Wordt Hervormde kerk van Warmenhuizen overgegeven aan hetverval? tUSÜiWD Bergen ontving in het afgelopen jaar 16302 gasten Verwaarlozing en wanbegrip hebben reeds veel te gronde gericht Limmen [Een bron van glans! tgmond aan Zee Egmonden 1 kampioen Hensbroek Vacantiespreiding zal veel moeilijkheden voorkomen Dames Polshorloges Koedijk °™emsier De nieuwe avonturen van Pim, Ram en Pom WARMENHUIZEN. Even boven het hoog opgaand geboomte verheft zich de brede toren van de hervormde kerk met zijn korte spits. Hij doet denken aan de kop van een kloek, die juist boven de rand van het nest uit steekt. Veilig en geborgen weten we daaronder de kiekens. Zonder hetJ torentje zon er een bos zijn, nu ligt er een dorp. Hoeveel eeuwen is dat zo geweest? Het is moeilijk te zeggen, want het tijdstip, waarop hier de eerste toren, de eerste kerk verrees, is niet meer te bepalen. De geschiedenis van het bouwwerk gaat verloren in de grjjze nevelen van het verleden. voor de kerk en op ongeveer 38.000 voor de toren. De bovenvermelde stichting stelde zich in verbinding met verschillende overheidsinstantie s en wist van Rijk en provincie de toezeg ging te verkrijgen, dat deze bereid waren een deel van de restauratie kosten voor hun rekening te remen. Voor de kerk nam het Rijk 60% voor zijn rekening, de provincie 15% voor de toren, die gemeente-eigendom is, garandeerde het Rijk SO4/», de provin cie 15%. Aangezien de kerkelijke gemeente van de restauratiekosten van de kerk 15% voor haar rekening kon nemen, kwam het nog slechts aan op een toestemming van de burgerlijke ge meente om 10% in de restauratiekos ten van de kerk en 35% in die van de toren bij te dragen. De gemeente weigerde. Een desbetreffend voorstel werd echter door de in hoofdzaak R.K. ge meenteraad afgestemd. Daarmee was de restauratie van de baan. De kerk zal blijven, zoals ze was, het verwe- In het jaar 1949 is door de „Stich ting tot Restauratie van het Neder lands Hervormd Kerkgebouw Sint Ursula te Warmenhuizen met toren'' een boekje uitgegeven, geschreven door de heren J. L. Lutjeharms en Jb. Westra, waarin een menigte bijzon derheden worden gegeven, die ten dele het resultaat waren van opgravingen, die ter plaatse werden verricht. Wat de toren betreft wordt het ver moeden uitgesproken, dat althans het onderste deel dateert uit de dertiende eeuw. Deze toren vertoont meer gelij kenis met een burcht- dan met een kerktoren en de vraag wordt opge worpen of men wellicht te doen heeft met een bouwwerk uit de dagen van Floris V, die in West-Friesland ver schillende kastelen bouwde, welke sa men een vestinggordel vormden. De bedoeling daarvan was de zeer vrij heidlievende en vaak nog al opstan dige Westfriezen in toom te houden. Deze toren zou in het geheel wellicht de functie vein verkenningstoren kun nen hebben vervuld. Ook de bouw van de eerste kerk moet volgens bovenvermelde onder zoekers hebben plaats gehad in de der tiende eeuw. In de veertiende en vijf tiende eeuw is er dan geregeld sprake van vernieuwingen en uitbreidingen, maar na 1508 is er niets meer aan veranderd, al zjjn er nog wel plannen geweest. De kerk ontkwam niet aan de beeldenstorm en evenmin aan de gevolgen van de armoede, welke de hervormde gemeenten hoe langer hoe meer begon te kenmerken. Noodza kelijke reparatlën bleven achterwege, geld voor vernieuwing ontbrak en 't gebouw, dat eens een lust voor het oog moet zÜn geweest, raakte meer en meer in verval. Schending. Wat er in de afgelopen eeuwen aan schending en verminking is gepres teerd door degenen, die met het be heer van het gebouw belast waren, grenst evenals op zoveel andere plaatsen het geval is geweest aan het ongelofelijke. Hardstenen zerken werden ver kocht k raison van ƒ10.per stuk, blauwe tegels gingen van de hand voor de civiele prijs van 6 stuivers. In 1880 had een verkoping plaats van „oude rommel", waarbij o.a. koperen kro nen onder de hamer kwamen. Wat er in de loop van de tijd in de prachtige muren is gehakt en „vernieuwd", wat er is vernield aan de gebeeldhouwde zandsteen, is met geen pen te bestra ven. Van de plafondschilderijen van Jacob van Scorel de restanten be vinden zich thans in het Rijksmuseum te Amsterdam werden er in 1861 twee uitgesloopt om met het hout er van de andere te „restaureren". Wan neer de kerkbesturen uit die dagen hun zin hadden gekregen was er mi geen splinter meer van over geweest. Hoe lang nog? Hoe lang zal de kerk, waarvan niet tegenstaande alle verwoestingen nog een machtige bekoring uitgaat, nog blijven staan? Zowel de kerk als de toren beginnen zeer bedenkelijk te ver zakken. Wanneer niet spoedig wordt ingegrepen, wanneer niet onverwijld wordt overgegaan tot algehele restau ratie, zal deze kerk de weg volgen, die verschillende andere oude bouw werken van West-Friesland zijn ge gaan, zoals bijvoorbeeld het ook zeer oude kerkje van Koedjjk, dat twee jaren geleden werd gesloopt, omdat het niet meer te redden was. De kosten van restauratie. De kosten van restauratie van ge bouwen ais dit zijn uit de aard der zaak hoog. Enkele jaren geleden wer den ze geraamd op ongeveer 385 000 72 BURGERLIJKE STAND Geboren: Willibrordus C-, zoon van P M. J. Punt en Catharina E. Stam. Marianne C., dochter van H. Kluft en J. C. W. van Dam. - Theodoras, zoon van Th. Hes en B. M. Orij. Johannes Tb., zoon van J. Tb. Admiraal en J. Bakker. - Cornells J„ zoon van J. C. Groot en Th. J Hes. Getrouwd: Rienk van der Wal Geertje Geuzebroek. Overleden: Willibrordus Admiraal, jaar. KOMEN EN GAAN Ingekomen personen: Gerrit van Leeuwen en gezin, procuratiehouder, van Rotterdam. - Cornelia F. M. Luoas, religieuse, van Amster dam. Wilhelmina Lonte zonde: beroep, van Alkmaar. Theudorus Mulder arbeider, van Heiloo. Wilhelmina M. van Kessel, vroed- vrouw, van Amsterdam. Vertrokken personen: Dirk Glorie en echt genote, tuinder, naar Alkmaar. - Anna E. M. de Vetten, religieuse, naai Leiden. - Ebsabetb A. Pronk, zonder beroep, naar Den Haag. Johannes Olbers, bloemenventer. naar Bever- ^tjk. Cornelia G. van Orsouw, dienstbode naar 's-Hertogenbosch. - Antonius P. Nuijens bloemenventer, naar Texel. rings-, Inwaterings- en rottingsproces zal bljjven doorgaan, totdatTot dat, gelijk in Koedijk het geval was. de zware eikenhouten trekbalken naar beneden komen en het geheel stem pelen tot een onherstelbare ruïne! Naar ons werd medegedeeld, zal nog een poging worden ondernomen het gebouw te redden. Wat in dit alles bijzonder treft, iS het feit, dat de gemeente niet bereid bleek geld uit te trekken voor herstel van de toren, die ze zelf in eigendom heeft en tot welks onderhoud ze daar om verplicht moet worden geacht. Het is vanzelfsprekend, dat van een res tauratie van het hele gebouw nooit iets kan komen, zolang de gemeente weigerachtig blijft ten minste de to ren voor haar rekening te nemen. Het lot van toren en kerk zijn nauw aan elkaar verbonden. Vernieuwing van de kerk is zinloos, zolang de ver zakkende toren een steeds groter ge vaar wordt voor de omgeving. Laten we hopen, dat het onheil nog kan worden afgewend. Het platteland van West-Friesland js arm aan fraaie overblijfselen uit het verre verleden en het zou hoogst betreurenswaardig zijn, wanneer ook het fraaie monument te warmenhuizen verloren ging. Deze kerk is een heerlijk gedenkteken uit een tijd, toen onze samenleving werd beheerst door gans andere gedachten dan tegenwoordig. Zou het niet ge wenst zijn in onze dagen iets te laten voortleven van dat verleden? En mag het voor de mens van vandaag, die zo gaarne met geringschatting neerziet op het vandalisme van de negentiende eeuw, voldoende zjjn om zich te bepa len tot critiek zonder de handen uit de mouwen te steken om te redden, wat nog gered kan worden? De kerk van Warmenhuizen, opgetrokken uit prachtige oude baksteen, J vertoont overal sporen van verval en verminking Nu de vorst ziek bescheiden uit ons land, heeft teruggetrokken, bespeuren de meest optimisten onder ons al voorjaar in de lucht. Een boer in Etten (Noord-Brabant) heeft zijn ploeg uit de schuur ge haald en ploegt in het zonnetje zijn land. De „Egmonden I" behaalde in Langedijk Woensdagavond een keurige 37 overwinning op „Schaakmat III". Daarmede legde zij beslag op het kam pioensschap in afd. IH-E van de schaakbond, afd. Noord-Holland. Een mooie prestatie, te méér opval lend, wijl de club het vorig jaar pas, na behaald kampioenschap van afd. IV naar de derde afdeling promoveer de. Zo is de club in haar kortstondig bestaan dus in de kortst mogelijke tijd van de vierde naar de tweede klas op geklommen. Een prestatie, welke met ere vermeld mag worden. Om het behoud in de tweede klas zal gevochten moeten worden. Daarom richt men een oproep aan alle schaak liefhebbers in de Egmonden om toe te treden tot de club, teneinde deze zo sterk mogelijk te maken, dat althans voorlopig behoud in de tweede klas verzekerd blijft. De gedetailleerde uitslagen luiden: N. Kaan—J. de Waal 1—0, F. Schol- tesA. Holtes y,i/t, Jb. BakkerA. Heere y2y,. Heere ',/2l/2, S. KamperJ. van Don 01, G. HopJ. Koopman 01, A. MeinemaJ. Zijp 01, GoemansG. ad Brinke 01, G. van LoenenH. Franse 01, P. GlasC. Blok 10, IJ. Teller—G. Zijp 0—1. Stand 3—7. Ook het tweede tiental boekte enig succes. Voor het eerst, sinds haar deel name in competitieverband, eindigde het niet onderaan. Dat betekent toch een vooruigang. In zijn verslag over het vreemdelingen verkeer in het afgelopen jaar constateer de de secretaris van de VW, mr. F. Zei ler, dat 1949 voor Bergen een matig druk jaar is geweest. Hoewel juiste cijfers moeilijk zijn te geven omdat nog vele bedrijven de grote waarde van een goede vreemdelingenstatistiek niet schijnen in te zien, blijkt uit de voorlopige ramingen, dat het aantal gasten in totaal 16.302 be droeg tegen 17.123 in 1948. Het aantal logeernachten was 238.039 (239.124 in 1948). Het mooie weer met Pasen was helaas van korte duur en na een verregende Hemelvaartsdag kwam een gure Junimaand. Ttfdens het hoofdseizoen bleef het weer gunstig, tot een zware re genval medio September definitief een einde maakte aan het vreemdelingenver keer. Het bezoek in het voorseizoen bleef beneden de verwachting, maar de maan den Juli, Augustus en September- waren beter dan in 1948. Op de drukste dag. Za terdag 8 Augustus, waren er in de hotels en pensions 1576 vreemdelingen en in ge meubileerde huizen 2376. Het buitenlandse bezoek was iets teruggelopen, wat waar schijnlijk te wijten was aan het uitblijven van de touringcars van Europa Touring. De gemiddelde verblijfsduur per gast was bij de hotels" en pensions 7,9 dag, te- Ontvangen grote sortering 18 kar. gouden Nieuwste modelien l/Q/l gzslcu/lJlA. ALKMAAR TEL 3812 Alleen t.o. de Breedstraat ONDERHANDSE VERKOOP. Woensdag is het huis van de heer S. Davids alhier onderhands in eigen dom overgedaan aan de heer S. Smit Jnz., Koedijk-Zuideinde. De Rijp GESLAAGD. Dezer dagen slaagden te Alkmaar, de dames Tr. Haker, Jos Schrama, Alie Zwagerman, Riek Wijnker en Tr. Poel. voor het examen kraamverzorgster van het Wit Gele Kruis, gen 8 in 1948, bij de gemeubileerde hui zen 28 tegen 27,2 in 't vorig jaar. Het dag- bezoek werd gunstig beïnvloed door het weer in het hoofdseizoen. Nog geen afdoende vacantie spreiding De herbouw van Bergen aan Zee ging helaas nog steeds langzaam en van de vacantiespreiding bleven de resultaten te gen de verwachting. Even herinnerde de samensteller van het verslag aan de'storm die begin 1949 opstak, een storm waarin het VVV-bootje dreigde te kapseizen. Ge lukkig kwam het bootje veilig door de branding en kon het in rustiger water zijn weg vervolgen. Met zekere weemoed herdacht mr. Zei ler hoe tijdens de loeiende orkaan één der stuurlieden, de heer Taets van Amerongen van de brug verdween en daar niet terug keerde. Het aantal leden en donateurs steeg in het afgelopen jaar van 810 tot i, dat is bijna 10 procent van de be volking. Waar velen, die wel belang heb ben by VW, nog geen lid zyn, kondigde de secretaris een wervingsactie aan om spoedig het duizendtal vol te krygen. Het informatiebureau had weer heel wat werk verzet en met grote lof -verd gewaagd van de arbeid van mej. Sluyter en haar assistente mej. Suren. Het aantal aanvragen sloeg in 1949 alle records met 5472. Amsterdam leverde een derde van het aantal, uit het buitenland kwamen 83 aanvragen. Geconstateerd werd, dat de drukte van de aanvragen zich naar de eerste maanden van net jaar had verplaatst. Waren vóór de oorlog de aanvragen vóór 1 Maart uitzondering, in 1949 bedroegen zy ruim 14 procent van 't totaal. Inkomsten moeten verhoogd worden Wat de financiën betreft, waarschuwde de samensteller van het verslag, dat het dringend nodig zal zijn om in de naaste toekomst de inkomsten op te voeren. Of dit zonder contributieverhoging mogelijk zal zyn, zal afhangen van de resultaten van de thans gevoerde actie om de leden te bewegen hun bijdragen té verhogen. De exploitatie van hef Openluchttheater gaf reden tot tevredenheid. In 1948 was er een verlies van 783,05, in 1949 bracht de exploitatie een bate op van f 247,65. Ook de zomerfeesten werden nog even gememoreerd. Gewezen werd op de schit terend geslaagde verlichtingsavond op 27 Ju' op de Levende Poppenkast die te Berg«n aan Zeè een duizend kinderen vermaakte in het Parnassiapark en op de zandfigurenwedstryd, die stellig herhaling verdiende. De tuinwedstryd had zich in het afgelopen jaar niet mogen verheugen in aller medewerking. Tot zover het ver leden. En nu de toekomst? VVV Bergen j vervolgt haar reis op hoop van zegen en vertrouwende op een eendrachtige samen - werking. Afdeling Bergen Vereniging voor Facultatieve Lijkverbranding De afd. Bergen, van deze vereniging hield haar jaarvergadering onder voor zitterschap van de heer P. Kok in Hotel Spoorzicht. Van het hoofdbestuur was ingeko men een schrijven, waarin werd aan gekondigd een op de a.s. algemene vergadering te behandelen voorstel om met ingang van 1 Maart 1950 ge registreerde echtgenoten van leden als zelfstandig lid te beschouwen. Bij aanneming van dit voorstel zou dus de echtgenote zonder betaling van enige bijdrage niet langer delen in de voordelen van het lidmaatschap. De vergadering kon zich met zo'n regeling verenigen. Uit het verslag van de secr.-penning- meester bleek, dat het ledental op 31 Dec. 166 bedroeg. De rekening sloot in ontvangsten en uitgaven met f 786,93 en een batig saldo van f 406,08. De aan de beurt van aftreden zijnde bestuursleden werden herkozen. Tot afgevaardigden naar de op 25 Febr. in Den Haag te houden buiten gewone algemene vergadering werden aangewezen de heren P. Kok en J. C, Vermeulen. VPRO hield propaganda-avond De VPRO hield voor luistervrienden en belangstellenden een propaganda-avond tn het Prov. Centrum. Ds. Bekius opende de avond en riep de aanwezigen een harte lijk welkom toe. Nadat mevr. v. d. Man- delle een tweetal liederen had voorgedra gen, zette ds. E. Daalder uit Westzaan ln een helder betoog het streven van de VPRO uiteen. Spreker zei het te betreu ren dat een avond als deze moest worden gegeven; de leiding van de VPRO had ge hoopt, dat de Nationale Omroep de moei lijkheden zou hebben opgelost, maar nu alles er op wijst, dat de oude omroep verenigingen zullen blijven bestaan, moet de VPRO wel zijn strijd om het voortbe staan voeren. Spreker vertelde dat hij een groot aantal brieven had ontvangen naar aanleiding van de gesprekken met luiste raars en de bijbelvertellingen, wat wel bewees, dat het aantal luisteraars ook onaer de buitenkerkelijken groot is. Ook vanuit het buitenland kamen de bewij zen. dat de VPRO wordt beluisterd. Van groot belang achtte spreker het,- dat het Vrijzinnig geluid in de aether blijft. Na de pauze vergastte' de deelamatrice haar auditorium nog op een drietal liede ren. Door lantaarnplaatjes konden de aanwezigen een indruk krijgen van de groei van de VPRO en kennis maicen met de bekende figuren van deze omroep. •Os. Bekius sloot de goed-geslaagde pro- oaganda-avond met de mededeling dat 't ledental deze avond was gestegen van 100 tot 136. KOEK EN EI BIJ DE PLATTELANDS VROUWEN Dinsdag' hielden de Plattelandsvrou wen haar jaarvergadering in het café Kossen. Eerst werd Iet huishoudelijk gedeelte afgewerkt. De handwerkwed- strijd werd nog eens ernstig onder de loupe genomen, doch er was geen ambitie voor. De secretaresse las een aardig jaarverslag op rijm voor. Uit het verslag van de penningmees- teresse hoorden we, dat de ontvang sten f 647.07 waren en de uitgaven f 569,06. Batig saldo f 80,01. Dan volgde bestuursverkiezing. Mevr. BommezijLagrand werd met alge mene stemmen herkozen. In de plaats van mevr. de BoerPoolman, die zich om gezondheidsredenen niet meer her kiesbaar stelde, werd gekozen mevr. v d. MolenKuiper. Besloten werd dit jaar een bazar te organiseren. Hierna kwam nog een viertal dames met een bijdrage en ook een zangnummertje werd ten beste ge geven. Een woord van dank aan het be stuur werd gebracht door de dames BlomKrul en DekkerRiphagen. Ook werd een rede van de scheidende presidente mevr. de Boer voorgelezen. De volgende vergadering is op 14 Maart. Mevr. Oud—Stofberg zal dan spreken. FANCY-PRIJS VOOR WEILAND Ten overstaan van notaris mr. C. J. de Lange te Alkmaar heeft in café Kossen een openbare verkoping plaats gehad van een perceel weiland, gele gen ten Oosten van de ringsloot van de polder Heerhugowaard, in de ge meente Hensbroek, groot 1.15.40 ha. en eigendom van de erven van wijlen no taris Stammes te Den Helder. Algemeen was men van gedachte dat hier een maximum-prijs van hoogstens f 3000 per ha. zou gelden. Het resultaat der verkoping wees anders uit. Het perceel werd door de heer Jac. Th. C. Klaver, alhier, opgeboden tot f 3.210 per ha. Bij afslag werd gemijnd. Met inbegrip van de onkosten komt de prijs op pl.m. f 3.570 per ha. Boven dien is het land nog verpacht tot Kerstmis 1955 voor slechts f 90 per ha. BURGERLIJGE STAND Geboren: Lambertha W., d. van L. P. Jong en G. M. Gruythuijsen. Jan C!, z. van Sj. Sjoefds en C. v. d. Bo- venkamp. Grietje, d. van G. Bouw- knegt en A C. G. Hendriks. Elisabeth J. M., d. van A. Vidboer en M. M. Verduin. Tinie C., d. van H. C. Schip per en A. Prijs. Huwelijksaangifte: Jan Klaas Uiten- tuis en Imke Knip. Overleden: Eva Leeuw, oud 78 jaar, wed. van J. de Lange, Cornelis Ha remaker, oud 72 jaar, echtgen. van G. de Waal, Johan Beets, oud 78 jaar, wedn. van G. Bleez. Neeltje van Zijp, oud 81 jaar, echtgen. van P. Bak ker. Hendrik Tromp, oud 77 jbar, echtgen, van A. Koster. Besommingen IJmuiden Noteringen van Donderdag: motor- loggers V.L 71 f 7600, 61 f 3710, Sch. 7 f 10.480, 9 f 12 730. Kustvissers: KW 21 f 300; IJm. 276 f 1400. De aanvoer bestond uit 1050 kisten. De prijzen waren: per kg. grote tong f 2,30—f 2.05, tong f 1.86—f 1.80, tong II f 1.55—f 1.48, tarbot f 2,80—f 2.55. Per 50 kg.: wijting f 26f 13,60, gr. schol f 57f 48, m. schol f 48f 34, kl. schol f 39f 19, schar f 27f 21. Per 125 kg.: gr. kabeljauw f 216f 134. Predikbeurten VOOR ZONDAG 12 FEBR. 1950. ALKMAAR: Grote Kerk, 10 uur dl. Van Wijk; Woensdagavond half acht oecumenische avondwijding; Kapelkerk, 10 uur ds. Wesseldijk; 5 uur ds. Den Oudsten; 7 u. Jeugddienst. Rem. ge rei gem., half elf ds. Rappold (jeugd- dag voor gemeente met catechisanten en Ouders. Luth. Kerk (Oudegr.), des avonds half 7 ds. Haan; Doopsgez. kerk, 10 u. ds. Van der Sluis. Geref. kerk, 10 uur ds. Von Meijenfeldt; 5 uur dr. Polman. Baptisten gem. (in N. Doe len), 10 u. evangelist Hofhuis; Maandag avond 8 uur, jeugdbijbelklas in de Wil- helminaschool. Oud-kath. kerk, geen dienst. Ned. Chr. Gem.schapsb„ 3 u. jeugdclub Kr. v. Eltenweg 22; Di. half 8 bijbelkring Kr. v. Eltenweg 22; Do. half 8 in Waakt en Bidt evangelisatie samenkomst, spr. evg. Dammuller. Leger des Heils (William Booth), Lim- merhoek 40, 10 en 8 uur kapitein Has- soldt; Donderdagavond 8 uur Kapitein en mevr. Bergsma uit Zutphen. Ned. Leger des Heils, Sliksteeg, 10 uur hei- ligingsdienst, 3 uur Zondagsschool; 8 uur verlossingssamenkomst; Woensdag avond 8 uur wijdingsdienst, alles o.l.v. vdr. Kuipers. Kruisleger, Hekelstr. 10 uur heiligingsdienst o.lv. kapt.i Weinrich uit Leeuwarden; 3 uur jeugdsamenkomst o.l.v. sergt. De Haas; 8 uur verlossingsbijeenkomst o.l»v. stafkapt. Schreuder; Di. en Do. 8 uur openb. bijeenkomst. Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen (in Valk's lunchroom), half elf Zondagsschool; 5 uur godsdienstbijeen- komst. Vereniging v. spiritisten Har- monia, in hotel De Nachtegaal, half elf, morgenwijding, de heer W. Ha ven uit Bussum. Herst. Ap. gem„ Toussaintstr. half 10 en 4 uur en Woensdagav. 8 uur dienst. AKERSLOOT, 10 uur, ds. Kaptein (jeugddienst als begin Vrijz. prot. jeugd- dag). BERGEN,. Ruïnekerk, 10 uur ds. Be kius; Gebouw Rehcrboth half elf ds. Meeter van Watergraafsmeer; Ned. Chr. Gemeenschapsbond, in gebouw Rehoboth, Woensdagavond 8 uur, de heer J. Dammuller. BROEK OP LANGENDIJK, Geref. kerk, 10 en 5 uur ds. Dormer; Doopsgez. kerk, 10 uur da. Schepman. DIRKSHORN, herv. kerk, av, T uur ds. Post; Geref. kerk, half 10 en 2.15 uur ds. Van der Sluis. EGMOND AAN ZEE, herv. gem.. 10 uur ds. Roobol; Geref. kerk, 10 uur dr. Polman ;half 5 leesdienst; Oud- kath. kerk. voorm. 8 en 10 uur en av. 7 uur, dienst. HEILOO, herv. gem., 10 uur ds. Van Mullem; Evangelisatie Kerklaan, 10.15 uur ds. Lans, van Amsterdam; Geref. kerk (in evang.gebouw aan de Kerk laan), half 9 dr. Polman, 4 uur ds. Von Meijenfeldt. HEERHUGOWAARD, Geref. Kerk, half 10 en half 3 cand. D. Bakker, van Amsterdam. KOEDIJK, 10 uur de heer Slager. OBDAM, av. 7 uur ds. Meyboom. OUDORP, 10 uur ds. Plug. SCHERMERHORN, herv. gem., 10 uur ds. Leendertz; Geref. kerk, 10 uur en half 3 ds. Visser (H. Avondmaal en nabetrachting). SCHOORL, Groet en Camp. in het gymnastiekgebouw aan de Smeerlaari te Catrijp, 10 uur ds. De Jong. SINT PANCRAS, Geref. kerk, 10 h. en 4 uur ds. Middelkoop. STOMPETOREN, 10 uur ds. Keja m. m.v. Kerkkoor, Viering jeugddag; Evangelisatie, de heer Koch van Alk- maai'. URSEM, 10 uur ds. Meyboom, VEENHUIZEN, 2 uur ds. Dikboom. WARMENHUIZEN, 10 uur ds. Post. ZUID-SCHERMER, 2 uur de heer Albertz. MACHINERIEëN UIT DE V.S. De ECA heeft Nederland gemachtigd 683.000 dollar te besteden voor de aan koop van constructie- en mijntran»- portinstallaties in de Ver. Staten. Marktberichten NOORDSCHARWOUDE, 10 Febr. - 8000 kg Uien 40,90-32,90, grove 41, drielingen 41-41,80 en nep 19,10-20; 16.000 kg Peen: 11 23,20-2.3,80 en III 18,70-19,70; 2000 kg Bieten I 8,70-9,50 85.000 kg Rode kool 6,20-18; 51.000 kg Gele kool 21,90-28; 57.000 kg Witte kool 22,40—26,50. BROEK OP LANGENDIJK, 10 Febr. - 20.000 kg Rode kool 6-17,10; 60.000 Gele kool 16,50-27,80; 23.000 kg Witte kool 17- 26,40; 6500 ltg Bieten J 7,80-9,60; 10.000 kg Peen: II 23,20-24 en III 19,40-19.60; 12.000 kg Uien 42,50-43,80 en grove 40,50 -42,20. WARMENHUIZEN, 10 Febr. '50. - 85000 kg rode kool 6.40—17.60; 12200 kg gele kool 21.50—28.50; 5600 kg witte kool 22.5025.00. 92. Hoe is het intussen met Pim, Pam en Pom gegaan? Samen met de prinses zijn ze een tent binnen ge- .vlucht en stondesi daar bevend de ge beurtenissen af te wachten. Maar niet al te lang. „We moeten hier van daan!" fluisterde Pim. „Ja maar boe?' was de vraag van Knagelijntje. „We kunnen de tent niet uit, want dan zien de rovers ons en pakken ons". „Waar om gaan we niet met tent en al er van door?" roept Pam uit Zo gezegd, zo gedaan. En de rovers zijn zo in de war dat ze niet bemerken dat één van him tenten er vandoor gaat. Maar nu zijn de rovers overal aan het zoeken en plotseling zien enige van hen een tent die zich langzaam over een heuveltop voortbeweegt. „Daar gaan ze", roepen ze uit en meteen suizen er al een paar pijlen door de lucht. De hondjes be grijpen dat ze ontdekt zijn. „Te laat!" roepen ze. „Nee, nog niet te laat!" ant woord! Knagelijntje en fluistert hen wat in het oor.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 3