Amerika bereidt koude oorlog voor offensief in de -Verdelg Wettelijk regeling beslist noodzakelijk Nederlands stem wordt meer in het buitenland gehoord Onenigheid over de reorganisatie van West-Duitse kolen- en staal-industrie Aan de vooravond der Tulpen-Rallye Laatste hoop op een vergelijk met het Kremlin vervlogen Duitsland object van de strijd OE AARDBÉIBLOESEMKEVER WFT Ina Boudier-Bakker vandaag 75 jaar Kleuteronderwijs in deplorable toestand Tekort aan de vereiste financiën Een hond redde vijf jakhalzen het leven Dank zij minister Stikkers O E.E.C.-functies Troost voor de dames Frankrijk stemde tegen clausule Pétain vraagt revisie aan Fordfabriek wordt uitgebreid Proces tegen Oom Sam Het zoeken naar vermiste Privateer duurt voort gg...--qia Grote Drie zuilen Duitse problemen bespreken GEREPATRI EERDEN NAAR DUW-KAMPEN? Bond van Bloembollen- handelaren jubileert „Ontmanteling in West- Duitsland is ongerijmd" Nederlandse leeuwentemmer aangevallen en verwond Groothandel in vis is aan erkenning gebonden Westerse Unie vormt studiegroep ZATERDAG 15 APRIL 1950 (Van onze diplomatieke medewerker) JJETJ DRASTISCHE verscherping van de koude oorlog is waarschijn- lijk. Dat heeft niets te maken met de vermissing van een al of niet door de Russen neergeschoten Amerikaans vliegtuig. De verdwijning van de „Pri vateer" moet beschouwd worden als een Incident, waaruit beide partijen het grootst mogelijke politieke voordeel zul len trachten te trekken. Zij wordt ge bruikt als middel in de koude oorlog, maar is niet de oorzaak van een ver scherping van de strijd. De werkelijke oorzaak is gelegen In tnlichtingep, die de Amerikaanse regering In de laatste maanden via de haar ter beschikking staande kanalen omtrent Stalins „vre deswil" heeft ingewonnen. Alle binnen gekomen rapporten, die, naar ik op goede gronden meen te mogen aanne men, voor een aanzienlijk deel uit Oost- Duitsland stammen, hebben duidelijk gemaakt, dat Stalin wel vrede wil maar slechts z ij n vrede, die voor Ame rika onaanvaardbaar is, omdat deze eerst Duitsland en daarna onvermijde lijk geheel West-Europa in de handen van het Kremlin moet spelen. En achter nog een belangrijk feit zijn de Ameri kaanse leiders gekomen: ook een koude oorlog kan verloren worden en een verloren koude oorlog is even schade lijk als een verloren hete oorlog. Washington of ten minste president Truman en Dean Acheson heeft uit de overtuiging, dat er met het Kremlin niet te praten is en dat de koude oor log verloren zal gaan, indien het Westen ook verder in het defensief blijft, de conclusie getrokken, dat men het initia tief in de strijd zo spoedig mogelijk aan zich zal moeten trekken. Het object in deze strijd is Duitsland. Duitsland, dat wil zeggen West-Duitsland Oost- Duitsland bevindt zich immers reeds vast in de Sowjet-greep zal bezwij ken onder de Russische tactiek, indien aan de West-Duitsers niet spoedig een gevoel van veiligheid kan worden ver schaft. IVanneer Adenauer aandringt op de spoedige vorming van een werkelijk verenigd West-Europa, met inbegrip van zijn land, wanneer hij pleit voor een zekere herbewapening van zijn volk, weet hij meestal niet de juiste toon te vinden. Maar dit neemt niet weg, dat achter zijn weinig overlegd optreden een vreselijke angst schuilt, die hij met alle Duitsers ten Westen van het IJzeren Gordijn deelt, name lijk de angst, dat een onverdedigd Duitsland het slagveld van een even tueel gewapend conflict tussen Oost en West zou worden. Een nuchter en gematigd man als de Amerikaanse Hoge Commissaris in Duitsland, John McCloy, heeft het be staan en de gerechtvaardigdheid van déze vrees erkend en onlangs op zijn beurt aangedrongen op Duitslands op neming in een verenigd West-Europa en de schepping van een defensief systeem, dat ook de veiligheid van West-Duitsland verzekert. En dat de tijd van handelen gekomen is, bewijst een artikel, dat dezer dagen in de in vloedrijke Frankfurter Zeitung ver scheen. Daarin werd in volle ernst ge vraagd, of het, nu een vergelijk tussen Washington en Moskou onmogelijk was gebleken^ maar niet beter zou zijn, indien de regering in Bonn zelf eens met de Russen zou onderhandelen. 20% D.D.T. in olie met ver hoogde en langere werking. De kevertjes zijn zéér schadelijk, daar zij de bloem stelen afsteken, waardoor de knoppen omknikken en afvallen. J7EN NIEUWE politiek ten aanzien van Duitsland zal Amerika ongetwijfeld grote offers kosten. Adenauers aanbod tot een innige samenwerking met Frankrijk is tot nu toe in Parijs op tegenstand gestoten, omdat de Fransen niet ten onrechte vrezen, dat de Duit sers, als de potentieel sterkeren, op de duur in een Frans-Duits samengaan zouden domineren. Principieel zijn zij niet gekant tegen een Europese unie, maar zij wensen, dat Groot Brittannie daar als tegenwicht deel van uitmaakt. Londen echter is huiverig voor de stichting van 'n verenigd West-Europa, omdat het daardoor zou worden ge dwongen bepaalde economische con- trfilemaatregelen, die het niet recht als van vitaal belang voor Groot-Brittannie beschouwt, zou moeten opheffen. Ver der is het ook duidelijk, dat geen West- Europees land genoegen kan nemen met een herbewapening van West- Duitsland, zolang dé eigen defensie nog zo uitermate zwak is. Willen de Ameri kanen daarom hun plan uitvoeren, dan zullen zij Engeland economisch veilig moeten stellen, opdat dit zijn aangewe zen rol in Europa kan spelen, en dan zullen zij voorts het tempo der wapen leveranties aan West-Europa aanmer kelijk dienen te versnellen. Het is aan geen twijfel onderhevig, dat Truman en Acheson ten volle be reid zijn, deze offers, die in ieder geval klein zijn in vergelijking met de kos ten, welke het verloren gaan van West- Duitsland zouden betekenen, willen brengen. Voor hen bestaat echter de moeilijkheid, het Congres van de abso lute noodzaak der nieuwe uitgaven te overtuigen. Door al het gepraat over een ontmoeting tussen Stalin en Tru man is het Amerikaanse volk wat in slaapt gesust en in het Congres en zelfs in de regering (Johnson en Snijder) heerst een zekere bezuinigingsmanie In dit opzicht is het incident met de „Privateer" Truman en Acheson mis schien niet eens zo ongelegen gekomen. En overigens: in feite is het Westerse Op hetzelfde ogenblik, waarop onze diplomatieke medewerker nevenstaand artikel schreef over een Amerikaans offensief in de „koude oorlog" meldde James Reston, de welingelichte Wash- ingtonse correspondent van de New York Times, dat de Amerikaan se minister van Buitenlandse Za ken een „strategische commissie" op het hoogste niveau heeft inge steld, die alle aspecten van de Amerikaanse buitenlandse politiek zal onderzoeken, coördineren en controleren en die verantwoordelijk zal zijn voor de Amerikaanse stra tegie in de „koude oorlog". Volgens Reston zal de commissie onder lei ding staan van prof. Philip Jessup en zal de nieuwe Republikeinse ad viseur van Acheson de Republikein se senator Foster-Dulles desgewenst aan haar werkzaamheden kunnen deelnemen. Reston komt tot dezelfde slotsom als onze medewerker. Ook hij is van mening, dat in officiële kringen te Washington meer en meer het idee aanvaard wordt, dat als deze „kou de oorlog" nog jaren zal duren, de strategie van het Westen door de Verenigde Staten zorgvuldiger moet worden bepaald en nagestreefd dan in het verleden het geval is geweest. Zonder veel officieel vertoon viert Ina BoudierBakker in haar woning aan de Ondegracht te Utrecht vandaag haar vijf en zeventigste verjaardag. De naam van deze schrijfster zal vooral de ouderen vertrouwelijk in de oren klinken. Zij zullen haar naam onmiddellijk verbinden met de titel van een boek, dat, tegen de verach ting van mensen uit de directe omge- offensief in Duitsland reeds begonnen. West-Berlijn, zo staat nu wel vast, zal het spoedig worden toegestaan als twaalfde staat deel te gaan uitmaken van de Westduitse Federale Republiek. Daarmede wordt niet slechts toegegeven aan een innig verlangen der West-Duit sers, maar wordt bovendien nog eens overduidelijk te verstaan gegeven, dat de Westelijke geallieerden er niet aan denken, Berlijn op te geven. Dat dit ge beuren zal juist op een ogenblik, dat de Russen openlijk een nieuwe campagne van intimidatie in de voormalige Duitse hoofdstad voorbereiden, is des te veel- zeggender. VENIZELOS WIL VERENIGING VAN CYPRUS MET GRIEKENLAND. De Griekse premier, Sophocles Ve- nizelos, is volgens een bericht van het vooraanstaande Griekse blad „Elef- theria" opgekomen voor vereniging van de Britse kroonkolonie Cyprus met Griekenland. KRUIS WOORDPUZZLE (Oplossingen) Horizontaal: 1. wetenschappen, 8. verzeke ringen, 9. rond, 14. Anna, 16. aandeel, 20. Iandverdelmg, 21. slank, 25 snaar, 28 ovaal, 31. stratenmakers, 86. Ada. 37. ale, 38. al, 39. lafenis, 40. k.g. Verticaal: 1. wever, 2. toren, 3. niet, 4. ciel, 5. Apis, 6. pogen, 7. nonna? 10. ovaal. 11. dader^ lis, O. UUUUd, LU. UVddJ, 12. snel, 13. rede, 14. allen, 15. Nanna, 17 a.v., 18 Dr. 19. Ee, 21. s.o.i, 22 aard, 23. kol, 24 Jan, 25. sla, 26. adel, 27. ros, 29. 'ert, 30. amen. 32. tal, 33. aal, 34. kas, 35. rek. HERSENGYMNASTIEK (Antwoorden) 1. Koningin Victoria van Engeland. 2. Zon, aarde en maan. 3. Ovei Denemarken. S. zei: There's something rotten in the state ui Den mark". 4. Dat is de man die dt wagens aan koppelt bi] de Neder] Spoorwegen 5. 999 9/9, 6 Beethoven, Brahms Bach, Bizet en Berlioz. 7, Dat is een kraanwagen die een auto sleept. 8* Jawel want „burgemeester" is de naam van een zeemeeuw ter grootte van een kal koen, 9- Van de opmerking: „Wentel 't even- 10. Éde. De commissie-Eggermont, ingesteld door het bestuur van het Centrum voor Staatkundige Vorming met de opdracht rapport nit te brengen omtrent een wettelijke regeling van het kleuter onderwijs, heeft het eerste gedeelte daarvan thans aangeboden. De commissie schetst de deplorabele toestand van het kleuteronderwijs in ons land. Dit onderwijs is grotendeels bijzonder onderwijs. Naar het bijzonder kleuteronderwijs gaat de aandacht van de commissie dan ook vooral uit. De middelen, nodig voor een exploitatie van de bijzondere kleuterscholen, wel ke aan redelijke eisen voldoet, ontbre ken. Zij kunnen blijkens de ervaring niet worden opgebracht door heffing van schoolgeld en bijdragen van parti culieren. De subsidiëring is op onbe vredigende wijze geregeld. De commis sie acht een wettelijke regeling van het kleuteronderwijs volstrekt noodzake lijk, met name ook van de financie ring. Over de wijze van financiering zegt de commissie, dat denkbaar is een subsidiëringsstelsel en financiële gelijk- telling. Financiële gelijkstelling oor deelt de commissie noodzakelijk. Haar argumenten vat zij aldus samen: Een wettelijke regeling, welke de alge hele financiële gelijkstelling brengt, geeft uitvoering aan het beginsel dat in de grondwet is neergelegd. Zij zal bewerken, dat goed kleuteronderwijs overal waar nodig aanwezig zal zijn, dat het bijzonder onderwijs kan voldoen aan de eisen welke gelijkelijk aan het openbaar en het bijzonder onderwijs gesteld worden en dat de overheids financien, die door alle volksgroepen gelijkelijk opgebracht worden, ook aan allen gelijkelijk ten goede komen. Zij mist de nadelen welke aan elk subsi diëringsstelsel, ook aan het beste, ver bonden zijn. De commissie bepleit een overgangsregeling indien onmiddellijke In het Noorder Dierenpark te Era men werden op 3 April vijf jakhalsjes geboren, die door de moeder niet werden verzorgd en later zelfs geheel in de steek gelaten. Dank zij de hulv van de radio kon de volgende dag ge bruik gemaakt worden pan de moe derlijke zorg van een hondje met een vijf dagen oud jong. De jonge jak halsjes waren eerst zo verkleumddat ze een paar uur in een open oven van een fornuis moesten ver toeven om wat bij te komen. Voordat ze bij de moederhond werden gelegd moest haar afkeer voor de jakhalsreuk worden verholpen door het hondejono en de jakhalsjongen met eau de co logne te oversprenkelen. Nu groeien de jakhalsjes als kool en men ver wacht, dat de hond haar moederplicht zal volbrengen tot de iongen zich kunnen redden. verwezenlijking der financiële gelijk stelling onmogelijk is. Een overgangs regeling zal het beginsel der financiële gelijkstelling moeten inhouden. Daar naast zal zij een aanvaardbaar subsi diëringsstelsel moeten brengen voor een duur, in de wet vast te leggen. De commissie stelt voorop, dat in ge meenten, die openbaar kleuteronderwijs doen geven, de financiering van de bij- zondert kleuterscholen in ieder geval met inachtneming van het beginsel der financiële gelijkstelling zal dienen te geschieden. De commissie zegt voorts, dat be paalde kosten, als salarissen van het voorgeschreven personeel en de kosten van de gebouwen (inclusief Inrichting), geheel voor rekening komen van de overheidskassen. Het rapport is bij het secretariaat van het Centrum voor Staatkundige Vor ming, Anna Paulownastr. 93 te 's-Gra- venhage, verkrijgbaar. ving van de schrijfster in, zulk een grote opgang heeft gemaakt: de fami lieroman „De klop op de deur". Ge hechtheid aan traditie en grote eerbied voor het leven zijn kenmerken, welke men steeds weer in het omvangrijke oeuvre van de schrijfster ontmoet. Reeds op jeugdige leeftijd gaf zij blijk van grote aanleg. Zij heeft dat talent weten te ontwikkelen tot een hoogte, die haar een blijvende plaats in onze letterkunde bezorgde. De benoeming van minister Stikker als politiek bemidedlaar en voorzitter van de O.E.E.C. biedt in velerlei op zichten gelegenheid om Nederlands stem te laten horen en de vraag of het mogelijk zal zijn deze functies met die van minister van Buitenlandse Zaken te verenigen wordt voorlopig bevesti gend beantwoord, aldus bet antwoord van de minister aan de Eerste Kamer naar aanleiding van In het voorlopig verslag betreffende het buitenlandse beleid gemaakte opmerkingen. Uitvoerig gaat het antwoord dan in op verschillende kwesties van'het ter rein der buitenlandse politiek. De door vele leden geuite ernstige bezorgdheid over de internationale toestanden met name in Zuid-Oost-Azie wordt door de minister gedeeld al meent hij er op te moeten wijzen, dat deze niet het punt heeft bereikt, waarop een nieuwe we reldramp als onvermijdelijk moet wor den beschouwd. Tegenover de massale dreiging van een ware vrijheid, demo cratie en welvaart vernietigende ideo logie staat een moeilijker te organise ren, maar in wezen sterker complex van krachten, dat uiteindelijk de vrede zal weten te handhaven, mits op korte ter mijn met moed en vastberadenheid wordt gehandeld. De Franse modeontwerper Jacques Fath heeft na aankomst met de „Ile de Fance" in New York ver klaard, dat bij de aanstaande win termode de rokken 35 centimeter van de grond zullen blijven. De geallieerde Hoge Commissie heeft Vrijdag een wet goedgekeurd tot reor ganisatie van de Westduitste steenko len- en staalindustrie. De Franse Hoge Commissaris, Andre Francois Poncet, stemde tegen een clausule in de pream bule, welke betrekking heeft op de uiteindelijke eigendom van deze indus trieën. Naar vernomen wordt, zal hi) de zaak aan zijn regering voorleggen. Dit Is de eerste maal, dat een besluit van de commissie bij meerderheid van stemmen werd genomen. Tot dusverre zijn alle besluiten unaniem geweest. Onofficieel is medegedeeld, dat het voornaamste Franse bezwaar is, dat de mogelijkheid bestaat, dat de indus trieën genationaliseerd worden, waar door volgens de Fransen al te veel De Franse advocaat Jacques Isorni heeft een verzoek ingediend tot her ziening van het tegen marschalk Pé- tain uitgesproken vonnis. De thans 94 jarige oude maarschalk stond tijdens de Duitse bezetting aan het hoofd van de regering te Vichy en ts deswege tot le venslange gevangenisstraf veroordeeld. URIJWEL alle deelnemers aan de Tweede Internationale Tulpen Ral- lye, met uitzondering van die, welke jn 's-Gravenhage starten, hebben thans hun woonplaatsen verlaten en zich be geven naar de startplaatsen in Monte Carlo, Bern, Brussel, Glasgow, Kopen hagen of waar die zich ook In West- Europa mogen bevinden. Morgen valt het startschot en spoeden de wagens zich naar de bollenvelden aan de Noordzee om nieuwe luister bij te zetten aan de glorie der Nederlandse bloemen. Woensdagmorgen te ongeveer negen uur zullen de eerste Rallye- rijders aan de grens van de provincie verschijnen, om na drie dagen en drie nachten van Ingespannen turen op routekaart, weg en kilometerteller de vermoeide ogen ontspanning te gunnen met een blik op de gekleurde dekens van narcissen, tulpen en hyacinthen. TENEINDE de laatste etappe op de lange weg naar Noordwijk te verge makkelijken, zullen vanaf Den Oever pijlen de route aangeven. Hiermede wordt tevens aan het eigenlijke doel van de Ralley het maken van propa ganda voor de schoonheid van ons land beantwoord. Vanaf Den Oever voert de weg door het nieuwe land langs Wieringerwerf, Middenmeer, Aarts woud, Nieuwe Niedorp, Schoorldam naar Alkmaar, alwaar langs de Sin gels, Wilhelminalaan, Julianalaan de contrólepost in de Stedelijke Muziek- tuin wordt bereikt, om vervolgens via Kennemerstraatweg, Rijksstraatweg "Heiloo, Castricum, Heemskerk en Op Vrijdag 21 April zal de eerste paal worden geslagen voor een nieuw gebouw van de N.V. Nederlan^sche Ford Automobiel Fabriek naast het bestaande fabrieksgebouw aan het Noordzeekanaal te Amsterdam. De gebeurtenis is niet alleen van belang voor de Ford-organisatie, doch ook voor de verhoging der industriële capaciteit van ons land, met daarmee gepaard gaande verruiming van werk gelegenheid. langs de Alkmaarsestraatweg Beverwijk binnen te rijden. Over de Breestraat en de Velserweg gaat het naar de pont te Velsen en vandaar in de richting Haar lem. De stadion-wagon van de Rijkspolitie te Alkmaar zal zich Woensdagmorgen in de kop van de provincie opstellen en vandaar uit per mobilofoon contact onderhouden met Leeuwarden, Gro ningen en de finish te Noordwijk. Aan de route-contróle in de Muziektuin te Alkmaar, die van v.m. 10 tot n.m. 5 uur geopend blijft, worden de deelnemers vergast op beschuitjes met kaas, terwijl de firma Hulskamp kruikjes jenever aanbiedt. macht in één hand geconcentreerd zou worden. Het standpunt van Amerika nen en Britten was, dat de Duitsers vrij moeten kunnen beslissen over de toekomstige eigendom der industrieën en dat dit geen zaak is, waarin de Hoge Commissie tussenbeide moet komen. De volgende stap zal vermoedelijk een gedachtenwisseling tussen de drie regeringen zijn. De federale rechter te Houston In Texas heeft Donderdag bepaald, dat de Amerikaanse regering schuld heeft aan de ramp, welke de stad Texas in 1947 trof en waarbij 512 personen om het leven kwamen. Deze ramp was het gevolg van het ontploffen van ammoniumnitraat aan boord van de ,,Grandchamp", een 7176 ton metend Liberty-schip van de Franse regering. 3.000 personen werden toen gewond 8 485 partijen hebben in totaal ZOO mll- lioen dollar schadevergoeding van de Amerikaanse regering geëist, die in hoger beroep zal gaan. Indien de regering haar proces ver liest, zal het Congres een speciale toe wijzing moeten verlenen. De betrok ken som is de grootste, welke ooit tegen de regering is geëist. Een woordvoerder van de Ameri kaanse luchtmacht te Wiesbaden heeft aan Reuter meegedeeld, dat de thans op het Deense vliegveld Kastrup aan wezige vliegtuigen en manschappen daar voorlopig zullen blijven. Het zoe ken naar het vermiste vliegtuig zou worden voortgezet. NAAR EEN OPLOSSING VAN DE PALESTIJNSE KWESTIE De Arabische landen zijn bereid met Israëlische vertegenwoordigers onder toezicht der V.N. besprekingen te voe ren over 'n vredesverdrag, mits Israel een Arabische vluchtelingen wil toe staan naar hun woningen terug te keren of hun een schadevergoeding uitkeert. 0E ROUTES VAN DE TULPEN-RALLEY DOOR NEDERLAND 1950 De geleidelijke vermindering van da Marshallhulp moet worden gezien als uitvloeisel van de wens, dat thans zo danige politieke vooruitgang zal wor den gemaakt, dat na 1952 West-Europa ais levensvatbare economsiche organi satie op eigen benen kan staan. Wat de Benelux betreft is er voor het b rei ken van het uiteindelijke doel aanzien lijk meer optimisme dan enkele maan den geleden. Verwacht wordt, dat het Duitse pro bleem het voornaamste vraagstuk zal zijn dat in Mei a s. door de ministers van buitenlandse zaken der Weste lijke Grote Drie zal worden bespro ken. Behalve de politieke en econo mische integratie van West-Duitsland in Europa, zal ook een aantal speciale Duitse vraagstukken worden behandeld, zoals: de voorwaarden voor een regeling van de tegen Duits land ingediende eisen tot schadevergoe ding; de mogelijkheid, om de nog steeds bestaande „staat van oorlog" ook officieel te doen eindigen; de econo mische moeilijkheden van West-Berlijn en het vraagstuk der negen millioen Oost-Duitse vluchtelingen in West- Duitsland. Tussen de ministeries van Uniezaken en Overzeese Rijksdelen, van Binnen landse Zaken, van Oorlog en van Ma rine on de Dienst Uitvoering Werken, zijn besprekingen gaande over het tij delijk huisvesten van uit Indonesië gerepatrieerde KNII.-militairen, amb tenaren, planters enz., in D.U.W.-kam- pen. Er wordt gestreefd naar een spreiding over het land, in die zin dat bepaalde delen des lands voor bepaal de categoriën worden aangewezen. Verder wil men trachten, het verblijf in de kampen zo kort mogelijk te doen zijn. Definitieve beslissingen zijn nog niet genomen. De Bond van Bloembollenhandelaren viert van 19 tot 22 April zijn gouden jubileum. In een persconferentie is medegedeeld, dat er in ons land acht duizend bollenkwekers z(jn. Vijfhon derd hiervan zijn tevens exporteur van wie er driehonderd lid van de bond zijn. Deze leden beheersen 85 procent van de uitvoer. Engeland is de voor naamste afnemer met 13.7 millioen kg bollen tegen 24,8 millioen gulden. Dan volgen Amerika met 9.7 millioen kg ad 22.5 millioen en Duitsland met 3.3 mil lioen kg tegen 7.7 millioen gulden. Amerika stimuleert officiëel de invoer in het kader van de ECA, maar het be drijfsleven houdt hem zoveel mogelijk tegen. Sanitaire maatregelen worden gebruikt, om de import van bloembol len tegen te houden: zo houdt men strak vast aan de eis, dat de bollen vrij van grond en zand moeten worden ge leverd, wegens de dreiging van de z.g. aardappelmoeheid. In Engeland verzorgt de Nederlandse organisatie de verdeling van de bollen over de afnemers. De invoer van bloem bollen in Frankrijk is vrij tot een ma ximum van 2 millioen kg; het surplus wordt belast met 35 pet invoerrechten. De Amerikaanse senator Pat McCa- raan, vertegenwoordiger der Democra tische partij en voorziter van een Con grescommissie, die Woensdag zal ver gaderen om te overwegen of een on derzoek dient te worden ingesteld naar de geallieerde politiek in Duitsland, heeft Vrijdag verklaard, dat de gealli eerde ontmantelingspolitiek in West- Duitsland „ongerijmd" is, „daar de ontmantelde fabrieken weer, met ge bruik van Amerikaanse dollars, moeten worden opgebouwd". De Nederlandse leeuwentemmer Jean Michon uit Maastricht, die te Hamburg tn een circus werkt, is dezer dagen door één van zijn leeuwen aangevallen en zo verwond dat hij voorlopig niet meer kan werken. Met Ingang van 16 April 1950 mogen slechts diegenen groothandel in vis drijven, die in het bezit zijn van een erkenning als groothandelaar in vis van het bedrijfschap voor visserijpro ducten. Voor verbetering vliegoplelding De mogendheden van het Brusselse verdrag .tebben een Internationale studiegroep gevormd, teneinde te komen tot standaardisatie van de vliegoplei- ding der luchtstrijdkrachten van de West Europese Unie en het pei! van haar bekwaamheid te verbeteren. Enige tijd geleden is men begonnen met de toevoeging van instructeurs van elk der landen van het vasteland aan de studieafdeling der Britse luchtmacht. Reeds kan elke eenheid van de lucht doelartillerie van de landet der West- Europese Unie werken ontler de lei ding van elke bevelvoerende groep van een ander land der Unie.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 7