Een voorbeeld van „volksdemocratische" rechtspleging Psychologische martelingen uitgebreide bekentenis - Voorwendsel om tegen Westerse diplomaten te kunnen optreden Fraaie puntenzege van Van Dam Geen vogelpest in Landsmeer Proces iegen Louwers was: Wekenlang onder druk zware Vacantieverblijf in Belgie wordt goedkoper Door K. Erban Soldevilla beschikt over keiharde rechtse'' Sialin siemde Nederlands diplomatiek verkeer met Praag Gering verloop bij de Franse stakingen De „Truculent" gelicht Besprekingen tussen Israel en Transjordanie Paul Robeson mocht niet optreden Eerste vliegtuigen deze naar week Engeland Burgemeesters d'Ailly en Oud onderscheiden Zedendelict berecht WOENSDAG l.'j I.IAAiiV 1950 pjET PROCES tegen de heer Louwers, dat dezer dagen te Praag is gevoerd, droeg alle kentekenen van de sensatieprocessen, die in de landen van de zogenaamde volksdemocratieën worden geënsceneerd. Bij aldien blijft voor velen nog het raadsel bestaan, waarom de heer Louwers al de belachelijke beschuldigingen heeft bekend en waarom hij zichzelf en verscheidene diplo maten van een gehele reeks delicten beschuldigd heeft. Het ls weliswaar algemeen bekend, hoe het met de justitie In de landen achter het ijzeren gordijn is gesteld en welke barbaarse methoden de gehei me politie daar toepast, maar uiteraard weten wjj niet, welke middelen spe ciaal in het geval van de heer Louwers werden toegepast. Vermoedelijk Werd volstaan met het gebruik van de zogenaamde psychologische middelen. Vermoedelijk werd in het geval van de heer Louwers volstaan met de psy chologische bewerking. Bij het proces werden, naar men zegt, geen tekenen van psychische marteling waargeno men. Opmerkzame waarnemers is het echter niet ontgaan, dat de heer Lou wers op de door de rechter zeer sug gestief gestelde vragen waarop met ja of neen geantwoord moest worden, slechts aarzelend en weifelend heeft gereageerd. Zeer duidelijk bleek, dat hij een ^OORDAT HIJ voor het gerechtshof kwam te staan, heeft hij ongeveer «cht weken in bewaring voor onder zoek doorgebracht. De eerste shock ontving hij reeds bij zijn arrestatie. Tevergeefs trachtte hij uit te vorsen, waarom hij werd gearresteerd. Dit kwam hij tot zijn verrassing pas gelei delijk aan te weten tijdens de instruc tie. Het was hem natuurlijk reeds uit de lectuur van courantenberichten be kend, wat het betekende, in handen van de geheime politie te vallen. Wij kunnen er van verzekerd zijn, dat hij de gehele tijd streng geïsoleerd in be waring werd gehouden, dat elke schre de van hem onder zware bewaking en voortdurende controle stond. Zoals gebruikelijk, werd hij van be gin af aan aan eindeloze, uitermate vermoeiende verhoren onderworpen, die dikwijls zonder onderbreking dag en nacht duren, 's Nachts brandt in zijn cel een fel licht, zodat hij eerst in slaap kan vallen na volkomen uitput ting. Ieder ogenblik wordt het luikje in de deur geopend en gesloten, ram melende sleutels schrikken hem op en op de gang hoort hij het voorbij gaan van andere slachtoffers, die gedurende de gehele nacht worden voor- en weg geleid. Vaak dringen ook nog andere geluiden tot hem door, die de zenuwen slopen. Het verhoor wordt af en toe onder broken door langere of kortere pauzen, om het slachtoffer zijn noodlot te doen overdenken. De voeding is abomina bel. En in het slechte en volkomen ontoereikende eten worden zeker che micaliën bijgemengd, die ten doel heb ben de geestelijke weerstandskracht te ondermijnen en de wilskracht te ver zwakken. Opmerkelijk is, dat bijkans tegelijk met de heer Louwers ook zijn advo caat werd gearresteerd en dat aan het Nederlandse gezantschap niet werd toegestaan, met de gearresteerde in contact te treden. Dit is trouwens be grijpelijk. Deze handelwijze vormde een onderdeel van de psychologische bewerking; bij het slachtoffer wilde men indruk vestigen, dat hij van God en alle mensen is verlaten, dat er geen andere uitweg bestaat dan die, welke hem de onderzoekende ambtenaar on der bedekte termen in het vooruitzicht stelt. „Wij zullen wellicht milder oor delen, als gij bereid zijt verklaringen af te leggen, zoals wij die wensen. In dien de weerstand te lang mocht du ren", zo merkt de ambtenaar terloops op, „dan beschikken wij nog over an dere, meer doeltreffende middelen". Twee soorten marteling Met zoveel égards worden natuurlijk slechts slachtoffers behandeld, voor wie zich vreemde gezantschappen in teresseren. In andere gevallen wordt de procedure bespoedigd, want de ge heime politie is overladen met werk. Over die andere, meer doeltreffendte middelen bracht de Informatiedienst van Vrij Tsjechoslowakije een reeks van berichten. Men gebruikt met voor liefde twee soorten marteling, waaraan blijkbaar geen enkel organisme weer stand kan bieden en wel de marteling met de electrische stroom, die door het lichaam wordt geleid en telkens wordt versterkt, en een andere, waarbij men het slachtoffer bijzonder geconstrueer de ijzeren schoenen aantrekt en deze geleidelijk steeds meer verwarmt, eveneens door middel van een electri sche stroom. Deviezenbeperkingen zijn een ware ramp Haulot, de secretaris-generaal van het toerisme in Belgie, heeft in een kort overzicht van het Nederlands- Belgische vreemdelingenverkeer me degedeeld, dat de pensions en hotels hun prijzen in vergelijking met vorig jaar sterk hebben verlaagd. Voor de Ardennen alleen geldt dit voor 41 pCt. van de in de hotelgids te publiceren prijzen. In 1949 boekten de Belgische hotels ongeveer 200.000 overnachtingen l van toeristen uit Nederland. Dit cijfer blijft nog ver bij het vooroorlogse ten achter De heer Haulot pleite voor opheffing der deviezenbeperking van Nderlandse zijde voor het toeristenverkeer. De Be- neluxgedachte zou daardoor mede een steviger basis krijgen. De huidige de- viezenvoorwaarden betekenen voor Belgie een ware ramp. pig vraagt Praag het terugroepen van drie leden van de Nederlandse legatie. Geheel volgens het recept dat wij reeds van andere gevallen kennen en geheel volgens het algemene, grote plan der Kominform, volgens hetwelk de volksdemocratieën successievelijk alle vreemde diplomatieke waarne mers kwjjt moet raken. Het werk van de vreemde legaties moet zoveel mo- gelijkt bemoeilijkt worden. Voor 't eigen volk wordt daar een schouwspel met grote processen opgevoerd, om splon- nage en sabotage van het Westen te bewijzen. Ons dunkt, dat de regie ook dara weinig overtuigend zal zijn. Complicaties Met deze politiek gaat een compli catie gepaard, n.l. het vraagstuk van de handelsrelaties met het Westen. In ons geval kwam het tot een onmid dellijke reactie. De Nederlandse han delsdelegatie, die juist te Praag ver toefde, verbrak de onderhandelingen. Deze omstandigheden zal vermoedelijk onaangenaam worden gevonden. Voor lopig heeft men in Tsjechoslowakije de handelsrelaties met het Westen nog nodig, al wordt hun betekenis steeds geringer. Men heeft Westerse deviezen ond-gezant van Tsjechoslowakije in Nederland £)E HEER K. ERBAN, oud-gezant van Tsjechoslowakije in Neder land, schreef voor ons blad nevenstaand artikel. Tot de oorlog was de heer Erban gezantschapssecretaris voor Tsjechoslowakije ln ons land. Gedurende de bezetting trad hij op als zaakgelastigde van de Tsjechoslowaakse legatie bij de Nederlandse regering ln Londen. In 1944 werd hjj gezant voor zijn land bij onze Londense regering. Kort nadat Koningin Wilhelmlna in Nederland was teruggekeerd, vestigde ook de heer Erban zich weer in Den Haag. Van 1945 tot 1947 was hjj hier gezant. Hjj trad ln dit laatste jaar af, dock keerde na de omwenteling ln Tsjechoslowakije naar Nederland terug, waar hjj thans gastvrijheid geniet. zware inwendige strijd streed en dat tenslotte slechts een gebroken wil het onderspit delfde. Het vonnis was barbaars. Geen en kel, hem door de aanklacht ten laste gelegd misdrijf werd bewezen. Er is dan ook wezenlijk verschil tussen de rechtsopvatingen van het Westen en het Oosten. En Tsjechoslowakije is tegenwoordig ingelijfd in de invloeds sfeer van het Oosten. De verdediger van de heer Louwers heeft het ge waagd deze waarheid uit te spreken, toen hij zeide, dat men in Tsjechoslo wakije als spionnage beschouwt, het geen in het Westen als gewone han delsinformatie geldt. Zoals te verwachten was, heeft dit proces reeds thans een nasleep gekre gen. Louwers werd voor politieke doeleinden misbruikt.. Hjj moest het voorwendsel worden voor een brutaal optreden tegenover Nederlandse en andere Westerse diplomaten. Dit was ln feite het doel van het spel. Voorlo- nodig, om bepaalde grondstoffen aan te kopen en bovendien ter uitvoering van zekere acties tegen het Westen. Anderzijds kunnen wij in het Oostelijk blok een groeiend streven naar autar kie constateren. Aan Tsjechoslowakije werd in tussen een nieuwe taak toebedeeld, de medewerking aan de industrialisatie van China. Het gevolg daarvan is, zo wordt reeds gemeld, een verdere be perking van de productie van con sumptiegoederen, teneinde de capaci teit der staal- en machinefabrieken te kunnen uitbreiden. De uitvoer dezer producten naar het Westen werd steeds geringer en dikwijls voldeed de kwal- teit niet. Deze omstandigheden zullen uiteraard ten gevolge hebben, dat de reeds lage levensstandaard in Tsjecho slowakije er niet beter op wordt. En dat zal mogelijk gevolgen kunnen heb ben, die van ernstiger aard zullen zijn, dan zich de tegenwoordige machtheb bers voorstellen. Na een uiterst fel en dikwijls opwin dend gevecht is het Luc van Dam ge lukt om zich, via een puntenoverwin- ning op de Spanjaard Soldevilla, te re vancheren voor zijn smadelijke neder laag tegen Clause Ritter te Parijs. De Spanjaard heeft van het begin tot het einde uitstekend partij gegeven, deze pugilllst is een vechter met een groot uithoudingsvermogen en akelig harde rechtse, doch de techniek van Van Dam heeft ook in dit gevecht weer eens ge zegevierd. Zonrl"i zijn in Rusland de 1302 leden van de Opperste Sowjet ge kozen. Ruim 99% der kiezers was opgekomen. Veel keus hadden zij niet, want de candidaten beston den uit communisten en partij leden. Stalin was naar het Lenin- kiesdistrict gegaan om zijn stem uit te brengen. Talloze malen heeft Van Dam de rechtse van Soldevilla ontdoken, ge blokkeerd, opgevangen en ontweken. Maar de enkele maal dat de klap goed door kwam had onze landgenoot daar merkbaar last van. Het respect voor de stootkracht van de Spanjaard bepaalde de tactiek van Van Dam en daaraan is het grotendeels te wijten dat de enkele maal dat Sol devilla in gevaar kwam te verkeren, de Rotterdammer niet voldoende door zette. Een andere rede voor de behoed zaamheid van onze nationale kampioen was het keelgezwel waarvan hij reeds enige tijd last heeft en waaraan hij dezer dagen geopereerd zal moeten worden. Zijn ademhaling was hierdoor enigszins belemmerd en als men hier mede rekening houdt, mag de overwin ning van Van Dam zonder meer uit stekend worden genoemd. Na een eerste ronde van veel spar ren en elkaar observeren, onderbroken door enkele lichte linkse directen van de Rotterdammer en paar harde hoeken van de Spanjaard, nam Van Dam in de tweede ronde het initiatief in han den. Tot het einde toe behield de par tij hetzelfde karakter: een beweeglijke strijd op halve afstand met Van Dam meestal in de meerderheid dank zij zuivere stopstoten. In de vijfde ronde beantwoordde Van Dam een felle aan- van van de Spanjaard met een on stuimig tegenoffensief, waarbij een on opzettelijke kopstoot Soldevilla onder het linkeroog blesseerde. Van Dam liet daar nog enige knalharde rechtsen op volgen, maar zette niet door, om de bovengenoemde redenen. Hij stond toen al vrij ver op punten voor, en in de drie volgende ronden bleef hij ien tikje in de meerderheid, hoewel Soldevilla telkens weer trachtte het ge vecht te forceren. In de 9e en in de 10e ronde kreeg de strijd een uiterst Verwoed karakter, er werden aan weerszijden harde klappen uitgedeeld, en ditmaal was het Van Dam, die door een kopstoot bij het rechteroog een 'ond opliep. Maar de Spanjaard kreeg et toch het hardst te verduren, hij zag er met zijn opgezwollen gezicht ver schrikkelijk uit, wat hem echter niet belette tot de laatste gongslag "toe voor zijn kans te blijven vechten. Van Dam behield evenwel een voldoende voor sprong op punten en werd verdiend win- stemming Nieuw-Guinea. De drie Nederlandse diplomaten, die door de Tsjechoslowaakse regering zijn uitgewezen, hebben Praag gisteren ver laten. De zaakgelastigde, de heer Van der Gaag, en de militaire attache, ko lonel Hasselman, vertrokken per trein. Kanselier Lochmann vertrok per auto. Gistermorgen vertrok de Nederland se gezant in Tsjechoslowakije, Jhr. mr. W. van Tets, met het KLM-lijntoestel naar Praag. Tot de journalisten, die bij zijn vertrek aanwezig waren zeide de gezant: „Ik ga naar mijn post terug om mij op de hoogte te stellen van de si tuatie. Verder kan ik u niets zeggen". De stakingsbeweging in Frankrijk in de gas-, textiel- en staalindustrie was hedenmorgen enigszins verslapt, doch bij de luchtvaart nam de staking weer toe. Ook dreigt er een staking bij de bakkersknechten. In Parijs, Elzas- Lotharingen, Lyon en het gebied van Calais keerden 25.000 staalarbeiders naar het werk terug, hetgeen 10 pet. is van het aantal thans nog stakenden. In de Noordelijke textielfabrieken gingen 2000 arbeiders aan het werk en in Pa rijs was de gasdruk plotseling weer nor maal. De staking bij de luchtlijnen op Le Bourget en Orly en in 7oulouse breidde zich sterk uit. Te Nantes stemden de bouwvakarbei ders tegen een staking, doch de door communisten geleide CGT zond mannen rond om anderen van de bouwterreinen te halen. Wrak wordt voorlopig hersteld De gezonken Britse onderzeeboot „Truculent" 1b gisteren door tien ber gingsvaartuigen gelicht. Deskundigen van de Britse marine verwachten in de onderzeeër da stoffelijke overschot ten van tenminste twintig opvarenden te zullen aantreffen. Men is voornemens de „Truculent" bij Sheerness aan de grond te zetten. Hier zal de onderzeeër worden leeg gepompt en voorlopig worden gerepa reerd. Daarna zal de „Truculent" naar het dok van Sheerness worden ge sleept, om nauwkeurig te worden on derzocht. De mogelijkheid bestaat, dat de „Truculent" weer in dienst zal wor den gesteld. Een woordvoerder van het Israëlisch ministerie van buitenlandse zaken heeft met klem alle geruchten tegen gesproken over de ondertekening van een Israelisch-Transjordaans verdrag. In Israëlische regeringskringen geeft men evenwel toe, dat de onderhande lingen tussen beide landen met het oog op een overeenkomst worden voortgezet. Labour won ook derde vertrouwensstamming In het Britse Lagerhuis is gestemd over een door de Conservatieve oppo sitie op de troonrede ingediend derde amendement. In dit amendement werd „betreurd, dat de socialistische minis ter van Financiën, sir Stafford Cripps, er niet was in geslaagd de regerings uitgaven te beperken". Aanleiding tot het amendement was het feit dat de regering een bedrag van 148 millioen pond sterling, buiten de reeds vermel de begrotingsposten, had aangevraagd, waaronder 98 millioen pond voor de nationale gezondheidsdienst. Het amendement is met 308 tegen 289 stemmen verworpen. De liberalen onthielden zich van stemming. De re gering had voor de stemming de ver trouwenskwestie gesteld. Nederlands ijshockeyteam geslagen De eerste wedstrijd van het Neder lands ijshockeyteam in het toumooi om het wereldkampioenschap is een nederlaag geworden. Onze landgeno ten, die in één pool met Zweden en de Verenigde Staten zijn ingedeeld, speel den tegen de Scandinaviërs lang geen slechte wedstrijd maar het bleek toch wel duidelijk dat wij hier in Neder land op het gebied van ijshockey nog niet volleerd zijn. De Zweden wonnen met 100 en door deze overwinning hebben zij zich in de eindstrijd ge plaatst. Nederland zal nu van de Ver Staten moeten winnen om zich even eens in de eindstrijd te plaatsen. Frankrijk werd door een 110 ne derlaag tegen Noorwegen, uitgescha keld. Zwitserland ondervond de kracht van Canada en ging met 132 ten onder. COMISCO in Hastings bijeen De internationale socialistische or ganisatie COMISCO houdt het komende weekend in Hastings een conferentie Gesproken zal worden over de econo mische toekomst van de Saar. Ook zal worden geprobeerd, te bemiddelen tus sen de verschillende socialistische par tijen en groepen in Italië, teneinde deze tot elkaar t« brengen. Op de a.s. Utrechtse voorjaarsbeurs zal de jirma Philips een nieuwe came- ra tonen: een speciaal ontwikkelde automatische foto-flitscamera. Dit is het eerste type, waarbij de fUtsuitrusting, dg reflector voor de lampen, de batterijhouder en een controle-inrichting zijn ingebouwd. Met slechts één lichte vingerbeweging kunnen zowel de buitenopnamen als de binnen opnamen met flitslicht worden gemaakt. De camera heeft een reflectlevrije lens met een aangebouwde zonnekap, een automatische vergrendeling tegen dubbele opnamen, een drukknopinstallatie voor contróle van het stroom circuit en een heldere oogzoeker. Het fotoformaat is 6x6, zodat het moge lijk is met een normaal filmrolletje van 6x9 in totaal 12 opnamen te maken. Een meisje probeert de nieuwe camera, die door iedere amateur gemakke lijk is te bedienen. De Amerikaanse National Broad casting Company kondigde Zondag avond aan, dat de links-gezinde negerzanger zou •deelnemen aan een discussie over de positie van de neger in het Amerikaanse politieke leven. Er kwam echter een stroom van telefonische protesten binnen, wes halve de NBC de volgende dag mede deelde, dat de discussie voor onbe paalde tijd was uitgesteld. Het wapenhulp-programma Engeland zal zijn eerste materiaal krachtens het Noordatlantische wapen program de volgende week ontvangen vier B-29 bommenwerpers (Superfor ten) aldus heeft het Amerikaanse ministerie van defensie meegedeeld. Dit zijn de eerste Amerikaanse vlieg tuigen, die Europa krachtens het pro gram zullen bereiken. Italiaanse regering stalt landverdeling voor De Italiaanse premier De Gasperi heeft plannen aangekondigd voor de verdeling van een reusachtige opper vlakte onbebouwd land onder de arme boeren van Italië. Het ligt in de bedoeling, 1.5 millioen hectare grond van de grote landgoede ren af te scheiden en deze te verdelen onder 250.000 gezinnen; Deze verdeling zal gepaard gaan met een plan voor bodemverbetering, waarmee een be drag van 12 millioen lire gemoeid zal zijn. Grote gebieden zullen worden be vloeid of drooggelegd en grote groe pen mensen zullen worden overge bracht naar de nieuw gewonnen gebie den. De schadeloosstelling zal bestaan in een vierde van de waarde in con tanten en drievierde in staatsobligaties met een looptijd van 25 jaar. Verwacht wordt, dat de maatregelen op sterke te genstand in het parlement zullen stui ten, hoewel de meerderheid van de re gering waarschijnlijk groot genoeg zgl zijn om aanneming te verzekeren. Communisten verloren bij Deense gemeenteraads verkiezingen De uitslagen der gemeenteraadsver kiezingen van Kopenhagen en 60 andere Deense steden vertonen een vooruit gang voor de Conservatieven. De Con servatieve partij, die voor het gehele land gesproken de op één na grootste partij in de gemeentelijke politiek vormt, heeft ongeveer 20 pet. van het vroegere aantal stemmen, gewonnen, hetgeen neerkomt op een winst van 40 zetels (vroeger 246 zetels, thans 286). De Sociaal-Democraten, welke tot nu toe 586 zetels van het totale aantal van 1255 zetels bezetten, hebben thans, on danks een geringe stijging van het to tale aantal verworven stemmen, 580 zetels. De „Georgisten", die tot nu toe een onbeduidende rol -in de locale poli tiek speelden, hebben 40 zetels verwor ven. De Boerenpartij heeft met een re latief gering verlies aan stemmen 15 zetels verloren. De communisten verloren van hun vroegere 62 zetels 44 zetels. LoodvergiHiging de doodsoorzaak Het onderzoek van het rijksserum- instituut op enige zieke en gestorven kippen in Landsmeer heeft geen vo gelpest aangetoond. Geconstateerd werd loodvergiftiging, veroorzaakt door het voer, dat de dieren in Brabant hebben gekregen. Niettemin wordt uit voorzorg de ge hele pluimveestapel ca. 3000 kippen van het bedrijf van de heer P. Blees, dat besmet is verklaard, in be slag genomen en verbrand in de des tructor te Purmerend. De eigenaar krijgt de waarde van zijn kippen vergoed. De Franse ambassadeur in Nederland, de heer J. P. Garnier, heeft aan de burgemeester van Amsterdam, mr. Arn. d'Ailly, en aan de burgemeester van Rotterdam, mr. P. J. Oud, medege deeld, dat zij zijn benoemd tot com mandeur in het Legioen van Eer van Frankrijk. De processtukken van het mili taire tribunaal in Neurenberg zijn gis termiddag met een Amerikaans leger vliegtuig op Schiphol aangekomen. Ze waren in zeven en dertig kisten verpakt. Gistermiddag werd vcror de Alk- maarse rechtbank met gesloten deu ren de zaak behandeld tegen Daan P. uit Oudesluis. P., die verdacht werd van een zedendelict, werd door de recht- bank voorwaardelijk ter beschikking gesteld van de regering. CARE bood Nederland boeken aan De Amerikaanse CARE-organisatie, die zich tot dusver wijdde aan het ver strekken van voedsel- en kledingpak- ketten aan vele Europese landen, heeft er zich sinds kort ook op toegelegd, het geestelijke bezit van de verschil lende te steunen landen te herstellen. Zc is aan Nederland een hoeveelheid boeken aangeboden ten behoeve van onze universiteiten. Gisteren beleefde Leiden de primeur van deze schenkin gen, toen in de Senaatskamer van de Rijksuniversiteit ruim 150 boeken aan d|e universiteitsbibliotheek werden overgedragen. Mr. Roger Wilson, hoofd van de CARE-missie in Nederland, bood in tegenwoordigheid van ver schillende landgenoten de boeken aan, 'ie door de rector-magnificus, prof. dr. B. A. van Groningen, in grote dank werden aanvaard. Opleidingsscholen voor saboteurs in Oost-Duitsland? Volgens de Neue Zeitung, het offi- ciale Amerikaanse blad in Duitsland, zal het Oostduitse departement van staatsveiligheid opleidingsscholen voor saboteurs instellen. De daar opgeleide manschappen zullen naar West-Berlijn worden gezonden. johan van Oldenbarneveldt vertrokken Het mailschip Johan van Oldenbar neveldt van de Stoomvaartm-iatsehappii Nederland is gistermiddag, na herste' van de schade, die de brand aan boord Zaterdagmorgen veroorzaakte, op de normale tijd vertrokken. Aan boord bevond zich o.m. een detachement van de Marine Luchtvaartdienst met be- Kinderbijslag verhoogd Het Staatsblad van Dinsdag bevat de wet van 23 Februari, houdende wijziging van de wet van 22 Decem ber 1949 tot wijziging van de Kinder bijslagwet. Ingevolge deze wet wordt de Kin derbijslag voor het eerste kind ƒ0.42, voor het tweede en derde kind ƒ0.46 en voor het vierde en volgende kind 0.57. Volgens de wet van 22 Decem- bet 1949 waren deze bedragen resp. ƒ0.40, ƒ0.44 en ƒ0.54. De wet heeft terugwerkende kracht tot 1 Januari 1950. Amerikaanse ambassadeurs in Rome bijeen De Amerikaanse ambassadeurs in Engeland, de Sowjetunie, Frankrijk en Italië zullen te zamen met Perkins, as sistent-minister van Buitenlandse Za ken voor Europese aangelegenheden, 22 Maart te Rome vergaderen over de economische en politieke zaken in Eu ropa. De conferentie, welke drie dagen zal duren, zal tevens bijgewoond wor den door de voor het plan-Marshall reizende ambassadeur, Harriman, Amerikaanse H8ge Commissaris Duitsland, McCloy, en de Amerikaanse gezant t« Parijs, Charles Bohlen. de in

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 5