Spoedvergadering Bergens Raad Citroen Alkmaar garnizoensplaats af Het enige agendapunt: de tram AGENDA MM7" DE THEATERS BRENGEN Rijkspolitie arresteerde twee looddieven Heren Hemelrijk, Brak en Maasen verzoeken: V. V. V. vierkant tegen opheffing van de lijn Garaqebedrijf Kees Kosfer De jeugd gaat exposeren VERF Theo Groothuizen De schildwacht bewaakt een leeg gebouw Welkom in 't Vaderland De zuivelproducten.zijn prijshoudend Wat zal de toekomst brengen meer diefstallen op hun kerfstok Nog ZATERDAG XI MAART 1950 „Aan de burgemeester der gemeente Bergen. Ondergetekenden, leden van de Raad der gemeente Bergen, verzoeken u als voorzitter van de Raad drin gend op grond van het desbetreffende artikel in de gemeentewet een spoed vergadering van de Raad bijeen te roepen ter bespreking van het volgende agendapunt: De noodlottige gevolgen van een eventuele opheffing van de tram AlkmaarBergen aan Zee en de maatregelen, die tegen deze dreigen de ramp van overheidswege genomen moeten worden, w.g. J. Hemelrijk,' C. Brak en A. Maassen". Dit is de tekst van het schrijven, dat de fractie van de P. v, d. A. gisteren tot de burgemeester van Bergen heeft gericht. (In gevolge de gemeentewet zal de burgemeester binnen veertien dagen aan dit verzoek moeten voldoen. Red. A. C.). haar oplossing te wachten tot het gemeentebestuur en het bestuur van de V.V.V.-Bergen gehoord zijn. Maan dag hopen wfl in de gelegenheid te zijn de bezwaren van de V-V.V. tegen het staken van het personenvervoer op de Ijjn AlkmaarBergen aan Zee uiteen te zetten. In deze gemeenteraadsvergadering zal dr. J. Hemelrijk, naar hij ons gis teravond mededeelde, aan de hand van vele gegevens waarover hij be schikt, aantonen, dat opheffing van de tramlijn voor Bergen noodlottig is en dat thans reeds het ogenblik ge komen is, waarop men zich met hand en tand tegen een eventuele staking van de dienst Alkmaar—Bergen aan Zee moet verzetten. „Er mag binnen vijf jaar geen sprake zijn van ophef fing," aldus dr. Hemelrijk, die de wijze van voorlichting, op de deze week ge houden persconferentie laakte en het gevaar veel groter achtte dan de in druk, welke deze persconferentie ge wekt heeft. Opheffing van de tram is funest voor Bergen en wij van onze kant moeten trachten te beletten, dat de minister zyn goedkeuring hieraan zou geven en daarmede de belangen van ons dorp in het hart zou treffen.' Dr. Hemelrijk is geenszins overtuigd van de noodzaak de tramdienst te be ëindigen en ook al zou de lijn niet rendabel zijn, dan nog hebben de Ne derlandse Spoorwegen niet het recht de slagader van Bergen door te snij den. „Ik heb mij verzet tegen het herstel van het vliegveld, ik heb mij verzet tegen verkaveling van het Oude Hof en ik heb mij verzet tegen op heffing van de tram, maar als ou laatste zou gebeuren, dan zou het voo, Bergen veel erger zijn, dan beiae eerstgenoemde zaken," aldus besloo' dr. Hemelrijk, wiens betoog wjj in u,. a.s. raadsvergadering met belangstel ling tegemoet zien. V.V.V. tegen opheffing. Er zal !n Nederland moeilijk een ge meente te vinden zijn, uier burgerij zo meeleeft met de essentiële vraag stukken van het dorp als Bergen. De „tram-kwestie" vormt het gesprek van de dag *n Is het onderwerp van talloze debatten vóór of tegen de dood van Bello. Het V. V.-best uur is bij een geweest en heeft zich vierkant tegen opheffing verklaard. Het heeft aan de directie van de Nederlandse Spoorwegen een telegram gezonden, waarin verzocht wordt de directie met MAAKT UW KEUS UIT DE VOLGENDE TYPES 11 SPORT 4 CYL. 11 NORMAAL 4 CYL. 15 SIX 6 CYL. T 23 (2</i ton truck) 4 CYL. BERGEN (N.H.) Telef. 2456—K 2208 De voorbereidingen voor de ten toonstelling van Jeugdwerk, waarover wij reeds vroeger schreven, zijn reeds in een vergevorderd stadium. Timmerlieden en schilders zijn druk bezig met het pasklaar maken van expositietafels, reclameborden en dergelijke. Vele inzendingen, waaronder een compleet radiotoestel met kast, een ophaalbrug, een zweefmolen, een gipsmodel van menselijk gelaat, een model-zeilboot, zweefvliegtuigen, te keningen, aquarellen, een chemische tuin. een geborduurd schilderij, fraaie kussens, een miniatuur-kermis in vol bedrijf enz., zijn reeds toegezegd. Wil de tentoonstelling echter een volledig succes worden, dan moeten zoveel mogelijk jongeren meedoen. De indruk bestaat dat er nog vele jon gens en meisjes van 12 t.e.m. 21 zul len zijn, die wel iets hebben dat in gezonden kan worden. Enkele fabrikanten en middenstan ders stelden reeds prijzen beschikbaar (zilveren beker, zilveren lauwertak, studie- en jeugdboeken, teken-mate riaal, enz.). Gehoop wordt, dat dit voorbeeld door velen zal worden gevolgd, daar dit voor de jeugd een stimulans tot deelneming zal zijn. Meisjes en jongens, die in Alkmaar wonen, of in deze gemeente een on derwijsinrichting bezoeken, kunnen tot en met 16 Maart a.s. op Dinsdag-, Woensdag- of Donderdagmiddag van van 25 uur namiddag nog hun in zending bezorgen op het Stadhuis bij de heer N J. Speur (kamer naast de bodenkamer). Gaarne wekken wij op aan deze ex positie in zo ruim mogelijke mate dee) te nemen. Elke jongen of meisje heeft in vrij uren wel eens iets gemaakt, dat de moeite van het bekijken waard is. Laten nu ook anderen daarvan eens genieten. Het behoeft natuurlijk geen eerste klas vakwerk te ziin. als he't maar aardig is en er uit b'iikt. dat er zott aan b°steed is. Hoe meer inzen ding»" des te interessanter wordt de expositie. Gezien de interesse der Bergenaren mag verwacht worden, dat de publie ke belangstelling voor de spoedver gadering van de gemeenteraad zo groot zal zijn, dat het knusse raads- zaaltje alle belangstellenden niet za) kunnen bevatten. Zou daarom de sug gestie om de vergadering in een gro tere zaal te houden geen overweging verdienen? De wet biedt in deze geen hinderpalen, daar zij de Raad vrij laat te beslissen waar hijwil vergaderen 12 ons voor kg.-pr{js Alleen: Verdronkenoord 103, (achter de Vismarkt) Tel. 3463, Alkmaar, sinds 1902 Vaklui. Te midden van de barakkencom plexen aan de Westerweg en het Di bchaepmanplein staat een lange, kal' mast. De vaderlandse driekleur, die tot vóór kort daaraan wapperde, is neer gehaald, de hou.en gebouwen zijn door de eertijds daar gelegerde mili tairen verlaten en misschien worden zij thans nog uitsluitend door forma ties ratten of muizen bewoond. Daarenboven knaagt ook de niets ontziende tand des lijds aan deze ruim 10 jaar oude bouwsels, krachtig ge assisteerd door het grond- en heniei water, dat vooral aan de Westerweg zijn sloopwerk grondig verricht. De complexen zijn om een militair-medi sche term te gebruiken: afgekeurd! Ook de gebouwen van het voorma lige RO.G. aan de Gasthuisstraat zij door hun geüniformeerde bewoners verlaten. Wel stapt nog de schildwacht aan de poort kwiek heen en weer doch hij is als een gevel, waarachter zich geen gebouw bevindt, want d? mannen van de wacht zijn afkomstig van het garnizoen te Haarlem en wot- den dagelijks vandaar uit afgelost. Alkmaar heeft zijn soldaten ver loren en is thans zonder garnizoen. Of dit binnen afzienbare tijden zal terug keren, is op zijn zachtst gezegd zee; dubieus. Naar de laatste berichten van de Legervoorlichtingdienst verluiden, vindt thans een algehele reorganisatie van de Koninklijke Landmacht plaats waarbij de dienstplichtingen niet meer bij de depóts, waarvan o.a. Alkmaai e.- één was, zullen worden opgeleid doch bij de bestaande of nog nieuw te vormen regimenten. En als legeringsplaats daarvan is Alkmaar in vredestijd niet aangewe zen, althans voorlopig niet. Vóór het uitbreken van de jongste oorlog wat dat anders. Want aan de Bergerweg hoek Hoeverweg liggen zware betonfunderingen, die met elkaar enige tonnen gouds hebben gekost, waarop een groot kazerne complex zou worden gesticht als de oorlog niet tussenbeide was gekomen Nu liggen de funderingen en het omliggend uitgestrekte terrein er vol ledig nutteloos. Niemand weet, wat er mee zal ge schieden, doch het Ministerie van Oorlog bleek tot dusverre niet bereid er afstand van te doen en zodoende mede te werken tot de ver wezen.:j kina van het Bosplan met villawijk, ge creëerd door wijlen wethouder J. Wes terhof. Ondanks houten en stenen gebou wen en een kostbare fundering geen garnizoen. Dat betekent, dat Alkmaar het za) moeten stellen zonder honderden jon gemannen, officieren, onderofficieren en alles wat aan burgerwerklieden bij een flink garnizoen behoort. Het betekent verder een niet te on derschatten verlies voor de plaatse lijke winkelstand, bioscopen en andere inrichtingen voor ontspanning, ja zelfs voor de waardering van de belang rijkheid van onze gemeente. „Een welvarend bedrijf ook Uw be lang", zegr n de Spoorwegen, „een welvarende stad het belang van iedere burger" zouden wjj daaraan willen toevoegen. Wij hopen daarom, dat het gemeen tebestuur b(j de Minister van Oorlog energieke pogingen zal ondernemen, die tot vestiging van een nieuw gar nizoen zullen leiden, zelfs al zou de gemeente daarvoor bepaalde conces sies moeten doen. Want ook hier gaa' „de cost vóór de baet". In de loop der laatste kwart eeuw en de onmiddellijk daaraan vooraf gaande jaren heeft Alkmaar reeds tai rijke rijksinstellingen als het Rijksop voedingsgesticht, de Cadettenschool, de Rijkstuinbouwwinterschool, de Inspec ties van het Vervoer, Weg en Werken alsmede die van Tractie der Ned. Spoorwegen en nog vele andere zien verdwijnen. In 1924 werd de Cadettenschool op geheven en eerst in Juni 1939 keerde het militaire element in de vorm van het 2e regiment luchtdoelartillerie ir. deze gemeente terug. Toen stond het gemeentebestuur hei schoolgebouw aan de Brillesteeg ais kazernement af. Laat het ook thans de terugkeer van een garnizoen iets waard zijn. ZATERDAG Harmonie Theater, 7 en 9.30 uur: Jeanne d'Arc (14 jaar). Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: De drie Caballeros (tot 14 jaar o. g.). Cinema Amerieain, 7 en 9.30 uur: Remember Pearl Harbor (18 jaar). A.B.T., 8 uur: Het tijgermeisje (14 jaar), 't Wapen van Heemskerk, 8 uur: Soiree van het Alkmaars Dubbel Mannenkwartet „Zang en Vriendschap". ZONDAG Bioscopen als Zaterdag; aanvang der voorstellingen 2, 4.30, 7 en 9.30 uur (A.B.T. 2, 5 en 8 uur), 't Gulden Vlies. 8 uur: „International Jazz Festival Ho! land". Overdekte Zweminrichting, 3.30 uur: Doopdienst Baptistengemeente. MAANDAG Bioscopen als Zaterdag; aanvang der voorstellingen om 8 u. 't Gulden Vlies, 8 uur: De Quadratuur v. d. pirkel. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Zondag 12 Maart zal de apotheek van de heer Hartong van Ark (Langestraat 1) voor het publiek geopend zijn. In deze apotheek wordt de volgende week de nachtdienst waargenomen. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN. Zondag zullen beschikbaar zijn de huisartsen H. C. A. Koppejan, Oude gracht 186 (telef 2382) en J. T. Nij- man, Oudegracht 283 (telef. 2384). Nu hef' weer schoonmaaktijd is Het Alkmaars Kleding- en Dek king Comité doet weer een extra be roep op alle huisvrouwen om de nog bruikbare voorwerpen of kledingstuk ken, die men weg wil doen, aan ge noemd comité af te staan. Anderen zijn daarmee weer geholpen. Even een seintje aan ondestaande adressen en het wordt van huis ge haald: mevr. HalffDorrepaal, Tous- saintstraat 14; mevr. Van Rossum Du Chattel, Nassauplein 42, Tel. 3202; mej. Timmer, St. Annastraat 19, Tel. 3416; de heer Dekker, Piersonstraat 35; de heer Plas, Verdronkenoord 91; de heer Veenhuijzen, Rozenstraat 10; Tel. 5179; de heer A. Bergsma, Wes terweg 55, Tel. 2019. Rookspek werd gebakken spek Om kwart over negen gisteravond werd de brandweer gealarmeerd voor een binnenbrandje in het rookhok ach ter een slagerij aan de Geestersingei. Het bleek, dat het materiaal, waarmede men enige zijden spek rookte, had vlam gevat, doch toen de brandweer arri veerde had men het vuur al met em mers water weten te blussen. Door de hitte waren twee zijplaten van de me talen rookkast doorgebrand. De brand weer bleef nog enige tijd nablussen. Met het troepentransportschip „Wa terman", dat 2 Maart van Tandjong Priok vertrok en vermoedelijk 24 Maart te Rotterdam zal aankomen, repatriëren o m. de volgende militairen: Uit Alkmaar: Sergt. Maj. W. Gerla. Reekerstraat 5; Mar. II J. Bleumers. Bisschop Bottemannestraat 14; Sold. I C. J. Beentjes, Paardenmarkt 5; Sold. J. Otter, Toornburg 11; Korp. W. Broer- sen, Hoornseweg 16 en sold. P. Helder, Nieuwpoortslaan 89. Voorts repatriëren: Sold. J. H. Zoon, Herenweg 211, Heiloo; Sold. J. Bij waard, Middengeestweg 54, Bergen en sold. I. P. N. Veeken, Groeneweg 4, Bergen: Sold. I V. L. Graft, Beneden weg 129. St. Pancras en sergt. J. H. Ploeg, Benedenweg 85, St. Pancras; Mar. II N. van der Eng, Buurtweg 81, Akersloot: Sold. J. v. d. Woude, Eg- mond aan den Hoef, Rinnegom 253; Sold. C. Oud, Driehuizerweg 32. Zuid- Schermer; Mar. II C. P. van Eaarsen. Volgerweg 83, Beemster; Owmr. F. Bierhaalder, Noorddijk 20, Beemster: Sold. P. S. Snijders, Boomgaard 8, Z.- Scharwoude; Sold I. J. J. Duijves. Dorpsstraat 190, Noord Scharwoude; Mar. II H. Bosma, Westerweg 50. Heer hugowaard „n sold. G. J. Schouten. Derde Kil I, Heerhueowaard: Sold. J. J. Veldman, 't VelJ 328. Oude Niedorp; Sold. J. Bakkum. Middenweg 3, Lim- men: Mar. II J. J Bijman. W Mr Lud wigstraat 1, Castricum; Wmr J. P. de Winter, Bakkummerstraat 100, Castri cum en sold. F. H F. Heeremans, Sta tionsplein 5. Castricum. De volledige passagierslijst ligt ter inzage op ons bureau, Voordam 9 te Alkmaar. PERSONALIA. Voor het te Hoorn afgenomen exa men als rundveefok-cont'-oleur zijn ge slaagd de beren D. van Tiel te Alk maar, W. Bruyn te Stompetoren en A. Verhulst te Heerhugo waard. Gisteren werd als hoogste prijs aaii db kaasbeurs f 1.80 bes'.eed, wat 3 cent hoger was dan een week geleden. Op de gedaalde prijzen is de con sumptie in Nederland toegenomen, echter niet in zulk een omvang, da', men de naderende grote productie mei onverdeeld optimisme tegemoet kan zien. Er zal nog wel iets afmoeten om het Nederlandse publiek weer tot kaas eten te brengen, te meer, omdai voorlopig de perspectieven voor de export niet méér dan matig mogen worden genoemd. Belgie heeft de laatste weken vrij veel genomen, omdat er een invoer recht op onze kaas wordt verwacht Omtrent de hoogte daarvan, noch om trent de datum, waarop het zal in gaan, is echter iels bekend. Op het ogenblik wordt rekening gehouden met Maandag a.s. en dan zal Belgie. althans voor enkele weken, wel als koper verdwijnen. De uitvoer naar Duitsland blijft gering en Frankrijk en Engeland zijn beide nog steeds niet in de markt. De boterprijs Ook de boterprijs handhaaft zich op he'zelfde peil en bedraagt ongeveer f 4.90 per kg. in vat. Het spreekt van zelf, dat bij deze hoge prijs de kaas positie aanmerkelijk wordt ontlast en het is daarom ook voor onze kaas van groot b»lang wat det boterprijs doet. Er zijn geen voorraden en de boter van het Zuidelijk halfrond verschijn' niet aan de Europese markt. Dat zijn 'wee lichtpunten. Daartegenover staat dat met 1 April de Belgische grens voor onze boter wördt gesloten, ter wijl Duitsland, dat de laatste tijd meer en meer in de markt is gekomen gedurende de zomermaafhden, naar velen aannemen, ongeveer in de eigen behoefte zal kunnen voorzien. Ir. ieder geval is het zeer onwaarschijn lijk, dat het de grote hoeveelheden zal betrekken, die er eens naar toe gin gen. En zo iets zcru wel eens nodig kunnen zijn. Het weer zal bij dit alles wel een factor van groot gewicht blijken te zijn. Algem. Oranjevereniging De Algemene Oranjevereniging zal ter gelegenheid van de viering van Koninginnedag op Vrijdag 28 April in 't Wapen van Heemskerk een feest avond voor haar leden organiseren, waarvan het programma nog nader vastgesteld zal worden. Aan de burge meester, mr. dr. H. J. Wytema, zal ver zocht worden een kort woord te spre ken. Tevens zal op deze vergadering het bestuur worden aangevuld in ver band met de vacature van de heer G. Een eventuele droogte in Europa zal de toestand voor onze zuivelproducten aanmerkelijk verbeteren. Evenwel, daarvan hebben we verleden jaar ge profiteerd en het is nauwelijks aan te nemen, dat die gunstige omstandig heden zich zullen herhalen. Intussen neemt de melkproductie aanmerkelijk toe. De aanvoer van nuchtere kalveren aan de veemark ten begint reeds zeer aanzienlijk te worden en men dient er rekening mee te houden, dat het aanbod van kaas van nu af aan van week tot week toeneemt. Menigeen za] het ver loop stellig met belangstelling volgen. Alleen Kramer onges'agen De Boer had pech Gisteravond werden in „De Ouda Prins" te Bergen hoge series gemaakt. Kramer kwam met een slordige 56 ca ramboles uit de bus, Schot Sr. liet 31 punten noteren en J. de Boer bleef hier met zijn 29 niet ver onder. Deze laatste speler heeft in dit tournooi geen veine. In zijn partij tegen Schot Sr. had hij een behoorlijke voorsprong weten te verkrijgen en het scheen dat bij zijn eerste wedstrijd ging winnen. Hij kwam echter één carambole tegen Schot te kort, die op fraaie wijze zijn achterstand wist weg te werken. Dat Dekker van Kramer verloor Is vrij normaal en zelfs het gemiddelde dat Kramer maakte. 8.33, verwondert ons niet zo heel sterk. Een verrassing was de overwinning van Schong op Wester, die met Kramer tot gister avond nog ongeslagen was. Sluis stelde in zijn partij tegen Dekker teleur, door slechts 67 caramboles te scoren. De volledige uitslagen van gister avond waren: 150 18 56 8.33 61 18 16 3.38 149 30 29 4.98 150 30 31 5.— Kramer Dekker De Boer Schot Sr. Schong Wester Dekker Sluis 150 38 107 38 150 35 67 35 19 3.94 11 2.81 17 4.28 11 1.91 Studenten komen toneel spelen Zoals wij reeds in ons nummer van Zaterdag meldden, zal het Leids Stu denten Toneel Maandagavond in het Gulden Vlies een opvoering geven van de Russische farce van Valentine Ka- taev getiteld: De Quadratuur van da cirkel." Voor deze voorstelling, die om acht uur begint, zijn aan het Gulden Vlies nog enkele kaarten verkrijgbaar. De Leidse studenten die het stuk brengen ten bate van het Nederlandse Studenten Sanatorium voor alle ge zindten, hebben een bezoek gebracht v. Slingerland, die ook voorzitter is van het Oranje-Comité, doch die te aan Almelo en Leeuwarden. In beide kennen heeft gegeven, zijn functie voor een jongere kracht te willen neerleg gen. Candidaten voor deze vacature kunnen worden ingediend bij de se cretaris. de heer J. G. v. Burken, Ken- nemerstraatweg 37. De leden van de subcommissies van het Oranje-Comité worden herinnerd aan de Woensdag te houden vergade ring voor de vaststelling van het pro-, gramma voor de viering van Konin ginnedag. De Rijkspolitie te Assendelft heeft Donderdagavond een uitstekende slag geslagen. Op de Prov. weg werden twee wielrijders aangehouden, die zonder licht reden. Het bleken de Alkmaarders P en R. te zijn, tegen wie procesverbaal werd opgemaakt. Bij nadere beschouwing bleek, dat de heren achter op hun fiets een jute zak hadden, waarin zich stukken loden pijp bevonden. Dit wekte begrijpelijkerwijs de arg waan der politiemannen op. De heren verklaarden het lood op de vuilnisbelt in Amsterdam gevonden te hebben Daar in Amsterdam geen vuilnisbelt is. werd het beter geoordeeld het tweetal over te brengen naar de Marechaussee kazerne in Wormerveer. Ze bleven bij HARMONIE-THEATER Jeanne d'Arc Ook deze week kan men in de Har monie weer genieten van de technisch knappe Amerikaanse film, welke han delt over Jeanne d'Arc, de Maagd van Orleans. Bij het zien van deze film groeit de bewondering voor de zeldzaam goede massa-regie van Victor Fleming en het sterke spel van Ingrid Bergman in net tweede deel van dit filmwerk. Het is een film die men gezien moet hebben, hoe men ook over de historie denkt A.B.T, Hef' Higermeisje Zij. die de vorige week het eerste deel van de geschiedenis van de blan ke vrouw bij de olieboringen in de Jungle hebben gevolgd, zullen met niet minder belangstelling de avontu '■en van Linda Sterling volgen in het tweede deel Ook dit deel is een aan- eensehake'ing van sensationele avon turen en kan ook wel met scanning gevolgd worden al heeft men het eer ste deet misseWori niet gezien Voor de liefhebbers een boeiend programma. VICTORIA-THEATER De drie caballeros Men kan zout bij een ei verlangen en een kop thee een ware delicatesse vin den, maar als men zout in de thee doet moet niemand er iets van hebben. Er zijn nu eenmaal dingen die men niet mag combineren en zo is het ook met het normale filmbeeld in de fantasti sche scheppingen van een genie als Walt Disney. Wij kunnen een figuur als Donald Duck in een aardig maar niet te lang durend filmpje zeker appreciëren, maar niet als hij 'n nor male film lang met twee kornuiten als 't ware door een normale film heen danst of op een vliegend tapijt door de zuiver weergegeven Mexicaanse land schappen zweeft. Een tekenfilm mae niet langer dan een kwartier duren als men er met genoooen naar wil bliiven en al heeft Walt Disney ten slotte ook zijn talent in lijnen en vlakken van wonderlijke samenstelling en kleur- mengeling uitgeleefd, zodat het resul taat onwillekeurig aan het experiment Fantasio" doet denken. »r wordt lang op de interesse van de toeschouwers gesneculeerd zodat de spanning ver slapt en men onwillekeurig naar het Mn de gaat verlangen. Daartegenover staat, dat men in het voorprogramma een grote gekleurde natuurfilm draait, die het aanschou wen alleszins waard is Het leven van de robben op de robbeneilanden, het is zo duidelijk gefilmd, van zo nabij opgenomen en het geeft een zo fasci nerend beeld van het interessante le ven van een reusachtige dierenkolonie, dat een gang naar het Victoria Thea ter alleen om deze film alleszins de moeite waard is. CINEMA AMERICAIN Remember Pearl Harbor Inderdaad velen zullen zich Pearl Harbor herinneren. De aanval die de grote strijd ontketende. En terecht spreekt de Amerikaanse generaal, als hij de dappere mannen, die zich op de Phillinpiinen hebben onderscheiden in de emotionele strijd, huldigt en hun de grote dank der natie brengt, de be tekenisvolle woorden: Remember Pearl Harbor De film geeft een belangrijke enisode uit de strijd op het eilandenrijk in het Oosten en diverse Amerikaanse artisten snelen hun rollen op bijzonder sugges tieve wijze, waarbij zich de jonge vrouw kranig handhaaft. De film werd door de bezoekers met grote aandacht gevo'vd Zii werd inge- )eid door een zeer afwisselend en uit gebreid voorprogramma: een go°d jour naal f wereldnieuws)een tweetal aar dige tekenfilms en opnamen van een biiz-ndere neeerbnng waarb'i artisten in diverse genrps Tu^rdaad een pro gramma vol afwisseling. hun verklaring, waarna opperwacht meester Marinus en z'n mannen naar Alkmaar gingen, om de woningen van P. en R. aan een nader onderzoek te onderwerpen. Een groot model Engelse sleutel en een houten hamer met ijzer bekleed werd meegenomen naar de Zaanstreek. Na langdurige ondervraging be kenden ze tenslotte het lood gestolen te hebben uit een loods op het terrein van „De Moriaan" in Wormer. Door een luik waren ze in het pakhuis ge klommen. Ook op het terrein van Dek- ker's Zeepfabriek hadden ze rondge keken, doch niets van hun gading ge vonden. De Engelse sleutel bleek uit een vrachtauto in Den Helder gestolen te zijn en de houten hamer van een erf in Alkmaar. Beiden waren reeds eerder veroor deeld geweest. Daar ze vermoedelijk ook bij lood diefstallen in Den Helder betrokken zijn. is het tweetal naar de Marinestad overgebracht. Otsen's manufacturenhandel heropend Gisteren werd de manufacturenhan del van de heer J. Otsen heropend, na geheel te zijn gemoderniseerd. Deze zaak, die reeds 25 jaar in onze stad bestaat, geniet ongetwijfeld een goede reputatie., In de winkel werd o.a. nieu we verlichting aangebracht, wat het licht mahoniehouten intcriteur een fleurig aanzien geeft. De zaak handelt in tricotage, kousen, sokken, onder goederen enz. Als attractie ontving iedere koper bij aankoop van f 5 een practische verrassing. Aan bloemen en gelukwensen ontbrak het de heer Ot sen natuurlijk niet. VONNIS GEWEZEN. Vrijdag heeft het Amsterdamse Ge rechtshof in de volgende zaken vonnis gewezen. J. J te Anna Paulowna (diefstal door inklimming in boerderij) 6 maan den gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. W. J IJ te Egmond Rinnen (bele- f 30 boe+e of 15 dagen B W J. van 7. t» Amsterdam (ver nieling van ruit te R"'-waard) dag vaarding nietig verklaard. plaatsen was het succes groot. Vandaag, Zaterdag 11 Maart, treden zij op Pa leis Het Loo op voor H.K.H. Prinses Wilhelmina, die, evenals Haar dochter, Koningin Juliana, altijd een open oog had voor enerzijds het studentenleven, de tbc-bestrijding aan de andere kant. Wij menen, d-.t een woord van aan beveling voor deze opvoering, waar mede een zo sympathiek doel wordt nagestreefd, zeker op zijn plaats is. Waar is Kef achterwiel? De Rijkspolitie die Woensdagnacht op patrouille was ontdekte tussen sta tion Krommenie en Bus en Dam in de berm van de weg een motorrijwiel, waaruit het achterwiel ontbrak. Het nummer werd opgenomen en het onderzoek wees uit dat de motor toebehoorde aan de Alkmaarder K. Deze had met een vriend een tochUe op de motor ondernomen. Even voorbij Bus en Dam brak de achteras. Ge lukkig had de motorrijder weinig vaart en kwam hij niet ten val. Het wiel roide voort en was in de duister nis niet te vinden. En ook overdag bleek het wiel onvindbaar. Blijkbaar vcortgerold in de sloot en in de bag ger gedoken! Iedere vijf en twintigste koper een taart Gistermiddag werd de banketbakke rij van de heer T. Ruiter in de Spoor straat feestelijk heroper.d. De zaak was in record-tijd geheel gemoderni seerd o.a. met een tegelvloer. In de winke] waren open vitrines met mooie passende verlichting aangebracht. Bij de opening van de zaak waren het be stuur van de Spoorstraat-vereniging en nog enkele besturen v-aarin de heer Ruiter zitting heeft, aanwezig. Als ope- nings-attraetie stelde de heer Ruiter voor iedere 25e koper een taart be schikbaar, waarbij velen hun geluk beproefden. Een grote hoeveelheid bloemen getuigde van veler medeleven. Ook heden is nog voor iedere 25e ko per een taart beschikbaar. DIERENBESCHERMING In de omgeving van het Bergerweg- kwartier zwerft een hondje, reu, laag op de poten, en in 't Payglop een zwarte poes. Adres: Inspecteur C. Verwer, Baan- straat, Alkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 2