Viert Pasen Nieuwe Kamer! Nieuws uit Alkmaar en Omgeving Modehuis Worm toont de voorjaarscollectie AGENDA Gereformeerde kerk bestaai honderd jaar Kleur voor iedere smaak, keuze voor elke beurs De Rivièra in het Gulden Vlies FAU DE COLOGNE p m. DAN NAAR Onderwijzers speelden toneel Volksonderwijs, afd. Alkmaar, 80 jaar Pirn, Pam en Pom op avontuur in Luilekkerrand Weer twee troepen transportschepen inzicht De Kaasmarkt HMLZEEftUIT.JOnS! A Zie onze advertentie-pagina Oudorp VRIJDAG 24 MAART 1950 De doorsnee-man, die altijd wel een verdoolde pelgrim zal blijven in het Mekka der haute couture zou er licht toe kunnen komen, zich af te vragen, of twee modeshows in één week in een stad als Alkmaar niet wat teveel van het goede Is. Vooral als hh dan constateert, dat beide shows gedoubleerd worden en voorafgegaan worden door een matinée, Daarbij verliest hij echter uit het oog, dat Koningin Mode méér pijlen op haar boog heeft, dan ooit een vrouwenhart zullen kunnen treffen en dat haar wegen ondoorgrondelijk zijn en vooral; vele, zeer vele. Wellicht zal hij daarvan iets gaan beseffen, als zijn echtgenote, die heus ook een doorsnee-echtgenote is, hem is komen vertellen van de kleurige collectie, die aan haar voorbijtrok gedurende de uren, dat zij zich gisteren in het *Gulden Vlies" aan de Rivièra waande, temidden van een weelde van rose bloe men, waarmee de firma Nuyens alle eer inlegde, de geluiden gedempt door de smaakvolle tapijten van de firma Masée. Thans was het de firma Gerard Worm, die een serie zéér draagbare modellen toonde, waarbij als motto zou kunnen gelden; Voor iedere smaak een kleur, voor elke beurs een keuze. Onze totaal-indruk van het fleurig schouwspel kunnen wjj, wat de kleu ren betreft samenvatten met veel se- ringrose, oker, biscuitgeel, wat de stof fen aangaat: tricot, dupiont, chappé, chintz. Engels katoen, katoenen voile, natuurzijden taf en tule. Mevrouw Hans Smit slaagde erin met een aller gezelligst praatje de verschillende mo dellen in te leiden en de zachte muzi kale begeleiding verhoogde de sfeer, waarin de leden van het zwakke ge slacht zo gaarne vertoeven. Een uitge breid thé complet droeg het zijne daar toe bq. Vóór de pauze werd het sportieve genre getoond, waarbij veel deux- pièces van Zwitsers tricot. Bijzonder fijn was, het model Derby, lichtgrijs, geborduurd met witzijden motiefjes, de rok met achter een diepe plooi, het jas je met drie knopen en enige verticale coupenaden achter. Vele modellen had den een ronde schouderlijn. Een enkel pakje, zoals „Charme" (een sluik zwart rokje met een okerkeurig jasje) had een geklokt schootje, de meeste echter zijn glad over de heupen. Natuurlijk ontbrak een paiade van correcte tail leurs al evenmin. Er vielen mooie mantels te bewonde- deren, bijna alle van klassiek Engelse coupe. Opvallend was de tailleurjas, die voor slank en volslank zeer flat teus is. Wij zagên verschillende man tels in oker, seringrose en bleu, die op gezette zakken 'vertoonden, royaal van maat en schuin geplaatst, wat een zwie rig effect geeft. In maat 44 werd een mooie geklede mantel gebracht van don kerblauwe wollen georgette met mooie zijden revers. Na de Dauze. Na de pauze werd de show zo moge lijk nog kleuriger. Thans waren de jurken aan de beurt. Een verrukkelijke zomerdracht vormen de leuke dupiont- jurken met plooirokken, effen, genopt of gebloemd. Een schattig batikjurkje met kort aangeknipt mouwtje en een vlot klokkend rokje oogstte een stevig applaus èn voor het model èn voor de uiterst lage prijs. De getoonde cocktail-toiletten maakten alle een zo merse indruk. Een mooi model, zoals momenteel aan de Rivièra wordt ge dragen (het zomerse accent bij de ja ponnen was niet voor niets geleed) had een klokkende rok, wit met blauwe motieven uit dupiont en een wijdval lende boléro. De japon had een flatteus décolleté. Het geheim van de prach tig vallende klokrok schuilt in het feit, dat '-et geheel met stijf gaas is tegen- gevoerd. _..^cnt oogstte ook een rijke mid dagjurk van Engels katoen veel ap- pla.ro, een chic model met een zwart wit „schaduwig" motief en van lagere taillelijn met een wijd geplooide, ook hier klokkende rok. Bijzondere aan dacht vroeg het Dior-model „AuteuiT', met kleine motieven bedrukte zwarte natuurzijde, met losse geplooide zij- banen. Een fraai specimen van de „amandellijn", die alleen, zoals zo vele geraffineerde effecten, het geheim van waarlijk grote modekeizers kan zijn. Wat de hoeden betreft, wij zagen merendeels kleine modellen, in met de toiletten harmoniërende tinten, Bij de zomerse middagjaponen werden enkele le grotere modellen getoond. Een brui ne, breedgerande hoed, die er uitzag Adjunct-directeur strafgevangenis benoemd Met ingang >/an 1 April is tot adjunct- directeur van de Strafgevangenis be noemd de heer W. Diliing, directeur van het Huis van Bewaring te Zwolle. De heer Diliing volgt de heer W. F. B. v. d. Berge op, die in September 1947 uit Rotterdam naar Alkmaar kwam om hier als commies der directie werk zaam te zijn. De heer v. d. Berge is thans benoemd tot directeur van het Huis van Bewaring te Middelburg. Onderscheiding ontvangen De heer J. C. Zut uit de Stuartstraat heeft gisteren het Oorlogsherinnerings- kruis met een certificaat van de mi nister van Marine ontvangen wegens zijn diensten aan het vaderland be wezen. De heer Zut, die de gehele oor log als korporaal-machinist op onder zeeboten heeft gevaren ontving ver leden jaar uit handen van Prins Bern- hard het tweede Bronzen Kruis, we gens zijn gedrag bij een dieptebom aanval en nog geen jaar geleden een gouden medaille voor een 36-jarige dienstperiode Nu is hij gepensionneerd en kan terugzien op een eervolle tijd bij de Koninklijke Marine. VAN WIE IS HET KINDER FIETSJE? Op het politicbureau zijn inlichtingen te bekomen omtrent drie driewielige kinderfietsjes, die in de gemeente zijn gevonden. als van stro gemaakt, bleek in werke lijkheid van... hout vervaardigd. Avondtoiletten. Vooral bij avondtoiletten komen bijna bijzonder tot haar recht Voor een uiterst smaakvolle collectie had, even als voor de tassen Rivoli gezorgd. Wij zagen avondtoiletten met lange rok, één waarvan, een seringroze model sluik viel. Bijzonder chic was de bescheiden garnering van zwarte pailletten. Een vorstelijk toilet was van lichtgrijze bro- caatzijde, met een overrok, waarin niet minder dan zestig meter tule was ver werkt. Een dracht, filmkoninginnen waardig. Diep-paarse lange handschoe nen gaven de finishing touch. Een bijzonder geslaagde afsluiting van deze zo uitstekende show van <te firma Worm werd gevormd aoor een bruidsstoet. Het bruidje-om-te-stelen droeg een wit-satijnen voetvrije japon met een schuimige overrok van meters en nog eens meters wtte tule. En, gij aanstaande bruiden: Denkt u eraan, korte sluier! Een simpel kapje, even eens van tule omsloot het hoofd. De bruidsmeisjes droegen bleu-organdie jurken. In de stoet, die zich échter de bruidsmeisjes vormde, werden de reeds eerder getoonde statietoiletten nog een maal voorgedragen, waarna onherroe pelijk het einde van de show kwam. JANNIE OLIEMANS— ADDESON. (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) VRIJDAG Harmonie Theater, 8 uur: De strijd in de Burma-jungle (18 jaar); Victoria Theater, 8 uur: Schep vreugde in het leven (tot 14 jaar onder geleide); Cine ma Americain, 8 uur: Ridders van het zwaard (14 jaar); A.B.T., 8 uur; Inge ruktmars! (alle leeftijden). Wapen van Heemskerk, 8 uur: Pro paganda avond Volksonderwijs. ZATERDAG Harmonie Theater, 7 en 9.30 uur; De strijd in de Burma-jungle, 18 jaar; Vic toria Theater, 7 en 9.30 uur: Schep vreugde in het leven, tot 14 jaar o.g.; Cinema Americain, 7 en 9.30 uur: Rid ders van het zwaard, 14 jaar; A.B.T., 8 uur; Ingeruktmars! Alle leeftijden Wapen van Heemskerk, 8 uur: Slot- balavond Dansschool Kempen, in een U kunt Uw kamers weer „nieuw" maken met een van die prachtige voor- jaars-behangetjes, die wij vandaag binnen kregen. Het is een bijzonder mooie collectie! Ziet U maar eens onze speciale etalage of, nog beter, komt U even naar de speciale afdeling op de le etage. Als U dan iets naar Uw zin gevonden hebt en dat doet U zeker) dan heeft U voor weinig geld weer een nieuwe ka mer. Wij verkopen reeds in prijzen van 39, 45, 49 ct een vriendelijk behangetje. |#f tAMGtSTftAAT In een kerkelijke plechtigheid herdacht Gisteravond werd het heugelijk feit herdacht dat de Gereformeerde Kerk alhier honderd jaar bestaat. Voor deze gelegenheid waren B. en W. van Alk maar en omliggende gemeenten uitge nodigd alsmede genootschappen van na burige kerken. Het openingswoord werd uitgespro ken door de tweede voorzitter van de Kèrkeraad, de heer J. van Gorcum, waarna hij het Schriftgedeelte voor de ze avond las, hetgeen bestond uit Psalm 78 vers 1 tot en met 7. In zijn welkomstwoord heette hij de voor noemde delegaties, alsmede de burge meester en enige hulppredikers harte lijk welkom Hij haalde als voorbeeld aan het volk Israël, dat Gods ge boden volgend, voorttrok en het „Hei lige Land" bereikte. Indien wij gehoor zaamheid aan God tonen zullen wij een goede toekomst tegemoet gaan en Gods Koninkrijk aan het eind van ons le ven vinden. Na zang door het kerk koor hield ds. C. v. Meijenfeldt een e- de over „Een blik terug". Het zou een onmogelijkheid zijn alle belevenissen van de kerk in deze honderd jaar te vertellen en ik zal me dan ook moe ten beperken tot de belangrijkste, al dus spreker. Het is de bedoeling een boekje uit te geven met de geehele loop van de kerk, waarin men dus alles kan vinden Op 12 Maart 1850 werd een vergadering gehouden door de broe ders van de gemeente Langedijk. Dit was de grondslag voor onze kerk. Er werden twee ouderlingen gekozen, twee diakenen waren er reeds en hier uit bestond dus het toenmalig bestuur van de Gereformeerde Kerk. Op He melvaartsdag 1.851 werd een eigen pre dikant beroepen, ds Uitendijk On 14 September werd hij bevestigd en bleef tot 1855 Spr noemde achtereenvolgens de predikanten en vacante neriodes, die de kerk gekend heeft. Hij las de acte van samensmelting voor, welke in 1893 werd opgesteld Men beoogde één Gereformeerde Kerk in Alkmaar te krijgen. In Juni 1933 werd de eerste steen gelegd voor het nieuwe kerkge bouw en op 20 Maart 1934 werd dit officieel in gebruik genomen. Sur bracht de moeiliike oorlogsiaren in herinnering en dankte tenslotte de hulopredikers en allen die een aandeel in het werk van de kerk hadden. Ds 'Swen uit Den Helder sprak een kort woord namens de voormalige hulp predikers. Hij dankte voor het geduld waarmee de gemeente en ds van Meiienfeldt hun „jeugdzonden" heb ben aanvaard Ds Donner sprak namens de classis Alkmaar De predikantsplaats is in het geheel slechts 17 iaar vacant geweest hetgeen in verhouding tot andere ker ken weinig genoemd mag worden De kerk telt op het ogenblik 1800 leden en is een moederwerk voor de omlig gende gemeenten. Tot slot sprak ds. Middelkoop na mens de naburige kerken, waarna de symbolische aanbieding van het ge meente-geschenk plaats vond. dat zal bestaan uit een luidklok Nadat het kerkkoor een tweetal liederen ten ge hore had gebracht, waaronder het zo bekende ..Ave verum" kregen ds. Rap- nold het woord namens de Alkmaarse Kerkeenootsehannen en burgemeester Wytema namens B. en W der gemeen ♦e Alkmaar De kerk heeft in die hon derd iaar een trouw ten toon gespreid die menige verenieine zich als voor beeld mag stellen. In de jaren der verdrukking hebben we de Gerefor meerde Kerk leren kennen en waarde ren, aldus spreker. De belijders der kerk waren voorbeelden voor hun me demensen. Tot slot sprak prof. dr. A. D. R. Polman. Hij wilde in tegenstel ling tot ds. van Meijenfeldt, een blik vooruit werpen. Als het vergaderde volk van God zullen wij de toekomst tegemoet gaan. Hij zegt: „Ik ben met U, alle dagen tot de voleinding der wereld". Met die gedachte kunnen we rustig voorwaarts treden Hij. die een eeuw ónder ons werkte, zal ons in de toe komst niet verlaten. Wij moeten hun keren naar de eenheid van de kudde, die nu gespleten is, opdat het wordt één kudde onder één herder en de we reld zal zeggen: „Ziet hoe lief ze elkander hebben". Na zang door het kerkkoor werd met dankgebed dit herdenkingsfeest besloten. Burgemeester en mevrouw Wytema ontvangen Naar ons wordt medegedeeld zullen de burgemeester en mevronw Wytema aanstaande Zondag des namiddags van half 4 tot half 6 wederom te hunnen huize bezoeken ontvangen. Aquarium vloog in brand! Een ingezetene van deze stad, die zich de gelukkige bezitter van een groot aquarium kon noemen, gebruikte voor de verwarming hiervan een petroleum lamp. Vannacht om half twee vatte dit verwarmingsapparat plotseling vlam, waardoor ook het houtwerk van het aquarium ging branden Het glas knap te en de inhoud, talrijke tropische vis sen en 250 liter water, verspreidde zich over de vloer De brand liet zich* ern stig aanzien, zodat men het verstandig oordeelde de brandweer te alarmeren Toen deze arriveerde had de bewoner het vuur met behulp van het natte zand uit het aquarium al weten te blussen. De schade bedroeg f 300. Scholier gewond bij aanrijding Gistermiddag om 12 uur gebeurde op de Kennemerstraatweg een ernstig on geluk. toen de 17-jarige scholier Z. uit Egmondbinnen vanuit de Emmastraat kwam fietsen en zonder op het verkeer te letten de straatweg overstak. Hij werd door een auto, komende uit de richting Heiloo aangereden en aan gelaat en handen gewond, terwijl hij door de val een hersenschudding op liep. Het slachtoffer werd per zieken auto naar het St. Elizabethziekenhuis vervoerd. De chauffeur van de auto treft geen schuld. Bij gehouden con trole bleek, dat de remmen van de wagen in orde waren, Heebe nog ongeslagen In de Rode Leeuiv te Schoort werden gisteravond de wedstrijden voor het persoonlijk kampioenschap eërste klasse libre, district Alkmaar, voort gezet. Na deze partijen stond de heer L. Hoebe nog steeds ongeslagen aan de kop. De tweede plaats wordt door de heer Klop, met één verloren partij, in genomen. Hoebe Lighart De Haas Van der Molen De Vries Zwart gisteravond zijn: 200 40 5.00 169 40 4.22 200 18 11.11 41 18 2;27 200 31 6.95 144 31 4.64 DUURVERLENGING VERENIGING De minister van Justitie besloot de na 31 December 1949 verstreken duur van de te Alkmaar gevestigde vereni ging. Bond van Openbare Leeszalen en Bibliotheken in Noord-Holland, tot welke betrekkelijk was het Kon. be sluit van 18 Nov. 1925, te verlengen met een tijdvak van 29 jaren, zodat de aldus verlengde duur na 31 Dec. 1978 zal zijn verstreken. COMMISSIE VAN ADVIES De minister van Sociale Zaken heeft bepaald, dat tot 1 Januari 1955 worden herbenoemd, tenzij intrekking van de herbenoeming vóórdien wenselijk wordt geoordeeld, tot voorzitter en le den van de commissie van advies voor de directeur van het Gewestelijk Ar beidsbureau te Alkmaar: de heer M. Coerts, voorzitter en tot leden: de he ren S. W. Arntz, J. L. le Blansch, W. de Boer, H. Koot, W. Roos en S. Sougé. LEKK RE lIMOSA Veertien onderwijzers en onderwij zeressen van de openbare lagere school gaven gisteravond in het Wapen van Heemskerk les aan een volle zaal vol grote mensen. Het had niets te maken met lidwoorden, de door de Edelen vermoorde Floris de Vijfde of welke producten Brazilië levert. Het was een levensles welke met de leden van Volksonderwijs werd behan deld en nog wel in de vorm van een gezellig toneelstuk. Ter gelegenheid van het tachtig jarig bestaan van de afdeling Alkmaar van Volksonderwijs werd het blijspel „De Brievenbus" van A. den Hertog ten tonele gevoerd. Het is een gezellig stuk dat de toeschoüwers steeds in spanning houdt en bovendien de ver dienste'heeft een moraal te bezitten. „De brievenbus" zou een satire kun nen zijn op de Amerikaanse methode van sterren en vooraanstaande perso nen kweken Den Hertog laat zien op welke wijze iemand met holle phrasen en handige reclame op een voetstuk kan worden geplaatst en hoe het mens dom zich laat „nemen". Tenslotte blijkt echter toch dat eerlijk het langst duurt, in ieder geval in deze schepping van den Hertog. Onder regie van „meester" Oudes werd dit stuk op voortreffelijke wijze gebracht Vooral de hoofdrollen waren door de heren A. J Kesteloo en H. Rie- mers sterk bezet. Beheerst en volkomen in hun rol werd het stuk door deze sDelers gedragen Hiermede willen wii niets te kort doen aan de andere soelers Ook zij speelden verdienstelijk Ons bekruipt biina de lust nu ook eens cijfers te gaan geven, doch zij konden niet tot de hoogte van de hoofdrol spelers komen De rolkennis. en wie had dat anders van onderwijzers ver wacht. was uitstekend. De avond werd door een korte toe spraak van voorzitter Holsmuller ge opend Tn een kort overzicht schetste snreker de moeilijkheden waarmede Volksonderwijs door de jaren heen had moeten kampen. Zelfs op het ogenblik is men nog niet tevreden. Het open baar onderwijs is te veel een zaak van de gemeentebesturen. Door de politieke stromingen in die gemeentebesturen en het feit dat men tevens aandacht aan het bijzonder on derwijs moet schenken kan het open baar onderwijs in verdrukking komen. Ook vanavond geeft de afd. Alk maar van Volksonderwijs een avond in het Wapen van Heemskerk en wij zijn er van overtuigd dat „De Brieven bus" evenveel waardering zal vinden als gisteravond. Het warme applaus dat de spelers na afloop ten deel viel was voor ons in ieder geval een bewijs dat wii niet de enige waren die hadden genoten. Weest voorzichtig Weest voorzichtig, dat u bij de schoonmaak wanneer u oude papieren, prenten, foto's enz. in handen krijgt', die de herinnering bewaren aan wat vroeger in Alkmaar en wijde omgeving leefde, woonde en werkte of die ons vertellen wat hier vroeger gebeurd is en hoe het er hier vroeger uitzag, dat u dergelijke dingen niet verscheurt of weggooit. Indien ze voor u persoonlijk geen bijzondere waarde meer hebben, waarschuwt u dan het gemeentearchief Langestraat 85 (boven de Openbare Leeszaal), tel. 4242. Daar wordt alles wat van belang is voor de kennis van stad en omgeving uit het verre en na bije verleden met piëteit en zorg be waard en men is u dankbaar voor het kleinste geschenk. „fk ben hier eerder geweest" De Alkmaarse Bestuurdersbond en het Instituut voor Arbeidersontwikke ling beleggen Woensdag 29 Maart een toneelavond in het Gulden Vlies. Het Nederlands Volkstoneel geeft een op voering van het bekende stuk van Priestley „Ik ben hier eerder geweest". 29. Big Ben is vreselijk kwaad, dat hü voor het hek moet blijven staan „Hebben jullie me daarvoor gestoord? Moet ik nu met mijn zwakke lichaam hiér voor dit hek blijven staan, zonder dat ik ook maar één korreltje rijst kan proeven?" Pim, Pam en Pom kijken elkaar somber aan. Dat ze daar ook niet aan gedacht hebben. „En terug gaan kan ik ook niet" klinkt de stem van het varken weer. „M'n benen wei geren me nu al de dienst". En meteen laat Big Ben zich languit op de grond vallen. De drie hondjes houden snel krijgsraad. Ze moeten er iets op vin den. „Ik weet het", roept Pim eens klaps uit. „We moeten een touw heb ben. Dan hijsen we Big Ben over het hek heen. Wacht maar op mij! Ik zal er wel eentje gaan halen bij de werklie den". En vóór Pom en Pam er iets te gen in kunnen brengen, is Pim al ver dwenen. Aan boord van het troepentransport schip „Fairsea", dat op 4 April te Rot terdam wordt verwacht, bevinden zich de volgende stad- en streekgenoten: J. Bras, Groot Nieuwland 8, A. Groot, Veenhuizenweg 50, Heerhugowaard, A. Kartog, Uitenbosstraat 21, Alkmaar, N. J. Leek, Lutkedijk A 15, Obdam, W. A. Ligthart, Fabrieksstraat 59, Warmen- huizen, B. J. Merry, Gouverp. Baron v. Heudelplein 15, Hensbroek, C. J. Mooy, Kanaalkade 66, Schoorldam, J. A. v. d. Stok, Egmonderstraat 12, Alkmaar, G. A. Borst, Middenweg 220, Heerhugo waard, J. S. Kunst, Bovenweg 47, Sint Pancras, W. Otto, Kanaaldijk 331, Koe dijk, G. Kr.ul, A 81. Groot-Schermer, W. F. Nieman, Rekerstraai 10, Alk maar, J. S. de Waard, Bergerweg 45, Bergen, J. R. Docter, Voorweg 13, Heemskerk, P. Hof, Driehuizerweg 514 Egmond a. d. Hoef, J. Kuiper, Egmon- derstraatweg 287, Egmond a. d. Hoef, J. Petie, Rekerstraat 39, Alkmaar, G. W. v. d. Pol, Kennemerstraatweg 56, Alkmaar, A. Ruiter, 't Veld 326, Oude Niedorp, G. H. Sneeboer, Anjelierstraat 1, Alkmaar, P. C. Admiraal, Bovenweg 32, St. Pancras, H. Folkers, Kanisstraat 9, Alkmaar, H. M. Vosse. Verdronken- oord 18, Alkmaar, P. G. A. de Boer, Veenhuizenweg 2, Heerhugowaard, C. B. Dekker, Rietkuil E 38, Oudkarspel, M. J. van Dieren, Pruikenlaan 1, Lim- men, A. W. Koolwijk, Heemraadstraat 8, Alkmaar, J. Lute, Oudeweg 6, Cas- tricum, F. Gouma, Nuh. v. d. Veenstraat 35, Castricum, G. de Graaf, Dusseldor- perweg 46, Limmen, B. F. Sinnige, Stet- weg 3, Castricum. Met het troepenschip „Goya", dat vermoedelijk op 8 April te Rotterdam arriveert, repatriëren uit onze omge ving: J. Bes, van Veenstraat 53, Heer- Hugowaard, P. Koelink, Duinstraat 21, Egmond aan Zee; T. Nierop, 't Venne tje 110 A, St. Pancras, J. Slootten, Meerdijk 129, C. Spaans. Heerenweg C 1, Barsingerhorn, J. Huitema, Pol derstraat 7, Alkmaar, S. van Geelen, Stationsstraat 5, Alkmaar, H. I. J. Mo ras, Zandersbuurt 31, Alkmaar, P. Stam, Slootgaard 206, Oude Niedorp, W. Th. Hoogeboom, Dusseldorperweg 53, Limmen, G. A. Roskam, Egmonder- meer E 12, gem. Alkmaar, H. de Waal, Benqdenweg 26, St. Pancras. Burgerlijke Stand Geboren: Paul J., z. v. R. A. Ree- mer en B. Swen. Evert J., z v J.. J. Hollenberg en A. van Engelenhoven. Richard z. v M. I. J. Hilckmann en F. Jonker. Ondertrouwd: Jetse Duim en Geesje van der Vecht. Petrus Th. Min- neboo en Catharina Verbeek. Johannes N. Mol en Afra G. Beentjes. Gerardus F. Vreeker en Maria R. A. Bakker. Frederik Jansen en Hendrika Withaar. Jacob J. de Boer en Elisabeth Swagers. Christiaan Willemsen en Catharina P. G. Ploeger. Nicolaas A. J. Visser en Veronica E. M. Keijsper. Florentius Ringoot en Grietje Versteeg. Jan W. Gjaltema en Marijtje Pool. Overleden: Alida G. Kaan, oud 81 jaar. De Jongen Winslow Wanneer beweerd wordt dat de voor stelling van ,.De Jongen Winslow" een der mooiste toneelavonden van dit sei zoen wordt, dan is daarmede niets te veel gezegd. Dit ongemeen boeiend speelstuk, zoals men zo gaarne ziet, wordt Maandagavond door de Haagse Comedie opgevoerd als derde voorstel ling in de serie B Gulden Vlies Abonn. Wie enigszins bekend is met het werk van Terence Rattigan, de auteur van het stuk, zal zich verheugen in deze verrijking van het moderne repertoire, die een avond van boeiend en voortref felijk theater in het vooruitzicht stelt. De Jeep In de Steynstraat kwam gisteren eer. jeep aanrijden. Een doodgewone, on schuldige jeep, zoals er duizenden rondtuffen in Europa. Maar 'déze jeep trok plotseling de algemene aandacht. Er ging een fluisterwoord door de buurt, mensen kwamen naderbij, het werd allengs een oploop. Maar „tante Barbara" was er niet De jeep stond er een beetje verwon derd bij. De mensen eigenlijk óók. BENOEMINGEN BIJ BAPTISTEN- GEMEENTE Bij de Baptisten gemeente is be noemd te Drachten de heer F. Hofhuis te Alkmaar. In Alkmaar is benoemd de heer S. Tammeling te Drachten. Op de kaasmarkt was hedenmorgen een stapel kaas, welke te elf uur nog niet verkocht was. Vermoedelijke prijs f 1.66. Aanvoerder was de heer Frans te Heiloo. In Woerden waren 22 partijen aan gevoerd. le soort f 1.87f 1.91, 2e soort f 1.86, zware f 2.42. De handel was flauw. Dinsdag waren op de markt te Bode. graven 30 partijen aangevoerd. De prijzen waren le soort f 1.88f 1.92. 2e soort f 1.86, zware f 2.12. De handel f 2.17. De handel was flauw. Donderdag waren er te Gouda 63 par tijen, le kw. met rijksmerk f 1.80 f 1.90, 2e kw. met r.m. f 1.75—f 1.79. belegen kaas f 2.05—f 2.22. De handel was flauw. Alles exclusief exportver plichting en omzetbelasting Een wedstrijd waaraan aile abonné's kunnen meedoen Jong Holland-nieuws Voor de Zaterdagmiddagbekercom- petitie van de KNVB zal Jong Holl. 1 Zaterdagmiddag te Alkmaar de sterke kantoorploeg van de Rotterdamse Bank te Amsterdam „Robaver" ontmoeten. Deze ploeg moet als zeer sterk worden beschouwd,, doch niettemin achten wij succes toch niet uitgesloten. Vooraf speelt Jong Holland II de belangrijke competitie-wedstrijd tegen Marken n, waarbij vermoedelijk de beslissing zal vallen, wie in deze afdeling kampioen wordt. Damclub WDO Bij de gisteravond bij WDO gehou den onderlinge competitiewedstrijden werden in de beide afdelingen de vol gende resultaten behaald: Eerste afd.: J. Kaal—W. Piederiet 0—2; A. BurgertC. Dammer 2—0; R. ZaadnoordijkH. J. Toepoel 11; p. VeerW. Vroling 11. Tweede afd.: J. Deichmann—J. Strij- bis 1—1; J. Veerman—G. v. d. Kuyt 0—2; A. Bosman—D. Kiewitt 2—0; C. FokP. Noom 20; H. J. HommaG, v. d. Kuyt 0—2; D. Kiewitt—A. Bos man 11 Het Kruisleger In het Kruisleger zal Zondag na eni ge maanden van gezegende arbeid de eerste opdraehtdienst gehouden worden waarvoor natuurlijk grote belangstel ling bestaat. Deze dienst zal op ge noemde datum des morgens om 10 uur plaats vinden, waarna des avonds om 8 uur enkele makkers tot soldaat wor den ingezegend. Tevens is er inzege ning van een plaatselijk officier en twee candidaten. ABC 1 districtskampioen In de viertallen-competitie van de Ned. Bridgebond van het district Nrd- Holland Noord is door het eerste team van de Alkmaarse Bridgeclub het dis trictskampioenschap behaald. Het team bestond uit de heren A. Visser, R. Go- vers, D. Weisenborn en J. Pie. In de tweede helft van April zullen de di verse districtskampioenen elkaar ont moeten in Utrecht voor het kampioen schap van het gewest. (Er zijn zes ver schillende gewesten). BURGEMEESTER HOUDT WEL SPREEKUUR Nader wordt gemeld, dat burgemees ter Wytema Maandag wèl spreekuur zal houden. Burgerlijke stand Geboren: Maria Guurtje, d. v. C. Kos en G. Schot. Petronella Maria Ge- noveva, d. v. C. Hes en G. M. Koenis Ria Petronella, d. van P. Bruin en M. K. Schouten. Antonius Wilfried, z. v. J. Huibers en D. M. Dam. Elly Maria, d v. W. G. A. Wopereis en C Jongebloed. Josef Leonardus Maria, z. r. A. G. Bak" ker en M. A. C. Ypma. Ondertrouwd; Pieter J. Water en Grietje Reitsma. Overleden: Grietje Rol, oud 70 jaar gehuwd met Klaas Peek. d.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 5