemeente. De voorzitter lichtte op een vraag van de heer Schouten toe dat de betreffende goederen, t.w. la kens en slopen, van eenzelfde soort en kwaliteit dienden te zijn, waarvoor deverschillende plaatselijke midden standers z.i. geen zorg hadden kun r.en dragen Bovendien was er een re eeling getroffen met de leverancier, waarbij de normale winst de plaatse lilke middenstanders ten goede zou ko men. De heer Strooper meende dat de plaatselijke handel wei voor de leve- -antie zorg had kunnen dragen. De oorzttter zeide voor de toekomst zijn volle medewerking toe, gelijk hij ook nu reeds graag gedaan had. mits aan de wensen van het gemeentebestuui voldaan had kunnen worden. Wethou der Tromp tekende protest aan tegen dt geest van het protest der midden standsverenigingen. Hij had één en ander liever als verzoek ingekleed gezien. We voegen hieraan toe dat het hier om een bedrag van pl.m. f 1100 a f 1200 gaat. Met het PEN werd een z.g. half-om- half regeling aangegaan. Hierbij wordt bepaald dat de kosten van electrieiteitswerken, welke tenge volge van, door of vanwege de ge meente ondernomen werken moeten worden uitgevoerd, voor de helft door ae gemeente en voor de helft door het PEN zullen worden gedragen. Begroting te laag? Het is de bedoeling om de brug in de Middenweg, nabij de Van Veen weg, te verbreden van 455 tot 5.91 meter tussen de leuningen. Hierbij worden geen trottoirs aangebracht De heer de Groot vond de begroting ad t 1.350 aan de lage kant. De gemeen te-architect, de heer Besteman. ter 'ergadering aanwezig, gaf echter als zijn mening te kennen dat het bedrag voldoende geacht kan worden. Nogmaals de Llndenlaan Beplanting en bestrating van de Lin.ienlaan zijn reeds in menige ver gade ring ter sprake gebracht. Het ts -en speciaal stokpaardje van de heet Groenveld Thans echter kon hjj te vreden zijn. Besloten werd n.l. het eerste gedeel te van deze laan te verbeteren met klinkers tot een bedrag van f 16 980 voor welk bedrag de firma de Moe) er Hermes te Alkmaar het werk zai uil voeren. Op aanwijzing van de heet Bakker zullen hirebij zo mogelijk olaatselijke arbeiders worden in'ge icbakeld. De heer Strooper vond dn bedrag zeer hoog, omdat het hiei .slechts 300 meter betreft. De voorzit ter was hel hiermede eens De hog- oi'ijs was te wijten aar de tegenwoor dige zeer hoge prijzen De Prov Wa terstaat heeft zich inmiddels reeds met een en ander kunnen verenigen ongetwijfeld aen bewijs dat uitvoerin.- voor een lager bedrag niet we] moge 'ijk geachi wordt Andere prijsopga ven waren nog hoger. B en W werd een crediet van f 7501 verleend voor bestrating en beplan ting van de Middenweg in het een trum. Een voorstel om in principe te besluiten om met het oog op dit werk een baatbelasting van maximaal 84 pet. te heffen, werd ingetrokken, voor na dere bestudering. Besloten werd om aan H.M. de Ko- Qingin het voorstel te doen om het maximum aantal vergunningen per 1 Jan. 1951 voor de gemeente vast ts stellen op 15 (thans 12) en dat dez verloven A op 7 (thans 10). Drie huizen verklaard, onbewoonbaar De woningen Kerkweg 1, van Veen- weg 54 en Westerweg (oud B 244) blij ken volgens een rapport van de ge meente-architect niet meer voor be woning geschikt te -naken. Gelet op het advies van de inspecteur van ds Volksgezondheid werd besloten tot on bewoonbaar-verklaring, waaraan toe gevoegd de bepaling dat ontruiming zai dienen plaats te 'lebben binnen één maand na het verstrijken van de ter mijn voor beroep. Twee woningen zü» reeds onbewoond. S. Volkers, Westerweg 25, kreeg 50 pet. tegemoetkoming in de reis kosten voor het bezoeken door zijn zoon van de bijzondere school voor ULO, ingaande 1 Sept. 1949. De heer C. van Diepen, Groenedljk 3 vroeg voor 1949 wederom een tege moetkoming in de reiskosten voor zijn zes binnen deze gemeente schoolgaan de kinderen. Gelet op de voortuitgang in de financiële omstandigheden van dit gezin, werd afwijzend op het ver zoek beschikt. Ged. Staten hebben hun goedkeuring verleend aan het raadsbesluit van 28 November 1949 en verklaard, dat ós instandhouding van de o.L school- Noord voor gewoon lager onderwijl* niet ingevolge art. 19 der Wet wordt gevorderd. Ged. Staten hechtten ook hun goed keuring aan het aangaan van een rekening-courant-overeenkomst voor 1950 met de N.V. Bank voor Neder- landsche Gemeenten tot een maximum van f 80.000 en met dp N.V. Ned. Mid- denstandsbank te Amsterdam tot een maximum van f 35.00, evenals aan het raadsbesluit erm in 1950 naar behoefte kasgeld op te nemen tot een maximum van f 450.000. Tenslotte keurden Ged. Staten goed de kasgeldlening van f 228.000 met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten. Bij de opening der vergadering heeft de voorzitter gewezen op de nieuwe zetels in de raadszaal van prima kwa liteit en passend bij de fraaie 17e teuwse kast, eigendom van de polder Heerhugowaard. De stoelen zijn van eikenhout en met rundleder bekleed, De Rijp Kath. fabrieksarbeiders vergaderden De fabrieksarbeiders van de KAB, afdeling De Rijp, vergaderden in café Drent onder voorzitterschap van da heer A. Vredevoort. De secretaris Jac. Plukker gaf een verslag over het afge lopen jaar. Hieruit bleek, dat bet ledental weer was gestegen. De ingekomen stukken werden hoofd zakelijk behandeld door de heer D. Heijnis, lid va nhet hoofdbestuur. HU gaf een duidelijke toelichting op ver schillende loonkwesties en op de bepa lingen en richtlijnen, vastgesteld in da CAO. Uit een en ander bleek, dat da loonregeling bij de Eabrieken van West- zaan en Laan allesbehalve gunstig ij te noemen. De oudste bestuursleden, de heren A. Vredevoort, A. A. Kruiswijk en Jae. Plukker, resp. voorzitter, 2e penning meester en secretaris, werden door da heer Heijnis waarderend toegesproken. Zij hadden ruim zeventien jaar deel uitgemaakt van het bestuur van de af deling en ontvingen ieder een vulpen. Het is n.l. de gewoonte dat bjj een 12 iarig iubilé een dergelijk geschenk wordt overhandigd door of namens het hoofdbestuur. Door oorlogsomstandighe den was een achterstand ontstaan. Da heer A. A. Kruiswijk werd bij accla matie herkozen als bestuurslid. Bij de rondvraag werden nog verschil lende belangrijke punten behandeld. Ook hier gaf de heer Heijnis alle ga- wenste inlichtingen. Ijswedstrijd ging niet door D/i Dinsdag uitgeschreven revanche- wedstrijd van het kampioenschap N. Nederland over 160 meter ging wegen# gebrek aan deelneming in verband met de gladheid van de weg. niet door. De prijzen die voor deze wedstrijd hesehikhaar werden gesteld bedroegen f 100. f 60 f 30 en f 10 Sleehts enkela schaatsenrijders van naam w.o. Jan maat Portenger en D de Dood hadden zich omgegeven Naar wij vernemen i« de wedstrijd nu vastgesteld op Don derdag om 2 uur.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 3