BgGram OUDS Sport in 'I kort Ongunstige resultaten voor de binnenvissers De Fiscus is soms vrijgevig! TANDPASTA Noordhollandse Bond vergaderde in Zaandam Maatverhoging besproken MOOGTJJ GEEN GEBRUIKEN? AmsterdamSchaakstad Koppel Schulte-Peters wint de zesdaagse te Parijs \w\ HUWELIJK IS ER WEER Het Radioprogramma WOENSDAG 22 MAART 1950 Ook voor de beroepsvissers is het merkbaar, dat de tijden aan het ver anderen zijn. Ter vergadering van de Noordhollandse Bond van Binnenvis sers in Zaandam bleek dit o.m. uit de klacht, die voorzitter C. Kok uit Bur- gerbrug liet horen over de afzetmoei- ljjkheden. De export van zeelt, grot» blei en andere schubvissen naar Duits land ondervindt ernstige belemmerin gen. Een geringe compensatie hiervan ziet men in de omstandigheid, dat Frankryk voor snoek en snoekbaars in een verhouding van 70 en 30% zijn grenzen weer openstelde. Ongunstig werden de bedrijfsresul taten ook beïnvloed in de afgelopen herfst door de palingimport uit Dene marken. De prijzen liepen meer dan de helft terug. Te bevoegder plaatse is hiertegen geprotesteerd. Niet om de palinginvoer geheel verboden te krij gen, maar uitsluitend om te bereiken, dat Deense paling alleen geïmporteerd zal worden in de maanden November tot en met Maart. Omdat de bedrijven ongeveer moeten drijven op de paling- visserij, mag redelijkerwijs op enige bescherming van overheidswege gere kend worden. Temeer omdat de winst marge terugloopt. Het aanbod over treft allang weer de vraag. Er is een ■treven de overschotten productief te maken door de verwerking tot vis meel. Gebleken is echter, dat de vis- meelfabrikanten slechts 5 a 6 cent p. pond willen betalen. Een dergelijke prijs kan zelfs de kosten niet goed maken. Opnieuw zullen besprekingen met de fabrikanten gevoerd worden. Er zal aangedrongen worden op een vergoeding van 8 et. per pond kleine blei of voorn. Er komen vismeelfa- brieken o.a. op Urk en Texel en in Muiden. De agenda. Bij de behandeling 'van de lijvige agenda kwamen vele interessante pun ten ter sprake. Medegedeeld werd, dat de behandeling van de Pachtwet in de j Een bron van glans!| 5cheepvaartberichter* Aag'tekerk, Sydney—R'dam, 21-3 te Suez Aalsdijk, R'dam—New York, 19-3 te Bishop liock - Aardijk, 20-3 van Hamburg naar R'dam Abbedijk, New York—Buenos Aires, 21-3 te Recife - Agatha, 15-3 van Pladju naar Penang AmstelIanO, Porto Alegre—A'^- riam, 20-3 te Las Palmas - Arendskerk, R' dam—Brisbane, 20-3 van Bombay te Cochin Bacchus, 17-3 van Santiago de Cuba te New Orleans - Coram, R'dam-Calcutta, 20-3 van Madras - Cleodora (t), 20-3 van Singapore te Mill Colytto, 20-3 van New Castle naar R'dam - Delf shaven R'dam-Bucnos Aires, 20-3 dwarts Canarische Eilanden Felipes (t), 20-3 van Malta naar Tripoli Gaaster- lerk, Tanga—A'dam, pass. 20-3 Dakar Ge- reral Steward Heintzelman, 20-3 van Dja karta Iiaar A'dam - Gcorgic, Djakarta-R'- dam, 20-3 275 mijl oost van Malta Gor- dias, 21-3 van Bourgas te Samos Grote Peer, 21-3 van Surabaja te Djakarta - Java, A'dam—Makassar, pass. 20-3 Point de Glle Jcban van Oldenbarncveldt, A'dam—Djakarta, pass. 20-3 Kaap Bon - Laagkerk, Abadan- R'dam, pass. 20-3 Malta Laertes, Makas sar—A'dam, pass. 20-3 Knap de Gata Lau- letskerk, R'dam-Calcutta, 21-3 te Bombay - Limburg, 20-3 van Kaapstad naar Port Eli zabeth Loppersum, Hull—W.-Italie, 20-3 van Gibraltar naar Genua Lutterkerk, 21-3 van Calcutta te Madras Mclampus 18-3 v an Djakarta naar Cheribon Mentor, Kata- kolon—Antwerpen, pass. 20-3 Finisteira Noordwijk, Sete—Londen, pass. 20-3 Gibral tar. Ondina (t), 20-3 van Miri naar Sueza Ovuhi (t), 21-3 van Muntok naar Singa pore - Papendrecht (t), 20-3 van Hamble te Plymouth Phrontis, A'dam—Djakarta, pass. 20-3 Gibraltar Poelau Laut, A'dam- Balik Papan, 20-3 van Djakarta near Sorong Prins Frederik Hendrik, Rhodos—Avon- mouth, 20-3 bij Kaap St. Vincent Prins Willem V, 17-3 van Cape Haitien naar Port au Prince Rondo, 20-3 van Port Swetten- licm naar Belawan Rotti, New York—Java, 20-3 van Djibouti Salawati, Java-New York, pass. 20-3 Algiers Samarinda, 16-3 van Vancouver naar San Francisco Saran- gan 20-3 van Djakarta naar Surabaja Sehie, 18-3 vn Mobile naar Houston Sing- kep, Tacoma—Calcutta, 15-3 van Honolulu Tabinta, A'dam—Java, pass. 20-3 Kaap Guar- dafui Tarakan, Djakarta—A'dam, 20-3 van belawan naar Colombo Taria (t), 20-3 Sin gapore—Sydney, 20-3 150 mijl west van Makassar - Tegelberg, 16-3 van Rio de Ja neiro naar Hongkong Tibia (t), 20-3 van Rio de Janeiro naar Para Tjibesar 18-3 van Yokohama te Kobe Tjimenteng, 20-3 van Singapore te Bangkok Tjipanas, 20-3 van Brisbane naar Singapore Venus, 21-3 van Venétie te Famaghsta Volendam, Dja- karta—R'dam, pass. 20-3 Finisterre Zwijn- diecht, 20-3 van Livomo naar Casablanca. Gastel Bianco, Djakarta—R'dam, 20-3 660 mijl zuidoost van Dondrahead Etrema (t), 21-3 van Balik Papan te Surabaja Fairsea, Djakarta—R'dam, pass. 20-3 Kaap Guardafui Gadila (t), Rouaan—Menaelahmadi, pass 20-3 Straat Ormuz - Hilversum, Chittagong —R'dam, pass. 20-3 St. Jonhs Eiland Meerkerk, R'dam—Japan, pass. 20-3 Socotra Paula (t), 20-3 van Singapore naar Bang kok Sibigo, R'dam—Djakarta, pass. 20-3 1 '/.-Gr. Kanaal Ternate, Makassar—New York, pass. 20-3, 18 uur, Perim Willem Buys R'dam—Djakarta, pass. 20-3, 16 uur, Kaap Guardafui Zwijndrecht, 20-3 van Li vomo naar Casablanca. Alamak, 21-3 van Khorramshar te Basrah Akkruindijk, L9-3 van Philadelphia te Balti more Alderamin, 21-3 van R'dam naar Marseille Arkeldijk, R'dam—Cuba, 21-3 te Antwerpen Averdijk, 21-3 van Galveston te New Orleans Baam, 21-3 van San An tonio naar Antotagsta Boschfontein, 20-3 te Durban; 25-3 naar East Londen Cot- tica, A'dam—Paramaribo 21-3 te Trinidad Danae, 20-3 van A'dam te Savona Ena (t), Genua-Aliadan, 21-3 te Port Said Gooiland, Buenos Aires—A'dam, 20-3 te Antwerpen Heemskerk, Japan—R'dam, 20-3 van Port Swettenham Johan van Oldenbameveldt, A'dam—Djakarta, pass. 20-3 Malta Leer- dam 20-3 van New York via Antwerpen naar R'dam Luna, 20-3 van Alexandrie te Oran Noordwijk, Sete—London, pass. 21-3 St. Vincent; 26-3 te Londen verwacht Prins Willem II, 20-3 van Havanna te Baltimore Prins Willem IV, 19-3 van Curacao naar Barranquilla Prins Willem V, 19-3 van Port au Prince naar Cape Haitien Radja, Singapore—Vancouver, 18-3 te Los Angeles Somersetshire, Djakarta—R'dam, pass. 20-3 Socotra Stuyvesant 21-3 van Curasao La Guaira Tero, Buenos Aires-Aarhus, 20-3, 1 uur, van St. Vincent Titus, A' dam—Piraeus, 20-3 van Algiers Tjibodas, 21-3 van Adelaide naar Fremantle - Waal. 20-3 van Aruba naar Maracaibo - Wiel drecht (t), Brisbane- Paleinbang, pass. 20 Soemba Eiland. Tweede Kamer nog wel geruime tijd op zich zal laten wachten. De groei van waterplanten in de binnenwateren neemt langzamerhand enorme afmetingen aan. De Polderbe sturen zouden te dien aanzien stellig wat meer zorg kunnen betrachten. Waar het schoonhouden ook een vis- sersbelang is, wil het Pootvisfonds de helft van de kosten van het schoon maken voor zijn rekening nemen. Doorstroming IJselmeerwater. Iedere week wordt bij Monnikendam en Scharwoude zes millioen kub. me ter IJselmeerwater in 't Noordhollands Kanaal gebracht voor doorstroming ten behoeve van de ontzilting en malaria bestrijding. Deze krachtige ingreep be dreigt twintig beroepsvissers met on dergang. Hun palingvangst liep met ongeveer de helft terug, doordat hun netten dichtslibden. Er is bij de minis ter op aangedrongen de doorstroming 's voorjaars iets later te beginnen en 's najaars iets eerder te staken. De mi nister heeft het adres doorgezonden naar Ged. Staten. Het is niet mogelijk de gedupeerde bedrijven naar elders te verplaatsen. Voor de sportvissers heeft deze door stroming ook ernstige bezwaren. Wel licht dat door een gezamenlijke actie meer succes bereikt kan worden, meen de de heer F. J. Hendriks. Voorzitter Kok klonk dit verlangen naar geza menlijke actie welkom in de oren. Bestuursverkiezing. Na enige discussie, waarbij het be lang van de sportvissers ook weer in het geding gebracht werd, werden de he ren P. Verdonk uit Wormerveer en L. Smink uit Diemen met grote meerder heid als bestuursleden herkozen. In een korte causerie zette dr. A. G. U. Hildebrandt, hoofd van de afdeling Visserij van het Landbouw-Econ. In stituut, vervolgens uiteen van hoe groot belang de bedrijfsboekhouding voor de binnenvissers is. Werphengel. De afdeling Hollands Noorden had een schriftelijk voorstel ingediend het gebruik van de werphengel afhanke lijk te stellen van een vergunning van de rechthebbende op het visrecht. De afdeling Hollands Noorden had gecon stateerd, dat de sportvissers met de werphengel een gevaar zijn voor het staande want van de beroepsvissers. Het ongetwijfeld ingrijpende voor stel werd van de agenda afgevoerd, omdat een proefproces lopende is over de vraag of een werphengel een hengel is in de zin der wet, of een sleep- hengel. Het besluit tot uitstel van de behandeling werd echter niet eerder genomen dan nadat de heer F. J. Hen driks. weliswaar lid van de afdeling N.-H., maar voorzitter van de 2000 le den tellende Hengelaarsvereniging Zaandam, een ernstige waarschuwing had laten horen de oude strijd tussen beroep en sport weer niet in al zijn hevigheid te laten losbranden. Dit voorstel zou de knuppel in het hoenderhok zijn. Langdurig werd vervolgens gediscus sieerd over het voorstel te besluiten tot vrijwillige maatverhoging van de aal van 28 tot 30 cm. Ook van de zij de van het Departement en de Ned. Heidemaatschappij werd erop aange drongen zo mogelijk dit besluit te ne men. Uit de besprekingen bleek even wel, dat een dergelijk besluit wel mo gelijk zou zijn voor de poldervissers, maar dan de noodzaak minder groot was voor de vissers in de boezemwa teren. Rondvraag. Op een vraag van Hollands Noorden, of een gebruik van bichromaat in het want bevredigend is, werd medegedeeld dat de ervaringen zeer verschillend zijn. Welke oorzaken daarvoor gelden, zal andermaal de bijzondere aandacht hebben van de Heidemaatschappij. De afdeling Ewijcksluis deelde mee, dat hem de vraag bereikt had van de zijde van een melkfabriek, in hoeverre een dagelijkse lozing van 35.000 liter wei per dag in het Amstelmeer schade lijk zou zijn voor de visserij. De Vier Noorder Koggen waarschuw de tegen deze „watervergiftiging", maar dr. Havinga deelde mee, dat nauwkeu' rig de verhoudingen dienen te worden nagegaan, alvorens hierover een oor deel geveld zou kunnen worden. Nog tekenden wij aan. dat de wense lijkheid bestaat meer propaganda te voeren voor het gebruik van zoetwater- Purmerender markt Het is opmerkelijk, dat de handel van verse melkkoeien steeds stroef verloopt, ofschoon de prijzen heel goed blijven. Het viel voor de slagers vandaag ook niei mee om een prima beest te krijgen. Ze waren heel duur, handel daardoor stug j We zagen vandaag een beest, dat op de Paastentoonstelling in Utrecht zou komen te staan. Men beweert, dat daar de prij: al vrij dicht bij de 2000 zou komen. He is begrijpelijk dat de geldekoeien doo: deze vleesprijzen ook niet goedkoop zijn 1 Er waren heel wat weiders op het appèl De vraagprijzen waren hoger, doch dc goede gebruiksbeesten werden er vrij vlug uit genomen. Er waren ook goede slacht- stieren aan de markt. Ze werden vrij vlug j aan de man gebracht. Op de nuchtere kalverenmarkt was het aanbod weer heel groot. Handel in slachtkalveren wel goed. prijzen iets lager. Voor het leven weer een goede vraag. De wolveemarkt was matig bezet. De weideschapen konden ge makkelijk verkocht worden tegen flinke prijzen. Met de fokschapen ging het heei kalm aan. Bokken en geiten minder goed. Vette varkens stug. Slechts enkele maakten de hoogste notering. De lichtere soorten lagen om en bij de 1,54 per kg. Fokzeugen stug. Biggen begin wel goed, later minder. Op de paardenmarkt brach ten enkele slagers weer wat leven, Pluim- veemarkt heel stil. Iets meer aanbod van konijnen. PURMEREND, 21 Maart. Aange voerd 745 runderen waaronder: 205 vette koeien 22.90 per kg. stug duur; 203 melk- en kalfkoeien 5901050, kalm; 267 geldekoeien 475—690, goed; 20 pinken 400625, kalm; 38 graskalve ren 190325, matig; 1290 nuchtere kal veren (fokkers) 50100, vlug, voor de slacht 3870, goed; 12 stieren 600 1250, goed; 416 weide- en fokschapen 6286.50, vlug, 75125, kalm; 55 bok ken en geiten 1060, stug; 189 vette varkens 1.561.64 per kg, stug; 902 schrammen en biggen, 5062.50, 3050, begin kalm, afloop minder goed; 22 fokzeugen 260400, stug; 51 paarden 550850, goed. Totaal 3670 stuks. DOET U WEER SMAKELIJK ETEN! vis. De vissers mogen thans hun eigen vis verkopen aan groothandel, klein handel of consument. Een beroep werd tenslotte op de sportvissers gedaan niet meer vis mee naar huis te nemen, dan men voor di rect gebruik kan verwerken. In de Zaanstreek wordt hiervoor reeds enige jaren in de kring van sportvissers pro paganda gevoerd met stijgend succes. Verwervingskosten bij dienst betrekking en andere functies Bij het vaststellen van het zuiver in komen voor de Inkomstenbelasting kunnen de kosten tot verwerving van de opbrengst van dienstbetrekking e.d. in mindering worden gebracht. Die ver wervingskosten kunnen b.v. bestaan uit controbuties voor vak- of beroeps vereniging, abonnementen op tijdschrif ten, representatie-kosten e.d. Enkele jaren geleden werd het Be sluit op de Inkomstenbelasting zodanig gewijzigd, dat wanneer deze verwer vingskosten minder dan f 100 per jaar bedragen, de aftrek tot f 100 kan wor den verhoogd. Bij het berekenen van het zuiver inkomen kon het genoten salaris e.d. dus steeds worden vermin derd met een bedrag van f 100 voor verwervingskosten. De belastingplichtige die kon aanto nen, dat in zijn geval de verwervings kosten méér bedroegen dan f 100, mocht vanzelfsprekend dat hogere bedrag in mindering brengen. Nu is het echter zó, dat men van niemand die en of andere functie be kleedt, moeilijk kan verlangen dat hij nauwkeurig aantekening houdt van alle uitgaven welke hij voor het vervullen van die functie doet. Bij het vaststellen van het bedrag der verwer vingskosten ontstonden dan ook nogal eens moeilijkheden tussen belasting dienst en belastingplichtige. Omdat het in deze gevallen in de re gel niet om buitengewoon hoge bedra gen gaat, wilde de Minister van Finan ciën een bijzondere regeling treffen welke aan deze moeilijkheden een ein de zou maken. Deze bijzondere regeling is vastge legd in de resolutie van 6 September 1949 en het kennisnemen van de in houd daarvan kan voor veel belasting plichtigen een belastingbesparing op leveren welke zeker de moeite waard is. 120 a 600 aftrek per jaar. De Minister heeft nu namelijk vast gesteld dat het bedrag van de kosten van verwerving waaronder niet begrepen die van regelmatig reizen in rechtstreeks verband met het verwer ven van de inkomsten f— zonder nader aantonen van de zijde van de belasting plichtige, gesteld kan worden op 5% van de gezamenlijke inkomsten in kwestie, met een minimum van f 120 en een maximum van f 600. Deze be paling geldt echter slechts voor die belastingplichtigen ten aanzien van wie aannemelijk is dat de kosten van verwerving (weer met uitzondering van die van regelmatig reizen) méér bedragen dan f 100 per jaar. Wanneer dus eenmaal aannemelijk is ,dat de verwervingskosten meer dan 100 per jaar bedragen, kan men de hierboven vermelde aftrek toepassen zonder dat men behoeft te bewijzen dat dit bedrag werkelijk aan verwervings kosten werd uitgegeven. Van belang is ook vooral dat de Mi nister heeft gesproken van de op brengst van dienstbetrekking en van andere regelmatig uitgeoefende func ties buiten loondienst. De aftrek van 5% kan dus ook worden toegepast op inkomsten welke men heeft genoten voor het vervullen van de een of an dere functie. Men denke hierbij bij voorbeeld aan hen die een vergoeding ontvangen voor het zitting nemen in een examencommissie, voor het ver vullen van een wethoudersfunctie, voor het medewerken aan tijdschriften e.d. Vereist is hier slechts dat de functie regelmatig wordt uitgeoefend. Een voorbeeld Het zal wellicht, nuttig zijn, met een eenvoudig voorbeeld aan te geven op welke wijze aftrek kan worden bere kend. Nemen we eens aan dat het in komen van een belastingplichtige be staat uit de volgende elementen: Salaris 5400.— Vergoeding voor het lidmaat schap van een examencomm. 160. Honorarium voor geregelde medewerking aan periodieken 680. Ter gelegenheid van het de Amsterdamse Schaakhond dit jaar zijn 25-jarig jubileum viert worden in de hoofdstad uitgebreide schaaktour- nooien georganiseerd. Daartoe worden o.a. de hondswedstrijden van de Kon. Ned. Schaakbond in Juli aldaar ge houden. Hieraan zullen 400 schakers uit het gehele land deelnemen. In het Amsterdamse Bos zal ook een populair schaakspel met levende figuren wor den gegeven. De stichting Internatio naal Schaaktraditie Amsterdam zal dit najaar een sterk bezet internationaal tournooi organiseren. De zestien beste feit, dat schakers van de wereld als de wereld kampioen Botwinnik, verder Keres, Fi ne, Tartakower, Enwe zullen worden uitgenodigd. Volgens 't Franse sportblad L'Equi- pe zijn er onderhandelingen gaande voor een wedstrijd tussen de jonge Franse middengewicht Jacques Royer Crecy en Luc van Dam, te houden 31 Maart te Rotterdam. De Parijse Zesdaagse is door het Nederlandse koppel Schulte—Peters gewonnen. Vraag Uw winkelier het formulier. Win de volle linnenkast! Ter gelegenheid van 't zestigjarig bestaan van de „Kon. Ver. van Ned. Scherpschutters" zullen in Juli natio nale schietwedstrijden worden gehou den op de banen te Rotterdam. De beslissingwedstrijd tussen Juliana en sportclub Emma voor de onderste plaats in Zuid 2 is, naar wij verne men, voor Zondag 26 Maart vastge steld. De wedstrijd wordt gespeeld in het Maurits-stadion te Lutterade. 6240.— Wanneer van deze belastingplichtige nu als aanemelijk kan worden be schouwd dat de verwervingskosten meer dan f 100 per jaar bedragen, zal een bedrag van f 312 (5% van f 6240) in mindering worden gebracht. Dat in derdaad ook f 312 aan verwervingskos ten werd uitgegeven, behoeft de be lastingplichtige niet aan te tonen. Kan niet aannemelijk worden gemaakt dat de verwervingskosten meer dan f 100 per jaar bedragen, dan zou slechts f 100 in mindering gebracht kunnen worden. De kosten vanregelmatig reizen zijn, zoals uit het bovenstaande is ge bleken, van deze regeling uitgezonderd. Deze kosten kunnen n.l. afzonderlijk in mindering op de inkomsten worden gebracht. Naast de aftrek van 5% kan, in voorkomende gevallen, dus ook nog het bedrag der kosten voor regelma tig reizen worden afgetrokken. De Minister heeft niet aangegeven met ingang van welk belastingjaar de ze regeling kan worden toegepast. Dit zal dus betekenen dat voor alle nog vast te stellen aanslagen over reeds verstreken belastingjaren, met een en ander rekening kan worden gehouden. Aangezien evenmin is vastgesteld of de inspecteur ambtshalve deze rege ling zal moeten toepassen bij het op leggen van de aanslag, zal het verstan dig zijn, voorzover reeds aangifte van het inkomen heeft plaats gevonden, daarom aan de inspecteur te verzoeken. Een gedeelte van de nieuwe ver keerstoren op Schipnol is thans in gebruik genomen. De toren is als volgt ingericht: parterre: brand weer, politie en GGD; eerste étage: kantoren; tweede étage: communi catie met andere luchthavensder de étage: algemene verkeerslei ding; vierde étage: verkeersleiding blindvliegen en vijfde étage ver keersleiding normale omstandighe den. Links op de foto de toren, rechts de verkeersleiding op de bovenste verdieping. Hier worden de instructies gegeven aan het boordpersoneel en de z.g. zicht- landingen geregeld. DOOR MARY BURCHELL (17 „Zulke dingen hebben de eigenaar digheid bekend te worden", zei hij „Door je houding, een onvoorzichtig woord, commentaar van anderen nee. nee, als je besluit met me te trouwen ende druk van zijn hand werd vaster „ik hoop. dat je dat zult doen. dan moet het zijn, ómdat het meer voldoeninggevend voor je zou zijn, je theoretische romantiek te vervangen door de practische voordelen van een huwelijk met een man, die waarschijn lijk vóór zijn vijftigste millionnair zal zijn. Zeg nu niet, dat dit geen attractie voor je heeft", zei hij lachend, „de vrouw of man, die een fortuin onin teressant vindt, moet nog geboren wor den". „Het is erg uw gewoonte, de dingen naar hun geldelijke waarde te meten, niet?" zei ze langzaam. „Erg mijn gewoonte", gaf hij luchtig toe. En 'n beetje schaamteloos", vond zij. „We zijn er", en hij ging de hoge stenen poort binnen, die aan het eind vaó de oprijlaan naar oom Chad's huis voerde. „Woont hier de hele familie?" Ze keek naar de grote vormeloze huisko los, afstekend tegen de avondhemel waar een enkel venster verlicht was, dat de statigheid van het geheel nog scheen te verhogen. „Ja. Het was vroeger het huis van oom Chad Een soort familie-bolwerk weet je, in meer dan één opzicht Eén vleugel hield hij voor persoonlijk gebruik, maar mijn vader woonde hier sinds zijn huwelijk en we zijn er allemaal geboren en groot gebracht" Hier is hij dus een kleine jongen ge weest, dacht ze.. Ik kan me hem hele maal niet ais kleine jongen voorstellen.1! En toen haalde hij de sleutel te voor schijn en gingen ze het huis binnen. Niet door de grote voordeur, maar door een zijingang, hetgeen minder intimiderend was, dacht Teresa. „Kom", hij leidde haar door een ruime, schemerig verlichte hall, die aan geen enkel haar bekend interieur herinnerde en die de nogal opzichtige smaak weerspiegelde van oom Chad, toen hij pas fortuin begon te maken op grote schaal. Ze was zich plotseling hevig bewust van haar natte en vrij schunnige regen jas en van de blauwe baret, die weliswaar met de kleur van haar ogen overeen stemde, maar die absoluut geen aanspraak op stijl kon maken. Maar het was nu te laat. daar iets aan te doen. Hij had ai le deur geopend naar een kamer, waar haardvuur en zacht lamplicht een teder schijnsel wierpen over een toneltje van rijke voornaamheid, dat in zijn volstrekt heid bijna schrikaanjagend was. Ze ont waarde vaag dikke tapijten, prachtige zware gordijnen, grote indrukwekkende meubelen. Maar dit alles was slechts een achtergrond voor de drie mensen, die verrast opzagen, toer EItio Burdern haar de kamer binnen bracht De elegante, in het zwart geklede vrouw die niet glimlachte, was zijn moeder na tuurlijk en de andere twee die ze ia ter wel zou bestuderen de broer en de zuster. Haar hele instinct verzette zich, als dat van een angstig kind. tegen de onderzoekende, geïnteresseerde blik van die drie. Maar Elliot nam haar bij de arm en leidde haar verder. „Moeder, ik heb bezoek voor u mee gebracht." Weer hoorde zij die toon van spottend vermaak in zijn stem. „Dit Is Teresa Vaylon, een nicht van Marcia" Een lieht, maar duidelijk hoorbaar naar adem snakken der drie aanwezigen, viel te bespeuren. Toen stond Jessica Burdern op en nam de hand aan die Teresa haar verlegen reikte. ..Mijn beste kindZe hield op en Teresa wist niet, dat dit één van de uit zonderlijke keren van haar leven was, dat mevrouw Burdern de woorden ont braken. (Wordt vervolgd! Altijd lopen schelmen oP de een of andere manier in de val. LA FONTAINE - Als vanouds - DE KINAWIJN VAN OUD Opwekkend en versterkend VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I» 402 meter. - Nieuws óm 8 en II uur. 6.20 Continental-orkest. B.3Ö Natuurkundige verschijnselen. 7.00 Parlemen tair overzicht 7.15 Kwartet van Ray Ellington. 7.30 Bachs „Matthaeus Passion". 8.20 Opera- Comique. 9.20 De keizer is een dief. 10.05 Louis Levy en zijn orkest. 10.20 Paul God- win. 10.45 Tussen mens en nevelvlek. 11.15 Swing and sweet. 11.40 Morton Gould en zijn orkest. HILVERSUM II 297 meter. Nieuws om 7, 8 en II uur. 6.00 Onze Nederlandse keen en korpsen. 6.30 Strijdkrachten. 7.15 NCRV-leeslamp. 7.30 Sportcommentaar. 7.40 „Vandaag". 8.05 Familie-competitie. 8.15 Bach-pro gramma. 8.30 „Lijdensoverdenking". 9.00 Cello-sonate. 9.15 Concertgebouw-orkest. 10.00 „De economische situatie van ons land". 10.15 Busch Strijkorkest 10.45 Avondover denking. 11.15 Weens programma. 11.45 Suite voor twee piano's. VOOR DONDERDAG HILVERSUM I, 402 meter. Nnieuws om 7, 8, 1, 6 8 en 11 uur. 8.15 Radio och tendblad. 8.40 Yves Montand. 8.55 Korte ge sprekken. 9.00 Gramofoonmuziek. 9.35 Soft and sweet. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Ar beidsvitaminen. 10.50 Kleutertje luister". 11.00 Kerk- en Torenklanken. 11.45 Vogelzang van het vroege voorjaar. 12.00 Maria Zamora. 12.38 Toms prairie pioneers. 1.15 Het prome nade-orkest. 1.45 U kunt het geloven öf niet* I.50 The inkspot. 2.00 Met naald en schaar." 2 30 Gijs Karten en Pierre Palla. 3.00 Klim op". 4.00 Bijzondere bezettingen. 4.45 Sym- phonische minuten. 5.00 Avro-kaleidoscoop. 5.50 Regeringsuitzending. 6.15 Sportpraatje. 6 30 „The skymasters, 7.00 Het klokje van zeven uur. 7.05 Les g'ars de Paris. 7.30 radio volksmuziekschool. 8.15 Het omroeporkest. 9.15 Avro's avondschool. 9.40 „Musicorda". 10.15 Het winkelbibliotheekje op de hoek. 10.30 Alma musica. 11.15 Sportactualiteiten. II.30 Amerikaanse filmliedjes. HILVERSUM II, 297 meter. Nieuws om 7, 8 1, 7, 8 en 11 uur. 8.15 Pluk de dag. 9.00 Moeders wil is wet. 9.40 Schoolradio. 10.00 Symphonie Orkest. 10.15 Morgendienst. 10.45 Westminster Central Hall Choir. 11.00 De Zonnebloem. 11.45 Schoolradio. 12.03 Lunchconcert. 1.20 Zangiecital. 1.45 Werken van Handel. 2.00 Kaukasische schetsen. 2.15 Zangrecital. 2.45 Tussen de bedrijven dborc 3.30 Cyclus: Bekende en onbekende sonatines. 4.00 Bijbellezing. 4.45 Londens Philhanribnisch' Orkest. 5.00 Het Radio jeugdjournaal. 5.30 Symphonie. 5.55 Leger des Heilskaxtier. 6.15 „De stem van de Christelijke Vakbeweging". 0 30 Strijdkrachten. 7.15 De muziek bij nader inzien. 7.40 „Vandaag". 8.05 „Van verre rei zen over zee". 9.00 Familie-competitie. 9.35 ,Wie gaat er mee over zee." 10.05 Gratn.- n.uziek. 10.15 De vaart der volken. 1Ö.3JT Les sirenes. 10.45 Avondoverdenking. ll.Tïr Johannes Passion. 11.48 Sonate. -r RADIODISTRIBUTIE-DIENST LIJN III: 7.05 Gram. 7.30 Kron. 7.40 Cymn. 7.50 Gram. 9.05 Concert. 10.10 Verz.- progr. 11.00 Orkest Randall. 11.30 NWDR: Gram. 12.00 VI. Br.: Liederen. 12.15 En semble Souris. 13.15 Gram. 14.00 Omroep Symph. orkest. 14.30 Pianomuziek voor de jeugd.. 15.00 Kalundborg: Gram. 16.00 Eng. L.P.: Honolulu Hawaii. 16.30 Rumba-orkest. 17.00 Fr. Br.: Ber. 17.10 Ensemble Heyne. 18.00 Voor de soldaten. 18.30 VI. Br.. Voor de soldaten. 19.30 Fr. Br.: Omroeporkest.. 20.00 VI. Br.: Gram. 21.00 Beniamimo Gigli. 2J.30 Piano. 21.45 Actualiteiten. 11.15 Fr. Bi.: Verdi. 23.05 Gram. LIJN IV: 7.15 „Bonjour le Monde". 7.25 „Surprise". 7.30 Eng. H.S.: Serenade-orkast. 8.10 Concert. 9 15 BBC Midland Light Or chestra. 10.00 Recital. 10.30 Amerikaans commentaar. 10.45 Voor de scholen. 11.lS Wijding. 11.30 Salonorkest Salisbury. 12.00 Eng. L.P.: BBC West of England Lignt Or chestra. 12.45 Voordracht. 13.00 „Mrs Da le's Diary". 13.15 Mil. orkest. 14.00 BBC Opera-orkest. 14.45 Voor de kinderen. 15.ÓÖ Voor de vrouw. 15.40 NWDR: Omroep Tan- go-orkest. 16.15 Voor de kinderen. 16.40 Eng. H.S.: Jacques Strijkorkest. 17.15 Eng. L.P.: Silverlining. 17.30 Oude dansmuziek. 18.00 BBC Schots Var.-orkest. 18.45 „Ulste' Sere nade". 19.15 Orkest Reynders 19.45 Hoor spel. 20.00 Eng. H.S.: BBC Kooi en sol. 20.30 Eng. L.P.: Don Kozakkenkoor 21.00 „Ro- naldo". 21.20 NWDR: Dans- en Amusements muziek. 21.40 Beromünster: „Fragm. „Die Kluge". 22.00 Eng. L.P.: „Welsh Rarebit". 23.15 Topic. 23.20 Thompson Dance Or chestra.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 6