:;h Ll_ De Zilvermeeuwen tmrnM VOOR iOHGENS EN MEISIES Australië trekt als een magneet Oplossing Prijsraadsel K G A L P E L L E A Prijsraadsel De vierde plaat in onze kleurwedstrijd HUWELIJK Belangstelling in alle beroepen Het Radioprogramma Jullie hebben ongetwijfeld allemaal de zilvermeeuw wel eens gezien, die mooie vogel met z'n witte kop, licht blauwgrijze mantel en vleeskleurige poten. Wanneer je 'szomers in het warme zand aan zee ligt, tuur je wel eens naar zo'n grote meeuw, die over je heen wiekt en misschien heb je 's winters de meeuwen wel eens gevoederd, wanneer zij in grote getale naar de steden waren getrokken, op zoek naar voedsel. Bij zulke gelegenheden komt het in Ja op, dat je eigenlijk nodig eens wat «leer van die vogels moet weten. Je neemt je voor om er spoedig iets over te lezen, maar omdat je de lectuur meestal niet dadelijk bij de hand hebt, wordt het voorlopig uitgesteld en later vergeten. Welnu, laten wij vandaag de zilver meeuwen en hun gedragingen eens een beetje leren kennen. Ga in gedachten maar eens mee naar een grote zilver meeuw-kolonie in de duinen. Misschien denk je dat zo'n kolonie maar een slordige troep vogels is, maar dan heb je het mis, want het is juist een heel ingewikkelde gemeenschap. Iedere kolonie heeft een vergader plaats, die wij de „soos" noemen en wanneer de dieren vrij van broeden hebben, zoeken zij op die „soos" gezel ligheid bij de andere vogels. De nieuwe vogelpaartjes vormen zich ook op de „soos". Zo'n meeuwenkolonie is keurig verdeeld. Elk vogelpaar heeft z'n eigen plaatsje en die plek is al bezet, lang voordat er een nest gemaakt wordt. Zij verdragen daar geen andere meeuwen en dat geeft natuurlijk meer dan eens aanleiding tot vechtpartijen. Nu zijn er in het voorjaar vaak nieuwe paartjes, die nog geen plekje hebben uitgezocht om te nestelen. Wanneer zo'n nieuw meeuwenpaartje zich op het terrein van een ander paar begeeft, kan dat op een hardnekkig gevecht uitlopen. De man netjes moeten de zaak uitvechten, zoals dat meestal in de natuur gebeurt, en de vrouwtjes lopen er opgewonden en druk omheen. Nu moet je niet denken, dat het al tijd op een gevecht uitloopt waarbij de veren in 't rond stuiven. Meeuwen kunnen doen als schooljongens, die hun mouwen opstropen, hun vuisten De prijzen werden deze week gewon nen door: A. M. Boersma, Spanbroek A 35. John de Lijzer, Heemskerkerweg 250, Beverwijk. Lia Room, Laagzijde B 31. Schagen. A. v. d. Berg, Lagedijk 68, Koog aan de Zaan. Gefeliciteerd, jongelui! De boeken worden toegezonden. MEDEDELINGEN Hartelijk dank aan mevr. S. voor de punten, die zij ons heeft gezonden. Kees Kater, "Vijzelstraat 84, Den Hel der, heeft 160 Piggelmee-punten, dig hij graag wil ruilen voor punten van D.E. Wie kan Eef Staal, Zuideinde 84, Westzaan, aan een correspondentie- vriendin in een badplaats, of in Gelder land of Utrecht helpen? Zij is 12 jaar oud. Frieda Hartog, Veldweg 51, West zaan en Gré Dijkema, Veldweg 39, Westzaan, zoeken een correspondentie vriend of vriendin in een badplaats, De leeftijd liefst 12 a 13 jaar of ouder. Wie kan Alie Bontekoning, Bobel- dijk D35 (Gem. Berkhout) aan punten van D.E. helpen? Te Ermelo is dg eerste steen ge legd voor „Hat Trefpunt", een vacan- tie- en conferentieoord van de Fede ratie van Chr. Historische Jongeren groepen. ballen en zeggen: „Kom eens op als je durft!'' En zo begint elk meeuwenman netje, dat een ander wil verjagen met een fiere, vechtlustige houding aan te nemen en met grappige stijve passen loopt hij langzaam in de richting van de indringer. Wanneer de vreemde meeuw niet veel zin heeft, om zich narigheid op de hals te halen, is hij zo verstandig bijtijds het veld te ruimen. Maar 't kan ook anders verlopen,, wan neer de indringer dezelfde vechtlustige houding als zijn tegenstander aan neemt. Dan zakt de branie van het eer ste mannetje wel eens een beetje af. Wij kunnen dan eèn heel wonderlijke beweging zien. De meeuw gaat met zijn borst en poten een kuiltje draaien in het zand en laat daarbij dezelfde geluiden horen die hij maakt wanneer hij met het vrouwtje aan een nest werkt, om aan de vreemde vogel dui delijk te maken dat hij daar wil nes telen. Maar het gebeurt vaak, dat de in dringer zich daar niets van aantrekt en dezelfde beweging uit gaat voeren. Dan zitten de twee rustverstoorders op korte afstand van elkaar, ieder op een kuiltje. Daar blijft het natuurlijk niet bij. Spoedig beginnen zij, zo zittend mos, takjes en helmsprietjes van de grond op te rapen en het duurt niet lang of zij staan op en gaan een eindje verder, tussen de twee kuiltjes in voorwerpen weghalen. Al gauw staat het tweetal tegenover elkaar en met driftige be wegingen proberen zij elkaar de stuk ken nestmateriaal uit de snavels te trekken en dat kan zo verwoed toe gaan, dat zij ook wel eens eikaars vleu gels, snavels of staarten te pakken krij gen. En dan maar trekken, jongens! Zij planten hun poten stevig in het zand en vechten fanatiek. Soms kan dat wel eens meer dan een uur duren en dan gaat het er heus niet mals toe, dat kan ik je verzekeren. De zilvermeeuwen broeden van de eerste week in Mei tot begin Augustus en zij leggen als regel drie olijgkleurig- bruihe eieren met donkere vlekken. De broedduur is ongeveer zes-en-twintig dagen en het duurt drie a vier jaar eer de jonge vogels geheel volwas sen zijn. Wanneer de rust van een meeuwen kolonie teveel door mensen verstobrd wordt, gebeurt het wel eens, dat jonge vogels te ver van het nest weglopen en door andere vogels worden doodge- pikt. Wees dus altijd voorzichtig wan neer je een meeuwenkolonie bezoekt en zorg er voor dat je de vogels niet opjaagt. Ik hoop dat jullie nu in 't vervolg met nog groter belangstelling naar de zilvermeeuwen zullen kijken. IET. (Voor jongens en meisjes van twaalf tot en met zestien jaar) Jan van den Berg kreeg zijn opstel lenschrift van de leraar terug en hij ontdekte met schrik dat er wel twintig fouten met rood potlood in waren aan gestreept. Proberen jullie eens of je ze alle twintig vinden kunt. Hier volgt het opstelletje. EEN FIETSTOCHT Mijn vader hou veel van fietsen en als hij vakantie heeft, trekken wij er dikwijls met de fiets op uit. Op de twede Paasdag gingen Vader en ik een tocht naar Amsterdam maken. Wij star ten vroeg in de morgen en zetten er een flink vaartje in. Om tien uur paseer den wij Zaandam en even daarna hoor- T den wij een knal en de bant van mijn I vader's fiets bleek zo lek als een I mant je te zijn. Onmiddelijk hebben wij afgestapt en een fietsereparateur gezocht, maar die wilde ons niet helpen omdat het tWede Paasdag was. Enigzins teleur- gestelt besloten wij om maar verder te lopen naar Amsterdam. Na een uurtje herijkten wij het huis van mijn oom en tante en toen konden wij het ons gemakkenlijk maken en uitrusten van de vermoeienissen. Oom heeft later de bant weer in orde gemaakt want hij is erg practies en heeft al het matteriaal in huis. Zon der verdere ongellukken kwamen wij 's avonds thuis De oplossingen kunnen vóór Zondag 23 April naar het bureau van dit blad worden gezonden. (Voor jongens en meisjes van twaalf t.m. zestien jaar) Hallo jongelui! De Paasvacantie zit er weer op. Jammer dat regen en wind niet veel gelegenheid gaven om er op uit te trekken. Vooral op de Tweede Paasdag was het buiten maar een trieste wereld. Nu zijn de scholen weer begonnen en jullie moeten extra aanpakken voor de overgang. Ja, de laatste loodjes wegen het zwaarst, maar De Bilt heeft een warme zomer voorspeld. Laten wij ons daar maar vast op verlieug'en. „Maureen", jij opent deze week de rij. Ik mag je geen antwoord geven op al je vragen betreffende tante Barbara. Wacht het maar eens rustig af. Ik zou je niet durven raden in het beroep dat je moet kiezen. Om journaliste te kunnen worden, heb je een speciale aanleg nodig en voor analyste ook. Het zijn twee beroepen die erg veel van elkaar verschillen en nu is het maar de vraag waar je het meest voor geschikt bent. Lia Room, hartelijk gefeliciteerd met je verjaardag. Heb je een prettig'e dag gehad? Voor onze kleurwedstrijd ben je nèt even te oud, Lia. Jammer hè. Maar er zijn nog prijsraadsels hoor! Henny Braas, ik zal de kleurplaat voor je bewaren. Rie Vrouwe, je briefje kwam de vorige keer te laat en daarom wordt het deze week beantwoord. Wat heb je weer leuk getekend, Rie. Vertel eens hoe liet met de- pianolessen gaat. Maak je al goede vorderingen? Hilly Boshuizen, ik ben er blij om dat het boek zo naar j'e zin is, meisje. Jij houdt zeker veel van lezen is het niet? Kees Kater, hartelijk dank voor de sigarenbandjes. Je verzoekje komt bij de mededelingen. M. S. Heyblok, ja, je was een beetje Iaat de vorige^ keer. Daarom beantwoord ik je briefje deze week. Heb je eep prettige Paasvacantie gehad? Alie Bontekoning, wat heb jij een goede verjaardag gehad zeg! Jammer dat ik de datum niet heb geweten. Of ik er nog ingevlogen ben op 1 April? Nee, gelukkig niet hoor. Jij bent iedereen dus ook te slim af geweest „Lollypop", wat aardig dat je mij eens wat meer over je zusje schreef. Jammer dat er nu weer zes weken bijkomen. Je moet maar eens vaak prettige en rustige spelletjes met haar spelen. „Sneeuwklokje", wat leuk dat je zo nu en dan kabouters van je groep op bezoek krijgt. Dat is een prettige afwisseling hè. Mag je wel wat lezen of handwerken? Marietje Mulder, je bent dus druk met de voorbereidingen voor de gymnastiekuitvoering bezig. Welke oefeningen moet je doen? Ik hoop dat je er veel over zult vertellen. Je hebt maar een handige moeder, die zo keurig je gehele gymnastiekpakje kan naaien. Cor Mulder, je Paasrapport is uitstekend, hoor. Ik ben er benieuwd naar of jullie nog een ver rassing hebben gekregen met Pasen. Nelly en Jopie hebben mij daar al het een en ander over verteld. Jan Leydeckers, je hebt bij de thuiskomst van je broer zo gefeest, dat het niet zo te verwonderen is, dat je rapport een beetje achteruit ging. Dat komt wel weer in orde, Jan. Ik ben er niet bang voor. 't Is mooi dat je voor je Engels twee punten vooruit bent gegaan. De sigarenbandjes heb ik gevonden. Hartelijk dank, hoor! Dea Kramer, wat fijn dat jij weer zoveel postzegels hebt opgespaard. Ik was er blij mee, meisje. Je doet dus ook mee met de kleurwed strijd. Ik ben benieuwd naar je inzending, hoor! Frieda Hartog, Gré Dijkema en Eef Staal, ik zal jullie verzoekjes bij de mededelingen plaatsen. Jan en Henk Nellestein, hebben jullie een prettige Paasvacantie gehad? Anton Mol, wat heb jij een lange tocht gemaakt in de vacantie. Ben jp op dezelfde dag heen en terug naar Hoorn geweest? Dat was een vermoeiende tocht in de storm. Je rapport was prachtig, Anton. Ga zq^door! Hilly Jeurink, hartelijk dank voor de postzegels. Ja, jij spaart ze altijd trouw voor ons. Je hebt op school dus een drukke tijd achter de rug. Heb je goede cijfers gekregen voor het proefwerk? Gebroeders Dpets, een hartelijke groet voor jullie drietjes. Hebben jullie een gezellig Paasfeest gevierd? Weintje Stokhof, nog van harte gefeliciteerd met je verjaardag, meisje. Wat leuk dat je op Eerste Paas dag jarig was. Je vroeg mij of ik veeï van de schoonmaak houd. Nee, éérlijk gezegd, helemaal niet. Ik heb meer dan eens de vlucht moeten nemen om bij kennissen rustig te kunnen wer ken. Maar de schoonmaak is nu en dan natuurlijk wel nodig, vind je ook niet? „Bievo", tot dusverre heb ik alle brieven, die ik van jou ontving, beantwoord, maar ik weet niet of er een ontbreekt. Wat leuk dat het dansje goed gelukt is. Vertel je nog eens iets over hét schoolfeest? Veel plezier toegewenst op de verjaardagen! Mechlin van der Veur, hartelijk dank voor alles wat je ons voor de zieken hebt gezonden. De prijsvraag die je hebt opgelost gaat niet van de Jeugdkoerier uit, maar ik zal je inzending doorgeven. Dik Leen, Rita Rutgers, A. Boersma, A. v. d. Berg, Hilda Deutekom, J. Mammen, Han Ekers en Han Blein, jullie zijn welkom bij onsl Jongens ep meisjes, de brieven voor ons volgende correspondentie-hoekje venvacht ik graag vóór Zondag 23 April. Allen hartelijk gegroet door TANTE IET. DOOR MARY BURCHELL 34 Ze sprak alsof Elliott een bood schappenjongen was. „Waarom kon hij je niet, thuisbrengen in één van hun auto's? Ze hebben er een half dozijn, is het niet?" „Dat weet ik niet", bekende Teresa op onderworpen toon. „Ik ben er zeker van. Ze horen he lemaal tot de mensen, die er een voor elk lid van de familie hebben en eentje extra voor de Zondagen". „Dat zijn er dan nog maar vijf", zei haar echtgenoot. „Niet met die van Chad erbij. Hij kan de zijne niet mee hebben geno men", antwoordde mevrouw Vaylon onbewogen. „Nu, hoe dan ook, je over nachtte er, Teresa, metof zonder reden. En toen?" „Toen verloofde ik me met Elliott", zei Teresa met alle „sang froid" waar over ze beschikte. „Hoogst merkwaardig", zei haar tante, terwijl haar oom zijn keel schraapte en opmerkte: „Ik vrees, dat je zeer onberaden te werk bent gegaan, Teresa. Natuurlijk is de jonge Burdern, financieel ge sproken, wat men een prachtige partij kan noemen „Vangst", verbeterde zijn vrouw be dachtzaam. „..Maar je kunt hem onmogelijk goed kennen. Het is jaren geleden sinds je het laatst bij ons logeerde en ik zie niet in hoe je hem verder ont moet zou kunnen hebben". „Ze hadt hem waarschijnlijk nog nooit vóór gistermiddag gezien", droeg mevrouw Vaylon kalm haar steentje bij. „Had je hem ooit eerder ontmoet. Teresa?" „Npe", zei Teresa, plotseling te moe om die vraag langer te ontwijken. „Mijn lieve kind". Haar oom was oprecht verbolgen. „Ik moet werkelijk protesteren tegen deze onmogelijke geschiedenis. Ik neem aan, dat je-iets afweet van het vreemdsoortige testa ment van Chadwick Burdern en dat het alleen in verband met deze voor waarden is, dat Elliott enige notitie van je genomen heeft?" Teresa staarde haar c.om aan, haar blauwe ogen waren donker en groot. En omdat ze ineens heel duidelijk het toneeltje in Elliott's studeerkamer voor zich zag, zei ze langzaam en hals starrig: „Nee. Niet alleen in verband met het testament". „Wat bedoel je?" zei haar oom fron send. Teresa zweeg in wanhoop. Toen zei haar tante nadenkend: „Ik vind Elliott Burdern absoluut niet iemand om liefde op het eerste gezicht te inspireren". Haar echtgenoot verwierp dit onge duldig. „Teresa, natuurlijk is er iets voor te zeggen, dat je met een man wilt Irou- Vele Noordhollanders willen emigreren „JE ZIET HIER ook geen bedrukte gezichten, zoals bü ons. Men is hier opgewekt en mei» leeft heel gemakke lijk. Alle voedselsoorten zijn handig verpakt en je kunt overal heel voor delig eten: veel vlees, fruit, groenten en eieren, bijzonder veel fruit en zeer goedkoop. De huismoeders uit Holland zouden hier hun ogen niet kunnen ge loven. Nylons te kust en te keur, de winkels vol stoffen in ieders bereik". DIT IS een zinsnede uit een brief, door het Gewestelijk Arbeidsbureau te Alkmaar ontvangen van een Noord hollander, die het hier niet meer vin den kon en die met behulp van het G. A. B. emigreerde naar Australië. Hij is er dankbaar om! Is de belangstelling voor emigra tie naar Australië werkelijk zo groot als we vernamen?, vroegen wé de heer G. C. Sloof van het G. A. B., die df afdeling emigratie beheert. Ze is vermoedelijk heel wat gro ter dan u op het ogenblik nog denkt, luidde het antwoord en onze zegsman begon te vertellen. Zoveel aanvragen om inlichtingen over emigratie naar dit werelddeel ko men binnen, dat het geen doen meer is iedereen afzonderlijk te woord te staan. Daarom worden de namen op lijsten genoteerd en de belangstellen den krijgen dan een uitnodiging voor de eerstvolgende vergadering, waarin de heer Sloof een uitvoerige inleiding houdt. Daarna is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Die vergade ringen worden steeds gehouden om de veertien dagen op Donderdagavond. En zijn er dan veel bezoekers?, informeerden we. Massa's! De zaal is in de regel te klein en de mensen zitten tot op de trap. Het zijn er meestal een 120. Soortgelijke inleidingen worden ook gehouden in andere plaatsen, bij voor beeld in Hoorn en op Texel. En zijn er veel onder, die werke lijk gaan? O ja! Kijk maar eens hier. Dit zijn de emigratie-aanvragen van gis teren. We telden ze na. Het waren er veer tien en allemaal van mensen, dienaar Australië willen. Alle beroepen. De reden, dat Australië zo in trelf blijkt te zijn, spruit niet alleen voort uit het feit, dat de meest opgewekte berichten binnenkomen van mensen, die er heen zijn getrokken, maar ook omdat het betrekkelijk gemakkelijk is er werk te vinden. Australië, een land, dat 235 maal zo groot Is als Nederland en dat slechts 8 millioen inwoners telt, heeft mensen nodig. Canada vraagt perso neel voor de grote landbouwbedrijven. Zuid-Afrika vraagt geschoolde vaklie den, Australië kan alles gebruiken, tot ongeschoolden toe, mits die natuurlijk bereid zijn de handen uit de mouwen te steken. De lonen en de arbeidsvoor waarden zijn er prima, beter dan hier. Hoe gemakkelijk er personeel kan worden ondergebracht, bleek uit een telegram, dat dezer dagen was ont vangen van een Noordhollander, die er enige tijd geleden is heen gegaan, werk kreeg in Perth als meubelmaker wat hij vroeger nooit was geweest en die nu namens zijn firma ver zocht om met spoed meerdere meu belmakers te zenden. De Nederlandse overheid, inziende van hoe groot belang het is, dat uit ons overbevolkte landje mensen naar elders gaan, steunt de emigratie zoveel als ze vermag. Niet alleen doet ze dit door de Gewestelijke Arbeidsbureaux in te schakelen, die eventuele liefheb bers met raad en daad ter zijde staan, bovendien verleent ze subsidies, wan neer de emigrant in spé niet de nodi ge middelen bezit om de vrij kostbare overtocht te betalen. Dit geschiedt echter alleen bij landarbeiders en on geschoolden. Bij industriearbeiders wordt deze medewerking niet verleend. Dankbare klanten. BRIEVEN als die, waaruit we boven een citaat aanhaalden, worden, zo ver telde ons de heer Sloof, bij tientallen ontvangen. Degenen, die zijn geholpen, betonen zich in de regel buitenge woon dankbaar en het resultaat daar van is, dat het G. A. B. in Australië wen, die een inkomen heeft als dat van Elliott Burdern. En natuurlijk gaat strikt genomen de zaak alleen jou aan. Je bent meerderjarig en onder niemands voogdij zeker niet onder de mijne. Maar ik zon mijn plicht verzaken, als ik er je niet voor waar schuwde dat je handelt volgens een dwaze en gevaarlijke impuls Het enige wat ik je raden kan, als je besloten bent hiermee door te gaan is, een be hoorlijk lange engagementstijd Teresa, die al bevreesd was voor de vele onaangenaamheden, die Marcia in drie weken zou kunnen veroorzaken, schudde licht haar hoofd. „Wat betekent dat?" vroeg haar tante, aan wie niet veel ontging, haar vaagheid ten spijt. „Hoe lang denk je geëngageerd te blijven?" „Drie weken", zei Teresa zwakjes. (Wordt vervolgd) Wie wil weten wat rust is, die leer eerst de arbeid kennen. (GUARINI) tal van prettige relaties heeft, die er weer toe leiden, dat het onderbrengen van mensen steeds gemakkelijker wordt. Overigens laat het G. A. B. zich bij het vertrek ook niet onbetuigd. Over enkele weken vertrekt de „Sibajak" naar Australië en deze boot neemt een veertigtal landverhuizers uit ons ge west mee, voornamelijk gezinshoofden, die vooruit gaan en die, wanneer ze werk en een woning hebben gevonden, hun gezinnen laten nakomen. Het moet al raar gaan, wanneer ik geen gelegenheid vind even aan het schip te komen, wanneer ze ver trekken, aldus de heer Sloof. Zo vindt het vertrek meestal plaats onder de prettigste omstandigheden en de Nederlanders, die een nieuw vaderland zoeken, hebben niet de minste aanleiding om later aan hun oude land terug te denken met iets als wrevel in hun hart. Kortom, het G, A. B. verricht hier prachtig werk. Wie er gaan? Wie gaan er al zo? Dat was de laatste vraag, die we stelden. De heer Sloof keek ons wat ver wonderd aan. We maken geen onderscheid, zei hij. Voor /over ik het kan bekijken zijn het flinke mensen, die willen en kunnen werken. Het zijn dooreen ge nomen niet de slechtsten, die gaan. Ze willen iets van hun leven maken en ze grijpen de kans aan. Of er nóg sprake was van mensen van een bepaalde godsdienst? Ik geloof het niet, luidde het ant woord, maar laten we bij wijze van steekproef het stapeltje aanvragen, dat ik hier voor me heb liggen, eens doorlopen. Het bleken te zijn 4 Rooms-katholie- ken, 4 buitenkerkelijken, 4 Hervorm den en 2 Gereformeerden. Het is prettig werk, zo verzekerde ons de heer Sloof. En het aardige is, dat het niet is afgelopen, wanneer de emigrant is vertrokken. Wanneer «r moeilijkheden zijn, dan wendt hij zich van Australië uit meestal tot ons. Is er iets bijzonder te regelen met het ach tergebleven gezin, dan treden wij vaak op als bemiddelaar. Enkele mensen vervoegden zich aan het loket en we luisterden toe. Austra lië, Australië! De stroom bleef doorgaan. Het ver re land, waaruit zo goede berichten komen, trekt als een magneet. VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. - 6.00 Onze Nederlandse koren en korpsen. 6.30 Drs. W. A. Nell (RVU). 7.15 Onder de NCRV-leeslamp. 7.30 Sportcom- mentaar. 7.40 Vandaag. 8.05 Disco-actualitei ten. 8.15 Sans Souci. 8.45 Organisatie en tech niek van de staking. 9.10 Concertgebouw-or kest. 9.40 NCRV-vrouwenkoor. 10,00 „Tien jaren". 10.15 Bach-programma. 10.45 Avond- overdenking'. 11,15 Avondconcert. HILVERSUM II, 297 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur - 6.20 Trio X .IJ.Z. 6.30 Strijdkrachten. 7.00 Socialisme en concurrentie- motief. 7.15 Stan Kenton en zijn orkest. 7.30 Vftn alle dag. 8.20 De Ramblers. 8.45 Ont goocheling. 9.35 „Idomeneo", opera in drie ac- ten. 10.30 Kwartet Jan Corduwener. 10.45 Tus sen mens en nevelvlek. 11.15 De Nachtschuit. VOOR DONDERDAG HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. - 8.15 Pluk de dag. 9.00 Moeders wil is wet. 9.35 Muziek houdt fit! 10.00 Suite „Orpheus et Eurydice". 10.15 Morgendienst. 10.45 Orgelspel. 11.00 De Zonnebloem. 11.45 Miroirs. 12.03 Om- en om- programma. 12.33 Symphonette-orkest 1.20 Het KRO-trio. 1.50 Eleanor Steber. 2.00 Harp-en- semble. 2.30 Parade. 2.45 Tussen de bedrij ven door. 3.30 Sweelinck-kwartet. 4.00 Bijbel lezing. 4.45 Concert. 5.00 Het Radio-Jeugd journaal. 5.30 Tussen Dollard en Schelde. 5.50 Regeringsuitzending. 6.00 Piano-duo. 6.25 Land- en Tuinbouw. 6.40 Leg'er des Heilskwar- tier. 6.55 Een goed woord voor een goede zaak. 7.15 De muziek bij nader inzien. 7.40 Vandaag. 8.05 Studio-Steravond. 9.00 Familie competitie. 9.35 Weer terug in de Studio-zaal. 10.05 Gram.muziek. 10.15 De vaart der vol ken. 10.35 Symphonie-orkest. 10.45 Avond overdenking. 11.15 Piano-concert. 11.50 Jascha Heifetz, viool. HILVERSUM II, 297 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. 8.15 Melodieëü- krans. 8.55 Korte gesprekken. 9.00 Gram. muziek. 9.30 Croon-crew. 10.00 Morgenwij ding. 10.15 Arbeidsvitaminen. 10.50 Kleuter tje luister! 11.00 Muziek uit de 16e en 17e eeuw. 11.45 Uw dagelijse vriend. 12.00 Or gelspel. 12.38 Eddy Christinani. 1.15 Maria Zamora. 1.45 U kunt het geloven of niet. 1.50 Warsaw concerto. 2.00 Met naald en schaar. 2.30 Johan Wegenliuise. 3.00 Klimop. 4.00 Van vier tot vijf. 5.00 Avro-kaleidoscoop. 6.15 Sportpraatje. 6.30 Strijdkr. 7.00 Het klokje van zeven uur. 7.05 Koninklijk Utrechts Man nenkoor. 7.30 Victor Silvester. 8,15 Conqert- gebouw-orkest. 10.05 Molière. 10.20 „Rhythm.- parade". 11.15 Sportactualiteiten. 11.30 Discö- RADIODISTRIBUTIE-DIENST LIJN III: 7.05 Gram. 7.30 Kron. 7,40 Gymn. 7.50 Gram. 9.05 Omr. Symph.-orkest. 10.10 Verz.progï. 11.00» Orgel. 11.30 Raeburn- orkest. 12.00 VI. Br.: Gram. 12.20 Orkest Beam. 13.15 Gram. 14.00 Fr. Br.: Gram. 14.40 Werken Franck. 15.00 Gram. 16.00 Eng. L.P.: Het „Spa"-orkest. 16.30 Voor de soldaten. 16.45 Orkest Peese. 17.15 Fr. Br.: Ensemble Heyne. 18.00 Voor de soldaten. 18.30 VI. Br.: Voor de soldaten. 19.15 Fr. Br.: Omroep-orkest 20.00 Vr. Br.: Gram. 21.00 „Leeuwen-hoek". 21.20 Liederen. 21.45 Actualteiten. 22.15 Frag menten uit opera's van Mascagni. 23.05 Gram. LIJN IV: 7.15 „Bonjour le Monde!'.' 7.25 „Surprise". 7.30 Eng. H.S.: Ensemble Davey. 8.10 Concert. 9.15 BBC Midland Light Or chestra. 10.00 Lux.: Ménage et Musique (VI.). 10.30 Eng. H.S.: Canadees praatje. 10.45 Mo zart. 11.15 Wijding. 11.40 NWDR: Gram. 12.00 Eng. L.P.: „Diary". 12.15 BBC Light Or chestra. 13.00 Eng. H.S.: Dansorkest. 13.20 Voor de Boeren. 13.30 Voor de arbeiders. 14.00 Eng. L. P.: BBC North. Orch. 14.45 Voor de kinderen. 15.00 VI. Br.: „Don Pasquale". 17.00 Eng.: H. S.: Ens. Evans. 17.15 Eng. L. P.: „Diary". 17.30 Causerie. 17.45 BBC Schots Var. ork. 18.30 Ork. Rabin. 19.15 Ork. Leon. 19.45 Hoorspel. 20.00 Eng. II. S.: BBC Koor, sol. en ork. 20.30 Eng. L. P.: Verz.pr. 2100 Lux.: Max. Régnicr. 21.15.Souvenirs. 21.30 Eng. L. P.: „Glee Club" 22.00 Welsh Rare bit. 23.15 „Topic for to-night". 23.20 Olde Tyme Dance Orch. ox© NEDERLANDSE OXO MIJ. N.V.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 6