Beschuldiging naar Moskou-recept Kort Bestek VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN Werd Mindszenty zwaar gefolterd? Komt Westerling naar Nederland? Plannen noodtoestand in V.S. gereed Mr. Stikker is zeer optimistisch Duitsland moet een krachtig leger hebben, zegt Manteuffel Vrijdag 3 Maart 1950 147e Jaargang No. 53 DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN Hef proces - Louwers Categorische tegenspraak in DenHaag Ook A.K.U., K.L.M. en A.T.O. in het geding Binnenkort boodschap Koning Leopold? Den Haag niet iegen uitlevering aan R.I.S. Komende twee jaar 26 milliard voor defensie Wordt tunnelbouw bij Velsen in 1951 hervat? Truman gaat niet naar Moskou Vakbond van Lewis niet schuldig verklaard Europa's éénwording gaat naar wens Rede voor Amerikaanse journalisten Twaalf jaar voor Van der Vaart Smit Nog geen opheffing van de kolendistributie Frankrijk in gevaar Ex-generaal van Hitier legt kaarten op tafel Republik Indonesia wordt sterk uitgebreid Wij moeten Frankrijk zelf bevrijden BUREAU ADMINISTRATIE Voordam 9, Tel. 3320 Postgiro 187294 REDACTIE Achterdam 20. Tel. 2274 Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur: A KAPTEIN ALKMAABSCHE COURANT TARIEVEN: Advertenties: 16 ct p. m.m. Familieberichten 20 ct p. m.m. Vraag en Aanbod (alleen 2e hands goederen) tot 15 woorden 1.elk woord meer 5 ct. Uitslui tend contant. Abonnementen 1.40 per maand, 4.— per kwar taal plus incassokosten. De 35-jarige Nederlander J. Louwers, die gisteren tezamen met negen Tsjecho- slowaakse burgers voor een rechtbank te Praag terecht stond op beschuldiging van sabotage, spionnage, verraad en hulp aan vluchtende „kapitalisten", heeft op al deze punten „schuld bekend". Niet alleen dat: hjj heeft verteld, dat alle leden van de Nederlandse legatie te Praag, onder leiding van de gewezen gezant, de heer A. Merens, rijke Tsjechoslowaakse burgers hebben geholpen, zichzelf en hun bezit in het buitenland in veiligheid te brengen. Deze beschuldigingen zijn door het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag gekwali ficeerd als te behoren tot het gewone recept in dergelijke processen en catego risch tegengesproken. met zijn officiële positie als Neder lands handelsvertegenwoordiger en dat zij was gericht tegen de staat, waar hij een goed levensonderhoud verdiende. Ook zou hij de naam hebben genoemd van een zekere Doorn, de zoon van een vroegere Nederlandse consul te Praag. Deze zou na de omwenteling van Febr. 1948 voor de Britse spionnagedienst naar Praag zijn gezonden als assistent van Louwers, waar hij het contact tus sen de Nederlandse legatie en de Ame rikaanse, de Britse en de Canadese mis sie zou hebben onderhouden. Voorts zouden de Nederlandse diplo maten zich hebben beziggehouden met een zeer winstgevende handel in oude auto's. Niet alleen het ministerie van buiten landse zaken, ook de AKU, de ATO en de KLM hebben ten scherpste de juist heid van Louwers' verklaringen ont kend. De directie van de ATO ver klaarde: Het is voor de eerste maal dat dergelijke beschuldigingen ons ter ore komen. De AKU meende: Het is uitge sloten, dat Louwers zich aan dergelijke overtredingen heeft schuldig gemaakt. Het proces tegen Louwers c.s. begon gistermorgen om acht uur en duurde vrijwel zonder onderbreking tot de avond voort, waarbij uitsluitend onze landgenoot werd verhoord. De andere verdachten werden, nadat hun identi teit was vastgesteld, weer weggeleid. Zeven hunner bekenden schuld, twee ontkenden. De heer Louwers erkende, dat hij na de oorlog, eerst als vertegen woordiger van de Rotterdamse Kamer van Koophandel en later als employé van de AKU, spionnagewerk had ver richt, dat hij had gecamoufleerd door de oprichting van een handelsmaat schappij. Hij zou brieven en pakketten met in lichtingen en monsters per diplomatie ke post naar Nederland hebben ver zonden, alles verkregen door economi sche spionnage. Verder hadden de Ne derlandse diplomaten zich schuldig ge maakt aan hulp aan vluchtelingen en aan zwarte transacties in valuta. Het personeel van de ATO, dat de vracht auto-verbinding tussen Nederland en Praag onderhoudt, zou vluchtelingen en hun eigendommen over de grens hebben meegenomen. Ook de heer Van der Kun, vertegenwoordiger van de KLM in Praag, zou zich aan dergelijke handelingen hebben schuldig gemaakt. De heer Louwers zou alles volgens een uitzending van Ceteka, het offi ciële persbureau hebben toegegeven, dat hij verkeerd gehandeld had en dat zijn handelwijze onverenigbaar was In politieke kringen te Brussel ver luidt, dat koning Leopold binnenkort, vermoedelijk vóór het einde van de week, een boodschap tot het land zal richten. De secretaris van de koning, Piren- ne, heeft dit bericht bevestigd noch tegengesproken. Beschuldiging van Hongaarse vluchteling De Eö dinische Rundschau schrijft, dat kardinaal Mindszenty indertijd door de Hongaarse geheime politie is gefolterd, om hem tot een bekentenis te dwingen. Het blad baseert zijn mededelingen op een verklaring van een jonge Hon gaarse ingenieur, zekere Kovacs Karo- Iy, die wekenlang celgenoot van de kardinaal is geweest. Karoly werd wegens samenzwering tegen de staat tot 20 jaar gevange nisstraf verooideeld, doch slaagde er in, te ontsnappen. Hij vertelde, dat hij. toen hij zou worden verhoord op een electrische stoel werd geplaatst en aan hevige schokken onderworpen. Terwijl dit gebeurde, werd hij gedwongen, naar een fel verlicht scherm te kijken. On derwijl speelde een gramofoon mars en dansmuziek. Dit duurde drie uur. Daarna moest Karoly zijn hand tekening zetten onder een verklaring, terwijl hem en stapel documenten werd getoond, die kennelijk vervalst waren Karoly weigerde en werd op nieuw aan de electrische schokken on derworpen. Toen Mindszenty protes teerde tegen de vervalsingen, werd hij verschrikkelijk afgeranseld. Op hem werd dezelfde methode van verhoren toegepast. Het verhoor duurde meer dan 36 uur. India Radio heeft het bericht ver spreid, dat de Britse autoriteiten in Singapore een bevel hebben uitgevaar digd, dat Westerling naar Nederland zal worden uitgeleid op grond van zijn Nederlandse nationaliteit. Tezelfdertijd hebben de Britse autoriteiten een ver zoek van de Indonesische regering om uitlevering van Westerling geweigerd, omdat er geen uitleveringsovereen komst bestaat tussen de Verenigde Sta ten van Indonesië en Engeland. Noch in het buitenland noch hier in het land hebben wij bevestiging van bovenstaand bericht ontvangen of kon den wij bevestiging daarvan krijgen. In een geheime zitting van een Ame rikaanse Senaatscommissie is de Sena toren meegedeeld, dat de plannen om in geval van nood het gehele leven in de Ver. Staten op voet van oorlog te stellen, zijn uitgewerkt. Tot deze plan nen behoren ook voorzieningen voor de burgèrverdediging tegen aanvallen met atoombommen. Senator Tydings, de voorzitter van de Senaatscommissie voor de strijdkrachten, heeft verklaard, dat de nationale veiligheidsraad dit aan de commissie heeft meegedeeld. Volgens Senator Tydings was de Se naatscommissie zeer tevreden over de plannen, doch heeft zij de leiders der defensie gevraagd hun plannen nog eens te onderzoeken op de noodzaak van eventuele noodwetten, die dan in de huidige zitting van het Congres zouden moeten worden aangenomen De raad zou per 1 April rapport over deze kwestie moeten uitbrengen. Op de vraag, of deze plotselinge vergadering van de commissie wijst op een mogelijke dreiging van een nood toestand in de onmiddellijke toekomst zeide Senator Tydings: „Neen". „Dit is slechts een verzekering, die deze re gering moet sluiten tegen mogelijke gevallen, evenals de gewone burger een brandverzekering sluit". Defensie-budget herzien De Amerikaanse minister van De fensie, Johnson, heeft te Washington verklaard, dat de Amerikaanse uitga van voor defensie de komende twee jaar op 13 milliard dollar per jaar zou den blijven. Johnson, die door de pers scherp onder vuur wordt genomen we gens zijn bezuinigingen in de defensie- Truman voelt zich veilig in Washington President Truman heejt op een persconferentie een suggestie, dat het atoomtijdperk een verplaat sing van de regeringszetel nodig zou maken, spottend van de hand gewezen. De president verklaarde, dat hij Washington als hoofdstad bevredigen^, vond en dat hij er zich volkomen veilig voelde. Weerbericht Verwachting, geldig tot Zaterdag avond: Aanvankelijk zwaar be wolkt met enkele buien en matige tot krachtige wind tussen Zuid en Zuid-West, later draaiend naar Westelijke richtingen en brekende bewolking. Vannacht overal tem peraturen boven het vriespunt, morgen overdag ongeveer dezelfde temperatuur als vandaag. Zaterdag: Zon op: 7.21, onder: 18.24 Maan op: 18.38, onder: 7.37 (Volle Maan) uitgaven, zeide, dat de herziene bedra gen, die dit belastingjaar (dat op 30 Juni eindigt) mogen worden uitgege ven, de volgende zijn: Leger: 4.177 mil- lioen dollar, vloot: 3.985 millioen dol lar, en luchtmacht: 4.501 millioen dollar Naar aanleiding van berichten uit Londen, volgens welke de Engeise re gering overleg zou plegen met Neder land over het verzoek om uitlevering van Westerling aan Indonesië, ver klaarde een woordvoerder van het ministerie van buitenlandse zaken in Den Haag dat de Nederlandse rege ring zich blijft stellen op het stand-' punt, dat zij geen invloed wenst uit te oefenen op de Britse beslissingen dienaangaande. Hiervan is aan de Britse ambassade in Den Haag me dedeling gedaan. Zoals in het offi ciële communiqué van de hoge com missaris der Nederlanden te Djakar ta reeds is medegedeeld, betekent dit dus ook, dat Nederland zich niet te gen uitlevering aan Indonesië zou verzetten. Weldra voor het gerecht? In officiële kringen te Singapore werd Donderdag medegedeeld, dat Westerling binnen drie dagen voor het gerecht zal verschijnen op beschuldi ging van onrechtmatige binnenkomst van Malakka en het gebruiken van ge weld ten opzichte van een Indonesi sche mede-gevangene. De minister van Verkeer en Water staat heeft in de memorie van toe lichting op de begroting van zijn de partement medegedeeld, dat hjj de bouw van een tunnel te Velsen urgent acht Hij zal daarom ernstig overwe gen. of het, ondanks de moeilijke fi nanciële omstandigheden en de hoge kosten, die met de bouw van de tun nel zijn gemoeid, mogelijk zal zijn dit werk in 1951 te hervatten. In nog nadrukkelijker bewoordingen dan bij enige vroegere gelegenheid heeft president Truman de mogelijk heid van de hand gewezen, dat hij naar Moskou zal gaan om met maar schalk Stalin middelen te bespreken om een einde te maken aan de huidige geschillen tussen de V.S. en de Sow- jetunie. Tezelfdertijd gaf de president op nieuw te kennen, dat hij bereid is maarschalk Stalin te Washington te ontmoeten. Hij verklaarde, dat hij iedereen wilde ontmoeten, die bereid is naar de V.S. te komen. Hij voegde er aan toe, dat hij zich tegen niets zou verzetten, dat een bijdrage zou leveren tot de vrede in de wereld. Tot 1 December 1949 werden in totaal 3796 duplexwoningen goedge keurd en aanbesteed. Op 1 November vorig jaar waren 1323 duplexwonin gen gereed. De mijnstaking in de V.S. Worden de mijnen gevorderd? De Verenigde Mijnwerkersbond, de organisatie van John Lewis, is door de Amerikaanse federale rechter onschul dig verklaard aan belediging van het hof. De mijnwerkers, die reeds meer dan twee weken staken, hadden, on danks een rechterlijk bevel het werk niet hervat. De Amerikaanse staat zal tegen het vonnis beroep aantekenen. De rechter stelde in zijn uitspraak vast, dat zowel Lewis als de andere vakbondsleiders bij herhaling hadden gepoogd om de staking te doen eindi gen. De arbeiders stelden zich echter op het standpunt „Geen contract, geen werk". Er bestaan aanwijzingen dat de rege ring zal overgaan tot het vorderen van de vetkoolmijnen, tenzij werkgevers en werknemers het op korte termijn eens worden over een nieuw arbeidscontract. Mr. D. U. Stikker, die thans in Washington vertoeft in zijn kwaliteit van politieke bemiddelaar der OEES, heeft in een toespraak voor een hon derdtal journalisten verklaard, dat alle landen, die bij de OEES zijn aan gesloten, streven naar een gemeen schappelijk doel. Spr. verklaarde al lerminst ontmoedigd te zijn. De be zoeken, die hij onlangs heeft gebracht aan een aantal Europese landen, heb ben zijn optimisme versterkt. Hij heeft alle redenen om te verwachten, dat binnen enkele weken voldoende voort gang zal zijn gemaakt om de teleur stelling, waarvan Paul Hoffman on langs heeft gewaagd, te doen verdwij nen. Hij verklaarde voorts nadrukkelijk, dat het voor alle landen uiterst wen selijk is, dat Ook Engeland en West- Duitsland aan de voorgestelde econo mische eenmaking van Europa deel nemen, aangezien alleen dan een be vredigende oplossing kan worden verkregen. Tot dusverre is het Marshall-plan geslaagd, zowel uit een oogpunt van Europees herstel als uit de gezichts hoek van de bestrijding van het com munisme. Het volgende doel zal zijn de instelling van een Europese beta lingsunie. Er is geen reden voor de vrees, dat Engeland door zijn positie in het Gemenebest moeilijkheden zal De Bijz. Strafkamer van de Haagse Arrondissementsrechtbank heeft dr. H. W. van der Vaart Smit tot twaalf jaar gevangenisstraf met aftrek ver oordeeld. De eis was 14 jaar. Dr. Van der Vaart Smit, die in het begin van de bezetting hoofdredacteur is ge weest van het Haagse ANP-kantoor, werd door het Amsterdamse Bijz. Hof tot 9 jaar gevangenisstraf ver oordeeld. Dr. Van der Vaart Smit heeft te gen de sententie van de Bijz. Straf kamer cassatie aangetekend. De regering van IJsland heeft Donderdag haar ontslag ingediend. J-Jet spijt me werkelijk, vrien den, meer dan ik u zeggen kan, maar ik moet voor de aller laatste keer nog even terug komen op mijn panter uit Oklahoma. Dat beest is namelijk dood. In zijn hok, lag, zo ge u zult herineren, een stuk vlees. Dat was vermengd met een slaapmiddel, om de panter kalm te houden. Laat-ie nou zijn ingeslapen en ondanks drie injecties niet meer wakker zijn geworden. Ondank is 's werelds loon. Je wandelt kalm naar je kooi terug en tot beloning word-je vergiftigd. In Roeanda-Oeroendi, het Noordoostelijk deel van de Bel gische Congo heeft een inheemse vrouw het leven geschonken aan een zesling. Moeder en kinderen maken het wel. Maar het verhaal begint verdacht veel te lijken op het liedje van de tien kleine nikkertjes! Weet u, dat bij de spaarbanken in Januari is ingelegd het lieve somme tje van f 48.462.490, waardoor het tegoed steeg met f 15.414.106. Dat zal de heer Lieftinck deugd doen, vrien den! Een dame uit Milaan klaagde over buikpijn. Bij een operatie vond men een thermometer ergens in haai machinerie verborgen. De overheid stelt een onderzoek in, omdat zij dal een rare plaats vindt. £)e zanger Charles (Boum!) Tre- net heeft in Mexico ruzie ge- INIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIinilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllU maakt met een toehoorder, zo erg, dat-ie met zingen ophield en de po litie moest ingrijpen. Trenet werd op gebracht en pas vrijgelaten, toen hjj een boete van 8000 francs had be taald. Boem! Herinnert ge u de vliegende hoed nog, die vol beladen met allerlei reliquieën op reis is door de wereld en dat alles per vliegtuig? Nu heeft een meneer in Londen ge zegd, dat het hoofddeksel van hem is. Pech voor alle brave zielen, die in de hoed van de Vliegende Hollander ge loofden. Een gewapende bende heeft bij Santahar in Oost-Bengalen een posttrein overvallen. Acht doden Ga ik óók nog zwemmen? en zeventien gewonden. Of de rovers buit behaalden, wordt niet vermeld. In de Chinese provincie Sjantoeng, die onder communistisch bewind staat, zijn tienduizend winterscholen geopend, waar 630.000 boeren en hun kinderen onderwijs krijgen. Tenmin ste, dat zegt een communistisch pers bureau. MePPel heeft een oude belasting afgekocht, volgens welke een tiende penning moest worden betaald aan de Ned. Herv. Kerk in Nijeveen. Dit bedrag varieerde van twee cent tot twee gulden zeuventig per jaar. Voor veertien pietermannen is Mep- pel het ventje en hoeft die twee een ten nooit meer op te brengen. De Sowjetrussisehe autoriteiten in de Oostelijke zóne van Duitsland heb ben de Oostduitse regering het recht verleend, vergunningen uit te reiken aan dagbladen en gedrukte stukken. Nu wachten ze daar alleen nog maar op toestemming, om hun mening te mogen zeggen. O Een bezoeker van een nachtclub aan de Amsterdamse Lijnbaansgracht kwam om twee uur naar buiten en kroop in z'n auto, die aan de waterkant geparkeerd stond Vanmorgen werd-ie wakker van het vocht. Want de handrem stond los en wagen en man schoten de plomp in. Net uit z'n bed en in het bad. Dat is je ware, midden in de winter. veroorzaken bij de verwezenlijking van dit doel. De economische eenmaking zal geen wondermiddel zfln, betoogde mr. Stikker verder. Ook na 1952 zal Eu ropa een dollarprobleem kennen. De oplossing zal liggen in het scheppen van een gunstig industrieel klimaat en in vergroting van de Europese export naar Amerika. Mr. Stikker wees er op, dat aan beide zijden van de Oceaan thans het besef leeft, dat de problemen van Amerika en Euro pa gemeenschappelijke problemen zijn. Echter waarschuwde hij er voor, dat te grote haast bij het scheppen van meer eenheid zal kunnen leiden tot economische ontwrichting. Naar aanleiding van berichten in de pers over opheffing van de kolen- distributie met ingang van 1 April heeft het ANP zich gewend tot het ministerie van economische zaken Het ministerie van economische za ken deelde mede, dat over de datum waarop de kolendistributie zal wor den opgeheven, geen mededelingen konden worden gedaan. ÏAEMOCRATISCH Frankrijk ziet zich weer eens van verschillende zijden ernstig belaagd. Daar is in de eerste plaats de door de communisten gelei de stakingsactie. Zij is direct gericht tegen de Franse politiek in Indo-China en de Amerikaanse wapenhulp aan West-Europa. Een dergelijke actie, ge richt tegen het plan-Marshall, is al eens mislukt. In dit geval echter gaat het om wapens, niet om brood en in het bijzonder de eeuwige strijd in Indo- China is weinig populair in Frankrijk, ook buiten de kringen der communis ten. Het wil er bijvoorbeeld bij de Franse boer niet zo gemakkelijk in, dat hij zijn zoon moet missen, om de communisten er van terug te houden, via Indo-China geheel Zuid-Oost-Azie in te palmen. Een scherp wapen hebben zij, die een werkelijk of vermeend voordeel bij Frankrijk in onrust hebben, bovendien gekregen door „l'affaire des généraux". Deze zaak hoort thuis in de categorie corruptie-schandalen, die in zo hoge mate hebben bijgedragen aan de in eenstorting van de Derde Republiek. Het is wel zeer de vraag, of de lieden, die thans aan de schandpaal zijn ge nageld, de generaals Revers en Mast en de socialistische vice-voorzitter van de Nationale Vergadering, Le Troquer, nu wel werkelijk schuldig zijn. De cen trale figuur van het schandaal, Robert Peyré, die rustig in Zuid-Amerika zit, een intrigant van het kaliber van een Stavisky, is zeker in staat om on- schuldigen verdacht te maken, ten ein. de zijn handlangers buiten schot te kunnen houden. Maar in ieder geval is „l'affaire des généraux" zeer geschikt om het vertrouwen in de regering en de democratie te ondermijnen. Dit is des te ernstiger, omdat het kabinet van de ongetwijfeld dappere en integere Bidault zich sinds het ogenblik, dat de socialisten er zich uit teruggetrokken hebben, van dag tot dag met de kleinst mogelijke meer derheid moet handhaven en aan niets meer behoefte heeft dan aan steun en vertrouwen. Van de „derde macht" is in Frankrijk geen sprake meer. Nie mand gelooft, dat de regering-Bidault nog een lang leven beschoren is, maar niemand ook weet, wat er moet gebeu ren, indien zij werkelijk ten val zou worden gebracht. Voor degene, die het wel meent met de zaak der democratie in deze door een totalitair regiem bedreigde wereld, is het droevig over deze dingen te moeten schrijven. Door ligging en tra ditie is Frankrijk aangewezen als hart van een verenigd West-Europa, dat een onmisbare factor in de verdediging van de Westerse cultuur en wereldbe schouwing is. Maar wanneer het hart zwak is. kan het lichaam onmogelijk sterk zijn. Ex-generaal Manteuffel, die onlangs een brief heeft gezonden aan bonds kanselier Adenauer over de herbewape ning van West-Duitsland, heeft thans aan het persbureau DPA een uiteenzet ting gegeven van zijn opvattingen. Deze komen hierop neer, dat neutrali satie van Duitsland „onzin" is. Het land zou moeten toetreden tot een Europees pact en natuurlijk een flink leger moe ten hebben. West-Europa diende tenminste zes maanden aan een Russische aanval het hoofd te kunnen bieden, om Ame rika's oorlogsmachine in staat te stel len, op toeren te komen. In het be lang van de veiligheid van Frankrijk moest de gemeenschappelijke verdedi gmgslinie ver naar het Oosten komen te liggen. Het zou echter onverant woordelijk zijn, wanneer de Weste lijke mogendheden dienaangaande be slissingen namen, zonder Duitsland in staat te stellen, ook maar iets voor Bijna alle deelsiaien verdwijnen In de vergadering van het Indonesi sche parlement is Donderdag een aan tal moties ingediend voor aansluiting bi) de Negara Republik Indonesia. Thans is aansluiting voorgesteld van alle deelgebieden met uitzondering van Oost-Sumatra, West-Borneo en Oost-In- donesie. De moties werden alle aange nomen. Vóór de stemming verklaarde de mi nister van Binnenlandse Zaken, Anak Agung, namens de regering, dat het wetsontwerp inzake de verandering van de staatkundige structuur zal worden ingetrokken en de inhoud van het ont werp zal worden afgekondigd als nood wet overeenkomstig art. 139 der Grond wet. De moties vroegen alle afkondi ging volgens de noodwet. De politie is er in geslaagd een communistisch complot te verijdelen, dat ten doel had in geheel India wan ordelijkheden te verwekken. zijn eigen verdediging te doen. Daar- om moest er een werkstaf komen, die plannen voor het organiseren van Duitse eenheden zou dienen uit te werken. Reuter tekent bij dit verhaal aan, dat Manteuffels naam wordt genoemd in verband met de „Bruderschaft", een organisatie van vroegere Duitse staf officieren, die thans door de geal lieerde autoriteiten scherp in het oog wordt gehouden. Maurice Thorez Wij moeten niet wachten tot Frank rijk door het rode leger is bevrijd, wij moeten ons zelf bevrijden. Het tijdstip is daar om te handelen, aldus het socialistische blad „Nord-Martin", dat een verslag gaf van een beroep, dat Maurice Thorez, secretaris-generaal van de Franse communistische partij op alle Franse communisten deed. Wij moeten de vervaardiging van elk arti kel verhinderen, dat in een oorlog tegen de Sow jetunie kan worden ge bruikt. In de gelederen van de communis tische partij in Noord-Frankrijk schijnt voorts een diepgaande zuivering te zijn doorgevoerd. Zaak tegen Prof. Pootjes terug verwezen De Amsterdamse Arrondissements rechtbank heeft de zaak tegen de 59-jarige professor J. W. Pootjes uit Hilversum, terugverwezen naar de rechter-commissaris en bepaald, dat opnieuw een onderzoek naar de geest vermogens van verdachte zal worden gehouden. Verenigde vergadering der Staten-Ceneraal op 15 Maart Beide Kamer der Staten-Generaal zullen in verenigde vergadering wor den bijeengeroepen tegen Woensdag 15 Maart. Dan zullen aan de orde worden gesteld de wetsontwerpen in zake regentschap en voogdij.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 1