Devèz Sport in 't kort Procureur-generaal gelooft niets van de mysterieuze „derde man'' Onze veestapel in vijf jaar vrij van tuberculose? Weer levenslang geëist tegen de zanger B. Verspreiding schijnt tot staan gebracht Speciale bijeenkomst van Veiligheidsraad? Actie voor beleefdheid Minister Mansholt heeft plannen in studie Boeren en Staat 'betalen ieder de helft der kosten Schilderij voor Canada Proces tegen K. L M,? Vervolgde hoofdfiguren, vraagt commissie Onisporing in Limburg Obstructie bij debat over Marshall-hulp Gaan Rusland en de V.S. wapens sturen? Scheveningers hielpen getroffen schipper IJsbeervreugd in de leniezon N/ Hij wil „na Toenemende Kamer-ontb Amerika public* vredesplar Vierhonderd d luchtaanval op ZATERDAG 25 MAART 1950 De moord op de Rotterdamse taxi-chauffeur Het gerechtshof te Den Haag heeft zich gisteren practisch de gehele dag bezig gehouden met de behandeling in hoger beroep van de kwestie moord op de Rotterdamse taxichauffeur A. G. Clobus. De man werd in de avond van de achttiende November 1947 in zijn eigen taxi vermoord aangetroffen. Vorig jaar wees de Haagse arrondissementsrechtbank tegen de beide verdachten, de 23-jarige zanger H. J. Barendsen en zijn 17-jarige broer W. H. B„ beide uit Hilversum, vonnis. De oudste werd tot levenslange gevangenisstraf, de jong ste tot vier paar gevangenisstraf veroordeeld. Het Hof hield zich vnl. bezig met de besehulidiging tegen de oudste der beide broers. Voor de jongste vroeg diens raadsman, mr. Groeneboom, in afwachting van de verdere behande ling op 4 April, onmiddellijke invrij heidstelling, doch de procureur-gene raal wees dit verzoek met grote stel ligheid af. „Er zijn voldoende aanwij zingen, die bij mij de mening hebben doen postvatten, dat hij wel schuldig is." De behandeling van de zaak tegen H. J. B. kenmerkte zich door een lang durig vraag- en antwoordgesprek over een mysterieuze „derde man", een zekere Willem Prins, die met de beide broers in de taxi zou hebben meege reden. Deze zou volgens H. J. B. het fatale schot hebben gelost. Ofschoon twee getuigen verklaarden Clobus op de bewuste avond met drie personen in zijn wagen te hebben zien wegrij den, bleef alles bij vaagheden. En om trent Willem Prins kwam niets naders aan het licht. De jongste B. wenste gisteren niet tegen zijn broer te ge tuigen. De procureur-generaal mr. Versteeg, die 's middags aan het woord kwam, wenste geen gewicht te hechten aan sensationele verklaringen. Hij wilde ze eerder brutaal noemen. Hij zette de verschillende verklaringen tegenover elkaar en zeide: „Dit alles was slecht in scène gezet" De stille getuigen: de vingerafdrukken op de auto, de ge vonden revolver, de stenen in de iss, waarmee het lijk eventueel verzwaard De vogelpest Voorzichtigheid blijft nodig De verspreiding van de pseudo-vogel- pest in Nederland schijnt voorshands tot staan gebracht te zijn. Toch blijft waakzaamheid geboden. Zo heeft een ongeregelde handelaar in kippen tij dens de Rotterdamse markt aan een inwoner van Overschie kippen ver kocht, die kennelijk uit een besmet gebied kwamen overgebracht. Alle veertien besmette kippen werden on schadelijk gemaakt. Men zij gewaar schuwd en kope geen kippen van on bekende of twijfelachtige herkomst. In totaal zijn tot nu toe in ons land 29 besmettingsgevallen waargenomen en er zijn 3.100 kippen afgeslacht en vernietigd, waaronder ruim 1.600 te Landsmeer, die uit dringende voorzorg zijn afgemaakt. Rusland is niet ongenegen" De Sowjetunie is „niet ongenegen", een speciale bijeenkomst van de Vei ligheidsraad te houden ter bijlegging van de geschillen tussen Oost en West, zo heeft Trygve Lie aan de niet-per- manente leden van de Raad medege deeld. Vertegenwoordigers dezer lan den, Egypte, Cuba, Equador, Noorwe gen, India en Joego-Slavie, waren gis teren op een lunch bijeen en bespraken de middelen ter oplossing van de im passe, ontstaan door de Russische boy cott. Lie heeft er op aangedrongen, een oplosing voor de kwestie der Chi nese vertegenwoordiging in de Raad te zoeken, daar anders geen speciale bijeenkomst zou kunnen worden ge houden. TITO KLAAGT BI) ITALIË Het Joegoslavische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft aan de Ita liaanse legatie een memorandum over handigd, waarin Joego Slavie zich er over beklaagt, dat aan de Sloweense minderheid in Noord-Oost-Italie nog steeds „de elementaire vrijheid en rechten van de mens" worden onthou den, evenals dat in de dagen van Mus solini het geval was. Indien de Itali aanse autoriteiten geen einde maakten aan deze discriminatie, zou de Joego slavische regering zich genoodzaakt zien maatregelen te nemen om de rechten en belangen der Sloweense minderheid te beschermen, aldus dr nota. Bom opgegraven in Nijmeger Gistermorgen om ongeveer 11 uu werd op een terrein van de weder opbouw in de binnenstad van Nijmeger. door een grijper van één der vele graafmachines een bom opgedolven van 250 kilogram met een doorsnede van 40 cm. De bom werd ontladen en ligt thans veilig en wel midden op het terrein. Men vermoedt, dat deze bom afkomstig van 't Amerikaanse bom bardement op Nijmegen op 22 Februar' 1944. AMERIKAANSE WAPENHULP AAN PERZIE Ambtenaren van het Amerikaanse de partement van Buitenlandse Zaken hebben bekend gemaakt, dat aan de Perzische regering een ontwerpover eenkomst betreffende militaire hulp is voorgelegd. hadden moeten worden, alles wees volgens de procureur-generaal duide lijk op het doel: moord. Hij vroeg dan ook bevestiging van het vonnis van de rechtbank. De verdediger bracht nogmaals de derde man in het midden. Het nood zakelijke bewijs, dat zijn cliënt het schot had gelost, ontbrakzijns inziens. Hi' vroeg daarom het Hof hem vrij te spreken. De Fransman heeft de naam, galant te zijn, vooral tegenover da mes. De oorlog en de bezetting, de moeilijke tijden en een zeker losser worden van de discipline hebben echter enige heropvoeding nodig gemaakt. Daarom is, voordat de stroom van buitenlandse toeristen komt opzetten, in Frankrijk een ware kruistocht voor hoffelijkheid begonnen. Door de radio, op aan plakbiljetten, en in vlugschriften prijken slagzinnen, die een be minnelijke houding tegenover de medemens propageren. Zelfs is er sprake van, dat aan hen, die zich in dit opzicht buitengewoon onder scheiden, een insigne zal worden uitgereikt. Daaraan zal elke vreem deling kunnen zien, bij wie hij voor een inlichting of een vrien delijk praatje terecht kan. Bij de minister van Landbouw is op het ogenblik een plan in studie, om binnen vijf jaar tjjds de gehele Neder landse veestapel vrij van TBC te ma ken. Naar schatting zal dit plan twin tig millioen gulden per jaar vergen, waarvan de openbare kas en de vee houders ieder de helft zullen moeten opbrengen. Het is de bedoeling, zowel de reageerders als de open lijders op te ruimen. Uiting van dankbaarheid Bij de Tweede Kamer is een voorstel ingediend, om aan de staat Canada een schilderij van Meindert Hobbema, ge naamd De Twee Watermolens, aan te bieden. Wat Canada voor Nederlanden voor zijn prinselijk gezin tijdens en na de oorlog heeft gedaan, is volgens de memorie van toelichting, die de hand tekeningen draagt van de ministers Drees, Rutten en Stikker, zoveel en van zo groot historisch belang, dat grote dankbaarheid in onze herinne ring voortleeft. Vandaar dit geschenk. Deze schenking dient naar het oordeel van de regering bij de wet te worden vastgelegd, opdat duidelijk wordt, dat het geschenk is een geschenk van heel het Nederlandse volk. President Truman heeft het ont slag van Tracy S. Voorhees als onder minister voor het leger der V.S. aan-1 vaard. 1 Men acht deze maatregelen zeer in het belang van de volksgezondheid. Gebleken is nL, dat zeven procent van de nieuwe gevallen van TBC in verschillende grote ziekenhuizen zijn van runder-TBC. Bovendien is het be strijden en uitbannen van deze ziekte van belang uit een oogpunt van volks welvaart, Verschillende landen zijn ons hierin reeds voor. De financien voor deze actie denkt men te vinden uit een centrale heffing op de melk van een kwartje per kg. Bovendien zullen veehouders die een besmet bedrijf hebben, twee procent van hun melkgeld moeten afstaan. Sla gen zij er in, binnen een bepaalde tijd al hun besmette dieren op te ruimen, dan krijgen zij het afgehouden bedrag terug, anders komt het ten goede aan de TBC-bestrijding. Het onderzoek op TBC zal provincie voor provincie worden ingesteld. Elke reageerder zal een merkteken krijgen. Voor verkoop van de besmette dieren buiten de vrije markt om zal ongeveer 125 gulden per dier beschikbaar zijn. Prof. Harold Laski, een vooraan staand Brits socialist, is Vrijdagavond in een ziekenhuis te Londen over leden. Weduwe Knickerbocker eist kwart millioen De weduwe van de Amerikaanse journalist H. R. Knickerbocker, die bij de ramp met de „Franeker" in Juli 1949 bij Bombay om het leven is ge komen, zou het plan hebben opgevat een schadevergoedingsproces tegen de K.L.M. in te stellen. Zij zou een bedrag van 250.000 dolar willen eisen, aanvoe rend dat de doo'd van haar echtgenoot te wijten is aan „opzettelijke fouten in det echnische werking van 't toestel. „Zaak der generaals" De commissie uit het Franse parle ment, die de beruchte „zaak der gene raals" in onderzoek heeft, hoewel zij met haar werk nog niet geheel ge reed is, al een voorlopige conclusie ge trokken. Zij heeft nil. als haar mening uitgesproken, dat de generaals Revers en Mast, die een geheim rapport in handen van de opstandelingen in Viet nam zouden hebben gespeeld, fouten hebben begaan, die een administratief, disciplinair en gerechtelijk onderzoek ter verantwoording van hun daden noodzakelijk maken. Bovendien heeft de commissie de vervolging verzocht van de ongrijpbare getuige Roger Peyré. Tengevolge van het breken van een as van een Franse goederen wagon zijn Donderdagavond bij Fewer, op het baanvak tussen Roermond en Venlo, een tiental wagons van een trein, die met 43 zwaar beladen goederenwagens kalk en cement van Maastricht op weg was naar Groningen, ontspoord. Het baanvak werd over een lengte van ongeveer 80 meter vernield. Een overzicht van de ravage op de plaats van de ontsporing. Het Amerikaanse Huis van Afge- vaardigen heeft gisteren zes uur zoek gebracht met een behandeling van het door de regering ingediende voorstel inzake de Marshall-hulp voor het ko mende begrotingsjaar. Het gaat hier om een bedrag van 2.327.450.000 dol lar waarvan 2,1 milliard voor Europa bestemd is. Dat er zoveel tijd verloren ging, was te wijten aan de tegenstanders, die een systematische obstructie ontketenden. Zo lieten ze enige malen alle leden af roepen, om vast te stellen,of het ver eiste aantal er wel was. De voorzitter van de commsisie voor buitenlandse zaken van het Huis, de democraat John Kee, heeft zich scherp gekant tegen 't amendemen4 van de republikein Vorys, dat bepaalt, dat van de beschikbaar te stellen gelden een milliard dollar moet worden besteed voor de aankoop van overtollige Amerikaanse landbouwpro ducten. Hulpactie voor Griekse volk Prof. dr. F. J. M. de Waele, hoog leraar aan de RK Universiteit te Nij megen, heeft het plan opgevat voor 'n hulpactie ten behoeve van het Griekse volk. Men hoopt de actie zo te kunnen organiseren, dat aan elke inwoner van de door de oorlog verwoeste dorpen een pak met kleren, huishoudelijke ar tikelen e.d. kan worden verstrekt. Verschillende Nederlandse hulpin stanties, als het RK huisvestingscomi té, hebben hulp toegezegd. De samenstelling van de acht ploe- b-prt de Ronde van Nederland '50 <ive> t- .->1 ii.ec», tik ta*. op het ogenblik kan reeds worden medegedeeld, dat vier Nederlandse ploegen van 8 man zullen starten, ver der een Frans team, een gemengde Luxemburgse/Zwitserse en twee Bel gische ploegen. lie ouiiemandse ploegen worden door de nationale bonden samengesteld. Van de 32 Nederlanders zullen dezer dagen de volgende renners een uitnodiging tot deelneming ontvangen: Van Est, Van Beek, Schellingerhoudt, Vooren, Savelsberg, De Hoog, Smits, Laken- man, Janssen, Faanhof, Vinken, Van der Dungen, Van der Zande, Van der Kamp, De Groot, Pellenaars, Vos, De Korver, Cor Bakker, Loos, Franken en Voorting. Voor de overige tien plaat sen zal t.z.t. een keuze worden gedaan. Of renners als Schulte, Middelkamp. Sijen, Peters en Lambricht aan de Ronde van Nederland zullen deelne men is nog niet bekend. Op de nationale zwemwedstrq- Schulte en Middelkamp niet in de Ronde van Nederland Italiaanse snelheidsduivels j den, die ZAR Zondagmiddag in het Sportfondsenbad organiseert, zal voor de eerste maal na zijn militaire dienst 1 Bob Bonte weer aan de start verschij nen en wel op de 200 meter school - slag. De ploeg van de Robben zal een [aanval op het 3 x 100 meter wissel- 1 ;lag-estafette record heren doen, dat op naam staat van Aegir met 3 min. 35.2 sec. Gisteren werd te Leeuwarden het tournooi voortgezet om het kampioen schap van Nederland, hoofdklasse klein biljart, cadre 38/2. De uitslagen waren. Van Oosterhout Wijnen Kruythof Kastelyn Kruythof Franken Wijdeveld Van Oostei' Wijdeveld Franken De Jongh Van Reyen 400 317 230 400 400 158 346 400 297 400 349 400 15 121 15 105 9 75 9 213 10 129 10 11 78 91 11 142 17 98 17 128 18 81 18 75 26 66 21.13 25.55 44.44 40.— 15.80 31.45 36.36 17.47 23.52 19.38 22.22 De Ier Rinty Monaghan, kam pioen vlieggewicht van Gr. Brittannie, Europa, het Britse Empire en van de wereld, heeft bekend gemaakt dat hij afstand doet van al zijn titels. Hij lijdt aan een aandoening van de luchtpijp waarvan hij bij elke inspanning last heeft. Monaghan had onlangs van de EBU opdracht gekregen zijn Europese titel tegen de Fransman Pratesi te verdedi gen Bij de training bleek al gauw dat het niet ging zodat hij thans besloten heeft zijn handschoenen voorgoed op te bergen. Hij had het wereldkam pioenschap twee jaar geleden gewon nen door een K. O.-overwinning in zeven ronden op de schot Paterson. Op de baan van Monthlery te Parijs zijn de volgende zes nieuwe wereldrecords in de 125 cc klasse met een Wespa-Scooter gevestigd, door de Italiaanse coureurs Antonio Castiglio- ni en Dino Mazzoncini. Het waren al len records van Marette en Marrecini welke vermelden: 50 km: in 22 min. 2125 sec. gemid delde snelheid 13.4.203 km; 50 mijl: 35 min. 52.35 sec. gemiddelde snelheid 134.573. DR. LINDSTRöM STELT INGRID VOORWAARDEN Nog steeds is er geen overeenstem ming bereikt over de voorwaarden voor de echtscheiding tussen Ingrid Berg man en haar echtgenoot dr. Peter Lind- strom. Laatstgenoemde is wel bereid tot een minnelijke schikking, mits het 12-jarige dochtertje Pia onder zijn voogdij komt en nimmer contact zal hebben met Rosellini. Alleen Ingrid mag het kind bezoeken, aldus de voor waarden van dr. Lindstrom, die hier aan nog toevoegt, dat het grootste deel van hun beider kapitaal gestort moet worden in een voor Pia bestemd fonds. Ingrid Bergman kreeg in Mexico echt scheiding, doch dr. Lindstrom heeft medegedeeld deze huwelijksontbinding niet te aanvaarden. De strijd in Indo-China Ultramoderne wapens voor de strijd in het oerwoud en Amerikaanse des kundigen, die de opstand in Grieken land hebben bestudeerd, zullen, naar men verwacht, naar de Franse troepen in Indochina gezonden worden voor de strijd tegen de opstandige Vietminh De Franse troepen in Noord-Indochi- na bereiden een volledige oorlog voor om de opstand te Tonking te onder drukken. Ook Ho Tsji Minh echter, de leider der Vietminh, bereidt een offensief voor. Hij wacht thans op oorlogsmate riaal uit het communistische China en op technici uit China of de Sowjet unie. In een zware mist liep Woensdag het kustvissersvaartuig Sch. 119 van schip per C. Pronk op een strekdam voor de Scheveninger boulevard. Het scheepje kreeg het zwaar te verduren. Het be gon water te maken en algemeen werd aangenomen, dat het verloren was. Voor de heer Pronk was dit een zware slag, daar hij niet verzekerd is. Op de afslag werd een colecte gehouden, die een flink bedrag opleverde. De reder J. J. van der Toorn greep in. Hij stelde een logger beschikbaar voor een poging, het scheepje vlot te slepen. Nadat de lekken voorlopig wa ren gedicht en de ankers waren uitge zet, werd de Sch. 119 Donderdag vlot ge sleept en behouden de haven binnen gebracht. Het schip zal nu worden her steld. De opbrengst van de collecte is hiervoor voldoende gebleken. Kantoorbediende in Rotter dam pleegde chantage Een gepensionneerd Rotterdammer deed Vrijdag aangifte van chantage van f 2000 en diefstal van f 1170, waar van hij zijn na een onenigheid ver trokken dienstbode verdacht. De verloofde van het meisje, de 24-jarige kantoorbediende G. L. G. uit Eindho ven had de oude man gedreigd de fis cale recherche te attenderen op het feit, dat hij f 10.000 in huis had, welk bedrag niet aan de belastingen was opgegeven. De gepensionneerde, bang geworden, bood f 1000 zwijggeld, maar G. vroeg hem het dubbele van dit be drag. Nadat de man ten slotte had toe gegeven en de chanteur was verdwe nen miste hij bovendien nog f 1170. In Eindhoven werd het paar aangehouden en het geld achterhaald en toen bleek dat de man in zijn zenuwachtigheid f 1170 te veel had uitbetaald. De dienst bode werd weer op vrije voeten ge steld, maar haar verloofde bleef in verzekerde bewaring. Britse hulpluchtmacht in Malakka opgericht Binnenkort wordt in Malakka een hulpluchtmacht opgericht. Te Penang is een kapitein-ritmeester van de RAF aangekomen om het eerste gevechts kader te vormen. Naar verluidt zal Engeland gedeeltelijk het plan finan cieren en de toestellen en materialen leveren. Stoffelen komt Woensdag De Amsterdammer Stoffelen van Ajax is verhinderd uit te komen voor het voorlopig Nederlands elftal in de wedstrijd tegen Brentford op Woens dag 29 Maart te Rotterdam. Hij wordt op de linkshalf plaats vervangen door Verbeek van Sparta. Een tiental Duitse zakenlieden deel uitmakend van de groep, die op het ogenblik in Nederland vertoeft in verband met de Jaarbeurs, bezochten Vrijdag Rotterdam. Het geldt als een zeldzaamheid wanneer een ijsbeertje, in gevan genschap geboren, ouder wordt dan een paar dagen. Burgers' Dieren park in Arnhem kan zich op zo'n zeldzaamheid beroemen. 26 De cember 1949 werd Corry (zo ge noemd naar de oppasser die haar voortreffelijk verzorgtgeboren. IJsbeer-moeder Else maakte een nest voor Corry door haar eigen pels te plukken. De leiding van het dierenpark vond het raad zaam moeder en dochter de eerste maanden binnen te houden. In die tijd is het buitenverblijf voor de ijsberen verbouwd tot het grootste berenverblijf in Europa! En nu mochten moeder en kind ijsbeer voor het eerst het buitenverblijf betreden, tot genoegen van het publiek. Gesneuveld in Indonesië De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen de volgende verliezen in Indonesië zijn gerapporteerd: KNIL: serg.maj.genie L. Ploeg uit Rotterdam en twee Indonesische mili tairen. Kon. Marine: schipper H. J. C. M. Bolleurs en een Indisch korporaal schrijver. Post voor de „Grote Beer" Post bestemd voor naar Nederland terugkerende militairen aan boord van het troepenschip „Grote Beer", die in een der tussenhavens zal worden uit gereikt, moet uiterlijk op 27 Maart in Nederland warden ter post bezorgd. Behalve de gebruikelijke gegevens dient het adres de vermelding te be vatten: „Aan boord van het troepen schip „Grote Beer" op thuisreis naar Nederland". De naam van de vermoe delijke tussenhaven mag niet worden vermeld. Frankrijk opent strijd tegen kanker bij kinderen Frankrijk heeft een nieuwe dienst gekregen, die zich zal wijden aan de bestrijding van kanker der kinderen. De dienst voorziet in een dringende be hoefte, daar er tegenwoordig meer kin deren aan kanker dan aan meningitis sterven. Kanker is zo verspreid, dat ze op de lijst van kinderziekten di rect onder de tuberculose staat. TWEE GEWONDEN OP ONBEWAAKTE OVERWEG. Gistermiddag is op de onbewaakte overweg bij de Mr. dr. Tripkade te Utrecht een militaire auto aangereden door een uit Hilversum kcmende elec- trische trein. De beide inzittenden, een sergeant en een korporaal, werden ge wond. De auto is vernield. De trein had een half uur oponthoud. PRESIDENTE VAN HET NEDERLANDSE PADVINDSTERS- GILDE TREEDT AF 1 April houdt het Nederlandse Pad- vindsters Gilde zijn algemene jaar vergadering in restaurant „Groenen- daal" te Heemstede. Mevrouw E. van den Boschde Jongh, die twintig jaar presidente van het N.P.G. is geweest, zal dan als zodanig aftreden. POST VOOR MILITAIREN IN INDONESIË In het radioprogramma voor de Ned. Strijdkrachten, dat Zondag 26 Maart op golflengte 298 meter wordt uitgezon den, zullen mededelingen worden ge daan over de postverzending naar mili tairen in Indonesië, in het bijzonder over de verzending van lucht, en zee post naar militairen op Nieuw-Guinea. Mevrouw Steyn, echtgenote van dr. Steyn, de oud-president van de Oranje Vrijstaat, is zeer ernstig ziek. Visserijbesommingen IJmuiden De besommingen van Vrijdag waren loggers: KW 7, f 11800; IJM. 74, f 4785; IJM. 52, f 800. Prijzen per kilo: heilbot 2.20; gr. tong 1.95; gr. mid. tong 1.90—1.85; kl. mid. tong 1.95—1.80 tong I 1.70—1.63; tong II 1.281.18; tarbot I 2.252. Prijzen per vijftig kilo: kl. schelvis 30—27; kl. kabeljauw 23—15; gr. schol 52; mid. schol 53—26; kl. schol 19—11; bot 13— 8; schar 128; zwarte poon 1310.50. Prijzen per 125 kilo: gr. kabeljauw 12858; gr. wolf 60. De aanvoer be droeg 1320 kisten. Er kwam geen haring aan de afslag. BUREAU ADMINISTRATE Voordam 9, Tel. Postgiro 187294 REDACTIE Acbterdam 20, Tel Directie: J. BIJLSMA en C. K Hoofdredacteur: A KA PTE IN De politieke crisis in gen, doordat de prins-rc vorming van een niei Naar hij mededeelde, st liberalen en socialiste: zoeken voor de konings len dienaangaande vai vaardigden, gevolgd doo De politieke spanni neemt hand over hand fracties van Kamer en Zaterdag uitgebreid ver de hun standpunt nader afloop werd medegedeel enkele wijziging in de I vattingen was gekomen, raad van de CVP sprak keljjk uit vóór de vorn homogeen-katholieke re; .dien zij geen meerderhe krijgen voor haar plan, der meer te 'laten terugl ven naar Kamerontbind verkiezingen. Die opvatting werd Z< herhaald na afloop van ring van het national; CVP, bijeengeroepen on. gen over de opdracht, verleend. Deze opdracht minst de instemming d; aangezien de minister bekend staat als allesbé distisch. Men zal dan ook steil verlenen aan zijn voorn; litie van drie partijen 1 op een oplossing van de tie, die neerkomt op ter Leopold in op voorwaar enkele maanden ten gun Indien de Amerikaans; in de oorlog zijn overwo; held waren geworden, d ganisatie der V.N. er a uitgezien dan zij nu doet mogendheden zouden da tieve commissie hebben g in zij een beperkt vete hebben bezeten. Inplaats mene vergadering zou er conferentie zijn geweest Op deze wijze dacht r oorlog een goede same: Rusland in vredestijd te deren. Overigens zijn dez werp gebleven. Zij zijn aanvaard. Tot de ontwer hoorden Alger Hiss en H; twee ambtenaren van h< van Buitenlandse Zaken, gens het verstrekken va cumenten aan Sovjet-spie guisd. Volgens een bericht ui- mosa), waarin het hoof; de Chinese nationalistisc wordt aangehaald, hebb tische vliegtuigen bij de vliegveld Loenghwa te 22 Maart, vier honderd Chinese communistisch; gedood. Volgens het be acht gevechtsvliegtuigen jetrussisch type door d sche vliegtuigen Vernieti Vijftien doden bij in Turkiji Een vliegtuig van de vaartmaatschappij is bij van Ankara neergestort Vijftien personen kwa leven. PROTEST VAN P BISSCHOPP De aartsbisschop van primaat van Polen heb Bierut een schrijven gez zij o.m. verklaren, dat d; len niet mogelijk is. zola godsdienstvrijheid niet e; Weerberic Weersverwachting morgenavond. Over meen weinig bewolk de nanacht hier en d mist en op vele pia op enkele plaatsen z vorst. Overdag ongev temperatuur als vanc ke tot matige meest lijke wind. DINSDAG: Zon op 19.06. Maan op 1144, I

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 12