*1 Kraak weerstond de Engelse stormlopen Enthousiasme contra techniek Profs waren niet in beste vorm Een zeer eervolle 1-0 nederlaag Vrouwencomité wenst gevitamineerde margarine Voor ideale reiniging van elk kunstgebit, ook plastic De „Pasteur" komt morgen in Amsterdam aan Kraak en Terlouw waren de besten Lekker en vol van smaak, zacht-smeltend op de tong. ewogen week-eind DONDJERDAG 23 FEBRUARI 1950 0RAYO KRAAK! Bravo Terlouvv! Bravo Oranjehemden, die gedoemd waren tot een roemloze nederlaag tegen de machtige Engelse profs. Dank voor de voetbalvreugde, die jullie ons, zfl het dan aan de radio, hebben bereid. Twee en zeventig minuten hebben de Britse grootmeesters tevergeefs getracht Kraaks veste te doorboren. Twee en zeventig minuten stond het Nederlands elftal pal, verrichtte de IJmuider-doelman de prachtigste saves, 4k>ok Terlouws stoere body op waar gevaar dreigde en speelden de overige negen landgenoten met een élan, waarop de gesmeerde Britse techniek geen vat kon krijgen. En toen dan eindeljjk in een fatale minuut Lofthouse erin slaagde Terlouw te ontlopen en Kraak met een hard onhoudbaar schot tot capitulatie te dwingen, toen bleek ook dit doelpunt niet in staat het moreel van onze wakkere ploeg te breken. Tot de laatste seconde gaven de Oranje-elf op het St. James Park te New Castle alles wat z(j aan enthou siasme konden opbrengen om een Huddersfield te voorkomen. Nederland verloor, maar deze eervolle 10 nederlaag tegen een ploeg, die weliswaar geen top-voetbal speelde, maar desalniettemin van behoorlijke sterkte was, kreeg de glans van een overwinning. De pessimistische verwachtingen om trent de uitslag van de wedstrijd te New Castle, die alom heersten, heeft blijkbaar een goede invloed gehad op het eergevoel van het oranjeteam. Wat er tijdens de reis van Hoek van Hol land naar de stad aan de Tyne is ge beurd weten we niet en het is ook niet belangrijk. Belangrijk is alleen, dat de elf oranjetrulen, die gistermiddag St. Jamespark betraden, geladen waren tot ln het topje van de pink. En deze geladenheid, dit enthousiasme is er de oorzaak van geworden, dat we, nu de strijd gestreden is, een eresaluut kun nen geven aan onze kranige ploeg. Ne derland heeft verloren, zeker, maar de wijze waarop deze nederlaag tot de kleinst mogelijke kon worden beperkt, dwingt alle respect af. Hoewel het Engels B-elftal, vooral als ploeg ongetwijfeld tegenviel, was da technische overmacht van de Brit ss profs toch groot genoeg voor het behalen van een ruimere overwinning. Dat de Engelse voorhoede er niet in slaagde meer dan één treffer te plaat sen heeft twee oorzaken: ten eerste het slechte schieten en in de tweede plaats het uitstekende spel van de ach terhoede van het Nederlands elftal. De beide backs, Potharst en Van der Sluys, verwaarloosden nogal eens de dekking van de Britse vleugelspelers dit had, indien Walters en Muilen beter in vorm waren geweest, nood lottig geworden maar verder speel de onze defensie een partij voetbal, die, ook in het Engelse kamp, groot respect afdwong. Meermalen bracht een red ding van Kraak, Terlouw of Stoffelen de handen op elkaar. Ja, ook Stoffelen, want zowel de aanvoerder als zijn clubgenoot Van der Hoeven doken tel kenmale in de defensie op, op critieke momenten zelfs nog bijgestaan door Rijvers en Lakenberg. Op zulke ogen blikken waarin de withemden, aange vuurd door 55.000 toeschouwers, naar voren trokken, vormde zich een muur van Nederlandse spelers voor het doel van Kraak, zonder dat er sprake was van paniekvoetbal. Alleen het plaatsen liet te wensen over. Toch nog aanvallen. De Nederlandse voorhoede had door het defensieve spel van de binnenspe- lers natuurlijk weinig stootkracht. Toch werden nog talrijke aanvallen on dernomen, waarbij ook Rijvers en La kenberg waren ingeschakeld en de rug' gesteun van de kanthalves Stoffelen en Van der Hoeven evenmin ontbrak. Dat dit mogelijk was tot in de laatste minuut van de wedstrijd, pleit voor de prachtige lichamelijke conditie, waarin dit Oranje-team verkeerde. Natuurlijk deed de vermoeidheid zich in het laat ste kwartier danig gelden, maar men zette de tanden op elkaar en vocht door. De Nederlandse aanval was, ook wanneer zij uit drie man bestond, toch nog gevaarlijk genoeg om het de Brit se verdediging danig lastig te maken. Vooral de linkervleugel Clavan-Rijvers sloot goed, terwijl Roosenburg weer zeer bewegelijk zich hierbij prach tig aansloot. De switches, die hij met zijn rappe linker huurlieden ondernam maakten het 't trio Milburn-Leuty- Eckerstey danig lastig. Kort voor het einde werd hij aan het hoofd gewond, maar keerde na een minuut terug. Lakenberg had als rechtsbinnen aan vankelijk eveneens goede steun van zijn buitenman Schrumpf, maar na de hervatting zakte de SVV-er bedenke lijk af. Het Engels elftal begon van meet af son met een ernst, die in een dergelijke Wedstrijd maar zelden door Engelse Profs wordt vertoond. Mannion. Shack- loton, Dickinson. Leuty en hoe deze beroemde profs allen ook mogen he ten. de gehele ploeg zette zich van het eerste fluitsignaal af voor de volle 100% in. Het Nederland* elftal, dat zich zo kranig weerde tegen de Engelse voetbalgrootmeesters. V. L n, r. staande: Schrumpf, Potharst, Van der Hoeven, Terlouw, Kraak, Cla- van, Stoffelen en Van der Sluyst zittend v. I. n. r.: Lakenberg, Roo senburg e» Rijvers. duidelijk en het is daarom een verheu gende prestatie dat het Nederlands elftal ten slotte het terrein verliet met een 1-0 nederlaag. De herinnering aan Huddersfield is hierdoor wel voor een groot deel uitgewist. Gedurende de eerste helft waren de Engelsen in de meerderheid, zonder dat ze er in slaagden dit in doel punten uit te drukken, zo vastbe raden en zeker speelde de Nederlandse verdediging. Vooral Kraak was in voortreffelijke vorm en hij onder scheidde zich door tal van prachtige saves. Zijn doelverdedigen stond op hoog internationaal peil en wettigde zijd verkiezing na het falen in de oefenwedstrijd volkomen. Overigens bepaalden de Nederlan ders zich niet tot verdedigen. Zij ope reerden door middel van lange cen ters, die meestal hun man vcrnden en dank zij dit accurate, open spel konden ook zij vele aanvallen opbouwen. De gelijke stand met rust was dan ook zeker niet onverdiend, want al had den de Engelsen doorgaans gedomi neerd, de geestdrift der Nederlanders vormde een voldoend tegenwicht. Vermoeidheid In de tweede helft was het dekken der Nederlanders, dat vóór rust nogal wat te wensen had gelaten, veel beter en de verdediging bood kranig het hoofd aan de veelvuldige Engelse stormlopen, waarbij Terlouw de mid- voor Lofthouse nauwlettend bewaakte Naar mate de tijd verstreek, deed de vermoeidheid zich bij onze landge noten gelden en de gastheren waren vrijwel voortdurend in het offensief. Vele aanvallen bleven echter steriel, doordat Shackleton en Mannion te veel en daardoor onzuiver schoten. De vleugelspelers, en met name de links buiten Mullen van Wolverhampton, waren trouwens ook niet erg goed op dreef. Toch werd de Vngelse druk ten leste te zwaar en in de 28e minuut slaagde Lofthouse er eindelijk in Ter- louw te ontlopen en een voorzet van links op te pikken. Zijn schot, zuiver geplaatst, gaf Kraak geen schijn van kans (1—0). Prachtig was steeds de wijze waarop de Engelsen hun aanvallen opbouw den. Ragfijn waren de passes in het middenveld waar de blonde Mannion en zijn collega Len Shackleton de voetballiefhebbers deden watertanden met hun prachtig spel. Maar in het strafschopgebied gekomen wisten de Britten zich niet meer los te werken uit hun ingewikkelde combinaties en, daar ook de vleugelspelers Muilen en Walters gedurende de gehele wedstrijd min of meer naar hun vorm bleven zoeken, kon de Nederlandse verdedi ging steeds op tijd ingrijpen. Bovendien was het schieten slecht verzorgd en men moest bij de Kraak van gistermiddag goed schieten zo dat het gevaar ondanks de voortdu rende aanvallen niet altijd groot was. De technische overmacht was echter Het Nederlandse vrouwencomité heeft zich met een schrijven tot minister Mansholt gewend, waarin het zegt, er de voorkeur aan te geven, dat de mar garine verplicht gevitamineerd wordt, ook al zou daardoor de prijs enigszins moeten stijgen. Het feit, dat vitamine A niet meer aan de margarine wordt toegevoegd heeft het comité verontrust. Een tekort aan voedsel lijkt nu vrijwel onafwendbaar, omdat, zo zegt de brief, de melk gedeeltelijk is afgeroomd, bo ter voor de meeste gezinnen te duur is evenals een geregeld gebruik van lever traan en groente en fruit, afgezien van de prijs niet in staat zijn het lichaam op peil te houden. Het comité hoopt, dat de minister de mogelijkheid zal willen onderzoeken, de toevoeging van vita mine A wederom verplicht te stellen. „Papieren" mobilisatie oefening der Kon. Marine Dezer dagen zullen verschillende niet onder de wapenen zijnde dienst plichtigen van de Kon. Marine een op dracht krijgen van het ministerie van Marine om een speciaal toegezonden kaart volgens daarbij gevoegde aan wijzingen in te zenden. Om misver stand te voorkomen wordt er Uier'nij de aandacht op gevestigd dat d:t een oefening betreft, waarbij geen dienst plichtigen zullen worden opgeroepen. De bedoeling is alleen te controleren of het systeem vafi oproepen in de praktijk voldoet. Deze oefening staat dus geheel los van enige herhalings oefening en niemand behoeft hiervooi daadwerkelijk onder de wapenen te komen, indien hij de hem schriftelijk toegezonden aanwijzingen nakomt. SIBAJAK MET EMIGRANTEN NAAR AUSTRALIË. Midden April zal de Sibajak met 850 emigranten naar Australië vertrekken. Het aantal gegadigden is veel groter. Er zijn dus veel teleurgestelden doch men verwacht, dat de reis van de Sibajak dit jaar niet de enige gelegen heid te zijn. Tast de natuurlijke kleur van lit® kunstgebit nwt aan! PRODENTA AMERSFOORT M P 395 De „Pasteur", het grootste troepen- schip ter wereld, wordt Vrijdagmiddag omstreeks één uur te Amsterdam ver wacht met aan boord 4000 militairer. uit Indonesië. Het zal technisch njet mogelijk zijn reeds dezelfde dag alle opvarenden naar huis te laten gaan. Mogelijk kun nen wel opvarenden, die in A'dam, Den Haag en Rotterdam wonen, de- barkeren. Zo mogelijk zullen in h.et strijd- ki achtenprogramma van vandaag van 18.3019 uur via Hilversum I mede delingen worden gedaan. Startverbod Nederlandse wielrenners in Belgie Naar wij uit Brussel vernemen heeft de raad van beheer van de Kon. Belg. Wielrijdersbond besloten aan de ren ners van Nederlandse nationaliteit tot nader order de deelneming aan weg wedstrijden te ontzeggen. Deze ver- bodsm&atregel kan eventueel tot de baanwedstrijden uitgebreid worden. De KBWB heeft naar verluidt deze maatregel getroffen bij wijze van re presaille tegenover de Nederlandse Wielren Unie die geen gevolg zou hebben gegeven aan het verzoek om tussenbeide te komen met het oog op de uitbetaling van prijzen en vergoe dingen die sedert verscheidene maan den door Nederlandse organisatoren aan Belgische renners verschuldigd zijn. Nog steeds schaats wedstrijden in 't Noorden Te Arvika in Centraal Zweden wer den gisteren internationale wedstrij den gehouden, waaraan onze landge- i noten Kees Broekman, Gerard Maarse, Wim van der Voort en Anton Huiskes deelnamen. De belangrijkste uitslagen waren: 1500 meter: 1. Maarse (Ned.) 2.32.4 (beste persoonlijke prestatie van dit seizoen); 2. Olsen (Noorwegen) 2.33.8; 3. Blomgren (Zweden) 2.35.9. 5000 meter: 1. Broekman (Ned.) 8.46.8; 2. Van der Voort (Ned.) 8.50.0; 3. Huiskes (Ned.) 8.57.2. y)AN de individuele prestaties der spe lers is in het kort het volgende te zeggen. Kraak in het doel was uitstekend op dreef. Hij was weer als vanouds en maakte geen enkele fout. Van beide backs was VanderSluys de beste. Hij verwaarloosde, evenals Potharst, meermalen de dekking van de Britse vleugelspeler, maar zijn wegwerken was beter en ook toonde Van der Sluys zich sneller dan de Ajacied. Terlouw was met Kraak de beste man uit de ploeg. Hij was overal en hij verzorgde de dekking van Lofthouse uitstekend. De kanthalves Stoffelen en Van der Hoeven hebben een goede wedstrijd gespeeld. Verdedigend viel vooral het spel van Stoffelen op. Van de voorhoe de was R ij v e r s de beste man. Hij wist samen met C1 a v a n het de Britse ach terspelers vaak erg lastig te maken. Clavan was snel. Zijn voorzetten waren goed, hoewel het vaak te lang duurde voor hij de bal speelde. En waar bleef het schot van de ADO-linksbuiten? Roosenburg paste zich bij dit vlug ge tweetal goed aan. De Sneker kwam af en toe tot een goed schot. De rechter vleugel was niet het sterkste deel van het elftal. Lakenberg was zeker voldoende en hij heeft evenals de ande ren hard gewerkt, mara de „finishing touch" ontbrak aan zijn spel. Schrumpf ten slotte, had een minder gelukkig de buut dan Van der Hoeven. Vóór de rust deed de SVV-er soms aardige din gen, maar na de hervatting kon hij er niet meer in komen. Kraak, die in prima vorm was, in doel met de gevaarlijke Engelse midvoor Lofthouse. V.tn.r.: Ter louw, Shackleton, Potharst, Loft house, Kraak. Donderdag hebben zich 120 leden van de Darul Islam met volle bewa pening bij een wachtpost van de TNI in Tjondong gemeld. Zij zijn als krijgs gevangenen ondergebracht. De Antwerpse Zesdaagse Na de sprints van gisteravond luidt de stand in de Antwerpse zesdaagse: 1. Van Vliet—Pellenaers (Ned.) 109 pnt.; 2. SchultePeters (Ned.) 56 pnt.; 3. KintSercu (Belg.) 35 pnt. Op een ronde: 4. Van Steenbergen— Bruneel (Belg.) 171 pnt.; 5. Koblet Van Bueren (Zwits.) 151 pnt.; 6. Lape- bieBruyland (Belg.) 47 pnt; 7. Oc- kers—Oollen (Belg.-Lux.) 40 pnt.; 8. Ryckaart—De Crot de Corte (Belg.) 29 pnt. Op twee ronden: 9. De Beukelaere Janssens (Belg.) 111 pnt.; 10. Van Est- Boeyen (Ned.) 22 pnt. De „Pasteur", een voormalig luxe schip van 30.000 ton. is het grootste schip, dat tot nu toe aan een Amster damse kade meerde. EVC-bonden protesteren tegen wapenzendingen Het kader van de Amsterdamse af delingen der bij de EVC aangesloten bedrijfsbonden heeft in een Maan dagavond in Krasnapolsky gehouden vergadering een motie aangenomen, waarin het zijn ongerustheid uitspreekt over het feit, dat op 1 Maart de wet op de Amerikaanse wapenleveranties bij het Nederlandse parlement zal worden ingediend. Reeds nu is be kend gemaakt, dat de wapenen in da Amerikaanse havens worden inge scheept. De bonden protesteren met klem tegen deze oorlogsvoorbereiding en eisen van de olksvertegenwoordl- gers, zich tegen deze wapenleveranties uit te spreken, omdat het Nederlandse volk geen oorlog, doch vrede wil. Het Harry Lime-theme, De waardering voor het Harry-Lime- theme, de bekende melodie uit de film The Third Man, neemt zo langzamer hand de afmetingen van een rage aan. Decca, die de originele filmopname op gramofoonplaten brengt, heeft hiervan in vier weken tijds niet minder dan 22.000 exemplaren verkocht. Gewoon lijk worde ner va n'n schlager 5000 tot 6000 per jaar omgezet. Een record was het schone lied „Er hangt een paarde- hoofdstel aan de muur", dat het tot een jaartotaal van 30.000 bracht. In het re cordcijfer van het Harry-Lime-theme zijn niet de aantallen platen verrekend, die door andere maatschappijen van andere bewerkingen zijn omgezet PATRICIA WENTWORTH 118 HOOFDSTUK XXXVII Het „inquest" gerechtelijke lijk schouwing was afgelopen. Uitspraak: moord met voorbedachte rade door Geoffrey Masterman. De gasten van „The Grange" verspreidden zich weer Miss Masterman ging naar een rust huis, de Tote's naar de kostbare en on gemakkelijke woning, waar mrs. Tote zich altijd een indringster gevoelde, Moira Lane naar de flat van drie ka mers, die zij met een vriendin deelde Miss Silver zou bij Dorinda blijven tot na de begrafenis en dan naar de stad terugkeren. Dorinda wist niet precies wat daarna te doen. Ze kon weer naar de Heather Club gaan en proberen een andere be trekking te krijgen. Maar aan de an dere kant: Waarom zou zij dat eigen lijk? Twee moorden en een erfenis, die zij niet dacht te behouden verander den niets aan het feit, dat zij de secre taresse was van mrs. Oakley. Zij legde de vraag aan Moira Lane voor, die een rookkringetje uitblies en „dat klopt!" zeide. Toen voegde zij er lachend bij: „Vraag het Justin!" De vraag werd hem gesteld. Of eigenlijk niet regelrecht. Dorinda gaf te kennen, dat er geen reden was, om niet naar de Oakley's terug te gaan en hij antwoordde: „Ook een opvatting!", waarna hij de kamer uitliep. Hij sloeg niet met de deur, omdat Pearson juist met het theeblad binnenkwam, maar Dorinda kreeg de indruk, dat anders een harde slag zou zijn gehoord. Na de thee wandelde zij naar Mill House en werd in het rose boudoir ge laten, waar de Oakley's thee hadden gedronken. Doris nam het theeblad mee, Martin Oakley verdween na een handdruk. Zo bleef Dorinda alleen met Linnet, die in een van haai rose négli- gees op de met rose en blauwe kussens overladen divan lag. Dorinda vond haar op een figuurtje van Saksisch porselein lijken, een beet e beschadigd, om 't zo uit te drukken, maar zicht baar opgevrolijkt. Het dramatische stempel, dat zo slecht oi, haar type paste, was verdwenen. De schaduw onder de vergeet-mij-niet-ogen deed niet langer aan een blauwe plek den ken en er was enige natuurlijke kleur zichtbaar onder het fijne kunstmatige tintje. De ontvangst was heel vriende lijk, ja uiterst hartelijk. Ze hield lange tijd Dorinda's hand vast, terwijl ze haar met vochtige ogen aankeek en zei, dat alles zo erg was geweest. Dorinda was 't ermee eens en kwam dadelijk tot de zaak. „Ik zou nu elke dag kunnen terug komen". Nu werd de hand losgelaten en Kwam een met kant omgeven zakdoek in ac tie. Vriendschappelijk klapjes gevend, mompelde mrs. Oakley, dat alles zo moeilijk was. „U wilt liever niet, dat ik kom?" Er volgden meer handeklapjes. „O, dat is het niet „Wilt u me dan zeggen wat het wél is?" 't Had heel wat voeten in de aarde Dorinda moest denken aan het vangen van een vogel met beschadigde-vleu gels. Juist als je dacht hem te hebben fladderde hij weg en kon je opnieuw beginnen. Maar ten slotte kwam het er toch uit. Er waren veel herhalingen van woorden als „Martin vindt" en ..pijnlijke herinneringen" en een erg gejaagde opmerking over „het dode verleden" Maar in duidelijker taal en meer op-de-man (of vrouw) af, dan Linnet Oakley zich durfde permitteren. kwam 't erop neer, dat Dorinda te veel wist. Wat snikken, wat zuchten, wat klapjes, maar déér ging het om- „Natuurlijk zullen we dadelijk op nieuw trouwen en niemand zal ooit iets weten. De inspecteur van Scotland Yard heeft ons dit beloofd, tenzij het nodig zou zijn in 't proces tegen de moordenaar. En dat zal wel niet, niet waar? Martin zegt: we moeten alleen de plechtigheid nog eens doormaken en dan kunnen we alles vergeten. Ik ben er zeker van, dat je dit zult begrijpen Zie je, het was zo verschrikkelijk, om dat ik soms dacht, dat Martin het ge daan had niet mr. Carroll natuur lijk, maar Glen. En Martin dacht, dat ik misschien schuldig was, nogal erg dom van hem. want ik zou er nooit de kracht toe hebben gehad en ook nooit zo slecht zijn geweest. En er was een tijd. dat ik dolveel van Glen hield heus waar en ik zou hem nooit kwaad hebben gedaan. Ik kan dat niet aan Martin zeggen, omdat hij zo heel erg jaloers is, maar juist daarom was ik zo bang". (Wordt vervolgd) Een man moet zich richten naar een nieuw doel zodra het oude te gronde gaat. ERNEST SHACKLETON Hef Radioprogramma VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. 6.00 Leger des Heils- kwartier. 6.15 „De stem van de Christelijke Vakbeweging"'. 6.30 Regeringsuitzending. 7.15 „De muziek bij nader inzien". 7.40 „Van daag". 8.05 Fantasie en melodie. 9.00 Fami lie-competitie. 9.35 Weer terug in de grote Studio-zaal. 10.05 Gram.mimek. 10.15 De \aart der volken. 10.35 Ouverture „Alceste". 10.45 Avondoverdenking. 11.15 De verkiezin gen van Engeland. 11.20 Gram.muziek. 11.45 Ivondmelodie. HILVERSUM H, 415 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. 6.15 Sportpraatje. 6.80 Toon Hermans. 6.40 Zwerftochten door On tario en Quebec. 7.00 Het klokje van zeven uur. 7.05 Hugo de Groot en zijn Avro-orkest. 7.30 De Radio Volksmuziekschool. 8.05 In het Radio-Zoeklicht. 8.15 Het Radio Philharmo- nisch-orkest. 9.15 Avondschool voor iedereen. 9.40 Muziek-discussie. 10.30 Maria Zamora en haar Z.-Amerikaanse orkest. 11.15 Sport- actualiteiten. 11.30 Filmmelodieën. 11.45 En gelse verkiezingen. 11.35 Filmmelodieën. VOOR VRIJDAG HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. 8.15 De ver kiezingen in Engeland. 8.22 Te Deum Lau- damus. 8.45 Solisten-concert. 9.15 Ochtend bezoek bij onze jonge zieken. 9.30 Concert. 10.30 Morgendienst. 11.00 Fluitrecital. 11.30 Jiarmonie-muziek. 12.00 NCRV-koor. 12.33 Bach-progïamma. 1.15 Harpen-ensemble. 1.35 Promenade-orkest. 2.10 Duo Piet Nijland. 2.40 Van oude en nieuwe schrijvers. 3.00 Neder lands Kamerkwartet. 3.30 Gram.muziek. 3.40 „Holland, land en stad". 4.00 De negen Za- pakara's. 4.30 Nederlands Kamerkoor. 5.00 Amsterdams Kamermuziek gezelschap. 5.30 Un der de Fryske flagge. 5.45 Goede winterfoto's. 6.00 Geestelijke liederen. 6.15 „Democratie en Welvaart". 6.30 Strijdkrachten. 7.15 Regerings uitzending. 7.35 Gram.muziek. 7.40 „Vandaag" 3 05 Disco-actualitieten. 8.15 Youth for Christ Rallye. 9.15 Philharmonisch-orkest. 10.15 Popu laire Orgelbespeling. 10.45 Avondoverdenking. 11.15 Selectie uit selecties. HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. 8.10 Orgel spel door Johan Jong. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Symphonie-orkest. 9.35 Promenade-orkest. 1C.00 „Thuis". 10.05 Morgenwijding. 10.20 New Mayf air-orkest. 10.30 Voor de vrouw. 10.45 Omroepkoor. 11.05 Vliegen vangen. 11.25 Jan Vogel. 12.00 Tos Carpay. 12.45 En gelse verkiezingen. 1.15 The Avroleans. 1.45 This is America. 2.00 Kookkunst. 2.20 Ballet Pusse. 2.35 Lilia d'Albore. 3.00 Boekenschouw. 3 20 Het Omroep-Kamerorkest. 4.00 De Ram blers. 4.30 Tussen twaalf en zestien. 5.00 Zuid-Amerikaanse klanken. 5.20 Wij en do muziek. 6.15 De Vara feliciteert. 6.35 Vin- oentino. 7.00 Denk om de bocht. 7.15 Sil- vestri-kwartet. 7.30 Gelovige mensen. 7.45 ,.Een Radiokrabbel". 8.05 „Boeken". 8.10 Röntgenkwartet. 8.30 „Mensen aan het werk". 9.00 Men vraagten wij draaien. 9.25 Aether-forum. 9.55 Buitenlands weekoverzioht 10.10 Pennies from heavfen. 10.40 „Vandaag". 10.45 Avondwijding. 11.15 Philadelpbia- erkest. RADIODISTRIBUTIE-DIENST LIJN III: 7.05 Gram. 7.30 Kron. 7.40 Gymn. 7.50 Ravel. 8.05 Concert. 9.05 Gram. tO.lO Verz.progr. 11.00 Orgel. 11.30 NWDR: Piano-duo. 12.00 VI. Br.: Z.-Afrikaanse mu ziek. 12.32 Orkest Ferrari. 1.15 Fr. Br.i Gram. 2.15 Populair programma. 3.00 Eng. L.P.: Victor Silvester. 3.30 Mil.-orkest. 4.00 Gram. 4.30 Orkest Loiss. 5.00 Ensemble Alexander. 5.30 Kootwijk: Batavia. 6.00 NW DR: Orkest Geraldo. 6.30 VI. Br.: Voor de soldaten. 7.30 Filmrevue. 7.45 Gram 7.50 leuilleton. 8.00 Fr. Br.: Gevar.-programma. 9.35 Litteraire causerie. 9.50 Gram. 10.15 Verz.progr. 11.05 Gram. LIJN IV: 7.15 „Bonjour le Monde" 7.30 Eng. H.S.: Orgel. 8.10 Concert. 9.00 Kook- praatje. 9.10 Gram. 10.00 Lux.: Ménage et Musique (VI. en Fr.). 11.15 Wijding. 11.30 Gram. 11.45 Pianospel. 12.00 Eng. L.P.: Or kest Rabin. 12.30 Orkestmuziek. 1.00 Orgel. 1.15 Lig'ht Concert-orkest 2.Q0 VI. Br.: Gram. 2.45-3.35 Schoolradio, i.40 NWDR: Gevar. muziek. 4.30 Eng. H.S.: Orkset Loss. 5.00 Fr. Br.: Ber. 5.10 Verz.progr. 5.40 Piano. 6.00 Voor de soldalen. 6.30 Eng L.P.: „String Choir". 7.00 Sandy Macpherson 7.15 Dansor- kest Wilson. 7.45 Hoorspel. 8.00 Eng H.S.: Gram. 8.30 Eng. L.P.: „Up the pole" 9.00 BBC Var-orkest. 9.45 Fanfare-muziek. 10.30 Beromünster: Preludes voor piano. 11.15 „To- pio for to-day". 11.20 Schlager-competitie.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 5