Taak van Marine niet veranderd Opnieuw overleg over lonen en prijzen gaande Kort Bestek VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN Albert Devèze niet geslaagd Jungle Pimpernel en zijn dansgroep komen naar Noord-Holland „Schoon genoeg van aanvallen op State Department" DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN Het bericht over beperking tot kustverdediging kan als onzin worden beschouwd Volstrekt ondenkbaar De politicus Leon Blum overleden Een groot verlies voor Frankrijk DE KOFFIE DUURDER EN SLECHTER Adenauer is tevreden Collecte tot leniging der vele noden BRAND IN SANATORIUM EISTE 9 DODEN Britse regering opnieuw verslagen Mond- en klauwzeer zal dit jaar ernstig zijn BJREAU ADMINISTRATIE Voordam 9, Tel. 3320 Postgiro 187294 REDACTIE Achterdam 20, Tel. 2274 Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur: A KAPTEIN Vrijdag 31 Maart 1950 147e Jaargang No. 77 ALKMAABSCHE COURANT TARIEVEN: Advertenties: 16 ct p. m.m. Familieberichten 20 ct p. m.m. Vraag en Aanbod (alleen 2e hands goederen) tot 15 woorden 1.elk woord meer 5 ct. Uitslui tend contant. Abonnementen 1.40 per maand, 4.per kwar taal plus incassokosten. J£R IS NOGAL OPZIEN GEBAARD door een groot opgemaakt artikel in De Telegraaf, waarin beweerd werd dat de ministers van defensie, die Zaterdag In Den Haag bijeenkomen, een plan voor taakverdeling tnssen de twaalf landen van het Atlantisch Pact ter tafel zullen vinden, dat op geheel nieuwe wijze reke ning tracht te houden met de economische toestand dier landen. Ais gevolg van dat nieuwe plan zou van Nederland niet langer een maritieme bijdrage worden verwacht van een aard en een omvang, zoals men die in Nederlandse marine kringen gaarne zou geven. De marinetaak van Nederland zou, althans volgens De Telegraaf, beperkt worden tot kust- en havenverdediging met klein materieel. Daartegenover zouden we dan, volgens het Amsterdamse dagblad, veel meer vliegtuigen moeten krijgen en onze landstrijdkrachten hebben uit te breiden. Het behoeft geen betoog, dat dit bericht met name in Den Helder nogal druk besproken is. Wij kunnen echter, op grond van informaties uit goede bron, me dedelen dat het artikel in De Telegraaf als volstrekt onjuist kan worden gequali- flceerd. WIE ZICH een ogenblik bezint op het feit, dat een der voornaamste taken van het Atlantisch Pact (wellicht zelfs de voornaamste taak) in geval van oor log zal zijn: het open houden van de verbindingslijnen ter zee, die bes left onmiddellijk, dat het Telegraafbericht onmogelijk juist zijn kan. Gesteld, dat er een aanval uit het Oosten komt, wat heeft Nederland dan aan een kust- en havenverdediging? Een kustverdedi ging zou eerst dan effect gaan sorteren, als Frankrijk, Belgie, Denemarken en Zweden bezet zouden zijn geworden en als de vloot van een vijand ge steld al het onmogelijke geval dat die zou doordringen tot de Noordzee zou worden ingezet tegen de Nederland- te kust. Alsof een bezetting van Ne derland niet veel eenvoudiger van de landzijde uit het Oosten zou kunnen plaats hebben! En wat de havenverdediging betreft: de havens zouden stellig worden aan gevallen door eenheden van een vijan delijke luchtmacht. Immers: alvorens een vijandelijke vloot uit het Oosten tot de Atlantische Oceaan zou door dringen, zou zij de toegangspoorten tot die oceaan hebben moeten forceren. Gesteld al, dat dit gelukte met ander materieel dan duikboten, dan blijft het maritiem-technisch gezien nog vol strekt uitgesloten te achten, dat men uitgerekend de Noordzee zou opzoeken om er zijn groot materieel te wagen. Voor aanvallen op onze havens van zee uit hebben wij reeds uit dezen hoofde Audiëntie bij Leopold aangevraagd De liberale kabinetsformateur Albert Devèze heeft gistermiddag op een pers conferentie moeten mededelen, dat hij niet is geslaagd in zijn pogingen, om een formule voor de oplossing van de koningskwestie in nationale zin te vin den, die voor alle drie grote partijen in Belgie aanvaardbaar is. Hij zal nu op verzoek van de liberale partij een audiëntie bij koning Leopold III aan vragen. Van het antwoord op dit ver zoek zal het afhangen, of hij zijn po gingen zal voortzetten. Devèze wilde de Kamers in verenig de vergadering bijeenroepen ter op heffing van het regentschap. De koning zou vervolgens terugkeren en voor het parlement de troonrede uitspreken. Daarna had hij in het belang van de so ciale orde en de eenheid in het land moeten aftreden ten gunste van zijn zoon Boudewijn. Dit voorstel is echter afgestuit op de onverzoenlijke houding van de CVP. Onder deze omstandighe den wilde de fo-mateur gisteren aan de Prins-Regent verzoeken, hem --te ontslaan van zijn opdracht. Het bestuur van de liberale partij sprak evenwel de wens uit, dat hij zich in verbinding zou stellen met de koning, teneinde de ze verslag uit te brengen van zijn on derhandelingen met de vertegenwoor digers van het sociale en economische leven in Belgie. Daarom heeft de Prins Regent hem verzocht, na de conferen tie van Den Haag zijn taak voort te zetten. Van het antwoord, dat hij krijgt op zijn verzoek om een audiëntie bij koning Leopold, zal het afhangen of hij zich zal terugtrekken, dan wel een regering van nationale eendracht zal vormen. niet te vrezen. En voor aanvallen uit de lucht heeft men jagers en luchtaf weer nodig, doch geen klein vlootma- terieel. Niet logisch. I Wat De Telegraaf beweert is dus al leen reeds uit een oogpunt van logica, gezien het feit dat wij van Engeland en Amerika of enig ander Westers land geen aanval op onze kust hebben te vrezen, volkomen onjuist en ongeloof waardig te achten. Wat zouden we dan nog hebben aan onze kruisers?, wat zouden we nog heb ben aan de escorteurs, die Amerika ons levert? Die Amerikaanse leveran ties zouden dan in het geheel niet pas sen in het schema van onze maritieme taak, die ons door het Telegraaf-plan zou worden toegewezen. Wij zouden on ze bestaande vloot kunnen afschrijven, we zouden de Amerikaanse leverantie kunnen terug geven en we zouden een milliardenplan kunnen opstellen om in het bezit te komen van een op kust- en havendefensie gerichte klein materieelvloot in de zin, zoals Zweden die heeft. En we zouden dan wel kun nen ophouden met onze deelneming aan de in internationaal verband reeds ge houden en nog te houden vlootmanoeu- vres, die vrijwel uitsluitend gericht zijn op het open houden van de verbindings lijnen. Daarin heeft Nederland reeds een taak gekregen (de benoeming van de marineman Forrestal op een Neder landse standplaats getuigt daar mede van) en het zou irrationeel en vol strekt ondenkbaar zijn, indien men daar, ten nadele van de doelstellingen van het Atlantisch Pact en ten koste van bij voorbaat nutteloos uitgegeven milliarden, plotseling wijziging in ging brengen. Leon Blum, de leider der Franse so cialisten, is gisteren op de leeftijd van 78 jaar overleden. Blum is na Jean Jaures, die in 1914 werd vermoord, de grote figuur van 't Franse socialisme geweest. Hij deed in 1919 zijn intrede in het Franse parle- LEON BLUM ....idealist.... ment, werd in 1936 minister-president en nadien nog ministe- in het kabinet- Chautemps en premier van een rege ring, die slechts 26 dagen aan het be wind was. Pétain zette hem in 1940 ge vangen, waarna de Duitsers hem in '42 naar Buchenwald zonden. Na de be vrijding heeft hij eerst als buitenge woon ambassadeur buitengewoon Weerbericht Weersverwachting, geldig tot mor- avond: Zwaar bewolkt met vnl. in het Noorden van het land plaat selijk wat lichte regen of mot regen. Matige en langs de Wad denkust krachtige Westelijke wind. Vannacht, zachter, crverdag ongeveer dezelfde temperatuur als vandaag. Zaterdag: Zon op 6.16, onder 19.13 Maan op 17.32, onder 5.55. Naar de Kruidenier mededeelt, zal de op 21 April aan te wijzen bon de laatste zjjn op welke men koffie tegen de thans geldende prijs kan krijgen. Na 21 April zal de koffieprijs „vrij drastisch" worden verhoogd. Met boe- veel echter is nog niet bekend. De nieuwe koffie komt uit de Congo en is van mindere kwaliteit. gunstig verlopen financiële onderhan delingen met Amerika gevoerd en ver volgens was hij gedurende enkele maanden premier in een minderheids regering. Toen een nieuwe president werd gekozen, stelde hij zich niet als kabinetsformateur beschikbaar. Als man achter de schermen heeft hij ech ter stellig nog veel invloed gehad. Blum heeft zich niet uitsluitend be paald tot de practische politiek. Hij was een voortreffelijk stylist en schreef dagbladartikelen alsmede werken over politieke en maatschappelijke vraag stukken. In gevangenschap schreef hij een werk dat zijn ontwikkeling van 't Marxisme naar een humanistisch socia lisme behandelde. Een groot verlies. In de Franse Nationale Vergadering verklaarde voorzitter Herriot met een van ontroering trillende stem: „De dood van Leon Blum is een verschrikkelijk verlies voor Frankrijk, voor de repu bliek, voor de denkende mensheid, voor de internationale samenwerking. Hij was een groot democraat, die gevangenschap en verbanning heeft gekend". Premier Bidault verklaarde dat zfl, die hem ge kend hadden, hem zeer lief hadden. Hij bracht hulde aan „een man, die zijn leven aan een ideaal heeft gewijd". Alle vooraanstaande figuren van de Franse politieke wereld hebben een bezoek gebracht aan het sterfhuis. Me vrouw Blum deelde hun mede, dat haar echtgenoot na de lunch begonnen was met het schrijven van een artikel voor de Populaire, het socialistische partij blad, waarvan Blum hoofdredacteur was. Niet lang daarna verklaarde hij, zich niet goed te voelen. Hij zou het artikel naderhand afmaken. Veertig mi nuten later stierf hij. Niet-officieel wordt vernomen, dat de begrafenis Zondag te Jouy-en-Josas zal plaats hebben. Het Italiaanse parlement on derbrak Donderdagavond zijn zitting vijf minuten ten teken van rouw over de dood van Blum. Het minister-comité te Straatsburg schorste de vergadering een half uur. De voorzitter van de Partij van de Arbeid, J. J. Vorrink, verklaarde: „Met Leon Blum is een der fijnste geesten van het Europese socialisme heenge gaan". Truman heeft Frank Pace Jr. be noemd als opvolger van Gordon Gray, tot minister van de luchtstrijd krachten. Over reacties op zijn Unie-plan Dr. Konrad Adenauer, de Westduitse kanselier, heeft in de Bondsdag ver klaard, dat hij zeer tevreden is over de reacties uit het buitenland op zijn voor stellen inzake een Frans-Duitse Unie. Hij deed deze mededelingen, toen hem door de oppositie werd verweten dat hij een stiekeme politiek voerde, die het recht van het parlement, om volle dig te worden ingelicht, miskende. De kanselier zei voorts, dat het verzoek van de sociaal-democraten, om een staatssecretaris voor het bezettingssta tuut en buitenlandse zaken te benoe men, niet kon worden ingewilligd, om dat de buitenlandse politiek van Duits land door de Hoge Commissie wordt gevoerd en bepaalde landen reeds het verwjjt hebben uitgesproken, dat de Duitse regering zich te veel met bui tenlandse politiek bemoeit. Op 1 Mei zullen de scholen te Marknesse, Ens en Kraggenbrug in de Noordoostpolder worden geopend. Minister Joekes in Eerste Kamer Nieuwe loonsverhogingen zijn ongewenst Drie uur en vijftien minuten heeft minister Joekes gisteren nodig gehad voor de verdediging van zijn beleid tegen de opmerkingen, die de Eerste Kamer erover had gemaakt. Een zeer belangrijk deel van zijn betoog was gewijd aan de loon- en prijspolitiek. Kernpunt hierin was, dat naar de mening van de bewindsman de prijsvorming niet zonder meer aan het vrije bedrijf kan worden overgelaten. Er heeft zich sinds de toekenning van de loonsverhoging van vijf procent een prijsstijging voorgedaan, die de loonsverhoging heeft teniet gedaan. Deze zaak is thans in bespreking bij de loon- en prijscommissie en de Stichting van de Arbeid. Begroting van Sociale Zaken aangenomen Spr. meende, dat de omstandigheden zo ernstig zijn, dat men niet moet vast houden aan voorkeuren. Zijn witbrood en kleiaardappelen te duur, dan kan men bruinbrood en zandaardappelen ge bruiken. Verhoging van subsidies kan niet worden aanvaard. Loonsverhoging Uitvoering der Papoea's wordt ingeleid door de schrijver Anthony van Kampen AP SCHIPHOL arriveerde eergisteren, zoals wij reeds hebben gemeld, de bekende Nieuw-Guinea-kenner, BB-ambtenaar Vie de Bruyn, wiens werk door Anthony van Kampen zo uitnemend is beschreven in zijn bekende boek „Jungle Pimpernel". Tot het geven van dansuitvoeringen, in het kader van de culturele uitwisseling tussen Nederland en Nieuw-Guinea, reisden met het zelfde lijntoestel van de KLM mede acht mannelijke en tien vrouwelijke Pa poea's uit het gebied der Wisselmeren. Deze groep die de originele oerwoud- trommen en krijgssperen met zich mede voert geeft, onder auspiciën van de Stichting Kunst en Cultuur in Rijksverband en onder de persoonlijke leiding van de heer De Bruyn, seances van krijgs- en sneltochtdansen in Amsterdam, Utrecht, Den Haag en andere steden. De groep werd bereids officieel ontvangen en aan een diner in de hoofdstad feestelijk begroet. en gezangen zoveel mogelijk in volko men stilte te zien en aan te horen. Men geve slechts aan het einde van de voor stelling door applaus blijk van zijn ingenomenheid met het feit, dat door de welwillende medewerking van de Stichting Kunst en Cultuur in Rijksverband Nederland thans per soonlijk kan kennis maken met de af gevaardigden van een volk, dat sinds eeuwen met trots zijn plaats in het Rijksverband heeft ingenomen. Uit dien hoofde en als blijk van de verbon denheid zal het op prijs worden ge steld als de kinderen (die beneden de leeftijd van acht jaar niet worden toe gelaten) vlaggen bij zich dragen. De oud-zendeling Neefkens spreekt een slotwoord. Aan het einde zal, uit sluitend ter voorziening in de vele be staande noden, onder het talrijke pu bliek worden gecollecteerd. Het comité verzoekt ons, deze collecte warm bij u allen aan te bevelen. ALS GEVOLG van het persoonlijke contact, dat tussen de heer Vic de Bioyn en de schrijver Anthony van Kampen bestaat zullen enkele plaatsen in Noord-Holland als een eerbetoon aan de te Bergen wonende schrijver het voorrecht hebben een seance van de dansen der oerwoudkrijgers en van de kralgaai-zangen der papoee- vrouwen te mogen beleven. Er heeft zich, onder leiding van de heer Van Kampen, een comité gevormd, waarin onder meer zitting hebben de gewezen assistent-resident G. Ch. W. van Over- slagh en de emeritus-zendeling W. C. Neefkens, die beiden de taal der pa- poea's uitnemend beheersen. De dans- en zangvoorstellingen, die in de open lucht plaats vinden, worden ingeleid door Anthony van Kampen en toegelicht door de heer Vic de Bruyn („Jungle Pimpernel".) De eerste van deze voorstellingen in Noord-Holland vindt morgenmiddag plaats op het Waagplein te Alkmaar. De voorstelling begint om drie uur; en zal vijf kwartier duren. Het comité verzoekt een ieder, de naar Westerse begrippen uiteraard primitieve dansen Trouwen op raadsbevel De Raad van Venray wees dezer da gen enkele kavels ontgonnen Peel- grond aan landhongerige pachters toe. Daar de vraag groter was dan het aanbodmoest het lot beslissen. Een der gelukkigen was zekere H. G. Deze bleek echter bij navraag ongehuwd te zijn, hoewel hij wel trouwplannen had Aangezien de Raad in de eerste plaats gehuwden wil helpen, werd onder enige hilariteit verordonneerd, dat G. nu ook „moest trouwen". iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiihiiiiiiiihiiiiiiiiiiiiiiiiniiiii Achttien jaar geleden schreef Pierre Bayle een liedje. Claret maakte de tekst. Lucienne Boyer zong het. „Si petite"Verleden jaar begon Anton Karas' Harry Lime-motief over de we- reld te klinken, te voorschijn getokkeld ongenietbaar te maken en andere voor uit een cither. Wat dat met elkaar te maken heeft? Bayle en Claret zeggen de patiënt hun aantrekkelijkheid te doen behouden. Water komt op de lijst dat het één en hetzelfde melodietje is "iet voor: Zes fensen hebben een en dat Karas plagiaat pleegde. Kort ge ding te Parijs op 28 April. Maar cithers kwartier lang opgesloten gezeten in een defecte lift ergens in een Londens ge worden nog altijd druk verkocht. Bij bouw. En toen ze eruitkwamen, moesten Middelharnis zal een bewaar-inrichting zf toch nog zeven trappen lopen! De voor plantuien worden gebouwd. Met stad Aken heeft een „Karlspreis in een inhoud van 150.000 kg. Is dat niet Sesteld v00r Personen die de Westeuro- om tranen van in de ogen te krijgen? In Zuidelijk Transvaal zijn in de eerste tien maanden van 1949 vijfhon derd moorden gepleegd. En daarvan maakt men de minister van Justitie nu een verwijt Een olifant van Barnum en Bailey heeft een jongetje van vijf jaar gegrepen en doodgedrukt. Cen Parijse arts heeft een middel uit gevonden, dat iemand „van de drank afhelpt". Het spul wordt in de schouder ingespoten. De dokter is nog hezig om variaties te verzinnen, waar- nee hij denkt verschillende dranken Geen Wildwest en tóch verboden pese verstandhouding op politiek, eco nomisch of cultureel gebied hebben bevorderd. Eén prijs per jaar, want Keulen en Aken zijn niet op één dag gebouwd. De Oostberlijnse politie is een jacht op „Wildwestboeken" en „Speurdersromans" begonnen. Buffalo Bill zal voortaan taboe zijn. Het wordt tijd, zo zegt men, dat deze „vuiligheid" uit onze winkels verdwijnt. £)e telefoonnummers van MINUOR (als ge het vergeten mocht hebben, vrien den, Ministerie voor Uniezaken en Overzeese Rijksdelen) en van R.I.S. staan nog niet in het nieuwe Haagse telefoonboek. De techniek kan blijkbaar de politiek niet bijhouden! Bij de Engelse ambtenaren wordt erop aange drongen, duidelijke taal te spreken en mensen, die om advies komen, beleefd te behandelen. Dat schijnt aan de an dere kant van de Noordzee wel eens nodig te zijn. Bij óns natuurlijk nooit! In Algerie zijn veertig personen ge arresteerd in verband met de ontdek king van een wapenopslagplaats. Er worden tussen Frankrijk en Algerie al twee jaar wapens gesmokkeld. is ongewenst, wil men niet in een in flatiespiraal terecht komen. Een commissie onder leiding van dr. Van Rhijn beraadt zich over het te gengaan der werkloosheid. Zij hoopt haar rapport voor vijf Mei in te dienen. Overigens zal men internationaal moe ten komen tot een werkgelegenheids- politiek. Dat kan niet nationaal gebeu ren. Een noodregeling voor kinderbijslag voor kleine zelfstandigen zal binnen kort worden ingediend. Ten aanzien van de sociale voorzieningen deelde spr. mede, dat een ontwerp-wet inzake reorganisatie der uitvoerende organen bij de Raad van State is ingediend. De bedrijfsvereniging zal het uitvoerende orgaan zijn, maar de administratie zal centraal geschieden. Een sociale-verze- ringsraad zal als toporgaan dienen. Bjj de voorbereiding der werkloosheids verzekering doen zich omstandigheden voor, die het bezwaarlijk maken, haar op 1 Juli a.s. in werking te doen zijn. De bewindsman deelde voorts mede, dat een voorontwerp voor de ouder domswet gereed is. Verder erkende hij de waarde van de zorg voor a.s. moe ders. Voor het Nederlandse sanatorium te Davos zeide de heer Joekes geen perspectief te zien. Ten aanzien van de benoeming van staatssecretarissen zei de minister, dat in vele landen een ministerie voor volksgezondheid bestaat. Het lijkt hem beter, om deze zorg te houden onder Sociale Zaken. Wat de benoeming van hoge ambtenaren op deze posten aan gaat men is té dezen sterk afhanke lijk van omstandigheden en persoon. Na re- en dupliek is de begroting zon der hoofdelijke stemming aangenomen met aantekening, dat de communisten tegen waren. De behandeling van een motie van de heer Molenaar (VVD), waarin de instelling van een commissie werd gevraagd, om na te gaan of het KB van 3 Aug. 1949 aangaande het aan tal vrije Zondagen voor het koffiehuis- en hotelpersoneel in overeenstemming is met de Arbeidswet, werd uitgesteld. Voorts is nog aangenomen een wets- werp, dat de loongrens voor de socia le verzekeringen verhoogt van f 3750 tot f 4500 per jaar en van f 10 tot f 12 per dag. Woensdag 12 April komt de Kamer opnieuw bijeen. Truman beschuldigt Republikeinse Senatoren Sabotage van onze buitenlandse politiek President Truman heeft enkele re publikeinse senaatsleden beschuldigd van hulpverlening aan de Sowjetunie door te trachten de Amerikaanse bui tenlandse politiek te saboteren. Senator Joseph McCarthy, die her haaldelijk van communistische infil tratie in het ministerie van Buiten landse Zaken heeft gerept, noemde Truman „de grootste troef, die het Kremlin heeft". De president ver klaarde „schoon genoeg" te hebben van de aanvallen op het State De partment door de senatoren McCar thy, Styles Bridges en Kenneth Wher ry. Hij gaf de journalisten uitdruk kelijk toestemming om hem als volgt te citeren: „Het grootste voordeel, dat het Kremlin heeft, is gelegen in de partijdige poging in de Senaat om de onpartijdige buitenlandse politiek van de V.S. te saboteren". De reizende ambassadeur De president zeide verder, de be noeming te overwegen van een voor aanstaand republikein tot opvolger van dr. Jessup als reizend ambassa- Bij een brand in een sanatorium voor geesteszieken en ouden van dagen te Springield nabij Philadelphia (V.S.) zijn in de afdeling ernstige geesteszie ken negen mannen door verstikking om het leven gekomen Vele anderen wer den gewond of bedwelmd. De politie vermoedt, dat 'n patient de brand heeft gesticht. De negen omgekomenen la gen bij het uitbreken van de brand op hun brits vastgebonden, zaten in een dwangbuis of bevonden zich in ge grendelde cellen. deur. Hjj had Dean Acheson, de mi nister van Buitenlandse Zaken, ver zocht met (de republikeinse) senator Arthur Vandenberg en anderen over leg te plegen. Truman zeide ten slotte slechts te streven naar overeenstem ming tussen alle volken van de we reld om te beletten dat zij elkaar zouden doodschieten. De Britse regering is gisteravond voor de tweede maal binnen vier en twintig uur verslagen, ditmaal in het Hogerhuis, waar een amendement op het wetsontwerp over de taak v«i vroedvrouwen werd aangenomen. Het Hogerhuis, dat in meerderheid con servatief is, kan echter de regering niet ten val brengen. Verplichte inenting? Het is niet onmogelijk, dat enting te gen mond- en klauwzeer in de toe komst bij de wet verplicht zal worden gesteld om het lijden der dieren te voorkomen en de veehandel en -export niet in gevaar te brengen. De besmet ting met mond- en klauwzeer zal dit jaar van een kwaadaardige soort zijn en de veeartsenijkundige dienst raadt de veehouders dan ook aan tijdig de veestapel in te enten, liefst voor het einde van de staltijd en anders in het begin van de weide-periode. Minister Spitzen heeft gisteren op het vliegveld Gilze Rijen aan negen leerling-vliegers van de Rijkslucht vaartschool, bij wie zich de honderdste geslaagde bevond die deze school afle vert, het brevet van verkeersvlieger uitgereikt.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 1