Scheepmaker j^jaatsfa Jieuws Stad en Omgeving, De Gemeente-begroting voor 1950 AGENDA Komt er een R.K. Ambachtsschool? Volkscredieibank Wielrijder gewond bij aanrijding Gesmokkelde horloges verbeurd verklaard Carnavalsfeest De ruiten waren beslagen Philips wondertuin heeft veel bekijks Aanhangwagen vloog tegen boom Burgerlijke Sfand Strijdkrachtenprogramma gaat niet door Vreemde spelletjes De nieuwe avonturen van Pim, Pam en Pom 25-jarig jubileum Heer-Huqowaard Meer belangstelling verdiend Plannen van het PEN Egmond aan Zee Heiloo Tariefsverlaging voor N.S.-trajectkaarten 20.000 op 12531 Casiri icum Plaatsgenoot benoemd tot burgemeester Weekbericht Langedijker Groentenveiling Marktberichten Besommingen l|muiden Last van »onav Het Radioprograi DONDERDAG 9 FEBRUARI 1900 KUNSTEN EN WETENSCHAPPEN Om het optreden van beroepstoneel gezelschappen en van de H.O.V. in Alkmaar te kunnen verzekeren, zijn subsidies voor die gezelschappen en verhoging van het subsidie aan het orkest op de begroting uitgetrokken. Wij komen daarop nader uitvoeriger terug. De uitkomsten van het sport- parkbedrijf worden ongeveer f 10.000 hoger geraamd dan het vorig jaar maar de lasten moesten ook nagenoeg met dit bedrag worden verhoogd. Voor de noodzakelijke uitbreiding van het aantal sportvelden is niets geraamd In de loop van November 1949 werden de sportvelden in de polder Overdie en Achtermeer voor de scholen buiten gebruik gesteld in verband met de slechte doorlaatbaarheid van de grond. Thans zijn maatregelen in onderzoek cm tot verbetering te geraken en wordt de mogelijkheid onderzocht het aantal velden elders uit te breiden. Een raming tot het verstrekken van uitkeringen aan het sportparkbedrijf uit de opbrengst van de vermakelijk heidsbelasting van de op het sportpark gehouden motorwedstrijden en hard draverijen is in verband met een ko mend voorstel in zake de belastinghef fing niet meer opgenomen Maatschap pelijke steun en voorzorg. HET CENTRAAL ZIEKENHUIS. De begroting van het Centraal Zie kenhuis Sluit met een tekort van f 199.560, dat door de gemeente gedekt moet worden, en waarbij nog geen re kening is gehouden met het in gebruik remen van „Huize Voorhout", dat be stemd is voor de huisvesting van het verplegend personeel en van de huis houdelijke en administratieve diensten. Evenmin is rekening gehouden met de in de ziekenhuisgebouwen vrijkomende ruimte voor de verpleging. Ook dient nog een herziening van de afschrij vingen te worden aangebracht. Men moet er daarom op rekenen, dat net tekort op de exploitatie ongeveer f 250.000 zal bedragen waarin de des betreffende post op de gemeentebe groting reeds voorziet. De Volkscredietbank heeft in een be hoefte voorzien en de tot dusver opge dane ervaringen met betrekking tot ae terugbetaling der genoten credieten zijn zeer bevredigend. Er is in de be groting rekening mee gehouden, dat de in 1950 uitstaande credieten, teza men gemiddeld f 250.000 zullen belo pen. De toetreding van omliggende ge meenten tot een regionale regeling is nog niet in kannen en kruiken, maar B. en W. blijven te dien aanzien di ligent. Wanneer het enigszins toenemen van de werkloosheid een verhoging recht vaardigt van de posten voor uitkerin gen ingevolge de overbruggingsrege ling en de sociale bijstandsregeling, dan staat daar tegenover, dat de in werkingtreding van de werkloosheids wet op 1 Juli a.s. een vermindering van het aantal uitkeringsgevallen zal bewerken, zodat B. en W. gemeend hebben geen bijzondere verhoging van deze posten te moeten voorstellen. De uitvoering van enkele kleine werkverruimingswerken waarvoor sub sidie van de Rijksdienst voor de uit voering van werken is aangevraagd, is op de begroting geraamd. De kosten van de verpleging van geesteszieken vormen een groot ge deelte van de benodigde middelen voor maatschappelijke zorg. De verpleegprij- zen worden hoger, en de provinciale bijdrage wordt weer met f 125 vermin derd, zodat jaarlijks minstens f llr per verpleegde ten laste der gemeen it zal blijven. Omdat de uitgaven voor de subsi diëring van de gezinszorg geheel lig gen in de sfeer van de maatschappe lijke zorg, zijn deze naar het hoofdstuk maatschappelijke steun overgebracht. Gezien de financiële moeilijkheden waarin de zich daarmee belastende verenigingen verkeren zullen B. en W. de Raad voorstellen om voor dit werk in 1950 een uitgebreider subsidierege ling voorziet. De bijzondere gezinszorg voor maatschappelijke werksters en de gezinsverzorgsters belast zijn, verdient de volle aandacht omdat zij een pre ventieve werking uitoefent en het aan tal steungevallen er in latere jaren door zal dalen. Men tracht de kinderen Uit deze gezinnen een vak te laten Ieren. Een achttien-jarige jongeman, die gisteravond om 11 uur met zijn meisje over het Ritsevoort fietste in de rich- ting van de Heilooërbrug, werd door een hem achteropkomende vrachtauto met aanhangwagén gegrepen en vrij ernstig gewond. De jongen slingerde na de botsing eerst tegen zijn vriendinnetje op en toen tegen de aanhangwagen. Het meisje stond direct op maar de jonge man bleef kreunend op de weg liggen Dokter Kolk verleende de eerste hulp en liet het slachtoffer overbren gen naar het Centraal Ziekenhuis waar men een zware hersenschudding constateerde en vermoedelijk een ge broken sleutelbeen. De vrachtwagen was doorgereden maar werd later op de avond te Velser aangehouden. De bestuurder verklaar de, dat hij van het ongeval niets had bemerkt. DIERENBESCHERMING Sinds geruime tijd rwerft te Alkmaar .een ruwharige bruine houd (balsband om). Denk er om het mag geen ketttinghond worden. Adres Inspecteur: C. Verwer, Baan- straat, Alkmaar. De onderhandelingen met de commis sie uit de buitengemeenten hebben in zoverre tot een resultaat geleid, dat deze zich bereid hebben verklaard om in de jaren waarin de noodvoorziening gemeentefinanciën van toepassing is in het tekort boven f 209.940 te suppleren boven de reeds toegezegde bijdrage van in totaal f 37.365,14, mits zij ook profiteren van een gunstig beloop van dit exploitatietekort. B. en W. betwijfe len of dit aanbod voor de gemeente aanvaardbaar is en zij geven voorlopig de voorkeur aan de door de commissie als mogelijk geopperde onderwerping van het meningsverschil aan het oor deel van Ged. Staten. De besprekingen hierover zijn evenwel nog gaande. MAATSCHAPPELIJK HULPBETOON Het aantal ondersteunden van de gemeentelijke instelling voor M.H. ver toont een lichte stijging. In de loop van 1949 heeft het bestuur nieuwe steun- normen ingevoerd wat met de nieuwe steungevallen de reden is van de f38.875 hogere subsidiëring. Als de steunnormen in verband met de stij ging van het levensonderhoud worden verhoogd dan moet de raming der sub sidie hoger worden. Het bestuur van M.H. zal de normen welke geldig zijn voor het toepassen van het verhaal op onderhoudsplichtigen, in overeenstem ming te brengen met de daarvoor in landelijk overleg vastgestelde bedragen. De daaruit voortspruitende verminde ring van de onderhoudsbijdragen kan in de bestaande begrotingsramingen worden opgevangen. Enige maanden geleden werden er verscheidene juweliers hier ter stede betrapt op het voor de verkoop in voor raad hebben van horloges, waarvan met gróte zek- heid kon worden aangeno men dat zij ons land waren binnen gesmokkeld. Twee weken geleden stonden er reeds enige horlogers te recht die onder de aandrang van hun klanten van het rechte pad waren af geweken. Gisteren zette de Economi sche Politierechter, mr. J. A. Markus, de behandeling van deze uitgebreide smokkelzaak voort Gerard Joseph I. uit Alkmaar bleek 34 horloges in zijn bezit te hebben, waarvan hij niet kon aantonen dat ze langs legale weg ons land waren bin nengekomen. Hij verklaarde de uur werken in Amsterdam op het Water- looplein gekocht te hebben en hij was er zich niet van bewust dat hij, door op een openbare markt te kopen, in overtreding was geweest. De officier, mr dr. J. M. V^llinga zeide in zijn requisitoir dat iedere Nè- derlander weet dat 75 procent van wat op het Waterlooplein te koop wordt aangeboden, smokkelwaar is. In dit ge val had verdachte zeker kunnen weten dat hij onjuist handelde. Mr. Vellinga eiste f 150 subs. 30 dagen en verbeurd verklaring van de 34 in beslag geno men horloges. Mr. Markus verminder de de boete tot f 75 subs. 30 dagen en vonniste verder conform de eis. Klara vd M., de eigenaresse van de juwelierszaak van I„ werd tot f 30 subs. 10 dagen veroordeeld. De eis was f 50 subs, 25 dagen. Sinds de oevrijding wordt elk jaar in het Wapen van Heemskerk een car navalsfeest gegeven, met steeds stij gend succes. Dit jaar zal de voorgaan de, wat opzet en uitvoering belreft, nog overtreffen. Als van ouds zullen de Rythm Stars onder de bezielende er. onvermoeide leiding van Antoon Dekker, in de hovenzaal, zowel letter lijk als figuurlijk, de toon aangeven terwijl de Night Owls, fii West-Fries land goed bekend, onder leiding van Ant. Schermer, de strijd in de be nedenzaal zullen aanbinden tegen een groot Amsterdams pierement, om te zien wie de meeste dansers op de dansvloer trekt. Ter afwisseling van de dansmuziek is een speciaal orkest van 12 man geëngageerd, genaamd „De Klompenridders". Dit is een z.g Hoempa-orkest in de geest van de Bietebouwers of, zoals ze in het zui den zouden zeggen, de Blaospoepers Deze zullen de feestvreugde nog ver groten met hun vrolijke polonaises en rondgangen door alle zalen, die na tuurlijk feestelijk versierd zijn. Een keur van prijzen voor de origineelste en mooiste costumes zal worden uit gereikt door een deskundige en onpar dige juy. Maar ook de inwendige mens wordt niet vergeten, want de voor malige bar zal worden ingericht als Snack-bar, waar men rustig een lekker hep je kan verorberen. Voor hen, die een herinnering aan deze avond wil len behouden, is een fotograaf aan wezig. Enlast but not least, de alge hele leiding Berust bij het bekend'" dansinstituut Arendsen, dus het be looft iets goeds te vorden. (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) DONDERDAG (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) Harmonie Theater, 8 uur: Gewetens- strijd (18 jaar): Victoria Theater, 8 u.: De ooievaarsclub (14 jaar); Cinema Americain, 8 uur: Nightstop in Dakar (14 jaar); Alkmaars Bioscoop Theater, 8 uur: Home in Oklahoma (14 jaar). VRIJDAG Harmonie Theater, 8 uur: Zoölogica (tot 14 jaar onder geleide): Victoria Theater, 8 uur: Afspraakje met Judy (tot 14 jaar onder geleid); Cinema Americain, 8 nur: Doodlopende straat (18 jaar); A. B. T., 8 uur: Amsterdam bij nacht (14 jaar). Wapen van Heemskerk, 8 uur: Zen dingsbijeenkomst van de Ned. Herv. Gemeente. Gistermorgen om kwart over tien kwamen twee personenauto's op de hoek Nicolaas Beetskade en Berger- weg met elkaar in botsing, toen de wa gen, die over de Bergerweg uit de richting stad naderde, geen voorrang verleende. De chauffeur van de auto verklaarde tegenover de politie, dat zijn ruiten waren beslagen, zodat hij de van de Nic. Beetskade komende auto niet tijdig opmerkte. Beide wa gens weken nog zoveel mogelijk uit maar een botsing was onvermijdelijk De auto's liepen schade op, doch per soonltjke ongelukken deden zich niet voor. Proces-verbaal werd opgemaakt Dadels, per pond 45 ct. Dadels, extra p pond 125 «V Pinda's, per ons 25 vv Californ. pruimen p. ons 30 Idem, Tutti Frutti p. ons 40 Rozijnen, per ons 19 Krenten, per ons 22 Vijgen, per pak 65 Kastanjes, per pond 65 Noten, per pond 150 Amandelen, per ons 60 Cocos, per ons 25 II Sucade, per ons 50 Spoorstraat 62 Telefoon 3330 Zondags geopend 26 nur. Wij herinneren er aan, dat Philips wondertuin voor degenen, die overdag geen gelegenheid hebben deze te be zoeken, ook heden- en morgenavond van half acht tot tien uur zal zijn opengesteld. De ingang is bij het Vijvertje, een zijstraat van de Ridderstraat, dus aan de achterzijde van het gebouw van V. en D, waarin de tuin te bezichtigen is. Gistermiddag is het kaasje voor de eerstvolgende 500ste bezoeker uitge reikt aan mevrouw Lesterhuis, Dam- weg C 185 te Schoorl. Hedenmorgen werd de volgende prijswinnaar (res) verwacht. De tuin is thans reeds door ongeveer 400C betalende bezoekers bezocht. Za terdag is de laatste dag, dat de tuin 'e bezichtigen zal zijn. Hij zal op die dag alleen 's morgens en 's middags ge opend zijn. Gisterenmiddag om ruim twee uur ontdekte de bestuurder van een vee auto bij het nemen van de bocht van de Kennemer Straatweg naar de Ken- nemer Singel, dat zijn aanhangwagen was verdwenen. Deze lag inmid dels op de Straatweg tegenover de bunker. De wagen was losgeraakt door dat de pen van de koppeling brak. Door de vaart schoot hij naar de rechterkant van de weg over het fiets pad, ramde een boom en kantelde. Er bevond zich geen vee in de wagen, die toebehoorde aan de gebr. Nierop uit St. Maartensbrug. Het mag een geluk worden genoemd, dat op dat moment geen wielrijder op het fietspad reed, zodat persoonlijke ongelukken uitble-, ven. De aanhangwagen werd zwaar beschadigd en is door een kraanwagen van Met's automobielbedrijf wegge sleept. Geboren: Gerard, zoon van H. Versloot en R. Burgers. Nicolaas E. J., zoon van J. Nooder en C. Tonneman. Willem S. A.» zoon van W. van der Kieft en A. W Stam. Helena J. C., dochter van N. C. den Dub belden en B. H. Romijn. Anno G. A. M., zoon van N. Kuijper en M. M. Hollander. Henry A. t., zoon van H. A. J. Biemans en A. M. Gaarthuis. Jacobus C. M., zoon van P. Maas en C. A. Zijm Leonardo, zoon van L. Verhagen en M. C. A. Habiecht. Getrouwd: Gerardus Temming en Wie- chertje Bakker. Comité zal zich met urgentie- verzoek tot de Raad richten Naar het N.N.D. bericht is er op ver zoek van de Bisschop van Haarlem in Alkmaar onlangs een comité opgericht, dat zich ten doel stelt tot oprichting van een Katholieke Ambachtsschool te komen. Het comité van oprichting zal de naam Sint Willibrord dragen. Voor zitter is pastoor Sprenger van Heer- hugowaard, secretaris mr. A. V. M. Leesberg, penningmeester de heer Put man en led< de heren Jac. Groen, Van Jaarsveld, Overtoom en Van Slinger land. Het comité zal zich binnenkort tot de Raad wenden met het verzoek tot oprichting van een RK. Ambachts school te mogen overgaan, waarbij om een urgentieverklaring zal worden ge vraagd wa, voor men evenwel moet weten op hoeveel leerlingen men zal kunnen rekenen. Bij een vlot verloop der voorberei dende werkzaamheden rekent het co mité er op in 1951 met het theoretisch en practisch onderwijs in machinebank- werken in timmeren en schilderen te kunnen beginnen, alsmede met de op leiding tot electricien-instrumentmaker. Men zal aldus de mededeling voor dat alles de medewerking nodig hebben van de hoofden der katholieke lagere scholen en van de ouders. t Ten slotte wordt medegedeeld, dat het geen betoog behoeft, dat een katho lieke ambachtsschool allernoodzake lijkst is voor de opleiding van katho lieke vaklieden. t Eerlijk gezegd kunnen wij dat, aller noodzakelijkste niet inzien. Er iï hjer een grote, goed geleide, uitstekend ge outilleerde en kostbare ambachtsschool voor Alkmaar en omgeving, waar jongens van alle gezindten tot uitste kende vaklieden worden ongeleid. Wat de vakbekwaamheid betreft en dat is hier toch de hoofdzaak behoeft men zich werkelijk niet op een aller noodzakelijkste verandering te beroe pen. Het zal ons benieuwen hoe de raad tegenover dit verzoek zal staan. Destijds bij de verkiezing van wet houders schijnt deze urgentieverkla ring voor de onrichting van een R. K. Ambachtsschool een der compromis- punten tussen de R. K -fractie en die van de P. vd A. te zijn geweest. Of de raadsleden van de P. vd A. van ganser harte aan de uitvoering van dit urgentleverzoek zullen mede werken zal ongetwijfeld door velen met belangstelling worden afgewacht. Het Strijdkrachtenprogramma. dat vanavond gegeven zou worden in het Wapen van Heemskerk is plotseling afgelast, omdat de KRO-artisten. blij kens een gisterenavond ontvangen tele fonische mededeling, niet buiten hun tournee mogen optreden. Het is jammer, dat men niet eerder tot deze ontdekking is gekomen, want thans is de tijd te kort om een ander programma samen te stellen. Voor de militairen van het garni zoen betekent dit een grote teleurstel ling en van de RAO-kas is het een strop omdat de zaalhuur nietemin be taald zal moeten syorden. Een aantal knapen had gisteravond een nieuw spel uitgevonden, dat zij in de Langestraat aan de practijk toets ten. Het bestond uit het snel overste ken van de weg, wanneer er een voer tuig naderde. Een dertien-jarige deel nemer maakte echter zijn berekening verkeerd en draafde in volle vaart te gen een wielrijder, die daurop met een smak tegen de straat sloeg en aan het gelaat werd gewond. De politie bracht de harddraver naar het bureau, waar hij ernstig werd onderhouden. CLANDESTIENE HUISBRAND OLIE. De Alkmaarder Pieter Cornelis P., die in liet stookseizoen 19481949 ruim 3900 liter huisbrandolie meer kocht dan zijn toewijzing groot was, werd hiervoor gisteren door de Economi sche Politierechter te Alkmaar, mr. J. A. Markus, tot f 250 subs. 30 dagen veroordeeld. De officier van justitie, mr. dr. J. M. Velinga eiste f 300 subs. 30 dagen. De leverancier van de olie, Hendrik S. uit Koedijk, werd eveneens tot f 250 subs. 30 dagen veroordeeld. Ook hier was de eis f 300 subs. 30 dagen. 91. De roverhoofdman is buiten zichzelven van woede En de prinses en Pim, Pam en Pom zijn verdwenen Vooral de ongelukkige schildwacht moet het danig ontgelden. „Waar heb je ze dan voor het laatst gezien", brult de roverhoofdman tegen hem. „Hier meester, hier vlak achter mij stonden ze Ik heb ze belet om naar buiten te gaan. Ze moeten hier nog dichtbij zijn! „Ja, maar waar? Waar?" schreeuwt de roverhoofdman weer. „Wat heb ik eraan of ze dicht in de buurt zijn? Ik moet ze in mijn handen hebben- Je zorgt, dat ze weer terecht komen, dood of levend!" roept hij nog eens .Anders weet ik nog niet wat er met jou gebeurt En met jullie alle maaJ", voegt hij er aan toe. de kring van zijn onderdanen dreigend aankij kend Nu de mannen laten zich dat geen twee keer zeggen en weldra hol len ze allemaal een kant uit, op zoek naar de voortvluchtigen. Gister herdacht de heer L. Zwaan, wonende te Egmond aan Zee de dag waarop hij vóór 25 jaar als 14-jarige jongen in dienst trad bij de N.V. v.h. W. Hoogenstraaten's Conservenfabriek alhier. In een feestelijke bijeenkomst werd de jubilaris toegesproken door de voorzitter van de Nederlandse Maat schappij voor Nijverheid en Handel de heer ie Blanche, die de jubilaris in een kernachtige rede huldigde en hem als blijk van waardering de zilveren legpenning en de draagmedaille van de Maatschappij overhandigde. Hierna voerden verschillende spre kers het woord, o.w. de president-com missaris der vennootschap, Dr. L. F Driessen uit Amsterdam, die onder er kentelijkheidsbetuigingen de jubilaris een enveloppe met inhoud overhan digde. De directie, bij monde van de heren directeuren F. L. Driessen en A. F Keiler, sprak de jubilaris daarna toe en overhandigde op haar beurt per soonlijke geschenken. Daarna sprak namens het gehele personeel de chef kok de heer Robert en overhandigde het personeelscadeau. De jubilaris werd ook nog op rijm toegesproken door een van zijn collega's, hetgeen een groot succes had, omdat daarin meerdere persoonlijke aangelegenheden tot uiting kwamen. Tot slot bedankte de jubilaris in een bijzonder kernachtige rede de verschil lende sprekers en memoreerde daarbij tevens nog het verscheiden van zijn oud-collega A. Fernée, die een half jaar geleden kwam te overlijden. De bijeenkomst kenmerkte zich door een zeer prettige toon en het gehele personeel was enthousiast over deze herdenking. GESLAAGD Bij het op 9, 10 en 11 Januari 1950 te Alkmaar gehouden examen Boek houden van de Associatie voor Prac- tijkexamens slaagde onze stadgenoot, de heer W. Schoehuijs van het Insti tuut Burdorff alhier. Voor een matig bezette zaal bracht de B.K. Fanfarevereniging „Hou en Trouw" o.l.v. de heer van Ossenbruggen in café Groenland een programma naar voren, dat in één woord ai was. In zijn openingswoord memoreerde de heer v. d. Linden, dat dit de eerste maal was sinds het ruim 40-jarig bestaan van Hou en Trouw, dat in Heerhugowaard Noord een uitvoering werd gegeven loch leeft Noord wel mee, met de Fan farevereniging, want bij de actie tot aanwerving van donateurs, konden er alhier ook 60 worden geboekt. Niette genstaande de geringe belangstelling zal Hou en Trouw doorgaan met het geven van een jaarlijkse uitvoering. Ongetwijfeld zal dan de belangstelling groter worden. Ook de openluchtcon certen 's zomers zullen doorgang vin den. Hierna kregen we een 7-tal muziek stukken te horen, die stuk voor stuk blijk gaven van de goede harmonie en studiegeest in deze vereniging. Moei lijke stukken als 't Feërie-Ballet van Alyre Delhaye werden op een sublie me wijze naar voren gebracht. Na de pauze kregen we enkele stukjes dolle klucht van de heer Th. Jongkind met rijn medewerkenden. Deze amateurs hadden een uitstekend repertoire, wat in een zeer vlot tempo werd ge bracht. Na hun optreden hadden zij evenals de fanfarevereniging een har telijk applaus in ontvangst te nemen. Wij willen dan ook besluiten met op te merken, dat dit een uitstekend ver zorgde avond is geweest, die niets te wensen overliet. Deze vereniging gaat met sprongen vooruit en geniet hier door een welverdiende belangstelling. Bij het P.E.N. zijn plannen in voor bereiding voor vernieuwing van de kabels langs een groot gedeelte van de Middenweg en het bijbouwen van eën transformatorstation. De uitbreiding aan de Westerweg moest zowel voor eleetriciteit als wa terleiding wegens onrendabiliteit wachten op gunstiger tijden. Niette min zijn de ontwerpen Voor deze uit breidingen gereed. Enkele woningen zijn nog niet aan gesloten op het aanwezige waterlei dingnet. doch nu materiaalschaarste geen beletsel meer is, zijn hiertegen maatregelen in bewerking. EEN WACHTLOKAAL VOOR DE BUSSEN? Het gemeentebestuur van Heerhu gowaard is in overleg getreden met andere gemeentebesturen om zo moge lijk te komen tot het plaatsen van een wachtlokaal te Veenhuizen voor pas sagiers der autobussen. De procureur-generaal bij het Am sterdams Gerechtshof mr. Hoeffelman vroeg gisteren bevestiging van de op 8 December 1948 door de Bijzondere Politierechter te Alkmaar tegen E. V en Jacoba Z. uit Egmond aan Zee. uitgesproken vonnissen. E. V. en J. Z waren destijds tot resp f 15 of 10 da gen en f 20 of 12 dagen veroordeeld wegens het onbevoegd voorhanden hebben van distributiebescheiden, te gen welke vonnissen zij beroep aante kenden. De president mr. Schaeck Mathon zal over veertien dagen in beide zaken uitspraak doen. BURGERLIJKE STAND Geboren: Maria F., dochter van P. Hoogeland en M. W. Buur Jacobus J., zoon an P. Bolten en A. L. Berg. Getrouwd Bern ar dus M. Dekker en M argaretba Th. Bakker. Overleden Jacob de Groot, 70 jaar, gehuwd met D. Bakker. (Ongecorrigeerd) De Nederlandse Spoorwegen hebben besloten, de per 1 Februari ingegane tariefsverhoging voor de maand- en weektrajectkaarten, voor de Jeugd- trajectkaarten en voor de gewone weekkaarten, opnieuw te herzien, zo meldt Het Vrije Volk. Deze nieuwe regelingen zullen gelden als de maand- trajectkaart gebruikt wordt op afstan den kleiner dan 14 km, de weektra- jectkaart op een afstand kleiner dan 16 km, de jeugdtrajectkaart op een af stand kleiner dan 11 km en de gewone weekkaart op een afstand kleiner dan 17 km. De prijzen zullen worden verlaagd met terugwerkende kracht tot 1 Fe bruari met uitzondering van de ge wone weekkaarten. Terugbetaling zal geschieden bij inlevering of verlen ging van het abonnement. Het nieuwe tarief voor de weekkaarten gaat in op 13 Februari. Door deze nieuwe regeling wordt te gemoet gekomen aan de wensen der houders van abonnementen op kortere afstanden, die zeer zwaar werden ge troffen bij de door de Spoorwegen toe gepaste formule voor tariefsverhoging. Het valt toe te juichen, dat de N. S. zij het dan ook achteraf, hebben be sloten, deze verhoging te verkleinen. Een prijs van f 20.000 is gevallen op lot nr. 12531 van de Staatsloterij. Bij Koninklijk Besluit is benoemd tot burgemeester van Wagenlngen met ingang van 15 Maart mr, M. de Niet, alhier. De nieuwe burgemeester behoort, tot de Partij van de Arbeid. Geboren in 1904 werd hij in 1933 inspecteur van politie te Amsterdam, in 1937 rijksin specteur voor het verkeer, district Friesland en in Mei 1939 zendingscon sul in Indonesië. Mr. de Niet vertoeft thans met verlof hier ter plaatse. Op 1 September j.l. vestigde hij zich aan de Torenstraat 73. In de week van 1 tot 8 Februari was er in rode kool een zeer matige han del. met alleen In de kleinere sor teringen wat levendige prijzen; laag ste notering f 6, hoogste van f 13.80 tot f 15.40. Gele kool, zeer gevraagd, vooral de grotere maten waren zeer oplopend in prijs. Laagste prijzen op lopend van f 14.30 tot f 20.60, hoogste prijzen stijgend van f 21.30 tot f 26.30. Witte kool, goede vraag bij klein aanbod, hoogste prijs oplopend van f 21.30 tot f 25.20. Uien, duur, prijzen nog steeds stijgend. Noteringen vanaf f 39 tot f 42. Peen, oplopende prijzen bij kleine aanvoer. Gemaakte prijzen f 17.80 tot f 23.10. Witlof iets grotera aanvoeren met wat aantrekkende prij zen, genoteerd werd f 27 tot f 51. Kroten waren zeer weinig gevraagd, slechts in de kleinere maten werd wat verkocht, prijzen tot f 9.30. De vrees, dat bij het invallen van de dooi de prijzen zouden dalen, is niet bewaarheid. Door het openkomen van het vaarwater nam de aanvoer wel toe. Vooral rood en geel kwam in gróte hoeveelheden aan de veiling. Broek op Langendijk verkocht op 7 Fe bruari 320.000 kg kool. Behalve rode kool en kroten, zijn alle prijzen hier gestegen. Vooral Dinsdag steeg de prijs van geel en wit enkele guldens per 100 kg. Zwitserland gaf vrij wat orders af op koolsoorten. Frankrijk toonde wat minder belangstelling. De vraag uit Belgie bleef vrijwel con stant. De zeer dur0 uien gingen voor een groot deel naar Duitsland. ALKMAAR 8 Febr. - Witlof: I 46-54 en II 26—44; Rode kool 6—11,90; Savoye kool 14,30—24,10; Groene kool 23,60—36,50; Spruit- kool: I 51—80 en II 26—47; Boerenkool 26— 62; Andijvie 80—90; Rode bieten 6—7,20; Winterpeen 6,10—18,10; Waspeen 20—44; Uien: I 41-46,50 en II 29,50-33,50; Prei 64—1,17; Soepgroenten 16—18; Knolselderij 7 —19; Peren: St. Rémy 16 en Winterjan 12—10 BROEK OP LANGENDIJK, 9 Februari. - 80.000 kg Rode kool 6-16,90; 140.000 kg Gele kool 20.40-27,90; 60.000 kg Witte kool 20,90-25,40; 3000 kg Bieten 9.50; 12.000 kg teen: II 21,90-23 en UI 17.20-18,50; 500 kg Witlof: I 51-53 en II 43; 8000 kg Uien 41,50—43,60 en grove 38,30—40,20. NOORDSCHARWOUDE, 9 Febr. - 13.000 kg Uien 14,30-44,50 en grove 39,70-42,40; 20.000 kg Peen: II 21,80-23,30 en IH 17,50 18,60; 1600 kg Bieten I 8,50-8,80; 106.000 kg Rode kool 6,80-16,90; 110.000 kg Gele kool 20.20-28; 110.000 kg Witte kool 18 -24,40. WARMENHUIZEN, 9 Febr. - 81.700 kg Rode kool 6-17; 9000 kg Gele kool 24,60- 28,50; 25.700 kg Witte kool 22,50-26,50; 4400 kg Uien 41,40—4i,60; 4600 kg Peen 16,40-21,50. De besommingen van Woensdag waren! 1 stoomtrawler 18.640; motorlogger»! Urn. 283 6990; Sch. 233 7040; Kw. 76 9830; Kw 129 f 9320. De aanvoer oe- droeg 1140 kisten. Er kwam geen haring aan de afslag. De prijzen per kg waren: heilbot 3,20- -2,90: gr. tong 2.402,15; tong 1 1,921,88; tong II 1,61-1.48: tarbot 2.75 —2,45. Prijzen per vijftig kg waren: gr. schelvis 77; midd. schelvis 8369; kL schelvis 6746; wijting .47—22; gr. schol 5547, midd. schol 5343; kl. schoJ 41— 27; bot 2822; schar 8333; makreel 27. Prijzen per 125 kg: gr. kabeljauw 216— 166; koolvis 6550: leng 9686; hake 163 —158. Het bestuur van de VW te de leden Woensdagavond ter geroepen om, zoals de voorz openingswoord zei, verantw doen van het gevoerde beleid nen voor de toekomst te onb 135-tal leden had aan de op gegeven. Nadat de voorzitter, H. Roggeveen, allen het welki geroepen, waarbij hij zich in der wendde tot burgemeester en de heer J. J. Dinkelberj van de Federatie VW Noi deed hij enkele mededelingen, de WV telt momenteel 860 aantal hopenlijk spoedig tot j gen. De voorzitter uitte zijn g ning over de buitengewoon g werking met het gemeentel commissie van bijstand en d< Paal 33. Betreffende het Ouc natuurreservaat, welke kwestii met enige schroom zeide aar deelde de voorzitter mede, da handelingen gaande waren meente en eigenaar, zodat gel worden dat dit probleem, dat plaatselijke belangen raakt, mi landsbelang is, tot een goed zou worden gebracht. Voor d van het vliegveld behoefde meer te bestaan. Het wordt i voor agrarische doeleinden. In het bestuur waakzaam. het voortbes: de TRAM Waar omtrent het voortbest tram allerlei geruchten de r< had het bestuur contact gezo Ned. Spoorwegen en gepleit v houd. Men kreeg daar de gei mededeling, dat de geruchte: grond ontbloot waren en er plan voor wijziging in de t( gevormd. Of deze tram, de e: land, op de duur te handhavi zal de tijd moeten leren. Bij de ingekomen stukken schrijven van de heer Schuil n zoek om in samenwerking Noord-Kennemerland en het l heer wandelroutes af te baker hoeve van de vreemdelingen, ter zou hier gaarne aan voldoe verder mede, dat het bestuur 'tochten dacht te organiseren. Er was contact opgenomen openluchttheaters om te komer voorstellingen. Een nieuwe pis vierkleurendruk en een nieuw zijn spoedig verkrijgbaar. Ten nog medegedeeld, dat wel de zen zijn vrijgegeven, maar nie prijzen en werd de leden de ven één lijn te trekken over het hoofdseizoen 1 Juli of 15 Ji Tot erel De heer J. C. Leyen, die 42 daarvan 39 jaren bestuurslid eniging was geweest, werd on< van de vergadering tot erelid Mijnhardt's Zenuwtab Helpen U er overhee VOOR HEDENAVONI HILVERSUM 1, 301 m. - Nie om 7, 8 en 13 uur. - 6.00 Lege kwartier. 6.15 „De stem van de Vakbeweging". 6.30 Voor de St 7.15 De muziek bij nader inzien, daag". 8.50 „Le Caazoni d'itaiia' 9.00 Familie-competitie. 9.35 d'itaiia". 10.05 Gram.muziek. 10. der volken. 10.35 Hongaarse Rhap Avondoverdenking. 11.15 Cello-cor HILVERSUM 11, 415 m. - Nie om 6, 8 en 11 uur. 6.15 Sport „Harmonetto". 7.05 „Musieorda" Radio-Voiksmuziekschool. 8.05 tn Zoeklicht. .8.15 Het Radio PI Orkest. 9.00 Avro's Avondschool, de Moldaux tot de Karpaten", vlogen naar Java". 10.20 Bach-c Sportactualiteiten. 11.30 Licht p VOOR VRIJDAG HILVERSUM 1, 301 m. - Nie om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. 8.3 Laudamus. 8.45 Denis Matthews, rendbezoek. 9.30 Concert. 10.30 11.00 Bloemlezing. 11.30 Muziek I 12.00 NCRV-koor. 12.33 Metropole „Mandolinata". 1.45 Middagconcert recital. 2.40 Van oude en nieuw 3.00 Stabat Mater. 3.40 Voordracl deriands Kamerkwartet. 5.00 Coi kwintet. 5.30 Under de Fryske J Nederlands Bijbelgenootschap. 6.' lijke liederen. 6.15 Niets voor Strijdkrachten. 7.15 Regeringsuitze „Vandaag". 8.05 Disco-actualiteitei dio ^hilharmonisch-orkest. 9.20 IJevolkings-administratie. 9.40 - Ens lecta". 10.10 Magnificat. 10.30 Rijsager. 10.45 Avondoverdenking. J Tiomenade-orkest. HILVERSUM H, 415 m. - Nie om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. spel. 8.50 Voor de huisvrtuw. 9.00 servatorium-orkest. 10.00 „Thuis", genwijding. 10.20 BBC-Theater-or Voor de vrouw. 10.45 Jonge Nede, stenaars. 11.15 Parker Adderson, 11.35 Jan Vogel. 12.00 Parade d 12.33 Sport en prognose. 12.45 T nca. 1.15 The Avroleans. 1.45 Ni< 2.00 Kookkunst. 2.20 Het Belcan Ons volk in zijn dichters. 3.20 f Kamerorkest. 4.00 Gram.muziek. twaalf en zestien. 5.00 The Bambi Wij en de muziek. 6.15 De Var 6.40 Duo Frans Vester. 7.00 D bocht. 7.15 Silvestri-kwartet.7 7.J mensen. 7.45 „Een Radiokrabbel" ken. 8.10 Piano-voordracht. 8.30 het werk". 9.00 Men vraagter 9.25 Aether-forum. 9.55 Buitenlanc zicht. 10.10 Pennies from Heaven, daag". 10.45 Avondwijding. 11.. Kamerorkest. RADIODISTRIBUTIE-DIE] LIJN UI: 8.05 Concert. 9.05 i Verz.progr. 11.00 Orgel '1.30 V daten. 11.45 Orkest White. 12.( Kinderkoren. 12.32 Orkest Welffei gel 2.10 „Those you have loved' lundborg: Gram. 4.00 Eng. L.J Van Orchestra. 4.30 Orxesi Leon, vrijk: Batavia. 6.00 Beromünster: lers". 6.30 VI. Br.: Vooj de so Gram. 7.45 Feuilleton. 7.55 Filmt tuuziek. LIJN HI: 7.15 „Bonjour le M Eng. H.S.: Orgel. 8.10 Concert, praatje, 9.10 Symph.-muziek. Ménage et Musique (VI.). 10.30 N mann. 11.00 Eng. H.S.: Vooi 11.15 Wijding. 1130 Orkest W NWDR: Lunchconcert. 12 30 Fr semble Delhey. 1.00 Ena L.P.; Diary". 1.15 „Londen Light cbestra". 2.00 BBC Northern Or< Voor de kinderen. 3 00 v?oor de NWDR: Gevar. muziek. 4 45 Eng Schots-orkest. 5.30 Fr. Br.: Vooi 5.40 Piano. 6.00 Voor de soldater L.P.: Geraldo 7.00 Sandy Macpl Maytair-orkest. 7.45 Hoorspel. 8. Gevar. progr. 8.30 Eng. L.P.: „U 00 BBC Var.-orkest. 9.45 Var '-oeklicht. 11.15 Schlager. 0

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 2