WAT DE THEATERS BRENGEN j^aatste ^jieuws De spanning neemt alom toe Sport in 'f kort J srdwii wijnen Bergen Aanbesteding West - Graftdijk Ouderavond Egmond aan Zee Uitvoering „Achilles" Si Pancras Spoorwegramp in de Ver. Staten De nieuwe avonturen van Pim, Pam en Pom Belangrijke wedstrijden voor Alkmaarse K.N.V.B.-ers i anpedijk Oudorp VAN MARSDIEP TOT IJ Fa. J. E. IBIKK AMERIKAANS PLASTIC KUNSTGEBIT ZATERDAG 18 FEBRUARI 1950 GEVONDEN IN Door een bijzonder in onze omgeving /onden. Speciaal d« reldig in hun schik, ompje Goud verko- uismoeder, die van Klompje Goud ver eest, indien men 'en had kunnen be- zijn om die bijzon- aan Klompje Goud et vlees zo heerlijk lompje Goud smeert boterham. Klompje in het Hygiënisch irijf van de Firma ïeiloo. Ing. Med. (Adv.) Leeszaal en itheek 'TERKUNDE Holst—Van der Schalies rt. 1949. - 8.10.5 A32 BLOEMLEZINGEN en beginne. -819.7 J30 Istra). Rispinge. (Fries® K34 Kerstboeket. ED. ROMANS ikken. Knorrende bees- n Brouwer: Marijke. grote geus. G57.3 in de dessa. °G78.8s ra Tjallinga (Verv. op !en). dH12.5 Haasset ■n); Het raadsel vari de 0.5 Loggen, Van: Het r.4gi Mens: Het goede •linde weerelt). M88.2 fantasieën op de zes- het alfabet. N643.4 Sarabande f°R36. ongeschreven roman. d waarop ik groeide. ig der grote wegen. idaal: Terwijl de sche le Vries, T. de: Kenau, rmans: Het kindeken J) (Vlaams) listorisch; (J) is ook voor nat pak Broers uit Di'Is- rgen zo vol bcwcn- aggebouw dat hij al itlopende in het wa- terechtkwam. Toe- ingers hielpen het het droge. aagd Haag gehouden exa- ■rlands Genootschap de Voetverzorging, enoot de heer J. list. ferzonden le statuten van de i Honingzoetfabriek lkmaar. rubriek omt ditmaal In ons lag. ;d. Wij hebben hier en garnizoenen zien het komt ons voor heid niet voor goed gaan de militairen mag natuurlijk niet gebeuren, al zal het TB dan op het af- mdat dit reeds met Op 24 Februari zal i van Jan Brouwer de revue „Hollands evoerd. waarna een ;en. Dit zal nu eens van een officier die van de heer revue gaat een ge- maaltlid vooraf, i genodigden zullen voorouders jven be Courant van vinden wij de ling: ieele der Alge- :zer Stad, is bij :rijgbaar gesteld getiteld: Nacht n de Rijken, door Ier vrij wat hij bij genoemden •plaatsten Armen Jen ODD het derde tiental ;ing van de Straf. 1 Dammen) op be- meerde strijd won ntal met 157 (elf uitslag was als 11, StamMa- -Brinkhof 20, De BalderBlankman 20, VeenDe ïanDekker 11, -0, Huis in 't Veld. jogendijkKluister 15—7. rijden le klas; -1, M.. Oud—He- Toepoel 20, Peer- 2. d gebedsdag vrouwen van de iigen alle vrouwen ëbruari om 8 uur te komen om te eiding van Gods HARMONIE-THEATER VREEMDE LADING In een strafkolonie In Frans Guyana besluiten een zestal gevangenen samen te vluchten. Men kan zich voorstellen hoe een dergelijk besluit tot stand komt ln een wereld van boeven, waarin niemand een ander dan zichzelf vertrouwt en waarin een mensenleven vooral ai^ net de vrijheid gaat van geen enkele be tekenis is. Het misdadigerskamp maakt weldra plaats voor het oerwoud, waarin de man nen zich een weg moeten zoeken naar de zee. Duizend gevaren dreigen, moerassen, krokodillen. Indianen en vooral vermoeid^ heid. honger en dorst. In die omstandig heden is het recht van de sterkste het hoogste recht en er zou misschien van deze groep maar één man met het groot ste uithoudingsvermogen zijn overgeble ven. als er niet onder hen een geheim zinnige figuur was opgedoken, een soort profeet, die alles weet en alles kan voor spellen. Hij komt als 't ware uit het niet maar hij is overal waar Godsvertrouwen iemand redden kan en als hij aan riet eind van de film verdwijnt zoals hij ge komen is, kijkt een eenvoudige visser hem eerbiedig na en maakt onwillekeurig het teken des kruises. Rond deze mystieke figuur speelt het leven der vluchtelingen zich af en ae romantiek ln deze film brengt ons niet alleen de strijd van zeven mannen maar ook die van een vrouw, die door haar liefde voor één dezer vluchtelingen in dat drama wordt betrokken. Misschien iets te lang maar zeker interessant is de strijd van die schepselen tegen de moordende hitte, de dodelijke omhelzing van het oerwoud, de uitputting door gebrek aan voedsel en water. Slechts drie of vier bereiken hun doel en dan komen liefde en rechtsgevoel alles wat bereikt is weer verstoren en wint het goede in de strijd tegen het kwaad, waarna men de zeker heid krijgt, dat een vrijwillig terugge keerde banneling na het uitzitten van zijl straf met de vrouw die nem neJheeft een gelukkig leven tegemoet gaat. Als wij van de spelers alleeïi maar Clark Gable en Joan Crawford noemen, begrijpt men wel dat er in deze film zeer goed spel wordt gegeven. VICTORIA-THEATER DUISTERE WEGEN Dat het Victoria-Theater deze week een boeiende speelfilm brengt kan men al di rect verwachten als men de namen van de hoofdvertolkers leest. Want zowel Ann Sheridan als Ida Lupino en George Raft met Humprey Bogart zijn goede beken den. die door hun speelcapaciteiten al menigmaal de aandacht hebben getrok ken. Zij spelen de film „Duistere Wegen" met inzet van al hun krachten en de spanning, somtijds geladen, houdt de aan dacht van de toeschouwer tot het einde va„t. Het geweldige vrachtauto-verkeer op de grote wegen is het middelpunt waarom zich de boeiende en sensationele liefdesgeschiedenis van twee vrouwen om. één man afspeelt Eén van de twee vrou wen moet natuurlijk de strijd verliezen, maar zij doet dit pas. na fel voor haar z.g. geluk te hebven gestreden. Het bij werk in ..Duistere Wegen", dat naast het hoofdmotief ook aandacht verdient, was zeer goed verzorgd. Evenals het hoofdnummer had ook het voorprogramma de belangstelling en dat verd1.enden de beide vlotte journaals en de film „Navy-Music" zeer zeker. Door Burgemeester en Wethouders van Bergen werd Vrijdagmorgen in het Raadhuis in het openbaar aanbesteed het ruimen van puin van een aantal geslooote panden en bunkers te Bergen aan Zee (dee! A). het maken van een gedeeltelijk gefundeerde klinkerweg met trottoir en de aanleg van een wan delrad met strandafgang en bijkomen de werken (deel B), behorende tot het Wederopbouwplan van Bergen aan Zee Ingeieverd waren 12 biljetten voor deze derde etappe van het Wederon- bouwplan Bergen aan Zee: C J. Bos- land. Assendelft, deel A f 13399 deel B f 28990. totale som f 42299. Eenheids prijs f 3 50; A. le Clercq. Castricum: A f 4900, B f 29960, totaal f 34860. Eenh f 450: Daalder, Alkmaar, A 12780. B f 28600. totaal f 41380 Eenh. f 4,30; A Groot ZnCastricum, A f 7994 B f 33377, totaal f 41371. Eenh f 6 Humberts Punt, Alkmaar A f 8500 B f 28398. totaal f 36898 Eenh. f 6 50 G Huizebosch, Bloemendaal. A f 9900 B f 32000. totaal f 41900 Eenh. f6—: N.V. Kennemerland. Heiloo. A f 8862 B f 25955. totaal f 34817 Eenh. f 3.50' J Kuipers, Zurich (Harlingen). A f 10200. B f 36800. totaal f 47000 Èenb f6Gebr Min, Bergen. A f 12000 B f 27180. totaal f 39180 Eenh. f 3 75: De Moei Hermes. Alkmaar. A f 12535 B f 24650. totaal f 37185. Eenh f 4 90 N V Nelis, Haarlem. A f 6890 B f 32949. totaal f 39839 Eenh f 5.50: Th Polman. Heiloo. A f 14197, B f 25466. totaal f 39663 Eenh f 8.50. Laagste inschrijver was N V Kenne merland te Heiloo met totaal f 34817. tweede was met een gering verschil A le Clercq te Castricum met f 34860 en hoogste inschriiver was J. Kuipers uit Zurich met f 47000. De gunning werd aangehouden. DE OOGST VAN DE WEG Gedurende het tijdvak van 10 tot en met 17 Februari werden aan het politie-bureau te Bergen de volgende voorwerpen als gevon den aangegeven: bond (klein soort), reintuur (plastic), zak meel, bniin lederen riem, ge haakte kinderwant, plastic handtasje, paar lichtbruine lederen wanten, brcche, zwarte bond, stoften want, tas van gevlochten papier- touw en armband. De lijst van verloren voorwerpen over bovengenoemd tijdvak vermeldt: kleine ras terrier, poesje, rij wiel lantaarn kop, groene want met lederen manche, jongensjas en servet vulpen, portemonnaie met inhoud, steunzool, hoofddoek, jongens-overjas, diploma, huissleu tel, gouden ring, -bruine want, bruin lederen riem en. berenwant. Inlichtingen te bekomen aan het Graeps- bureau der Rijkspolitie, Karei de Grotelaan 27, telefoon 2444, elke werkdag tussen 10 en 11 uur. DOKTERSDIENST OP ZONDAG Morgen, Zondag 19 Febniari, wordt de me- disdie dienst te Bergen waargenomen door dokter Van Gelder, Tel. K 2206-2027. CINEMA AMERICAIN BUITEN DE WET Voorafgegaan door uitstekende jour naals, waarvan vooral de sportliefhebbers zullen genieten, draait deze week in de Cinema Americain een echte ouderwetse Amerikaanse gangsterfilm. ,3uiten de Wet" verhaalt van een vluchteling uit de Amerikaanse staatsgevangenis, die iedere dag strijd moet leveren met de politie en met zijn vroegere bendeleden. Daar om heen is een liefdesgeschiedenis geweven, die de vluchteling voor de nodige proble men stelt. Dennis O'Keefe speelt de rol van .zware jongen" zeer suggestief en ook het tegenspel van Claire Trevor en Marsha Hunt is zeer behoorlijk. Sensatie- liefhebbers krijgen in dit Amerikaans pro duct, dat overigens geen enkele pretentie heeft, waar voor hun geld want op iedere tien meter filmband klinken de pistool schoten en om de honderd meter is er wel een of andere bandiet die het tij delijke met het eeuwige verwisselt. A.B.T. VERBANNEN Amerika's filmzangpaar Nelson Eddy en Ilona Massey spelen ditmaal niet op de wijde prairies van het verre westen, maar tussen de Russische dwangarbeiders op Fort Ross. Nelson Eddy heeft daar de leiding van de gevangenen en komt hier door in aanraking met de dochter van een Russisch generaaL Zij is tegen wil en dank getrouwd met één der gevange nen, om haar vader, die evenals vele anderen een complot had gesmeed tegen de Tsaar, aan verraad te onttrekken. Veie droevige, doch daarnaast ook komische gevallen doen zich voor. alvorens de lief de de overwinning behaalt. De ouderwet se klederdachten. die in deze film wor den getoond, maken om. het stuk zeer boeiend en de zang van Nelson Eddy en Ilona Massey is steeds weer een verras sing voor het publiek. Al met al een zeer goede film, welke verre superieur is aan de Wild-West-films, welke meestal in het A.B.T. worden vertoond. Donderdagavond had in de school tussen Oost- en West-Graftdijk een ouderavond plaats waarvoor een goede belangstelling bestond. Het hoofd der school de heer Slootmaker opende deze avond met een kort welkomstwoord Bij de bestuursverkiezing werden de heren J. Deurman uit Spijkerboor en J. v. Ammers uit Oost-Graftdijk her kozen. Hierna vertelde de heer Slootmaker dat het was gelukt een projectie-toe- stel te kopen voor het vertonen van speciale leerfilmpjes in de klas. Dit toestel dat bijna geheel bijeen is ge bracht uit gelden van de feestavonden der kinderen is volgens de heer Sloot maker een prachtige aanwinst en zal het onderwijs zeker ten goede komen. De les wordt hierbij voor de kinderen g>.en taaie kost van cijfers en getallen uit een leerboekje. Het kind leeft bij het vertonen van de onderwijs-filmpjes volkomen met de les mee en dat is na tuurlijk van zeer groot belang. Aan de filmpjes zijn vragenlijsten verbonden zodat de onderwijzer na de les een repetitie kan geven over het onderwerp dat is vertoond. Vervolgens bracht de heer Slootma ker een filmpje over Noord-Holland. Hierbij viel in het bijzonder op dat het beeld zeer scherp was. In de pauze bestond er gelegenheid om het werk van de schooljeugd te bekijken en met het onderwijzend per soneel over de leerlingen te spreken. Hiervoor bestond veel belangstelling en ook het handwerk trok de aan dacht. Na de pauze was er de rondvraag en dat is op een ouderavond altijd een ge zellig punt daar er dan over de ver schillende problemen van gedachten wordt gewisseld. Hierbij kwamen o a. de tandverzorging en het huiswerk ter sprake. De heer Slootmaker wees er hierbij op dat „alleen" het blijvende gebit op de school wordt verzorgd en in het huiswerk en vooral rekenwerk zag hij een groot belang voor de toe komst van het kind. Ten slotte werden nog twee onder- wijsfilmpjes vertoond die uitgegeven waren bij C. Koks te Hilversum. Deze twee „Het ontstaan van de gletcher- rivier" en „Alpenweiden" waren zeer leerzaam. ONDERWIJS AAN HET FORT Naar wij vernemen heeft het hoofd der school te West-Graftdijk, de heer Slootmaker, een aanstelling gekregen tot het geven van onderwijs in het fort ..Spijkerboor" te Spijkerboor. Het on derwijs dat uit een cursus vpor Alge mene Ontwikkeling zal bestaan wordt alleen gegeven aan het bewakingsper soneel van het fort. Nagekomen predikbeurten VOOR ZONDAG 19 FEBRUARI ALKMAAR. Geref. kerk, 10 uur, prof dr. Polman: 5 uur ds. Hoekstra van 's-Gravenhage-Oost. BERGEN. Geref. kerk, 10 en 5 uur ds Hartkamp van Den Helder. BROEK OP LANGENDIJK, geref kerk. 10 en 5 uur ds. Donner. DIRKSHORN, geref kerk, half 10 en 2 15 uur ds Van der Sluis. EGMOND AAN ZEE. geref. kerk, 10 uur ds Hoekstra van Den Haag; half 6 ds. Von Meijenfeldt. HEILOO, geref. kerk (in evangelisa tiegebouw a. d. Kerkiaan), half 9 ds Hoekstra van Den Haag; 4 uur ds. Von Meijenfeldt. HEER-HUGOW AARD, geref. kerk, half 10 en half 3, ds. Visser van Scher- merhorn. NIEUWE NIEDORP. herv. gem., geen dienst. Doopsgez. gem., 10 uur da Francken—Liefrinck. OUDE NIEDORP, av. half 8 ds. Appel NOORD-SCHARWOUDE. geref. kerk 10 en 4 uur, ds Wiersinga van Schagen Herv. gem av. 7 uur ds. Schmidt. OUDKARSPEL. 10 uur ds. Schmidt SCHERMERHORN. geref. kerk, 10 uur leesdienst: half 5 ds. Visser. SINT PANCRAS, geref. kerk, 10 en 4 uur ds, Middelkoop. De gymnastiekvereniging Achilles gaf Donderdagavond een uitvoering voor donateurs en genodigden, in de concertzaal van De Vergulde Valk, on der leiding van de heer K Schroor en mej. A. Borjeson. De voorzitter, de heer Dekker, sprak een welkomstwoord, speciaal tot de vertegenwoordiging van de zusterver eniging Be Quick uit Bergen. Voorts memoreerde hij het 25-jarig bestaan van Achilles, dat op 2 November van dit jaar met enige luister zal worden gevierd. Hierna marcheerden de gymnasten op, werd de vaandelgroet gebracht en het gymnastenlied gezongen en ver volgens werd het nrogramma in een lofwaardig tempo afgewerkt. Al direct werd de zaal geboeid door de vrije oefening van de dames 1ste groep. Na een nummer brug van de jongens verschenen de dames Stam en mej Hopman op 't toneel Wat dezen pres teerden was ongelooflijk en is met vrije oefeningen zeker niet voldoende aangeduid Zij brachten de zaal in ex tase door hun gymnastische oefenin gen Na afloon van de uitvoering moest dit nummer dan ook. op verzoek, nog nog eens herhaald worden. Stormachtig annlaus ontketenden ook de dames le afdeling met haar werken aan de hoge brug. inderdaad, het was ohenomenaal. In het algemeen kan geconstateerd worden, dat de prestaties belangrijk gestegen ziin. Immers de lichaamsbe- heersing liet vroeger noga! eens te wensen over en is toch bij gymnastiek juist het nunt waar het oo aankomt Vermeldingswaard was vóór de nauze nog. het nummer langestaafoefening voor jongens. Deze oefening kan men zien als een voorbereiding op knots oefeningen e.d. Na de pauze traden de heren meer op de voorgrond. Zeer beheerst werk ten vooral de heren Vuil en Hopman Ook de oefeningen aan de brug en de- vrije oefeningen waren uitstekend De aanwezigen vonden de prestaties uit stekend Ook de dames, die nu eenmaal bii Achilles verre de meerderen in aan tal ziin en top-prestaties leveren, lie ten zich na de pauze niet onbetuigd De voorzitter bracht tot slot alle me dewerkenden en in het bijzonder de nianiste, mej De Graaff en mej. Bor- ieson en de heer Schroor dank voor het gebodene. Hij vond daarbii gele genheid een warm pleidooi te houden voor de gvmnastiek en hoopte dat al len Achilles zouden steunen, opdat het 25-jarig jubileum dit iaar waardig ge vierd zal kunnen worden. Het bleef zestig gulden Tegen de vriendin van zijn verloofde had D. v. O ruim een jaar geleden ge zegd, dat zij een slet was. Het meisje was daardoor terecht diep -beledigd, maar op haar verzoek tot Van O. om zijn woorden terug te trekken lachte deze slechts smalend. Het meisje stélde de politie van deze belediging in kennis en de politierechter te Alkmaar strafte de jongeman met f 60 of 36 dagen. Verdachte was echter in hoger beroep gegaan en stond nu gisteren te recht voor de Amsterdamse rechtbank, waar de proc.-generaal bevestiging van het vonnis requireerde. Uitspraak over veertien dagen. Heiloo Damclub Heiloo Tuinman herstelde zich door een overwinning op Verver, waardoor hij nog steeds de leiding heeft, gevolgd door de Graaf, die van Adrichem won. De stand in de kopgroep is als volgt: Groep I: K. Tuinman 15—22; C. de Graaf 14— 20; A. Dekker 13—16; J. Geuzebroek 14—16; H. Verver 15—15; J. Sprenkeling 12—14. K. TuinmanH. Verver 20; A. DekkerP. Beukers af gebr.; J. Spren- KelingJ. Geuzebroek afgebr.; C. de GraafC. Adrichem 20. Groep II: C. de Jong—J. Spaans 0—2; A. Winte- rmkJ. Spaans 20; C. de JongS. de Geus 02; B, HofmanP. Oud 20; W HoogenboomJb. Helder 11; J. SpaansA. Winterink 20. Groep III: A AllemanD. Smit 11; A. Spren kelingv. d. Werf 11; SnelC. Lies bout 20. Volksonderwijs Dat de Ver. van Volksonderwijs stevig in de schoenen staat bleek wel uit de cijfers die Zaterdag tijdens de feestavond van de afd. St. Pancras door de heer W. C. Wijkhuizen uit Haarlem naar voren werden gebracht. Er was een feestavond belegd, welke werd gehouden in café „Het Wapen van Vrone". In zijn openingswoordje heette het hoofd der open bare lagere school, de heer P. de Ruyter, allen hartelijk welkom. Hierna werd het woord gege ven aan de spreker, die in een kernachtige rede de belangen en rechten van het openbaar lager onderwijs op zeer goede wijze naar voren bracht. De Ver. van het Volksonderwijs telt momenteel 750 afdelingen met een totaal van 120.000 leden. „Het mag", aldus spreker, „niet meer voorkomen dat ouders hun kin deren sturen naar een mooie school, hoewel deze school geheel tegen hun principe is." Ten slotte wekte hij de talrijke aanwezigen op om de afdeling nog te vergroten, wat het openbaar onderwijs ten goede zal komen. Hierna bracht de plaatselijke toneelvereni ging „Tonegido" de comedie in vier bedrijven: „Mensen in Pension" van A. Bromet. Vooral het spel van mevr. L. Verhagen- Hoogland heeft ons bekoord. Ook dat van de heer Beeldman uit Zuid-Scharwoude in zijn rol als Dokter Lampe verdient waardering. Al met al was dit een zeer geslaagde avond. (Ongecorrigeerd) Reeds 19 doden Aan de Zuidkust van Long Island, ongeveer 32 km ten Oosten van Man hattan, is een trein door het sein onvei lig gereden en op een andere trein ingereden. Negentien personen kwamen om het leven, meer dan 100 personen werden gewond. De voorste wagens van heide treinen ontspoorden, maar kan telden niet. De hevige botsing was wijd in de om trek hoorbaar. Een aantal wagons schoof in elkaar. De lijken werden tijdelijk geborgen in een kerk Een lid van één der reddingsploegen zei: „Wij halen geen lijken te voorschijn, maar li chaamsdelen". De politie schat, dat zich ongeveer 400 passagiers in de twee elec- trische treinen bevonden. Acetyleen branders werden gebruikt om de weg vrij te maken door de wrakstukken teen naar de beknelde passagiers. Dui zenden stroomden uit de voorstad Rock- ville samen om de reddingswerkzaam heden gade te slaan. NIEUW CONSUMENTENCREDIET BEPLEIT In het Voorlopig Verslag der Eerste Kamer over de Rijksbegroting van Sociale Zaken wijzen verscheidene leden op de wenselijkheid in de een of andere vorm een nieuw consumenten- crediet te verstrekken aan hen, die wegens te geringe inkomsten niet in staat zijn zich voldoende duurzame verbruiksgoederen aan te schaffen. VOGELER ERKENT SCHULD Robert Vogeler, de Amerikaanse za kenman, die op het ogenblik te Boeda pest terecht staat wegens verdenking van spionnage en sabotage, heeft heden schuld erkend. 99. Eindelijk zijn Pim, Pam en Pom dan weer in Dierendorp aangeland. Al hun oude vriendjes zijn hen komen opzoeken om alles van hun avonturen te horen. Tommie en Bronunie zijn na tuurlijk van de partij evenals Kobus het konijn. En onze drie helden maken de herhalen steeds mooier en steeds uitgebreider. Ze kunnen het zelf bijna niet meer geloven, dat zij dat allemaal beleefd hebben. Pim heeft natuurlijk weer als vanouds het hoogste woord en Moeder schudt menigmaal haar hoofd als zij hoort wat haar kinderen alle maal meegemaakt hebben. Maar 's avonds is zij onverbiddelijk. Om ze ven uur moeten Pim, Pam en Pom naar bed. „Het kan best zijn, dat jullie bij nacht en ontjj i# het oerwoud hebben gelopen", zegt ze, als de drie hondjes zachtjes protesteren, dat het nog zo vroeg is. „Maar nu zijn jullie weer thuis en hier ben ik de baas en dus om zeven uur naar je mandje". En in hun hart vinden Pim, Pam en Pom dat heerlijk. Want nergens slapen ze zo lekker als thuis in hun eigen mandje. Ook deze week speelt Alcmaria een thuiswedstrijd tegen een club die, even als de withemden, alles in het werk zullen stellen om twee winstpunten te behalen. Het is A.F.C. dat een bezoek aan Alkmaar komt brengen en wij kun nen er van verzekerd zijn dat die Amsterdammers zeker zulke lastige tegen standers zijn als U.V.V., dat met één punt naar de Domstad terug keerde. Alkmaarse Boys speelt een uitwedstrijd tegen D.E.M., een tegenstander waarvan gewonnen kan worden als de Boys-voorhoede maar ln staat is een paar doelpunten te maken. Schuttevaer is niet tevreden over politie te water De afdeling Langedijk van de Ko ninklijke Schippersvereniging „Schutte vaer" herdacht op de dezer dagen ge houden vergadering het overleden lid de heer A. Hoogland. Staande werd een ogenblik stilte in acht genomen, waarna de voorzitter de heer A, Kamp de voorstellen van de binnenkort te houden algemene vergadering te Zwol le aan de orde stelde. Er zal worden aangedrongen op het langer open hou den van de sluizen in de Wieringer- meer, terwijl ook de wenselijkheid van meer palen aan de binnenkant van de Sluis WieringermeerKolhorn zal wor den besproken. Verder zal men trach ten een vrijstelling van beursbevrach- ting voor scheepjes beneden de 50 ton te verkrijgen. Een derde punt vormde het voorstel tot opheffing van de om zetbelasting. Voorts zal worden gewe zen op de noodzaak van een verlichting van de losplaats Havenkade te Scha gen. Een ernstige klacht liet de afdeling horen over de houding van de Politie te water, die voor de kleinste vergrij pen proces-verbaal opmaakt. Voorge steld werd er bij de minister van Justi tie op aan te dringen, dat de Politie te Water meer begrip krijgt voor de moei lijkheden van de schippers, een catego rie mensen, die hard en 1- g moeten werken voor haar bestaan. De heren N. v. d. Wel en C. de Vries zullen de afdeling op de algemene ver gadering vertegenwoordigen. De heren J. Droog en H. v. d. Heerik werden in het bestuur gekozen, terwij] de 87-jari- ge heer C. van Schoorl werd benoemd tot ere-lid. Op voorstel van de heer H. Oud werd de contributie verhoogd tot 5.per jaar. BOUW OPGEDRAGEN Door de Dienst Wederopbouw Boerderijen te 's-Gravenhage is aan de aannemer B. P. van Kooten alhier opgedragen het bouwen van een boerderij aan de Hoeverweg nabij Alkmaar, gemeente Egmcmd-Blnnen. Marktberichten ALKMAAR, 17 Febr. - Witlof: I 48-67 en II 36—46; Rode kool 6- 15,80; Savoye kool 20,50—2830; Groene kool 7—28.50; Spruit- kool: I 45-56 en II 20-40; Boerekool 39- 60; Spinazie 1,13—1,21; Rabarber 71—76; Rode bieten 6—8; Winterpeen 6—16,90; Was- peen 19—40; Uien: I 40—49 en II 19—34,50; Prei 16—56; Knolselderij 10; Soepgroenten 10 21; Appels: Bramley Seedling 18—24, Goud- reinette 35—56, Groningei Kroon 26—34 en Present van Engeland 28—46; Peren: Com- tesse de Paris 19—38, Gieser Wildeman 17— 27, St. Rémy 18 en Wmterjan 9—18. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 18 Febr. - 77.000 kg Rode kool 7-14.30; 93,000 kg Gele kool 19,30-24,30; 30.000 kg Witte kool 15-25.90; 6000 kg Bieten 7,10- 7.40; 1500 kg Peen: II 22,20-23,30 en Hl 18,40-19,20; 1300 kg Witlof: I 45-50 en II 31—36; 22.000 kg Uien 46—^7,70 en grove 40,90-42,90. WARMENHUIZEN, 18 Februari 1950. 24.700 kg Rode kool 6 70—17.50; 14 600 kg Gele kool 18.20—25.50; 31.000 kg Wite kool 24.5025.90; 18 600 kg Peen 18.50—22.40; 10.400 kg Uien 45.20—46.60 Alkmaarse kampioenscandidaten Randers en WSV nemen respectieve lijk de vijfde en vierde plaats in op de ranglijst van 4 C. Desondanks hebben deze clubs de minste verliespunten nit deze afdeling en hebben uiteraard uit stekende kampioenskansen. In het Ooijevaarsnest wordt Zondag een wed strijd tussen deze twee concurrenten gespeeld waarbij het zonder twijfel warmpjes zal toegaan. RK AFC zal geen moeite hebben met het bezoeken de ZAP en vermoedelijk zullen deze Alkmaardrs de leiding van WW weer overnemen. De belangrijkste wedstrijd in 2 A is de ontmoeting tussen De Spartaan en Elinkwijk. Het is moeilijk te voor spellen wie van deze twee kamnioens- candidaten met de winst gaat strijken hoewel het terreinvoordeel van De Spartaan een niet te onderschatten voordeel is. Voor DWV is het te wen sen dat de punten in Amsterdam blij ven daar deze .Amsterdammers dan. als zij met de volle winst bij Volendam vandaan komen, een plaats op de rang lijst stijgen. Voor OSV is er morgen in de wed strijd tegen WFC geen vuiltje aan de lucht Er is kans dat de Oostzaners hun voorsprong zelfs nog zien vergro ten daar West Frisia een lastige thuis wedstrijd tegen WA moet spelen. In IJmuiden ontmoeten Stormvogels en Watergraafsmeer elkaar, een ontmoe ting waarbij de punten weieens ver deeld konden worden. HRC heeft morgen een rustdag en zal moeten toezien dat Always For ward twee punten gaat uitlopen, daar DIO niet instaat moet worden geacht de Horinezen te weerstaan. ZSGO za] de leiding in 3 B vanQSC over kunnen nemen door van Succes te winnen. Als DTS kans ziet om de thuiswedstrijd tegen GVO te winnen zullen de Langedijkers hun positie een stuk kunnen verbeteren. In 3C heeft het er alles van dat Vel- sen regelrecht op de kampioenstitel af gaat. De Velsenaren zijn nog steeds ongeslagen en de wedstrijd tegen OWO zal ook wel de volle winst op leveren. Clubs uit de omgeving Als Bergen met twee punten bij Wa tervogels vandaan komt, wat niet een voudig zal zijn, en Grashoppers en BKC de punten delen, wat zeer goed mogelijk is. is het zeker dat de Berge- naren een uitstekende kans maken op de titel van 4 A Toen wij vorige week schreven dat de toekomst voor Schoorl er wel zeer somber uitzag waren wij niet ver naast de waarheid. Deze Duinkanters hebben echter nog een kans om het degradatiespook te ont lopen ais de punten uit Oudesluis mee naar Schoorl komen. Vrone geven wij slechts een kleine kans -om Wieringer- waard twee punten te ontfutselen- CSV zal van Castricum moeten winnen om met de andere kampioenscandidaten in 4C nog een belangrijke rol te vervul len. De Zondagsschool „Timotheus" te Den Helder bestaat morgen 90 jaar. Te dier gelegenheid worden een herden kingsdienst, een feestmiddag en een ju bileumavond gehouden. Een te Lutjewinkel georganiseerde fancy-fair ten bate van de kleuterschool heeft f 1500 opgebracht. In de slotvergadering van de Zuider- zee-Museum-Tentoonstelling te Enkhui zen is besloten, dat het waarborgfonds niet zal worden aangesproken. Het te kort van f 612,65 wordt gedragen door de WV en de Ver. van vrienden van het Zuiderzee-museum. De gemeenteraad van Zaandijk heeft besloten tot aankoop van de molen „De Zoeker". De koopprijs bedraagt f 7000. O De schoolkwestie te Zaandijk is op nieuw opgelaaid, doordat de gemeente raad, buiten de voordracht van B. en W. om, de thans aan de o. 1. school werkzame onderwijzers in vaste dienst heeft benoemd. De Alkmaarse elftallen Alcmaria: Afink; Maasen, Van der Lek; Badenhuyzen, Helderman, Wit; Pluymers, Ditzel, Ever- steyn, Schmidt, Genefaas. Alkm. Boys: Kramer; Metselaar, Krul; Bart, de Ley, A. Indri; J. Indri, Snijder, Bakker, De Grand, A. Knip. Randers: Vethaak; Klepper, Van der Plas; Barbuis, Tol, P. Teigler; J. Teigler, Stroet, Van der Burg, Th. Bakker, G. Temming. R.K.A.F.C.: Popma; Stam, Hoeben; J. Verver, N. Tijm, Kleijbroek; P. Tijm, J. Tijm, C. Tijm, De Nijs, Heynis. Alkmaar: Duiveman; Norden. Schoonhoven; Bakker, Snel, Zwart; Groot, Roos, Bruin, Van Baden. Roemenie heeft Nederland en de R.I.S. ervan in kennis gesteld, dat het de Verenigde Staten van Indonesië zal erkennen. Nederlandse brengt Gezinszorg naar Oostenrijk Op uitnodiging van het bisschoppe lijk secretariaat van Linz (Oostenrijk) zal de inspectrice van de Katholieke Gezinszorg in het bisdom 's-Hertogen- bosch, mej. A. Schellekens, binnenkort naar Oostenrijk vertrekken om het in stituut van de gezinszprg aldaar te propageren en aan de oprichting ervan mede te werken. Het door HHYC, TOGO, BDHC en de Kieviten georganiseerde dames hockey tournooi belooft een succest e worden. In de week van 7 tot en met 11 April zullen touringteams uit Ierland, Rams- gate, Frankrijk en twee teams uit Schotland op Klein Zwitserland te Den Haag bijeen komen. Ook de dames teams van de organiserende verenigin gen benevens combinatie-elftallen van de districten Zuid-Oost en Noord zul len aan dit tournooi deelnemen. De deelnemers aan het Europees biljartkampioenschap driebanden, dat van 2 tot en met 5 Maart te Amster dam in het café de IJsbreker wordt georganiseerd zijn: Lagache en Siga ret uit Frankrijk, Van der Spigel en Dessart uit Belgie, de Nederlander We vers, de Zwitser Aberhard en Engel uit Oostenrijk. Nijmegen heeft zijn wandelvier daagse en Almelo krijgt aanstonds zijn wielervierdaagse voor touristen. Deze vierdaagse zal geheel in het genre van de Nijmeegse vierdaagse worden ge organiseerd alleen met dit verschil dat de deelnemers de tocht per fiets in- plaats van te voet moeten afleggen. Jeanette Altwegg (Gr.Br.), Andja Vrzanova (Tsj.) en Jacqueline du Bief (Fr.) zijn de grote favorieten in het kunstrijden voor dames. Bij de heren staan de Hongaar Kiraly, de Oostenrij ker Seibt en de Italiaan Fassi er het beste voor. Zo juist ontvangen: Pr. ENGELSE LUXE WEKKERS vanaf 8.45 SCHOORSTEENKLOKKEN met slagwerk, vanaf 60.20 Alle uurwerken onder volle garantie- Tevens uw adres voor alle voorkomende reparatiën. LAAT 181, t.o. K.K. kerk. DE KLOKKENZAAK IN ALKMAAR. MAANDAG 20 FEBRUARI a.s. van 19—21 uur geven wij in een zaal van café-rest. ,,'t Gulden Vlies", Koorstraat 25 te Alkmaar, gratis inlich tingen over het PIJNLOOS trekken van slechte tanden in EVIPANSLAAP en plaatsen van een V.. N. I. DIRECT NA HET TREKKEN. T., De Perponcherstraat 107, Den Haag. 01

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 3