OUDS Huiduitslag DE B RAI INE r Langedijk treedt in het voetspoor van Bussum IS ER WEER ewogen week - eind Binnenkort een nieuw bouwplan Politieke debatten bij de begroting De Rijp Heer-Hugowaard Bergen Burgerlijke stand Denk om de gulden [jatste N ieuws Het Radioprogramma De Maandagmiddag gehouden verga dering van de Raad te Langedijk stond in het teken van de algemene be schouwingen over de gemeentebegro ting 1950, die wat de gewone dienst betreft werd goedgekeurd op een be drag van f 792.306,58 met een post en een vergroting van de reserve met f 25.000 onvoorzien van f 14.157,52. De kapitaaldienst sloot op een eindbedrag van f 749.693,3L Alvorens de agenda aan de orde te stellen hield burgemeester H. Schel haas een openingsrede, waarin hij een terugblik wierp op het afgelopen jaar, dat met de overdracht van de souve- reiniteit aan Indonesië zeer belangrijk was in de geschiedenis van ons volks bestaan. Burgemeester Schelhaas sprak ver volgens zijn medeleven uit met de na gelaten familie van de vijf in Indonesië gesneuvelde zonen uit de gemeente. Nadat spreker de wet op de PBO had gememoreerd wees hij erop, dat het bedrijfsleven ter plaatse over het algemeen op een goed jaar kan terug zien. Zo bereikten de beide veilingen een omzet van meer dan 12 millioen gulden. Een verschijnsel, dat ernstige zorg baart is de toenemende seizoen werkloosheid tengevolge van de dalen de inkomsten en de hoge lasten van de tuinders. Het zal daarom nodig zijn. aldus de burgemeester, dat de conser- venfabrieken door het conserveren van meerdere producten deze seizoenwerk loosheid zoveel mogelijk trachten op te vangen. Spreker bracht vgrder de stichting van het Proefbedrijf Geest- merambacht en de bouw van de -Lan ge Balk"-brug in herinnering, welke laatste het steeds groter wordende ver keersprobleem iets heeft verlicht. Dit probleem heeft overigens ook dit jaar de volle aandacht van het college ge had. In het afgelopen jaar vertrokken 23 mannen en 20 vrouwen naar het bui tenland. het geboorte overschot be droeg 167 personen, terwijl 139 perso nen meer de gemeente verlieten dan er in kwamen. Het aantal bewoners op 1 Januari 1950 bedroeg 8651, waarvan 4365 mannen en 4295 vrouwen. Een nieuw bouwplan Het grote gebrek aan woningen vormt ook in de gemeente Langedijk een nijpend probleem. Er werd welis waar een aantal nieuwe woningen ge bouwd, maar in de laatste jaren moes ten 14 krotwoningen worden ontruimd, zodat de totale woningvoorraad niet veel hoger is geworden. Voor 1950 is een bouwvolume toegewezen van 8 woningen. Dit aantal is veel te gering. Ing. med (adv te meer omdat in de naaste toekomst valt te verwachten, dat er nog meer huizen onbewoonbaar zullen moeten worden verklaard. B. en VV. hebben thans evenwei een plan in studie tot het bouwen van ette lijke tientallen woningen met lage bouwkosten, redelijke buren en een dragelijke rijksbijdrage, een plan in de geest van dat in Bussnm en andere plaatsen. Deze woningen zijn gepro jecteerd in het uitbreidingsplan cen trum. Burgemeester Schelhaas bracht- tot slot zijn dank aan de gemeente-ambte naren en -werklieden, alsmede aan het onderwijzend personeel, terwijl hij in warme bewoordingen de paraatheid van de brandweer prees. Na de wens te hebben uitgesproken dat de verhoudingen in de Raad de- zelde zouden blijven als in het afgelo pen jaar en met de bede. dat God de gemeente Langedijk met haar inwo ners rijkelijk zou zegenen, verklaarde spreker de vergadering voor geopend Ingekomen stukken Onder de ingeki men stukken be vond zich o.a. de goedkeuring van hei raadsbesluit tot wegverbreding te Zuid-Scharwoude en de verbouwing van het voormalige raadhuis te Oud karspel. Besloten werd het bedrag per ieer liftg voor het openhaar gewoon tagei onderwijs vast te stellen op f 31.24 ert dat per leerling voor het op en ba-, uitgebreid l.o op f26 52. Aan de schoolbesturen in de ge meente werden voorschotten verstrekt op de exploitatiekosten. De beide wethouders, de heren M Kuiper en Jac. Weel, werden benoemd tot onbezoldigde ambtenaren van de B S. De Raad besloot vervolgens de 5% loonsverhoging van toepassing te verklaren voor het gemeente-perso neel. met dien verstande, dat de uit kering ineens zal .geschieden. Algemene beschouwingen De algemene beschouwingen, die aan de behandeling van de begroting voorafgingen bewogen zich voorna melijk op het terrein van de woning bouw, Zoals de heej W. Bal der (CHi opmerkte is het volume van 8 wonin gen veel te gering om in de nood te voorzien. De heer J. Stoop (KVP) zou gaarne zien, dat tr bij het nieu we plan rekening werd gehouden met de grote gezinnen Naar de voorzittei antwoordde zal hierir zeker worden voorzien. Er kullen zoals de plan nen thans liggen drie verschillende typen woningen worden gebouwd. Ai moet men zich geen illusies vormen over een aanwas van enige honderden woningen, toch hoopt het college van B en W. straks de woningnood mei voortvarendheid te kunnen bestrij den. De heer Bal der had bij de aan vang van zijn beschouwing gezegd, dat hij geen behoefte had aan het betrek ken van de politiek in het begrotings debat en zich daarom beperkt tot het plaatsen van zakelijke opmerkingen, maar de heer V ol k e r s (CPN) was die mening niet toegedaan. Hij stelde er juist prijs op in te gaan op de vraag hoe de algemene toestand zich in ons land zal gaan ontwikkelen en z.i. ziet die er niet bijzonder roos kleurig uit. Nederland, aldus spr., is bezig zien ondergeschikt te maken aan de Ame rikaanse politiek. Als oplossing voor de crisis, die thans reeds is binnen geslopen noemde de heer Volkers een economische toenadering tot de lan den, die zich onttrokken hebben aan het Amerikaanse imperialisme. Spr waarschuwde tegen de angst-psychose en wilde daarom de op de begroting geraamde post voor de luchtbescher ming schrappen. De heer Stooip herinnerde zich, dat de CPN verleden jaar had ge ageerd tegen het uitgetrokken bedrag voor de commissie steun wettig ge zag. Misschien is het zo, dat de CPN liever heeft, dat Nederland geen voorbereidingen treft tegen de moge lijkheid van een invasie van de Rus sen, zo vroeg spr. zich af. In antwoord op de opmerking van de heer B a 1 d e r zeide de voorzit ter, dat het grondbedrijf weliswaar risico's met zich meebrengt, maar dat rekening is gehouden met het rente verlies van bouwrijp gemaakte grond die nog niet direct kan worden uit gegeven. Straten en pleinen De heer K. v a n D ij k (PvdA) had gewezen op de wenselijkheid van speelterreinen voor de jeugd en ver betering van de straten en pleinen, met name de Spoorstraat! De voor zitter antwoordde hierop, dat in Zuid- is opgericht, die thans gelden inza- Sfharwoude een speelt-:4-vereniging melt om een speelplaats te kunnen aanleggen. Ook de toestand van de- straten zal de aandacht hebben. Hier voor is een post uitgetrokken op de begroting. De voorzitter deelde verder nog mede, dat men met medewerkine van Monumentenzorg hoopt de toren van Oudkarspel te kunnen restaure ren, terwijl verwacht wordt, dat in het laatst van Maart met de aanbe steding van het uitbreidingsplan kan worden begonnen Hoewel grote so berheid is geboden, moeten we er voor zorg dragen die dingen te sti muleren, die voor de gemeente van belang zijn, aldus spreker. In tweede instantie kwam zowel wethouder Jac. Weel als zijn col lega M. Kuiper op tegen de poli tieke beweringeng van het raadslid Volkers. Ook andere leden meng den zich in dit politieke debat, da' geruime tijd in beslag nam. Burgemeester S ihelhaas zeide ten slotte, dat hij noopte, dat de frac ties in het vervolg de algemene be schouwingen over de begroting aan één afeevaardigde zouden willen op dragen om tijdverlies te voorkomen. De begroting Het was inmiddels tegen half zes geworden voor men begon aan de ar tikels gewijze behandeling van de be groting. Naar aanleiding van bij het afdelingsonderzoek gestelde vragen gaven B. en W. o.m. ten antwoora dat de voor de brandweerafdelingen Oudkarspel, Noord-Scharwoude en Zuid-Scharwoude aangeschafte brand- weerkleding buitengewoon geschikt is en absoluut waterdicht. In 1951 zal gezorgd worden voor nieuwe kleding voor de afdeling Broek op Langen- dijk. Betreffende de luchtbescherming werd opgemertk, dat het in de bedoe ling ligt de brandweer, de beide EHBO-afdelingen en de transportco lonne van het Rode Kruis in te scha kelen. De plaatselijke afdeling van het Roode Krius zal bovendien een nood ziekenhuis inrichten waarvoor inmid - Als vanouds - DE KINAWIJN VAN OUD Opwekkend en versterkend dels 10 bedden met toebehoren zijn aangeschaft. De post van f 3200.uitgetrokken voor het onderhoud van de veiling- brug te Broek op Langendijk ontlok te enige discussie. B. en W. antwoord den hierop, dat er noodzakelijke voor zieningen moeten worden getroffen. De uitgetrokken post is bestemd voor een nieuw raderwerk in het ophaal- mechanisme. Verder werd medegedeeld, dat de verbouw van het voormalige gemeente, huls binnenkort zal worden aanbesteed, terwijl ook een voorstel is te wachten tot verlaging der vermakelijkheidsbe lasting voor bioscopen. Tot slot braebt het college ter ken nis, dat het in de bedoeling ligt een tweetal zweminrichtingen te stichten, n.1. een in Broek op Langendijk en een in Noordscharwonde. De gemeente architect zal deze plannen nader uit werken. Grote plannen van de tuinders In een Vrijdagavond gehouden ver gadering, waar ruim 40 tuinders, leden van de LTB afdeling De RijpGraft aanwezig waren, besloot men tot be noeming van een commissie over te gaan die tot taak heeft, een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid om te komen tot de bouw van een centra le aardappelbewaarplaats. Het gebouw zal aan de volgende eisen moeten vol doen: De mogelijkheid bieden dat de ex portaardappelen tijdelijk kunnen wor den opgeslagen en zo nodig vorstvrij bewaard kunnen worden, ook eventu eel voor eigen bedrijf bestemde poot- aardappelen, of diverse stapel-produc ten, z.a. uien, wortelen, rode bieten enz. Verder zal het gebouw als centrale af leveringsplaats gebruikt moeten kun nen worden. Uit de breedvoerige besprekingen bleek dat allen overtuigd waren dat aan een dergelijk gebouw behoefte be staat. Aan de commissie, die bestaat uit de heren G. J. Visser, voorzitter, J. Woes- tenburg, secretaris-penningmeester P Taam, C. Stoop en G. Roelofsen, leden zal worden opgedragen te onderzoeken welke de bouwkosten zijn, hoe ge bouwd moet worden en waar, een ex ploitatieschema opmaken, voorstellen betreffende de financiering en verder een verslag uitbrengen met een con creet plan in een zo spoedig mogelijk te beleggen vergadering. In principe stonden reeds 50 perso nen achter het plan; deze hebben zich verplicht een bedrag van f 50 te stor ten in een fonds, waaruit de te maken kosten van onderzoek en eventueel te maken tekeningen zullen worden be streden. In zijn sluitingswoord sprak de heer Visser de hoop uit dat de commissie er in zal slagen, de voorgestelde plan nen, die alhoewel zij nog zeer voorlo pig zijn, behoorlijk te kunnen uitwer ken en met een concreet voorstel voor de dag zal komen. Wij vernamen inmiddels dat de be noemde commissie reeds verschillende plaatsen heeft bezocht, waar een der gelijk gebouw staat en besprekingen heeft gevoerd met terzake kundige personen. Hugo-Boys klopte Petten met groot verschil Het is Hugo-Boys gelukt, haar lasti ge uitwedstrijd tegen Petten, welke club in de eerste helft van de compe titie zo gunstig op de ranglijst stond, te winnen. Al spoedig namen de bezoe kers door rechtsbuiten Groot de lei ding, doch even hierna scoorde mid- voor De Graaf de gelijkmaker. Rechts binnen Deken bezorgde Hugo Boys vóór de rust nog een 31 voorsprong, welke stand door midvoor Doodeman na de rust tot 51 werd opgevoerd, waarna Kossen voor Petten het tweede doelpunt scoorde, wat voor het enthou siaste spel der thuisclub, ondanks de flinke achterstand, zeker verdiend ge noemd mag worden. In de stand kwam geen verandering meer, zodat Hugo Boys haar kleine kans op 't kampioen schap behield. Ondanks het grote doel punten verschil werd er in deze wed strijd aardig gespeeld en vooral de voor hoede der bezoekers combineerde soms zeer goed. In de achterhoede was keeper Pancras de grote steun. Ongeluk met goede afloop Gistermiddag om kwart over vier slipte de motorrijder De G. op de- Sta tionsweg te Heerhugowaard en kwam daardoor in botsing met een wagen van de P.T.T. Beide voertuigen hadden een matige snelheid en daaraan is het te danken, dat de heer De G. slechts lichte kneuzingen opliep. De schade aan motor en auto was onbetekenend. Het slachtoffer werd naar het zieken huis overgebracht. Een eigen tuinbouwveiling? De omzet van inwoners van Heer- Uugowaard aan veilingen buiten de eigen veiling), bedroeg in 1948 ruim 3.000.000. Door het gemeentebestuur wordt de ontwikkeling van de moge- Hjkheden om te komen tot het stich ten van een eigen veiling met ernst gevolgd. 25 JAREN IN DIENST. Op 6 Februari was de heer T. van Spengen 25 jaren als maalknecht in dienst van de Coöp Malerij ..De Goe de Verwachting". Dit feit zal door het bestuur der coöperatie Woensdag offi cieel worden herdacht We zijn ervan overtuigd dat het de sympathieke ju bilaris niet aan grote belangstelling zal ontbreken. EEN R.K. TEHUIS VOOR OUDEN VAN DAGEN Zodra het bouwvolume dit toelaat, ligt het in de bedoeling, hier ter plaat se te komen tot de stichting van een r.k, inrichting voor ouden van dagen. BELANGRIJK WERK GEGUND Het bouwen van 67 woningen te Am sterdam is opgedragen aan de firma P. Bot en Zonen te Heer-Hugowaard voor 1.780.000. Tragisch ongeluk in de Wieringermeer l^isleid door de duisternis is de 22-ja- rige mejuffrouw J. B. Elshof per rij wiel in de Robben vaart in de Wierin germeer gereden. Met behulp van een omwonende kon haar verloofde, de heer W. Lugtenberg, erin slagen de drenkelinge vast te grijpen, doch door de steile walkant was het niet mogelijk haar direct op het droge te brengen. Daarvoor moest eerst de komst van meerdere hulp worden afgewacht. Be wusteloos werd zij een woning in de omgeving binnengedragen, waar me dische hulp en geestelijke bijstand wer den verleend. Na enige uren is mej. Elshof overleden. Een tragische bijzonderheid is dat de heer Lugtenberg onlangs vanuit Cana da was overgekomen om met mej. Els- bof in het huwelijk te treden. Zij was afkomstig uit Wijhe en in de Wierin germeer in dienstbetrekking. Namens het C.C.D.-personeel is, mede in verband met de nieuwe ver blijfsvergoedingsregeling, een audiën tie aangevraagd bij de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoor ziening. Gisteren het was de dertiende waren gedurende enige tijd be paalde delen van Rotterdam, stroom loos. In het vroege uur veroorzaakte dit bjj de dagbladen, winkels en kan toren enige onprettige stagnatie. Marktberichten SLACHTVEEMARKT ALKMAAR, 13 Febr. - 2 paarden, per stuk van f 350,— tot f 650,—; 55 koeien, per stuk van f300,— tot f950,- en per kg van 2,20 tot f 2,50; 1 graskalf van f 230,—; 208 nuch tere kalveren, per stuk van f 30,— tot f 60,—; 25 vette schapen, per stuk van f 80,— tot f 115,—; 139 vette varkens, per kg van f 1,62 tot f 1,71. Onze verwachting, dat, bij beëidiging van de toeslag op het varkensvlees, reeds vandaag de aanvoer van varkens op de markt nog meer zou toenemen, is wel geheel anders uitge komen. In plaats van een vermeerdering, valt een teruggang tot 50 pet., vergeleken bij ver- léden week, wel scherp in het oog. Het aan huis kopen, zomede de afwachtende houding ten aanzien van het prijzen-verloop onder deze gewijzigde omstandigheden, zullen hieraan wel niet vreemd zijn. Begrijpelijk is dat daardoor niet alleen de varkens vlug verkocht waren, maar dat ook prijsstijging niet kon uitblijven. Genoteerd werd voor de vleesvarkens f 1,07— f 1,71; voor de zeugen f 1,56 tot f 1,60 en voor lichtere varkens f 1,62 per kg, derhalve prijzen, die enkele centen boven die van vorige week lagen. Het aankopen van niet onbelangrijke aan tallen slachtkalveren door enige grote firma's, bracht, bij een toch ogenschijnlijk ruim aan bod, prijsstijging met zich mede. Kwam men verleden week tot ongeveer f 0,90 per Va kg, uit de benen vandaag zal het niet ver van de f 1,— zijn, of nog daarboven komen. De handel was bijzonder vlug. Verscheidene slagers konden vandaag niet slagen bij de schapen. Het aantal daarvan was maar klein, zodat ze tegen hoge prijzen vlug van de hand gingen. Bij een betrekkelijk geringe aanvoer van koeien waarvan de kwaliteit overwegend goed was bestond er toch een vrij stugge handel. Verscheidene slagers trachten iets te bemachtigen van de Ierse ossen, die eind ver leden week al moesten zijn geïmporteerd, doch niet aangekomen waren. Op de markt bleven de prijzen hoog. (De laagst gegeven notering geldt voorpinken.) ALKMAAR, 13 Febr. - Witlof: I 42-54 en II 26—40; Bloemkool 31—34; Rode kool 6,60—14,90; Groene kool 20—25,90; Spruit- kool: I 48—64 en n 26—46; Boerekool 10— 60; Spinazie 1,31—1,41; Rode bieten 6—9,60; Winterpeen 6—17,30; Waspeen 24—44; Uien: 1 34-42,50 en II 19-32; Prei 40-78; Appels: Goudxeinetten 32-2150 en Present van Engeland 29—42; Peren: Gieser Wildeman 20—27 en Winterjan 18. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 14 Febr. 61.000 kg Rode kool 6,30-16,90; 47.000 kg Gele kool 22,20-28,10; 48.000 kg Witte kool 19,10-26,10; 2500 kg Bieten 6- 8,80; 1200 kg Witlof: I 44-45 en n 30; 10.000 kg Peen: H 22,90-24,20 en III 18,60 —19; 8200 kg Uien 46,10—47,20 en grove 43,90-44. NOORDERMARKTBOND, 14 Febr. - 147.000 kg Rode kool 6,60—20; 62.000 kg Gele kool 22,20-27,80; 65.000 kg Witte kool 23.40- 27,70; 12.000 kg Uien 45,80-47, grove 42,40 —44,50 en drielingen 43,80—43,90; 1200 kg Peen: II 20,30-22.80 en m 18,90-19,40; 2500 kg Bieten I 6-930. DEN BURG, 13 Februari. Aangevoerd werden 5 koeien van f 550 tot f 700, 34 biggen van f 40 tot f 65 en 23 nuchtere kalveren van f 35 tot f 45. Purmerender markt Vanmorgen werd op de markt te Furmerend ongeveer een zeshonderdtal runderen aangeboden, waarvan de hon derd vette koeien, naar het verloop scheen aan te duiden, goed prijshoudend waren. Er was een behoorlijke vraag naar geldekoeien. Het aanbod van wolvee was gering, maar de handel vlug tegen hoge prijzen. De nuchtere kalveren waren iets lager in prijs, terwijl de handel in melk koeien kalm verliep. Vette varkens werden ingezet op 1.76 per kg. Als slotprijs werd 1.70 per kg genoteerd. De handel in biggen, waarvan het aanbod groot was, kan goed worden genoemd. Geboren: Petrus G. A., z. van A. H. Staadegaard en G. C. Molenaar. Johannes C., z. van A. E. Bekius en W. H. Souten- dijk. Arnoldus N., z. van G. M. Blomme- stijn en J B. Schouten. Petrus N., z. van N. Baltus en A. G. Blom. Catharina M., d. van J. Wokke en M Hoogzaad. Getrouwd: Cornelis Blom en Doro thea van der Veen. SB») HILVERSUM (UaASUS 1 Vraagt ons prospectus ONDERWIJZERSAKTE H.B.S.,Staatsexamen A en B, Muiodipi e* PATRICIA WENTYVORTB 110 „Sta mij toe voort te gaan. De moor denaar hoort mr. Oakley zeggen, dat hij hierheen komt. Ik acht het mogelijk, ja waarschijnlijk dat de dader eerst vroeg genoeg kwam om het tweede telefoon gesprek af te luisteren. Immers, hij moest de trap op en dan een gelegen heid afwachten, om in de kamer, van mr. Porlock te komen". Lamb bromde nog eens, gewoonlijk bij hem teken van belangstelling „En wat deed hij toen? U kunt ons zeker een ooggetuigeverslag geven?" Miss Silver bleef breien, terwijl ze antwoordde: „Ik vrees van niet. Ik kan u alleen vertellen, wat naar mijn mening is ge beurd. De man moet natuurlijk onmid dellijk hebben begrepen, dat mr Oakley als zondebok kon worden gebruikt. De omstandigheden, waaronder mr. Por lock is vermoord, bewijzen, dat de moordenaar vlug van begrip ia en zijn kansen weet waar te nemen. Daarom zal hij ook m.i. dadelijk de kans heb ben gezien, om mr. Carroll uit de weg te ruimen met weinig eigen risico. Hij moest uitrekenen, hoe lang het zou du ren vóór mr. Oakley hier was en ook de mogelijkheid aannemen, dat hij per auto zou komen. Gezien de kleine af stand tussen de twee huizen, zou het verschil in tijd niet heel groot zijn Daar de garage van Mill House op kor te afstand van het huis staat, denk ik, dat de moordenaar niet langer dan vijf miputen zou wachten, voor hij naar de biljartkamer afdaalde, vermoedelijk via de achtertrap". „De biljartkamer?" „Dat geloof ik. Een dee! ervan ligt onder de kamer van mr. Carroll en daardoor komen de vensters uit op de plek waar het lichaam werd gevonden. Het zijn allemaal evenals die er boven, openslaande vensters en niet heel ver van de grond af Toen de dader naar buiten was geklommen, behoefde hij slechts naar de rand van het grint te lopen en een handvol steentjes op te nemen. Deze wierp hij tegen het ven ster van mr. Carroll. Daar het beneden venster waarschijnlijk op dat ogenblik open was, zullen er misschien sporen van grint op de vloer van de biljart kamer worden gevonden". Lamb wendde zich tot zijn onderge schikt*. Ga daar eens kijken! Zeg tegen Hug hes, dat hij de telefoónaftakking in Porlock's kamer op vingerafdrukken laat onderzoeken ook de twee deur knoppen en de venstersluitingen in de biljartkamer. Laat hij vlug handelen en beginnen met de telefoon. O, ja. waar is Johes? Zet hem in de biljart kamer tot ze daar klaar zijn. En Jack son moet ze allemaal in de salon hou den tot ik kom" Sergeant Abbott ging met leedwezen heen. Hij zou liever gebleven zijn om te horen, of Miss Silver nog meer te vertellen had. Daarom voerde hij zijn opdrachten met bekwame spoed uit en keerde triomfantelijk terug met de mededeling, dat er twee öf drie klei ne stukjes grint luist binnen het jn ster var, de biljartkamer waren gevon den. „Nu. Miss Silver", bromde Lamb, „het schijnt, dat u de spijker op de kop heeft geslagen Misschien wilt- u ons nu vertellen, wiens vingerafdruk ken u denkt te vinden?" De breinaalden bleven kletteren, de rose wo] schoot heen en weer Uitingen van triomf liet zij aan sergeant Abbot over Zelfs sprak zij ernstig: „Ik ben nog maar kort in dit huis geweest Daardoor heb ik niet de gebruikelijke gelegenheid gehad om contacten te leg gen of conclusies te trekken. Maat zelfs bU he*i korte k*nnl*m*k1itg «Ut» «r dingen, die niet veronachtzaamd kun nen worden. In elk geval: vóór negen uur Lamb viel haar kortaf in de rede. „Negen uur?" Ze knikte even en ging voort. „Even voor negenen werd er koffie gebracht in de salon. Heel kort daarna kwamen de heren binnen. Als men mij vóór die tijd had gevraagd, wie van de gasten het meest in aanmerking kwam als de moordenaar van mr Porlock, zou ik zeer geneigd zijn ge weest, mr. Carroll aan te wijzen. Hij maakte op mij een erg onaangename indruk Ik achtte hem een man met slinkse streken en zonder gewetensbe zwaren en wat het motief betreft, scheen hij wel het sterkste van alle maal te hebben Immers, het feit, dat hij in verraderlijke relatie met de vij and had gestaan, zou hem zeker zwa re gevangenisstraf, zo niet de dood straf. hebben bezorgd. En zelfs al zou het bewijs niet ten volle zijn geleverd, dan zou het hem toch als beroeps-ar- tisl hebben uitgeschakeld". (Wordt vervolgd) Goede gedachten al zijn ze ver geten. zijn toch niet verloren. PVBL1LIUS SYRVS De uitbetaling van de gulden tegen inlevering van bon 5 44 (levensmiddelenkaart 909) zal Woensdag 15 Februari geschieden aan personen wier naam begint met de letters Was t/m. Woe. Men dient zich met de uitgeknipte bonnen aan het postkantoor loket te vervoegen tussen S.30 en 3 uur. (Ongecorrigeerd) Truman stelt zich voor 1952 herkiesbaar De ondervoorzitter van de democra tische partij van Californie, George Luckey, heeft na een onderhoud met president Truman verklaard, dat de president er in heeft toegestemd zich in 1952 opnieuw candidaat te stellen bij de presidentsverkiezingen op voor waarde, dat dezelfde groep hem zou steunen. Tot nog toe heeft de president nog niet openlijk te kennen gegeven, dat hij van plan is zich opnieuw can didaat te stellen. Explosie voor Fins parlementsgebouw Vanochtend vroeg heeft zich een ex plosie voorgedaan bij de hoofdingang van het Finse parlementsgebouw te Helsinki. Er is enige schade aange richt. De uolitie heeft de omgeving af gezet. Brits Koninklijk Paar naar Australië? De premier van Australië, Robert Menzies, heeft medegedeeld, dat koning George en koningin Elizabeth van En geland misschien in het voorjaar van 1952 een bezoek aan Australië zullen brengen. HO TSJI MINH NAAR MOSKOU? De diplomatieke correspondent van het Britse blad „News Cronicle" zegt te Saigon te hebben vernomen, dat de communistische leider in Vietnam, Ho Tsji Minh, op weg zou zijn naar Mos kou. PUZZELERUBRIEK. Puzzle 123. (Opgave Zaterdag 11 Febr.) Als tweede woord in deze puzzle moet staan: 2. greutogivin. - vergalt Uw leven. Gij zult ==p verbaasd zijn over de snelle .-=1 p- en afdoende werking van hef - beroemde huidgeneesmiddel VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 301 m. - Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. - 6.00 Amusements-orkest. .6 20 Sportpraatje. 6.30 Voor de Strijdkrachten. 7.15 Actualiteiten. 7.25 „Dit is leven". 7.40 Nocturne. 7.45 „Contact met het leven" 8.05 De gewone man. 8.12 „Orpheus en Eurydice". cpera in drie bedrijven. 10.40 „Bewaar het u toevertrouwde pand". 11.15 Nederlandse solo- v/erkep. HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. 0.15 Tom Érich. .6,30 „Latijns-Amerika na de oorlog". 7.00 Het klokje van zeven uur. 7.05 Jaqueline Poties— Landowski, piano. 7.40 „Paris vous Parle". 7-45 Achter het voetlicht. 8.15 Avro's Bonte Dinsdagavondtrein. 9.30 Melodieën op het pijp» loze orgeL 9.45 Buitenlands overzicht. 10.00 „Harmonette". 10.30 „Curagao, eiland van olie en muziek. 11.15 Gram .muziek. VOOR WOENSDAG HILVERSUM I, 301 m. - Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en lluur. Te Deum Laudamus. 8.45 Strijkkwartet. 9.00 Ochtend bezoek. 9.30 Philharmonisch-orkest. 10.30 Mor gendienst. 11.00 Gevarieerd Non-stop-program ma. 11.30 Piano-recital. 12.00 „Dat wil ik nog oens horen". 12.33 Metropole-orkest. 1.20 Radio Cembalo-gezelschap. 1.50 Cole Porter- suite. 2.00 Djoeke Hilberts. 3.15 Kamer-or kest. 4.00 Voor onze jeugdige schakers. 4.15 Voor de meisjes en jongens. 5.30 Orkest. 5.45 „In de Soete Suykerbol". 6.00 Onze Neder landse koren en korpsen. 6.30 Strijdkrachten* 7.15 Onder de NCRV-leeslamp. 7.30 Sport- commentaar. 7.40 „Vandaag". 8.15 Oratorium „Apocalyps". 9.00 „Amerikaanse, reisindruk ken". 9.20 Zingende wereld. 9.50 Gram.muziek 10.05 Amsterdams Strijkkwartet. 10.45 Avond overdenking. 11.15 Populair Avondconcert. HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. 8.18 „Sing in the Morning". 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Philadelphia-orlcest. 10.00 „Kinderen en men sen". 10.05 Morgenwijding. 10.20 Onze keu ken. 10.35 Als de stofzuiger zwijgt. 11.00 Po pulair Nonstop. 12.00 „Vincentino". 12.38 Johan Jong en zijn Banjoliers. 1.15 De Ram blers. 1.45 Piano-soli. 2.00 Gesproken por tret. 2.15 Jeugdconcert. 3.00 Het kinderkoor „De Roodborstjes". 3.20 Jelle van Sipke— Froukjes. 3.50 Speel jij dit ook? 4.00 Vragen staat vrij. 4.30 De Regenboog. 5.00 Het stond in de krant. 5.30 Piano-duo. 5.45 Regerings uitzending. 6.20 Trio-X.IJ.Z. - 6.35 Prome nade-orkest. 7.00 Hebben wij recht op sociale zekerheid. 7.15 Kwartet jan Corduwenér. 7.30 Voor de jeugd. 8.20 „Faust", opera. 9.40 De blauwe zeeridders van Den Helder. 10.25 So phisticated Rhythm.10.45 Tussen mens en nevelvlek. 11.15 „De Nachtschuit" RADIODISTRIBUTIE-DIENST LIJN IH: 7.05 Gram. 7.30 Kron. 7.40 Gymn. 7.50 Gram. 10.10 Verz.progr. 11.00 Robinson Cleaver. 11.30 Eng. H.S.: Orkest Walters. 12.00 VI. Br.: Cowboy-liedjes. 12.32 Trio Fontaine. 1.15 Gram. 2.00 Orkest Ge- raldo. 2.45 Eng. H.S.: Train's Variety Bill. 3.00 Lux. Ménage et Musique (VI.). 3.30 Ralundborg: Órkest Leth. 4.10 Eng. L.P.: En semble Mayerl. 4.30 Orkest Flush. 5.00 Koot wijk: Batavia. 6.00 Fr. Br.: Vooi de soldaten. 6.30 VI. Br.: Voor de soldaten. 7.30 Gemengd koor. 7.50 Feuilleton. 8.00 „Philemon en Bau cis", Gounod. 9.05 Actualiteiten. 9.20 Gram. 11.05 Verz.progr. LIJN IV; 7.15 „Bonjour le Monde". 7.80 Eng. H.S.: Arb.-orkest. 8.10 Concert. 9.00 Kunstoverzicht. 9.10 Gram. 10.00 Lux.: Ménage et Musique (VI. en Fr.). 11.30 Duitse com ponisten. 12.00 Dansorkest. 12.30 Fr. Br.: „The Rainbow". 1.00 Eng. L.P.: „Mrs. Dale's Diary". 1.15 BBC Var.-orkest. 2.00 BBC North. Orchestra. 2.45 Voor de kinderen. 3.00 Voor de vrouw. 3.40 NWDR: Omroeporkest 4.30 Twee piano's. 4.15 Filmmuziek. 4.50 Barchet- kwartet. 5.15 Eng. L.P.: „Ballroom Orchestra". 6.00 BBC Schots-orkest. 7.00 Fr. Br.: Gram. 7.30 Eng. L.P.: Jeugdrevue. 7.45 Hoorspel. 8 00 Fr. Br.: Gram. 8.30 Eng. L.P.: BBC v'ar.-Orkest. 9.00 Fr. Br.: Frans-Belgische- ivond. 10.30 Beromünster: Negerzang. 11.15 erkiezingsprogt amma. 11.05 Orkest Geraldo.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 3