Stad en Omgeving, AGENDA KASTPAPIER Dë Naco-bustarieven en de wach thuisjes Te koop: Drie prima werkpaarden N. S. verzoeken minister de lijn Alkmaar-Bergen aan Zee op te heffen Lichtstoring hulde stads wijken in duisternis ALBIONS LOF VOOR NEDERLAND Alkmaar wordt niet vergeten FRANKENBERG n.v. Zuid-Amerika in vogelvlucht Gracieuze mannequins toonden de nieuwste mode-creaties Een vraagstuk dat dringend een oplossing eist Der Mohr hat seine Schuldigkeit getan WOENSDAG 8 MAART 1950 Gaaf Bello met ingang van October verdwijnen? Hedenmorgen bereikte ons het be richt, dat de directie van de Neder landse Spoorwegen aan de Minister van Verkeer en Waterstaat goedkeu ring heeft verzocht het personenver voer op de lijn AlkmaarBergen aan Zee stop te zetten. In tegenstelling tot het ANP-bericht, waarin wordt gemeld, dat de tram naar Bergen behoudens ministerië le goedkeuring reeds met ingang van de zomerdienstregeling (14 Mei a.s.) zou worden opgeheven, vernamen 5MV De burgers in het zuiden en oosten van de stad hebben gisteravond in een Egyptische duisternis naar kaarsen moeten zoeken. Te ruim half acht wer den deze stadswijken door een storing in de hoogspanningskabel tussen de Tesselschadestraat en het St. Elisabeth Ziekenhuis in het donker gebuid, ter wijl in het verdere verloop van de avond de overige ingezetenen van Alk maar lichtschokken konden waarne men. Het is aan de activiteit van de Gem. Llchtbedrijven te danken, dat verschillende straten in het gestoorde gebied na anderhalf uur weer van electriciteit voorzien werden, zodat de kaarsen en petroleumlampen gedoofd konden worden. Onmiddellijk na de lichtstoring heb ben technici van de Gem. Llchtbedrij ven door schakelingen de plaats van de storing opgespoord, waarna dit ge bied gelocaliseerd kon worden. Door „bij-voeding" via het laagspannings net wist men het ongemak tot het kleinst mogelijke gebied te beperken en konden in verschillende straten en wijken na korte of langere tijd de lampen weer ontstoken worden. In het St. Elisabeth Ziekenhuis, dat vlak bij de plaats van de storing gele gen is, bracht de nood-installatie uit komst. Deze werd onmiddellijk inge schakeld, zodat de werkzaamheden in het ziekenhuis niet ingrijpend belem merd werden. In de keuken en gangen wist men zich met kaarsen te behelpen. Technici en arbeiders van de Gem. Lichtbedrijven zijn de gehele avond, nacht en hedenmorgen aan het werk geweest om het tekort in de stroom- distributie aan te vullen en de storing op te heffen. Afkmaarse Rijkspolitie is afdelingskampioen Doordat de medegegadigde naar het afdelingskampioenschap, het elftal van de gemeentepolitie Den Helder, Dins dagmiddag te Purmerend het onderspit moest delven in de laatste wedstrijd van deze voetbalcompetitie, werd de Rijkspolitie uit Alkmaar met 17 pun ten uit 10 wedstrijden onbetwist kam pioen. Het heeft er gespannen in de laatste ronde, want de elftallen in de kopgroep gaven elkaar geen puntje toe. Zou Den Helder gisteren van de Rijks politie te Purmerend hebben gewon nen, dan had het met 18 punten uit 10 wedstrijden de hoogste plaats bezet en daarmede het kampioenschap behaald In de wedstrijd van gisteren nam Den Helder terstond de leiding, doch toen de rust aanbrak had Purmerend de stand in zijn voordeel weten te wij zigen. Er werd gedraaid met een 41 voorsprong voor de Purmerenders. In de tweede helft kwam Den Helder ge ducht opzetten en het wist de achter stand te verkleinen tot 43. Purmerend vocht het laatste kwartier met de rug tegen de muur. In de stand kwam geen wijziging meer, zodat Den Helder zich het kampioenschap zag ontgaan. De heer N. van de Poll overleden Op 74-jarige leeftijd is gister hier ter stede overleden de heer N. van de Poll. die zich als gemeente-ambtenaar in een lange staat van dienst aller achting heeft verworven. De overledene kwam als jongste bediende op het kantoor van de gemeente-ontvanger en heeft daar bijna 50 jaren gewerkt tot hij op 1 Juli 1939 gepensionneerd werd is ge worden. In het kerkelijk leven heeft hij een grote plaats ingenomen. Hij was be stuurslid van „Waakt en Bidt" en heeft zich zeer verdienstelijk gemaakt voor het Christelijk onderwijs hier ter stede Een kwart eeuw was hij penningmees ter van de Zendingscommissie en ja renlang secretaris van de Wijkcommis sie. Hij had een groot aandeel in het Werk der Ned. Herv Kerk en is jaren lang ouderling geweest. De teraardebestelling van deze ver dienstelijke stadgenoot zal Vrijdag plaats vinden op de Algemene Be graafplaats. De stoet vertrekt om half drie van het sterfhuis op de Nieuw landersingel 48. De Jeep wandelde Vijftien leden van de Alkmaarse wandelsportvereniging „De Jeep" heb ben Zondag deelgenomen aan de Pro paganda-wandeltocht van de NHWB die te Hoorn werd gehouden. Het par cours, dat 20 km. bedroeg, was voor de Alkmaarders, die straks de Vierdaagse zullen meetipoelen een rftooi begin var. een intensieve training Er werd pret tig gewandeld en des middags brach ten de wandelaars een bezoek aan het Westfries Museum. wij van de Nederlandse Spoorwegen, dat dit niet het geval zal zijn. Ind'en de minister het voorstel van de direc tie van de N.S. goedkeurt, aldus deel de men ons mede, zal het personen vervoer met ingang van de winter- dienstregeling in October gestaakt worden. De reden is, dat de lijn niet rendabel is. Mogelijkheden om „Bello" voor ondergang te behoeden, achtte on ze zegsman vooralsnog niet aanwezig. De burgemeester van Bergen, dr. W. Huygens deelde ons mede, dat met de directie van de Nederlandse Spoor wegen overeengekomen is, dat de ge meente van een opheffing officieel be richt zou ontvangen. Het gemeentebe stuur behoudt zich zijn standpunt en rechten voor, in afwachting van het rapport over het verkeersvraagstuk, dat momenteel door deskundigen wordt samengesteld. Indien uit dit rapport mocht blijken, dat het handhaven van de tram wenselijk is, dan zal niets worden nagelaten om de lijn alsnog te behouden. WOENSDAG Harmonie Theater, 2.30 en 8 uur: Jeanne d'Arc (14 jaar). Victoria Theater, 2.30 en 8 uur: De drie muske tiers (14 jaar). Cinema Americain, 2.30 en 8 uur: Ereschuld (14 jaar). ABT, 8 uur. Het tijgermeisje (14 jaar). Hotel Central, 7.45 uur Ir. Carrière spreekt voor de Ned. vereni ging van spiritisten „Harmonia". Limmerhoek, 8 uur: Samenkomst Le ger des Heils. DONDERDAG Bioscopen als Woensdag; geen ma tinee. Opbrengst1 collecte bio-vaca ntie-oord De stichting Bio-vacantieoord deelt m?de, dat de tijdens de Kerst- en Nieuwjaarsweek in de Nederlandse bioscopen gehouden collecte een be drag ad f 137.178,58 heeft opgebracht (vorig jaar f 174.831,79). Zoals bekend komt de opbrengst van deze collecte ten goede aan de kinderen uit de meest behoeftige gezinnen in Nederland, die door bemiddeling van de schoolartsen ter verpleging naar ons koloniehuis „Russenduin" te Bergen aan Zee wor den uitgezonden. In de Birmingham Post van Maandag 6 Maart troffen wij een artikel aan, geschreven door Sir Barry Jackson, de leider van de Birmingham Repertory Company, welk toneelgezelschap on langs een tournee door ons land maak te, waarbij Alkmaar de première be leefde. Men zal zich de uitstekende op voering van Oscar Wilde's „The im portance of being earnest" zeker nog herinneren. Sir Barry Jackson laat zich in warme bewoordingen uit over zijn bezoek aan ons land en, aangemoedigd door bet grote succes, dat zijn toneelgezelschap in tien Nederlandse steden behaalde, spreekt bij als zijn overtuiging uit, ,dat er zeker nog wel een gelegenheid zal komen, om het bezoek te herhalen. Bij. zonder voldaan toont de schrijver zich in de Birmingham Post over de outil lage en het comfort van de Nederland se schouwburgen in het algemeen. Alk maar maakte daarop echter een uitzon dering, aldus Sir Barry. ,Het theater", zoo schrijft hij, „waarin het gezelschap zijn debuut in Holland maakte, is nauwelijks groter dan de Moseley Institute (een zaal in Birmingham) en het toneel is zo klein, dat wij onze coulissen slechts met de grootste moeite konden opbouwen. Maar welke angst het gezelschap óok gevoeld mocht hebben, zij werd on middellijk weggenomen door de or kaan van vreugde, waarmee de toe hoorders direct op het spel reageer den. „Overigens", zo vervolgt Sir Bar ry, „is Alkmaar van plan een eerste klas theater te bouwen, zodra de fi nanciën dit toelaten". Over de stad zelve is hij bijzonder te spreken. „Alkmaar is een kleurige en vooral prachtig schone stad, met alle kenmerken van de grote steden. Sier lijke en verantwoord ingerichte win kel-etalages, vooral de kruideniers winkels, de bloemisten en de boekwin kels. Het stadje heeft kennelijk plezier :n zijn eigen voorkomen." Tot zover Sir Barry Jackson over onze stad en over de première hier ter stede. En, wij zeiden het reeds, ook overigens toont hij zich buitengewoon voldaan over de tournee door ons land Eén uitspraak willen wij hier nog ver melden. In Arnhem werd, evenals in Langestraat 28 Internationaal Jazz Festival „Holland" Zondagavond a.s. zullen in het Gul den Vlies vijf jazz-orkesten,de prijs winnaars der festivals te Parijs, Brus sel en Amsterdam, ook in Allernaar een uitgelezen programma van de meest bekende nummers op Jazz, Sweet en Hotgebied ten gehore brengen. Het zijn: The Caledonians, Sim Tatcher Small Combo, Riverboat Jazzmen, Tine Hoorn Rhythm Quintet en The Dutch Hot Club Orchestra. AMERIKAANSE BOEREN OF DE VEEMARKT Een gezelschap van drie-en-twintlg Amerikaanse boeren die een studiereis door ons land maken, heeft Maandag een kort bezoek aan onze veemarkt gebracht enkele andere steden, een opvoering gegeven voor de leerlingen van de Middelbare scholen. Sir Barry Jackson noemt het verbazingwekkend, om zich de realiseren, dat deze jongelui van tussen veertien en achttien jaar reeds voldoende kennis van Engels bezitten om de subtiele humor van Oscar Wil de's stuk ten volle te kunnen waar deren. „Maar", zo schrijft hij, „zoals een Engelse criticus mij schreef: Ik heb altijd wel geweten, dat de Hol landers een beschaafd volk zijn". Moge het Birmingham Repertory Theatre in deze wetenschap aanlei ding vinden, het bezoek, dat alom op zulk een hoge prijs werd gesteld, in de toekomst te herhalen. Genootschap NederlandFrankrijk Het kleine groepje luisteraars, dat in Hotel Victory present was heeft nu direct niet de best geslaagde avond van dit genootschap beleefd. Het was een merkwaardig concert, waar tech nisch veel te waarderen viel, maar waar overigens niet veel muzikale be wogenheid viel te ervaren. In feite was het een pianorecital van Made leine Margot en ter afwisseling een aantal liederen gezongen door Gerry te Gussinklo. Madeleine Margot dan maakte de indruk meer een uitsteken de paedagoge dan-wel een soliste te zijn. Ze speelde alles van het blad technisch soms zeer respectabel, maar kwam voorts maar heel zelden boven de materie uit. Drie stukken van de Franse clavisinist Rameau wekten grote verwachtingen, maar bij Mozart Sonate in F. gr. t. bleef zjj in zake de z.g. Mozartstijl beneden de maat. Toen hoopten we maar weer op de Sonatine van Ravel, en ook hier kregen we niet meer dan de tech nische structuur. Drie werken van Chopin, o.m. een Nocturne en Polo naise warden uit het hoofd gespeeld, onverwacht ging het licht uit, de pia niste speelde door, maar moest het toch halverwege tegen de duisternis afleggen. Alzo heeft Madeleine Mar got uitsluitend onze bewondering ge wekt voor wat ze technisch pres teert. Haar programmakeuze verried wel artistieke bedoelingen, maar voor de verwezenlijking daarvan moet de muzikale geest het toch van de mate rie winnen en juist dit nu moesten we zeer veel deze avond missen. Het jeug dige zangeresje Gerry te Gussinklo heeft met een aantal liederen beves tigd, dat zij, zo ze zelf heeft ken baar gemaakt, nog niet afgestudeerd is. Dit pleit voor zelfkennis. We gaan op haar prestaties niet verder in, maar stellen de vraag, hebben haar muzi kale adviseurs wel voldoende verant woordelijkheidsgevoel gehad, om deze- sympathieke jonge dame een vocale loopbaan aan te raden? De aanwezigen hebben' met aan dacht het programma gevolgd, en lieten het aan welwillende belangstel ling niet ontbreken. Het Genootschap NederlandFrankrijk kan in zijn ana len een wel zeer bijzondere avond no teren. M. S. Voor een goed bezette zaal in het Gulden Vlies hield mr. W. J. van Ba len uit 's-Gravenhage gisteravond een voordracht met lichtbeelden over Zuid-Amerika. Deze lezing was de tweede van een serie van drie over „Landen en Volken". De titel „Een snelll rondreis door Zuid-Amerika" was goed gekozen. De reis ging zo vlug, dat het relaas somtijds een dorre opsomming van feiten in plaats van een smeuïg verhaal dreigde te worden. De heer Van Balen, die lange tijd in Zuid-Amerika heeft vertoefd, vertel de zijn toehoorders over de tien repu blieken, die alle een geheel ander karakter hebben. Door de plaatjes, die hij er bij vertoonde, kon men zich een goed beeld vormen van de moderne millioenensteden, waar de majestueuze wolkenkrabbers hoog boven de om geving tronen. Daarnevens zijn er de ruïnesteden, waar schamele resten aantoonden, waar tienduizenden jaren geleden een hoge trap van beschaving werd bereikt. Het is te begrijpen, dat het landschap van een zo uitgestrekt gebied als Zuid-Amerika zeer afwis selend is. Niet alleen de bodemgesteld heid, de laagvlakten in het Oosten en de Cordilleren of Andes in het Wes ten tonen dat duidelijk aan, doch ook het verschil tussen de kale pampas en zandwoestijnen en het Amazonegebied Hier is het oerwoud zo hoog als db hoogste toren in ons land en zo dicht dat men er nog geen meter in kan kijken. Ook over de landbouw, veeteelt en mijnbouw vertelde mr. Van Balen zijn toehoorders, die met grote belang stelling naar zijn betoog luisterden. De heer Van der Vall dankte de spreker voor diens interessante lezing. ALS DE WIJN IS IN DE MAN Een 48-jarige koopman uit Scha- gen deed gisteren bij de politie aan gifte van diefstal van honderd gulden uit zijn portemonnaie. De gedupeerde, die feestelijk rook naar de door hem genuttigde alcoholica, meende, dat 't bedrag hem was ontstolen tijdens het bezoeken van verschillende café's, waarmede hij zich gisteren met enige vrienden had beziggehouden. Zeer velen kwamen in hei paradijs der vrouwen bijeen DE GEZELLIGE en smaakvol met voorjaarsbloemen versierde lunchroom van de Firma Vroom en Dreesman was geheel gevuld met belangstellenden, toen mevr. Sierenberg gistermiddag met een kort inleidend woord de eerste modeshow opende. Zij sprak er haar vreugde over uit, dat de firma Vroom en Dreesman er In was geslaagd als eerste in Alkmaar een keur van de nieuwste voorjaarsmodellen te kunnen tonen. Hiervoor was door de heer Van de Berg een collectig samengesteld, die wat prijs betreft niet boven de gemiddelde financiële draagkracht uitgaat. De modellen waren eenvoudig gehouden, maar konden toch tippen aan de haute oouture. Vroom en Dreesmann hielden - SïïffSiïtSLtïIS de eerste modesohow Wij hadden in de daaropvolgende, belangrijke show ruimschoots gelegen heid om dit te constateren. De peig- nors die, gedragen door enige char mante mannequins het eerst aan ons oog voorbijtrokken, waren van diverse dunne stoffen, waarbij dit jaar de sjaalkraag opvalt. Veel bewondering oogstte een wit met resedagroene man tel van badstof, die tevens als peignoir gedragen kon worden. Wij zagen ver scheidene klassieke tailleurs, die wei nig verandering vertoonden bij het vorige jaar, behalve dat de rokplooi nu aan de achterzijde verwerkt was. Er werden zeer veel swaggers getoond, allen zonder sluiting. De ruimte was bij de meeste modellen verwerkt on der een ronde pas in de rug. Ook voor zwaardere en oudere dames waren ge schikte modellen aanwezig, waarvan wij er speciaal een willen noemen in een eierschaalkleurige, wollen vis- graatstof, met raglanmouwen en aar dige, naar de buitenzijde uitlopende, banen in de rug. Wij zagen slechts één topper, in een steenrode tint, die evenals de swag gers 'n ruime rug onder een pasje had en een aardige kraag, die tevens als shawl gebruikt kon worden. Er waren mantels volgens het klas sieke tailleurmodel en tevens meer ge klede en sportmodellen. Bij de gekle de mantels vielen ons speciaal de mouwpellerientjes op. De little lady niet vergeten. QOK DE LITTLE LADY werd in dit rijk der vrouw niet vergeten en vele moeders constateerden met vol doening hoe het jonge meisje aardig en niet te duur gekleed kan gaan. Voor haar waren zowel een mantelpakje met een ruim, los jasje, een aardige gerui te swagger en een meer geklede man tel aanwezig Bij de grote collectie ja ponnen, die ons op gedistingeerde wij ze werd getoond, viel de korte, aange knipte mouw op, waarvan zeer veel gebruik was gemaakt. Slechts één keer zagen wij de drie-kwart mouw en wel in een rose wollen deux-piéces, met Er is bij de begrotingsbeschouwingen in onze Raad de vorige maand geklaagd over de hoge tarieven van de stadsbus. B. en W. hebben reeds medegedeeld, dat hen een aanbieding van de zijde der NACO directie bereikte waarbij werd voorgesteld goedkopen knipkaarten in te voeren en het wa_ het raadslid dat daarop reageerde, niet duidelijk, waarom dat aanbod niet aanvaard was geworden. In elk geval vond men de tegenwoordige stadstarieven te hoog. De Naco geeft geen retours en wie een knipkaart van f 1 koopt mag daarop per dag slechts een maal heen en een maal terug reizen, zodat zij die gere geld 's morgens en 's middags van en naar hun kantoor rijden twee kaarten tegelijk moeten kopen. In de Raad werd evenwel uitsluitend over het tarief geklaagd dat men per rit moet betalen. Wie b v. van of naar het station rijdt betaalt daarvoor f 0.15, waarbij men zich het voorbeeld van vele medereizigers volgend al gauw tot f 0.05 fooi voor de chauffeur laat verleiden. Voornamelijk wanneer men met twee dubbeltjes betaalt laat men zich in vele gevallen de resterende vijf centen niet teruggeven. Nu is het natuurlijk geenszins onze bedoeling de fooien-inkomsten der chauffeurs in discrediet te brengen, maar wanneer de tarieven van een openbaar vervoermiddel vanuit de zaal onzer vroedschap te hoog worden ge oordeeld. staat de kwestie zonder twij fel in het teken van 't algemeen stads, belang en is het vanzelfsprekend dat zij aan een nadere beschouwing mag worden onderworpen. Zeer vele passagiers die van de trein komen en voor het station instappen, moeten de bus reeds in het centrum „De directeur van Openbare Wer ken, afd. Reiniging, biedt te koop aan: Drie prima werkpaardenHet stond daar zo nuchter-zakelijk in onze advertentiekolommen. En erachter: Te bezichtigen aan het beltterrein". Drie prima werkpaarden. Geen afgedankte, afgesloofde dieren, maar sterke wer kers met de nog stoere spieren rollend onder hun glanzende huid. Prima werk paarden. Voelt u de tragiek van dit geval? Daar gaan er weer drie, slacht offer van de moderne tijd Want ge be hoeft niet ver te zoeken naar de aan leiding van deze verkoping. Alkmaar gaat met zijn tiid mee Langzaam, maar zeker en soms inééns heel vlug Om de achterstand van een kleine eeuw in te halen Met de tonnen en zo en met de huisvuildienst Bij zo'n opleving van de drang, om niet achteraan te komen verschijnt dan een nieuwe vuilnis-auto in de straten van onze goede stad. Een roltrommelwagen. Een wagen die hoog hartig alle ouderwetse vuilnisbakken en emmers en kisten of manden ne geert, en die alleen de inhoud opslokt van spik-splinternieuwe, glimmende vuil vaten. Straks komt er weer zo'n wagen bij en dan nog een kleintje voor de nau we straatjes en dan zijn we, waar we wezen willen. Tienduizend emmers brengen per jaar tienduizend maal ne gentig cent op, dat is negenduizend gulden. En voor de overbodig gewor den paarden valt ook nog wel' wat te vangen Dan komen ze in de krant. Niet in het stadsnieuws, want ze heb ben alleen maar hun plicht gedaan Maar in de advertenties. Want ze zijn een handelsobject geworden Een ge- gemeentewerkman die teveel is moetje 'n andere baan geven, of wachtgeld of pensioen Een paard niet Een paard zet ie in de krant In een adverentie „Te koon drie prima werkpaarden Te bezichtigen op het beltterreln". Dan komen de liefhebbers opdagen voor de kijkdag Ze betasten zo'n paard, knij pen ens in de voorbenen, strelen de schoften, kijken in de mond en ze doen een bod Voor paarden geen pensioen of wachtgeld De noodwet-Drees geldt niet voor dieren. Der Mohr hat seine Schuldigkeit getan, der Mohr kann gehen Ze gaan een wat onzekere toe komst tegemoet die paarden. Want ze zijn niet langer gerug,gesteund door het grote huishouden, dat gemeente het. Daar hebben ze overigens geen weet van. Ze liepen voor de wagens, ston den stil, sjokten verder, knabbelden aan 'n wortel die 'n huismoeder hier. 'n klein kind daar, hun voorhield en ze waren tevreden Want de stal was warm en de baas best. Nu staan ze te kijk en te koop De glans van de nieuwe vuilnisbakken straalt hun pijn lijk in de ogen en ze wenden het hnofa om óm te zien naar de haas die zii" werk gemotoriseerd voortzet En no» maar weinig aandaoM heeft voor zijn trouwe vriend van jaren Der Mohr hat Voelt ge, dat er toch wel een massa tra wiek zit in zo'n koele, zakelijke advertentie? van de stad bij V. D. verlaten en zij hebben dan voor hun f 0.15 of f 0.20 slechts enkele straten doorgere den en zijn binnen ^nkele minuten op de plaats van bestemming. We kunnen ons begrijpen, dat men voor deze passagiers het thans geldend tarief veel te hoog acht. Men zou daarin natuurlijk verbetering kunnen brengen door trajectprijzen vast te stellen, b.v. f 0.10 vanaf het station naar de Emma- brug of korter en f 0.15 voor de grotere afstanden en omgekeerd. Beter lijkt het ons evenwel goedko pere knipkaarten verkrijgbaar te stel len en deze per rit te laten knippen on verschillig of men twee of meermalen per dag heen en weer wenst te rijden. De wachthuisjes. En nu wij het toch over de Naco bus sen hebben mag ook het vraagstuk van de wachthuisjes wel even ter sprake komen. Zo nu en dan gelukkig niet geregeld laat een bus wel eens een kwartier of langer op zich wachten Dan staan de passagiers soms met kleine kinderen in de wintertijd in kou en regen op het onbeschutte trot toir bij een haltebordje en turen onge duldig en ontevreden in de richting waaruit de bus zal moeten verschijnen. Waarom plaatst men geen kleine een voudige wa hthuisjes zoals b.v. de Amsterdamse tram die heeft op de meest onbeschutte wachtplaatsen? Er is wel eens naar voren gebracht dat men daarvoor geen ruimte kan vinden, maar op de driehoekige vlucht heuvel bij het Vamebroek kan zeker een wachthuisje staan en eveneens bil de halte van de Vier Staten waar achter zich een ruim grasperk bevindt waar op een wachthuisje zeker niet misstaan zou. Het zijn maar enkele suggesties, maar men zou er het wachtende buspubliek een zeer grote dienst mee bewijzen en we veronderstellen, dat het ge meentebestuur in alle opzichten zal willen medewerken om dit alles zo spoedig mogelijk tot werkelijkheid te brengen. Op het Stationsplein is de toestand al jaren lang onhoudbaar. Wij spreken niet meer over de tijd dat de treinen nog niet of ongeregeld reden, dat men pas zeker van een busplaats kon zijn als men lang te voren aanwezig was. i zijn plaatsje tussen de hekstijlen niet durfde verlaten en in kou en regen aan de grillen van het gure jaargetijde was blootgesteld. Die toestand is gelukkig voorbij, maar nog komt het dagelijks voor, dat aankomende treinreiigers. die per bus naar dorp of stad hunner bestemming moeten, gedwongen zijn langere of kortere tijd op het parkeer terrein te wachten en geen behoorlijk al dan niet afgesloten lokaaltje geeft hun een zitplaats of beschermt hen tegen de willekeur der elementen. Het wil ons voorkomen, dat dit een vraagstuk is dat In het stadsbelang en in dat van allen, die van de Naco dien sten gebruik maken, dringend om een oplossing vraagt. aangebracht. Niet alleen voor slanke, maar ook voor zwaardere figuren was er een ruime keuze in japonnen. Wij noemen een toiletje van marine-blau we unionzijde, met grappige ingezette mouwen van witte piquestrookjes en een japon waarvan de banen van de rok ongeveer 40 cm lange overslagen vertoonden, waarop knoopsluiting wa» aangebracht. De garnering der japonnen bestond meestal uit knopen. Iets nieuws wa» een garnering, bestaande uit borduur werk van, uit de stof getrokken dra den. De japonnen. QOK BIJ DE JAPONNEN zagen wij over het algemeen de sjaalkraag, terwijl de roklengte 40 cm van d« grond was. De diverse nuances groen overheersten, hoewel de lila tinten niet ontbraken. De hoeden die bij da verschillende modellen werden ge toond, waren over het algemeen klein. Bij de luchtige zomertoiletjes viel een exemplaar van wit linnen bijzon der op, door eëh rode met wit genopte sjaal, die gedrapeerd in de vierkante hals werd gedragen. Ook voor de little lady waren aardige zomerjaponnetje» aanwezig en de jongste mannequin, die slechts vier lentes telde, verteder de de bezoeksters door de grote ernst waarmee zij diverse kinderjurkje» toonde, waarna zij het eerste applaus je in Ipaar leven waardig in ontvangst nam. De firma Vroom en Dreesmann bood haar bezoeksters een uitgebreid Thè- complêt aan die bijzonder in de smaak viel, terwijl zij zich ook in de pauze een gulle gastvrouw toonde. Een bruidsstoet. TOT SLOT VAN DE uitgebreide col- lectie toonden de mannequins op bevallige wijze een drie-tal avondja ponnen, waarvan twee van moirézijde met grote corsages 'an dezelfde stof. Het hoogtepunt aan het eind van de show bestond uit de traditionele bruidsstoet, die binnenschreed onder de tonen van het bruidslied uit dé Lohengrin. De aanwezige dames wa ren over het sprookjesachtige effect zo verrukt, dat het velen niet opge vallen is dat de bruid haar bruidegom voor deze gelegenheid thuisgelaten had. Het bruidstoilet was van witte morézijde, met een zeer ruim vallens de rok en eën strak, hooggesloten lijft je ihet aangeknipte reverskraag. Een klein mofje van zwanendons werd in de hand gedragen. De begeleidende bruidsmeisjes waren gekleed in tur- kooise moré met overkleed van de zelfde kleur tule. Alle manequins passeerden ten slotte nog eens de revue, waarbij zij een dankbaar applaus mochten incas seren. De heer Van de Berg bracht tot slot dank aan mevrouw Sierenberg voor de uitstekende wijze waarop zij de belangrijke show geleid had. Deze eerste modeshow die dit jaar in Alkmaar werd gehouden is bij de bezoeksters zeer in de smaak gevallen. Varkens van de weg Een grote, luxe, in twee voorname kleuren gespoten auto reed in de avondlijke uren langs de Westerweg. Aan het stuur zat een als heer ver momd persoon, die opzienbarende po gingen deed zijn beneveld brein tot denken te dwingen. De auto laveerde^ zonder lichten, van links naar recht», rakelings langs bomen schietend en alles wat zich op de weg bevond tot de vlucht bewegend. Dat er niemand is doodgereden mag een wonder heten. En dat dronken lieden achter het stuur van zulke voorname auto's hangen i» een schandaal. Waaruit maar weer blijkt, dat er tussen de heren in het verkeer nog altijd varkens van de weg zijn, die in de cel behoren, en in wier handen een rijbewijs een gevaar is. De insluiper gepakt Gisteren is door de gemeentepolitie van Velsen een 20-jarige fabrieks arbeider op heterdaad betrapt, toen hij een huis binnensloop en zich met medeneming van wat geld uit de voe ten trachtte te maken. De jongeman bekende, dat hjj in verschillende plaat sen zich aan insluipingen had schuldig gemaakt, voornamelijk in Alkmaar en omgeving. Hij wachtte tot de vrouw des huizes boven aan het werk wa» en sloop dan door de vóór- of achter deur naar binnen. Zijn buit bestond hoofdzakelijk uit geld en sieraden. Nog niet zo lang geleden werd van de zijde der Rijkspolitie te Alkmaar tegen deze insluiper gewaarschuwd. De huis vrouwen kunnen dus nu weer gerust zijn, want de man werd nog dezelfde dag ter beschikking gesteld van de Officier van Justitie te Haarlem. DRONKEN ACHTER HET STUUR De politie hield vannacht op de Nieuwesloot een auto aan, waarvan de -bestuurder onder de invloed van ster ke drank verkeerde De man werd ter ontnuchtering naar het bureau ge bracht, waar proces-verbaal werd op gemaakt. De auto is in beslag geno men. HET KON NIET ALLEMAAL MEE Door een overvloed van copie moes ten enige stukken tot morgen blijven liggen. De Blavatsky Lc afd. hield Maandag dracht, die deze 1 kunst stond. Mej. H. Wessemj ding over actieve theosofische zin en zlkale reis van jazi Wij komen uit ei vandaar vele eige: men, o.a. gevoeligh stelt ons in staat sc in de vorm van m schoonheidsbelevinj moraal, godsdienst ger leven. Alle g< in en de muzikale iedereen latent aan Wij lezen in de 1 de grondslag vormi Daar wordt gezegfl was het woord". Het is niet nod hoorders te zijn oir nieten. Wel moeter stellen om tot bel daarvoor zijn drie i van de wil, langs c die tot bespiegeling deling. Onder de dansmuziek geranj muziek behoort toi chische inwerking). Volksmuziek vo: voor alle muziek en soort stoffeliikhei verstands- en intuï •t allerhoogste als e berg. die zich in on heid verliest. Jazz van beneder punt nemend (wij als kunst te accepi er wèl nota van i leren in die uiting omdat zij op de kar: jeugd van grote in' copeerde muziek e rhvthme fascineert ziek is een na-oorl volg. dat na de 2e versterkt is. Volgens Poestofsk vere dansmuziek, r een levendig bezie zien. die daarom v innerlijke vorming heeft twee aspecten kleine letter is afkc rikaanse negers (pl. heeft deze in zichze ongedwongen dansrl een nog zeer verwa Hiertoe behoort o, blue. Onder de sta ook het draaiorgel, wekt deze allerlei *t volk op en word gedanst. Een trapje hoger van Strauss, die pre wekken. Weer iets op 't terrein, dat ii wortelt: de romantii deren nemen hier et in. Ook de opera ho msntische dramatlel Overgaande naar vinden we hier de r maakt van voorstel solute muziek. Moussorgski heeft gegeven hoe wij oc schoonheid kunnen i der vijf die de Rus "t Westen verenigde ding op aarde en z wonderlijk inspirerei als voorloper van beschouwen (Debus maakt latente krach „Hulp in •Hulp in Nood" hie dering onder voorz: C. A. J. Jochems i: Koe" te Catrijp. De voorzitter wijs dachtenis van de o leden Jan Keete en gevoelvolle woordei aanwezigen staande hoord. De rekening van sloot in ontvangster f 4340,97. Het bati f 444.20. Nadat de financië monde van de heer I port had uitgebracl P Meyer gedecharg betuiging voor zijn Voor 1950 werden kascommissie benoei Groen, Jan Bruin t Tot afgevaardigde bondsvergadering te benoemd de heren Kooyman en tot p Jochems. Vervolgens kwam bestuursvoorstel tot een zesde klasse, v zich na voorafgaand derzoek tegen betal: mie van f 1 20 per zekeren van een ui per week Op de vo gadering werd dit den en later bij een den referendum ging de vergadering voorstel, voorlopig drie jaar De aan de beurt v bestuursleden, de h mr. Jochems werde: herkozen, terwijl in staan door het over! P Duin .werd voorz kiezing van de heet Bij loting onder de de heer J. Timmer vrijgesteld van het tributie. Bij de rondvraag Zwaren ingebracht te naamde „wachtdagei redenen meende de geen wijziging te ku ;-L

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 2