Wlim* Stad m Omgeving, Teraardebestelling van Ds A. C. de Regt AGENDA Een slordig accordeon-concert Landbouwcoöperatie: stuk democratie Geslaagd biljart-tournooi te Hoorn Meeste kampioenscandidaten wonnen Alcmaria ko Ongevaarlijk* ver D.V.V. viert feest Huwelijkstrouw en Turkse trom 2 grote tuben T andpasta v. 39 ct. 3 haarnetjes grove maas v, 4 3 ct. 5 stuks Toiletzeep voor 69 ct. alles SPOTGOEDKOOP Crescendohad zich niet voldoende voorbereid oord-Scharwoude Groet Pleidooi van Mr A. C. F. Hendrikse in vergadering te Alkmaar Vier spelers eindigden gelijk Berg en J^aaiste ^\jieuws V S.V. staat er slecht voor De Voetbaluitslagen De Boy Beslissing MAANDAG 6 FEBRUARI 1950 Op de mooie middag van de laatste dag der afgelopen week, toen de stra len van een magere winterzon door de kale takken van het geboomte op de dodenakker vielen, werd het stoffelijk overschot van wijlen de heer A. C. de Regt, emeritus-predikant der Remon strantse Broederschap, laatstelijk wo nende te Bergen, op de algemene be graafplaats te Alkmaar aan de schoot der aarde toevertrouwd. Tevoren werd in de rem. geref. kerk **n het Fnidsen te Alkmaar een lijk- fllenst gehouden, waarvoor zeer grote belangsteling bestond. Behalve velen uit de remonstrantse kringen merkten we o.m. op ds. Prins van Wijngaarden, em. predikant der herv. gem. te Alk maar, alsmede een aantal dames en he ren uit Groningen, de laatste stand plaats van de overledene, welke hij 22 jaren diende. Het stoffelijk overschot was opge baard vóór de preekstoel; de bloemen- schat was uitgespreid op het zwarte doek, alles beschenen door het matte flikkerlicht van een paar kaarsen. De eerste spreker in deze plechtige dienst was ds. Noordhof uit Haarlem, die uit naam van de Commisie tot de Zaken van de Remonstrantse Broeder schap dank uitsprak voor alles wat de overledene in zijn lange leven had ge daan voor de Broederschap. Dat hele le ven was gewijd aan de Rem. Broeder schap, in drie standplaatsen. Eerst in Oudewetering van 1901 tot 1902, daar na 13 jaar in Alkmaar, vanwaar hij naar Groningen ging, waar hij 22 jaar werkte. Na zijn emeritaat ging hij te rug naar Alkmaar en hij heeft daar toen ook nog veel gewerkt. In de con ventie van predikanten was de over ledene zeer geliefd. Men maakte daar een woordspeling op zijn naam: De Regt-Recht door zee, zei men. Spr. getuigde van hem, dat hij een mens war met een grpot gevoel voor zijn mede mensen, vooraf allen met wie hij in aan raking kwam. De Broederschap houdt hem in dankbare gedachtenis voor zijn stoer en stil geloof en beveelt hem aan in Gods leiding, in Wiens kracht hij al tijd geleefd heeft. Ds. W. F. Rappold, de predikante der Rem. Geref. gemeente te Alkmaar, ving haar toespraak aan met te zeg gen dat deze herdenkingsdienst een eenvoudige zou zijn. naar de wens van de overledene. Na gebed werd op haar verzoek gezongen het lievelingslied van ds. De Regt, n.l. Lied 114 uit de bundel der Broederschap. Daarna sprak zij een woord van troost en dankbare herinnering naar aanleiding van Cor. 2 hoofdstuk 5 vers 1: „Want wij weten, dat, indien de aardse tent. waarin wij wonen, wordt afgebroken, wij een gebouw van God hebben in de hemelen, niet met handen gemaakt, een eeuwig huis." Wij rouwen om één, wie een lang leven vergund is geweest, die zijn levenstaak blijmoedig verrichtte, die ons aller genegenheid ontving en genoot. Ons past geen doffe zwaar moedigheid, al kan weemoed niet ont breken. Spreekster ontleedde het tekst woord en concludeerde, dat. als de aardse tempel (het lichaam) wordt af gebroken, ons hemelse genade en heer lijkheid wacht. Hij, die heenging, heeft De buurtvereniging van het Berger kwartier, DVV (Door Vrijheid Vere nigd) heeft Zaterdagavond in het Gul den Vlies haar feestavond gehouden. Ter opvoering was gekozen „Als het masker valt", een detective stuk in drie bedrijven door Christien van Bommel Koun n Henk Bakker. De toneelvereniging „Alberdingk Thym", een onder-afdeling van de buurtvereniging, heeft het stuk zeer aardig gespeeld Alle spelers hebben goed spel laten zien. Het incident waarop het stuk ge bouwd is, is de moord op M'lle Ninon Gauthier een chansonnière van inter nationale bekendheid. De rol van het slacthoffer Ninon, gespeeld door mevr J W. Dekker, was na een wel iets on zeker begin een van de aardigste cre aties. De inspecteur van politie (dé heer B. J. Themen) werd ook aardig ge speeld. en Huibers. de brigadier, was kostelijk, evenals Annie het dienst meisje van de bankier, dat door mej C van Well gespeeld werd. De regie en de rol van Karei van Overvoorde, de bankier, waren bij de heer J. L. Robert Sr. in goede handen Na de opvoering werd door de voor zitter van DW de heer F. Meinders 'n verloting gehouden die de gezellige stemming er in bracht. Hierna volgde een bal. en Alkmaarse Operette- Orkestvereniging Het bestuur van bovengenoemde vereniging bericht ons. dat in de plaats van de heer Gerritsen, thans tot diri gent is benoemd de heer Potgieser uit Beverwijk. Mede hierdoor wordt niet meer op Donderdag maar op Dinsdag gerepeteerd en wel in het nieuwe club lokaal van hotel Centraal op het Hof plein. Bezoek aan de wondertuin Naar wij vernemen trekt de wonder tuin bij V. en D. overgrote belangstel ling. Zaterdag waren er ongeveer 1100 bezoekers. In totaal hebben thans on geveer 2500 belangstellenden een be zoek aan de tuin gebracht. Tot en met Vrijdag zal daarvoor n-og gelegenheid zijn. PROFETISCH ONDERWIJS VAN GENE ZIJDE. Op Woensdagavond spreekt mevr Elsa Kaiser uit Den Haag in hotel Cen traal. Hofplein, over: Profetische bewij van Gene Zijde, vastgelegd in teke ningen van H. Mansfeld met verkla ring dezer tekeningen voordracht van gedichten en helderziende waarne mingen door mevr. E. Kaiser. twee maal een gelukkig huwelijksleven gekend. Het tweede werd in Alkmaar gesloten. Hij heeft Gods zegen in zijn leven rijk ervaren en heeft het ons ge openbaard. Door de donkerheid van de weemoed om zijn heengaan straalt het xichct en het weten, dat voor het ver gankelijke het onvergankelijke in de plaats treedt, want God heeft ons de eeuwigheid in het hart gelegd. Ds. De Regt heeft dit ook steeds gepredikt. Hij koos het predikambt tegen de wens van zijn vader en zijn hele leven heeft bewezen hoezeer hij inderdaad met het hart die weg bewandelde. Zijn gemeen ten brengen hem diepe dank voor wat hij aan velen schonk, wat hij kon doen omdat hijzelf de troost van het geloof had ontvangen. Zijn nagedachtenis kunnen wij het beste eren door te be antwoorden aan hetgeen hij ons gepre dikt heeft: bij God is altijd uitkomst, ons eeuwig tehuis is bij God omhoog. Wij bidden voor hem van God: beves tig het werk zijner handen over ons. Op deze toespraak volgde enige ogen blikken orgelsoel. waarna gebed. Met bet gezamenlijk zingen van Lied 1, ver zen 1 en 2 werd de plechige bijeen komst gesloten. DE VEEMARKT De noteringen op de Alkmaarse Veemarkt waren hedenmorgen als volgt: 2 stuks paar den van f 500—f 600, 77 vette koeien van f300 I 920, 131 nuchtere kalveren van f 30-f 60 en 45 vette schapen van I 70-f 120, alles per stuk; 274 varkens f 1,50- f 1,68 per kg. Het is niet altijd prettig voor een vrouw en ook niet voor de buren als de heer des huizes werkend lid van een harmoniecorps is. Want dan moet er geoefend en gerepeteerd wor den en zolang de amateur-musicus de kunst nog niet helemaal meester is, blaast hij wel eens een toontje te hoog of te laag en toehoorders die met mu zikaal gevoel bedeeld zijn kijken elkaar dan wel eens misprijzend aan en zeg gen schouderophalend: wat blaast hij er weer naast. N Het werkend lid van de Postharmo- nie. dat gisteren zijn zilveren bruiloft vierde, bespeelt echter een instrument waarvan de klank altijd de juiste toon heeft. Het is een trommelaar, het is zelf de musicus die de grote trom in onze jeugd spraken wij altijd van een Turkse trom bedient en dat in strument is zo groot, dat het. haast niet mogelijk is om er een misslag op 'e begaan. Of een solo op de grote trom en vooral het oefenen er op nu juist iets is, dat 'n brede kring van luister aars tot stil genieten ko,n brengen is een andere vraag en de vrouw1 des hui zes zal deze zeker niet kunnen beves tigen. Het is in elk geval geen oefe ning voor de late avonduren en na een drukke werkdag zal er ook 's nachts niet gerepeteerd kunnen worden as men tenminste in een volkrijke buurt woont en niet in conflict met de hin derwet wil komen. In elk geval is zo'n grote trom 'n zeer belangrijk en ook gewichtig in strument. Als wij het in de muzikale stoet zien meedragen hebben wij altijd bewondering voor de artist die het met zijn knuppel bewerkt en niet minder voor de musicus die het oP zijn rug draagt en bij elke slag ineenkrimpt alsof de slag niet op het trommelvel maar op dat van hem zelf terecht was gekomen. Om kort te zijn: de trommelslager en zijn vrouw waren gister 25 jaar getrouwd en zij vierden hun zilveren feest in het ABB-gebouw, waar de Postharmonie de heer en mevrouw Schuurink een serenade gebracht heeft. De bruidegom behoefde ditmaal natuurlijk niet zelf de knuppel te zwaaien en hij moet evenals de ge duldige postambtenaar, die de trom op zijn rug heeft met genoegen gecon stateerd hebben, dat zijn plaatsvervan ger er geen enkele keer naast heeft geslagen. (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) MAANDAG. Harmonie Theater, 8 uur: Gewetens- strijd (18 jaar); Victoria Theater, 8 u.: De ooievaarsclub (14 jaar); Cinema Americain, 8 uur: Nightstop in Dakar (14 jaar); Alkmaars Bioscoop Theater, 8 uur: Home in Oklahoma (14 jaar). DINSDAG Bioscopen als Maandag. Gulden Vlies, Ï.30 uur: Non-stop gymnastiekuitvoering van „De Halter". l$yf££LV&ORP£l/C£n/ Finale Biljartwedstrijd Het kampioenschap 1,25—2 van het district Alkmaar en omstreken is als volgt verlopen: De finale werd gespeeld van 30 Jan.—5 f ebr. in café Koelemij en trok grote belang stelling. Vooral op de laatste avond. Toen moest de beslissing vallen, in de partijen N. v. d. Schil den—B. Duin en N. Quant—v. d. Aakster Jr. Deze partijen werden onder grote spanning gespeeld en het is de heer Van der Schilden gelukt beslag te leggen op de titel. Een mooi succes en verdiend. De wedstrijd was tevens een mooie propaganda voor de biljartsport, mede door de sportieve houding van de spelers De eindstand volgt hieronder: N. v. d. Schilden 517 268 17 1.82 11 N. Quant 493 254 12 1.93 9 Smorenberg 478 223 16 2.14 8 v. d. Aakster Jr. 489 247 13 1.98 8 C. de Bree 479 239 14 2.04 6 B. Duin 468 238 15 1.96 6 Scheuerman 439 264 12 1.66 6 W/v. d. Weert 472 251 15 1.88 2 De kolommen betekenen: car., brt., h.s., alg. gem. en matchpunten. Sam de Wolf komt Het bestuur van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling, afd. Alkmaar, heeft van de heer Sam de Wolff, de be kende medewerker van de „Radiolym- pus", bericht ontvangen dat hij bereid is eind Februari a.s. in de zaal van Café Tom te komen spreken over „De nieu we staat Israel". De zangers, Bram en Jeane Mug, die reeds vóór 'e oorlog bekendheid ver wierven in de socialistische beweging met hun Joodse liederen, zullen ook aan deze avond medewerken. RAADSVERGADERING Het ligt in de bedoeling van de bur gemeester een raadsvergadering te be leggen tegen Donderdag 18 Februari 1950 te 14 uur. Geen plaatsje was meer onbezet in de grote zaal van ,,'t Wapen van Heemskerk" voor het donateurscon cert van „Crescendo", waarvan de heer J. Hartog directeur is. De voor zitter opende de avond en wenste „het publiek" veel succes. Toen begon men aan de afwerking van het con certgedeelte. Het was jammer, dat men in vergelijking met andere ama teursverenigingen deze avond beneden de maat bleef. Men kreeg de indruk, dat er nu eenmaal een uitvoering moest worden gegeven. Of men daar voor wel klaar was is waarschijnlijk niet voldoende overwogen. Technisch was het vaak slordig en met de zui verheid stond men meerdere malen op gespannen voet. Uitgevoerd werden stukken van Ketelby, Strauss, Mond nacht aui der Alster Qfi meer popu laire werken. Ook het mondorgel orkest moet nog veel studeren. Ver meldenswaard was een muzikaal ge speelde accordeonsolo een wals van Waldteufel. De directie kan wat rus tiger en beheerster zijn. Wanneer „Crescendo" in de toekomst concert- klaar op het podium verschijnt, zui len we pas tot een detailbespreking overgaan. Dus maar weer opnieuw goed studeren. De secretaris van de Ned. Bond van Accordeon-orkesten, de heer Groenewoud, spoorde de mu ziekliefhebbers aan het accordeon spel te gaan beoefenen. Het publiek dat nogal onrustig was, vooral op het balcon, liet het aan veel bijvals betuigingen niet ontbreken. Na de pauze werd het amusementsgedeelte Burgerlijke Stand Geboren: Nicolaas J. M., zoon van N. J. van Westen en G. Twint. Wilhelmina G., dochter van J. W. Zwart en H. G. Brouwer. Nanning C., zoon van D. Stam en P. Mooij. Reinder S., zoon van S. R. Hamstra en G. Mobron. Elly M., dochter van J. Houtkoo- per en N. N, Bart. Paulus G. M., zoon van J. P. van Hove en A. Venneker. Jan R., zoon van F. J. A. van de Woestijne en G. Schrijver. Huibert, zoon van N. Klarenbeek en A. Schone. Overleden: Maria Marees, 78 jaar, gehuwd met P. Sehermerhom. Arentje Witte, 84 jaar, wed. van M. Hoep. Augustinus Pijcke, 55 jaar, gehuwd met T. Toet Nio. Pieter Koster, 70 jaar, weduwnaar van A. Claij M. S. verzorgd door het RASA-cabaret, dat veel succes had. Daar de orde op 't balcon nogal te wensen overliet, moest men het programma even onderbre ken. Met een bal werd deze dona teursuitvoering besloten. We adviseren de Ned. Bond van Accordeonorkesten, in het muzikaat belang van alle verenigingen, aan de prestaties van een orkest bepaalde eisen te stellen voor men een concert geeft. Dit zal tevens een sterke sti mulans zijn om veel te studeren. Laat men goed beseffen, dat het een alge meen belang is een uitvoering goed voor te bereiden. Slechts dan heeft een concert culturele waarden. Daders van inbraak gearresteerd Zoals wij meldden is ingebroken in het kantoor van de Coöp. aankoopver eniging Langedijk-Noord. Een politieman uit Den Haag heeft een speurhond aan het werk gezet met het gevolg dat zekere I. en J. uit Oud karspel de daders zijn geweest. Er was al verdenking tegen hen en zij waren reeds in verzekerde bewa ring gesteld. Bond voor Staatspensionnering De afdeling Schoorl van de Bond voor Staatspensionnering zet haar propaganda onver moeid voort. Dezer dagen was Groet aan de beurt en daar was de oogst van nieuwe leden buiten verwachting groot. Na de gloedvolle rede van de heer A. Greeuw, voorzitter van het Prov Comité Noord-Holland, meldden zich 46 nieuwe leden aan. Vrijwel niemand verliet de zaal van de heer Klop, zonder zich eerst te hebben aangesloten bij de afdeling. De voorzitter van de afdeling Schoorl, de heer v. d. Garde Jr., uitte dan ook zijn grote voldoening over dit succes en bracht de spre- der van deze avond hartelijk dank voor zijn boeiende rede. Vervolgens betrad de dilettanten-vereniging ,.Ons .Genoegen" van Schoorldam het toneel en gaf een goed geslaagde opvoering van het bekende toneelstuk „Hyena's van de grens". Met een hartelijk applaus gaven de aa wezigen uiting aan hun waardering voor het gebodene. Van grote maatschappelijke betekenis Zaterdagmorgen heeft mr. A. C. F. Hendrikse, adjnnct-directeur van het Centraal Burean van Landbouwcoöpe ratie, in „Het Gulden Vlies" te Alk maar een lezing gehouden over het onderwerp: „Een verantwoording der Landbouwcoöperatie". De heer Hendrikse begon met er op te wijzen, dat de landbouwcoöperatie momenteel veel critiek te doorstaan heeft. Spreker stelde hiertegenover dat coöperatieve londbouwverenigin- gen juist van zeer groot nut kunnen zijn om de boerenstand te verenigen Dit is reeds gebleken in de jaren 19331940. Het was ook de landbouw coöperatie, welke het langst bestand bleef tegen het. Nazi-regiem. Na de oorlogsjaren is in Finland en Oost- Duitsland gebleken, dat de communis tische infiltratie weinig invloed heef op de landbouw. Dit is alles gemakke lijk te verklaren, volgens spreker, daar de landbouwcoöperatie in haar opbouw steeds een democratische han lelwijze heeft getoond. Steeds is zij loor haar structuur een wezenlijk bolwerk voor de democratie geweest Voeg daarbij het nationale karakter van de landbouwcoöperatie, doordat zij verbonden is aan de bodem van hel land, dan blijkt, dat zij niet alleen voor de boer, maar voor het hele volk van grote maatschappelijke betekenis is. Vervolgens behandelde spreker de vraag, of de landbouwcoöperatie wei voldoende de doelmatigheid beoefent. In dit verband zal concentratie zowei bij de aan- en verkoopcoöperatie als bij de zuivel, nodig zijn. Zwakke positie tegenover han del en industrie. Op de vraag, waarom de boer nu coöpereert, luidde het antwoord: De land- en tuinbouw staan economisch gezien tegenover de handel en in dustrie in een zwakke positie. Indien dus de boer niet probeert zelf een machtspositie te verkrijgen, zou hij aan alle schommelingen van handel en industrie bloot staan. Deze machts positie kan hij echter alleen bereiken door samenwerking. Mr. Hendrikse behandelde vervolgens de verhouding van de landbouwcoöperatie ten aan zien van de overheidsinstellingen en de Publiekrechtelijke Bedrijfsorgani satie. Onder andere in tegenstelling met Belgie en Amerika, waar de land bouwcoöperatie van jonge datum is heeft in ons land de overheid de land bouw nooit gesteund. Het initiatie! moest steeds weer van de boer zelf uitgaan, terwijl in de genoemde lan den de landbouw doelbewust werd -e.steund. Het kan de boerenstand dar ook met trots vervullen, dat nij die hulp niet nodig heeft gehad, maar zelf heeft ingezien, hoezeer de coöperatie de economische positie van de boe renstand kan versterken. Ten aanzien van de P.B.O. werden de voor- en tegendelen nauwkeurig afgewogen. Spreker zag in de Publiekrechtelijke Bedrijfsorganisatie enig gevaar, daar dergelijke instellingen steeds de nei ging hebben door haar groepsverband verstarrend te werken, b.v. door prijs afspraken, erkenningen enz. De verhouding met de particuliere handel en industrie is er de laatste tijd niet beter op geworden. De nieu we stichting van de agrarische han delaren, de Z.H.I., gaat van het stand punt uit, dat de boer boer moet blij ven. Zij moeten zich niet gaan be moeien met de aan- en verkoop van hun producten, maar moeten dit aan de handelaren overlaten. Spreker keurde deze nouding ten zeerste af en verklaarde, dat de landbouwcoöpera tie er voor moet zorgen dat de boer in deze zijn eigen zaken moet kunnen be handelen. Het stellen van de prijsgren- zen moet niet aan een ander worden overgelaten. Voorts wordt de landbouw coöperatie er van beschuldigd, de agra rische middenstand te willen uitroeien.' Dit is, volgens mr. Hendrikse, volkomen is. volgens mr. Hendrikse, volkomen io strijd met de waarheid. Natuurlijk streeft de landbouwcoöperatie er naar evenals iedere andere particuliere on derneming, een zo goed mogelijke posi tie in te nemen. Aan het slot van zijn lezing, zeidt de heer Hendrikse dat de boerenstand door zijn coöne^atie zal blijven wer ken voor de welvaart van het volk door te streven naar betere maat schappelijke verhoudingen. Het J. P. Coen-tournooi, dat in het afgelopen weekeinde te Hoorn is ver speeld, is een groot succes geworden voor de biljartsport. Er was zeer veel belangstelling en er is uitstekend ge speeld. Vier spelers eindigde nten slotte met 5 winst- en2 veriiespartijen, zodat het alg. gem. moest beslissen voor de volgorde. Winnaar werd de jeugdige v. Oosterhout, die met 30.03 gem. primus was; 2e Schmidt 29.40, 3e Jan Feeke 26.42, 4e Beekman 24.14. Hoogland (21.24), de Jong, Peetoom en Wessels bezitten resp. de plaatsen 5 tot en met S. Van Oosterhout heeft een uitsteken de en zeker veelbelovende indruk ge maakt. Ph. Schmidt bleek ook nu nog de grote kleinbiljartspeler. Zijn e.g. bleef slechts 0,63 onder dat van v. Oosterhout. Het Leger des Heils met een lekenspel De buitenpost Bergen van het Leger des Heils te Alkmaar had Zaterdagavond een lekenspel-team van heilsofficieren en -soldaten in haar midden, die in het Oranje-hotel een opvoering gaven van het lekenspel „Toen hy weer kwam", naar het Engelse „The return" van Murray Firth. Spelleider was Envoy Smallegange. Is er enig ding, waarvan men zou kun nen zeggen: zie, het is nieuw? En Predi ker 1 10 antwoordt: het is airede ge weest in de eeuwen, die vóór ons geweest zijn. Zoals de geestelijken in de middel eeuwen er naar streefden om bijbelse ver halen aanschouweiyk voor te stellen, zo dramatiseerde dit lekenspel-team het Nieuw-Testamentische verhaal in Markus 5 120. Het stuk speelde te Gadara aan de overzijde van het Meer van Genesa- reth. De sobere aankleding van het to neel verplaatste de aanwezigen In de tijd van Christus. Op aangrijpende wijze beeldden de beide vrouwen. Maria, echt genote en Anna, schoonmoeder van Mat- theus, een bezetene, het leed uit, dat ever hun gekomen was. De jonge vrouw in haar wanhoop, vond geen steun by de priesters en evenmin bij de dorpsgenoten, die haar man na zyn ongeluk als een melaatse hadden uitgeworpen. „Waar straf is. moet zonde zyn", meende een „vriendeiyke" buurvrouw de ongelukki- gen te moeten „troosten". Dan keert Mat- theus, de bezetene, die had geleefd tussen de graven en de spelonken, terug by de zijnen, genezen door Jezus en er heerst blüdschap en waar geluk. In het laatste bedrijf, een apothese van wonderen, hoort men allen, ook het dove meisje, de lam me en een blinde, de lof verkondigen van Hem. die hen genas. Met ae grootste aandacht volgden de aanwezigen het hele bijbelse verhaal, dat ward omUjst en afgewisseld met gebed en gezang. Jan Feeke heeft met ere de derde plaats bezet. Hij heeft weer bijzonder mooie partijen gespeeld en maakte o.a. de hoogste serie van het tournooi (243). De Ned. Biljartbond heeft zijn bemiddeling verleend, zodat Feeke aan dit tournooi kon deelnemen. Beekman bleek in deze klasse zeker thuis te be horen en H. Hoogland was voor elk der overige deelnemers een geduchts tegenstander. Tweemaal zag hij een grote voorsprong toch nog verloren gaan. Tegen Beekman, die met 50 gem. speelde, behaalde Hoogland een gem. van 31,37! Peetoom heeft in dit milieu een zeer goed figur geslagen. G. Wes sels bleef ditmaal onder de maat. Maar daar hij weinig gelegenheid heeft ge had om te trainen, is dat niet te ver wonderen. De organisatie van het tournooi was perfect. De eindstand van het tournooi was als volgt: 7 5 2 2445 7 5 2 2676 7 5 2 2563 7 5 2 2197 Oosterhout Schmidt Feeke Beekman Hoogland De Jong Peetoom Wessels 81 175 30 03 10 91 142 29.40 10 97 243 26 42 10 91 175 24.14 10 6 7 3 4 2389 113 151 21 14 7 2 5 2018 104 161 19.40 7 2 5 2017 133 67 15.16 7 1 6 1687 138 77 12.22 Bergen blijft in de running Het was over het algemeen een matige wed strijd. De wind deed nog al wat afbreuk aan het spel. Hoewel vóór de rust Berg'q^ beter veldspel demonstreerde, konden de gastheren het slecht^ tot één doelpuntje brengen, dat na een kwar tier gescoord werd door midvoor Brouwer. De uitvallen van N.-Niedorp waren niet van gevaar ontbloot, doch de voorhoede beschikte niet over scherpschutters, zodat de stand bij het aanbreken van de rust nog steeds 1—0 was. Na de thee eenzelfde spelbeeld; ondanks het voordeel van de wind kwamen de gasten niet verder dan de goed verdedigende achter hoede van de BSV-ers. De thuisclub kreeg een maal een prachtige kans, toen Bakker alleen stond voor de N.-Niedorper doelman, doch hij faalde. Ondanks het harde zwoegen van beide par tijen onderging de stand geen wijziging meer en behaalde Bergen de kleinst mogelijke, maar verdiende overwinning. (Ongecorrigeerd) Van Geelkerken staaf begin Maart terecht De voormalige plaatsvervangende leider van Mussert en inspecteur-gene raal van de Landwacht, C. van Geel kerken, zal op 2 en 9 Maart voor de Bijzondere Strafkamer van de Utrechtse arr.rechtbank terecht staan. Officier van justitie is mr. L. W. M. M. Drabbe. De verdachte wordt verdedigd door mr. J. K. M. Mathuisen. Bijna alle kampioenscandidaten hebben hun wedstrijden van gisteren In een overwinning omgezet. Zo moest VSV het bezoekende Sparta met de volle winst laten vertrekken, behaalde Blauw Wit de volle winst in de uitwedstrijd tegen DOS, rekende Enschedese Boys met AGOW af en werd Kerkrade met 7-0 door Limburgia gekraakt. PSV moest met een gelijk spel genoegen nemen en Willem II liet de punten aan BW betgeen voor MaurUs een prettige tijding zal zijn geweest. Het is nu wel duidelijk dat in afde ling I de strijd zal gaan tussen Blauw Wit, als grootste favoriet, Sparta en Hermes DVS. VSV en Zeeburgia zullen daarentegen nog goed uit de hoek moe ten komen willen zij het degradatie spook ontlopen. In het andere Weste lijke district is het practisch zo dat. uitgezonderd Ajax en Volewijckers al le ploegen nog op de twee onderste plaatsen terecht kunnen komen. In het Oosten zit Enschedese Boys „op rozen", in tegenstelling tot NEC. Go Ahead en Quick, die onder aan de ranglijst bengelen. In de Zuidelijke districten zijn er meerdere candida- ten die aanspraken op de titel kunnen maken. Helmondia en Kerkrade in af- deling_ IV, Sportclub Emma en Juliana in afdeling VI, zullen hoogstwaarschijn lijk de hekkesluiters van deze afdelin gen blijven. De standen zijn: Afdeling I Ajax 13 11 1 1 23 30—10 Volewijckers 13 8 3 2 19 30—13 RCH 14 5 4 5 14 19—20 HBS 14 5 4 5 14 32—28 SVV 14 5 2 7 12 33—36 EDO 15 4 4 7 12 28—34 Xerxes 13 3 5 5 11 18—22 DWS 14 4 3 7 11 16—30 't Gooi 14 5 1 8 11 18—27 Nep unus 12 3 3 6 9 21—25 Afdeling 11 Blauw Wit 15 10 3 2 23 43—22 Sparta 15 9 3 3 21 32—14 Hermes DV 14 8 4 2 20 31—23 DOS 14 5 4 5 14 19—24 Feijenoord 15 5 4 6 14 25—25 KFC 15 6 1 8 13 27—38 Haarlem 14 4 4 6 12 29—25 ADO 14 6 0 8 12 27—24 VSV 14 2 5 7 9 19—25 Zeeburgia 14 2 2 10 6 18—50 Afdeling 'TI Ensched. t 15 11 2 2 24 31—12 Heracles 14 8 3 3 19 19—11 AGOW 15 5 6 4 16 21—21 E-isehede 14 5 5 4 15 17—14 Hengelo 14 4 6 4 14 16—17 Zwolse B. 15 5 4 6 14 19—23 Wageninger. 13 5 3 5 13 19—18 NEC 14 4 3 7 11 13—17 Go Ahead 13 3 3 7 9 16—24 Quick 13 1 3 9 5 13—27 Afdeling iV Limburgia 13 9 1 3 19 30—17 MVV 13 7 3 3 17 29—17 PSV 14 7 3 4 17 42—14 RBC 15 6 4 5 16 22—21 VVV 12 6 2 4 14 28—27 Sitt. Boys 14 6 2 6 14 32—42 Brabantia 13 5 2 8 12 16—22 NO AD '1 3 4 1! 15—18 Helmond 14 2 9 10—19 Kefkrade 14 3 1 1(1 22—49 Afdeling VI Maurits Willem II BW Longa TSC Eindhoven NAC Bleyerheide Sp. Emma Juliana 13 9 14 9 13 6 13 6 14 12 13 13 13 12 19 29—16 19 38—18 16 21—12 15 17—21 15 22—24 13 22—18 11 14—14 11 21—23 7 13—33 4 12—30 Afdeling I: VSVSparta 12; Her mes DVS—KFC 4-1; Zeeburgia-Feijen- oord 31; DOSBlauw Wit 13. Afdelin DWS—HBS 3—2; EDO— SVV 3—6; 't Gooi—RCH 1—1. Afdeling III: k.ischedese B.—AGOW 3—0; NEC—Zwolse Boys 3—1. Afdeling IV- PSV—Helmondia 0—0;- BrabantiaSlit Boys 11; MVVRBC 30; LimburgiaKerkrade 70. V, Afdeling VI: Spel. EmmaTSC 10; JulianaLonga 11; Willem IIBW 02; BleyerhpideNAC 22. Tweede klasse A: DWVVrienden schaar 5—0; HVC-UVV 4—3; Elinkwijk Rapiditas 20; De Spartaan—Alcma- ria 2—0. Tweede klasse B: WAVelox 71; ZFCWestfrisia 00; Watergr. meer TOG 0—3; WFC—Stormvogels 1—2. Derde klasse A: Schagen—BeverwijK 3—0; Alw. Forward—SDW 7—0; APGS DIO 3—0; HRC—Kinheim 1—0; Ter rasvogelsZilvermeeuwen 03. Derde klasse B: HalfwegGVO 10; ADO—DTS n—3. Derde klasse C: WE-WMS 4—1; KW—Helder 23; Alkm. BoysDCG 22; Bloemendaal—Velsen 02. Vierde Klasse A: Texel— Vrone 20; BergenNw. Niedorp 10; BKCWa tervogels 11. Vierde klasse B: Andijk—Berdos 5—2; De Rijp—WW 1—4. Vierde klasse C: H£V—Zeevogels 1—0; RCZ—Assendelft 3—5; WSV— Energia 60. Marktberichten BROEK OP LANGENDIJK, 6 Febr. - 80.000 kg Rode kool 6 12,90; 20.000 Gels kool 17.50 23,60; 10.000 kg Witte kool 20,70 -22,10; 2500 kg Uien 40 -40,20 en grovs 39,70-40,10; 400 kg Witlof: I 42 en U 35. NOORDSCHARWOUDE, 6 Febr. - 11.000 kg Peen: II 21 40 21.60 en III 16.20 16.70; 35.000 kg Rode kool 6,20-14,60; 14.000 kg Gele kool 17,40 23; 14 000 kg Witte kool 16,60 22; 2000 kg Uien 39,20-39,60 en drie- bngen 40. WARM HUIZEN 6 Febr. - 47.300 kg Rode kooi'6-13,80; 6700 kg Gele kool 19- 21,80. Alcmaria heeft geen kans rware uitwedstrijd tegen Dl in een overwinning om te overigens dragelijke nederl; de withemden nog vaster in groep gekluisterd en alleen 1 Vriendenschaar en Rap vet punten naar huls teru was voor Alcmaria een licht Boys deden het niet slecht do> ten met DCG te delen en ben mee bovendien bet leidende plezier. Ook de concurrenten van taan, Elinkwijk en DWV beh overwinning, zodat de spani blijft voortduren. De Spartaan 14 8 13 8 12 13 12 6 11 4 12 9 2 2 2 4 5 4 6 3 7 7 10 Elinkwijk DWV HVC Volendam AFC UW Zaandijk Vriendenschaar 13 Alcmaria 11 Rapiditas 12 OSV dat niet speelde had goede .dag, daar West Frisia met TOG deelde. WFC, de 1 ter, verraste Watergraafsmeer ee Zaankanter de laatste i lieten. OSV West-Frisia Stormvogels ZFC Watergr.meer WA Velox Hercules WFC TOG Always Forward heeft dooi winning op SDW, die niets lijkheid te wensen overliet, in 3 A behouden. HRC houdt echter goed bij en versloeg c vrij sterke Kinheim. 12 8 4 0 14 7 5 2 15 8 2 5 14 5 5 4 14 5 4 5 14 4 5 5 15 4 5 6 14 4 2 8 14 3 3 8 14 3 3 8 Alw. Forward 11 7 4 0 HRC 12 8 2 2 APGS 12 6 3 3 Vitesse 11 6 1 4 Kinheim 13 4 4 5 Beverwijk 14 4 3 7 Schagen 11 4 2 5 SDW 13 4 2 7 Terrasvogels 13 3 4 6 Zilvermeeuwen 13 3 4 6 DIO 13 3 3 7 Door een overwinning O] DTS een plaats op de rang gen. De Langedijkers hebbi winstpunt meer dan Succes, staat tegenover dat zij een meer hebben gespeeld. QSC ZSGO Kennemers ZW rw GVO Halfweg DTS Succes ADO Voor Alkmaarse Boys was tig te horen dat KW klop gen van Helder en dat VV val van WMS had kunnen Wel is de positie van de Bc lesbehalve rooskleurig maar geval staan de geblokten n vig in de middenmoot. 12 9 1 2 Ut 7 3 1 12 7 2 3 12 5 4 3 10 5 1 4 13 3 4 6 13 4 2 7 12 3 2 7 11 3 1 7 12 1 4 7 Velsen Helder DCG OWO WE Alkm. Boys KW DEM 11 10 13 9 11 8 12 13 13 12 10 Het scorebord op het gltbb taanterrein wees 18 minute nog steeds dezelfde begin; 00. Misschien leefde er bjj ge Alcmaria-supporters ee hoop, dat bet de withemden ken tegen deze kopploeg al één punt te behalen. Het zou zeker een verdien zijn geweest voor het goed; de Alcmaria-achterhoede tot had verzet, goed terzijde gt de middenlinie, waarin Was wezige .Wit naar behoren v vendien waren vooral vóór Alcmarianen het meest in de weest. Zelfs in de eerste v ontstonden twee scoringski helaas geen doelpunten Tien minuten vóór tijd koj steyn van dichtbij op het hi ke doel, waar rechtsback leer prompt met de hand v» scheidsrechter liet rustig do verklaarde later dit als eet weging" te hebben beschou Maar dat alles nam niet Alcmaria-aanval, die deze r rigens totaal ongevaarlijk kans zag om ook maar één nutten. Daarvoor ging van practisch geen stootkracht t het voor de witte aqhterhoei re opgaaf herhaaldeijk de aanvallen van Meijer en zij gevreesde linkbinnen West slaan. Toch lukte dit het Maasen-v d Lek heel goec In de tweede helft kree club de laagstaande zon er mee. doch vooral in het eer knoeiden de beide ploegen i op los. Toen kogelde Meijer op hi verlaten A.-doel, waar plc vuist van Afink opdook en afwendde.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 2