KINDEREN VAN DE DRAAD De Wereld der Vrouwen Een tragisch verhaal uit Indonesië maar met een gelukkig slot Ontwerp wederopbouwwet aanvaard Indeling Europese schappen schaatskampioen- liü De Bakvisjurk ontgroeid MOBILISATIE IN TIBET? ER KOMT GEEN THEE-TEKORT Afsluitdijk wordt bebakend Op 14 Febr. „erfopvolging" in beide Kamers Koningin af De Bolero: charmant en practisch Denk om de gulden Onze Kamerplanten Draaimolen LANGS DE PRIKKELDRAADOMHEINING van ons kampement, daar waar de schildwacht loom en langzaam heen en weer knlerde, zaten de kinderen van de draad, op de rand van de afvoergoot. Ze droegen lege blik jes of mandjes bjj zich, waarin ze het eten, dat ze langs de draad bemach tigden, bewaarden. Hun apathische oude mannetjes-gezichten waren vuil en hun lijfjes waren hier en daar gezwollen van zweren. Ze hadden bijna allen dikke buikjes. Dat kwam door het een van de rode rijst, die ze langs de weg vonden of op de pasar wisten te stelen. Ze baadden zich in de afvoergoot, die uit het kampement kwam en waarin zich alle afval van de compagnie militairen uit ons kampement bevond. De vuilnisbakken uit de kamers en de gamellen uit de keuken werden In die goot geleegd. Hompen brood, vuil en oud, dreven in het gore water tot bij het hek. Want daar vingen de kin deren het op en aten er het binnenste vanHet was een klein stukje tra giek, die tientallen kleine bedelaartjes aan ons hek, die leefden van afval. J-JET DUURDE heel lang eer één der brutaalsten onder hen het waagde, een militair om eten te vragen. Ze waren nu eenmaal gewend overal weg- (jejaagd te worden en hun eten te stelen of zomaar te „vinden". Het was in hun ogen dus een hele gunst als zo'n grote blanda hun iets te eten zou geven. Maar toch kwam er zo n brutaal Kromo'tje met een bevend uit gestoken handje vragen: „Hebt u eten voor me? Ik heb zo'n honger!' De aangesprokene zei: „Welja, hum mei, als je 't lust1" Zo had de kleine Kromo opeens een vriend ge vonden, die hij in minder dan geen tijd de belofte afperste steeds zijn eten aan hetzelfde kereltje te geven De anderen, die dit succes aanschouw den, volgden hun vriendje met wart heldenmoed en het duurde niet lang of bijna ieder van die bruine dreu- messen had de één of andere militair gevonden, die beloofde steeds zgn overschotjes eten aan hem of haar te geven. Zodoende zijn het ten slotte kennisjes, vriendjes van ons gewor den, deze kinderen van de draad En het waren goede vriendjes. Menige makker at die paar hapjes minder om zijn vriendje aan de draad een plei- zier te doen. Wat zegt eigenlijk een sneedje brood als je er zo'n enorme dank van die zwervertjes voor terug kreeg De kinderen hoorden ten slotte bi) ons kampement. Ze vergezelden ons vaak honderden meters, als uit de grote poort een peloton op patrouille ging. Ze riepen hun grote vriend een goede reis en veel geluk toe, om daarna weer snel naar de draad terug te rennen. Want als je er niet bij was, zeiden ze, is een ander je bij elk mee vallertje voor. Hun hele leventje draaide om die draad en de afvoer goot. Het werd voor ons een klein thuisfront. Als we op een zware pa trouille dachten, dat we al dood wa ren, als je op een modderige sawah lag, als je na een actie geen cantine- wagen op het uitgangspunt vond, dan dachten we steeds even aan die kin deren bij de afvoergoot, die daar op ons zaten te wachten. Na met al te lange tijd gaven we ze namen. Een dik kereltje met een rijstbuikje om van te schrikken doop ten we „Adonis", een schurftig meis je gaven we de naam „Venus van de draad". Een kleuter met een gezicht als een oud aapje heette „Socrates" en een ander, ook met zo'n wijze trek om de mond, noemden we „Anstote- les" of kortweg: „Stoot". Anderen kregen schertsnamen, zoals Plurrekie of Schurrefie, Hotemetoot of Kobus- sie. Je had er ook een „Job" bij en zelfs een „Habakuk". Het grappige was, dat de kinderen naar die namen luisterden en ze niet meer vergaten, als ze eenmaal bij een hap eten plech tig herdoopt waren. Als er dan na een maaltijd grote voedselverstrekking bij de draad was, deden de kinderen lui de kond van het feit, dat zij recht had den op een bepaald mess-tin. Dan was het een geschreeuw van je welste. Als het eten eindelijk over alle mand jes verdeeld was, begonnen ze tegen hun „pleegvaders" te praten. Ze ver telden je allerlei „belangrijke" din gen uit hun paria-leventje. Dit was allemaal zeer geheim en niemand van de andere schooiertjes mocht weten wat er zo tussen hen en ons bespro ken werd. Het waren voor ons uiter aard futiliteiten, die nieuwtjes van de afvoergoot, maar vooi hen maak ten ze het leven tot een lust of een kwelling. Zo'n zwervertje kon heei gelukkig zijn. Vooral als ze zagen, dai dit grote toeans belang in hen stel den. Ze vertelden met ernstige ge zichtjes, dat het vannacht toch zo vreselijk regende, toen ze in hun af gedankte munitiekist sliepen, dat de kieine Kafinten vanm u-gen een korsi van Venus had gestolen en dat Stool had willen stelen in het kampement- Ze vroegen soms, waarom je giste ren niet aan de dra„d was gekomen en zeiden i het donker klinkende Ja vaans: „U zult me toch niet verge ten?" Neen, vergeten werden ze niet, die verlaten schobbertjes zonder huis Zij waren nu eenmaal volledig op ons en de afrastering aangewezen en wg i~~htten aan ze. Het beeld van hun rumoerige maaltijden was ons ver trouwd geworden. Niemand zou er over denken om de kist, waar de kin deren in sliepen en waarop te lezen stond, dat er mortierbommen in hoor den, weg te halen. Die kist was hun onderdak en eigendom. Die hoorde bij de privileges, die je als kind van de draad genoot. Ze waren dankbaar voor die kist, voor het eten en voor elke groet en voelden zich onderscheiden om het simpele feit, dat ze mochten bljjven aan de afvoergoot. 's Avonds kropen ze dicht tegen elkaar ln hun kist en dekten zich met elkanders lompen toe, wachtend op de nieuwe dag. Tweemaal werd er één van hen be vorderd tot „katjong" in het kam pement, en deze mocht auto's spoelen en de vloer vegen. Dergelijke geluk kigen bloeiden voor je ogen op tot ge zonde en levenslustige kinderen, die niet verlegen meer waren. 1"OEN, op een ochtend, waren de kin deren van de draad plotseling ver dwenen. Hun kist stond verlaten aan de rand van de goot. De mandjes en busjes, waar ze hun eten in bewaar den, lagen her en der verspreid Het Rode Kruis van Salatiga had zich over de zwervertjes ontfermd. Ze wa ren nu ondergebracht in werkkampen waar ze goed gevoed en gekleed zou den worden en zelfs een eenvoudig vak konden leren. Het viel niet mee. die kinderen te moeten missen, maar we gaven grif toe, dat het zo beter was. Aan de draad waren ze ten slotte toch gestorven, zoals vroeger wel ge beurd was. Het bleef nu vele maanden stil rond het kampement. Plotseling echter, even onverwacht als ze waren ver trokken, kwamen ze weer terug, ge zonder, frisser dan we ze ooit gezien hadden. Ze hadden nette kaal gescho ren hoofdjes en die ellendige blik was weg uit hun ogen. De bruine kijkers glansden warm en jolig, toen ze rie pen om toean Piet en toean Kees en Gerrit en Frans en om het hele kam pement, want direct was iedere thuis blijver aan de draad, om „de koters" te zien. Het was een heel evenement in het leven op die dooie buitenpost: de terugkeer van de draadjeugd. Daar stonden ze weer, glunderend en blij, toen ze al hun oude beken den terug zagen. Ze waren gekomen om nu voorgoed afscheid te nemen. Ze zouden naar een onderneming ln de bergen gaan om daar te werken. Zc zouden zelfs geld krijgen voor hun werk, en kleren. Nu hoefden ze nooit meer in de munitiekist te slapen; het leven aan de draad was voorgoed voorbij. We luisterden naar de verha len over het werkkamp en verheugden er ons over, dat ze nog zo terecht wa ren gekomen. Dan drukten we de kleine handjes en wensten ze hei beste in hun nieuwe leven toe. Toen wij ze op de Rode Kruisauto voorbij zagen rijden en hun gekrijs hoorden, voegden we onze dankbaarheid voor het Rode Kruis bij die van „de kin deren van de draad". TOM KOOPMAN. De Amerikaanse radiocommentator Lowell Thomas meldt, dat Tibet in derhaast 100.000 man mobiliseert tegen een „mogelijke invasie" van de Chi nese communisten. Momenteel heeft Tibet slechts 10.000 man op de been die met verouderde wapenen zijn uitgerust, zo verklaart Thomas in het tijdschrift Colliers. Geen reden voor „onrust" Naar aanleiding van de geruchten die zich in de afgelopen week hebben verspreid, dat de thee-invoer in de naaste toekomst wel eens zou worden stopgezet als gevolg van een tekort aan buitenlandse betaalmiddelen, ver nemen wij uit kringen van de thee importeurs en fabrieken, dat een schaarste in de naaste toekomst niet te verwachten is. Het merendeel van de in Nederland geconsumeerde thee is afkomstig uit Indonesië. De regering stelt daarnaar, ponden sterling ter beschikking voor aankopen in andere productiegebieden Kan het handelsverkeer met Indone sie ondanks eventuele moeilijkheden binnen de RIS doorgaan zoals tot dusverre, dan bestaat er geen ge vaar voor de huidige theeconsumptie in Nederland. Slechts wanneer de ontwikkeling in Indonesië de theepro ductie en -export zou belemmeren kan er enige stagnatie ontstaan. In dat geval mag echter verwacht worden, dat de regering méér ponden ter beschikking zal stellen dan tot dusverre. Ook dan dreigt er geen on middellijk gevaar Voor Hp theevoorzie ning van ons land. De Afsluitdijk, een traject van 30 km., is niet voorzien van hectometer- paaltjes. Toch is zo'n bekendmaking voor het verkeer van belang, o.a. wan neer men hulp nodig heeft en een miste plaatsaanduiding moet kunnen geven Op verzoek van de ANWB zal Rijkswaterstaat in de loop van 1950 dan ook tot deze bebakening over gaan. De Tweede Kamer heeft gistermid dag de z.g. wederopbouwwet aangeno men zonder hoofdelijke stemming Dit nadat minister Tn t Veld zijn Donder dag afgebroken rede had voortgezet In verband met het besparen van cul iuurgrond zal de gemeentebesturen er op gewezen worden de uiterste zuinig heid te betrachten, -n Den Haag kom' men daardoor ook tot hoogbouw in vier woonlagen. Loongrens verhoogd De Tweede Kamer heeft gistermid dag nog zonder beraadslaging of stem ming goedkeuring gehecht aan een wetsontwerp tot wijziging der invali diteitswet, der ongevallenwet 1921, der land- en tuinbouwongevallenwet 1922 der zeeongevallenwet 1919, der ziekte wet en der kinderbijs'agwet. Daardoo- wordt de loongrens verhoogd. Verenigde vergadering De voorziter der Tweede Kamei heeft voorts medegedeeld, dat hij er rekening mede houdt, dat op 14 Fe De Britse regering heeft besloten Seretse Khama, die vorig jaar met de 24-jarige Londense typiste Ruth Wil li ams trouwde, niet toe te staan aan liet hoofd van zijn stam te blijven, zo wordt uit gewoonlijk betrouwbare bron te Londen vernomen. Toen Se retse met zijn blanke bruid naar zijn Bamangwatostam in Beetsjoeanaland (Afrika) terugkeerde, stuitte hij bij de andere stamhoofden op krachtige op positie tegen zijn huwelijk. Vrijdagavond vond de loting plaats voor de 500 en 5000 meter der Europese kampioenschappen, welke vandaag te Helsinki zijn begonnen. Wat de 5000 meter betreft hebben de Nederlandse rijders niet onfortuinlijk geloot Be halve Heus rijden zij allen na de favo riet Andersen zodat men een schema kan opzetten aan de hand van presta ties van deze Noor. De indeling op de 5000 meter is als volgt: le rit AsplundHeus; 2e rit CronsheyLoerincz, 3e rit Salomaa Caroli; 4e rit HaugliHedlund: 5e rit LaitinenMerenyi, 6e rit Musolino— Andersen, 7e rit HuiskesParkinen, 8e rit Van der VoortLiakkev, 9e rit WickstroemSuomalainen, 10e rit KarlssonBroekman, 11e rit Henry Wahl alleen. De loting voor de 500 meter had het volgende resultaat: le rit Wickstroem (Zweden)—Caroli (Italië); 2e rit: Heus (Nederland)Salomaa (Finland); 3e rit: Wahl (N -wegen)Loerinc: (Hon garije); 4e it: Cronshey (Engeland) Huiskes (Nederland); 5e rit: Merenyi (Hongarije) —Laitinen (Finland)6e rit: Andersen (Noorw.)Hedlund (Zwe den); 7e r.: Musolino (Italië)Asplund (Zweden); 8e rit: Broekman (Neder land)—Liaklev (Noorwegen); 9e rit: Parkkinen (Finland)—Karlsson (Zwe den); 10e rit: Van der Voort (Neder land)—Suomalainen (Finland); elfde rit alleen Haugli (Noorwegen). Zo ondankbaar de bakviskleding is voor degene die ze maakt, zo gemakke lijk leent zij zich voor allerlei goochel toeren. Van twee stuks maak je een. met een strookje er aan is zo'n jurk al weer lang genoeg om nog een jaartje dienst te doen. Maar als de bakvis bak- vis-af is, wordt het allemaal anders. Voor die kinderachtige veranderpar- tijtjes kan ze weinig voelen. En het liefst koos ze voor elke gelegenheid een ander toilet. In de meeste gevallen blijft dat na tuurlijk tot de vrome wensen behoren Al zou het mogelijk zijn, dan zou het voor de meeste jonge meisjes toch niet verstandig wezen, van het begin af aan haar gedachten op een uitgebreide gar derobe te richten. Liever leren wij ze met bescheiden middelen zelf de va riaties te vinden, waarin sommige vooraanstande mode-ontwerpers uit blinken Een shawl, nu eens afhangend om de heupen, dan weer om het mid del of rond de hals geknoopt, kan een simpel zwart japonnetje telkens anders doen schijnen. Een grote kanten kraag een om de schouders gedrapeerde ge borduurde lap. of wel afstekende losse zakken die aan de ceintuur gedragen worden beogen een zelfde doeL Om dezelfde reden biedt de op onze foto voorkomende combinatie zoveel mogelijkheden Op de geplisseerde rok waarbij door instikken van de plooi tjes een heupstuk verkregen is wordt eng aansluitend de bolero gedra gen Daaronder hoort een vestje, dat verwisseld kan worden met een wol len. hoog tegen de hals oplopend jum- pertje De bolero kan daarbij worden uitgetrokken, evenals wanneer op de De bolero is een charmante en prac- tische aanvulling van onze gardero be en blijft dat ook in het komende sei zoen. Hier ziet u er één met aangeknipte mouwen en dito kraag, een min of meer gekleed mo del, dat zowel bij n nauwe als bij een wijde rok gedragen kan worden. Boven dien zeer geschikt om een jurkje, dat u zó niet meer „zien' kunt, tot een mo derne creatie te ma ken. U kunt dat op twee manieren doen: de armsgaten en bovenkraag overgezoomd. De onder hals uitknippen, zodat u een over- kant van de mouw zet u tussen de gooier krijgt, waar u de bolero los dubbele manchet, over heen draagt, of het gehele bo- Wilt u de bolero over japonnen of vengedeelte van het lijfje afknippen blouses met een kraag dragen, dan en de bolero op het overgebleven stuk kunt u de voorkanten volgens stippel- stikken. Van het afgeknipte deel lijn knippen. Het puntige overslagje, kunt U dan desgewenst het beleg dat de stippellijn van onderen vormt, van de kraag en de manchetten ma- krijgt knoop en knoopsgatensluiting, ken. maai- u kunt natuurlijk ook hier de U heeft nodig: ongeveer 1.20 meter sluitkantjes rechtknippen en van stof van 140, of 200 cm. van 80 breed, knopen en lusjes voorzien. Het beleg van de kraag wordt aan één stuk geknipt, dus zonder naad middenachter. U stikt de figuurnaad jes in de mouw en de onderkant. De laatste kunnen bij een apart gedragen bolero desgewenst vervallen. Hij wordt dan iets wijder. U verbindt de rug met de voorpanden en zet het beleg tegen de voorkanten. De achterhals wordt aan de onderkraag gezet en de De uitbetaling van de gulden tegen inlevering van bon 544 (levensmiddelenkaart 909) zal Maandag 6 Februari geschieden aan de personen wier naam be gint met de letters Po t.e.m. Rod. Men dient zich met de uitgeknip te bonnen aan het postkantoor loket te vervoegen tussen 8.30 en 3 uur. rok een eenvoudige sportblouse gedra gen wordt. Een „gekleed" effect kan dan nog verkregen worden door een zijden blouse te dragen met mooi open bor duursel en een fijn Valencienne kantje Waarlijk, de mogelijkheden tot af wisseling zijn velel De palm mag dan als kamerplant niet meer in zo'n hoog aanzien staan als twintig jaar geleden toen was ze een traditioneel huwelijkscadeau wie haar eenmaal bezit, zou haar toch niet gaarne meer willen missen. Talrijk zijn echter de klachten die over de kamer plant binnenkomen, doch ze omvatten voornamelijk dit ene euvel: Mijn plant krijgt nare, bruine bladpunten. Als een palm kleine, bruine bladpuntjes krijgt, hapert er iets aan de verzorging, doch dat in de huiskamer te voorkomen, is slchts enkelen, onder bepaalde omstan digheden beschoren. Vooral pas aange schafte palmen zullen veel last van do de bladpunten krijgen; zij hebben im mers te tobben met de overgang: kas- kamer In een kas heerst nu eenmaal een geheel andere atmosfeer dan ln de huiskamer. Voor de vochtige lucht, die zij juist nodig hebben, kan men in de huiska mer moeilijk voor zorgen Niet alleen de droge kamer-atmosfeer werkt het optreden van dode bladpunten In de hand. ook andere factoren spelen een grote rol. Wanneer een kamerpalm zo geplaatst wordt, dat U steeds tegen de bladpunten aanloopt, moeten die op de duur wel afsterven; dat ts niet te voor komen Zet haar dus zó. dat er niet dagelijks tegenaan gelopen wordt. Plaats haar ook niet te dicht bij de centrale verwarming of bij een warm te uitstralende electrische kachel; ook dat is bevorderlijk voor het optreden van dode bladpunten. - Als uw palm dode bladpunten heeft, kunt u ze afsnijden: groen worden zul len ze nooit meer. U moet echter niet zó snijden, dat het levende blad ge raakt wordt, want in dat geval ont staan opnieuw dode bladpunten. Snijdt dus steeds in het dode blad. Een palm verlangt regelmatig bego ten te worden Omdat het een plant is, die. als ze eens een paar maal met gieten vergeten wordt niet onmiddel lijk slap hangt, heeft men in dat wa tergebrek geen erg Over enkele we ken merkt U het echter wel Dan zijn die bladpunten al weer verder in het groene blad ingevreten en dan vraagt U zich af: Hoe komt dat nu toch: ge brek aan water heeft ze toch niet ge had? -Als een palm verpot moet wor den, laat dat werkje dan door een bloe mist doen. Wanneer U dat echter zelf wilt doen. vraag hem dan om een die pe bloempot palmen wortelen erg diep hebben dus aan ondiepe, platte potter niets Liefhebbers van bloemen en olanten, wilt U even noteren: Dit voor jaar wordt in het hartje van de bloem bollenstreek op het oude landgoed Keukenhof te Lisse een vollegronds bloembollen tentoonstelling gehouden Dat zal de moeite waard zijn. U zuil daar kunnen waarnemen hoe bloem bollen in eigen tuin verwerkt en ge bruikt kunnen warden. biuari een verenigde vergadering der belde Kamers van ie Staten-Generaal kan worden gehouden ter behandeling van het wetsontwerp tot benoeming van een regent voor het geval van erfopvolging tijdens minderjarigheid van de troonopvolger en tot benoe ming van een voogd en regeling van de voogdij. Er is een nieuwe regeling voor Ionen en andere arbeidsvoorwaarden in het bioscoopbedrijf tot stand geko men, die is ingegaan op 1 Januari 1950. DIT WOELIGE LEVEN gINDS in Rotterdam twee voormali ge hooggezetenen van de Pod wat lager op de pot kwamen te zitten vanwege de luttele ton gouds, die zij uit giften voor het illegale ondersteu- ningswerk als reserve „in eigen be heer hadden gehouden, heeft men van de vorderingen, die het onder zoek maakte, niets meer gehoord. Een van de hoplieden der Maasstedelijke geheime scharen, die ik telefonisch aanklampte om een inlichting, zei hol over de draad, dat de illegaliteit deze affaire in eigen kring zou behande len, dat de rechter er zich maar bui ten moest houden en de pers hele maal. Intussen zijn er twee nieuwe arres taties geschied. Opgesloten werden een Haags politie-agent en een offi cier, die vroeger bij de B.S. was, maa* die thans in één van de geheimste ka mertjes van het hele departement van mr. Schokking was geïnstalleerd. De man werkte namelijk bij de ontcijfe ring der vertrouwelijke telegrammen.- Van de aldaar onder zijn ogen ko mende staatsgeheimen zou hg er tal loze hebben doorgegeven aan de Rot terdamse ex-P.O.D.-chefs, die er een soort particuliere spionnagedienst op na hielden ten bate van een inter nationaal smokkelcomplot. Via dat complot zouden dan weer waardegoe* deren uit de schatkamers van het Beheers-Instituut naar de vier wind streken dezer aarde verdwenen zfln. De gearresteerde Haagse politieman speelde een koeriersrolletje en die zal er dus wel afkomen met een jaar of zes. Maar die geheime-zaakjes-offi- cier, die in de telegrammen van mi nister Schokking zat te peuteren voor een smerig smokltelzaakje die man heeft zó bar tegen de gangbare nor men gezondigd, dat hij abnormaal moet zijn. Die wordt waarschijnlijk wel gek verklaard. Vroeger zeiden ze: hoe groter geest, hoe groter beest. Tegenwoordig is het: hoe groter beest, hoe groter kans op het sanatorium voor zenuwlijders. Met thee op bed en een warme kruik van de zuster. Trou wens: één van de Rotterdamse ver dachten zit al in zo'n etablissement. Laat ons intussen met treurnis vast stellen, dat er na al deze modderige onthullingen generlei reden is voor de Rotterdamse ex-illegalen, om de zaak binnenskamers te houden. Vanwaar die weerzin jegens een openbaar rechtsgeding tegen de knoeiers, die de weelde van het vele illegaal verkregen geld niet konden dragen? Hoe ver der de ware illegaliteit zich distan- cieert van de profiterende charlatans, hoe beter het is voor het restant-van- achting, dat er nog ln ons volk voor het waarachtige heldendom is over gebleven. Er hebben nu al zóveel rechercheurs en zuiveraars en beheerders en baan- tjesgasten uit die eerste bevrijdings jaren In him vuile hemmetjes voor de rechter gestaan, dat men zich niet meer behoeft te schamen als ze plot seling in eigen kring aanwezig blij ken. Waarom ook? Driekwart van Nederland bestaat uit gewezen gevan genisklanten en de goeden en de kwa- jen zijn onder de variërende kampbe heerders eerlijk over allerlei groep en beginsel en partij verdeeld geweest, Er hebben kraakzindelijke mensen voor de zuiveringsraden gestaan en er hebben smokkelaars achter de groene tafel gezeten. Er zgn schoften buiten het prikkeldraad gebleven en er zijn achtenswaardige en onschuldige men sen mishandeld. Politiemannen met dertig jaar plichtsbetrachting zijn ge schorst en wilde jongens, die d'r mond niet kunnen houden, lopen do wet te handhaven op een manier, dio de mensen-van-het-vak aderverkal king bezorgt Voor een stelende poli tie-agent knipperen we niet meer met de ogen en sinds de zelfmoord van Schallenberg (in tien centimeter mod derwater) vinden we het helemaal niet vreemd, dat een bekende Haagse „stunter" de ene dag uitroept ver giftigd te zijn en de volgende dag toegeeft stomdronken te zijn ge weest. Het openbare leven is een draai molen voor Jan Rap en z'n maat ge worden. Iedere keer komt er een an dere paard, maar het zijn altijd de zelfde. E de draaierige liefhebbers klemmen zich vast met nanden en voeten. Tot de bel gaat. Dan komen er anderen. Aflossing van de profl- 'eurs. Wie er lang naai kijkt wordf er on passelijk van. JEREMIA BLOM,

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 7