Wat zullen de concurrenten van Alcmaria en De Boys doen? AGENDA Coöperatie is belangrijk opvoedings instrument voor boerenstand Van allerlei in de Schoorlse Raad NY.ALKMAARSE WASSERIJ Steenis met eer van het stoffelijk :r Steenis, die In iag op Donderdag il Maandagmiddag arpseer vanaf het leegruimte is en kan dwingen zich bevoegdheid van r uitgebreid moe- leersmoeilijkheden. nen in de binnen zeer moeilijk. Het een andere ver- werkstelligen en van de stad onge il over afzienbare worden ingesteld, andachtig zal be- htte het onjuist de innemersingel niet sweg aan te dui- aar op het beruch- Bergerbrug slechts niet verantwoord i Alkmaarse Hout een parkeerplaats Koekenbier. Zo- Amsterdam-Den zijn, zal het ver- ■g wel onlast wor- wachtplaatsen bij is van de NACO is Waarschijnlijk kun- n in overleg met ipgelost. De Brandwacht, betoogde dat men an een brandwacht zal komen met de tertrek van de ar: de vrijwillig- van een vaste :n ten gevolg heb- nctionarissen, die enige werkzaam- onnen geven. Door sluiten met rand- t men de mobiliteit rijgt hij een uitge- van mening dat van de Zaterdag waren stuit. Het is de verlichting, Iet is gebleken dat eneigd zijn belang de kosten, en desbetreffende emeester mede, dat oneelsleden van de die het zware en vanzelfsprekend ontzien. Het is ze- ing dat door de n vuilnis ophalen leel gevergd wordt Spreker toonde iet feit dat er geen ast die de nieuwe lebben. Het beroep i medete wei ken, daan. Er zal bij de vame hoofdopzich- eld, die de direc- kan bijstaan Deze zal speciaal be- vuilnisophaaldienst iel. SPLEIN WORDT SD. mededeling Was, an de gemeente, de n de NACO tot ft geleid. De beide lebben zich bereid 216.000 voor hun aemen. De verbou- zal nu spoedig een nen. irk en de Linden- et afdoende verhe ien zal alle tjjdelij- Een die nodig zijn. itoogde dat de ge- iet verantwoorde- erhoud van de Re- t voor het trottoir Alkmaars grondge- neter uit de gevels le Regulierslaan en waar de tuinmu- et de bevoegde in getreden over het erneterrein aan de men "er op gewe- 'onnen funderingen liggen. Het Rijk afstand doen van a mogelijkheid niet irden geacht dat i zullen verrijzen. Woningbouw, ngsplan nog niet thans nog niet be- scholen gesticht de schoolbesturen it hunne over te wijfelde het of er a grond is voor arende niet-milital- le het te betreuren een grond is waar- bouwen Nu blijkt od Alkmaar is: de litgebreid wor-'en. niet verantwoord in de Egmonder- d worden opgeof- ovele randgemeen- terrein kunnen af ter zeide enigszins :n te zijn door de a bouwactiviteit; woningbouw heeft geen enkele aan- il niets nalaten om iuwen als maar s. tting geschorst tot jkt het niet moge- nok de plaatsruim- van de avondver- odat dit tot Maan ogen De vergade- icht ongeveer half egroting werd met communisten te- zigd aangenomen. Red.) ZATERDAG 25 FEBRTTARI 1950 Ondanks dat Alcmaria en Alkmaarse Boys morgen niet in het veld zullen komen voor een competitiewedstrijd is bet voor deze ploegen een zeer belang rijke dag. De withemden spelen slechts een vriendschappelijke wedstrijd tegen West-Frisia, doch zullen met spanning de uitslagen afwachten van de wedstrijden VriendenschaarZaandijk, AFCHVC en UWRapiditas, terwijl de gebiokten zullen wachten op de uitslagen van KW—Bioemendaal, WMS—Velsen en DCG Hollandia. Reeds eerder schreven wij dat de positie van Alcmaria en de Boys allesbehalve roflskleurig was, doch het is in ieder geval toch zo dat beiden de beslissing nog in eigen hand hebben, hoe ook de uitslagen van Zondag zullen zijn. Op eigen veld krijgt Alcmaria nog bezoek van Volendam, Vriendenschaar en Zaandijk en uit wordt gespeeld tegen Zaandijk, UW, HVC en Elinkwijk. Uitgezonderd de laatste twee wedstrijden moet het voor Alcmaria toch mogelijk zjjn winst te behalen uit die andere vijf ontmoetingen maar dan zuilen ook alle spelers doordrongen moeten zijn van de ernst van de toestand. Zo is het ook met Alkmaarse Boys. Het bezoek van Bioemendaal en KW kan winst beteke nen. evenals de uitwedstrijden tegen Hollandia en KW. Als deze vier wedstrij den gewonnen worden dan behoeven de gebiokten zich niet ongerust te maken als van Velsen (thuis) en OWO (uit) wordt verloren. Als de elftallen van Alcmaria en de Boys de komende wedstrijden met in- Czt van alle krachten, in goede ver- gtandhoudmg en zonder onderlinge rivaliteit, gaan spelen zullen degrada tiewedstrijden niet nodig zijn. Dan zul len zii zich het spelen van heel wat vretbal „gevechten" besnaren en dan is het voor ons niet noodzakelijk van die drama's verslagen te maken. HSV komt bij Randers Randers heeft Zondag weer een las tige thuiswedstrijd. HSV, dat in het begin van de comoetitie zo'n slecht fi guur sloeg doch thans tot de kam- pioenscandidaten behoort, komt naar Alkmaar. Het zal daar in het Ooije- vaarsnest een harde strijd worden claar de verliezer praetisch voor een kans on de titel is uitgeschakeld. RK AFC krii^t de hekkensluiter van haar afde ling, De Rijp. op bezoek en zal dus zo goed als zeker de punten thuis houden Tweede klassers. Het meest waarschijnlijke is dat Alc maria met Zaandiik en Vriendenschaar om de één na onderste plaats strijd za1 moeten leveren. Het zou daarom voor de withemden voordelig zijn als deze clubs de punten zouden delen UW zal de Dunten wel niet aan het bezoeken de Rapiditas afstand enHVC geven wii een goede kans om met winst bij AFC vandaan te komen. Tn 2 B wordt alleen de wedstriid OSVVelox gespeeld die vermoedelijk door de Oostzaners zal worden gewon nen. Derde klassers. HRC zal er goed aan doen de wed strijd tegen Zilvermeeuwen te winnen daar anders de achterstand op Always Forward te groot wordt. ZSGO krijgt in de Zaan aan ZVV een harde noot te kraken en ook QSC, de leider van 3 B heeft de wedstriid tegen IW noa niet gewonnen DTS. dat zelf niet speelt, zal met spanning wachten op de uitslag van de wedstrijd SuccesADO In 3 C kan DCG van Hollandia win nen en ook Velsen geven wij een zeer goede kans op beide punten in de ont moeting tegen WMS Als Bioemendaal van KW wint zal Alkmaarse Boys wat minder ongerust de komende wed strijden tegemoet zien. Clubs uit de omgeving Bergen heeft nog zware wedstrijden voor de boeg. Morgen wordt tegen Texel gespeeld en het zal een zware taak blijken om die wedstrijd te winnen. Het is echter nodig als de Bergenaren tenminste nog een kans op 't kampioenschap willen behouden. Als het hen mocht gelukken staat er nog een bezoek van Grasshoppers te wach ten en een uitwedstrijd tegen BKC. Zelfs als Bergen alle drie de wedstrij den weet te winnen is zij nog geen kampioen. Hiervoor is nodig dat Watervogels nog een paar verliespun- ten oplopen hetgeen zeer goed mo gelijk is daar de leiders nog tegen Wieringerwaard en BKC moeten spe len. Dat Vrone in staat zal zijn in haar uitwedstrjid Watervogels de voet dwars te zetten is niet waarschijnlijk Schoor] gaat naar Grasshoppers en normaal gesproken komen deze Duin- kanters met een nederlaag terug. De Alkmaarse elftallen Alcmaria: Afink, Maasen, Baden- huyzen; Wit, Helderman, Was- sink; Pluymers, Ditsel, Van der Lek, Schmidt en Genefaas. Randers: Vethaak; Klepper, Van der Plas; Barbuio, Sol, P. Teige- ler, Stroet, Tromp, Van der Burg, Bakker en J. Teigeler. RKAFC: Popma; Stam, Moeben; Verver, N. Tijm, Kleybroek; P. Tijm, J. Tijm, C. Tijm, De Nijs en Meyer. Alkmaar: Duiveman; Norden, Schoonhoven; Bakker, Roos, Zwart; Bruin, Roos, Bruin, Ger ritsen en Snel. Verstikkende rook aan de Mient Bijna was hedenmorgen de zaak van de heer Wiegman aan de Mient in vlammen opgegaan. Gelukkig werden nog juist op tijd de vlammen met be hulp van enig zand gesmoord. In één der achterkamers van de zaak in vis- artikelen werd een nieuwe vloer van beton gelegd, waarover heen een laag je asfalt en teer zou worden aange bracht. Toen echter de teer op een primus stond te koken, viel deze om en ontwikkelde zich een zodanige rookko lom, welke het ergste deed vrezen. Met gebruikmaking van zand werd echter het vuur, dat zeer weinig schade aan richtte, geblust, zodat verdere gevolgen uitbleven. Verbouwing in het Fnidsen Het is een bekend feit, dat een groot deel van de percelen in het achterste deel van het Fnidsen in een min of meer bouwvallige staat verkeren. On langs is een van die oude gebouwen herschapen in een nieuwe woning en het stemt tot vreugde, dat gisteren weer een pand. dat praetisch op inval len stond, geheel is gerestaureerd. Vlessings touw- en garenhandel heeft dat pand door aannemer Schouten zo danig laten veranderen, dat er een uiterst modern gebouw uit voort is ge komen, waar het kantoor en pakhuis van de firma Vlessing zich thans heb ben gevestigd. KNAAPJE VIEL VAN KAR EN WERD OVERREDEN. Een vijfjarig jongetje, dat naast zijn vader zat op de bok van een paard-en- wagen, kwam gistermorgen op de Nieuwesloot te vallen toen het gespan plotseling moest stoppen voor een mo torrijder. Het knaapje kwam terecht tussen het paard en. lemoen en werd daarna door een der voorwielen van de wagen overreden. Hij werd door zjjn vader naar het ziekenhuis gebracht, waar men hem later op de dag ont sloeg. De jongen is nu onder behan deling gesteld van zijn huisarts. Feestelijke afscheidsavond voor de militairen De militairen, die in Alkmaar zijn ge detacheerd, gaan de stad veriaten. Ter gelegenheid hiervan werd gisteren in het Gulden Vlies een afscheidsavond gegeven, welke werd verzorgd door de cabaret-groep „Hollands Glorie", onder leiding van Jan Brouwer. Luitenant Van AJphen heette de vele aanwezigen, on der wie zich bevonden overste Lende- ring, de Bataljonscommandant, de eompagniecommandant kapitein Koppe- nol, luitenant Hilbrands, zomede de veldprediker en de aalmoezenier, van harte welkom. De cabaret-artisten hebben in een vlot tempo de bijna geheel gevulde zaal aan genaam bezig gehouden. Met zang, schetsen en muziek werd de avond ge vuld. De medewerkenden mochten veel hartelijk applaus in ontvangst nemen. Vooral de acordeonvirtuozen „Les deux Chéries" verwierven grote bijval. Hun potpourri van oud-Hollandse liedjes werd uit volle borst meegezongen. Ook de acrobatiek van Ie gebroeders Veld hoven vond veel waardering. De ver schillende ten uitvoer gebrachte stan den toonden hun vakmanschap op dit gebied. Verder noemen wij nog de he-' ren Brouwer, Van Heelsbergen en Van Zwieten, die het geheel completeerden Mocht het humoristische gedeelte van het programma af en toe wat teleurstel lend zijn, de overige nummers brachten het geheel op een behoorlijk niveau Aan het slot van het programma dankt' kapitein Koppenol de artisten voor hun medewerking, waarbij de dames bloe men werden overhandigd. Er werd nog enige uurtjes gezellig gedanst onder leiding van de heer H. W. Arendsen. NIEUWS VOOR EMIGRANTEN De Christelijke Emigratie-Centrale Noord-Holland zal Donderdag 2 Maart in Het Wapen van Heemskerk een be langrijke bijeenkomst beleggen, waarop bekende sprekers het woord zullen voeren en enkele films worden ver toond. Zij die zich voor emigratie inte resseren, zullen er goed aan doen deze vergadering te bezoeken. Ditmaal wor den Canada en Zuid-Amerika onder de loupe genomen. PERSONALIA In de rechtbank te Rotterdam werd benoemd als rechter mr. P. J. C. Schip per, geboren te Alkmaar. (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) ZATERDAG Harmonie Theater, 7 en 9.30 uur: De drie musketiers (14 jaar); Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: De idealist (18 jaar); Cinema Americain, 7 en 9.30 uur: Huwelijk in de schaduw (18 jaar); ABT, 8 uur: Black Bart, de vrijbuiter (14 jaar). Wapen van Heemskerk, 7.30 u.: Open bare demonstratieve vergadering van de Bond voor StaatspÈnsionnering. ZONDAG Bioscopen als Zaterdag. Aanvang 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. (ABT 2, 5 en 8 u.) MAANDAG Harmonie Theater, 8 uur: De drie Mus ketiers (14 jaar); Victoria Theater, 8 u.: De Idealist (18 jaar); ABT, 8 uur: Black Bart, de vrijbuiter (14 jaar); Cinema Americain, 8 uur: Huwelijk in de schaduw (18 jaar). Gulden Vlies, 8 uur: Alkmaarsche Kamermuziekvereniging, Samuel Brill cello en Herman van Roon aan de vleu gel. WESTERWEG TEL.2670 UITMUNTENDE r WAS BEHAN DELING DE LEZING VAN MART POS Mevr. Mary Pos verzoekt ons te mel den, dat zij over de landskinderen op bepaalde eilanden in de West niet ge zegd wenst te hebben dat deze „liever niets doen". Zij worden teveel verwend, maar ook zijn er de invloeden van kli maat en ras. Van krotwoningen is, in tegenstelling met de Engelse eilanden, geen sprake. Wat betreft de verpleeg sters der melaatsen: dit moet zijn non nen. OPENBARE VOORDRACHTAVOND BLAVATSKY-LOGE Voor de Blavatsky-Loge der Theoso fische Verenignig Ned. afd. spreekt in Valks Lunchroom, Houttil, Maandag de heer K. Borsten over het Sacrament van de Arbeid. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN Zondag 26 Febr. zal de apotheek van de heer G. Kruisinga, Koorstraat 47, voor het publiek geopend zijn. In deze apotheek wordt gedurende de volgen de week de nachtdienst gehouden. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Zondag 26 Februari zullen beschik baar zijn de huisartsen dr. K. H. Kolk, Geestersingel 36 (telef. 2017) en dr. Jb. Maats, Steynstraat 1 (telef. 2387). Ook hij was het niet De heer C. C. Fuhrman in de Ach- terdam, die ook schoenmaker is, heeft ons verzocht te willen melden, dat ook hij de door ons gesignaleerde dieren beul niet geweest is. Wij voldoen hier aan bij uitzondering, uitsluitend omdat hij zo dicht bij de Appelsteegbrug woont en dus de dader zou kunnen zijn. Voor verder wonende schoenma kers kunnen wij natuurlijk geen uit zonderingen meer maken. Heiloo DAMCLUB HEILOO Doordat Tuinman remise speelde tegen Sprenkeling en De Graaf won van Schurer en zijn afgebroken partij tegen Dekker tn remise eindigde, staan zij thans gelijk aan de kop. De stand is nu: K. Tuinman 1623; to. de Graaf 1623: J. Geuzenbroek 1517: A. Dekker 1517; H. Verver 1617: J. Spren keling 15—16; J. de Geus 15—14: P. Beu kers 14—9: C. Adrichem 159: S. Schurer 15—7. Afgebroken partijen: C. de Graaf— A. Dekker 11: J. GeusebroekA. Dek ker 11. Groep 1: A. DekkerJ. de Geus 02; K. Tuinman—J. Sprenkeling 11; C. Adri chemH. Verver 02: J. GeuzebroekP Beukers, afgebr.; C. de GraafS. Schurer z-o. Groep II: A. KroonS. de Geus 11: J. Spaans—W. Hooggenboom 02; P. Oud A. Wintertak 11; D. Langedijk—Jb Helder 2—0; C. de Jong—B. Hofman 1—1. Groep Hl: Snel—A. Sprenkeltag, afg.; B. SluismanSlijkerman. afgebr.; C. Lies hout—Weyers 2—0. GESLAAGD. Bij het laatst gehouden bondsexamen van de C. B. L. te Beverwijk slaagden voor machineschrijven de dames C Keyzer, A. Bos, R. Castricum. H. Du- mont en de heer J. Lutsenaar; voor stenografie de dames A. van Rossum en A- Hoetjes. Voor coupeuse costuum en mantelvak slaagden in Den Haag de dames Cor- rie Stuveling en Tinie Hartog uit Hei loo. Te Haarlem slaagde voor costu- mière de dames M. Elings. Afra Ruy- ter, mevr. Couwenhoven uit Heiloo en M. Bosman uit Akersloot en L. vd Wou- de uit Egmond-Binnen en N. Beentjes uit Castricum. Heer-Haqowaard 'CLUBNIEUWS HUGO-BOYS Voor Zondag fe het volgende programma vastgesteld: Callantsoog I—Hugo Boys I, aanvang 2 uur; vertrek kwart over twaalf per bus van Slijker man. Scheidsrechter C. W Viset. Hugo Boys—Sint Boys I, aanvang 2.30 uur. Scheidsrechter A. P. Groen. Terrein dienst B. Molenaar en C. Doodeman, (Om 11 uur op het veld aanwezig zijn) Hugo Boys Jun.—Kolping Boys Jon., aan vang 1 uur. Scheidsrechte» A. P. Groen. Duinranders A—Hugo Boys A, aanvang 1.15 uur; vertrek om 12.15 uur, ook met de bus. Scheidsrechter J. H. Vriesman. Geleider Jn. Doken. De wedstrijd Hugo Boys b—LSW c is uit gesteld. Het eerste en het tweede elftal hebben moeilijke tegenstanders. Zij ontvangen hun zwaarste tegenstander. Pim, Pam en Pom op avontuur in Luilekkerland 6. Pim, Pam en Pom kunnen echter denken aan die lantaarnpalen van mar- Luilekkerland niet vergeten. Ze praten sepein", zegt Pam. „Ja en vergeet die er de hele dag over en als hun vriend- drop-lollies niet. Die groeien er zo je Wetsnavel komt aangevlogen, moet maar in het gras!" Wetsnavel heeft ook hij het hele verhaal noren. „Het js nauwlettend geluisterd. „Zo en hoe jammer dat het maar een sprookje is", heet dat land dan wel?" vraagt hij zegt Pam zuchtend. „Ik zou best in „Heel gewoon Luilekkerland", roept zo'n land willen wonen!" „Ik ook", Pim. „Ja, het is jammer, dat het maar roept Pom. „Och, laten we er maar een sprookje is!" „Oh, had dat dan niet meer over praten. Het water krijg meteen gezegd. Luilekkerland bestaat ik in mijn mond als ik aan die gebra- well" roept Wetsnavel uit. den worstjes denk". „En ik moet steeds Behalve directe ook vele indirecte voordelen Redevoering van H. D. Louwes te Alkmaar Op de gisteren in het Gulden Vlies te Alkmaar door de propagandacom- tnissie van de Coöperatieve Aan- en Verkoopverenigingen van de Ring Am sterdam georganiseerde provinciale bij eenkomst sprak de heer H. D. Louwes, voorzitter van de Stichting van de Landbouw, van het K.N.L.C. en het bestuur van het Centraal Bureau over de belangrijkheid van de coöperatie en de indirecte voordelen, die deze instel ling de boeren en tuinders, naast het materiële profijt biedt. De coöperatie, aldus ving de heer Louwes zijn betoog aan, is een belang rijk opvoedingsinstrument van onze boerenstand, dat voor de toekomstige leiding van ons organisatieleven eer goede leerschool vormt In deze orga nisatie ontstaat het gevoel voor bur gerzin en voor samenwerking. Afge zien van de geldelijke voordelen, die de coöperatie de leden brengt, is zij een grote steun voor de standsorga nisaties, die zonder de deskundige medewerkers uit de coöperatie hun taak maar ten dele zouden kunnen volbrengen. Had men niet de beschik king over de coöperaties, dan zouden dt boeren en tuinders door de Over heid worden geregeerd in plaats van zelf mee te kunnen regeren. Nederlandse belangen. De coöperaties dienen zuiver Neder landse belangen, zij zijn even Neder lands in hart en nieren als de boeren zelf en dit schept een sfeer van ver trouwen, die bij het overleg met de regering van niet te onderschatten be lang is. Spreker haalde als voorbeela aan het beeld, dat men te zien zou krijgen als de zuivelindustrie niet voor een belangrijk deel coöperatief zou zijn georiënteerd. De kans zou zeer groot zijn. dat deze industrie in handen zou vallen van wereldcon cerns, als b.v. Nestlé. Dit is thans niet het geval Hetzelfde geldt voor de coöp. vleesindustrie, de boerenleen banken en andere organisaties. In d- Bedrijfschappen spreekt de boer een woordje mee dank zij zijn coöperati- Hij heeft thans du: invloed op een terrein, waar hij anders nooit enigr zeggenschap zou hebben. Eenzelfd- situatie vinden wij bij het centraal Orgaan voor Overleg met het Buiten land, dat handelsbesprekingen voert met andere landen en waarin o.a. ver tegenwoordigers van de Stichting van de Landbouw zitting hebben. Het is dus duidelijk, aldus de heei Louwes, dat wij langs de weg van de coöperatie tot grote invloed zijn ge komen. Spreker wees er vervolgens op, dat de coöperatieve bedrijven per dag 40 45.000 arbeiders in dienst heb ben hetgeen hen tot de grootste nfj ver-heid in Nederland bestempelt. De heer Louwes sprak verder over de P.B.O. en het toekomstige Land bouwschap en meende, dat de verant woordelijkheid straks bij de plaatse lijke besturen zal moeten rusten. Hi] vreesde, dat de Overheid bij de P B O een te grote macht zou krijgen, waar voor hij ernstig wilde waarschuwen. Geen communisme. Tot slot merkte de spreker op, dai hii in geen enkel opzicht bevreesd was, dat de coöperatie zou kunnen lei den tot collectivisme. Het door parti culieren aangeroerde spookbeeld van het commmunisme achtte hij 'niet aanwezig, omdat de coöperatie een or ganisatie is van de leden zelf. Met d? opwekking de offensieve geest nirri- mer te laten verzwakken, besloot de heer Louwes zijn aandachtig beluis terde uiteenzetting. Nadat verschil lende uit de vergadering gestelde vra gen waren beantwoord, sloot de voor zitter van de propaganda-commissie de heer R. Spikman. deze laatste kaderbijeenkomst van dit seizoen. Nieuwe gemeente ontvanger beëdigd De Schoorlse raad kwam Vrijdag avond in openbare zitting bijeen onder voorzitterschap van burgemeester mr. Jochans. Wethouder Selhorst was nog wegens ziekte afwezig. De raad ging accoord met het voor stel van B. en W. om de datum van ingang van de benoeming van de nieuwe ontvanger vast te stellen op 15 Maart a.s. De nieuw-benoemde ontvan ger, de heer J. de Witte, werd vervol gens beëdigd. Een lange rij van ingekomen stuk ken werd voor kennisgeving aangeno men, en een zevental betrekking heb bende op drankwetvergunningen in handen van B. en W. gesteld tot het uitbrengen van prae-advies. Op het verzoek van de heer H. v. d. Kamer om aan hem te verkopen het oude schoolgebouw met terrein voor de som van f 15000 besloot de raad overeenkomstig het voorstel van B. en W. afwijzend te beschikken Het verzoek van Olympia om vrij stelling van de gevraagde vergoeding van f 3 per gebruiksavond van het ge meentelijk gymnastiekgebouw ontlokte enige discussie. De voorzitter meende, dat het niet aanging om tussen de ver schillende gebruikers onderscheid te maken, gelijke monniken, gelijke kap pen. De heer Duin wilde Olympia een reductie toestaan, als vergoeding voor het gebruik, dat de scholen maken van toestellen van de gymnastiekvereni ging. Het slot van het liedje was, dat alle gebruikers f 2 per keer zullen heb ben te betalen en Olympia iets terug krijgt voor zijn toestellen. De heer v. Lienen brak nog een lans voor de voetballers, waarna de voorzitter op merkte, dat nog steeds gezocht werd naar een oplossing voor een speelter rein. Derde leerkracht te Groet exit. Bij de mededelingen kwam de voor zitter met het minder prettige bericht, Lyroot-Schermer Eerste steen voor woningen gelegd Woensdagmorgen kwam een gezel schap genodigden bijeen in het raad huis te Groot-Schermer, zoals burge meester, wethouders en raadsleden der gemeente, bestuursleden van de wo ningbouwvereniging Zuid- en Noord- Schermer en leden van de raad van toezicht, om getuige te zijn van een kleine plechtigheid bij de nieuwe wo ningen, die thans aan het Zuideinde worden gebouwd. Daar gekomen sprak de voorzitter der woningbouwvereni ging, de heer F. Wiedijk, die er aan herinnerde, hoeveel moeite en strijd het heeft gekost, alvorens deze twee woningen konden worden aanbesteed. Met name bracht spr. dank aan de burgemeester, dg heer Driessen, voor het vele dat hij in dit verband had verricht. Om hem te eren had het bestuur ge meend, zijn oudste zoontje te moeten uitnodigen voor 't leggen van de eerste steen. Het knaapje kweet zich van deze taak, geassisteerd door de aannemer, de heer W. J. Ent, uit De Rijp en de architect, ir. Keesman uit Alkmaar. Vervolgens sprak de heer Driessen de hoop uit, dat deze symbolische daad tot zegen van de gehele gemeente mocht strekken en deze twee woningen nog door vele zouden worden gevolgd. In café Kay hebben de genodigden vervolgens een kop koffie genuttigd, aangeboden door het gemeentebestuur. De heer Driessen heeft hier het be stuur van de woningbouwvereniging geluk gewenst. De Rijp Benedictus XV voerde „Emigranten" op Voor een volle zaal werd Zondag en Dins dag het actuele toneelspel in drie bedrijven, door A. v. d. Lugt, „Emigranten", op heel goede wijze ten tonele gebracht. Aan deze avonden werd medewerking ver leend door het in onze omgeving al popu lair geworden Accordeon-orkest van Graftdijk, onder leiding van de heer G. Hop. Het oogstte veel succes. Door pastoor Holtkamp, de G. A-, werd aan het slot van de avond dank gebracht aan de medewerkers en hulde aan de regisseur, de heer H. Hoek. Een speciaal woord van dank en een bewijs van waardering ontving mej. Koomen voor de vele moeite, die zij zich had getroost en het zuivere spelwal zij had gegeven. Schermerhorn GOEDGEKEURDE STATUTEN. De Staatscourant bevat het bericht van goedkeuring van de gewijzigde statuten van de Woningbouwvereniging „Schermerhorn", alhier. Nagkomen predikbeurten VOOR ZONDAG 26 FEBRUARI DE RIJP. 10 uur ds. Kastein. DRIEHUIZEN, 7.30 uur, de heer H U. Albertz. EGMOND-BINNEN, 10 uur ds Plug. GRAFT geen dienst. GROOT-SCHERMER geen dienst. HEILOO, evangelisatie in de Kerk- laan, 10.15 uur, ds. J. W. van Koolten van Amsterdam. NOORD SCHARWOUDE, herv. gem., 10 uur, de heer Korndörffer. NIEUWE NIEDORP, 10 u„ ds. Appel OUDKARSPEL, 10 uur ds. Schmidt. SINT PANCRAS, herv. gem., 10 uur ds Postma, 3.30 uur leesdienst. STOMPETOREN. 10 uur, de heer .H. U. Albertz. ZUID -SGJHERME 10 uur, de het L. H. Binksma, 2 uur dienst. dat de overheid geen termen aanwezig achtte voor het handhaven van de derde leerkracht aan de openbare school te Groet. De pogingen om te ko. men tot stichting van een tehuis voor ouden van dagen hebben de volle aan dacht van B. en W. Ook aan de nieuwe Bouma-wonin- gen, die buiten het bouwvolume val len, zullen B. en W. de nodige aan dacht schenken. Tot kassier voor het Woning- «d Grondbedrijf werd benoemd de hesf J. de Witte. Met het voorstel tot vaststelling van een Arbeidsovereenkomstenbesluit. dat aan elk arbeidscontract ten grondslag moet liggen, ging de raad accoord. De wijzigingen van de Algemen» Politieverordening betroffen slechts het daarin opnemen van de voorwaarden, genoemd in de vergunning aan kam peerterreinhouders. De voorstellen inzake salaris- en loonsverhoging van 5 pet. aan het ge- meentepersoneel werden stilzwijgend aanvaard. De voorzitter achtte het billijk ook de arbeidscontracten hier van te laten profiteren. Maatregelen tegen kraaien Bij de rondvraag gaf de heer Pas toor in overweging een voorziening te treffen tegen het nestelen van kraaien in de galmgaten van de toren en vroeg verder een afdakje te maken, waar onder de brandslangen konden worden gedroogd. De heer W. Sevenhuysen achtte maatregelen nodig om beschadiging van het jonge plantsoen bij de begraafplaat» te voorkomen. De heer Duin deed de suggestie per advertentie bekend te maken, dat de hondenbelasting vóör een bepaalde datum moet worden aangegeven op straffe van dubbele be- lasting bij verzuim. De heer Kaag ad viseerde om in de advertentie tevens op te nemen een verbod om honden in de Iammerentijd los te laten lopen. Da heer Blankenstijn nam de raad nog even mee naar de lekke ierkelder ta Aagtdorp en klaagde over de stiefmoe derlijke behandeling met bedrijfsgas. De heer v. Lienen vestigde de aan dacht op het parkeerterrein van Kroon te Kamperduin, dat z.i. uitbreiding be hoefde en de heer Meedendorp wenste de vuilnisauto zo te zien ingericht, dat het vuil er niet uit kan waaien. Verbouwing Raadhuis aanbesteed Bij de Vrijdag door B. en W. gehou den aanbesteding van het verbouwen van het Raadhuis kwamen de volgende acht inschrijvingen binnen: Fa. A. J. Kroon. Bergen, f 14.252; P, Wildeboer, Schoorl, f 16.455; Fa. A, Ruis en Zn., Schoorl, f 16.500; J. Kooy- man, Schoorl, f 16.000; C. J. Krom, Limmen, f 13 539; Fa. C. Koel en Zn., Schoorl, f 15.580; J. W. Damiaans, Schoorl f 16.224; J. C. Schotvanger, Schoorldam f 15.571. De gunning werd aangehouden. VAN MARSDIEP TOT IJ De leden van het brandweercorps te Wieringen hebben zich in een ver eniging verenigd. De gemeenteraad van Hoogkarspel heeft voor uitvoering van het uitbrei dingsplan een weiland aangekocht. De koopprijs bedraagt f 35.000. Teneinde in het bezit te komen van bouwgrond, stellen B. en W. van Enk huizen de gemeenteraad voor.in de Schermer een boerderij te kopen en deze als ruilobject te gebruiken voor een boerenplaats in het West- eind te Enkhuizen, in eigendom toebe horende aan het Snouck van Loosen fonds. In de Burgemeester ter Laanstraat, te Zaandam is het 4-jarige dochtertje van de familie Kruit tegen een rij dende auto van de Reinigingsdienst opgelopen en daardoor zo ernstig ge wond, dat het ter p&atse overleed. Het duurde een half uur voordat er een ziekenauto kwam opdagen. Bij da Blikfabrieken te Krommenie zijn reor ganisatieplannen aanhangig, waardoor 70 arbeiders moeten afvloeien. V Uniek ongeval is in de Westzijde te Zaandam gebeurd, waar de zware roltrommel van een vuilnisauto naar beneden sloeg, gelukkig zonder slacht offers te maken. Marktberichten ALKMAARSE GRAANBEURS De noteringen van Vrijdag waren: Bruine bonen 4558; Witte bonen 'Krombek) 5062; Citroenbonen 40 55; Grauwe erwten (Gruno) 5565; Grauwe erwten (Witbiuei) 95105; Grauwe erwten (Witbloei zaai) 125; Hala capucijners 5565; Kleine groene erwten 30—33; Schokkers 30—33; tar we 22—23; gerst (zomer) 27—28.50; haver 22—24; rogge 23.50—24.50, karwlj 8792.50; blauwmaanzaad 130135. Handel stug. ALKMAARSE EXPORTVEILING, 24 Febr. Spinazie 1.15—1.44: worteltjes 17 38: witlof I 4053, n 2037; groene koo! 7—30,50; spruitkool I 44—68, II 2040; ro de kool 6—11,70: gele kool 15,40—27,30) prei 42—59: uien I 3444. n 17—29; bieten 6—8; rabarber 59;' wortelen 6—10.70; selde rie 8,50—17,00; Goudretaet 3351 per kgt G. Wildeman 17—36; Wtaterjan 11—22; Prov.-peer 15 ct. NOORDER MARKTBOND. 25 Febr. 29.000 kg uien 41.5043.20; grove 40.20 41.4(1; drielingen 38.4040; 29.000 kg peen II 17,90—19; UI 14,50—15,10; 3000 kg bie ten I 6; 142.000 kg rode kool 6—15,30) 48.000 kg gele kool 14—25,90; 6000 kg wit te kool 21.60—26. WARMENHUIZEN, 24 Febr. Rode kool 611.40; gele kool 20-^23: witte kool 20,90—24,30; uien 41,70; peen 1419,50. Aanvoer 50900 kg rode kool; 10.000 kg gele kool; 5.600 witte kool; 300 kg uien; 16.500 kg peen. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE 25 Febr. f- 76.000 kg rode kool 615,40; 45.000 kg gele kool 17,10—23,60; 27.000 kg witte kool 20.40—24,70; 4500 kg bieten S: 1000 kg witlof. I 47—49, II 27—83; 6600 kg oeen tl 17.70—19,60: m 1190—1590: 16.000 kg 1110li 42,4043,30: grove 41,10 42,30. I

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 3