N.-Scharwoude krijgt een centrum Heilo neemt het wijkgebouw over Uitbreidingsplan wordt goed voorbereid Gemeente is geen toevluchtsoord Egmond aan Zee Langendijk Nieuws uit De Langedijk Broek op Langedijk Bergen DE LANGEDIJK BREIDT ZICH UIT Honderd-zeventig nieuwe woningen, als uit het kaartje blijkt, valt onder een U.L.O.-school en een sportpark Uitbreiding van de begraafplaats Noord-Scharwoude Oranjecomité Oudkarspel Gisteravond vergaderde de raad der gemeente Heiloo onder voorzitterschap van burgemeester J. Kalff. De heer Vahl (CH) was wegens ziekte afwezig. Op deze vergadering vormde een voorstel van B. en W. tot overname van het Wijk gebouw van de Stichting Badhuis van het Witte Kruis het pièce de resistance. Hoewel lang en breed gediscussieerd werd over het voor en tegen van het betreffende voorstel, werd dit ten slotte toch zonder hoofdelijke stemming aan genomen. In het voorstel wordt gesproken van een bedrag van 42.578.46, zijnde de stichtingskosten van het gebouw. De heer Kraakman (KVP) vroeg zich af, of het wei verantwoord was, de stichting, die in nood verkeert, de hand boven het hoofd te houden en of het niet beter ware, de stichting haar eigen boontjes te laten doppen. Het gaat niet aan, bij de gemeente aan te kloppen, als de zaken eenmaal scheef beginnen te lopen. De heer H. C. Groot (KVP) was ook niet enthousiast. Spreker was van mening, dat men het gebouw beter tegen taxatieprijs kon overnemen in plaats van tegen de stichtingskosten. naar van de noodschool) dat hij niet accoord gaat met het raadsbesluit van 24 Maart, inzake overname van die school, werd voor kennisgeving aange nomen. Een ander stuk van dezelfde heer Smit, waarin deze weigert de school in de huidige toestand te aan vaarden zal door B. en W. nader wor den bekeken. Het zelfde is het geval met een schrijven van enkele bewoners van de Rechte Hondsbosselaan inzake de afsluiting van de overweg. Het ont werp winkelsluitingsregeling werd, thans met weglating van destijds voor gestelde wijzigingen, opnieuw vast gesteld, waarna werd besloten leges te heffen voor de diensten die worden verricht voor de woningdistributie. Een perceel grond aan de Zeeweg werd voor 5.per m2 verkocht aan de her Anema te Menaldum. Een wijziging werd aangebracht in de verordening op de heffing van rioolbelasting. Aan het bestuur der R.K. meisjesschool werd een bedrag van 3686.50 ter be schikking gesteld tot aankoop van ban ken, leermiddelen en een gangklok. Het maken van een riolering werd op gedragen aan de firma F. J. Koks te Beverwijk voor 22.500, de firma Klaassen te Heiloo zal de nieuwe open bare lagere school maken voor het be drag van 43.739. Beide opdrachteil werden gegeven na overleg met de commissie voor Openbare Werken. Tot besluit van de vergadering werden tal van percelen aangekocht voor tien cents per perceel en werd een stukje grond in Zevenhuizen voor 2.50 ver kocht aan de heer Meester in Roosen daal. Ook de heer Zuurbier (KVP) liet een dergelijk geluid horen. De heer Zuurbier wees op de voortreffelijke sa menwerking tussen de beide Kruisver enigingen en vreesde, dat deze door de transactie verstoord zou kunnen wor den. De heer Olivier (Arb) wilde aller eerst het grote belang voor de volks gezondheid en en voelde weinig voor taxatie. Spreker steunde dan ook mede namens zijn fractie het voorstel van harte. Wethouder Rus (Arb.) gaf een dverzicht van de voorgeschiedenis en zeide, dat dit gebouw nuttig en gewenst is. Spreker becijferde, dat het gebouw, als de huur in aanmerking werd ge nomen, over vijftig jaar gemeentelijk eigendom zal zijn en de gemeente niets meer kost. Gezien het grote belang, dat het gebouw voor de gemeente Hei loo heeft, beval spreker het voorstel warm aan. Ook wethouder Schuyt pleite voor aanneming. Vooral ook omdat de gem ite voor niet al te grote kosten komt te staan. Nadat de heer Bolten zich had afge vraagd, of het wel vaststaat, dat de huur vijtfig jaar lang zal worden be taald, beantwoordde burgemeester Kalff de verschillende sprekers en wees er allereerst op, dat het zeker niet zo mag zijn, dat de gemeente wel zal bijsprin gen, als het particulier initiatief faalt. De gedachte, dat de gemeente wel recht zal maken, wat er scneef gaat, is ontoelaatbaar. Spreker is het niet eens met de heer Olivier, dat de stichters moedige lieden waren. Zo loopt men immers geen risico. Ondanks het feit, dat de gemeente 400 gulden per jaar méér gaat uitgeven, ondanks het feit, dat de rentevoet van 1 y2 procent te laag is, adviseerde spreker toch tot aanvaarding omdat zulks het verstan digst is. Destijds werd voorgesteld een subsidie van duizend gulden te geven. Dat was echter goed geld naar kwaad geld gooien omdat de stichting ook met die duizend gulden niet kon uit komen. Thans echter ligt de zaak an ders. Nadat de heer Groot te kennen had gegeven, zijn standpunt te willen handhaven, werd het voorstel z. h. st. aangenomen. Sociografisch onderzoek Een, ander punt waarover in den bre de van gedachten werd gewisseld was het voorstel van B. en W. tot beschik baarstelling van een bedrag van 3500 voor sociografisch onderzoek ten b - hoeve van een gedegen uitbreidings plan. De heer De Jager (WD) was bang, dat men het dubbele zal moeten gaan uitgeven en dat de belastingen maar weer hog zullen worden. Ook de heer Bolten zag het voorstel met gemengde gevoelens. Doorkruisen wij nie de planologische dienst in Haar lem, zo vroeg hij zich af. Beide wet houders pleitten voor aanneming, om dat zij er iets goeds van verwachten. Het is geen slag in de luzht en men dient rekening te houden met de plan nen van zijn naburen. De heer Olivier zeide, dat de sociografie, hoewel jong, reeds vele diensten aan den lande heeft bewezen. De burgemeester zeide, dat het betrokken bureau een uitstekende naam heeft, en wel zo goed, dat Haar lem nooit zal durven zeggen, dat het onzin is, wat het rapport vermeldt. Spr.' had ervaring met het bureau en voelde er niets' voor om met een gezamenlijk bureau in zee te gaan, zo reeds werd geopperd. Dat z minstens tien mille kosten. Toch handhaafde de neer De Jager zijn standpunt en zo werd het voorstel ten slotte zonder hoofdelijke stemming aangenomen, waarbij de he ren ,T Nek en De Jager (VVD) zich als tegenstemmers beschouwden. Het veranderen van de woning aan de Butterlaan, waarover reeds in de vorige vergadering werd gediscussieerd lokte opnieuw besprekingen uit. De gemeente komt terug met haar oor spronkelijk voorstel, om 4500 uit te trekken. De exploitant, de heer Wes- terop, is bereid, zich voor twintig jaar te verbinden aan een huur van 4 gul den. De heer De Jager vond, dat het pand het geen twintig jaar zal uithou den. Eat hebben zij, aldus spr., in de vorige vergadering vastgesteld en nu komen wij daarop terug. De heer Greeuw zeide, dat de commissie van Openbare Werken de zaak van alle kanten had bekeken, in bijzijr van de gemeente-architect, de heer Torken en dat het pand zeker nog twintig jaar zal staan. Wethouder Rus: „Als het niet te hard waait!" Spr. wees er op, dat de keu ringsdienst van Waren zijn eisen stelt Het gaat hier om een melkwinkel, die aan bepaalde voorwaarden moet vol doen en daarom is er geen andere op lossing mogelijk. Het plan-Torken (kosten 2190) zou ook niet goedge keurd worden. Toch vroeg de heer De Jager zich af of er geen andere ma nier is, de exploitant te helpen. De heer H. C. Groot merkte op. dat krakende wagens het langst lopen, maar de heer De Jager wenste jn handen in on schuld te wasser, en wilde dus tegen geacht worden, toen het voorstel z.h.s. werd aanvaard. Overige punten De overige agenda-punten werden in snel tempo afgehandeld. Een ingeko men schrijven van de heer Smit (eige- Uitvoering van Achilles De gymnastiekvereniging Achilles gaf Donderdagavond in de zaal van De Ver gulde Valk een adspiranten-uitvoering. De voorzitter, de heer Dekker, sprak zijn ver heuging er over uit, dat een afzonderlij ke adspiranten-uitvoering noodzakelijk was. Hij maakte de ouders een compli ment, dat zij het nut van de gymnastiek zo algemeen inzien, dat Achilles een groot aantal adspirant-leden heeft. Tot slot me moreerde de voorzitter, dat Achilles op 2 November a.s. vijf en twintig jaar be staat en hij wekte allen op, er aan mede te werken, dat dit jubileum feestelijk kan worden herdacht. Onder leiding van mej. Borjeson en de heer Schroor werd hierna het program ma, dat uit niet minder dan 24 nummers bestond, vlot afgewerkt. Bijzondere ver melding verdient wel het optreden van de kleutermeisjes in de leeftijd van 4 en 5 jaar! Zij gaven een aardig nummer op de evenwichtslat. Ook het nummer kleuter- gymnastiek van deze kleintjes was aardig om te zien. Van de grotere meisjes vielen vooral de vrije oefeningen zeer in de smaak, ter wijl het laatste nummer vóór de pauze een vuurwerk, als voorlopige slot-apotheo- se, eveneens een warm applaus uitlokte. Niet minder aardig gevonden was trou wens het nummer „Het Wonderei", waar uit de kuikentjes stapten om een be vallig dansje te doen. Na de pauze waren de groteren aan de beurt. Vooral de knotsoefening voor adspiranten dames I was keurig. Ook bij het werken aan rek, ringen en brug viel er veel te loven. Tot slot gaven de dames en heren verschillende standen, zó schit terend, dat ondanks enkele kleine fout jes, een donderend applaus terecht hun deel werd. De voorzitter dankte tot slot alle mede werkenden, in het bijzonder mej. Borje son, die deze avond van de kleintjes het leeuwendeel voor haar rekening nam, die het niet gemakkelijk heeft en toch veel weet te bereiken. Voorts dankte hij in het bijzonder de heer Hartland uit Koe dijk, die belangeloos voor de begeleiding zorgde, zowel tijdens de repetities als tij dens de uitvoering. Marktberichten ALKMAAR, 14 April. - Andijvie 37-43; spinazie 29—46; rabarber 6—18 en kas 28; worteltjes 14,10; raapstelen 7,50*—11,50; rode kool 15,10—31,40; prei 34—48; uien: I 50-58,50; bieten 6; witlof: I 32-44 en H 20-30; bloemkool: IA 75-92, I 56-66 en H 33—48; radijs 4,50—13.50; selderie 9— 14; selie 5-9; sla: 1 19-25 en H 13-17; Win terjan stoofperen 21—27. LANGEDIJKER GROENTECENTRALE, 15 April 31.000 kg rode kool f 38— f 51.20; 8700 kg witlof: sortering I: f 34f 40 en sortering n f 29f 31. NOORDERMARKTBOND, 15 April. 2900 kg Bevelanders 7.709; 80000 kg Rode kool 42.10—54.20; 7700 kg Bieten I 6; 3700 kg Witlof: I 38—44, IB 33—40, II 33—37. IIB 31—34 en ni 21—33. MEDEMBLIK, 13 April 1950. 27.400 kg witlof I 33—39; II 25—32; m 15—23; 19.000 kg bieten 66,10; II 4. Besommingen Ifmuiden De besommingen van Vrijdag zijn: trawlers: IJm. 42 23.200; loggers Kw 85 6660; Sch?v. 160 6310. Prijzen per kg: heilbot 2—1,70; gr. tong 2,35; gr. midcï tong 2,25.. kl. midd. tong 2,252,15; tong I 1,84—1,74; tong n 1,28—1,04; tarbot l 1,75—1,65. Prijzen per 50 kg: kl. schel vis 36—27; wijting 21—15; gr. schol 61—56; midd. schol 6560; kl. schol 4619; - bot 24; schar 2910; makreel 2011; tong schar 6860; tarbot 2823; tarbot II 89- 84; tarbot III 84—83; tarbot IV 75. Prij zen per 125 kg: gr. kabeljauw 11460; gr. koolvis 38; gr. leng 67; gr. wolf 67—62. De aanvoer bedroeg 1340 kisten. Er was geen haring. DTS-nieuws Zondag, 16 April a.s.: Oostzaan, 2,30 uur, KNVB-beker: OSV 1DTS 1;, Den Helder, 11 uur: Watervogels 2DTS 2; Schagen, 10 uur: Schagen 3—DTS 3; Oudkarspel, 12 uur: DTS 4Duinranders 2; Oud karspel 10.30 uur: DTS c—Alcmaria g; Alkmaar, 10 uur: Alcmaria cDTS a; Alkmaar, 11.15 uur: Alcmaria d— DTS B. Oranjecomité maakt plannen voor 5 Mei Onder voorzitterschap van de heer Jac. Slot Pz. vergaderde gisteravond in de zaal van de heer De Boer het Oranjecomité van Broek op Langen dijk. Bij de bestuursverkiezing werd in de vacature H. Wagenaar gekozen de heer J. Kruk Jzn. en in de vacature A. ten Bruggencate de heer H. Wage naar. Het bestuur stelde voor op 1 Mei 's avonds een muzikale rondgang door het dorp te maken tg.v. Konin ginnedag. Voorgesteld werd om op 5 Mei 's middags kinderspelen en 's avonds een feestavond in het gebouw van de LGC te organiseren. Medewer king zal worden gevraagd van AD- VENIX). het gem. koor „Halleluja", het Ned. Herv. kerkkoor en van AD- VENDO's klein orkest. Voor declama tie Jan Stins, Aafje Bak en Henk Vis ser. Besloten wordt nog 's morgens 'n kinderoptocht te houden met versie ringen en kinderspelen. Het onderwij zend personeel zhl zorgen voor de num mering der deelnemers. De jury zal be staan uit de heren P. v. d. Molen, A. ten Bruggencate en C. Wit. Finan ciële bijdragen zullen worden ge vraagd van de schoolverenigingen en de gemeente. Ook de kleuterschool zal in de optocht zo mogelijk worden in geschakeld. De heer Aarsen wordt verzocht een en ander te organiseren in overleg met het hoofd der o.l. school De organisatie der volksspelen wordt opgedragen aan de heren Wagenaar en Wit met medewerking van de heren Neuman, Van Goethem, T. Kostelijk en J. Kostelijk. De tóegang tot de feestavond is vrij voor' leden en hun gezinsleden tot 18 jaar. Overigcx s zal de entree 0.50 bedragen. De herdenking van 4 Mei zal geschieden als vorige jaren. Afloop aanbesteding Burgemeester en Wethouders van Bergen besteedden Vrijdagmorgen in 't Raadhuis in het openbaar aan de aan leg van een riolering met inbegrip van arbeidslonen en materialen, voor zover in het bestek niet anders was bepaald, op een terrein ten Z.-O. van de Ib. Weyandweg. Ingeschreven werd door. Joh. Die naar te Santpoort f 15.000; C. V. Voor waarts te Amsterdam f 14.216; Bun schoten te Noordwijk f 13.872: Th. Schram te Beverwijk f 9980; C. Hulse bosch te Bloemendaal f 9800; Fa. Jac. Houtenbos te Bergen f 9660; J. Houten- bos te Bergen f 9100; N. van Strien tf Haarlem f 7988; Huiberts en Punt te Alkmaar f 7929 en Fa. Gebr. Min te Bergen f 7580. De begroting was f 7500. De gunning werd aangehouden. De Molenkrochf start in tennis-compefitie Dit jaar neemt voor het eerst aan de competitie deel de tennisclub „De Molen krocht" uit Bergen. Deze jonge club is in gedeeld in de vierde klas. Voor morgen, Zondag 16 April (de eerste competitie-Zondag) staan de volgende wedstrijden op het prof-^mma: te Bergen aan de Kruisweg: De X 'enkrocht II te gen KNSM II uit Ar- s'erdam. Aanvang plm. 10 uur. Dit team komt uit in de volgende formatie: dames enkelspel 1 mej. A. de Haan; 2. mej. T.* Winder; da mes dubbelspel: mej E. C. Bonnet en mej T. Winder; gemengd dubbelspel: 1. mej A. de Haan en C. W. Boonen: 2. mej. E. C Bonnet en B. Verolme: heren enkelspel 1. B. Verolme: 2. C. W. Boonen: heren dubbelspel: C. W Boonen en B Verolme De Molenkrocht I soeelt op deze eerste competitie-Zondag te Schagen tegen Scha ger T.C. IX en komt uit als vólgt: dames enkel: 1. mevr. J. BonnenJoustra: 2. mevr. L. LugtenGregory; dames-dub bel: mevr. Boonen en mej. C. van Lim burg Stirum; gem.-dubbel: 1. mevr. L. Lugten en J. M. P Lugten; 2. mej C. van Limburg Stirum en M. Lau: heren-enkel 1. D. Mosk; 2 M. Lau: heren-dubbel: J. M. P. Lugten en D. Mosk. Wii wensen De Molenkrocht succes bij hun entrée in de tenniscompetitie. Men kan. gezien het komende programma, enige interessante wedstrijden aan de Kruisweg verwachten. Wat voor het sriioen las».... Gedurende het tijdvak van 8 tot 15 April werden aan het politiebureau te Bergen de navolgende voorwerpen als gevonden aan gegeven: gele voetbal; doos isolatoren: hon denriem; parelsnoer; bruine rechter hand schoen (heren); wieldop (auto); lederen hon- denriem; bril; bankbiljet. De lijst van verloren voorwerpen over bovengenoemd tijdvak vermeldt: bruine lede- ren porteraonnaie; autoped; bruin jongens- kieltje; bruine portemonnaie; autoped; zadel- dekje; zwarte vulpen; polshorloge; bril; da mestasje niet inhoud; groen damesvest; bruine portemonnaie. Komen aanlopen: zwarte spaniel. Inlichtingen te bekomen aan bet Groeps- bureau der Rijkspolitie, Karei de Grotelaan 17, telefoon 2444, elke werkdag tussen 10 en 11 uur v.m. DOKTERS DIENST OP ZONDAG Morgen, Zondag 16 April, wordt de medi sche dienst te Bergen waargenomen door dok ter Van Gelder, telefoon 2027. ZWAAG, 14 April. Aardappelen 5—10,20 Sjalotten 38-44; Spinazie 42-55; Prei 27- 50; Rode kool 28-38; Boerekool 16; Witlof 24—40; Bieekpeen 13—20; Radijs 7; Rabar ber 14-27; Andijvie 85-58; Sla 5-21; Bloem kool 48—75; Komkommers 28; Perziken 81t Aardbeien 6-12 p. st.; Goudreinetten 46 -81; Present v. Engeland 43 -67; Zoete Ermgaard 41; Jonathan 43-94; Present v. Holland 51 63; Comtesse de Paris 13-25; Gieser Wilde man 21-29; Winterjan 13-30; St. Remi 17- 29; Provisie peer 9—19. I 1 ningbouwterrein I weg te werken. Zo- YyiE ALS VREEMDELING een bezoek brengt aan de Langedjjk wordt altijd weer getroffen door deze lange huizenstrook die -welhaast zonder uit wegen te zoeken zich in de loop der eeuwen een weg door het rjjk der dui zend eilanden heeft gebaand. Nauw aaneen gerijd staan de huizen daar, mannetje aan mannetje, soms een bescheiden tuin of grasveldje wat ruimte gunnend, soms als het ware met de neus op de straat gedrukt, als misgun nen z\j het moderne verkeer de doortocht. Arm in arm ter bescherming van ontelbare vele akkers die, ieder met een eigen naam, als duizend kleine eilandjes tot ver achter huis en koolschuur liggen uitgestrooid. Een centraal punt hebben deze dorpen nimmer gekend. Weliswaar ver kreeg de Langedijk in het begin der 15de eeuw, als zoveel Westfriese dor pen, stadsrechten, maar dit was meer gegrond op het feit, dat deze dorpen in haar bestuursorganisatie dan in haar uiterlijke verschijning met de steden overeen kwamen. £)E LANGEDIJK bleef in elk geval één lange dijk waai men slechts recht toe recht aan zonder omwegen zijn doei kon bereiken. Toen er langs de weg geen ruimte meer over bleef, zocht men het in de aanleg van paden of z.g. eilanden, wier sierlijke bena mingen als Prinsengracht, Kroonstraat en Hofstraat de werkelijkheid niet al tijd dekten. Planloos werden de hui zen hier neergezet en brachten de be woners met recht op een eiland. Het bleef een onbevredigende situa tie welke door de na-oorlogse woning- schaarste nog scherper werd geaccen tueerd. Een werkelijke uitvalsmoge- lijkheid ontbrak. Bouwrijpe grond was niet voorhanden en het vele water maakte het onmogelijk hier verande ring in aan te brengen. Het toene mende verkeer maakte het probleem nog groter. Er moest een oplossing komen J^OMT TIJD, KOMT RAAD" het spreekwoord. Er moest kan zegt een oplossing komen. En men kan niet anders zeggen dan dat onder de be kwame leiding van burgemeester H. Schelhaas en architect J. M. de Jong deze zaak op energieke wijze is aan gepakt. Daarbij stond van te voren reeds één conclusie zonder meer vast. n.l. dat men het voortaan niet meer in de lengte, maar in de breedte moest zoeken. -En ze kwam er na veel be raad een uitbreidingsplan tot stand zowel voor Broek op Langendijk als voor Noordscharwoude. Hierin wordt aangegeven welke bestemming aan de verschillende gronden in de eerstko mende jaren zal worden gegeven. In Broek op Langendijk werden reeds hee] wat huizen gebouwd en bevinden er zich nog steeds verschillende in aanbouw. In Noordscharwoude staat thans de uitwerking van een plan voor de deur, waardoor het karakter van het dorp grondig zal worden gewij zigd. Het uitbreidingsplan pjET EIGENLIJKE uitbreidingsplan omvat de terreinen gelegen tussen de Spoorstraat en de sloot lopende ten noorden van de Potjessloot, uitkomen, de ongeveer achter het perceel van de heer N. van Barneveld Het strekt zich uit tot aan de gemeentesluis aan het einde van dt Twuiversloot. Het in dit plan gelegen gedeelte, dat op nevenstaande kaartje door een stippellijn is omgeven, komt het eerst voor bouwrijpmakim? in aan merking. Alle grond en het water waren eigen dom van particulieren, zodat de ge meente eerst de talrijke percelen moest aankopen. Inmiddels vond op 12 April j.l. de aanbesteding van het bouwrijp maken plaats. Deze werk zaamheden betreffen bagger-, grond en schoeiingswerken. In zijn vergade ring van 19 December 1949 besloot de gemeenteraad met algemene stemmen tot het bouwrijp maken van deze gronden. Het bouwplan werd ontwor pen door het Technisch adviesbureau der vereniging van Nederlandse ge meenten. Op het kaartje ziet men allereerst woningbouwterrein I. Het is het ge deelte tussen de Langestraat en de Kerklaan. Behalve bij de Kerklaan krijgt het een toegangsweg langs het kantoor van de fa. Jac Jong. Verder ziet men Industrieterrein I ten oosten van het veilinggebouw van de Noor- dermarktbond. Woningbouw II ligt tussen het sportpark en Industrieter rein I terwijl industrieterrein II is ge projecteerd ten oosten van industrie terrein I en zich uitstrekt tot de ge meentesluis. Aanvankelijk bestond er een plan om ook Woningbouwterrein II onmid dellijk bouwrijp te maken. Het was echter te voorzien, dat dit terrein in de eerste jaren toch niet zou worden benut en zo rees het voor de hand lig gende bezwaar, dat dit terrein jaren lang vermoedelijk buiten cultuur en tevens onbebouwd zou blijven. De op pervlakte van Industrieterrein I is nu zodanig gekozen, dat het grondover schot geheel zal kunnen worden ge bruikt om het grondtekort van Wo- Woningbouwterrein I ook het mooie sportterrein, de bouw van een ULO- school met een woning voor het hoofd der school, alsmede de uitbreiding van de algemene begraafplaats. Woningbouwterrein I biedt ruimte voor de bouw van plm. 170 woningen. Aangenomen is, dat gedurende de eer ste drie jaren 65 woningen langs de thans geprojecteerde straten gebouwd kunnen worden. Gedurende de daarop volgende vijf jaren dus na het leg gen der dwarsstraten zullen de resterende 105 woningen verrijzen. Het gehele plan dekt dus de behoefte voor 8 jaar. Hierna zal worden ovèrgegaan tot het- bouwrijp maken van Woningter rein II en Industriettrrein II- Bij het bouwrijp maken van het laatste ter rein zal de gemeentesluis meer zuid waarts worden verlegd De grootte der terreinen QM EEN BEELD te krijgen van de grootte der terreinen geven wij de volgende cijfers. Woningbouwterrein I: 8,85 ha; Woningbouwterrein II: 3,25 ha; Industrieterrein I: 3,2 ha; Indus trieterrein II: 6.15 ha. De uitbreiding der begraafplaats omvat 3400 m2 en het ULO- en sportterrein 22000 m2. Het industrieterrein DEHALVE voor de woningbouw heeft het gemeentebestuur ook een open oog gehad voor de belangen van de industrie. Door de aanleg van een industrieterrein wenst het niet alleen aan bestaande eisen tegemoet te ko men, maar ook uitbreiding mogelijk te maken en te stimuleren. Uiteraard zal de gemeente hier ook weer econo mische voordelen van genieten. De helft van dit terrein is reeds ver kocht Zoals op het kaartje is aange geven zal midden in dit terrein een insteekhaven worden aangelegd met uitgang op de Twuiversloot. Het woningbouwterrein QNGETWIJFELD zal de meeste be langstelling uitgaan naar het wo ningbouwterrein. Hoe groot worden de huizen? Hoe hoog worden de hu ren? Zal er voor particulieren gele genheid zijn om te bouwen? Hoe wordt het pian gefinancierd? Allemaal vra gen die waard zijn besproken te wor den. Onze lezers kunnen gerust zijn. In een tweede artikel zal men hierover volledig ingelicht worden. Dure uien Naar wij vernemen werd er van morgen te Broek op Langendijk een wagon uien verkocht voor het respec tabele bedrag van f 8000, HET ZOEKEN VAN EIEREN De politie constateert, dat er door ingeze tenen nog steeds op onrechtmatige wijze eieren worden gezocht. Zij wil er op wijzen, dat voor het zoeken van eieren, onverschillig van welke vogels, al tijd vergunning nodig is van de grondgebruiken Tot 19 April a.s. is het zoeken van eieren van de kievit en grutto onder het bovenge noemde voorbehoud vrij. Het blijkt evenwel dat velen geen onderscheid maken hissen deze eieren ,en die van de beschermde vogels als tureluur, snip, meerkoet, kemphaan, watersnip, waterkoet pnz. Het rapen van de eieren van laatstgenoemde vogels is te allen' tijde verbo den. Tegen het rapen van deze eieren zal door de politie worden opgetreden. Na 19 April mogen in geen enkele vorm nog eieren worden geraapt. GEVONDEN EN VERLOREN VOOR WE ar EN Gevonden: Rol knip- en maalpatronen, witte kinderstrik, blauwe shawl, houten ta bakspijp, acht verschillende kinderwanten, padvindersportemonnaie met inhoud, snelbin der, wollen kindermuts, boodschappentas van papiertouw gevlochten, mastbankje van schuit je, gouden ring met inscriptie, gestreepte shawl, grijs wollen handschoen, glacé dameshand schoen, Lipssleutel en ïood-blauw kinder tasje. Verloren: koperen gewicht (200 gr.), bruin gevlamde vulpendop, auto-reservewiel merk ,,Opel", gouden broche, zilveren arm- baud met steen, witte gymnastiek schoenen, vulpen en vulpotlood in rood lederen étui, bruin lederen kinderportemonnaie met inhoud, nylon kous en alpino muts. Inlichtingen: Groepsbureau der Rijkspolitie te Broek op Langendijk, tussen 14 en 16 urn*. TEGENLIGGERS Regelmatig wordt op de weg nog hinder ondervonden van tegenliggers, die hun licht niet of ih onvoldoende mate dimmen. Het be hoeft geen betoog, dat dit zowel voor voetgan gers als i oor het rijdend verkeer grote ge varen o. .ert. Door tie. politie zal hiertegen onverbidde lijk woeden opgetreden. LS W-NIEUWS Zondag, 16 April a.s.: Schagen, 2.30 uur: SRC 1-LSW 1; Noordscharwoude, 2.30 uur: LSW 3— Vios 3, 1.15 uur: LSW jun. a—SVW jun. a, 12 uur- LSW adsp. a—Duin randers adsp. a- Warmenhuizen, '1.15 uur: Vios adsj. d -LSW adsp. b. Het Oranje-Comité te Noordschar woude vergaderde gisteravond in hotel „De Burg". Besloten werd op 5 Mei a.s. voör de leerlingen der lage.-e scholen in Noordscharwoude een op tocht met versierde fietsen, autopeds, poppenwagens en vervoermiddelen naar vrije keuze te organiseren, die des morgens zal worden gehouden Ia elke rubriek worden 10 prijzen be schikbaar 'gesteld. Des middags wordt een kinderfilm vertoond. Beide keren staat ookeen tractatie op het pro- gramnia. Of ook voor de min of meer volwassen burgers iets kan worden georganiseerd zal afhangen van het resultaat der collecte, die de volgende week aan huis zal worden gehouden. Het Oranje-Comité hoopt, dat men als steeds royaal in de beurs zal tas ten, want het kassaldo is tot f 17,46 teruggelopen, mede als gevolg van het feit, dat het vorig jaar geen collecte is gehouden. Nadere bijzonderheden over de aangifte voor de optocht etc. worden later bekend gemaakt. De Christ, kleuterschool Het ligt in de bedoeling van het be stuur van de chr. kleuterschool te Noordscharwoude om half October een bazar te organiseren. Reeds heeft zich een damescomité gevormd, dat eens per week bijeenkomt om allerlei nut tige en fraaie stukken te vervaardi gen, terwijl een aantal meisjes zich bereid heeft verklaard tot het maken van een 30-tal grote poppen In aller lei nationale klederdrachten. De lei ding van dit werk berust bij mevr. H. Verbrug. Ook werden voor dit doel a! een beduidend aantal giften in na- tura ontvangen. Het depót voor deze goederen bevindt zich bij dv heer J. Bakker, Spoorstr. 97, Oudkarspel. Gif ten voor dit doel zullen hier gaarne des Woensdags in ontvangst worden genomen. GEVONDEN VOORWERPEN Bij de politie werden de volgende gevon den voorwerpen aangegeven: wanlen; een muts; shawl; Lipssleutel; pakje sigaretten; herenhoed;' gymschoen; vulpen; thermometer; hoofddoek; handschoen; zonnebril; muilkorf; speelgoedauto; kindersok; meisjesschoentje; broodzak; souvenir van Lourdes; kindermuts met bont en een partij zakken. Voorts is een roeibootje aan komen drijven. GESLAAGD Onze plaatsgenoot, de heer Dic„ Barten, slaagde gisteren voor het te Amsterdam gehouden examen voor het getuigschrift kerkorgelspel van de Ned. Organistenvereniging (NOV). Het examen werd afgenomen in de Lutherse kerk aan bet Spui. DOKTERSDIEN ST Gedurende dit weekend zal de dok- tersdienst worden waargenomen door dr. de Wit te Oudkarspel, tel. K 2260- 524. POLITIE Portemonnaie met inhoud; kinderwant; pad- vindersriem; armband; muntbiljet; shawl; tang; gummilaars (nieuw): overall; schort. Inlichtingen kunnen worden verkregen bij.de diverse postcomm andanten der Rijkspolitie.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 5