„Karhula" brak in tweeën en zonk weg voor de ogen der geredden Prins Bernhard bezocht fabrieken bij Paramaribo Tuinbouwers willen compensatie van gestegen bedrijfsonkosten Kletsnatte kerels bij de gloeiende kachel Europese Radio-Unie opgericht Amerikaanse torpedoboot- jagers in Amsterdam EINSTEIN PLEIT VOOR WERELDREGERING Roofoverval te Amsterdam opgehelderd Treinbotsing in Frankrijk eist twintig doden DIAMANTEN GEVONDEN IN SURINAME Amerikaanse wapenen voor Z.O.-Azie? Zoon van onbekende moeder MAANDAG IS jCJ^iiUAKI 1950 De scheepsramp bij Den Helder Miichell bleef vier uur in de lucht Gistermorgen om kwart voor acht daverde een donkergrijze tweemotorige Mitchell over Den Helder. Een uur later cirkelde het toestel nogmaals boven de stad, om wederom te verdwijnen in de grauwe wolkenlagen boven de Noord zee. Pas later op de dag drong het tot de mensen door, dat deze bommenwerper was ingeschakeld 'bij de reddingspogingen na de ramp met de Finse stoomboot „Karhula". Het drama heeft zich in zeer korte tijd voltrokken. Hoewel het schip reeds sinds middernacht slagzij maakte, bleef de stomer tot zeven uur normaal in de koers liggen. Toen werd de machine gestopt en liet men alle stoom uit de ketels ontsnappen. Mie kwartier tevoren had kapitein Giltastrand door marconist Erkki Sa- lokangas het eerste S.O.S. laten uitzen den. Na het stopzetten van de machine bleef het volk nog een klein uur op het schip, dat tengevolge van de grote slagzij water maakte. De luikhoofden waren kapotgeslagen en de kapitein besloot in de boten te gaan. Eén der bakboordssloepen werd met grote moeite gestreken en zij dreef met vier man aan boord onmiddellijk af. Vrij wel gelijktijdig brak de „Karhula" in tweeën, waarop verscheidene schepe lingen in zee sprongen. Tien konden worden opgepikt en later nog vier man, die op het losgeslagen stuurhuis ronddreven. De achttien mannen in de roeisloep, die eigenlijk voor dertien man was gebouwd, zagen hun „Kar hu - lo" snel wegzinken Verscheidene der geredden hadden een half uur moeten zwemmen vóór zij aan boord van de sloep werden ge trokken. Ijskoud en verstijfd en heen en weer geslingerd door de ruwe zee, keken zij uit naar hun vrienden, die zich misschien aan wrakhout hadden vastgeklampt. Dat wrakhout was er wel. Het Engelse vrachtschip „Pentrid- ge Hill" was dwars tussen de drijvende balken en balen doorgevaren, en ook de „Holland" had een flinke lap zee af- gekruist, maar nergens wrren meer overlevenden te vinden. De bommen werper, die vroeg in de morgen enkele lichtkogels had afgeworpen, cirkelde laag over het water en verscheen ook nog even boven Den Helder, maar ook de piloot kon geen opbeurend nieuws geven. Verkleumde kerels. Alleen de „Dorus Rijkers" was niet tevergeefs uitgevaren. Tegen half tien bereikte zij de roeisloep, waarop Piet Bot en zijn mannen achttien verkleum de kerels binnenboord konden halen. Voor sommigen was er schoon goed aan boord en schipper Bot gaf zijn al pinopetje aan de jonge matroos Birger Nyroos, die bij het afscheidnemen niet vergat het kledingstuk aan de schipper terug te geven. Op veel te grote klom pen klosten de zestien Finnen en de twee Duitsers over het plankier van de haven, toen de reddingboot achter het douanevaartuig „Zeemeeuw" was gemeerd. In optocht ging het naar „Het Wapen van Den Helder", waar de ka chel al was opgestookt en flinke gla zen cognac gereed stonden. Daar knap ten de kerels van op, al sloeg de damp van hun kletsnatte broekspijpen. Een zwarte krullebol zat om vier uur nog zwijgend en sidderend bij de kachel, maar de glimlach op zijn gezicht ver ried wel hoe blij hij was. En de trim mer Wainö Pursiainen, een flinke zee man van 21 jaar, en de matroos Paawo Teikari, een stevige vent van 25, tracht ten ons in een Fins-Engelse-Duitse sa menspraak aan het verstand te bren gen, hoe het allemaal gegaan was. De derde stuurman Pohjannoro, een blonde reus, vertelde ons, dat hij en drie maats een angstig uurtje op het drijvende stuurhuis hadden doorgemaakt. Hij maakte zich niet druk en zat rustig met zijn drijfnatte benen onder de leestafel, zijn rug naar de kachel. Nieuwe kleren! Inmiddels beraadslaagden de Finse consul, de heer G. Keij, de voorzitter van de commissie van plaatselijk be stuur der NZHRM, de heer J. Midden dorp, en de heer M. van Praag over de manier, hoe de schipbreukelingen van nieuwe kleren te voorzien. Er bleek wel een oplossing te vinden, zelfs voor kapitein Grönstrand, die een costuum maat 58 nodig had.... De mannen, die er haveloos als alle schipbreukelingen uitzagen, de stokers nog met roetzwar te gezichten, konden een bad nemen een flinke warme hap naar binnen werken en gingen daarna de stad in. Nieuwe kleren en sigaretten halen in de Keizerstraat en schoenen in de Weststraat. Vandaag gaan ze naar Amsterdam en dan zo spoedig mogelijk terug naar Helsinki. Maar de vrouw en de drie kinderen van Rolf Lindström, de twee de stuurman, en de familieleden van de tien andere ongelukkigen zullen te vergeefs wachten. Het S.O.S. van Erkki Salokangas was het laatste levensteken dat de buitenwereld van deze marco nist ontving En ergens op de Noordzee drijven nog een omgeslagen sloep en een ver laten stuurhuis, twee stille getuigen van een scheepsramp voor de Neder landse kust. De geredden van de ,JCurhula" komen weer wat op krachten na hun hachelijk avontuur. Geheel links zittend de kapitein van het vergane schip, ff. Grönstrand. Sir Ian Jacob, president van de Euro pese radio-conferentie, die te Torquay (Eng.) is gehouden, heeft Zondagavond bekend gemaakt, dat de nieuwe Euro pese Radio-unie kon worden geacht tot stand te zijn gekomen. De ontwerp statuten van de nieuwe unie zijn Zon dagavond door afgevaardigden van de eenentwintig samengekomen landen ge tekend. De leiders van de Franse, de Neder landse en de Portugese delegaties dank ten de BBC voor haar werk aan de organisatie van de conferentie. De eerste zitting van de nieuwe unie zal heden te Torquay gehouden wor den. Uw juwelen, of Twee gewapende mannen hebben Vrijdagavond madame De Vasselot, een bekende society-jiguur te Parijs, van het merendeel van haar juwelen beroofd. Mevrouw wisf zich eerst niet te herinneren, waar de sleutel van haar brandkast verborgen was, maar het dreigement, dat haar oren zouden worden afgesneden, wanneer ze niet spoedig met de sleutel voor de dag kwam, friste haar geheugen op. Een der mannen hield vervolgens met een revolver madame en haar huisperso neel in bedwang, terwijl de andere op zijn gemak de mooiste juwelen uit zocht. De heren verdwenen met een collectie stenen ter waarde van hon derdtwintig duizend gulden in de auto van Madame. Zaterdagmorgen zijn de Amerikaan se torpedobootjagers Power en Stein- aker in de Amsterdamse haven gear riveerd. Zij liggen aan de Javakade en zullen tot 16 Februari in de hoofd stad blijven. De commandanten der schepen zijn door burgemeester d'Ailly officieel ontvangen. In alle R.K. kerken en kapellen ia gisteren een schrijven van het Neder landse episcopaat voorgelezen, waar in wordt vastgesteld, dat thans alle beperkingen in de voedselvoorziening zijn opgeheven. Daarom moeten thans de kerkelijke voorschriften voor de Vasten weer volledig worden onder houden. - Prof. Albert, Einstein heeft in een uitzending voor de televisie o.m. ge zegd, dat het denkbeeld, dat veiligheid kan worden verkregen door nationale bewapening bij de huidige staat der militaire techniek een gevaarlijke il lusie is. De huidige bewapeningswed loop moet leiden naar massavernieti ging. Daarom is het nodig, dat het ge bruik van geweld plechtig wordt afge zworen. Dat is echter slechts moge lijk, wanneer ter zelfder tijd een su pranationaal juridisch en uitvoerend orgaan wordt gesticht. Einstein meen de, dat een verklaring van de landen, aan de vorming van een dergelijke wereldregering te zullen medewerken, reeds tot ontspanning zou kunnen lei den. Uiteindelijk echter, zo besloot hij, is iedere vorm van samenwerking tus sen mensen onderling gebaseerd op wederzijds vertrouwen en pas in de twêede plaats op instellingen als ge rechtshoven en politie. Binnen enkele weken tijds is twee maal een aanslag gepleegd op een ju welier in de Pieter de Hooghstraat te Amsterdam. De hoofdstedelijke politie heeft thans drie mannen en een vrouw gearresteerd, die bij één dezer overval len betrokken zijn geweest. Twee hun ner hebben getracht, de juwelier neer te slaan, nadat zij eerst de straatver lichting onklaar hadden gemaakt, de derde man en de vrouw hebben als „vrijend paartje" vermomd, op de uit kijk gestaan. Het motief voor de over val is roof geweest. De rovers zouden indien de aanslag was gelukt, slechts een geringe bult hebben behaald. Ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van Bendien's Confectiefabriek te Almelo heeft het personeel bij de N.V. Nederlandse Glasfabriek Leerdam een gedenkraam laten maken, dat aan de directie zal worden aangeboden. Gevangene vroeg hem om grafie Prins Bernhard heeft Vrijdag en Za terdag, tijdens zijn bezoek aan Surina me, tal van fabrieken bezocht en op deze wijze een indruk gekregen van de industrie in dit gebied. Bij een bezoek aan de strafgevangenis werd hij aan gesproken door een gevangene, die tot twintig jaar veroordeeld was en die vroeg, of de prins hem gratie wilde verlenen. Vrijdagmiddag defileerden leden van de Landmacht, de politie en de jeugd verenigingen op het Gouvernements plein te Paramaribo. De stoet werd ge volgd door een zeer grote groep scho lieren. Eén hunner bood een oorkon de aan, waarin werd verklaard, dat de schooljeugd geen kans had gekregen, iets voor de prins te doen en daarom de gelegenheid aangreep, om achter het officiële défilé aan te lopen. De jeugd bood voorts ruikers aan en wierp met bloemen naar de prins. 's Avonds bezocht de prins de can- Twintig doden en acht en dertig ge wonden zijn er gevallen bij een trein botsing in Zuid-Frankrijk. Nabij l'lsle-sur-Tarn zijn n.l. twee diesel- treinen op elkaar gereden, doordat de bestuurder van een der treinen het on veilige signaal had genegeerd. Er werd «en verschrikkelijke ravage aangericht, lodat het uren duurde, alvorens men alfa slachtoffer had gevonden. De veilingomzeHen daalden Op de Zaterdag in Paviljoen Kin- heim te Alkmaar gehouden Provinciale vergadering van de afdeling Tuinbouw van de Hollandse Maatschappij van Landbouw werd door de voorzitter, de heer A. Schermer aangevoerd, dat hoe wel de resultaten over het algemeen niet onbevredigend mogen worden ge noemd, de veilingomzetten in 1949 een belangrijke daling te zien gaven, het geen met zich meebrengt een vermin dering van de ontvangsten van de tuin bouwbedrijven. Dit verschijnsel, aldus spreker, leidt tot een moeilijke situatie omdat de bedrijfsonkosten zich nog steeds in een stijgende lijn bewegen. Zo zijn er de 5 procent loonsverhoging en de te verwachten werkloosheid- en wachtgeldverzekering, die voor een belangrijk deel op de tuinbouwer zul len gaan drukken. De vergadering be handelde een aanzienlijk aantal voor stellen, die in sommige gevallen een uitvoerige discussie ontlokte: Te geringe beloning In zijn openingswoord zeide de heer Schermer, dat de tuinbouw een on evenredige beloning ontvangt uit het nationale inkomen vergeleken met de grote bijdrage die hij levert voor het verkrijgen van deviezen. Indien daar toe mogelijkheden bestaan moet men zorgen voor een conjpensatie van de zwaarder wordende lasten, aldus -spr. Als één van de mogelijkheden noemde hij een suppletie door de regering van de minimumprijzenfondsen door mid del van een vergoeding van 50 procent van het voor de vorming van de prij- zenfondsen ingehouden percentage. De besprekingen hiertoe gevoerd met an dere organisaties hebben evenwel wei nig resultaat opgeleverd. De heer S. Visser deelde in zijn jaar verslag mede, dat het ledental in het afgelopen jaar bergafwaarts ging, voor namelijk door het uittreden van de af deling Aalsmeer met haar 100 leden. Naar aanleiding hiervan ontspon zich een uitvoerige discussie over de con tributie, die sommige afdelingen te hoog vonden, maar waartegen andere afgevaardigden ageerden met de op merking dat de tuinbouwers niet be reid zijn genoeg te offeren voor hun organisatie. Wat dat betreft kunnen ze een voorbeeld nemen aan de werkne mers. De rekening over 1949 werd vastge steld op een eindbedrag van 2687,91. Het kassaldo per 1 Januari bedroeg 188,89. De begroting voor het komen de jaar sloot op een bedrag van 2500. De heren R. W. A. muyen te Heems- keren en C. Zee te Hoorn werden her kozen in het Provinciaal Bestuur, ter wijl de heer A. Schermer te Hoogkar- spel opnieuw benoemd werd tot lid van het hoofdbestuur van het KNLC. De kwestie „Oudkarspel" Vervolgens werd de behandeling van de voorstelling der afdelingen geopend met de beantwoording van de door de afd. Langedijk gestelde vraag of het bestuur voornemens was richtlijnen te publiceren naar aanleiding van de hou ding, die de Brandwaarborgmaatschap pij Oudkarspel heeft aangenomen t.a.v. de pachters van een tweetal in de Wie- ringermeer afgebrande boerderijen. Oudkarspel betaalde de eigenaar, in dit geval het Rijk, de verzekerde som, maar sprak daarna de pachters aan voor de schade, oi.-dat hier sprake zou zijn van grove nalatigheid. De heer A. Olivier, adjunct-secretaris van de Hollandse Mij. van Landbouw, zette uiteen, dat Oudkarspel juridisch in haar recht staat. Elke verzekeraar kan verhaal zoeken bij derden maar dit geldt ook ten aanzien van een verzeke ring voor w-ttelijke aansprakelijkheid. Ook die verzekeraar heeft het recht om de „grove nalatigheid" ter sprake te brengen, zodat spreker de aanwezi gen er voor waarschuwde zich twee maal te bedenken alvorens een derge lijke verzekering bij „Oudkarspel" af te sluiten. De provinciale voedselcommissaris, de heer Joh. de Veer, merkte op, dat „Oudkarspel" al meer dan 100 jaar coulant heeft gewerkt, maar opeens er toe is overgegaan twee boeren aan te vallen, van wie er één een schikking heeft getroffen, maar van wie de twee de geen kans ziet de schade, waarvoor hij is aangesproken, te voldoen. Spre ker meende, dat „Oudkarspel" van te voren had moeten waarschuwen, dat zij in geval van brand gebruik zou ma ken van de haar bij de wet toegekende bevoegdheid. Er is gezegd, dat de maatschappij een voorbeeld wilde stel len, maar het is treurig, dat dit ten koste moet gaan van de desbetreffende boer. De heer De t'eer zeide verder, dat ieder, die bij Oudkarspel is verzekerd, zich verontrust kan gevoelen, wanneer dit proces doorgezet wordt. Hij zou lie ver zien, dat het proces werd ingetrok ken, tenminste, als de Brandwaarborg- Maatschappij belang stelt in haar eigen toekomst. Wantoestand in Langedijk? De afdeling Koedijk kwam met het voorstel een einde te maken aan a wantoestand, die aan de Langedijk heerst bij een firma, welke behalve een belangrijke conserven- en zuurkoolfa- briek ook een groot tuinbouwbedrijf voert en een teeltvergunning bezit van 35 hectare. Niettegenstaande de tuin bouwteeltvergunningen van alle land bouwbedrijven boven de 10 hectare in 1933 drastisch werden ingekrompen, schijnt deze firma er in geslaagd te zijn haar vergunning vrijwel onbe schadigd uit het vuur te slepen. Verder voert de betrokken firma haar zelf ge teelde en voor verwerking bestemde producten niet naar een veiling, zodat zij geen heffing betaalt, doch wel pro fiteert van de minimum-prijsregeling. De Prov. Voedselcommissaris en de heer Vennik hadden zich over dit punt laten inlichten door het Bedrijfschap, maar uit hun antwoorden bleek, dat de zaak nog niet naar genoegen is opge lost. Daarom zal een nader onderzoek worden ingesteld. Naar aanleiding van het voorstel van de afdeling Groote broek om alles in het werk te stellen om zo spoedig mogelijk te komen tot een publiekrechtelijk Landbouwschap, bracht de heer De Veer naar voren, dat men ervoor moet waken de vrije orga nisatie niet te verliezen. Spreker wilde van de vergadering vernemen of zij er de voorkeur aan gaf de uitvoerende macht door de boeren zelf te laten ge schieden of dit in beperkt» mate over te laten aan het Centraal Administra tiekantoor. De aanwezigen durfden zich over deze materie echter nog niet uitspreken, omdat zij zich hierover nog geen klaar beeld hadden kunnen vor men. Fruit-areaal wordt te groot De afdeling Beemster kwam met het voorstel er bij de desbetreffende in stanties op aan te dringen, dat de aan plant van fruit- en bessenbomen alleen wordt toegestaan aan vakkundige be roepskwekers, aangezien het fruit- areaal in de laatste jaren te veel toe neemt. Het bestuur zegde toe deze ge dachte in de Stichting voor de Land bouw te zullen propageren. Eveneens zal op verzoek van de af delingen Oostwoud en Wijdenes ge tracht worden een verlaging van de Officieel is thans vastgesteld, dat in de bodem van Suriname diamant zit. Er is een partijtje van een en vijftig steentjes aan de pers getoond. De grootste ervan was halve karaat. De eerste steentjes werden in 1947 gevonden. Terstond heeft de Geologi sche Mijnbouwkundige Dienst het on derzoek op wetenschappelijke wijze aangepakt. Thans is men zover, dat aan de vorm van de steentjes te zien is, dat men niet ver meer verwijderd is van de plaats van herkomst. Men weet echter nog niet, of men sier- dan wel industriediamant mag verwach ten. omzetbelasting te doen bewerkstelli gen voor tuin- en bloemzaden, zoals ook t.a.v. de bloembollen is geschied. Beide producten toch zijn voor Neder land een belangrijke deviezenbron. Voorstellen van andere afdelingen behelsdep o.a. verhoging van de mini- mum- en vergoedingsprijzen ter com pensatie van de stijging der onkosten door de 5 procent loonsverhoging, pre mies, bedrijfspensioen, e.a. Het verzoek van de afdeling Koedijk om de ben zineprijs te verlagen of voor de land bouw een speciaal gekleurde benzine beschikbaar te stellen, waarop minder belasting wordt betaeld, zal te bestem der plaatse worden aanhangig ge maakt. Het provinciaal bestuur zal zich bovendien beijveren om bij de bevoeg de instanties gedaan te krijgen, dat aan coöperatieve verenigingen tot afzet van land- en tuinbouwproducten meer gelegenheid zal worden gegeven hun producten te exporteren. Voor de oude dag Een andere zorg, die de tuinbouwers drukt is de verzekering voor de oude dag en de afdelingen Langedijk en Oostwoud verzochten daarom het Pro vinciaal bestuui te onderzoeken of er mogelijkheden bestaan voor een koste loos bodempensioen voor tuinbouwers. Ook in het KNLC geeft men aan dit kosteloos bodempensioen de voorkeur, want onlangs werd een voorstel tot verplichte ouderdomsverzekering voor zelfstandigen met premiebetaling afge wezen. De afdeling Venhuizen sprak haar teleurstelling uit over het feit," dat de lagere land- en tuinbouwscholen niet gelijkwaardig worden geacht aan de ambachts-, nijverheids- Ten huishoud scholen en verzocht stappen te onder nemen teneinde te komen tot een be tere aansluiting van de o.l. school aan het lagere land- en tuinbouwonderwijs. Op de vergadering van de Hollandse Maatschappij van Landbouw, afdeling Tuinbouw, die begin volgende maand te Amsterdam wordt gehouden, zullen verschillende van de bovengenoemde .voorstellen ter bespreking en afdoening worden voorgelegd. De meeste vraag stukken zijn niet nieuw, doch hebben in de loop der jaren nog nimmer een bevredigende oplossing gevonden. Dat de organisatie zich daardoor niet laat afschrikken, blijkt uit de regel maat, waarmede de desbetreffende za ken weer ter tafel worden gebracht. Daarom werd de leden op jet hart gedrukt hun organisatie te blijven steu nen, opdat zij te allen tijde de belangen van de tuinbouwers kan blijven behar tigen. tines in het militaire kampement en de officiersclub. In het kampemet was een uitvoering gaande. Voorts begaf hij zich naar een der markten van Pa ramaribo, waar hij zich vrijelijk onder het publiek bewoog. Verder heeft hü nog in een kleine Indiaanse nederzet ting Indiaanse dansen gezien. De prins ontving hier een boog en enkele pijlen ten geschenke. Naar de New York Herald Tribune te Washington verneemt, werken het Witte Huis en het Amerikaanse depar tement van buitenlandse zaken aan voorstellen, om Indo-China, Birma, Siam en Indonesië te voorzien van grote hoeveelheden wapenen en muni tie. De plannen, die in de Verenigde Staten en andere landen in studie zijn, zouden ongeveer de helft vergen van het bedrag ad 75 millioen dollar, dat het fonds vormt, waaruit Truman de landen in het Verre Oosten militaire steun denkt te verschaffen. Truman zcru de voorstellen hebben besproken met zijn staf-chefs, toen deze hem Zaterdag bezochten na afloop van hun reis door het Verre Oosten. Voor de verzending der wapenen aan de vier genoemde landen zou geen toestem ming van het congres nodig zijn. Ingrids baby: De baby van Ingrid Bergmann is Za terdag in de registers der burgerlijke stand van Rome ingeschreven als zoon van Roberto Rossellini en een „onbe kende moeder". Deze formule is in Italië gebruikelijk, wanneer een ander dan de echtgenoot van de moeder zegt, de vader van het kind te zijn. Het jon'getje kreeg de namen Giusto Giu seppe Roberto. Ingrid had de naam Ro berto gekozen, doch de Italiaanse wet verbiedt het vernoemen van een nog levende vader. 25000 Communisten demonstreerden in Parijs Zondag, de dag van de herdenking der Februari-onlusten van 1934, heb ben ongeveer 25.000 communisten te Parijs gedemonstreerd „voor de verde diging van de vrijheid en de strijd te gen de oorlogsstokers". Zij trokken met vlaggen en spandoeken naar het Place de la Republique, waar zij kransen leg den aan de voet van het monument voor de Republiek. Maurice Thorez en enkele andere vooraanstaande Franse communisten sloegen van een tribune de optocht gade. De défilé duurde drie uur. Na afloop gingen de demonstran ten rustig uiteen. Minder rustig ver liep een betoging in Toulon. Hier raak ten communisten en politie slaags, toen een deel van een door de CGT georga niseerde optocht door een nauwe hoofdstraat wilde. Een politieman moest naar een ziekenhuis worden ge bracht. Dertig personen liepen lichte blessures op. Verbeterde regeling voor opneming van spaargelden De Nederlandse Spaarbankbond is er in geslaagd een sterke vereenvoudiging aan te brengen in de regeling voor de uitbetaling op de spaarbankboekjes buiten de plaats van uitgifte. Hierdoor hebben de 2.276.073 spaarbankboekjes met een gezamenlijk tegoed van ruim f 1.100.000.000.algemene geldigheid verkregen bij de ca. 400 kantoren der bijzondere spaarbanken in Nederland. Iedere spaarder kan thans zonder enige formaliteit tot 'n maximum van f200. per week geld opnemen van zijn spaar bankboekje op elke dezer kantoren, ongeacht door welke dezer spaarban ken het spaarboekje is uitgegeven. Amerikaanse diplomaten in Bankok bijeen Zeventien Amerikaanse diplomaten onder wie de hoofden van alle Ameri kaanse missies in Azie, zijn vandaag in Bangkok een geheime bespreking begonnen, die drie dagen zal duren. Nagegaan zal worden, op welke wflze een nauwere samenwerking tussen de volkeren der beide werelddelen tot stand kan worden gebracht. Jessup, de reizende ambassadeur der V.S., heeft verklaard, dat de Amerikaanse regering het sluiten van een regio naal bondgenootschap tussen de Azia tische volkeren gunstig zou ontvan gen.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 5