Cor Wijker uit Egmond aan Zee exposeert Egmondia loopt in Aanleg van nieuwe weg lussen Akersloot en Uiigeest is begonnen Propaganda-avond afd Volksonderwijs JlilS m JAG 7 FEBRUARI 1950 moeilijke taak, die ;oen door de com- ren Nijhuis en eer goed einde is n de kampioenen, jven, afd. B Reini- als algemeen karn ap Dinsdag 14 Fe- en van Heems- •den. Tevens zal de winnaarsronda jden het elftal de door de Alk- :honken wisselbe de ploeg van de irliezersronde won, jetrokken worden. te Alkmaar i waren gister als stuk f 500—i 600; van f 300—f 920, 2.60; 131 nuchtere an f 30—f 60; 45 ik f 70—f 120; 274 1.50—f 1,69. ktbeeld was gun- gstelling van ko- voer die niet an- md mag worden, en aantal slagers seltelijk voorzien eind der vorige •se crssen, bestond ag der markt veel loeien. Aangezien loog bleven (per 3, had de verkoop •en. die ruim wer- ren lager in prijs, handel. duur om een vlot irwachten, de han- er- matig, aanbod van var- het begin afwach- zou zijn, alvorens n. Toen de handel :kelde, gingen de leels voor f 1.66, 68 en enkele die- kg. vlug van de oer de lichte var- f 1.50f 1.60 per zeugen was vlug, tot f 1.60 per kg.) 1 de Afd. Alk- led. Invalidenbond nningsavond van ebouw „Waakt en De voorzitter, de heette alle aan- lkom, in het bij- ig Crescendo, de e accordeonver- de, die onder lei- iter, de heer Vol- :t muziek en zang iodene werd door oge prijs gesteld, k bleek uit het it op ieder num- >ijna elf uur, toen 'ond ging sluiten mord van dank geheel belangeloos zorgd, waarna al- rts keerden. de Kamer van raar verzoekt ons genr' 1. R. G. van Swin- lal der Nederlan- >p Dinsdag 14 Fe- 12 uur v.m., ten ler van Koophan- or Noord-Holland, k 62a te Amster- i voor belangheb- indelsbetrekkingen avontuur door de politie aan een inwoner en onbekend man Baansingel was ader het bed van ekropen. Hij zou rraam naar het via een regenpijp reikt. De politie tienjarige jongen :ek te zijn. In zijn sctive-romans ge- oedelijk de oor- an dit nachtelijke E „TIKKERS". tenografie en ma- p 24 Januari te nen voor de Ver zijn de volgende laagd: B. Zonneveld, W. 1. Akkerman, R. Klaasse Bos, M. Apeldoorn, J. Mul i de Franse taal: :mer, A. Holman, AK >en zich bij afwezig gang verschaft tot de ilhier. De politie on- tapel linnengoed, een a coupon costuumstof In de Kunstzaal „Kunst van onze tijd" te Den Haag exposeert onze plaats genoot, de heer Cor Wijker van 4 tot 25 Februari zijn beeldsnijwerk.. Zaterdag opende de heer Ab van Roon deze expositie, die tegelijk met die van de schilder Penning gehouden wordt, in tegenwoordigheid van ver schillende autoriteiten, o.w. ook de burgemeester van Egmond aan Zee, de heer Niele. Na een inleiding over Penning, wees de heer Van Roon er op, dat Cor Wij ker een merkwaardig houtsnijder is, die pas in 1947 voor het eerst zijn werk in het openbaar liet zien, als onderdeel van een aan leven en streven van zijn woonplaats Egmond aan Zee gewijde spreker ontdekten toen het werk van tentoonstelling Kasper Niehaus en deze kunstenaar, die enig in zijn soort is, een auto-didact voor 100 pCt„ die door geen enkele vreemde invloed wordt geleid. Kasper Niehaus noemde zijn werk christelijke volkskunst. Wij ker beeldhouwt niet naar modellen en niet naar het leven. Zijn rijke geest schept zelf de figuren, die hij gaat uit beelden, voornamelijk bijbelse figuren. HU leest een stuk uit de bijbel, bestu deert het en komt zo tot zijn visie, die hij in het hout tot uitdrukking brengt. Hij heeft een natuurlijk en uniek ta lent. Al wat hij maakt, doet hij uit scheppingsdrang. Of men zijn kunst beeldhouwwerk of houtsnijwerk noemt, misschien nog het beste, als beeldsnij werk karakteriseert, zeker is, dat Wij ker begaafd en begenadigd is en dat hij een aparte verschijning is in het Neder landse kunstleven. Na deze inleiding waren de genodig den in de gelegenheid in de bovenza len het werk van Wijker te bewonde ren, waar een dertigtal van zijn stuk ken geëxposeerd staat. Men vindt er de vele bijbelse stukken, als de zondvloed, het offer van Abraham, de kruisiging, het laatste oordeel, de verloren zoon en daarnaast de stranding van de Drente, de redding van schipbreukelingen, de evacuatie en de Grebbeberg. Door de slechte weersomstandigheden werden bfna alle wedstrijden in de afdeling Noord-Holland afgelast. Dit nam niet weg, dat verschillende be langrijke wedstrijden toch doorgang vonden. SRC behield haar kans op de titel door St. Victor in eigen home met de oneven goal te kloppen. VZV bracht het in Langedijk niet verder dan een gelijk spel en Kaagvogels Vios, Koedijk Geel-Zwart SRC VZV St. Victor Alkmaar Foresters Vios LSVV Kaagvogels Zeemacht In 2A deed Egmondia goed werk door het sterke WBSV met 21 te kioppen. Door het kranige gelijke spel van Graftdijk, dat hierdoor naar de middenmoot verhuisd, tegen Knollen dam, zijn de Egmonders een punt op Knollendam ingelopen. elige nederlaag tegen 10 8 2 0 23—9 18 10 7 2 1 23—16 16 10 6 3 1 26—22 15 11 6 2 3 22—18 14 11 3 4 4 23—20 10 10 2 5 3 20—23 9 11 4 1 6 13—18 9 11 2 4 5 18—20 8 11 2 4 5 15—25 8 11 2 3 6 17—23 7 10 0 2 8 11—28 2 Egmondia Knollendam WBSV Grootschermer Purmerland Graftdijk Jisp St. Bavo Kwadijk Zaanse Boys 13 8 11 6 13 7 11 6 10 13 11 12 9 12 1 6 41—16 19 30—14 16 28—18 15 27—14 14 24—24 11 19—28 10 15—28 8 15—30 8 15—25 6 15—33 5 De uitslagen luiden; IC: Vios—Kaagvogels 42: St. Vic tor-SRC 3—4; LSVV-VZV 2—2. Res. IC: Watervogels 2—Succes 2 4—1; HRC 4—Schagen 2 1—1. 2A: Egmondia—WBSV 21; Knol lendam—Graftdijk 11. 2C: JVC—Callantsoog 3—1. Res. 2C: Oudesluis 2—Bergen 2 7—1. 3F: Zeevogels 2—CSV 3 0— li Alkm. Boys 5Randers 3 22. 3H: Schoor] 2—Petten 2 1—1. 4G: Limmen 3HSV 3 22. 4H: RKAFC 5—Berdos 3 4—2; Zee vogels 4Alkm. Boys 7 11. 41: RKAFC 6—Kolp. Boys 2 0—8; Alkm. Boys 6LSW 2 11. Junioren I: PSCK aGVO b 10; HSV b—WSB b 0—0. J: HSV a—Berdos a 5—0. Schoort Jeugdherberg „Teun de Jager" Er was dit week-end een grote trek naar de Jeugdherberg „Teun de Jager". Een hon derdtal jonge mensen was van heinde en verre (een zeventigtal uit Amsterdam en vele leerlingen van do Ulo-school te Bergen) naar Schoorl gekomen om na een laatste vermoeiende klira, hoog boven het aardse gewoel, zich eens rustig te bezinnen op de „toekomst". De heer Vellinga, beroepskeuze-adviseur van het Gewestelijk Arbeidsbureau te Alkmaar, hield een causerie over „Beroepskeuze" en wat daarmee zo al in verband staat. Sprekei wees er op van hoe groot belang het is vooi de jonge mensen, dat zij ach alvorens een vak te kiezen, laten voorlichten. Dit zal hen er voor bewaten, dat ze een beroep kiezen, waar *oor ze minder geschikt zijn. Veel leed, veel teleurstelling kan op die manie) worden voor komen. Ook de gemeenschap zal er wel bij varen, zij toch is alleen gebaat met vakkundige arbeiders, die liefde voor hun beroep hebben. De verschillende vragen, die dt spreker ge steld werden gaven hem gelegenheid op en kele punten nader in te gaan- De Arbeids- bureaux, aldus de heer Vellinga, mogen bij enkelen mindei prettige herinneringen aan de bezettingstijd wakker roepen, de afdaling Be roepskeuze kan van onschatbare waarde zijn voor ndividu en gemeenschap. De ieugdherbertïouders. de familie Brouwer, deden een nuttig werk me» het organiseren van deze avond en de «onge mensen zullen met dankbaarheid terugdenken »an de mrtjes, die ze hier doorbrachten in dit .veilig tehuis" en hun voordeel doen met het gehoorde. Algemeen was men vol bewondering voor Wijker's kunnen en vooral voor de wijze, waarop hij het hout doet leven, door de uitdrukking, die hij in zijn fi guren weet te leggen. Zo ziet men het berouwvolle in het gelaat van de ver loren zoon, de jaloezie in de blik van zijn broeder en het ontfermende in de gezichtsuitdrukking van de vader. Met deze expositie is Wijker voor het eerst in het licht der openbaarheid getreden, zodat velen nu zijn werk zullen kunnen bewonderen. O Bella Donna Lucia De R.K. toneelvereniging „St. Arda- lio" gaf Zondagavond een opvoering van het blijspel in drie bedrijven „O Bella Donna Lucia", in de zaal van het parochiehuis, dat tot de laatste plaats bezet was. De student Charley Wicham (J. Schuyt) nodigt zijn meisje met zijn vriend Jack Chesney (P. Liefting) en diens meisje, op zijn kamer, waar als chaperonne dienst moet doen zün tante Donna Lucia d'Alvadorez (de echte, mej. Bruinenberg, de gefingeerde, de heer F. Snoeksl). Als tante verstek laat gaan neemt de mede-student, Will Bab- berley (F. Snoeks), haar taak over en vanaf dat moment is de lach niet meer van de lucht. 'Hij brengt het zelfs zo ver, dat kolonel Chesney, Jacks vader (de heer Hopman) en advocaat Spetti- que, oom en voogd van de meisjes der studenten (de heer C. Stam), zün hand vragen. Als ten slotte de echte Donna Lucia ten tonele verschijnt, ontwarren de verwikkelingen tot een ontknoping, een happy end en vier gelukkige paren. Wat kan men nog meer verlangen. Er viel deze avond veel te loven, vooral in het spel van de heer Snoeks, die weer het gehele stuk droeg en ook in deze travesti-rol de zaal onbedaar- lük deed lachen. Naast hem heeft zijn mede-student, de heer J. Schuyt een belangrük aandeel in het succes, waar- bü men hem zün niet altijd feilloze uit spraak gaarne vergeeft. Ook de dames M. en A. Bakkum, de pieisjes der stu denten, spelen vlot en ongekunsteld. De heer Baltus als de bediende Brasset, geeft een uitstekende vertolking van zijn niet bescheiden rol. Het spel van de heer G. Stam, onherkenbaar ge schminkt als advocaat Spettique, was een openbaring. Als geheel een succes! Zondagavond de 2de opvoering. Men schminke dan de studenten wat jonger, ze zagen er nu wel wat oud uit. Warmenhuizen Vrijspraak wegens gebrek aan bewijs Voor de Politierechter in Alkmaar, mr. R. W. J. C. van den Wall Bake, stond gisteren Jacobus G. uit Warmen- huizen terecht. Hem was ten laste ge legd dat hij in 1949 herhaalde malen vlees, dat hij voor de blokleider naar verschillende slagers in Bergen over gebracht, verduisterd had. Daar de blokleider nimmer enige klacht had ontvangen en de officier, mr. J. C. V. Meischke geen kans zag in deze on duidelijke zaak het nodige bewijsma teriaal samen te brengen, werd G. con form de eis vrijgesproken. Willem K. uit Warmenhuizen werd ter zake van stroperij o- der ver zwarende omstandigheden bü verstek conform de eis tot f 40 subs. 16 dagen veroordeeld. Frans Herman C. B. uit Schagen wie diefstal ten laste was gelegd, werd eveneens bü gebrek aan bewijs vrügesproken. Heiloo Forestersrevue Zaterdag- en Zondagavond heeft de jongste spruit aldus de heer Koo- men Sr., voorzitter van de Foresters van de grote sportver. De Foresters haar kunnen getoond en zü heeft een revue ten beste gegeven die alle aan wezigen ten volle heeft doen genie ten. De Rustende Jager was beide ke ren tot de laatste plaats bezet. Wan neer we rekening houden met het feit dat de meeste medespelenden er waren er een 50-tal nog nimmer te voren op de planken hebben gestaan, is het zeker een prestatie van de lei der van dit gezelschap een dergelijke aardige en vrolijke revue in elkaar te zetten. Een goed orkeyt, gedirigeerd door Klaas Komen, deed het o.i. goed, alhoewel de pianiste enkele malen een foutje maakte met haar begelei ding. De proloog door Slim, Slam en Sloom, die ons bracht „Op het Fo resters-veld" was een passende ope ning van de avond. „Wy stellen u voorwerd eveneens gebracht door „Slim, Slam, Sloom en een Ako- jongen, n.l. Ed. Lamar. „Rikstik op het Arbeidsbureau" was een aardige sketch gebracht door Charles v. Doorn en Henk Lamar. Hierna zong Joke Lamar een aardig liedje. Haar stem is in dit gezelschap wat te zwak. „De Vrouwenhater", gebracht door ballet en orkest en Klaas Koomen, evenals „Het Salontrio", gespeeld door Arie v. Wissen, Dick Gras, Charles v. Doorn en Joke Lamar heeft ons vaak doen schaterlachen. „Wat zegt U van..,.? „flans Settels" en „Tutti-frutti", even eens gespeeld door Arie v. Wissen en Dick Gras, was leuk, maar het prach tige „Wiener Blutt", gezongen door Tiny en Klaas Koomen en het ballet met de soliste Annemarie Kühne was een prachtig slot vóór de pauze Het orkest speelde en begeleidde prachtig. Na de pauze was er aller eerst „Melodie in F", gezongen door Tiny Koomen, daarna een drietal sketches, o.a. „Acrobaten-trio" door Slim, Slam en Sloom; ..Het schelders- model" gespeeld door Wim Lamar en Cis Vallen en „De man die ging" door Joke Lamar, Annie Oud en Henk La mar. Hierna zong Klaas Koomen en kele liedjes, o.a. een „De Foresters-lied" Er was een solodans van Annemarie Kühne, waarna een voordracht, ge titeld „Janse" door Dick Gras en Arie v Wissen. Toen kwam ongetwijfeld het mooiste nummer van de avond „Sweethearts", uitstekend gezongen door Tiny en Klaas Koomen met orkest en koorbegeleiding. Via „De Held", aar dig voorgedragen door Henk Lamar en Joke Lamar en An Affourtit, kwamen wp tenslotte aan de finale „Fata Mor gana", gespeeld en gezangen door alle medewerkenden. Gebrek aan plaats belet ons alle medewerkenden te beoordelen, doch enkele uitzon deringen daargelaten, kunnen we zeggen, dat de jonge Foresters-fami- lie een prachtige aanwinst in dit revue-gezelschap heeft gekregen. Het was een keurige prestatie. Aan het slot waren er natuurlijk bloemen, o.a. voor de danseres Anna- marie Kühne, de beide dames-leden van het orkest en voor de leider van het gezelschap, de heer KI. Koomen. HOGE PAUSELIJKE ONDERSCHEIDING De heer G. Hoedjes Sr., die reeds in Nov, 1949, veertig jaar als koorzanger zijn beste krachten aan het St. Ceacilia-koor van de St. Willibrordus-kerk alhier had gegeven, is ip de Vrijdagavond gehouden jaarvergadering begif tigd met de ere-tekenen Pro Ecclesia et Pon- tifice. Deze onderscheiding is door pasoor v. Muyen met een hartelijke toespraak aan de jr bilaris uitgereikt. De voorbereidingen voor de aanleg van de nieuwe verbinding tussen Akersloot en Uitgeest verkeren thans in het eindstadium, zodat over enkele weken het werk in volle omvang zal kunnen worden begonnen. In de weg, die ongeveer zes kilo meter lang wordt, komen drie brug gen, twee met _één overspanning en één met drie overspanningen, terwijl dc kruinbreedte van de weg 13'/» meter wordt. Het wegdek zal hoofd- zakelyk gevormd worden door teer- slakken, op 500 meter dek van straat stenen na. Het Hoogheemraadschap Noord hollands Noorderkwartier was reeds voor de oorlog met het werk begon nen, maar de bezettingsjaren brachten hierin stagnatie. In de toekomst zal naast de weg een fietspad worden aangelegd. West - Graftdijk Bonte avond Zaterdagavond organiseerde de Hol landse Maatschappij van Landbouw in de zaal van de heer J Schoon een bonte-avond, waaraan medewerking werd verleend door een koortje van de Plattelandsvrouwen, afdeling, Starn- meer en de plaatselüke rüvereniging .Sterneo". Nadat de heer P Helder uit de Wou- de een kort welkomstwoord had uit gesproken, werd de avond door het koor van de Plattelandsvrouwen gennend met het zingen van het Bondslied Ver volgens vertoonde de heer K vd Knoop enige films Vooral het kleurenfilmnje over het leven in de dierentuin „Blij dorp" te Rotterdam en een Tsjechisch product oogstten veel bijval. Na de pauze werd door „Sterneo" met veel enthousiasme het toneelstuk ie „De Jaarvergadering" van mej. A Bankersen opgevoerd Veel tp epo -di- moest de heer Helder tot sluiting van deze gezellige avond overgaan. Naar het schynt, ligt het tevens in de bedoeling de provinciale weg langs het Noordhollands Kanaal in de rich ting Alkmaar te verbreden, opdat eventueel da§r te vestigen industrieën over een behoorlüke aan- en afvoer weg kunnen beschikken. Oude Niedorp DE KOMENDE BURGEMEESTERSVACATUk. De minister van Binnenlandse Zaken maakt in de Staatscourant bekend, dat de mogelijkheid van sollicitatie wordt opengesteld naar het ambt van burge meester van Oude Niedorp, dat op 15 Februari vacant komt. De termijn voor het inzenden van sollicitaties sluit 1 April. PIET HAANRAADS SPOEDIG THUIS Zaterdagavond is de bekende linksbinnen speler van de HSV, Piet Haanraads, in Indo nesie op de boot geg'aan. Daar hij in Indo nesië In de sterkste militaire voetbal-elftallei en zelf8 in het nationale militaire elftal uit kwam, is het te begrijpen dat HSV verlangend uitziet naar de dag waarop hij weer met HSV kan medespelen. Hij zou een goede aanwinst zijn voor de HSV-ers. Schermerhorn Zaterdagavond hield de afdeiu:. Volksonderwijs te Schermerhorn een propaganda-feestavond in café de Ro de Leeuw. De zaal was geheel bezel Volksonderwijs presenteerde ons hei optreden van de zes klassen der O.L school in toneel en zangstukjes en he Graftdüker accordeo/orkest O.l.v. de heer Gerbr. Hop. De Schermerhornei schooljeugd heeft ons wel zeer ver rast op deze avond. Voor de pauze bracht zij ons „U onze groet", „Wel kom",-samenspraak, „School alfabet", „de brave huisvrouwen" \,'s Nachts in het korenveld", „Mijnheer zoekt een nieuwe huisknecht" en „Kinderen in school en huis". Na de pauze gaf zü „de Sneeuwman", „Nog goed afgelo pen", „De 12 maanden" en tot slot volksdansen. Het gehele optreden getuigde van ernstige studie. Wü hebben er versteld van gestaan, dat er nu reeds bü de zeer jonge kinderen toneelbloed valt te constateren. Ze gaven af en toe uit stekend spel, Aan de aankleding en grime in de verschilende nummers was grote zorg besteed. Een woord van hulde aan al deze kinderen voor hun rolkennis en ijver, doch ook aan het hoofd de O.L. scholo de heer J. A. Woelders de de onderwijzeres mej. A. Laan, voor hetgeen zij wisten, te be reiken. Het was een daverend succes. Niet minder succesvol was het optre- den van de Graftdijker accordeonver eniging. Goede wijn behoeft geen krans en zo is het zo langzamerhand met deze club. Haar optreden in de omgeving is altüd zeer succesvol ge weest. Zü brachten ons in een Weense sfeer. Bestaafd, melodieus en prach tig van toon en nuancering, „De me lodieën anno 1900", arr. G. Hop, brachten de zaal in beweging. Het is Gebr. Hop gegeven de stemming tot het uiterste op te voeren. Een dave rend applaus was het gevolg. Een toegift volgde en het woord van dank aan dit orkest en aan alle medewer kers van deze uitstekend geslaagde avond, gesproken door de voorzitter, de heer G. de Groot, was dan ook wel verdiend. Goed resultaat van Graftdijk Na enige weken van gedwongen rust ging Graftdijk een zware uitwedstrijd tegen Knollendam tegemoet. Deze club staat op de bovenste plaats en GSV zou dus hard moeten werken om een be hoorlijk resultaat te behalen. En er is hard gewerkt en een goed resultaat was het succes want GSV wist Knollendam met een 11 gelijk spel een kostbaar puntje af te snoepen. Vóór de rust speelden beide partijen gelük op. Aan beide kanten kwamen kansen die ech ter niet benut werden en zo kwam de rust met 00. Na de rust was Knollen dam in de meerderheid en hierdoor ontstond een doelpunt, 10. Er kwa men nog enkele goede kansen voor de gastheren, maar de GSV-keeper D, Los was weer in uitstekende vorm, zodat Knollendam aan geen tweede doelpunt toekwam. Tegen het einde kreeg GSV een mooie kans en de rechtsbinnen wist hieruit te doelpunten, 11. Zo bleef de stand tot het einde. Esperanto in plaats van Engels De heer Magnus Jakobsen, onderwij zer aan een openbare jongensschool te Aarhus (Derfmarken), vroeg en kreeg vergunning om in de zevende klas zij ner school het Esperanto te onderwü- zen in plaats van het Engels. Nog voor het eerste 'eerjaar verstreken was, kwam de directeur van het Gemeente lijk Onderwijs een les büwonen. Hij was zozeer onder de indruk van de vorderingen der leerlingen, dat hij zelf het leerboek overnam en vragen stel de. Hü sprak in de meest loffelijke woorden over het resultaat en beloofde, dat dit experiment zonder twijfel zou worden herhaald. Bü het officieel exa men was „t hoofd der school aanwe zig en ook hij sprak zün grote bewon dering uit over hetgeen in één leerjaar was bereikt. De nieuwe avonturen van Pim, Pam en Pom 89. De schildwacht die zo'n grote keel opgezet heeft om hulp te krijgen draait zich om. om dj bedriegers terug te wy'zen. Maar wat is dat? Er is nie mand meer te zien. Verschrikt wrüf' hij zich dt ogen uit Hij heeft toch niet gedroomd? Zoeven neeft hü toch twec- ichildwachten aangesproken, die heel verdacht cieden en geen antwoord wis. ten? Maar waar zün ze nu dan? Ze zijn niet door de uitgang ontkomen, want dan zou hij hen moeten zien in 't open veld Hü bemerkte niet dat in zijn eigen tent vier bevende gestalten staan „Ik geloof, dat onze vermomming toch niet helemaal in orde was", roept de prinses ontsteld uit. „Och, wij hebben een veel te eerlijk gezicht voor deze roversbende", antw .ordt Pim. „Dat herkennen ze hier natuurlijk zo!" Te Dordrecht wordt een electrische centrale gebouwd met een capaciteit van 100.000 kw. Voor deze nieuwe centrale, die voor geheel Zuid-Holland van belang is, is een terrein van 14 ha. gevonden. Er zal een Insteekhaven worden aangelegd, waar kleine zeeschepen uit Engeland en Polen kolen kunnen lossen. Voor het gehele complex moeten 1300 betonnen heipalen worden geslagen. Men hoopt in 1950 de eerste machine van 50.000 kw. in gebruik te kunnen stellen. De Rijp Uitvoering „Bato Zondag gaf Bato haar jaarlükse gymnastiekuitvoering in Hotel „De Eendracht" van mevrouw de Wed. v. d. Vliet te De RijP- Medewerking hierbij verleende het in deze omge ving populair geworden „Graftdijker Accordeonorkest" onder leiding van de heer G. Hop. In haar openingswoord riep de voorzitster, mevr. A. Hooyberg Bruin, enige clementie in met betrek king tot de ziekte van verschillende leden. Een volledige bezetting kon hierdoor niet worden verkregen. Het programma vermeldde een groot aantal nummers, w.O. laagburg, paard voltige, laagrek, laag- en hoogbrug en rek enz., afgewisseld door het op treden van Hop's accordeon-virtuosen. Jammer was, dat sommige jeugdige bezoekers veel te luidruchtig optraden tüdens deze muzieknummers: Bü het werk van „Bato", dat, on danks de soms matige bezetting, keu- rig werd uitgevoerd, onderscheidde zich vooral by de dames mej. A. Klinkhamer en bij de heren haar broer, de heer C. Klinkhamer. De prestaties van „Bato" verdien den nog meer waardering door het feit, dat de instudering geheel was .verzorgd door eigen krachten. Bij de dames was het mevr. Hooyberg— Bruin, die de leiding had gehad, ter wijl de heer C. Blaauw de training óad verzorgd bü de heren. Door mevr. Van VoordenTermaat werd hun hiervoor namens de leden dank ge bracht. Van deze gelegenheid maakte spreekster tevens gebruik om de jonge ren, zowel meisjes als jongens, aan te sporen lid te worden van Bato, daar het ledenaantal nog belangrijk kan worden opgevoerd. Na afloop dankte voorzitster mevr. HooybergBruin de talrijke aanwezigen, die de grote zaal van mevr. de Wed. v. d. Vliet bijna ge heel vulden, voor de belangstelling. Oterleek Feestavond Bond voor Staatspensioen De afdelingen Oterleek, Stompeto- ren en de Omval van de Bond voor Staatspensionnering hielden Zaterdag hun jaarlijkse feestavond in café „Het Wapen van Oterleek". De voorzitter, de heer L. Schuuring, heette alle aanwezigen welkom, in het bijzonder het toneelgezelschap „Auro ra" uit Warder, dat een toneelspel zou opvoeren. De leider daarvan gaf een uiteenzetting over de strekking van het stuk „Jong zijn we maar eenmaal". Dit toneelspel dat het ontwrichte fa milieleven in een ingenieursgezin be handelt en waarin uiteindelijk alles toch weer ten goede keert, werd op vlotte wijze door de spelers naar vo ren gebracht. Vanzelfsprekend was, evenals dit bij het merendeel der amateurgezelschappen het geval is, de ene rol wel eens in betere handen dan de andere, maar over het algemeen is er door „Aurora" goed spel ten beste gegeven. Gedurende de pauze sprak de heer Greeuw uit Heiloo een propagandis tisch woord en wekte de aanwezigen op juist nu lid te worden van de Bond voor Staatspensionnering. In deze tyd van onzekerheid over de ver lenging van de Noodwet-Drees, die, hoewel een beduidende stap in de goede richting was, spreker toch niet ten volle kon bevredigen, is juist aan sluiting bü de Bond noodzakelijk en verheugend noemde spreker het een zo groot aantal jeugdige personen in de zaal te zien. Spreker complimenteerde het afde lingsbestuur met zün succes, waardoor het ledental in enige jaren tijd van 92 tot 400 is opgevoerd. De heer Sehuuring dankte in zün sluitingswoord de heer Greeuw voor diens toespraak en sprak eveneens woorden van waardering tot de to neelvereniging „Aurora' hen niet een vaarwel maar een tot weerziens toe wensend Een gezellig bal besloot laat in de nacht deze uitstekend ge slaagde feestavond. (Ongecorrigeerd) Purmerender markt' van heden PURMEREND, 7 Februari 1950. De aan voer bestond hedenmorgen uit ongeveer 500 runderen. De handel in vette koeien was zeer vlug. Voor prima dieren werd 2,80 per kg besteed. Het aanbod van geldekoeien was niet groot, doch de han* del zeer gunstig. In de vroegte was er veel vraag naar melkkoeien. Door de gro te aanvoer van nuchtere kalveren was de handel vlug en waren de prijzen lager. De inzet voor vette varkens was 1,85 per kg; later werd de handel kalmer, On danks het grote aanbod van biggen wai de handel zeer gunstig met hogere prij zen. Voor export waren de prijzen van hot wolvee zeer hoog. Voor het binnenland was de handel daarentegen kalm. Heer-Hugowaard AANRIJDING MET GOEDE AFLOOP Dezer dagen kwam een benzine-tank» wagen met aanhangwagen in de richting Alkmaar aangereden. Door een onver wachte manoeuvre van de chauffeur, werd een tegenligger, de vrachtauto van de heer V.. gegrepen door de aanhangwagen van oliehandel O. en in de kant geslin gerd. V. zat met twee kinderen in de auto, doch niemand bekwam enig letsel. Het bleef tot de materiële schade beperkt. Van het gebeurde werd door de verkeers politie proces-verbaal opgemaakt. KUNSTAVOND NUTSDEPARTEMENT Het Nutsdepartement, afdeling Heerhu- gowaard, gaf in de zaal van de heer Evers een avond, waaraan medewerkten Jane Vos, violiste, Jo Hekkert-van Eijsden, zang, Tine Verhoef, piano, Piet de Jager, voordracht en Rie Hoek met haar karak* terdansen. De namen verraden reeds, dat het hier om een avond van ander karakter ging dan men in He;r Hugowaard gewend is. We kunnen zeggen dat het een groot suc ces is geworden, wat met dergelijke cul turele avonden meestal zeer moeilijk Is te bereiken. HET LAG VOOR HET GRIJPEN Verloren; een paar leren motor handschoenen, een wit wollen handschoen en een grijze gebreide want. Gevonden: een zilveren rozenkrans, een bruin gevoerde herenhandschoen, een halsdoek (shawl) grijs geruit. Inlichtingen bij het groepsbureau der Rijkspolitie. Bergen Lanpedijk Ds. HENSTRA OP HET TWEETAL De Cbr Geref. kerk te Kampen heeft ds. Henstra, alhier, te samen met ds. S. v. d. Molen te Leeuwarden, op h«t tweetal goplaatflt BURGERLIJKE STAND. Geboren; Cornells Wilhelmus, zoon van F. H. Nieuwenhulzen en E. Leb- bing. Saskia Nellie, dochter van J. C. Bakker en N. Hartog. Fran- ciscus Antonius Maria, zoon van Th. Peperkamp en A. M. Groothuizen. Ondertrouwd: Jacob Willem Meüer te Amsterdam en Katrijn Maria van Wageningen. Overleden: Jan de Groot, oud 90 J., weduwnaar van Trüntje Mesjes. Arie Cornelis de Regt, oud 77 jaar, echtgenoot van Alida Albertina Holg- muller. GESLAAGD Aan de Landbouwhogeschool te Wa geningen slaagde mej. J. P. Baretta uit Bergen voor het propaedeutisch exa men. Limmen Vier dubbele woningen aanbesteed Ten gemeentehuize is aanbesteding gehouden van de bouw van vier dubbele gemeente- woningen, waarvoor de begroting 57.800,— bedroeg. Er werd als volgt ingeschreven: C, Krom 153.991,—; R. Min f 56.490,—; M. Biesterbos f 59.288,—; Henselmans f 64.900,—; C. Bos f67.000,-; C. Glorie 167.830,-; F. Meyer f 73.500,—. De gunning volgt later. Beemster BURGERLIJKE STAND Geboren: Klaas, zoon van M. Hensums en B. Knol. Lijsbeth, dochter van J. Zee man en L. Schouten. Ine, dochter van J. Kooij en N. Out. Nicolaas M., zoon van M, P de Koning en G. M. Beerepoot. Overleden: Hermanus Gedink, 83 jaar, weduwnaar van M. Zijp. GESLAAGD Voor het propaedeutisch examen slaagden aan de Landbouwhogeschool te Wageningen heren J. van Bragt en P. E. Bjjtema, beiden uit Alkmaar. i I i

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 3