RHEUMIN helpt! Kermis-attractie in strijd met loterijwet Huppel speelt voor Paashaas Het Radioprogramma £N HtBK OZ ZAK VOL BRIEVEN; Prijsraadsel Jongens en Meisjes! KLEUR EN FLEUR MEE OP REIS! 6 x P R T-V 1 Dochter van Janvier voor Alkmaarse rechter RAT noch MUIS ontsnapt DO DE NT APRIL 1950 Het liep al tegen Pasen en er was een grote drukte in het bos. De kabouters waren van dé morgen tot de avond bezig met het versieren van de eieren en zelfs Rombommel, de kabouterko ning hielp een handje mee. Maar op een avond kwam de Paas haas thuis met een dikke wang en hij kon haast niet meer spreken van de kiespijn. De kabouters hadden er een warme doek omgebonden en zij brach ten een grote fles met aftreksel van kamillebloemetje» waarmee de Paas haas drie keer op een dag moest spoe len. Oh, oh, wat deed die kies een pijn en dan te bedenken dat er zes grote eieren klaar lagen om weggebracht te worden. De Paashaas was ten einde raad en hij zat verdrietig in een hoekje. 's Avonds kwam Huppeltje, zijn oud ste kleinzoon eventjes op visite. „Opa Haas, kan ik U misschien helpen? Ik ben al erg sterk en ik zal heel voor zichtig zijn met de eieren." „Nou jongen, het gaat er wel op lijken dat ik het werk dit jaar een beetje uit handen zal moeten geven" zei Opa Haas met een pijnlijk gezicht. „Kun je mij beloven dat je geen dom me dingen uit zult halen en zo vlug mogelijk voort zult maken?" „Natuurlijk Opa!" beloofde Huppel tje plechtig en hij dacht met plezier aan het prachtige rose soikerei waar de kabouters de mooiste bauwe ver- geet-bij-nietjes op hadden gespoten en waar koning Rombommel een licht blauw lint omheen had gestrikt. Het leek wel alsof Opa Haas Huppel- tjes gedachten kon raden, want hij liet hem wel drie keer ernstig belo ven dat hij vooral op het grote suikerei zou passen, want dat speciaal gemaakt voor een heel lief meisje dat Opa Haas eens uit een strik in het bos had be» vrijd. Het huis van het meisje was aan de rand van het bos gebouwd en ieder 8 Mi 15 APRIL VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 40% ra. Nieuwsberiohten om 7, 8, en II uur. 6J)0 Onze Nederlandse koren en koipsen. 6.30 Dr. J. Veldkamp. 7.15 Onder de NVRC-leeslamp. 7.30 Sportcommen- taai. 7.40 Vandaag'. 8.15 Cantate door Om roeporkest en Omroepkoor. 8.40 Lijdensover- tienkmg. 9.10 Radio Philharmonisch-orkest. 10.10 Tien jaren. 10.25 Eenvoudige iijdens- liederen. 10.45 Avondoverdenking. 11.15 Con certo. 11.35 Kwartet. HILVERSUM II, 297 m. - Nieuwsberichten cm 6, 8 en 11 uur 6.20 Potpourri 6.30 Strijdkrachten. 7.00 Parlementair overzicht. 7.15 Gram.muziek. 7.30 Voor de jeugd. 8.20 Ido- roeneo, opera in drie acten. 9.45 Het kunst voorwerp. 10.05 Uit film en musical. 10.45 Tussen mens en nevelvlek. 11.15 Swing and sweet. 11.50 Het Melanchrino-orkest, VOOR DONDERDAG HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7 en 8 uur. - 8.15 Sonate. 8.25 Inleiding Hoogmis. 8.30 Hoogmis en processie. 10.00 Vioolconcert. 10.15 Morgendienst. 10.45 Christelijk gemengd koor. 11.00 De ZiOnne- bloem. 11.45 Solisten koor en -orkest. 12.03 Lunchconcert. 1.20 Piano-recital. 2.00 Prome nade-orkest. 2.45 Tussen de bedrijven door. 3 30 Nederlands—Belgisch programma. 4.00 Bijbellezing. 4.45 Petite-suite. 5.00 „Het Ra- ëio-jeugdjoumaal. 5.30 Concertgebouw-kwin tet. 5.50 Regeringsuitzending. 6.00 Vrij en Blij. 6.25 De stem van de Christelijke Vak beweging. 6.40 Leger des Heils-kwartier. 7.15 De muziek bij nader inzien. 7.40 Vandaag. 8 05 Jan van Riebeek. 8.5 Matthaus Passion. 9.20 Met band en plaat voor u paraat. 9.40 Haak in. 10.15 De vaart der volken. 10.35 Elegie. 10.45 Avondoverdenking. 11.15 „Ha rold en Italië". HILVERSUM II, 297 m. Nieuwsberichten cm 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. 8.15 Ochtend- groet. 8.40 Gram.platen. 8.55 Korte gesprek ken. 9.00 Gram.muziek. 9.30 Soft and sweet. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Arbeidsvitaminen. 10.50 Kleutertje luister. 11.00 Kerk- en To renklanken, 11.45 Prins verbeelding. 12.00 Les Gars de Paris. 12.38 Tom's prairie pioneers. I.15 Dolf vai der Linden. 1.45 U kunt het geloven of niet. 1.50 Pierre Palla. 2.00 Met naald en sohaar. 2.30 Wolfgang Wijdeveld. 8.00 Klimop. 4.00 Joseph Haydr. 5.00 Avro- kaleidoscoop. 6.15 Sportpraatje. 6.30 Strijd krachten. 7.00 Het klokje van zeven uur. 7.05 Hugo de Groot en zijn Avro-orkest. 7.30 De Radio Volksmuziekschool. 8.15 Radio Philhar monisch-orkest. 9.15 Avro's Avondschool. 9.40 Exquise muziek. 10.15 Algehele doofheid, slechthorendheid en onderwijs. 10.30 Pierre Palla. 11.15 Sportactualiteiten. 11.30 Avond mijmering. I' \DIODISTRlBUTIE-DIENST LIJN JU: 7.05 Gram. 7.30 Kron. 7.40 Gyuin. 7.50 Zang. 8.05 Concert. 8.40 Koor. 6.05 Gram. 10.10 Verz.progr. 10.55 „There is a green hill" 11.00 Orgel. 11.30 Orkest Rey nolds. 12.00 VI. Br.: Liederen. 12.15 Jerry Eve. 13.15 Commentaar. 13.30 „Mattheus Pas sie". 15.00 Eng. H.S.: BBC Opera-orkest. 16.10 Spa-orkest. 16.30 Lux.: Gevr. platen. 17.00 Fr Br.: Bei. 17.30 Gram. 18.00 Voor de sol daten. 18.30 VI. Bi.: Voor de soldaten 19.30 Lux.: Musette. 20.00 VI, Br.: Verz.progr. 21.00 Klankbeeld. 21.30 Lux.:, Jymph.-concert. 22.30 „bonsoir les AmisJ" 23.05 Gram. LIJN IV: 7.15 „Bonjour le Monde". 7.25 „Surprise". 7.30 Eng. H.S.: Serenade-orkest. 8.10 Concert. 9.15 BBC Midland Light Or chestra. 10.00 Recital. 10.30 Commentaar. 10.45 Grieg. 11.00 Causerie. 11.15 Wijding. II.30 Orkest Reynolds. 12.05 Omroeporkest. 13.15 Aniusements-muziek. 14.00 Eng. L.P.: BBC North. Orchestra. L4.45 Voor de kinde ren. 15.00 Voor de vrouw. 15.40 NWDR: Tango-orkest.® 16.15 Voor de kinderen. 16.45 Eng. H.S.: South. Seren Orchestra. 17.15 Eng. L.P.: „Mrs. Dale's Diary". 17.30 Cau serie. 17.45 BBC Schors Var.-orkest. 18.30 Orkest Geraldo. 19.15 Orkest Anton. 18.45 Hoorspel. 20.00 Beromünster: Orkestconcert. 22.00 Eng. L.P.: Welsh Rarebit. 23.15 Cau serie. 23.20 Dansmelodieën. jaar maakten de kaboutertjes het grootste ei voor haar, want wat zou den zij moeten beginnen wanneer Opa Haas er niet meer was. De Paashaas tilde het ei voorzichtig in een grote mand en bond die op Huppeltjes rug. Het was wel een beetje zwaar, maar Huppeltje was een flinke konijnen jongen die niet tegen een karwetje opzag. Een ogenblik la ter was hij al op weg, nagekeken door Opa. Hard opschieten deed Huppeltje echter niet. Telkens werd hij aange houden door dieren die hem vroegen waarom Opa Haas zijn eieren dit jaar zelf niet wegbracht en die kon hij toch moeilijk voorbijlopen. Het leek wel alsof het grote suikerei steeds zwaarder ging wegen en de weg door het bos was zo verschrikkelijk lang. Nee, 'tous toch niet zo gemakke lijk om Paashaas te zijn dacht Hup peltje. Hij schoof de riemen van zijn korfje af en zette het even op de grond. Onder een hoge denneboom zocht hij een gemakkelijk plaatsje om uit te rusten. Maar wat was dat? Pats!, daar was een denneappeltje op zijn neus gevallen. Huppel wreef over zijn neusje en keek naar boven. Pats, daar viel een tweede appeltje, boven op zijn hoofd en in de boom kon je duidelijk geritsel en gegichel horen. Ja hoor, daar zaten ze. Drie kleine eekhoornkinderen hadden het groot ste plezier toen ze Huppeltjes ver baasde snuit zagen. „Wat flauw" bromde Huppel en wil de zijn korfje weer opnemen om ver der te gaan, maar daar roetsten de drie deugnieten al langs de stam naar beneden. „Wat heb je daar ten mooi ding. Kun je dat opeten", informeerden zij nieuwsgierig „Natuurlijk, wai dacht je dan" zei Huppeltje -trots, maar tegelijk moest hij zich vlug omkeren want een van het drietal had hem gevoelig aan zijn staartje getrokken. Hij probeerde de boosdoener te pakken te krijgen, maar die zat hem binnen de tijd van een seconde uit te lachen in het topje van de boom. Met een sierlijke sprong wipte de kleine pluimstaart over in de top van een volgende boom en liet zich daar v*eer vlug naar beneden zakken. Maar Huppeltje had geen tijd meer om daarop te letten want de twee andere eekhoornkinderen dans ten opgewonden om het suikerei waar ze aan de bovenkant een flink gat in hadden geknabbeld. „Het is lekker! Verschrikkelijk lekker" juichten ze. „Akelige naarlingen", schold Hup peltje en de tranen sprongen hem in de ogen. O, wat moest hij nu toch be ginnen. Hij durfde nooit meer terug naar Opa Paashaas en de kabouters. De pluimstaartjes waren van schrik naar boven geklommen en Huppeltje zat verdrietig naast het kapotte ei. Zo vond m der Eekhoorn hem toen zij thuis kwam. Huppeltje moest haar de hele ge schiedenis vertellen en natuurlijk was zij erg boos op de drie deugnieten Voor straf moesten zij hun gehele verzameling nootjes in het kapotte ei stoppen en toen plukte Moeder Eek hoorn de mooiste witte bosannemoon- tjes die er 'te vinden waren en daar Hallo, jongens en meisjes! Wij gaan dez« week eens beginnen met het briefje van Nelly Mulder. Nelly, ik ben erg nieuwsgierig naar je Paasrapport en niet minder naar de verrassing die moeder heeft beloofd. Schrijf je mij wat het is? Het versje is leuk, zeg! Jopie Mulder, of je ook mee mag doen met het kleuren van de platen? Natuurlijk, meisje. Zorg maar dat je ze alle vier bij elkaar hebt. Wat heb je leuke Paastekeningetjes gemaakt! Rob Rolleberg, ik kreeg een aar dige, lange brief van jouw Oma, die mij vertelde, dat je een klein broertje hebt gekregen. Dat is een feest zeg! Je bent er natuurlijk erg blij mee. Voor de kleurwedstrijd ben je nog een paar jaartjes te jong, Robbie, maar er staat ook een prijsraadsel in de Jeugdkoerier. Pro beer dat maar eens op te lossen, en als het niet lukt, vraag je Oma maar om raad. Daar helpt zij je vast wel mee, want zij lijkt mij een heel lieve oma. Ina Seidenstikker, die Dineke is een rakker, zeg. Ik kan mij best voorstellen, dat je vaak plezier om haar hebt. Je moet maar eens een portemonnaie voor haar maken van een klein lapje stof. Dat zal zij beslist erg mooi vinden en het is maar een klein werkje. Fijn, dat je naar een vacantie-kolonie gaat. Daar zal je wel spoedig een stevige, gezonde meid worden. „Rekeltje", ik zou tante Barbara maar stilletjes laten lopen, of beter gezegd, laten rijden. Laat je pijl en boog maar rustig thuis, hoor. Jan Geel, de bedoeling is, dat de kleurplaten alle vier tegelijk worden ingezonden. Ik zal de eerste plaat voor je bewaren, stuur de andere drie dan later maar op. Leuk dat je kleine bessenstruikjes hebt. Komen er dit jaar al bessen aan? Je kunt natuurlijk nog niet zien of het er veel zullen worden, want de struikjes bloeien nog niet. Wim Geél, je hebt een mooie tekening voor mij gemaakt. ïs dat een tekening van jouw huis, Wim? Zeg, hoe kwam het, dat jij in die moddersloot bent gevallen? Probeerde je er over te springen? Ik kan mij* voor stellen dat jè nu niet bepaald naar eau de cologne hebt geroken. Hoe gaat het met de zieke kies, Wim? Wim Zadeïhoff, hartelijk gefeliciteerd met je verjaardag. Mag je op Paaseitjes tractoren? Wat heerlijk, zeg! Nu begrijp ik waarom je zo naar Pasen verlangde. Annie Jonker, heb je al plannen gemaakt voor de Paasvacantie? Ik hoop dat je goed weer treft en fijne fietstochten kunt maken. Grietje Ott, hoe gaat het met ae nieuwe kies? Is hij er al ctoor? Ja, zo'n dagtocht met een autobus Is een heel mooie prijs. Zorg maar dat je bij de geluk kigen bent, Grietje. Val je nog dikwijls van do stelten af, of begin je er al goed op te lopen? 't Is leuk werk, hè! Werner Mol, hartelijk dank voor de heerlijke reep Belgische chocolade, die je mij hebt gezonden. Ik heb hem thuis eerlijk verdeeld. Allemaal een stukje om te proeven. Het plaatje bewaar ik voor je, Wemer. Je rapport was best, hoor. 't Kan nog wel mooier, maar slecht was het helemaal niet. Kees Kater, hartelijk dank voor de sigaren bandjes. Ja, ze zijn erg mooi, Kees. Ik zal je verzoekje bij de mededelingen plaatsen. Anneke Croese, je bent welkom bij ons, meisje. Tini Putting, Henny Braas, Karei Deutekom en Mie Schipper, jullie hebben de tekeningen te vroeg ingezonden, maar ik zal ze voor Jullie bewaren. Jongens en meisjes, de brieven voor ons volgende correspondentie-hoekje verwacht ik graag vóór Zondag 16 April. Allen hartelijk gegroet door TANTE IET. Op 6 April zal het Chr. Nationaal Vakverbond in het gebouw voor chris telijk sociale belangen te Utrecht eeh eendaagse studieconferentie houden. Dr. J. H. Scheurer zal spreken over „Maat schappelijk werk in het bedrijf". maakte zij keurig het grote gat mee dicht. Binnen een uurtje had Huppeltje het grote ei weggebracht. Hij durfde Opa Paashaas niets van het ongeluk te vertellen. Maar toen de kabouters later in de tuin van het meisje een briefje voor de Paashaas vonden, waarin zij hem bedankte voor het leukste ei dat zij ooit had gekregen, heeft Huppeltje de gehele geschiede nis aan Opa Haas moeten opbiechten. Gelukkig was de Paashaas niet boos, want Huppel had hem tijdens zijn ziekte flink geholpen. En toen hij la ter te oud werd om voor Paashaas te spelen, is Huppeltje zijn opvolger ge worden. IET. u .1 (Voor kinderen beneden 12 Jaar) 1. Welk woord kun je maken uit de volgende lettergrepen? jedipop—Iepenkant. 2. Met M ben Ik een dier, met H iets waarin wij wonen, met B een holle staaf. De oplossingen kunnen vóór Zondag 16 April naar het bureau van dit blad worden gezonden. Vandaag plaatsen we plaatje drie van onze kleurwedstrijd Als de eerste twee goed geslaagd zijn, en dat zal wel, dan nog even flink doorzetten en ook nu weer stevig aanpakken. De volgende week komt de laat ste plaat. Daarna inzenden. Doe je best lui, want wie wint gaat IW.ÜSS In ceflofaan 20 STUKS OP HET MATJE Vierentachtig centen r\E RONDE MAN met de kale kruin schudde onophoudelijk 't verbouwe reerde hoofd. Wat de massieve vrou welijke getuige over hem oplepelde schokte hem tot in de fondamenten. Hetgeen bleek uit de ontzette kreetje», die hij losliet: Ochoch. Welwel. Nou- nou. Tot de rechter hem gebood zijn lijden in stilte te dragen. Dus, zei de rechter tot de vrouw, deze verdachte heeft gezegd, dat u stonk als een varkenshok en dat uw huis de woning van een viezerik wa»? Hoe kwam hij daartoe, wat ging er aan vooraf? Nee, weledele, het was net an dersom met permissie. Ze mocht zeggen hoe het dan wól was geweest. Welaan: de man had ge proclameerd dat z ij de viezerik wa» en dat haar woning stonk als het hok van een zwijn. O juist, zei de rechter. Het wa» dus net andersom? Nee, zei de juffrouw, het was *o- als ik zei. Maar het is helemaal niet zo, want als het z o w a s zou de buurt het getuigen en zou ik mijn hand als 'n slot op me mond leggen. Maar ik h e b zes wurmen van kinderen en u mag ze komme bekijke; twee nog niet zin delijk maar allemaal knapjes en zon der kapotte hemmetjes en dat ken van z ij n vrouw niet gezegd worden. Het hemd van mevrouw de groente boerin kwam niet verder in discussie, want de rechter ging in het voorspel wroeten en dat bleek een leverantie van ondeugdelijke groente te zijn, waar voor betaling was geweigerd, alhoewel volgens de ronde man de groente pri ma-vers en rijk aan sappen was ge weest. Laat naar je kijken, zei de ge tuige. Weledele, die groente was zo verlept as., asdat laken op die tafel hier. En die man sting maar an de deur te roepen van vierentachtig centen, vierentachtig centenl en die rommel was al drie dagen met de vuil niskar mee. Me cente groeien me niet op me rug. En volgens meneer was ik toen een stinkend zwijn Andersom, hielp de rechter. Eerst viezerik en dan het huis van het zwijn. Zo was het toch? De groenteboer bleef alles ontkennen dwars tegen het getuigenis van twea slagvaardige buurvrouwen In. Hij had gezegd, dat ze een viesneus was en da's heel wat anders dan viezerik. En dat stinkende huis?, wilde de rechter weten. Maar de man beschreef een wijde cirkel met beide armen en zei hol: allemaal fantasie. Het baatte niet, want de stand wa» 31. Dertig gulden boete. Ondanks de advocaat, die zelfs vei- lingstaten en grossiersfacturen op de tafel wierp. Een kar vol vitaminen i» minder dan één scheldwoord. De maag zit lager dan het eergevoel. KABEL. De afgelopen zomer maakte op verschillende kermissen in ons land een nieuwe attractie veel opgang: een lichtspel met voor- en achternamen van vele bekende figuren in het bijzonder op sportgebied. Bij aankoop van een speel kaart tegen een prijs van vijf en twintig cent bestaat er voor de medespelenden kans een grote partij versnaperingen te winnen. Uiteraard was de belangstelling voor dit kansspel groot. Maar dat wegens de loterijwet dit kermisvermaak ver boden is, zoals gistermorgen bij de strafzitting van de Meervoudige Kamer te Alkmaar aan bet licht kwam, zal wel niemand van de gelukkige prijswinnaars en misschien wel de exploitanten zelf nooit vermoed hebben. de straf van de Kantonrechter, die reeds eerder 73.boete geëist had, ook te hoog. Temeer omdat de hoofd verdachte inmiddels overleden was. In strijd met de loterijwet is voorts ook, wanneer iemand invloed kan uitoefe nen op een kansspel. Maar daarvan bleek hier geen sprake, zoals het ge tuigenverhoor uitwees. De Officier Mr. Velllnga, "'ste nu 30.boete of 15 dagen hechtenis, waarop verdachte ant woordde: Plaatst u mij dan maar da delijk ln de gevangenis, want van de zomer zijn de verdiensten van mij en mijn man pas van dien aard, dat ik in staat ben deze geldsom te voldoen. De President, mr. Krabbe, gaf verdachte toen nog de raad reeds nu te proberen enig geld achteraf te houden. Wijze raad van mr. Krabbe Een gezinslid van een bekende ker misfamilie, de gehuwde dochter van de heer Janvier uit Bergen op Zoom, stond terecht, omdat zij zich schuldig ge maakt had aan de verkoop van de lo ten op de Augustus-kermis in het af gelopen jaar te Bakkum. De wacht meester .van de Rijkspolitie, gestation- neerd te Castricum, J. v. d. S., kende de artikelen van de loterijwet als geen ander en maakte proces-verbaal tegen de op dat tijdstip plaatsvervangende ex- ploitante. Verdachte had opdracht van haar oom gekregen voor drie dagen een oogje in het zeil te houden op de aan hem toebehorende attractie. En daarom meende verdachte terecht niet de hoofdschuldige te zijn in deze affaire. Da Officier van Justitie vond daarom w 20 TABLETTEN 3 5 ct Brand in Haarlem Vier bedrijven ernstig gedupeerd Gistermorgen vroeg brak in het cen trum van Haarlem brand uit in een grote houten opslagplaats van twee ver diepingen. In deze opslagplaats hadden vier bedrijven hun magazijn, n.L een meubelfabriek, twee stucadoorsbedrlj- ven en een bloemenhandel. De lood» brandde tot de grond toe af. De Haar lemse brandweer kon weinig tegen de vlammenzee uitrichten en was boven dien nog gehandicapt doordat een deel van haar materiaal tien minuten tevo ren was uitgerukt naar een brand in een ander deel van de stad, waar een opslagplaats van een bloemisterij uit brandde. De vier bedrijven, die in de afgebrande loods hun opslagplaatsen hadden, zijn ernstig gedupeerd, aange zien zij niet verzekerd waren. De ma gazijnhouders zijn er n.l. in verband met het grote brandgevaar niet in ge slaagd een assurantie af te sluiten. De schade beloopt vele duizenden guldens. Over de oorzaak kon nog niets worden medegedeeld. OUD-RIJKSARCHIVARIS VAN NOORD-HOLLAND OVERLEDEN In de ouderdom van 66 jaar overleed te Haarlem de heer R. D. Baart de la Faille, oud-Rijksarchivaris van Noord- Holland. In 1908 kwam de overledene in dienst van het Rijks-archief van de provincie Noord-Holland. In 1948 werd hij gepensionneerd. De ontslapene was ook inspecteur van gemeentelijke en wa terschapsarchieven van de provincie Noord-Holland. m «won HUWELIJK DOOR MARY BURCHELL 29 „Werkelijk?" mijnheer Vaylon liet zijn droge toon niet varen, en in aan merking genomen, dat hij eens in Elliott een toekomstige schoonzoon had gezien, doorstond hij de schok kranig. „Wel wat plotseling, nietwaar? ik wist niet dat jullie elkaar kenden." „Dat was tot gisteren ook zo", gaf Elliott toe. „Hm". De heer Vaylon zag van de een naar de ander. ..Elliott, ik wil je niet verbloemen, dat ik nogal vreemde berichten heb gehoord omtrent het 'estament van je oom Chad" Mr. Whittaker was blijkbaar niet zo goed geslaagd in het vermijden van onge wenste publiciteit, als hij gehoopt had r- „en ik heb een vermoeden dat dit onverwachte engagement daar iets mee uitstaande heeft. Als je gekomen bent, om mijn toestemming te vragen, tot een verloving met mijn nichtje „O nee", onderbrak Elliott hem rustig. „Ik ben niet gekomen om u toestemming te vragen, mijnheer Vay lon." „Waarom dan?" Teresa's oom frons te de wenkbrauwen. „Alleen om u te vertellen wat er DOET U WEER SMAKELIJK ETEN! geschied is. Uwtoestemming is niet nodig, wel? Feitelijk geloof ik, dat niemands toestemming gevraagd wordt, behalve die van Teresa." „Nee. Strikt genomen is dat zo, na- turlijk. Alles wat ik doen kan is Te resa van raad dienen," „Dat wens ik haar tenvolle toe", zei Elliott en ofschoon de woorden be leefd waren, hadden zowel de toon als de begeleidende glimlach iets onbe schaamds. „Uitstekend", de heer Vaylon stond op. Hij was er de man niet naar. een situatie te verlengen, waarin hij zich zelf in het nadeel wist. „Ik heb je hier niets meer over te zeggen, Elliott. Maar je moet nog weten, dat elke raad die Ik mijn nichtje zal geven niet on voorwaardelijk in het voordeel van deze verbintenis zal zijn. „Dat begrijp ik, mijnheer Vaylon." „In orde, we weten waar we aan toe zijn." En de heer Vaylon ontsloeg hen met een knikje van zijn tegenwoor digheid. Buiten in de hall, vond Teresa haar stem terug. „Het was minder erg dan ik ver wacht had. Maar het meeste zal hij wel voor mij alleen opzouten." Ze trok een gezichtje. „Mijn tante za] me ook een heleboel te zeggen hebben". „Dat hindert niet. Vergeet nooit dat de zaak alleen jou aangaat." Elliott nam haar hand en bekeek een ogenblik de ring aan haar vinger. „Niemand kan je iets laten doen, wat je zelf niet wenst." Jij zou dat kunnen, dacht Teresa, maar ze glimlachte en vroeg: „Wan neer zie ik je weer?" „Morgen. Ik ben bang, dat ik voor vandaag niets meer kan afspreken. Ik moet de hele dag op de gieterij zijn en er moeten nog alle, mogelijke zaken geregeld worden, in verband met de dood van mijn oom Chad". „Ja, dat begrijp ik". „Ik haal je morgen voor het diner af, is dat goed?" „Ja, uitstekend", zei Teresa en ze trachte de lafhartige gedachte te on derdrukken, dat ze vóór morgenavond waarschijnlijk nog door veel onaange naams heen zou moeten. Ze ontdeed zich van de bontjas en voelde tegelijk daarmee 'n onontbeer lijke morele steun zich ontglippen. „Zou je deze aan Clara tèrug willen geven en haar zeer willen bedanken voor het lenen?" Hij nam de jas over zijn arm en glimlachte. (Wordt vervolgd) Ongelijk erkennen is op beschei den wijze tonen, dat wij redelij ker zijn geworden. SWIFT aan het onweerstaanbare MTttSaElaiiJ. haal een doos bij Uw Drogist

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 8