VOOR JONGENS Viert Pasen Nieuwe Kamer! Stad w Omgeving, Alkmaar en een verzorgingshuis voor ouden van dagen AGENDA Oudorps Raad vergadert in een vlot tempo Pieter, Jan en Gerard verlaten de dienst HET MYSTERIE VAN DE DOOD Een probleem, dat dringend een oplossing vraagt VISSEN f3800 24.25 f2810 .j Zittingen voortaan met gebed geopend Kees Stet in de Bonte Trein Een gelukkige winnaar De kaasmarkt SCHEIDEN DOET LIJDEN Wat zal de toekomst hun brengen? NIEUWS Uïï BERGEN Burgerlijke Stand Damclub WDO Biljartkampioenschap klasse 3 tot 4!/2 Zijn geweten liet hem niet met rust Gymnastiek-demonstraties Een botsing Weekbericht veilingen Broek op Langendijk JJET PROBLEEM VAN DE VERZORGING van de ouden van dagen vraagt dringend om een oplossing, niet alleen in Alkmaar maar overal in den lande. Want door de maatregelen welke in steeds grotere mate voor 't scheppen van hygiënische toestanden werden genomen en niet het minst door de doeltref fende geneesmiddelen waarmede men thans zieken kan genezen waaraan de patiënten vroeger onherroepelijk moesten sterven, Is er een verschuiving in de leeftijdsgrens gekomen waardoor het aantal ouden van dagen enorm is toege nomen. NIET ALLEEN DE onrustbarende be volkingsaanwas mede veroorzaakt door het grotendeels uitschakelen van de zuigelingensterfte maar ook de sterke toename van het aantal bejaar de mannen en vrouwen, zijn vraag stukken, die in de toekomst ernstig on der het oog moeten worden gezien. Van zelfsprekend is het eerste probleem verreweg het moeilijkste en de toene mende emigratie wijst er al op, dat uit de dichtst bewoonde landen het men selijk overschot wegtrekt naar de nog dun bevolkte streken der aarde waar de grond zich voor cultivering en ves tiging leent. Zolang dit nog mogelijk ls zal het vraagstuk der overbevolking naar de toekomst kunnen worden ver schoven, maar het probleem der ouden van dagen die geen nieuw vaderland kunnen zoeken vereist in elke ge meente thans reeds de bijzondere aan dacht. VERZORGINGSTEHUIZEN ER ZIJN IN ELKE stad van enige betekenis verzorgingstehuizen, waar men voor een. redelijk soms ook onredelijk bedrag de ouder zonder afdelingen voor hulpbehoeven den, invaliden en zieken. Een vraagstuk van algemeen belang. MEN HEEFT de heer Wlese ln de raad verweten, dat hij uitsluitend de aandacht op dit vraagstuk heeft geves tigd om voor de Partij van de Arbeid een beetje reclame te maken voor de a.s Statenverkiezing. Wij kunnen en willen dit niet beoordelen, noch dieper ingaan op het feit, dat de aan B en W gestelde vragen niet zorgvuldig waren voorbereid en de interpellant geen en kel toelichtend cijfer heeft gegeven. Waar het op aankomt ls dat de kwes tie in de raad thans duidelijk naar vo ren gebracht is en dat gebleken is, dat B. en W. ze reeds ernstig bestudeerd hadden, zodat voorstellen van die zij de in de naaste toekomst waarschijn lijk niet zullen uitblijven. Ten slotte is dit toch een probleem, dat ver boven kerkelijke- en partijbe langen uitgaat en voor onze gehele stedelijke gemeenschap van de groot ste betekenis mag genoemd worden. (Ontleend een onze Advertentie-rubriek) VRIJDAG Harmonie Theater, 8 uur: Jeanne d'Arc (14 jaar). Victorie Theater, 8 uur: De drie caballeros (tot 14 jaar o. g.). Cinema Americain, 8 uur: Remember Pearl Harbur (18 jaar) ABT, 8 uur: Het tijgermeisje; twee de deel (14 jaar). ZATERDAG Harmonie Theater, 7 en 9.30 uur: Jeanne d'Arc (14 jaar). Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: De drie caba- leros (tot 14 jaar o.g.). Cinema Americain, 7 en 9.30 uur. Remember Pearl Harbor (18 jaar). ABT. 8 uur: Het tijgermeisje (14 jaar). Wapen van Heemskerk, 8 uur: Jaarlijks soiree van het Alkmaars Dubbel Mannenkwartet „Zang en Vriendschap". Er zijn verschillende manieren van vissen. Men kan het doen als de henge laar, die langs de kale slootkanten zwerft en ln de laatste week van het hengelseizoen nog een visje tracht te verschalken. Men kan het echter ook anders doen. Hiervan zagen wii heden morgen een voorbeeld ln de Voordam ter hoogte van de firma Holsmuller Daar vielen twee kisten met hon derdzesentwintig flesjes puddingsap over de walkant, waar ze snel naar de bodem van het troebele water zakten Aan de reddingspogingen nam, behal ve het personeel van de firma Holsmuller, ook de havenmeester deel Er kwamen veel stenen, takken en scherven naar boven, doch ondanks de kundige hulp ontwaardde men slechts een enkele maal een flesje puddingsap tussen de op de walkant liggende mod der. die ravotten en stoeien en niets ontzien moet een pak vóór alles STERK zijn. JLl* IILÏ Heeft STERKE PLUSFOURS- COSTUUMS voor leeftijd 8 j. vanaf LEUKE PAKJES met korte broek, leeftijd 6 jaar, vanaf Iets heel nieuws: EEN COLBERTJE MET TWEE RIJ KNOPEN en korte broek In de zo bekende ENGELSE TWEEDS. Leeftijd 6 jaar Alles met kleine stijging per maat HOORN ALKMAAR VOOR DEGELIJKE JONGENSKLEDING Met de van hem bekende voortvarendheid heeft de gemeenteraad van Oudorp zich gister avond onder voorzitterschap van burgemees ter Bakker door een elf punten tellende agen da heengewerkt. Enkele ingekomen stukken, houdende reclames over diverse belastingen, werden, daar zij in besloten vergadering be handeld dienden te worden, verschoven tot het eind van de agenda, teneinde de buiten staanders, die ook elders nog werk hadden, niet onnodig op te houden. Een sympathieke maatregel, waarmee veej tijd wordt gewon nen. De stoel van de heer Visser (Arb.) bleef leeg, daar deze in verband met een operatie nog niet ln de gelegenheid was, de vergade ring bU te wonen. Na goedkeuring van de notulen werd zonder hoofdelijke stemming be sloten, het reglement van orde zodanig te wijzigen, dat een ertikel 3 bis wordt toege voegd, houdende bepaling dat de vergaderin gen met ambtsgebed zullen worden ge opend, alsmede de gebedsformule. Ook alle overige besluiten, ln deze vergadering geno men, werden zonder hoofdelijke stemming vast gesteld- Besloten werd, smartegeld toe te kennen aan de nabes'aonden van In Oudorp werk zame onderwijzers, mochten dese komen te overlijden, zulks n.a.v. een verzoek van de N O.V. te Alkmaar. Burgemeester Bakker wenste echter voorop te stellen, dat het smartegeld allereerst een aangelegenheid van het Rijk is. In afwachting echter van komen de regelingen wenst Oudjrp niet achter te blijven bij andere gemeenten, zoals Alkmaar. Zes v/eken smartegeld zal dus ook het deel zijn van weduwen en wezen, indien zich on verhoopt een sterfgeval mocht voordoen. Een verzoek om toekenning va» verplaat singskosten,, door dezelfde organisatie gedaan vond in zoverre genade, dat alleen op indi viduele gevallen zal worden ingegaan en het verzoek niet in zijn algemeenheid werd in gewilligd. Een verzoek van de Katholieke bond voor het gezin kring VII, om het vermenigvuldi- gingscijfer niet hoger te stellen dan l, werd afgewezen. Inwilliging zou voor de gemeente een verlies betekenen van f 1300 pei jaar, afgezien van bet feit, dat slechts zeei wei nigen ervan zouden profiteren. Reductie op het schoolgeldtarief, door dezelfde vereni ging gevraagd, zal met worden gegeven. Dit is, aldus de burgemeester, in strijd met hat Tijdelijk Schoolgeldbesluit 1945. Het „bedrag per leerling", dat door de ge meente gegeven wordt, diende te worden verhoogd met f 3.86 tol een bedrag van 20.54, zulks in verband met de kosten van verwarming, die 261 gulden hoger zijn. Dn raad ging met deze verhoging acooord. Voort» werd besloten, het gemeestepersoneel een duurtetoeslag van 5 pet. toe te kennen, even als tot een wijziging vau -de begroting 1930 en tot een wijziging van diverse pensioen grondslagen. Een voorstel van B. en W. om roede te werken aan het afsluiten van de speelplaats voor de bijzondere scholen met een hek, werd aanvaard. Het schoolbestuur had twee wensen, het ophogen en nivelleren van dt acbterspeelplaats en het afscheiden van de voorspeelplaats van de rijweg, zulks in ver band roet het toenemends verkeer. Het laatst* punt werd primair geacht. Ook de inspecteuf van het Lager Onderwijs was die mening toe gedaan. De kosten van het te plaatsen hek, dat drie openingen heeft en 63 meter lang wordt, openingen meegerekend, zullen rond f 1500 bedragen, volgens voorlopige raming van de gemeente-opzichter. Ten slotte werd aanvaard een voorstel va# B. en W. tot onbewoonbaar verklaren van twee woningen^ Herenweg B 37 en B 38. Da woningen zijn reeds afgebroken. De gerocent* heeft het oogmerk, nieuw bouwvolume too» gewezen te krijgen, inplaats van het ver loren gegane Bij de rondvraag vestigde de heer Buisman (KVP) de aandacht op de Halvemaansbrug, waar bij gladheid nooit gestrooid wordt. Bur gemeester Bakker merkte op, dat de betref» fende weg eigendom van de provincie is. domszorg kan vinden, die men op hoge leeftijd nodig heeft, maar er is behoefte aan tehuizen voor diegenen, die on danks de noodwet-Drees en de hopen- ljjk in de toekomst ruimere staatszorg behoefte aan een goedkoop rusthuis met passende verzorging hebben. Natuurlijk zal dat geld kosten, maar het is vanzelfsprekend, dat de over heid daarbij een onafwijsbare taak heeft. Het is opmerkelijk hoe in kleine ge meenten zoals b.v. in Heerhugo- waard het vraigs*uk reeds bekeken en opgelost is. Ook Koedijk nam dezer dagen het initiatief tot stichting van een verzorgingshuis voor ouden van dagen. In Alkmaar is de 'kwestie zeker niet minder urgent en zeer terecht heeft de heer Wiese daarop in de raad onlangs de aandacht gevestigd. „Westerlicht", het prachtige tehuis in De Hout, is voor velen te kostbaar evenals Huize Voorhout dat zou zijn geweest wanneer het doel waarvoor 't gebouwd werd tot werkelijkheid was geworden Andere tehuizen dragen een sterk uitgesproken godsdienstig karak ter Zij zijn nauw verbonden aan ker ken of kerkelijke instellingen of dra gen min of meer het cachet van* ar menzorg waardoor ze voor velen niet acceptabel zijn. Het is trouwens de gro te vraag bij deze kwestie of zoalc in de raad wel eens gezegd is di* vraagstuk geheel tot de comoetentie van de kerk behoort Niet omdat de kerk zich daarvoor niet zou interesse ren en niet alles zou doen wat in haar vermogen ligt, maar eenvoudig omda* het probleem dergelijke proporties heeft gekregen en zo kostbaar is ge worden, dat er geen sprake meer van is. dat de kerk het financieel zou kun nen oplossen. Ook de armenzorg was vroeger uit sluitend het erfdpel der kerk. maar zii beeft zovele faretten gekregen dat zij noodzakelijkerwijze grotendeel* door de overheid moet worden bekostigd. Overheidszorg noodzakelijk HET ZAL DUIDELIJK zijn, dat voor de oudeliedenzorg overheidssteun dringend noodzakelijk is en vereni- reeds geruimen tijd geleden tot onze vroedschap gewend om hiervoor de aandacht te vragen. Bij de interpellatie-Wiese is geble ken, dat B. en W de noodzakelijkheid van een doeltreffende huisverzorging van de ouden van dagen terdege heb ben ingezien al wordt dan ook de vraas gesteld of de evnloitatie van dergelijke tehuizen want er zullen er in de toekomst ongetwijfeld meerdere moe ten komen een tak der gemeente is. Daarover valt in elk geval te praten al is het ons inziens slechts een kwestie van organisatie omdat het wei vaststaat, dat de overheid ook een niet door haar zelf geëvoloiteerd verzor gingshuis grotendeels zal moeten finan cieren. Verblijdend was bet althans, dat wethouders Coerts. onder wie dit vraagstuk blijkt te ressorteren, reeds over een zeer uitgebreid cijfermateriaal beschikt waaruit o a. door een enquê te. is gebleken hoeveel inwoners in de naaste toekomst voor oudelieden^or^ in aanmerking komen, hoe zij in kerke lijk opzicht of zonder tot enig kerkgenootschap behorend verdeeld ztin en in welke richting over het al gemeen hun verlangens gaan. Dat is van grote betekenis als men straks voor de vraag komt te staan hoe het nrobleem moet worden aange vat. betzij door het bouwen van een complex woningen voor hen, die in elk geval hun eigen huishouden wil len beredderen en zogenaamd ..vrij' willen blijven, dan wel door het bou Wen van verzorgingstehuizen met of Op 21 Maart zal de bekende West- friese voordrachtskunstenaar Kees Stet van lerswoud (P- Kroon) mede werken in het programma van Avro's bonte Dinsdagavondtrein. Velen in stad en omgeving zullen hem gaarne ook eens door de microfoon horen. in een U kunt Uw kamers weer „nieuw" maken met een van die prachtige voor- jaars-behangetjes, dia wij vandaag binnen kregen. Het is een bijzonder mooie collectie! Ziet U maar eens onze speciale etalage of, nog beter, komt U even naar de speciale afdeling op de le etage. Als U dan iets naar Uw zin gevonden hebt (en dat doet U zeker) dan heeft U voor weinig geld weer een nieuwe ka mer. Wij verkopen reeds in prijzen var 39, 45, 49 ct een vriendelijk behangetje. Hedenmorgen stapte een wat onge wone klant de zaak binnen van de heer F. Petersen op de Mient. Het was een pas gedemobiliseerde militair uit In donesië die niet alleen gelukkig was over zijn demobilisatie, doch ook om andere reden met een glimlach door onze goede stad liep. De heer Petersen was namelijk on 't idee gekomen een costuum te verloten onder de militai ren die met de Pasteur naar Neder land kwamen en in Alkmaar of nabije omgeving wonen. De winnaar had zijn uniform nog aan en wij kunnen ons voorstellen, dat hij met zijn nieuw verworven bezit spoedig huiswaarts keerde onr de soldatenrok met een wat, gemakkelijker costuum te verwisselen Op de kaasmarkt was hedenmorgen aangevoerd een stapel, afkomstig van de heer Frans uit Heiloo. De partij woog 590 kg De prijs was f X 75. In Bodegraven waren Dinsdag 34 partijen aangevoerd, eerste soort f 1 95 f 2, tweede soort f 1.90f 1.94, extra tot f 2.12. Handel flauw. Woensdag waren in Woerden aange voerd 24 partijen, eerste soort f 197— f 2.02, tweede soort f t 92f 1.96, zwa re f 211 Handel matig. Op de markt te Gouda was de aan voer 58 partijen, eerste kwaliteit met riiksmerk f 1 98f 2.03 tweede kwa liteit met riiksmerk f 1 93f 1 97 Ex tra kwaliteit tot f 2.08. Alles exclusief exportverplichting en omzetbelasting. STATUTEN VERZONDEN Verzonden zijn de statuten van de Ver. Noordhollandse Dagbladen N.V. Er zijn zo in de loop der jaren al heel wat paarden gekocht en verkocht door de dienst der gemeente-reiniging. Het eerste dier werd in 1881 aangeschaft. Dat paard kosste f 185,en toen het negen jaar lang al zijn krachten aan de gemeente had gegeven werd het van de hand gedaan. Voor zeven zilverlin gen. Een ander dier, in 1892 gekocht voor f 60.ging acht jaar later, in 1900 voor f 50,naar een liefhebber. En dat is bar economisch. Tien gulden kosten voor acht jaar arbeid Moet ge nu eens proberen. In 1917 kostten de paarden het lieve sommetje van f 1700,en vlak na de tweede wereldoorlog, in 1945, moest er ook nog f 1500,voor neergeteld worden. Ondertussen is de gemeente-reiniging aan haar honderd achttiende paard bezig. Veertien staan er in ruime, warme stallen, op het terrein achter het Zeglis. Rustig in hun boxen, op een dikke laag stroo. Geurig hooi binnen hun bereik in de ruiven, die 'an boven af worden bij gevuld, drinkwater uit een kraan, die zij zelf openen, door een klep te lich ten en met de neus te duwen. Boven hun brede ruggen de zwarte bordjes met de namen, Nico, Frans, Winston Henk Binnenkort zullen ze nog maar met zijn elven zijn. Pieter, Jan en Gerard staan op het punt, te verhuizen. Mis schien naar een andere baas, wellicht ook naar de paardeslager. Gisteren kwamen de gegadigden opdagen. Uit Alkmaar, uit Grootschermer, uit andere plaatsen in de omgeving. Opzichter Groot blijft een beetje in de buurt. Hij De heer Karei de Jong uit Amster dam sprak in hotel Kreb voor de Theosofische Vereniging over „Het my sterie van de dood". Om het mysterie van de dood te ontsluieren, aldus spreker, moeten wij het leven volkomen ker.nen, moeten wij de mysteriën des levens doorschou wen. Die het leven kent, kent de dood Leven en dood zijn identiek Wat het leven Is? Wij kunnen het alleen bele ven. Het leven is er, was er, zal er altijd zijn. Leven is trilling, gedragen, voortgeplant door de materie, de sub stantie. Er bestaat een eeuwigdurende wisselwerking tussen leven en materie, die steeds verandert van aanzicht en van vorm. Uit het universum ver dwijnt nooit iets, alleen verandert de vorm. Spreker wees op de drie phasen: het te voorschijn komen van een vorm: de groei ervan en het verdwijnen d.w.z. het veranderen van aanzicht De mens. aldus vervolgde de heer de Jong, hecht zich aan deze wisselen de vormen, waardoor hij zichzelf veel verdriet berokkent. Angst en vrees voor het einde komen alleen uit on wetendheid voort. De heidenen ken den geen angst Hel en vagevuur waren voor spreker dwaalbegrippen, die vóór het concilie van Nicaea in 325 onbe kend waren. Waarom vreugde bij de kan maar node afscheid nemen van zijn viervoetige vrienden en hij wil zich wel eens overtuigen, wie belang stelling voor zijn dieren toont. En hij wordt niet zo moe, de goede eigen schappen van Pieter aan te prijzen, of te wijzen op de stoere bouw van Gerard Ze moeten hard werken, bij de gemeente. Het telkens stilstaan en weer optrekken vergt veel van hun krachten. Maar de verzorging is uitste kend, het voer best, en de dieren zien er tip-top uit. Daar staan ze dan, de liefhebbers, ze kijken in de mond, ze slaan eens op de flanken, ze strelen het kruis. Ze zeggen niets, maar ze zien alles. En met een beduimeld potloodje maken ze oen paai krabbels in een boekje. Want schrifte lijk mogen ze een bod doen. „Per stuk of in massa" heet dat wat nuchter. Veel animo was er niet, slechts enkele gega digden kwamen opdagen. Maar onaf wendbaar nadert het ogenblik, waarop de inschrijvingen zullen binnenkomen en waarop de dieren moeten worden gegund. Slachtoffers van de mechani satie. Hel zal baas Groot a„i het hart gaan, als ze verdwijnen. Maar de tijd staat niet stil en hij zal zich in het on vermijdelijke moeten schikken. Frans, de schimmel, ligt lui in het stro, en trekt zich van het gedoe achte zijn rug niets aan. Hij voelt zich be trekkelijk veilig, al die vreemde man nen lopen immers voorbij? Wat hij niet weet, is. dat er wel over hem gespro-' ken is. Maar op wiens rug zou Sint Nicolaas zijn intocht in Alkmaar moe ten doen, als Frans niet enkele dagen vóór het feest naar Spanje werd ge stuurd? Daarom gaat het noodlot hem voorbij Maar voor Pieter, Jan en Gerard breekt de dag des oordeels wel dra aan. Geboren: Hillegonda A. en Cornells J.. d. en z. v. J. M. Rommers en J. G. Hut, Geertruida N., d. v. J. Hulge en H. M. van Kuilenburg: Alida J., d. v S. Zuurbier en A. A. Wester; Johanna M. d. v. K. Bakker en C. M. Elswijk: Catha rina W., d. v. A. P. van der Velden ei W. V Klngrna; Wtlhelmina C. C., d. v. A. H. Godfjn en C. E. Bek. Ondertrouwd: Jan de Dreu en Maria A. Tammer; Levinus J. Schouten en Catharina C. Klaver. Gisteravond werden in café Ceres op de clubavond van WDO de volgende re sultaten behaald: Eerste afdeling: E. HofmanA. Bangerl 0—2; W. Piederiet—J. Schipper Sr. 2—0: J. Hartog—P. Veer 1—1; J. KaalC. Dam mer 02. Tweede afdeling: D. Da velaar—P. Noom 1—1; J. OostenbroekC. Fok 20; D. Kie- witt—Jb. Strijbis 2—0; J. Schipper Jr.- Deichmann 02; A. Bosman—J. v. Weely 20; P. NoomD. Da velaar 02; *C. Fok J. Oostenbroek 11; J. VeermanJ Homma 02; J. v. Weely—A. Bosman 0—2; J. StrijbisD. Wiewitt 02. De wedstrijden welke gisteravond vooi het biljartkampioenschap Alkmaar er, Omstreken klasse 3 tot 4»/» in „De Oude Prins" te Bergen werden gespeeld, hadden het volgende resultaat: Schot 150 Veenendaal 104 Sluis 150 De Boer 87 Wester 150 Sluis 143 De Boer 96 Kramer 150 30 30 34 34 53 53 26 5.— 3.46 4.41 2.55 2.83 2.69 3.69 5.76 22 De Minister van Financiën maakt bekend dat ten behoeve van 's Rijks schatkist aan gewetensgeid is ont vangen bij de ontvanger der directe belastingen te Alkmaar f 2000 onder letter D. H. geboorte, vraagt spreker. waarom smart bij dood? Zij zijn Identiek, geen geboorte zonder dood, geen dood zon der geboorte. Het is alles een gevolg van vormverandering. Er is geen re den tot droefheid, geen reden tot vreugde." Voor ons. aldus de heer de Jong, bestaat geen verleden, geen hier namaals, er ls geen begin, geen einde, wij zijn eeuwig. Spreker besloot zijn met de meeste aandacht gevolgde re de met de woorden. Achter de wol ken is de zon, achter de dood is het leven Prof. ir. Selleger was de tolk van alle aanwezigen toen hij de heer de Jong harteliik dank zei voor zijn ln- tressante rede. Een talrijk publiek was Donderdag avond in De Rustende Jager getuige van de daar onder leiding van K Boot Sr. gegeven gymnastiekdemon- straties. De Rijks-Consulent Lichamelijke Opvoeding, de heer J. v. Drunen, riep op deze „bijzondere avond", zoals h{j het uitdrukte, alle aanwezigen een hartelijk welkom toe en wendde zich daarbij in het bijzonder tot burge meester Dr. Huygens; de Inspecteurs van het lager onderwijs in de inspec ties Alkmaar en Helder en het hoofd van de Ulo-school. „Een bijzondere avond" noemde de heer Van Drunen het, omdat hier naast elkaar zou wor den gedemonstreerd schoolgymnastiek en gymnastiek buiten schoolverband van verenigingen. Beide streven een verschillende doel na: schoolgym nastiek is er op gericht de kinderen te vormen, ze zo fit mogelijk te ma ken; buiten schoolverband zet men de vorming voort om tot prestaties tot kunstvormen te komen. De jongens van de Ulo lieten een gedeelte van een les zien, waarbti lenigheids-, rekkings- en oefeningen met wederkerige ondersteuning en paardspringen werden gedemonstreerd Meisjes van de Ulo, die heel anders gymnastiekonderwijs ontvangen, waar bij het meer aankomt op soepele be wegingen, voerden oefeningen met de bal uit en voorbereidende evenwichts oefeningen op de bank, de Zweeds» bank. Alles werd keurig uitgevoerd en met luid applaus beloond. Na de schoolgymnastiek volgden prestatie en kunst, die buitengewoon werden gewaardeerd door het pu bliek, dat gul was met zijn applaus dat hier en daar aangroeide tot ovaties Wat hier door verschillende dames en heren werd gedemonstreerd, wekte algemeen bewondering. Het waren vooral de dames Jannif van Dijk, Nej Rampen, Rie v. Geenen Til LangenbergStek en mevr Beeldman en de heren KI. Boot Jr Ned. kampioen, M. Volkers, Seegers A. Volkers, W. Feldstra en H. Licher die triomfen vierden. De Haantjes hadden een bijzonder succes met hun wereldreis en hei door de ganse zaal meegezongen refrein: Geef mij maar dat kleine stukje land daai aan de waterkant en? Met een kleuren-symphonie werd de bijzondere avond" besloten, de avond waarop leider en executanten met grote voldoening kunnen terugzien. Toen de opzichter M. en de kantonier van W. van de- provinciale Waterstaat per rijwiel over de Schermerdijk re- den passeerden zij enige leerlingen van de Ambachtsschool te Alkmaar. Door onoplettendheid van een der jongens zekere H. uit Heerhugowaard, kwant deze in aanraking met de heer M. waardom: deze kwam te vallen en met hem de Weer v. W. die naast hem reed. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor maar van beide rijwielen was do verlichting stuk, terwijl ook dë bril van de heer M. sneuvelde en de heer v. W. een flinke scheur in zijn jas opliep. In de week van 1 tot 8 Maart bewogen de rode koolprijze» zich in een min of meer stijgende lijn, de prijzen waren f 6—f 14.90, oplopend tot f 6—f 17.60. Gele kool sterk afnemende aanvoeren met itts stijgende prijs, genoteerd werd f 24.80 tot t 30.30. Witte kool geringe aanvoer met prijzen va» f 26.60 tot f 3130. De uienprijs had een lichte neiging tot da» len, n.l. van f 42.60-f 46.50 tot i 40.90- i 43.30. Peen nog steeds oplopend, peen 2 noteerde f 21.70 tot f 26.60. Kroten weinig handel roet f 6.40 als hoogst gemaakte prijs. Witlof- prijzen konden zich niet handhaven De eerste soort daalde van f 57 tot f 45. De tweede somt kan zich nog vrijwel boven de f 40 staande houden. De rode koolprijs kon zich vooral Zaterdag 4 Maart flink verbeteren. De aanvoer nam sooral te Broek op Langendijk wat af. Noordscharwoude hield echter nog flinke aanvoeren Frankrijk en Belgje hebben maar weinig belangstelling meer. Engeland nam nog wat zakken kool teger de laagste prijzen. De vraag uit Duitsland leek wel iets te ver beteren. Witte en .gele kool zijn zeer ge vraagd. De sterk ingekrompen voorraden ma ken echter zaken van enige omvang niet meer mogelijk. Ook van uien eD peen beginnen de aanvoeren van minder betekenis te worden, beide artikelen worden echter door vele lan den gevraagd. Door de groter wordende aanvoeren van koud witlof wordt dit artikel iets goedkoper. Als de prijs daalt wordt de vraag elastisch. Dit tekent de goede prijzen, die voor de twee de soort worden gemaakt De verlading van de overgeschoten pootaardappelen begint weer wat op gang te komen. Bijna alle soorten zijn nu sterk gevraagd, mede in verband met de betere marktpositie van de consumptieaard appelen. Vooral ook de bintjes, die in de herfst ver onder de prijs werden aangeboden, zijn nu sterk gevraagd. FAILISSEMENTEN. 9 Maart 1950 is failliet verklaard Abram Groen, beroep kweker, wonen de te St. Pancras. Bovenweg 79. Rech ter commissaris mr R. W J. G. van den WallBake, curator mr. A. Lees berg. S. C. van der Gaag te Egmond aan Zee, Bergstraat 42. Rechter commissa ris P M. J. Nolet, curator mr. H. Les- terhuis, NOORDER MARRTBOND. 10 Maart. 5000 kef neen TT 23.3023.80: TTI 20.30— 22.30 500 kg witlof 1 45—46: n 38; 12.000 kg rode kool 6,40—16.80: 1500 kg gele kool 27.90—28.50. LAN BEDIJKER GROENTEN CEN TRALE. 2(1000 kg rode kool 7—16 60, 13 000 kg gele kool 31 50—32 90 3000 kg witte kool 29 10—31.70, 1500 kg witlof 37—46. II 29—S9 WARMENHTJT7.EN. 19 Maart. 31400 kg rode kool 615 80 3300 kg gele kool 29 9030 70, 1100 kg bieten 7 KAPELAAN BENOEMD. De Bisschop van Haarlem benoem de tot kapelaan te Bergen de Wel- eerw heer P. de Lange, die kapelaan was te Wassenaar.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 2