Nachtelijke vuurzee in Warmenhuizen De Noodschool te Heiloo Biljartkampioenschap 38-2 te Hoorn Vervolg Stadsnieuws Berger Kunstkring bracht .Koning Lear" Glimlachje ZATERDAG 4 FEBRUARI 1950 De graanbeurs verplaatst naar Café Central Doordat het café „De Graanhandel' is verkocht en een andere bestemming heeft gekregen, hadden de graanhan delaren, die iedere Vrijdag naar Alk maar komen, geen onderdak meer. Wel is daar het grote pand van de graanbeurs, maar lit leent zich niet om, zonder dat er pen koffiehuis aan is verbonden, geregeld te worden ge bruikt. Het grootste bezwaar was het niet aanwezig zijn van een behoorlijke verwarming. De .rosten voor het aan brengen van een ii.st; llatie in zulk een groot gebouw, waren te hoog, ter wijl van gemeentewege ook weinig voor gevoeld werd een café of iets van dien aard in exploitatie te nemen Zo moest dus iets anders worden ge zocht, doch dat bleek geen gemakke lijke opgave, want 'erscl.illende café houders bleken wel bereid hun in richting gedurende negen maanden per jaar ter beschikking te stellen maar gedurende de „kaasmarkt-perio de" met het geweldige vreemdelingen verkeer bleven ze er liever van ver schoond. Ten slotte slaagde men in café Centra] en daar waren Vrijdag de graanhandelaren nu vpor het eerst verzameld. De heer Voorthuysen, di recteur van het marktwezen, hield een korte toespraak, waarin hij de hoop tot uitdrukking bracht, dat de weke lijkse graanmarkt hier tot bloei zot' komen en daarop zette het gewone beursgedoe in. Het graanbeursgebouw kan gemist worden, zo verzekerde men ons. Het is namelijk niet nodig, dat hele zakken van de verschillende pro ducten worden aangevoerd, het gaat ook goed op kleine monsters. Verder ligt het in de bedoeling om te trach ten in de loop van de tijd aan deze graanbeurs meer vorm te geven door een vereniging op te richéen met een bestuur, terwijl ook zal worden ge tracht geregeld een notering af te geven. Carnaval in het Gulden Vlies Ook het Gulden Vlies staat in het teken van CarnavaJstijd. In alle fees telijk versierde zalen zal op Zaterdag 18 Febr. a.s. de Alkm. Toneel. Ver „De Maskers" een grote carnavals avond met bal mauqué organiseren Het belooft een bij uitstek sfeervolle en vrolijke avond te worden. In de grote zaal zullen twee orkesten al hun krachten inspannen de stemming tot het uiterste op te voeren, terwijl in de „Ban" sweet-music ten gehore wordt gebracht. De algehele balleiding be rust bij de bekende dans-leraar jack Smit. Een met zorg samengestelde jury, bestaande uit de Heer en Mevr. H. Eckmann, de heer en mevr. A. Ver hoeven en de Heren P. Cloeck en W. Middelbeek zal de moeilijke taak ten deel vallen voor de mooiste en origi neelste costuums individueel en en groupe, fraaie prijzen toe te kennen. Met nadruk wordt er op gewezen, dat kaarten voor deelnemers en toe schouwers uitsluitend verkrijgbaar zijn op de Maandagavonden 6 en 13 Febr. van 7 tot 9 uur in het Res taurant van het Gulden Vlies. Firma Met vertegenwoordigt' nieuwe DAF-trucks Jac. Met's Automobielbedrijf te Alk maar heeft de alleenvertegenwoordi ging voor Noord-Holland-Noord gekre gen van de nieuwe r>AF vracntauto een Nederlands product van Doorne's Automobielfabriek te Eindhoven; dat volkomen gelijkwaardig is aan wat hel buitenland op de markt brengt. De PA ie truck biedt door zijn frontbestu ring, het geheel electrisch gelaste chassis en het nieuwe koelsysteem grote voordelen. De wagen is eenvou dig van constructie, maar van grote soliditeit en doelmatigheid. De A 50 het type, dat de firma Met speciaal onder de aandacht van de eventuele afnemers zal brengen, heeft een ben- zinemoter Van 102 pk en een laadbas van 4.50 meter, die geschikt is vcror een nuttige last van 5 ton. EERVOLLE OPDRACHT VOOR ALKMAARSE FIRMA. De fa. Spruyt, Langestraat, ontving opdracht tot het installeren van het nieuwe luxe toeristenschip de „Prin ses Irene" dat voor rekening van de fa. Doeksen in Terschelling gebouwd wordt. De installatie betreft zowel het linnengoed, als het meubilair en de Btoffering van het gehele schip. De „Prinses Irene" wordt een luxe passagiersschip, dat gebruikt zal worden voor korte vaeantie-trips, waarschijnlijk naar Noorwegen, de Ca narische eilanden en de Middellandse Zee. Het schip zal uiterlijk 1 Mei moe ten varen. ONDERLINGE WEDSTRIJDEN D.D.D. De onderlinge wedstrijden, die de Dames- cïub DDD Vrijdagavond hield hadden, zoals grwuonlijk, weer een spannend verloop. De uitslagen zijn: Eerste Idas: Hemels—Woonijk 1—1; H. de Jong-M. Oud 0—2; N. Oud—Toepoel 1—1; leerdeman-Kruider 0—2, De stand in de kopgroep is: 1. Schuit 15- 20; 2. N. Oud 11-16; 3. Kraider 11-1 i; 4 Hemels 12-13. Tweede klas: Langras Jr.—Lang-as Sr. 2-0: Visser-Miedema 0--2; Bijwaard—Verver 0-2. De stand in de kopgroep is: 1. Langras Jr. 13—18; 2. Bijwaard 13 15; 3. Langras Sr. 12-12; 4. Miedema 12 11. Derde klas: Huis in 't Veld—Veen 0—2; Hoogendijk—Bakkum 0-2; Veen De Wijn 0-2; Bakkum-Huis in 't Veld 2-0; Kom-Balde: 1-1. FAÏTJSSEMENT. De rechtbank te Alkmaar heeft Don derdag failliet verklaard Th M. Hoo- gebnom handelende onder de naam Boekenbpurs, gewoon adres B Botte mannestraat 1. zaak-adres Kennemer straat 89, Alkmaar Rechtercommissa ris mr J Krabbe, curator mr. S. D. Sluys, Alkmaar. Arbeiderswoning een prooi der vlammen Gisteravond werd Warmenhuizen op geschrikt door de kreet: ,3rand! Brand! Tientallen huisdeuren werden opengeworpen en van alle zijden snel de men naar de Fuik, waar een klein arbeidershuisje In lichter laaie stond. Ook de heer C. de Groot, die, elder in 't dorp aan 't kaarten was, begaf zich daarheen en kwam toen tot de ontdek king dat zijn woning tijdens zijn afwe zigheid in brand was geraakt. Aan red den viel niet meer te denken. De vlam men, aangewakkerd door de wind, lie ten hun prooi niet meer los; het huis brandde tot de grond toe af en geen stukje van de inboedel werd gered. De zoon van de heer De Groot, die van n'an was volgende maand In het huwelijk te treden en die daarvoor reeds heel wat huisraad op zolder bij- Berqen De Berger Kunstkring gaf Donder dag in „De Rustende Jager" zijn derde Kunstavond in dit seizoen. Het Am sterdams Toneelgezelschap bracht voor het voetlicht William Shake speare's Koningsdrama „King Lear", waarin Albert van Dalsum de titelrol vervulde. De grote dramaturg laat zien, wat er wordt van een samen leving van zelfzuchtige wezens en schildert op aangrijpende wijze het tragische gebeuren, dat zich voltrekt aan Koning Lear, die, misleid door de schijn, zijn rqk verdeelt tussen zijn dochters Goneril en Regan, die tegen elkaar opbieden in liefdesbetuigingen Zijn derde dochter Cordelia, die „mint en zwijgt", verstoot hij, of schoon hij haar van al zijn dochters het meest heeft bemind. Als hij zrjn intrek heeft in het paleis van Goneril en haar echtgenoot, de hertog van Albanië, wacht hem een bittere ont goocheling en na een allerpijnlijkst ontwaken vervloekt hij Goneril. Maar ook bij Regan wacht hem teleurstel ling. Hij, die heeft geleefd in de schone waan en ontwaakt in de wre de werkelijkheid, zoals Dr. Korff het uitdrukt in zijn levensproblemen bjj Shakeseare, wordt krankzinnig. In het derde bedrijf, een heksensabbat van verschrikkingen, zien we Lear rond dolen in de stormnacht. Hartverscheu rende tonelen volgen. Het vierde be drijf schijnt verademing te zullen bren gen. De moegezworvene komt tot rust bij Cordelia, de gade van Frank- rijks Koning. Maar als in het laatste bedrflf in de strijd tussen het Britse en het Franse leger het eerste over wint, worden vader en dochter ais gevangenen weggevoerd. De dood waart rond Goneril en Regan en anderen vallen. De heerschappij van de boosheid loopt ten einde. Ook Koning Lear en Cordelia gaan ten onder. Het is moeilijk in Cordelia's dood vergel ding te zien. Maar meer vragen drin gen zich op aan de toeschouwer, „zijn deugd en loon, en schuld en lij den recht evenredig met elkander", „heeft ai het lijden in deze tragische wereld zin?" De Kunstkringers zullen deze kennis making met Shakespeare en zijn ver tolkers niet spoedig vergeten. Hei spel van Albert van Dalsum in de rol van Koning Lear was aangrijpend, evenals dat van Frits van Dijk, die de rol van de andere tragische figuur, de graaf van Gloucester vertolkte, ook de dupe van de schijn, als hij zijn zoon Edgar verstoot tengevolge van intriges van zijn bastaardzoon Ed- mond Loudi Nijhoff en Jenny van Maerlant waren Goneril en Regan. Elise Hoomans speelde de rol van de onschuldige Cordelia. Alle namen tb noemen heeft geen zin, alleen Jo Sternheim dient nog vermeld als de vertolker van de rol van de potsen maker, de nar, die zijn meester volgt in de donkere stormnacht. Aan het einde brak een stormachtig appalus los, dat aangroeide tot een ware ovatie. DE POLITIE MELDT Gedurende het tijdvak van 27 Jan. tot en met 3 Febr. werden aan het politie bureau te Bergen de navolgende voor werpen als gevonden aangegeven; Rechter handschoen (gev. Ieder); pr. bruine kinderwanten; tabakspijp; bril met donkei montuur; bruin kindermuts je: rechter dameshandschoen (nappa, merk Laimbock); blauw wollen shawl m. zw. blokken; pr. donkerbruine wan ten; wieldop van Volkswagen; rode kin dermuts; zw. poesje met witte bef en pootjes; bruine portemonnaie met inh.; groene want; huissleutel; vulpotlood; lichtblauwe shawl; zilveren armbandje met hangertje; rozenkrans; kolenzak; pr. grijze dameshandschoenen; sleutel bos. De lijst van verloren voorwerpen over bovengenoemd tijdvak vermeldt: Kinderwant (grijs met blauw); ver- kennersriem; wit-blauw kindermutsje (gebreid): kinderwantje (links); riemp je met gesp voor teenleer van schaats; zwarte handbeschermer met zw. bont gev.; bruine want; kinderschaatsen: bruine wollen wanten; 1 paar doorloop- schaatsen; geweven shawl, rood-bcige geblokt en gebreide muts, bruin met beige; notitieboekje met adressen; ver pleegstersmutsje; bruin-beige jongens muts. Inlichtingen te bekomen aan het Groepsbureau der Rijkspolitie. Karei de Grotelaap 17 telf. 2444, elke werkdag 'ussen 10 en 11 uur. DOKTERSDIENST OP ZONDAG Morgen, Zondag 5 Febr. wordt de m che dienst te Bergen waargenomer door dokter Lugten, tel. K 2208-2700. eengebracht had, zag niets van zijn meubilair terug. Gelukkig had hij juist verleden maand een verzekering afge sloten. Omstreeks half tien hoorde de over buurman van de heer De Groot buiten geknetter. Toen hij eens poolshoogte ging nemen, bemerkte hij dat uit het huis aan de overzijde van de weg vlam men uit de schoorsteen kwamen. Hij trachtte zich toegang tot het huisje te verschaffen, doch binnen bleek het al een vuurzee te zijn. Daar er bovendien een sterke rookontwikkeling was, viel er aan redden niet te denken. Aangezien de brandweer van War menhuizen bij lange na niet tegen de brand was opgewassen, waarschuwde men ook direct de Alkmaarse Brand weer, die onmiddellijk met een ladder wagen, autospuit en commandowagen uitrukte. Toen zij ariveerde was er van het huisje al practisch niets meer over. Men wijdde toen zijn aandacht aan de vlak naast het perceel staande kool- schuur en met inspanning van alle krachten slaagde men er in deze te behouden. Omstreeks kwart vóór elf gingen de Alkmaarse brandweerlieden weer huiswaarts, terwijl hun collega's uit Warmenhuizen achterbleven voor het nablussingswerk. Het huisje, dat eigendom was van de heer De Groot, was verzekerd, evenals de inboedel. Door de brand sloeg op de Fuik over al het licht uit. Achter de ramen brand den de kaarsen en in het anders stille dorp stonden nog laat in de avond groepjes mensen het' gebeurde te be spreken. Wethouder J. Rus verzoekt ons de volgende beschouwing te plaatsen naar aanleiding van hetgeen de heer Smit publiceerde over de noodschool- kwestie: De gemeente huurt aanvankelijk voor de tijd van één jaar een gebouw tegen een huursom van 48 per week door omstandigheden is deze huur verlengd tot 1 April 1950. Na het beëindigen 'van het eerste huurjaar werd de huur door de be heerder van verhuurder vastgesteld op 18 per week. De gemeente heeft dus per 1 April e.k. aan huur be taald 52 weken a 48 per week is 2496. 245 weken l 18 p. w. is 4410.— De gemeente betaalde aan reparatie, onderhoud en noodzakelijke vernieuwingen 2976.76 Voor het metselen van een C-tal schoorstenen en enige Kleinere reparaties 700.00 De gemeente heeft van verhuurder nog te vorderen wegens verschuldigde terrein- huur 445.82 De gemeente heeft abusie velijk te veel huur overge maakt 217.14 4339.72 Berekend per week be draagt dit 37.80 11245.72 Afgescheiden van juridische, mo rele of welke overwegingen ook: 297 weken „noodschool" kost de gemeen te dit bedrag. Voorste) weth. Schnjjt. 52 weken tegen een huursom van 48.— is 2496.— 245 weken tegen een huur som van 80.is 7350.— Zie als boven 4339.72 Berekend per week bedraagt dit 47.46 14185 72 Voorstel huurder (eis). 297 weken huur tegen een 48 per week Alle reparaties, vemieuwin- wingen. schoorstenen voor rekening van de gemeente: Door de gemeente betaald 2976.76 Door de beheerder betaald 2784 33 Nieuwe schoorsteen etc. 700.— 6481.09 Berekend per week bedraagt dit 69.75 25717.— In de gehouden becijfering betref fende de noodschool te Heiloo, moet een correctie worden aangebracht. Het aantal weken liggende in het tijdvak van 16 Juli 1944 tot 1 April 1950 bedraagt 297 en geen 245 zoals «^"-.'evelïik werd vermeld. De aanspraken van de verhuurder "eden hierdoor dus ook evenredig groter, zodat de conclusie van de eer ste becijfering hierdoor weinig wordt beinvloed. Na rectificatie zien de cijfers er als boven uit! Damclub Heiloo Deze week heeft het op de clubavond van de Damclub Heiloo weer gewoldï? gespannen. De heer Tuinman die mo menteel de bovenste plaats bezet, leed een verrassende nederlaag tegen Cor Adrirhem. De gedetailleerde uitslagen vön als vnlf?t: Groep T: TuinmanAdHchem 02. Hakker—Verver 0—2, Geuzebroek— «^tiier 2—0 J. de Geus—Heukarc 1—1 Groen TT- Oud—Helder 2—0. Hofman -de Jonp 20 Groep TTT- C van Lieshout—vd Werff 9SnelHottentot 20, A. Sorenke h'ne—91iikerman af<?ebr. BruinAlle man 11. SmitWevers 02, Sliiker mar»Hottentot 2—0. WeyersHuisman 0—2. Schoorl SCHODUL KRIJGT NTETTWE KANTOORHOUDER PTT. De beer De Graaf, le sorteerder PTT te Haarlem werd benoemd tot kantoor houder PTT te Srhnorl, als opvolgei van zijn vader, die 1 Nov. jl. de dienst met pensioen verliet. Heer-'rlugowaard Dubbel woonhuis aanbesteed De architecten C. D. Reijendam en H. J. Hermans te Alkmaar hebbeD aan besteding gehouden van de bouw van een dubbel woonhuis ten behoeve van de Coöp. Stoomzuivelfabriek „Excel sior", alhier. Er waren 29 inschrijvers, n.L: 1. F. M. van Steeg, Alkmaar 30.900; 2. S. M. Smit en Zn., Hoogwoud 31.100; 3. C. Langedijk en Zn., Heerhugowaard j 31.315; 4. Gebrs. Kaandorp, Heiloo, 1 31.725; 5. Fa. Hoogzaad, Spanbroek- Spierdijk, 31.940; 6. Fa. A. J. de Ko ning, Wognum-H.H.waard 31.950; 7. J. C. de Geus en Zn., Br. op Langendijk 31.950, 8. J Rutte en Zn., Zuidschar- woude, 31.981, 9 Gebrs. Schuit, Egm. a.d. Hoef, 32.000; 10. D. Langedijk, Heiloo, 32.000; 11. Jb. Rutte en Zn., Zuidscharwoude, 32.225; 12. J. A. Dekker, Alkmaar, 32.500; 13. H. Met selaar en Zn., Zuidscharwoude, idem; 14 J. Orie, Alkmaar, 32.800; 15. Fa Duin, Harenkarspel, 32.980; 16. K. Koopman, N.Niedorp, 32.980; 17. F. A Koppe, Helder, 32.985; 12. Gebjs Duin, 't Zand, 32.986; 19. Giltjes ën Zn., Br. op Langendijk, ƒ33.224; 20. A. Breed, Hoogwoud, 33.800; 21. de Haan en Reek, Alkmaar, 33.692; 22. F. Ze- gers en Zn., St Pancras, 34.564; 23. F A. Dekker, Warmenhuizen, ƒ34.876. 24. Joh. Wester, St. Pancras, 35.240. 25. Corn. Kooy, H.hugowaard, 35.572, 26. A. Smit en Zn., St. Pancras, 36.000; 27. Wed. C. Huibers en Zn., Spanbroek 1 36.822; 28. J. A. de Koning, Span broek, 36.880; 29. Gebrs. Kuipers, Heiloo, 37.950. St Pancras jaarverslag Witte Kruis Jaarverslag over de werkzaamhe den van de afdeling Witte Kruis te Sjnt Pancras inzake de bestrijding der tuberculose over het jaar 1949. Gedurende het jaar 1949 kwamen onder toezicht 4 nieuwe gezinnen met 5 patiënten. Afgevoerd werd 1 gezin met 1 patiënt, zodat aan het eind van 1949 onder toezicht stonden 17 ge zinnen met 23 patiënten. Een volwassene en een kind werden ter verpleging opgenomen in het zie kenhuis, de eerste werd naar het sa natorium overgebracht. Vier patiënten kuurden in een ligtent. Een patiënt werd in huis verpleegd onder toezicht van de wflkverpleegster-huisbezoek- ster. Vier kinderen gingen naar een vacantie-kolonie. Door de wïjkver pleegster-huisbezoekster werden in to taal 122 gezinnen bezocht en in totaal 175 bezoeken afgelegd, w.o. 39 voor verpleging. Bij de kinderen der le en 2e klas der O.L. School en Bijz. School, als mede de oudste klas der kleuterschool werd de Perquet-reactie gedaan, het geen een goede uitslag tengevolge had. Over het algemeen is de toestand der bevolking t.o.v. de tuberculose goed te noemen. Er bestaat een geregeld contact met het consultatie-bureau te Alkmaar. Egmond aan Zee Burgerlijke Stand Geboren: Wilhelmina Lucia, d. v. Jan Liefting en Geertruida Rumping Gerda Kniertje, d. v. Corn. Conijn en Aagje Schol. Ondertrouwd: Cornelis Zwart en Engeltje Buis. Hermanus Oost wal, wonende te Amsterdam en Jansje Gul. Getrouwd: Willem Cornelis Gou da en Aaltje Kok. Willem Stam en Argje Dekker. Hermanus Oostwal wonende te Amsterdam en Jansje Gul. O verleden: Cornelis Blok, oud 75 jaar, echtg. v. Aagje Stoker. Marijtjp Schol, oud 74 j. wed. v Pie ter Zwaan. Johannes Klcfus, oud 93 jaar, echtg. v. Guurtje Heijne. Pieter Stam, oud 52 j., echtg. v. Maria Visser. Mietje Lazoe, oud 66 jaar. "cbtg. v. Jacobus Gijsbertus van Me chelen. Schaken In de eerste en tweede afdeling ge speelde partijen geven de volgende re sultaten te zien: le afd.: A. HeereJ. de Waal yy, J. van DonJ. Zijp 01, J. ZijpA Holtes 10, G. vd BrinkeA. van Eg- mond 10. 2e afd.: J. ValkeringJ. Groen yy, K BlokA. Roozing 01, J Stikivoort P. Groot 10. J. StikvoortA. Roo zing 01!, J. ValkeringP. Mante 10. OUDE MUNT GEVONDEN Bij de werkzaamheden op het Pomp- plein zijn enkele oude munten gevon den. Hierbij is een zilveren munt. die duidelijk het jaartal 1687 vermeldt met op de achterzijde de Nederlandse leeuw. Eqmondbinnen BURGERLIJKE STAND. Geboren: Alijda Johanna Marianne, dochter van E. Skotarczak en J. A Willemsg. Alida Maria, dochter van W. B Orij en M. A. Blankendaal, Hendrika Theodorus. zoon van H P Levering en A Koppes. Maria Mar- garetha, dochter van P J. Hopman en M M. Apeldoorn. Fredericus Jo hannes. zoon van F. J. Boendermaker en G W. van de Leep. Ondertrouwd: J Huisman, te West woud en M. C. Admiraal. S. Castri- cum te Castricum en J. van Swart. Gehuwd: C Baltus en M Sentveld. Overleden: Cornelis de Waard, oud 58 jaar. OBDAM, 3 Febr. 1950. Peen: B 17.70 -19.80 C 14.50—15.10 en E 10.30—10.90: 'Tien 39 60—40 80. grof 38 20—38 90' Bie 'en; A 8 en B 5: Knolbieten A 9; Rode kool 11.10—'2: Gele kool 13.10—19.80: Spruiten 4360. De nieuwe avonturen van Pim, Pam en Pom 87. Het aankleden is nogal gauw ge schied, maar daarna volgt het moei lijkste deel van de taak Nu moeteD de broertjes en de prinses proberen om onopgemerkt uit het kamp te komen Pim zit hoven op de rug van zijn broertje en hij heefi het zwaarste deel. Krampachtig huudt hij de speer in beide handen vast, want hjj moet zoveel mogelijk op een rover lijken En als je naar zijn angstige gezicht kijkt, dan valt het lang niet mee. Prin ses Knagelijntje kom: vlak achter hen aan. Ook zij heeft een speer vast Zij hebben die speren maai voor alle ze kerheid meegenomen. Zij kunnen er zichzelf altijd nog mee verdedigen. Toch wekken zij argwaan. Een van de andere schildwachten kijkt hen ten minste achterdochtig na Jan Feeke vindt zijn vorm Eerste verliespartij voor Ph. Schmidt Onder grote belangstelling werden de wedstrijden om dit biljartkampioen schap van Nederland gisteren te Hoorn voortgezet. Jan Feeke toonde nu dat zijn wat zwakke partij op de eerste dag enigszins een vergissing was. Giste ren behaalde hij twee mooie overwin ningen. Eerst versloeg hij de veelbelo vende Oosterhout met 400 tegen 149. Hij maakte o.a. een serie van 243. In 8 beurten was Feeke uit. 's Avonds won hij van Peetoom, die uitstekend tegen stand bood. Feeke won met 400 tegen 279, gem. 22,22. H. Hoogland was tegen Ph. Schmidt bijzonder op dreef. Na tien beurten stond Hoogland op 335 en Schmidt op 187. Na 15 beurten had Hoogland nog de leiding met 383 tegen 334. Schmidt maakte toen met 66 de partij uit en Hoogland miste de nastoot Toch scheen er een nederlaag voor Ph. Schmidt in de lucht te hangen en inderdaad, 's avond moest hjj met 357 tegen 400 het onderspit delven tegen Beekman. Daardoor is nu weer van al les mogelijk, want Beekman verloor zijn partij tegen de Jong, die met een gem. van 36.36 speelde en Beekman op enkel 47 liet staan. G. Wessels kan in deze wedstrijd zijn vorm nog maar niet vinden. Maar men weet, dat hij veel beter kan en wellicht brengen de laatste dagen een verrassen de opleving. De gedetailleerde uitslagen van Vrij dag waren: Middagpartijen C. v. Oosterhout 149 8 83 18.62 J. Feeke 400 8 243 50.— Hoogland 204 16 63 12.75 Jong 400 16 85 25.— Schmidt 400 16 89 25.— Hoogland 387 16 141 24.19 Wessels 99 12 26 8.25 v. Oosterhout 400 12 120 33.33 Avondpartijen: Beekman Jong Feeke Peetoom Schmidt Beekman Wessels Peetoom 47 11 18 4.27 400 11 161 36.36 400 18 104 22.22 279 18 53 15.50 357 14 107 25.55 400 14 104 28.57 386 36 48 10.72 400 36 62 11.1) oord-Scharwoud't> Diefstal bij aankoop vereniging In de nacht van Donderdag op Vrijdag hebben onbekenden de brand kast in het kantoor van de Coöpe ratieve Aankoopvereniging Langedijk- Noord te Noord-Scharwoude openge sneden. Daar de zaakvoerder iedere dag zijn overtollig kasgeld naar de Boerenleenbank brengt, was de buit maar zeer gering: f 23.—. De Rijkspo litie onderzoekt de zaak. Reeds zijn twee personen verhoord. VAN MARSDIEP TOT IJ Bootsman J. de Jong van Hr. Ms mijnenveger „Deurlo" heeft in een hachelijke positie verkeerde doordat hij op de Noordzee door de ankerlijn overboord werd gesleurd. Hij wist zich drijvende te houden en kon na een half uur worden opgepikt. -é Te Den Oever op Wieringen is schaatskampioen Nan Rotgans harte lijk gehuldigd. De Zaanse districts-schoolarts H. K van Noort is aan de Gem. Universi teit te Amsterdam bevorderd tot doe tor in de geneeskunde De afgetre den directeur der N.V. Verkade's fa brieken te Zaandam beeft het gehele personeel, óók de weduwen en gepen- sionneerden, een gratis vacantiever- blijf van een week aangeboden in het vacantieoord van de fabriek te Eg mond aai Zee In de Artillerie-in richtingen bij de Hembrug is een Am sterdamse arbeider met de linkerhano tussen een vorm-machine geraakt waardoor dit lichaamsdeel zo goed als verpletterd werd, V De kantoorhouder der PTT te Wog num, de heer K. Ton, is na een 28- jarige dienstvervulling afgetreden Hem werd een afscheidsreceptie aan geboden, waarbij burgemeester Com mandeur namens dertig plaatselijke verenigingen het woord voerde. -V- De afdeling Bloembollencultuur wil in voorjaar 1951 de plantsoenen te Enkhuizen in tulpentooi zetten. Daar voor zijn 75.000 bollen nodig. Het Rode Kruis Korps te Beverwijk in ijgt binnenkort de beschikking over een eigen gebouwtje. Stand na 2 dagen: 1. Schmidt 1557 54 126 28.83 2. Beekman 1247 59 121 21.13 3. v. Oosterhout 949 30 123 31.63 4. de Jong 1021 37 161 27.59 5. Feeke 1095 43 243 25.46 6. Hoogland 991 50 141 19.80 7. Peetoom 1131 81 62 13.98 8. Wessels 846 78 48 11.10 Vanmiddag 2 uur worden de partijen voortgezet. 2 uur: HooglandWessels; Beek manFeeke. 5 uur: OosterhoutPeetoom; Do JongWessels. Nagkomen predikbeurten ZONDAG 5 FEBRUARI. ALKMAAR, in hotel De Nachtegaal, voor de afd. Alkmaar van de Ned. Ver eniging van Spiritisten Harmonia, half elf, spreker de heer J. Heinis, van Wormerveer. NIEUWE NIEDORP, herv. gem., geen dienst. Doopsgez. gem., 10 uur, da FranckenLiefrinck. NOORDSCHARWOUDE, 10 uur, ds. Schmidt. OUDE NIEDORP, 10 uur ds. Appel. OUDKARSPEL, 10 uur, de heer Korndörffer. URSEM, 10 uur, ds, Meyboom. OBDAM, 7 uur ds, Meyboom. Graanbeurs Op de Graanbeurs te Alkmaar werden Vrijdagmorgen de volgende prijzen geno teerd: Bruine bonen 5560; witte bonen (Krombek) 5570; Citroenbonen 5060; grauwe erwten (Gruno) 6575; idem (Witbloei) 100—110; zaaibonen witbloei (gekeurd) 125; Hala capucijners 6070; kleine groene erwten 34—38; Schokkers 35 —38; tarwe 2222,80; gerst zomer 2729; haver 23—24,50; rogge 23—23.75; karwü 88 —92; blauwmaanzaad 120130. De handel was stug. Marktberichten ALKMAAR, 3 Febr. Witlof I 46— 38, n 2636; bloemkool 2738; rode kool 613,10; savoye kool 13,1019,20; groene kool 19.50—40.50; spruitkool I 4574, II 2240; boerekool 2268; an dijvie 75106; rode bieten 6—7,80; win terpeen 614.70; waspeen 2248; uien I 30—38,50, II 20—28; prei 68—110; soep 13.5024.50; Comtesse de Paris 1630; Winterjan 716. WARMENHUIZEN, 3 Febr. - 52.400 kg Rode kooi 6,80-14; 81.500 kg Gele kool 16,90 -21,10; 21.500 kg Witte kool 20,20-21,30; 10.500 kg Uien 39,80-40,50; 5400 kg Peen 14,90-19,40. BEVERWIJK, 3 Februari. Andij vie 1—1.10, spruiten (gesch.) 80—1.26, spruiten (ong.) 50—85, prei 98—1.50, waspeen 3242, witlof 47—54, boere kool 3046 groenekool 2038, gele kool 713, rodekool 817, knolselderij 34, kroten 67, breekpeen 913, slalot- ten 22, schorseneren 5658, rammenas 9. CASTRICUM, 3 Februari. Spruiten 70—f 1.44, prei I 1.31, uien 33"/,, sjalotten 23, waspeen 61 y, witlof 5258, peen III afw. 8.4012, peen IV 9 5010.80, prei II 81, spruiten B 52-61. Peen en schorsenerenveiling, 2 Febr. Peen II 16—18.70, peen m 13.80—15 70, peen IV 911.30, schorseneren I 55, schorseneren n 36, schorseneren II 13 728, Aangevoerd werd 30.000 kg. Besommingen l|muiden De besommingen van Vrijdag waren: de kotter KW. 78, f 1660,—; de Deense kotter E. 401, f 290; de kotter IJM. 228, f 290. De aanvoer bedroeg 75 kisten. Ei kwam geen haring aan de afslag. De prijzen per kilo waren: gr. tong f 2,20; gr. mid. tong f 2,35; kl. mid. tong f 2,40—f 2.25; tong I f 1,84—f 1,79; tong II f 1,45f 1,42. De prijzen per vijftig kilo varen: wijting f 24f 22; kl schol f 39—f 24; bot f 18; schar f 37—f 14. „Vindt dat nu ro erg agent? Er hebben dit jaar 8000 auto-ongeluk ken plaats gehad en ik ben slechts bfj Keven er van betrokken geweestr

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 3