zonder ketel! PRAATJES Stad en Omgeving OPEN HAARD Wecken „SPEED WECK" J. FERNHOUT Bouw van 76 woningen aanbesteed AGENDA Nottingham Playhouse in The Rivals Melkflessen zijn geen speelgoed Vijftig jaar huwelijkstrouw Motorraces op 22 April Academische examens Delft' HET EVENEMENT In de Centrale Verwarmingstechniek is de levens Centrale Verwarmingsketel Uniek - Stijlvol - Solide - Lage prijs - Zuinig Fa. i. SMIT Jr. Vingertopje tussen deur afgeklemd Voor organist geslaagd Wie nam een verkeerd rijwiel mee? „De jeugd exposeert" had een druk bezoek Prijs compleet slechts f 6.75 De Halter vergaderde OFFICIEEL Stemming Prov. Staten van Noord-Holland Zes-en-dertig aannemers dongen hedenmorgen naar werk van ruim zeven ion Ten stadhuize werd hedenmorgen om i f 162.300, op palen f 160.600, op blok 5 elf uur onder grote belangstelling aan besteed het bouwen van 76 woningen In vjjf blokken, met bijbehorende werk zaamheden, op twee terreinen aan de geprojecteerde Willem de Zwijgerlaan, het verlengde van de Piersonstraat en het verlengde van de Karl Marxstraat te Alkmaar. De inschrijvingen waren als volgt: Gebr. Tromp uit Castricum, in massa met fundering op putten f 789.000, op palen f 798.000; De Haan en Reek uit Alkmaar, in massa op putten f 727.600; Schoonewil en Jonker uit Alkmaar in massa op putten f 727.000, op palen t 735.000; J. Tromp, Alkmaar, in massa op putten f 779.850, op palen 773.600; D. Boekei uit Schagen, in massa op putten f 829.400, op palen f 829.400; J. Kops en Zoon, Heiloo, in massa f 760.000, OP palen f 768.000; Kortewegs Bouwmij, Breda, in massa op putten f 793.500, op palen f 792.000; C. D. A. Appel, Amster dam, in massa op putten f 797.700, op palen f 797.000; Rozenstraten en Klijn, Amsterdam, in massa op putten f 767.290, op „alen f 759.790; Klaver en Molenaar, Koedijk, in massa op putten f 817.000, op palen f 812.000; J. Kroonen- burg, Heiloo, in massa op putten f 802.500, op palen f 822.500, op blok 1, 2, 3 of 4 op putten f 149.500, op palen f 153.000, op blok 5 op putten f 209.500, op palen f 215.300; Th. Pasma, Amster dam in massa op putten f 770.000, op palen f 762.000; H. C. Geveke, Leeuwar den, in massa op putten f 845.000, op palen f 840.000. Fa. S. Groot en Zoon, Den Helder in massa op putten f 889.000, op pa len f 901.500, blok 1, 2, 3 of 4 op put ten f 163.500, op palen f 165.750, op blok 5 op putten f 235.000, op palen f 238.500; Bredero's Bouwbedrijf, Utrecht, in massa op putten f 744.500, op palen f 746.500; D. Langedijlc, Hei loo in massa op putten f 738.50, op palen f 741.000; fa. Van der Putten, Haarlem in massa op putten f 740.190, op palen f 752.560, blok 1, 2, 3 of 4 op putten f 136.360, op palen f 138.622, bl. 5, putten, 196.150, palen f 199.382. C. van Diepen, Santpoort in massa op putten f 798.500, op palen f 808.500; Brink en Geveke, Leeuwarden in mas sa op putten f 859.000; Munsterman, Amsterdam, in massa op putten f 799.000, op palen f 798.000; Fa. Meeuwis en Zoon, Beverwijk in massa op putten 822.000, op palen f 815.000; Jan Seisener, Hillegom in massa op pu-ten f 854.450, op palen f 869.700, blok 1, 2, 3 of 4 op putten f 644.700, op palen f 656.200, blok 5 f 210.700, op palen f 213.900. Kets en Co, Surhuizum, in massa op putten f 867.400, op palen f 871.100; A. Breed, Hoogwoud, in massa op putten f 734.000, op palen f 730.990; Aanneming mij. Friso, Sneek, in massa op putten f 849.300, op palen f 852.300; fa. W. J. Kuipers, Surhuisterveen, in massa op putten f 868.800; Fa. Hes en Metselaar, St. Pancras, in massa op putten f 735.000, op palen f 740.000; Fa. J. G. Visser, Amersfoort, in massa op putten f 856.370, op palen f 866.370; Fa. Messe- ling, Amsterdam, in massa op putten i 829.650, op palen f 810.150, blok 1, 2, 3 of 4 op putten f 156.000, op palen f 150.000, blok 5 f 231.000, op palen f 222.600; C. de Geus en Zoon, Broek op Langendijk, in massa op putten f 748.000, op palen f 743.000; Fa. W. A. Bulters, Heemstede, in massa op putten f 805.000, op palen f 810.000; Wed. Van der Sluis, Gorredijk, in massa op putten f 810.420, op palen f 820.420; Fa. Guzon, Amsterdam, in massa op putten f 811.000, op palen f 810.000; Fa. P. Buis, Oudorp. in massa op putten f 743.400, op palen f 757.600, blok 5 op putten f 196.924, op palen f 201.724; Fa. Bot en Zoon, Heer-Hugowaard, in massa op putten f 814.400, op palen f 820 400; Smits Bouwbedrijf, Bever wijk, in massa op putten f 811.000, op palen f 803.000, op blok 1, 2, 3 of 4 Automobilisten opgelet „Met een schildje op Uw ruit Komt U Zaterdag snel vooruit Met Uw milde gift doet U mee Aan de bestrijding der T.B.C." Zoals blijkt uit een adverentie in dit blad, zullen de motorwedstrijden, die op 10 April (2e Paasdag) door de KNMV wegens zware regenval afge last moesten worden, nu worden gehou den op Zaterdag 22 April a.s. te 4 uur n.m. Aan deze motorwedstrijden zullen dezelfde renners met hetzelfde pro gramma deelnemen. De kaarten, geno men op 10 April, zijn voor deze wed strijd geldig, doch de uitnodigings kaarten en middenterreinkaarten en de kaarten voor het rennerskamp zijn vervangen door nieuwe kaarten, zodat voor deze categorieën de oude kaarten niet meer geldig zijn. Ook voor deze wedstrijden bestaat grote belangstelling, hetgeen blijkt uit de voorverkoop. Burgerlijke Stand Geboren: Jacobus J., z. v. P. A. Schuit en J. Mol; John, z. v. A. J. Èlte en A. Visser; Margarietha M. J., d. v. R. Veken en G. J. A. Hogeling; Pauline* z. v. J. P. J. M. Wagenaar en P. R. Kareis. Gehuwd: Jan van Urk en Hendri- ca Karstens. Overleden: Cornelis Bourgonje, T5 jaar, wedn. van A. M. Hertogs. op putten f 243.100, op palen f 240.900. Met de drie laagste inschrijvers, de firma's Breed uit Hoogwoud, De Haan en Reek uit Alkmaar en Schoonewil en Jonker uit Alkmaar, zal onderhan deld worden over de gunning van het werk. (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) DINSDAG Bioscopen gesloten. 't Gulden Vlies, 8 uur: 't Voetlicht: Een bruid kwam op bezoek. Muziektuin, 2,30 uur: Afd. Alkmaar Alg. Ned. Ver. van Huisvrouwen: Voor dracht. WOENSDAG (BIOSCOPEN) Harmonie Theater, 2,30 en 8 uur: Hotel Reserve (14 jaar). Victoria Theater, 2,30 en 8 uur: Rope (18 jaar). Cinema Americain, 2,30 en 8 uur: Prins der Dieven (14 jaar). A.B.T., 8 uur: De dertien Lanciers (14 jaar). Charmante vertolking van goed stuk PISTERAVOND speelde een toneel groep van „The Nottingham Playhouse Company" voor de matig bezette zaal van het „Gulden Vlies" R. B. Sheridans toneelstuk „The Rivals". Sheridan, die in 1751 in Dublin geboren werd, bracht een groot deel van zijn leven in Bath door en het is dus geen toeval dat zijn eerste toneelstuk in Bath is gesitueerd. The Rivals, dit eerste van een korte reeks toneelspelen, schreef hij op 23-jarige leeftijd. Het stuk maakte vrijwel direct na de eerste opvoering in 1775 vrij grote opgang. Zonder twijfel is het, in onze tijd, op verschillende punten verouderd, hoewel de vrijwel overal geestige dia loog nog zeer acceptabel kan worden genoemd. En het menselijke element in dit stuk, het botsen van zo primaire zaken als liefde en jaloezie en het altoos hartverkwikkende zich ontwor stelen aan de moeilijkheden door de jeugd, die geen bezwaren telt dat alles heeft Sheridan zijn stuk meege geven als evenzoveel garantiebewijzen voor het niet verouderen van zijn werk. Niet al die garantiebewijzen zijn nog geldig; de dialoog doet hier en daar wat traag aan en de geestigheid gaat wat vergeeld lijken maar het overgrote deel van het stuk ls nog alleszins genietbaar. Mits men zich van het begin tot het einde terdege reali seert, te maken te hebben met een toneelwerk, dat geconcipieerd werd naar de opvattingen, die bijna twee honderd jaar geleden als het nieuwste golden. Met twaalf scènes en veel wat men in Alkmaar noemt „spelen op de zaal", die daardoor in de hande ling betrokken wordt. Ouderwets dus, maar zo charmant ouderwets, dat men bij de opvoering niet veel moeite had om het vaak al te plat-„moderne" van onze tijd te ver geten. Want de vertolking, die de groep uit Nottingham van deze comedie gaf, was zeer goed. André van Gyseghem had het stuk geregisseerd in een vlotte blijspeltoon; hij had de vertolking zo veel vaart gegeven, dat het ouder wetse accent in de tekst zeer licht ging wegen. De kleding was prachtig en de decors van Anthony Waller waren, behalve practisch, ook smaakvol in hun eenvoud. Zeer goed spel was er van Ursula O'Leary en Joan Geary, respectievelijk als Lydia Languish en Julia. Vooral eerstgenoemde, een nog jeugdig actrice, bekoorde door natuurlijk spel en grote charme; Joan Geary, rijper talent en mischien de intelligentste voor wat rolopvatting betreft, scheen ons aan vankelijk wat onzeker, doch zij her stelde zich snel en op brillante wijze. Amusant was de mrs. Malaprop van Elisabeth McKeowen. De luchtige ma nier, waarop Joan Blake, als het ka- meniertje van Lydia Languish, door de amoureuze verwikkelingen fladderde was bewonderenswaardig. André van Gyseghem (Faulkland) was kostelijk in zijn eeuwig kwaadden kende jaloezie; zijn spel is breed en prachtig van dictie; af en toe herinnert hij aan Charles Laughton. George Hagan speelde de koppelende, mopperende, in wezen goedige Sir Anthony Absolute op een bijna volmaakt levensechte manier. Zwakker waren de rollen bezet van Jack Absolute (vrij gemaniëreerd ge speeld door Farquhar) en Sir Lucius (Alfred Burke). De Bob Acres, die John Robin Dix in al zijn bluf en zijn angst (mooie scène vóór het duel!) op de planken zette, kon ons beter vol doen. Gordon Foster, die een dubbelrol speelde, leek ons aannemelijker als David dan als Thomas. Over het geheel genomen is de groep uit Nottingham een prachtig gezelschap, dat uitstekend toneel speelt. Er was veel applaus en de burgemeester, mr. dr. Wytema, zei enkele vriendelijke woorden, het gezelschap een goede tournee wensend en de hoop uitspre kend, dat ook voor hen in Alkmaar de victorie beginnen mocht. De actrices kregen bloemen. A.K. Geslaagd is voor het candidaats- examen werktuigbouwkundig ingeni eur de heer G. J. W. van Buren Len- sinck alhier. Voor de politierechter Had hij melkslijter Kager zijn ver ontschuldiging aangeboden voor het min of meer uit baldadigheid stuk gooien van een gevulde melkfles, die buiten voor de winkeldeur in een fles senrek stond, dan had gistermid dag verdachte K. uit Egmond aan Zee niet op het matje voor de politierechter Mr. v. d. Wall Bake te Alkmaar be hoeven te verschijnen. Het leed geen twijfel of K. was hieraan schuldig, omdat hij zich op het moment, dat de melk een witte plek voor het winkelpand veroorzaakte, nau welijks enige meters hiervan verwij derd had. Van zijn drie kameraden A. V., A. W. en R. W., die na het glas gerinkel op de vlucht sloegen, kon men bij nader inzien niet beoordelen of zij iets met het gepleegde feit te maken hadden. Aangezien verdachte K. al eerder voor een dergelijk misdrijf vroordeeld was, legde de rechter hem een straf op van 25.of tien dagen. GRATIS BRANDSTOF. Op 13 Februari had A. W. uit Ber gen 'zich eigenaar gemaakt van een stapel houtafval, die toegewezen was aan de heer P. alhier. De kachel brand de zodoende enige tijd goed in het ge zin van de heer A. W. Maar de heer P. voelde zich bestolén en stelde de politie hiervan in kennis. De politie rechter Mr. v. d. Wall Bake veroor deelde A. W. gistermiddag te Alkmaar hiervoor tot 5.of 3 dagen. GEZIN WILDE TE VROEG VER HUIZEN. N. D. uit Winkel had het recht met zijn gezin per 1 Maart te verhuizen naar de dan vrijgekomen woningruimte van de heer A. van Duin te Heerhugowaard. De avond tevoren dat was op 28 Februari verrichtte D. met zijn bei de broers J. N. D. en S. D. uit Heerhu gowaard werkzaamheden in zijn rieu- we woning. Van Duin vond het tijdstip om hiertoe over te gaan een- dag te vroeg en verbood de drie broers zich langer op die dag in zijn perceel te be vinden. Dit moest echter nogal op een hardhandige manier gebeuren. Van Duin raakte slaags met de broers en werd behoorlijk toegetakeld. Voor deze vroegtijdige handelingen moesten de drie broers zich gistermiddag voor de politierechter te Alkmaar verantwoor den. Omdat zij inderdaad niet het recht hadden zich op 28 Februari in het huis van Van Duin op te houden en op de koop toe nog huisvredebreuk veroor zaakten, veroordeelde de rechter Mr. v. d. Wall Bake de vlotte verhuizers allen tot een geldboete van 10.of 6 dagen. Vraagt inlichtingen bij Specialisten op Verwarmingsgebied Alkmaar Geest S Tel. 4727 Bergen Ruïnelaan II Tel. 2466, 2637, 2638, b.g.g. 2718 Het is Woensdag 26 April vijftig jaar geleden, dat Roelof Martinus Joinking en Trijntje Volkers elkaar Voor de ambtenaar van de Burgerlijke Stand eeuwig trouw beloofden en deze gelofte met een stevige handdruk bezegelden. Daarom is het nu volgende week feest aan de Tienewal op nummer 50. Het huwelijk heeft menigmaal aan een zijden draad gehan gen, want de heer Joinking, die on danks zijn 74 jaren een ijzersterke in druk maakt, heeft als marinier ettelijke hachelijke avonturen in de Oost beleefd en soms scheelde het maar weinig of hij zou nimmer bij zijn vrouw teruggekomen zijn. Driemaal gewond. „Ach, wat doet dat er nu toe," is zijn HET GOUDEN BRUIDSPAAR. De lieer en me vrouw Joinking zijn Woensdag 26 April vijftig jaar getrouwd. De bruidegom is getooid met onderschei dingen uit zijn loopbaan als marinier. antwoord als we hem vragen naar nadere bijzonderheden over de expedities, die hem dwars door de roggebrood" is de eindconclusie van de Archipel hebben gevoerd. „Het is zo bruidegom. lang geleden." Maar ten slotte horen wij Op de man af. dan toch, dat marinier Joinking drie- De heer Joinking is iemand, die zegt maal gewond werd in schermutselingen wat een ander denkt. Hij is recht-uit, met de inlanders. Op Nieuw-Guinea op de man af en deze impulsiviteit trof een pijl hem vlak, onder het hart kostte hem in de oorlog bijna het leven, en het was zijn geluk, dat de punt niet Iedere dag hielp hij 'n boer bij het af- vergiftigd was. „Anders had Magere leveren van melk aan particulieren, tot liein me te pakken gehad," glimlacht een Duits soldaat hem dit op een kwa de bruidegom, „maar de Papoea, die de de dag wilde verbieden. Het oude mari- pijl afschoot vertelt het niet meer na." niershart ging weer kloppen en met een T ijzeren vuist greep Joinking de indrin- In Pnok Tjahoe op Borneo drong een in zijn k en wierp -hem de kogel in zyn linkerbeen en nauwelijks straat Qp Slechts de interventie van de was hij hersteld .of hij verhuisde weer b de Duitser haastte vertellen. naar het hospitaal, nu met een steek- da). ie ouwe k wa redde hem het wond in zijn rug. Na achttien jaar bij leven de mariniers te hebbèn gediend werd We zouden verder kunnen gaan met korporaal Joinking afgekeurd en met'n het geyen van voorvallen> want weik pensioentje naar huis gestuurd. Aan t verkaai }s j-y^er dan de levensgeschie- gedwongen gescheiden zijn was een denis van twee mensen) die hun in eind gekomen. Jarenlang werkte het 1£)00 dane belofte ZQ zijn nagekomen? echtpaar Joinking als portier-congierge Het leed js hen nUt gespaard gebieven, bij een Haarlemce firma, die in haar ge- maar het heeft dit menSenpaar niet ver- tu.gschrift gewaagt van het plichtsge- n te ontm0edigen. Integendeel, voel en de onkreukbare eerlijkheid, Het sterkte hen op hun verdere wande- waarmede beiden hun taak vervulden. Ung over het vaak rotsige levenspad. En Nadien was de heer Joinking in dienst nu is een mijlpaal bereikt. Een gouden bij de conservenfabriek Verburg te Lan- feest, dat vijtfig jaren van een goed hu- gedijk en vervolgens werd hij machi- welijk afsluit en waarachter naar we nist bij de polder Het Hoekje, eemwnie hopen een gelukkige levensavond ligt Callantsoog. „En nu ben ik renienier op te wachten. Gisteravond omstreeks zeven uur stopte in de Langestraat een auto, waarin een echtpaar uit Oudorp met een twaalfjarige zoon zaten. De jongen opende het voorportier om uit te stap pen. De moeder, die achterin zat, greep bij het verlaten van de auto met haar hand in de sponning van het voorpor tier, dat juist op dat ogenblik door de jongen werd dichtgeworpen. Hierdoor werd de middelvinger van de rechter hand van de vrouw bijna geheel afge- kneld. Zij is door de politie naar het Centraal Ziekenhuis overgebracht, waar de vingertop rawest worden geampu teerd. Later is het slachtoffer naar haar woning in Oudorp vervoerd. Voor het te Amsterdam gehouden examen door de Vereniging van Ne derlandse Organisten slaagde voor kerkorganist onze stadgenoot de heer H. van Westrienen, organist van de Kapelkerk, alhier. De twee jeugdige personeelsleden G. D. en L. L., wonende te Heiloo, waren sinds enige tijd werkzaam op de afde ling vervaardiging van schuurpapier van de firma O. De firma had het voornemen schuurlinnen te gaan fabri ceren en had daarvoor enige rollen ka toen ingekocht. De jongens hadden zon der na te denken hiervan 20 meter af geknipt, kennelijk met de bedoeling hiervan beddeslopen te laten maken. Dit kon de directie natuurlijk niet goedkeuren en G. D. verdachte L. L. lag thuis ziek te bed moest gister middag^ de politierechter M. v. d. Wall Bake te Alkmaar uitleggen, hoe zij tot de daad waren gekomen. Aan gezien de verdachten blijkbaar niet hebben doorzien, wat zij gedaan had den, veroordeelde de rechter beide jeugdige dieven tot ƒ20.boete of 12 dagen met 2 maanden voorwaardelijke gevangenisstraf om nieuwe misdrijven te kop in te drukken. MELK IS GOED VOOR ELK. De heer D. te Bergen heeft lange tijd melk gedronken zonder hiervoor aan de bediende van de melkslijter de wed. R. te betalen. Toen op een dag zijn dochter twee liter melk wilde afreke nen en een briefje van tien overhan digde, hield de bediende het 'terug te betalen bedrag achter, waardoor dan de achtei'stallige schuld opgeheven zou zijn. Hierover was D. zo opgewonden, dat hij op hoge benen naar de winkel van zijn melkleverancier liep en op heldering hierover verzocht. Zijn woe de liep zo hoog, dat hij in zijn zenuwen een ruit van dit perceel insloeg. D. viel toen in handen van de Bergense politie en daarom werd de zaak gister middag voor de politierechter te Alk maar verder uitgezocht. Daar de hoofd getuige ontbrak moest de zaak aange houden worden tot 15 Mei. GEEN ZUSTERLIEFDE. Mej. P. de Boorder had nog een be drag aan loon te goed van ƒ53.02, *-oor diensten verricht in het Centraal Zie kenhuis. De afdeling boekhouding stuurde een postwissel naar haar huis. Deze bleek zij echter nooit ontvangen te hebben. In verband met het feit, dat zij uitstedig was op het moment, dat de postwissel door de brievenbus viel, heeft haar jongere zusje het aan zienlijke bedrag geïnd. Om de beschik king over deze geldsom te krijgen moest zij de aan haar zuster gerichte post wissel met haar handtekening bekrach tigen en dat betekende valsheid in ge schrifte. Het meisje stond voor deze min of meer geraffineerde streek gis termiddag terecht voor de politierech ter, die haar veroordeelde tot ƒ40. boete of 16 dagen. VLUG MET DE VUIST De heren De Boer en J. H. uit Bergen werkten al enige tijd samen bij de Hei demaatschappij. Maar tot genoegen van beiden scheen dat niet altijd te geschie den. Te Harenkarspel reed de heer De Boer zijn collega met een kruiwagen tegen de hiel, waarop deze zich woe dend omdraaide en De Boer eens flink op zijn neus timmerde. Voor dit hand-* tastelijke optreden stond H. gistermid dag voor de politierechter mr. vd Wall Bake, te Alkmaar terecht. Verdachte was al eens eerder wegens mishande ling veroordeeld en zelfs voorwaarde lijk in vrijheid gesteld. De officier, mr. Meischke, vond hiervoor dan ook al leen een straf van 14 dagen, in de ge vangenis door te brengen, op haar plaats. De rechter wijzigde de straf nog in f 35 boete of 14 dagen en 2 maanden voor waardelijk met een proeftijd van 2 jaar. Zaterdagmiddag zette een dame haar rijwiel voor de winkel van de firma Sunders in het Fnidsen. Toen zij enige tijd later de zaak verliet, bleek dat haar fiets een zo goed als nieuwe „Batavus" verdwenen was. Aan de overzijde van de straat stond een rijwiel van het merk „Roem van Lisse". Dit rijwiel is niet afge haald, zodat men vermoedt dat een verwisseling heeft plaats gehad. Zij, die een verkeerd rijwiel heeft mede genomen, wordt verzocht zich te wil len melden aan het Bureau van Po litie. De tentoonstelling is door 3391 be talende bezoekers bezocht. De heer N. J. Speur heeft met een toepasse lijk woord de vele prijzen uitgereikt Pirn, Pam en Pom op avontuur in Luilekkerland 49. Pim, Pam en Pom hebben lang zamerhand zóveel gesnoept, dat hun buikjes vol zijn- Er kan werkelijk niets meer bij. Pim zit stilletjes op een zoute drop te kieskauwen en Pam likt zijn bek af om de laatste resten van een pepermuntstok te laten ver dwijnen. „Nee, ik heb helemaal geen trek meer" zucht Pim. „M'n keel is helemaal droog van al dat gesnoep en ik heb zo'n dorst! Dat komt zeker van al die zoute droppen". „Oh, praat me niet over dorst", roept Pom, en Pam knikt alleen maar. „Ik zou alles over hebben voor één slokje water", zegt Pom weer. „En ik!" roepen de beide anderen. „Kom, laten we eens gaan zoeken", stelt Pim voor en de drie hondjes gaan op weg. En.... ze ont dekken ook wat! van hier en gunter XXH nEUZER DAGE hadde we 't over t land, zooas dat achteruit gaat deer houdt ommers die meneer Clve- ringa nagal puur lezings overdia man is puur teugen de kunstmis- haal je d'rs in je 'erinnering teru^ zoid-ie, de smaak van de appels en de pere voor ze bespóte wiere en denk 'rs an de smaak van de spinazie toe d'r nag gien mis cp 't land gong as koe misniks van die salpeter en dia kali en die stikstof, niks van al die rommel, maar slib en koeiestr... met permissie. Nou jage ze 't de grond uitmaar de produkte worre hoe langer hoe beroerderneem 'n mangelwortel van vroeger, alles even gaaf, gien krom end er an, je konne d'r lampions voor Sunte Maarten in uit- hclle en kom nou 'rs: alles krom en even lammenadig. Zien de modder van 't land 'rs an, hier mooi krummelig weer 't goed bemest is, deer alles even hard en strak aster kunstmis op is.... Koik 'n koe 'rs nei, stuur 'm de woid maar d'rs in en je wete netuurlik weer-ie graze gaat6 man, ze luchte 'tas ze op 'n skraal stik land loupe den luchte ze 't betere land dat 'r naast loit en de beiste zwumme deur de sloot om deur te kommen Nou is iederien 't met meneer Cleve- ringa niet iens, en dat zei meskien wel goed weze ok, maar ik lees nou net dat 't Centraal instituut voor land bouwkundig onderzoek in samenwer king met de Roikslandbouwvoorlich- tingsdienst in 't kort 'n grond-onder- zoek instelle wul bei duizende boere. Ze wulle gegevens verzamele over de grondwaterstand, 't humusgehalte, de bemestingstoestand, de grondsoort en nag meer van dat. Ze wulle de kwali teit van de groente bekoike en konste- teere hoe de grasmat is. Dat moet nou allegaar wel in verband met de groei ende bevolking en de behoefte an kul- tuurgrondWe gane in ieder ge val de goeie kant uit en ik weet wel wie d'r lachtDat is meneer Cle- veringa, ze geve me gien geloik, zel-ie wel denke, maar ze doene wat noödig isEn dat is houfdzaak. SOIMEN. Huisvrouwen Eindelijk de dagelijkse hulp die U reeds lang miste! een hulp, welke niet alleen geen geld kost, maar U geld bespaart! Kortom een apparaat, hetwelk U, eenmaal gebruikt, niet meer kunt missen! U conserveert uw weck- glas in 20 seconden. Koopt het nog heden of vraagt gratis demonstratie bü v.h. J. METZ Nieuwesloot 95. Tel. 3254 Alkmaar In de jaarvergadering van De Hal ter werden de heren Hein Jonker Sr. een A. Wassink gecomplimenteerd wegens hun gouden en zilveren jubi leum als Halterlid. De heer Keurslag werd als voorzitter herkozen. Mej. L. Stek werd als tweede secretaresse be noemd. Alle aftredende bestuursleden werden herkozen. Tot vertegenwoor digster van de dames werd mevr. Stenneberg-De Waal benoemd. Zater dag en Zondag worden er verenigings wedstrijden gehouden. De burgemeester van Alkmaar brengt ter algemene kennis, dat de stemming ter verkiezing van de leden van de Provinciale Staten van Noord- Holland zal plaats hebben op Woens dag 26 April a.s., van des voormid dags acht tot des namiddags vijf uur. Art. 128 van het Wetboek van Strafrecht luidt: „Hij die zich opzet telijk voor een ander uitgevende, aan een krachtens wettelijk voorschrift uitgeschreven verkiezing deelneemt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste één jaar." Art. 150a der kieswet luidt: „HjJ die bij een verkiezing als gemachtig de stemt voor een persoon, wetende dat deze overleden is, wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste één maand of geldboete van ten hoogste 1000.—". Krachtens art. 72, 2e lid der kies wet is ieder, die volgens de kiezers lijst bevoegd is tot de keuze mede te werken, verplicht zich binnen de voor de stemming bepaalde tijd ter uitoefe ning van zijn kiesrecht aan te mel den bij het stembureau van het voor stemdistrict. Alkmaar, 17 April 1950. De burgemeester voornoemd^ WYTEMA.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 2