KOSTER DAN NAAR Stad en Omgeving Rijwielbedrijf zonder vergunning AGENDA Predikbeurten Gemeentelijke Avondschool voor Lager Nijverheidsonderwijs Woningnood Limmens probleem DAG EN NACHT JMOSA Leerling-horlogemaker bezocht Zaandam Meervoudige Kamer De Alkmaarse bewoner A. M. had naast de werkzaamheden in zijn nieu we bedrijf aan de Zilverstraat nog enige reparaties aan rijwielen in zijn oude zaak Kanaaldijk 20 verricht. Na het overbrengen van zijn zaak naar het andere pand was door de Kamer van Koophandel nooit vergun ning verleend om in het perceel aan de Kanaaldijk rijwielonderdelen te ver kopen en zijn bedrijf hierin voort te zetten. De brigadier van politie te Alkmaar, J. K. had reeds meermalen waargenomen, dat A, M. aan de Ka naaldijk herstellingen aan fietsen en bakfietsen volbracht en daarom vond hij het noodzakelijk proces-verbaal op te maken. Gistermorgen verklaarde M. voor de Meervoudige Kamer té Alk maar, dat hij wegens gebrek aan ruimte in het nieuwe bedrijf gedwon gen was aan de Kanaaldijk zijn werk plaats te handhaven. Het moest voor iedereen duidelijk zijn, dat hij aan de Kanaaldijk geen reparaties meer waar nam. zo legde verdachte de president Mr. Krabbe uit. „Af en toe" hing er boven de etalage een groot bord, waar op vermeld stond „rijwielbedrijf „De Kampioen", verkoop in de Zilverstraat Maar op het moment, dat de verbali sant J K het perceel aan de Kanaal dijk passeerde, viel zijn oog niet op deze aanduiding Deze was voor onbe paalde tijd weggenomen. En zoals de Officier van Justitie Mr. Vellinga op merkte, het is voor iemand, die nota bene enige tijd voorzitter is geweest van de Vakgroep Rijwielhandelaren, een schandaal, dat hij niet beter de voorschriften naleeft. Hij meende, dat verdachte een scheve voorstelling van zaken gegeven had en dat hij wel degelijk reparaties aan de Kanaaldijk tot stand bracht, ofschoon er aan_de Zilverstraat volgens hem ruimte ge- noe" was Hij eiste daarom een zware Straf: f 100 boete of 30 dagen hechtenis met 2 weken hechtenis voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. Nougaïkraam in boïsing De heer en mevrouw S., kermisexploi tanten te Alkmaar en de bestuurder van hun wagen de heer J. L. reden op 27 Juli 1949 op de smalle betonweg na bij Callantsoog in de richting van hun woonplaats. Zij hadden hun nougat- kraam als aanhangwagen achter hun vrachtauto gekoppeld. De bestuurder L- zag daar twee wielrijders naast el kander fietsend uit tegenovergestelde richting naderen en door middel van herhaaMelijk claxonneren maakte hij er hun op attent, dat zij zo spoedig m^geliik moesten uitwijken. Volgens een verklaring van de be stuurder zouden zij dat niet gedaan hebben, waardoor de aanhangwagen een van de fietsers raakte, zodat deze verwondingen opliep. De dienstdoende politieagent R. J W., die proces-ver baal van de aanrijding opmaakte had de vrachtauto en aanhangwagen gecon troleerd en in orde bevonden, zoals hij gistermiddag voor de Meervoudige Ka mer te Alkmaar, waar de bestuurder L als verdachte in hoger beroep te recht stend, getuigde. Voor het Kantongerecht te Alkmaar, die reeds eerder de zaak bekeken had hadden de fietsrijders duidelijk uitge legd. dat zii niet naast maar achter el- INSCHAREN VAN VEE Mededeling van Grondkamer Noord-Holland Uit de door de Grondkamer Noord- Holland uitgevaardigde richtlijnen blijkt, dat voor het inscharen van vee nog maar twee verplichtingen gelden: le: Men moet voor dat men gaat in scharen, goedkeuring vragen van de Grondkamer. 2e: Men moet zich houden aan de in de richtlijnen genoemde weidegelden en veebezetting, t.w. maximum: le kwaliteit 2e Kwaliteit land land melkkoeien f 110.f 90. weidekoeién f 75.f 60. pinken f 50.f 40. De prijzen betreffende het inscha ren per dier gedurende een volledig weideseizoen (1 Mei tot 1 November). Bij inscharing van vee gedurende een kortere termijn moeten deze prijzen naar evenredigheid worden verlaagd. Jonge paarden f 150.tot f 200.per sizoen. Oude paarden f 200.tot f 250 per seizoen. Oude schapen f 1 per week. Jonge schapen f 0.50 per week. Bovenstaande prijzen zijn gebaseerd op een veebezetting per h.a. van 2 melkkoeien of 3 weidekoeien of 4 a 5 pinken of 18 jonge schapen of 9 oude schapen. Alle overige beperkende bepalingen heeft de Grondkamer losgelaten. For muiieren voor goedkeuring tot het in scharen van vee zijn gratis verkrijg baar bij de Grondkamer Noord-Hol land, Parklaan 14, Haarlem, telef. K 2500—20761. Ten aanzien van teeltcontracten is het volgende bepaald: Pachtcontrac- ten dienen jaarlijks in drievoud, geze geld, getekend en geregistreerd, vóór 1 Mei aan de Grondkamer Noord-Hol land ter goedkeuring worden aange boden. Bij deze contracten verbindt de verpachter zich los land, geheel of Noord-Holland, voor de duur van één seizoen zaaiklaar ter beschikking van de pachter te stellen, uitsluitend of nagenoeg uitsluitend ten behoeve van de verbouw van kool, witlof, aardap pelen, bieten en soortgelijke gewas sen. Bij registratje binnen drie maan den na dagtekening en binnen één maand na aanvang behoeft slechts één exemplaar van het contract gezegeld te worden. kander reden op het tijdstip, dat de vrachtauto in hun nabijheid kwam. De Officier van Justitie mr. Vellinga achtte het. voldoende bewezen, dat de, auto niet voldoende rechts gehouden had en vroeg bevestiging van het von nis in de vorm van f 10 boete of 5 da gen. Verdachte L. voelde zich echter nog steeds onschuldig en hij hamerde vooral op de mededeling, die een van de getuigen een vorige keer deed. On der het passeren zouden de sturen van de fietsers in elkander gehaakt hebben, waardoor een van de rijders naar het midden van de weg tegen de aanhang wagen tuimelde. Schilder had geen voordeel van diefstal Zonder meer had de Haarlemse schil der M. A. van L. zich neergelegd bij de eis van de Officier van de Meer voudige Kamer te Alkmaar op een vo rige rechtszitting. VanL. stond terecht omdat hij zich op 31 Augustus schuldig gemaakt had aan diefstal van enige kledingstukken toebehorende aan een bewoner aan de Westrweg te Heiloo. Het was misschien wel daarom, dat de rechtbank verdachte gisteren veroor deelde conform de eis tot f 50 boete of 25 dagen en 3 maanden voorwaardelijk. HET WAS GEEN ALKMAARSE MARKIES. Wij hebben er gister melding van gemaakt dat een 23-jarige winkeljuf frouw in de Langestraat door een neervallende markies in dit geval natuurlijk een zonnescherm en geen echte markies werd getroffen. De enige inrichting ter plaatse die dergelijke markiezen fabriceert en op hangt verzoekt ons te melden, dat dit geen product uit haar werkplaatsen is geweest en zij dus ook niet verantwoor delijk is voor het ophangen daarvan. Je kon me uitwringen kreunt meneer Janssen Zat op de fiets, 'n Plensbui. Drijfnat op 't kantoor. Mijn pak naar de haaien. Zuinig zijn met Uw kleedij Neem 'n regenjas erbij! Egypt, katoenen regenjassen 49,— 58,— 67,— Gravenette regenjassen 18,— 29,— 47,— Gabardine regenjassen 77,— 96,— 108,- Loden regenjassen 69,82,98, Uitgebreide collectie voor Dames, Heren en kinderen Kledingmagazijnen, Alkmaar (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) WOENSDAG Harmonie Theater, 8 uur: Moord uit Genade (18 jr.) Victoria Theater, 8 uur: Kapitein Blood (14 jr.) Cinema Americain, 8 uur: Veilig, Vlug, Voordelig (tot 14 jr. onder gel.) A. B. T.: 8 uur: Kopstoot Kelly (14 jr.) Harmonie, Victoria en Cinema Ameri cain om 2.30 uur matinee. DONDERDAG Bioscopen als Woensdag, geen matinée. NETJES En gaf een valse naam op De Alkmaarse horloge-makersleer ling A. J. C. O. is het gisteren voor het Zaandamse kantongerecht aan de weet gekomen, dat hij aan de Zaan damse politie een valse naam had op gegeven. Voor een onbetekenende overtreding het vervoeren van een vriend op z'n fiets was hij aange houden en hij had aan de agent van politie verteld, dat hij Ibink heette. Zijn vriend, die achter op de bagage drager zat, was hem in het verkeerde gevolgd en had ook een valse naam opgegeven. „O. is anders een prachtige Franse naam, waar je gerust mee voor de dag kunt komen" zei de kantonrechter, mr. Van Houten. De ambtenaar van het O.M., mr. Pitlo, eiste voor de eerste overtreding een boete van f 2 subs. 1 dag en voor de valse naam een boete van f 55 subs. 10 dagen. „Omdat je je vriend mee in het verderf hebt gestort" al dus mr. Pitlo. „Eigenlijk moest je alle boeten betalen". Verdachte schrok van de hoge boete. „Ik ben leerling horlogemaker en moet het van m'n eigen zakgeld beta len. Ik heb het gedaan, omdat mijn ouders nogal streng zijn „Heb je een goede spaarpot" infor meerde de kantonrechter belang stellend. Verdachte schudde ontkennend het hoofd. „Je zegt natuurlijk neen, want je begrijpt, dat ik in die spaarpot een greep ga doen" voorspelde mr. Van Houten. De boete van f 2 bleef ge handhaafd. Het opgeven van de valse naam kwam de Alkmaarder op f 35 subs. 7 dagen te staan. Veranderingen data vuilnisophaaldienst In verband met de Goede Vrijdag wordt op 7 April a.g. geen vuilnis op gehaald. Voor dat gedeelte van de Vrijdagse wijk n.l. het Ripping- en Emmastraat- kwartier met omgeving, waar de nieu we uniforme vuilnisemmers zijn uitge reikt zal in plaats van op Vrijdag 7 April de vuilnis' op Donderdag 6 April worden opgehaald. De bewoners van die wijk wordt verzocht de uniforme emmers dus Don derdag 6 April op de normale tijd bui ten te zetten. In verband met de 2e Paasdag zal op Maandag 10 April a.s, geen vuilnis op gehaald worden. Voor dat gedeelte van de Maandagse wijk van de binnenstad, waar de nieu we uniforme vuilnisemmers zijn uitge reikt, zal inplaats van Maandag 10 April a.s. de vuilnis op Dinsdag 11 April a.s. worden opgehaald. De bewoners van die wijk wordt verzocht de uniforme emmers dus Dinsdag 11 April a.s. op de normale tijd buiten te zetten. Eierentournooi Alcmaria Victrix De Klaverjasafdeling van de voet balvereniging Alcm. Victrix organi seerde Maandagavond in café Tom een onderling Paas-tcrurnooi, dat vol komen is geslaagd. De opzet van dit tournooi was, dat alle deelnemende koppels met eieren naar huis zouden gaan en van de 44 deelnemers werd zelfs no. laatst nog de gelukkige bezit ter van 5 eieren. Overigens heeft het 'deze avond niet aan spanning ontbro ken, alhoewel het er na de twee ronden op leek, dat het koppel 'v. d. Schil denSoutendijk een gemakkelijke overwinning zou behalen. De derde en laatste ronde liet echter uitkomen, dat de koppels De BuyzerMuller en Bonsema Sr.Bonsema Jr. om de eerste plaats zouden strijden. De BuyzerMuller werden tournooi- winnaars, terwijl de marsenprijs werd behaald door F. HeldermanF. Sten- neberg. Hier volgt de eindstand van de nos. 110: 1. de BuyzerMuller 4698 p. 2. Bonsema Sr.Bonsema Jr. 4691 p. 3. HomanMater 4651 p. 4. v. DijkLust 4637 p. 5. F. Helderman F. Stenneberg 4603 p. 6. v. d. WestenWoudsma 4590 p. 7. v. d. SchildenSoutendijk 4455 p. 8. A. HeldermanG. Mulder 4428 p. 9. de GrandJ. Mulder 4406 p. 10. DoeschotKoenen 4303 p. Maandoverzicht Nutsspaarbank In de loop der maand Maart werd op de spaarbankboekjes ingelegd 408.333,14 (v. j. 384.222,21) en terugbetaald 387.731,25 (v.j. 323,708,25) alzo meer ingelegd dan terugbetaald 20.601,89 (v. j. 60.513,96). Het aan de inleggers verschuldigde kapitaal, bij de aanvang van het jaar 11.472.870,05, bedraagt thans 11.809.706,36 (v. j. 11.231.245,09). Het aantal in de loop van Maart nieuwuitgegeven boekjes bedraagt 184 (v. j. 168). Ingetrokken werden 173 (v. j. 133) boekjes. Het aantal in omloop zijnde zoekjes, bij de aanvang van het jaar 27.774, bedraagt thans 27.952 (v. j. 26.880). Van dit aantal be horen 17.852 (v. j. 17345) aan personen of instellingen te Alkmaar gevestigd; 6643 (v. j. 6324) aan personen of in stellingen elders gevestigd en 3457 (v. j. 3211) aan schoolspaarders. Onder dl in Maart nieuw uitgegeven boekjes zijn begrepen 22 (v.j. 22) boek jes voor pasgeborenen (op deze boekjes plaatst de Spaarbank een eerste inleg van 1. In Maart bedroeg het aantal posten van' inleg 5367 (v. j. 4393) dat van te rugbetaling 2108 (v. j. 1891) tezamen 7475 .(V. j. 6284.) De lediging in de loop der maand Maart van 599 (v. j. 544) spaarbusjes leverde een bedrag van 8.556,28 (v. j. 8.437,55) aan kleine besparingen op. Het aantal in omloop zijnde busjes, bij de aanvang van het jaar 5200, be draagt thans 5424 (v. j. 4803). Opa van 'f Hoff bedlegerig Alkmaars oudste inwoner, dé 101- jarige Opa van 't Hoff, moet het bed houden. Eergisteren is Opa, die zoals altijd zijn gewoonte was, een wande lingetje door Bergen maakte, gestrui keld en komen te vallen. Toen bleek, dat de krasse oude baas niet meer kon staan, zodat hij met een taxi naar het huis van zijn schoonzoon aan de Sta tionsstraat in Bergen moest worden ge bracht, waar men hem met tedere zorg in bed stopte en onmiddellijk de dokter waarschuwde. Gelukkig bleek Opa van 't Hoff niets gebroken te hebben, doch op de leeftijd der zeer, zeer sterken, komt genezing slechts langzaam. Onze beste wensen voor een spoedig alge heel herstel gaan uit naar de heer Van 't Hoff en zijn familie. Wij hopen, dat het hem gegeven zal mogen zijn, nog lange tijd van het leven te genieten. RESTAURATIE WAAGTOREN Men verzoekt ons te melden, dat de heer Schaaf die de restauratiewerken uitvoert niet het schilderswerk ver richt. Dit geschiedt door de gemeente zelf, zodat schilders zich niet bij de heer Schaaf behoeven aan te melden. Circus Strassburger komt naar Alkmaar Naar wij vernemen zal het circus Strassburger waarschijnlijk in Juli enige dagen in Alkmaar komen. Het circus geeft op het ogenblik voorstel lingen in Parijs. Burgerlijke Stand Geboren: Felix C., zoon van H. W. M. Reijmers en A. M. Winter. Cornelis P., zoon van P. C. Vriesman en P. Almekinders. Getrouwd: Jan W. Gjaltema en Ma- rijtje Pool. Overleden: Bernard H. E. Feldmann, 78 jaar, gehuwd met C. C. Lucassen. Derk W. Abelskamp, 59 jaar, gehuwd met N. C. Bruin. DIERENBESCHERMING. Zwervend zijn aangetroffen te Alk maar 'n zwarte Bouvier en een witte Kees. In de omgeving van de Hekel straat zwerft sinds geruime tijd 'n wit te poes, pl.m. 6 mnd. oud. Indien de eigenaars zich niet melden zijn deze die ren voor de liefhebbers ter beschik king. Ter beschikking een mooie poes, pl.m. half jaar oud. Adres inspecteur C. Verwer, Baanstraat, Alkmaar. Oudleerlingen der R.L.W.S. naar Zuid-Limburg Op 9 en 10 Mei zullen de oudleerlin gen van 'e Rijkslandbouwwinterschool een excursie maken naar Zuid-Lim burg. Tevens wordt dan de zomerver gadering gehouden. De rest wordt per autobus gemaakt. Het is de bedoeling op de heenreis een bezoek te brengen aan Philips in Eindhoven en aan de kasteelboerderij van burgemeester Op- fergeldt te Wijnandsrade. Er wordt ge logeerd in Valkenburg, waar 's avonds de gemeentegrotten bezocht zullen worden. De volgende dag wordt een tocht gemaakt door het Zuidelijkste deel van Limburg, langs de Belgische grens, met tot slot een bezoek aan de ENCI te Maastricht. voor VRIJDAG 7 APRIL (GOEDE VRIJDAG) ALKMAAR, Grote Kerk, 10 uur ds. Van Wijk (voorb. H. Avondmaal): 7 uur ds. Dikboom (H. Avondmaal). Kapelkerk, 10 uur ds. Den Oudsten (voorb.); 7 uur ds. Wesseldijk (H. Avondmaal). Doopsgez. kerk, ds. A. J. v. d. Sluis (H.A.) (Extra coll.) Leger des Heils, Limmerhoek 40, 8 u., Pred. n.a.v.d. Zeven Kruiswoorden. Kapt. Hassoldt. Ned. Leger des Heils, Sliksteeg. Kruisleger, Hekel straat, av. 8 uur, een uur bij het Kruis o.l.v. serg.-maj. De Haas. AKERSLOOT, 7 uur ds. Kapteln (H. Avondmaal). BERGEN, Ruïnekerk, 7 uur ds. Be- kius (H. Avondm.) Rehoboth, 7 uur ds, Bremer (H. Avondm.) Leger des Heils (W.Bth.), Donderdag 6 April, 8 uur, Lijdens meditatie. Lte. Schriek. BROEK OP LANGENDIJK, Dcrops- gez. kerk, half 8 da. Schepman (H. Avondmaal). EGMOND AAN ZEE, herv. gem., 10 uur (voorb. H. Avondm.) en 7 uur (H. Avondmaal) ds. Roobcrl. EGMOND AAN DEN HOEF, 7 uur ds. Plug (H. Avondmaal). HEILOO, herv. gem., av. half 8 ds. Bloemhoff (H. Avondm.) HEERHUGOWAARD, Geref. kerk, 8 uur ds. Hamming van Den Helder. KOEDIJK, 5 uur (bev. lidmaten en H Avondm.), ds. .Bekius. LIMMEN, av. 7 uur ds. Teriet (H. Avondmaal). NIEUWE-NIEDORP, doopsgez. gem., av. half 8, da. Francken Liefrinck, NOORD-SCHARWOUDE, Geref. kerk, av. 7 uur ds. Hartkamp van Den Helder. OBDAM, 10 uur, ds. Meyboom (H. Avondmaal). OTERLEEK, av. 7 uur, ds. Keja (H. Avondmaal). SINT-PANCRAS, herv. gem., 7 uur ds. Postma (H. Avondmaal). Geref. kerk, half 8, ds. Middelkoop. URSEM, av. half 8, ds. Meyboom (H. Avondmaal) GESLAAGD Mei. L. A. Schouten te Alkmaar sla&agda aan de Gemeentelijke Universiteit van Am sterdam voor het candidaats-examen psycho logie. De heer J. W. Meyer slaagde voor candidaatsexamen in de economie. Voor de cursus 1949-1950 werden de vol gende leerlingen gediplomeerd: Afdeling A: N. W. Barhorst, A. C. van Essenveld, C. G. de Groot, C. M. van Hoek, P. N. Hoogewerf, C. J. Klaver, J. C. Klercq, J. Kooij, H. Kossen, H. Kuiper, F. Kunst, J. J. Langedijk, N. van Langen, N. Licht, J, J. Mak, Th. Smit, J. N. Spaans, J. M. Stadegaard, C. Tesselaar, J. N. Ven- neker, en C. J. Mak. Afdeling B: J. H. Altena, P. C. Asjes, G. Bulteel, Th. A. BUwalda, J. J. Erkamp, P. de Jong, A. Neuteboom, A. P. de Munk, C. Pouwer, A. van Riesen, G. F. Tesselaar, F. Bellekom, J. Th. Busker, P. Goodijk, P. J. Kunst, J. van Lienen, Q. de Winter. N Visser, K. Blaauw, P. C. Barhorst, J. Hoe- ben, H. F. de Jong, M. Stam, C. W. van Straten, J. van Westen en C. Brouwer. Niet gediplomeerd 2 leerlingen. Afdeling C: J. M. van Baar, B. J. Geels, A. Hoed, J. D. Jonker, A. A. E. Min, C. Molenaar, A. Prins, W. N. van Roode, H. J. M. Wildenburg en K. Zoethout. Niet ge diplomeerd 1 leerling. Afdeling A, voortgezette klassen: P. Th. Venneker. Niet gediplomeerd 1 leerling. BEVORDERINGEN Van de le naar de 2e klasse werden be* vorderd: Afdeling A: W. v. d. Berg, A. Bijpost, T. Jansen. C. W. J. Middelaar, H. S. Smit en C. P. Tuinman. Niet bevorderd 4 leer lingen. Afdeling B: Th, Baltus, P. Breg, S. T. Grootjes, J. J. Mol, J. Peperkamp, M. Scotarczak, F. P. Struijf, C. Rozendaal, J. Hofland, H. T. Voskuil, G. Folkers en H. Wittebrood. Niet bevorderd 2 leerlingen. Afdeling C: H. de Boer, C. Groefsema, C. Huipen, W. Riesebosch, A. M. Schagen, D. Smit en Arndts. Afdeling D: J. v. d. Berg, P. Kesselaar, P. W. Krom, P. A. Molenaar, J. Quant,- D. Slot, A. T. Smit, Huisvesfingscommissie wil aftreden Gistermiddag vergaderde de voltal lige raad der gemeente Llnunen ten gemeentehuize onder voorzitterschap van burgemeesetr S. H. J. Bosnia. Door het voorlezen der notulen van de vorige drie vergaderingen, passeer den de gebeurtenissen rond het af scheid van burgemeester Nieuwen- huyzen en de installatie van diens op volger, de heer Bosma, nog eens de revue. Onder de ingekomen stukken b vond zich een schrijven van de com missie bedoeld in de woonruimtewet, (de zgn. huisvestingscommissie), waar in deze er op wijst, dat Limmen aan het eind van zijn Latijn is. De com missie kan niets meer doen, om aan de grote woningnood tegemoet te ko men. Om te voorkomen, dat de bevol king de commis er op zal gaan aan zien, dat zij toch geen werk verzet, verzoekt zij, van haar taak ontheven te worden. Burgemeester Bosma wees er op, dat zulks onmogelijk is, omdat de "commissie bij de wet dwingend wordt voorgeschreven, of er werk voor haar is, of niet. Het gaat niet aan, de commissie verwijten te ma ken. Zij deed haar plicht en meer dan dat, doch een oplossing is onmogelijk. De burgemeester stelde daarom voor, de brief door te sturen aan de minis ter, en het schrijven nog eens extra onder de aandacht te brengen. „Wij zijr aan handen en voeten gebonden", zo besloot spreker. Inmiddels zijn er nog altijd 110 (ge-/ zinnen, die samenwonen en meer dan veertig aanvragen voor een woning, elf daarvan wijzen op een onhoudbare toestand. Verder deelden Gedeputeer de Staten mede, de begroting-1950 goedgekeurd te hebben, en was een verzoek ingekomen van het schoolbe stuur der R.K.-meisjesschool om een voorschot, teneinde een leerkracht voor vrouwelijke handwerken te kun nen aanstellen. Besloten werd, dat de gemeente f 1200 zal verschaffen en dat de school f500 dient te fourneren. Burgemeester Bosma werd z.h.s. be noemd tot ambtenaar van de Burger lijke Stand, waarna met algemene stemmen de heer I. Mok werd geko zen in de commissie tot wering van schoolverzuim. De overige leden wer den herkozen. De ambtswoning van de burgemeester werd aan de heer Nieuwenhuizen verhuurd tot uiterlijk 1 Juli. Besloten werd, de vier wonin gen, die tot stand kwamen door ver bouwing van de bollenschuur aan de Hogeweg, de naam „De Hyacinth" te geven. Voor 790 gulden heeft de ge meente het sanitair in de ambtswo ning van de burgemeester, benevens de bij die woning behorende garage, overgenomen. Naar aanleiding van 'n verzoek van de R.K. „Bond voor het Gezin" heeft de "aad zonder hoofde lijke stemming besloten, het verme- nigvuldigingscijfer waarmee 't school geld wordt bepaald, te verlagen van 2 op l'/z, met ingang van het school jaar 1950-1951. Op een vraag van de heer Pepping (KVP) zeide de burge meester niet te weten, hoeveel gezin nen van deze verlaging zullen profi teren. Wel komt de maatregel hun ten goede, die daaraan het meest behoef te hebben. Het is in strijd met de wet en dus niet mogelijk, reductie op schoolgeld voor grote gezinnen te ver lenen. Het Witte Kruis Voorts werd besloten een vergoeding van f 6706.66 uit te keren aan het R.K. schoolbestuur, zulks ingevolge art. 101 der L.O.-wet. Een verzoek van het Witte Kruis om verhoging van subsi die tot f 1500 werd afgewezen. Deze verzoeken, aldus burgemeester Bos ma, komen altijd midden in het begro tingsjaar en kunnen dan niet inge willigd worden. Het ligt voor de hand, dat het Witte Kruis eerst zal trachten, zichzelf te helpen, alvorens om hulp aan te kloppen. De heren C. Pepping en Joh. Admiraal ontvangen ieder f 25,als vergoeding voor de schade, veroorzaakt door het op hun land ge storte puin. De heer A. Dikkeboom kreeg toestemming, de hem toekomen de vergoeding voor buskosten ten be hoeve van zijn schoolgaande kinderen voor onderhoud aan rijwielen te ge bruiken. Na een kleine toelichting van de heer Valkering (KVP) werd besloten een bedrag van f250.als subsidie toe te kennen aan de tentoonstelling „Van de Wadden tot het IJ", die deze zomer in Alkmaar zal worden gehou den. Enkele administratieve begro tingswijzigingen werden goedgekeurd. Bij de rondvraag vestigdg de heer Pepping de aandacht op het euvel van de verontreiniging van het water door ronddrijvende cadavers. Op voorstel van wethouder Commandeur (KVP) werd besloten, nog eens door middel van de aanplakborden op dit kwaad te wijzen. De heer Meyer (Midden- blok) vroeg, of er geen belangstelling bestond voor het collectief doorlichten der gehele bevolking. De burgemees ter zeide, dat dit duur is, doch zegde toe, de inspectie van Volksgezondheid om een oordeel te vragen. Tot besluit van de vergadering stelde wethouder Commandeur voor, de raadsleden op kosten van de gemeente tijdens de zittingen een sigaar te verstrekken, waarmede de raad zich gaarne ver enigde. Loop der bevolking Ingekomen: Johanna C. Vaal, van Keiloo naar Dusseldorperweg 21. Johannes Beerthuizen, van Heiloo naar Dusseldorperweg 61. Maria Schram, van Castricum naar Dus seldorperweg 37. Jannetje Wittebrood, van Castricum naar Dusseldorperweg 61. Vertrokken: Johannes M. C. Dielen, van Boogerdlaan 4 naar Amsterdam. Petro- nella B. Boersma, van Rijksweg 117 naar Eg- mond aan Zee. Catharina A. Verver, van Hogeweg 85 naar Eg-mond aan Zee. - Maria C. Winder, van Westerweg 7 naar Beverwijk. Burgerlijke Stantl Geboren: Johanna C. M. dochter van B. B. Beentjes en A, A. M. C. Veeken. - Willebrordus P. J. M., zoon van J, W. Admi raal en J. de Jong. Margaretha C., dochter \an J. W. Beentjes en G. P. Mors. - Johannes J., zoon van J. J. Mooij en C. J. Schoorl. - Johannes N. P., zoon van C. F. van der Peet en A. M. Schouten. Johanna C. F., dochter van A. Hout en M. F. Steeman. Ondertrouwd: Jacobus A. Duijn (won. te Castricum) en Guurtruida Dekker. Hendricus Bakker en Catharina Mors. Overleden: Simon G. de Boer, 77 jaar Willem A. van Heijningen, 18 jaar. Teunisje Roozendaal, 87 jaar. J. A. Tromp, G. P. H. v. Westen. Niet be vorderd 3 leerlingen. Van de naar de 3e klasse werden be vorderd: Afdeling A: M. M. Bakkum, W. N. Boer- sen. J. J. de Koekoek, G. v. d. Kuijt, B. A. Plekenpol, J. Vreeken en L. Verhulst. Niet bevorderd 2 leerlingen. Afdeling Bt J. Bakker, C. M. J. Huisman, J. M. van Liempt, P. H. Lenaerts, M. J. M. Vermolen B. A. R. de Vries, S. P. Broersen, C. J. Borst, J. Bos, J. Feijen, W. J. Jonker, J. Th. Koopman, P. G. Liefting, P. J. Laan, C. A. Onderwater, H. Tromp, P. Zwager man, M. Dorré, C. M. Booij, J. G. P. M. Deen, J. van Ewijck, R. Gisolf, E. Jong- mans, S. Jonkers, H. Krijgsman, G. Man tel en S. Oudejans. Niet bevorderd 4 leer lingen. Afdeling C:sA. Bos, IJ. den Har- tigh, L. J. J. Jak, t). Meurs, J. N. Velze- boer, B. M. Winder en K. den Hartigh. Van de 3e naar de 4e klasse werden be vorderd: Afdeling A: K. Dekker, P. C. Kraakman, J. Potma, J. Schotsman en J. Valkering. Niet bevorderd 1 leerling. Afdeling B: J. Amne. A. J. Cornelissen, ift. Groefsema, J. J. Tromp, J. M- de Waard, A. Wester, A. v. d. Geest, E. Kremer, H. A. de Boer, C. Verschoor, P. P. J. Beentjes, J. Jager, J. C. Olthof, C. P. Ruiter, P. Sevenhuijsen, J. H. Veen, J. Tromp, J. J. Wildeman, A. Ruiter, J. G. Sjoers, H. van Dijk en S. Kuis. Afdeling C: J. P. Bloedjes, C. L. Smak en C. P. Kos. Van de 4e naar de 5e klasse werden be vorderd Afdeling A: H. F. Beers, J. Boerman, H. van Houten, H. Junckers, J. P. Kager, S. Kofver, V. L. Kroon, W. F. Kuiters, J. de Moei, A. Molenaar, J. C. Oldenburg, J. Poel, C. P. Schouten. C. P. Smit, G. Zwart, Th. Kaandorp, Van Saaze en P. C. Koger. Afdeling B: D. J. Bobeldijk, J. Broers. W. L. Brouwer, C. Lengers, J. P. L. Maars, W. van Straalen, C. Dekker, J. C. Nat, F. K. Zeeman, C. P. Zijp. W. Prins. C. Sloot, M. G. Beemsterboer, P. van Damr P. Kaay, P. J. Sijm, C. Burger, W. J. Ha- biecht, L. Huijgen, J. L. Kleimeer, J. J. Stam en W J. Stam. Afdeling C: J. de Boer, J. Dingerdis, J. Kaandorp, S. P. Kaandorp, C. van Meene, T. Meiten, J. Rol, C. Roze, A. Tamis, C. Wassenaar, Th. Boots en N. C. Schouten. Niet bevorderd 2 leerlingen. Voortgezette klasse**. Van de le naar de 2e klasse werd bevorderd: Afdeling A: F. M. Lugtig. TYPOGRAFENCURSUS Van deze ^afdeling kunnen nog geen leerlingen gediplomeerd worden i.v.m. het nog te houden practische examen. Overgang van de le **aar de ,2e klasse: Afdeling zetten: G. Hageman, S. van Hattum, A. H. Hoe*kzema, J. Leek, J. Ol- denburger, C. N. Rozemeijer, A. J. Schnei ders, H. C. N. Schotten, M. Zijp, K. van Tongeren, H. M. van Egmond en W. Mie nes. Niet bevorderd 3 leerlingen. Afde ling drukken: J. Van Heusden, Th. Nu- meijer, N. v. d. Pol, C. J. Slootmaker, C. Wester, A. J. de Weger, B. F. J. Louman, en T. Visser. Van de 2e naar de 3e klasse werden be vorderd Afdeling zetten: J. Bakker, J. M. Bak kum, F. S. S. J. Beekman, J. M. v. d. Berg, W. Betsema, S. de Boer, J. v. Hoorn, M. J. Klaasen, W. Nieuwenhuizen, J. H. L F. den Otter, N. Slijkerman, A. Vader, H. Wiersma, C. Wit, J. Huiberts, K. Kindt,, D. v. Eekeren. Niet bevorderd 2 leerlingen. Afdeling drukken: N. Bakker. C. Duineveld, B. Ekkel, P. Grondsma, E. C. Kouw, W. Kranghand, B. Kuiper, J. N. Lenoir, D. F. de Boer, A. Oldersma. Van de 3e naar de 4e klasse: Afdeling zetten: C. Berkhout, Th. Bok, A. P. Bon- gers, P. Bruul, C. v. Gronenburg, J. Eenkhoorn, A. J. J. van Hurck, K. de Jonge, J. Loos. D. J. Mienes, C. v. d. Pol, H. Schreuder, C. Steenman, H. S. de Vries, R. E. Wanders. N. Wiersma. Niet bevor derd 1 leerling. Afdeling drukken: A. J. Bezem, H. C. te Bück, J. Dijkstra, J. H. Kaag, C. Metters, S. Rijser.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 2