Goede export-vooruitzichten in het bloembollenvak VETPUISTJES DÉBRAUNE Eerste uitvallers in Tulpen Rallye KTV/TillU M tót a£&óZinó waa/ut. Oog gericht op de Minister van Landbouw Onrustig, gejaagd? Egmond a.d. Hoef Mej. M. van Baar gedecoreerd Russen houden weer auto's aan Hij kreeg berouw De Bangert binnenkort in bloei De Vogezen-rouie schoongeveegd Heilo acht adviezen voor de moderne man Vervolg Stadsnieuws LAATSTE NIEUWS Federale troepen landen op Celebes f2.- /oer UUrfletfrcuujt Uw u itUcelcer. HUWELIJK Marktberichten Het Radioprogramma Bij de opening van de tweehonderd negende vergadering van de Algemene vereniging van Bloembollencultuur, die gisteren in het Concertgebouw te Haarlem werd gehouden, zeide de voorzitter, jhr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden, dat de vooruit zichten voor de export van de artike len ongetwijfeld gunstig mogen wor den genoemd. Ook de kwekers, die zich in de laatste' jaren nauwelijks een zeer sober bestaan hebben weten te verschaffen, lijkt de toekomst iets beter te worden. Het bloembollenvak ziet thans met grote belangstelling uit naar de Jse- slisslng van de minister van Land bouw over het al of niet voortbestaan der bedrijfsmaatregelen. De spreker wees er op, dat niet alleen de even wichtiger ontwikkeling van productie en afzet de terugkeer naar normaler toestanden mogelijk maakt, doch dat ook de economische unie met Belgie en Luxemburg ons waarschijnlijk voor de noodzakelijkheid daarvan zal plaat sen. Het is zeer goed mogelijk, dat de Benelux ingrijpende veranderingen Mijnhardt's Zenuwtabletten sterken en kalmeren Uw zenuwen. De Egmondermeer in vlaggentooi, een met guirlandes en bloemen ver sierd vertrek, een komen en gaan van feliciterenden, een overlading van ca- deauxdit alles ter ere van mej. M. van Baar, die 15 April een zeld zaam voorkomend jubileum vierde, waarvan enige dagen geleden in ons blad reeds melding is gemaakt. De jubilaresse had er die dag al zo veel zien komen en gaan, dat de bin nenkomst van burgemeester M. Niele haar in het geheel niet vreemd voor kwam. Doch toen deze, alvorens het woord te nemen, zich ging omhangen met de ambtsketen viel er een stilte in het kleine vertrek, als voorvoelde allen dat er iets bijzonders op komst was. Na het uitspreken van de gebrui- keijke gelukwensen, werd het stiller, toen de burgemeester mededeelde, dat hij hier stond namens Hare Majesteit de Koningin.. Aan het slot van zijn toe spraak las de burgemeester plechtig voor: „Bij Koninklijk besluit van 27 Maart 1950, No. 40 behaagde het Hare Majesteit de Koningin der Nederlan den de ere-medaille in zilver, verbon den aan de Orde van Oranje-Nassau toe te kennen aan mejuffitouw Mietje van Baar, geb. 4 Februari 1876 te Berk hout, wonende te Egmond-Binnen, Hoeverweg 474, wegens 60 jaren Onaf gebroken trouwe dienst. Een uittrek sel - uit voormeld besluit zal aan mej Van Baar voornoemd worden toege zonden door de Kanselier der Neder landse Orden. Namens Hare Majesteit de Koningin. De Ministers van Sociale Zaken". Daarna spelde burgemeester Niele eigenhandig de ere-medaille op de borst van de gelukkige jubilaresse. Deze onderscheiding vormde wel het hoogtepunt van de feestdag. Onderwijl stroomden de belangstel lenden maar af en aan, waaronder de heer De Sonnaville, vergezeld van zijn ehtgenote, rentmeester over het land goed van de familie Bakker, bij wie de nu in het zilver pronkende jubi laresse 60 jaar onafgebroken en trouw haar diensten heeft verricht. De heer De Sonnaville sprak de gelukkige Mietje, die hij al 24 jaar kende, op fa miliaire, joviale wijze toe. In korte trekken doorliep spreker het leven van de jubilaresse, daarbij menig voorval op olijke wijze naar voren ha lende, waarom naar hartelust gelachen werd. Hoera-gezang besloot zijn speech die de stemming van 't plechtige weer naar het genoeglijk-vrolijk-onder-ons deed overslaan. Aan de fam. Bakker de eer, dat zij deze dag voor Mietje tot een onver getelijke hebben gemaakt. Dat de jubi laresse de medaille nog lang in ere moge dragen zal wel de wens zijn van allen, die haar kennen en die haar trouwe diensten weten te waarderen. noodzakelijk zal maken o.a. op het ge bied van teeltrecht, heffingen voor algemene Vakdoeleinden, keuringen voor export enz. In deze economische unie zitten voor het bollenvak talloze problemen, die de volle aandacht die nen te hebben, ook van de autoritei ten met name van het Bedrijfschap voor Sierteeltproducten. De weg naar meer vertrouwen tussen de algemene vereniging en het bedrijfschap zal moeten worden teruggevonden. De voorzitter zeide minder optimis tisch te zijn over de financiële toe stand van de vereniging. De doorge voerde contributieverhoging heeft haar effect niet bereikt. Al het mogelijke wordt gedaan om een oplossing met de stichting „Keukenhof" te vinden over het vraagstuk van de grote inter nationale bolbloemententonstelling 1953. Vijf met schroot beladen Westber- lijnse vrachtauto's, die op weg waren naar West-Duitsland, zijn bij een con trolepost aan de Sowjetrussische zone- grens aangehouden. Ook Zaterdag zijn reeds vijf schroot vervoerende Westduitse vrachtauto's bij een Sow jetrussische controlepost aartgehou den. De Britse autoriteiten zijn nog bezig met het onderzoek- naar deze eerste aanhouding. Een 31-jarige laborant te Los Ange les, die zwaar in de schulden zat en niet meer wist, hoe hij er tilt moest komen, heeft overwogen, het vliegtuig te laten verongelukken, waarmee zijn vrouw en twee kinderen naar San Diego zouden gaan. Hij had daartoe een tijdbom vervaardigd, die een uur na de start van het toestel zou ont ploffen. Toen echter de koffer zou worden ingeladen, waarin de bom was verpakt, kon hij het niet langer uit houden en waarschuwde liet personeel, dat bezig was, de bagage der passa giers in te laden. De man is gearres teerd. Hij had verzekeringen tot een bedrag van 25.000 dollar op het leven van vrouw en kinderen afgesloten. Geen kampeerders op vrachtauto's Voor het vervoer van de kamperen de jeugd in het a.s. seizoen zullen in verband met de veiligheid en de ver antwoordelijkheid tegenover de ouders en verzorgers der minderjarigen in het algemeen geen vrachtauto's kunnen worden toegelaten. Slechts in uitzon deringsgevallen, waarin naar het oor deel van de betrokken rijksinspecteur van het verkeer tegen het bezigen van autobussen overwegende bezwaren be staan, zal het vervoer met vracht auto's kunnen geschieden. Hoewel de koude Noordenwin den nog over ons land blazen, gaat het zwellen der millioenen bloem trossen der peren- en pruimenbo men door. Nog maar enkele da gen en de Bangert en omgeving zal een deken van bloemen zjjn, want bijna alle fruitbomen belo- ygn dit jaar weer veel. De zoete kwetsen bloeien nu reeds volop en de andere soorten gaan kleur be kennen, evenals de peren. De rode bessen staan in bloei en zwarte besen en kruisbes zullen spoedig volgen. Als het weer zich goed houdt, dan zal er voor hen die van na tuurschoon houden weer veel te genieten zijn. Een tocht per fiets, auto of autobus naar deze lusthof van Noord-Holland zal niemand willen missen, doch vergeet ook nu niet uw camera mede te nemen om de mooiste plekjes op de ge voelige plaat vast te leggen. nul. Aangevoerd af 650—800, 14 DEN BURG, 17 Aprj werden 21 koeien va: schapen van 75 tot 90, 68 biggen van 4570 en 70 nuchtere kalveren van 35 —50. Niet krabben, dat beschadigt Uw huid en veroorzaakt infecties, maar betten met het beroemde huid geneesmiddel met „dieptewerking" HELDERE VLOEISTOF, GEEN GAAS GEEN PLEISTERS, GEEN VLEKKEN I De perste „slachtoffers" in de Tulpen Rallye zjjn gevallen. Van de équipes, die Zondag te Glasgow en Londen zijn gestart, kwamen vier Britse teams niet op tijd aan de controle te Le Mans. De in Den Haag gestarte ploegen, mevr. A. v. d. Heyden-Rasmevr. C. E. Farkas- Barnstijn met Dyna Panhard en de Brit ten Dodd-Cremers met Lancia lieten in Nantes verstek gaan. De Nederlanders Bals en Van Pernis met Citroen kwa men in laatstgenoemde stad te laat bin nen, maar zette desalniettemin de tocht voort. Op de Monte Carlo-route passeerden alle deelnemers op tijd de contröle te Perpignan, terwijl de Rome-starters op tijd Florence en Genua bereikten. Het Italiaanse echtpaar Bossetio met Alfa- Romeo, dat vanuit Monte Carlo ver trekken was, had waarschijnlijk door een aanrijding schade opgelopen aan Damclub Heiloo De laatste clubavond bracht weer de hieronder staande resultaten naar voren: Groep I: J. GeuzebroekP. Beu kers 11, C. AdrichemA. Dekker 2—0. Groep II: A. KroonD. Langedijk 1—1. Groep III: SlijkermanC. Lieshout 2—0, Slijkerman--V. d. Werff 1—1. In groep I resten nog twee partijen n.l. Dekker—Beukers (afgebr. in re mise stand) en S. Schurer—H. Verver. De stand onderaan in groep I is thans als volgt: C. Adrichem 18—13, P. Beukers 17—12, S. Schurer 17—11. De match tussen Tuinman en De Graaf is gelijk geëindigd. EMMABLOEMCOLLECTE Donderdag zal ook hier ter plaatse een Emmabloemcollecte worden ge houden. Wij bevelen deze collecte gaarne aan. de carrosserie. Zij vervolgden echter hun tocht. Vogezen-route berijdbaar. Dr. J. G. van Beek, de vertegenwoor diger van de R.A.C.-West te Belford, die verantwoordelijk is voor de „route der 15 bergen" tussen Belford en Ge rardmer, telefoneerde Maandagavond, dat het gehele, parcours door de sneeuwploegen was schoongeveegd. Men heeft een geul gemaakt van meer dan vier meter breedte, zodat de Wa gens elkaar zouden kunnen passeren, met uitzondering van enkele korte stukken, die slechts iets meer dan twee meter van het wegdek open laten. De gehele route is echter uitstekend te berijden. Wen U zelf aan, steeds systematisch te scheten. Begin b.v. met het gedeelte onder de kin (l), daarna de wang links (2) en rechts (j) en tenslotte de kin (4) en bovenlip (5). Morgenavond het volgende advies. NRÉ PHILIPS' VERKOOP-MAATSCHAPPIJ VOOR NEDERLAND ÊlNDHOVÉfT Kamerlid Van de Wetering sprak voor de C.H.-Unie Voor een aandachtig gehoor heeft de heer F. H. v. d. Wetering, lid der Twee de Kamer voor de Chr. Hist. Unie, gis teravond in gebouw Waakt en Bidt een rede gehouden, waarin hij verschillende politieke vraagstukken van deze tijd naar voren bracht. Wij christelijk historischen, aldus spr., hebben ons bij al deze vraagstukken te laten leiden door, de beginselen, ge grondvest in de Heilige Schrift. Spreker had veel waardering voor hetgeen na de bevrijding door onze regering, is gedaan. Bezwaar maakte hij echter tegen het feit, dat één bepaalde partij dit bereikte voor zich gaat op eisen. De heer v. d. Wetering zag de demo cratie niet veilig bij de socialisten. In verband hiermede herinnerde spreker aan een uitspraak van Spaak bij de Belgisch Koningskwestie. Met dankbaar heid hebben we het Marshall-plan aan vaard. Hoe zal het echter in 1953 gaan als ons land deze hulp zal moeten ont beren? Het spook der werkloosheid meldt zich aan. Waar moeten straks al onze mannen arbeid vinden bij een steeds toenemende bevolkingsaanwas? Zal straks het Industrialisatieplan van minister v. d. Brink uitkomst brengen? Voor jonge mensen met idealen zag spr. mogelijkheden in het buitenland, b.v. Zuid-Amerika. Sprekende over het huidige belasting systeem merkte de heer v. d. Wetering op, dat de regering het ons uitermate moeilijk maakt om te sparen. Spr. wees vervolgens op- de gevaren bij te vér gaande overheidsbemoeiingen in het continubedrijf als b.v. de Hoogovens. Groen van Prinsterer was reeds een verdediger van de vrijheid. Wij zullen in zijn geest moeten voortwerken. Door tewerkstelling in continubedrijven zal het gezinsleven in vele gevallen worden geschaad. De heer v. d. Wetering stond uitvoerig stil bij de betekenis van de Prov. Statenverkiezing, duidelijk ma kende welke de werkzaamheden van het Prov. bestuur, van de leden van de Eerste Kamer der Staten Generaal en van de Gedeputeerde Staten zijn. Spreker wekte de aanwezigen op de verkiezingsactie niet met holle leuzen te voeren, doch getuigen te zijn van Christus Koning. Het belangrijkste is fïiet hoeveel chr. historische Statenle den we hebben,- doch of ons positief getuigenis wordt gehoord. .Wij als chr. historischen hebben in deze tijd vast te houden aan het woord van God, ook tegen het cummunisme en opkomend rooms katholicisme. Wij chr. historischen, aldus spreker, zullen bewogen moeten zijn met ons volk, zoals Christus dit was toen Hij de schare zag Solexrijwielclub opgericht Vrijdagavond werd, op veler ver zoek, een bijeenkomst gehouden, met het doel te komen tot het oprichten van een Solexrijwielclub. Deze avond, die door de heer G. Wessels, vertegen woordiger van de fa. Moejes, afd. So lex, werd geopend, bleek een bijeen komst van vrienden die een zelfde doel na streven. Na enkele bespre kingen werd bij acclamatie een voor lopig' bestuur benoemd. Hierin wer den gekozen de heren P. J. van Dalen, voorzitter en V. J. Mulder, secretaris. Het penningmeesterschap werd toever trouwd aan mevr. Rempt. Als voorlopige naam werd gekozen „Alkmaarse Solex Club". De eerstvolgende bijeenkomst zal begin Mei worden gehouden. Zo mo gelijk zal vóór die datum nog een gezelschapsrit worden georganiseerd, waaraan alle Rijwiel Solex-rijders (sters) kunnen meedoen. Jongetje overreden Gistermiddag pl.m. 3 uur is op de Bierkade het vijfjarige jongetje Jan van Vegten uit de De Ruyterstraat, door een personenauto overreden. De jon gen weifelde bij het oversteken van de weg en werd toen door de zeer kalm rijdende auto gegrepen. De chauffeur remde sterk en hierdoor bleef het linker voorwiel op het rech ter bovenbeen van de jongen staan. Nadat dr. Jb. Maats eerste hulp had verleend, is het kind naar het St. Eli sabeth Ziekenhuis overgebracht. Hier bleek dat het rechter bovenbeen ge broken was. De jongen was met een ouder broer tje de stad in gegaan om boodschappen te doen, maar had dit op zeker mo ment verlaten en was eigen wegen gaan volgen. Spaans Ballet José Greco José Greco en zijn beroemd ballet brengt Zaterdag a.s. in het Gulden Vlies een avond van goede danskunst. De Spaanse dans is een aristocratische volkskunst, traditioneel sterk gebonden maar beschikkend over een rijk arse naal van dansen met een mengeling van Moorse-, Arabische-, Iberische-, Zuid-Amerikaanse en Zigeuner elemen ten. Met een veelheid van muzikale motieven een pracht van costumes en een wonderbaarlijke techniek. Bij zijn eerste optreden in ons land, in het ge bouw van K. en W. te Den Haag, be haalde José een groot succes. Onge twijfeld zal ook Alkmaar grote belang stelling voor dit beroemde ballet tonen. Sehoolhandbalwedstrijden Begunstigd door zeer mooi weer werden ook dit jaar weer de schoolhandbalwed- strijden gespeeld. Opvallend goed kwamen de Kweekschool en de Middelbar® Meis jesschool uit Bergen voor de dag. Deze finale zal dan ook zeer spannend worden, Jammer, dat enkele meisjes hun ploeg in de steek lieten, waardoor zelfs een team reglementair moest worden uitgeschakeld. Handbal meisjes V.O. Afdeling I: Kweekschool IGymnasium I 70; Ulo Alkmaar IUlo Heiloo 40; MMS I HBS I 50. 2e ronde: Ulo Bergen I— Kweekschool I 26; MMS IUlo Alkmaar I 4—0 Afdeling II: Kweekschool IIUlo Alk maar II 1—3; MMS II—HBS II 5—0 (re glementair); Ulo Bergen IIUlo Heiloo II 24; Gymnasiym IIUlo Juliana I 31. 2e ronde: Ulo Alkmaar II—MMS II 1—2 (n.s.); Ulo Heiloo IIGymnasium II 64, Opbrengst1 collecte Leger des Heils De opbrengst van de hier ter stede gehouden collecte „In Veilige Hóede" uitgaande en ten bate van het Le ger des Heils, stichter William Booth, bedraagt de collecte f 1257.38. UIT HET ZAKENLEVEN In het Handelsregister stonden de volgende nieuwe inschijvingen: Salon „Sareyko", Alk maar, Spoorstraat 36. Herenkappersbedrijf. Eigenaar: O. R. Sareyko. J. J. Louter, Alkmaar, Zocherstraat 25. Schoenherstellersbe- drijf. Ongecorrigeerd) Op een tweetal punten in de om geving van Makasaar zijn hedenmor gen federale Indonesische troepen aan land gegaan. In Djakarta is bekend gemaakt, dat het hier nog slechts vooruitgeschoven posten betreft. In de komende dagen zouden landingen op grote schaal w orden georganiseerd ai| onderdeel van de actie tegen de opstan delingen, die Makassar hebben bezet - v V-VV'; 4- DOOR MARY BURCHELL 40 „Adieu", zei de oude dame, over haar bril kijkend. „Kom me nog maar eens bezoeken". Hetgeen haar manier was van sympathie betuigen. „Graag", beloofde Teresa glim lachend. Juffrouw Sophia geleidde haar naar de deur en met gedempte stem zei ze: „Ik möèt me over moeder veront schuldigen. Ik kén niet geloven „O, doet u dat niet juffrouw, Clark. Het hoeft werkelijk niet. Ik mag uw moeder graag en ik zou niet weten, waarom oude mensen niet wat plei- zier mochten hebben met de beleve nissen van anderen", zei Teresa ern stig, „Wat heeft het voor zin, te zit ten en de wereld aan j» te zien voor bijtrekken, als je daar niet eens com mentaar op zou mogen leveren". Juffrouw Sophia glimlachte preuts. „Erg vriendelijk zoiets te zeg gen", zei ze, terwijl ze met een lichte neiging Teresa uitliet. Toen ze terug kwam, vertelde ze haar zuster dat het nichtje van mevrouw Vaylon al de eigenschappen had van een echte dame, Teresa, er zich niet van bewust dat ze bli.ik had gegeven een dame te zijn, ging de straat verder in naar de ver achte Rogers en Dayborn, de grootste winke] in Malever, die zelfs de pre tentie had een „warenhuis" te zijn. Hier, zelfs in de meer verfijnde at mosfeer van de handwerk-afdellng, benaderde geen der winkeljuffrouwen de grote stijl der dames Clark. Het was inderdaad een vrijpostige en vrolijke, jonge vrouw, die enigszins plichtma tig Teresa te woord stond. „Dit zijn de kleuren rood, die wij hebben", zei ze een bak voor Teresa neersmakkend. Toen, volslagen onver schillig of Teresa al of niet vond wat ze zocht, hervatte ze het belangwek kende gesprek met een collega, dat ze blijkbaar voerde voor de klant was binnen gekomen. Teresa bekeek de kluwens wol, op de achtergrond bege leid door: „en toen zeg ik tegen hem" en „dat maak je mij niet wijs, zeg ik". „Ik geloof dat de tinten die ik nodig heb, er niet bij zijn", zei Teresa einde lijk beslist. „Is dit alles wat u heeft?" „Ja, dat is alles". Het meisje nam met tegenzin weer notitie van de aan wezigheid van de klant. „Maar dat daar is een mooie heldere kleur; neemt juf frouw Murchlson die niet altijd? Het is toch voor juffrouw Murchison van De Torens?" „Nee", zei Teresa duidelijk, „het is voor mevrouw Vaylon". „O, het spijt me. Ik dacht dat ik u herkende. U lijkt op het meisje, dat al tijd boodschappen voor juffrouw Mur chison doet. Voor mevrouw Vaylon zegt u? Wacht u een ogenblik, ik "zal even kijken wat we bij de nieuwe voorraad hebben, die vanmorgen geko men is. Die is nog niet uitgepakt, maar Ze dook prevelend onder de toon bank, terwijl Teresa met grimmig ple zier overwoog, dat de dames Clark zich liever levend hadden laten verbranden, dan over een klant te spreken als „het meisj» dat altijd boodschappen voor juffrouw Murchison doet". „Ja, hier zijn een paar tinten rood" het meisje kwam weer te voorschijn met een bruin papieren pak, dat ze opende om Teresa de 'inhoud te tonen. Maar nu schonk ze haar klant wat meer aandacht. „Er zal bij u vandaag heel wat te doen zijn", zei ze vriendelijk. Teresa die toch geen snob was, verstijfde door deze kameraadschappelijke ondervra ging. Toen bedacht ze, dat oordelend naar haar baret en regenjas, het meisje haar voor een dienstbode van de Vay- lons had aangezien, „Ik bedoel door die verloving, ziet u", vervolgde de geenszins uit het veld geslagen winkeljuffrouw, die Teresa's zwijgen als een kort misverstand be schouwde. „Ze zeggen dat ze heel knap en ontzettend chic moet zijn". „Werkelijk?" Teresa's nieuwsgierig heid nam de overhand. „Wie heeft u dat verteld?" (Wordt vervolgd) Gevaarlijk is de menigte, als zij gewetenloze leiders heeft. Euripides) ALKMAAR, 17 April. - Andijvie 43-54» spinazie 13—36; rabarber 8IS; rasps telen 9,50-11,50; rode kool 19,50-45,80; prei 50| uien; I 60-62; bielen 5,90-7,20; witlof; I 35—42 en II 20—32; bloemkool; IA 85—90» I 52-68 en II 28-43; worteltjes 17,50- 23,40; radijs 6—15; selderie 6—11,50; sell# 5-13,50; sla: I 17-22 en II 12-15j sjalotten 42,50-50,50. NOORDER MARKTBOND, 18 April 46000 kg rode kool 50.1058.50; 1700 kg bieten I 5.60, H 3.50; 28.000 kg witlof I 4450, I B 4045, II 35 —43, III 28—35. LANGEND. GROENTEN-OENTR. 18 April 12000 kg bieten 6. 14000 kg rode kool 4654.60; 11000 kg witlof I 3843, II 2936. W ARMENHUIZEN, 18 April 1950. 11.000 kg rode kool 52,4056 880 kg wit lof I 38—42; H 28—33 700 kg rabarber 18. Purmerender Markt PURMEREND, 18 April. De aan voer bedroeg hedenmorgen pl.m. 1200 runderen. De handel in melkvee was zeer stug, de prijzen bleven vrij vast. Er was een groot aanbod van gelde- koeien, die zeer stug van de hand gin gen. De handel in vette koeien was zeer stil. De vraagprijzen waren hoog. In nuchtere kalveren voor de slacht werd drukke handel gedreven; fokkalve- ren waren druk gevraagd en prijshou dend. De handel in wolvee was stug. Vette schapen waren lager in prijs. Van stelletjes was er groot aanbod. Handel zeer stug. Hetzelfde geldt voor de handel in vette varkens; de prijzen daalden van f 1,60 tot f 1,52 per kg. Ook de biggen werden weer moeilijk om gezet. VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. 6.20 Sportpraatje. 6.30 Gedeelten uit opera's. 7.15. Actualiteiten. 7.25 Dit is leven. 7.40 De viool-sonates van Bach. 8.15 Beethoven-cyclus door Concertgebouw orkest. 10.30 Actualiteiten. 10.40 Bewaar het u toevertrouwde pand. 11.15 Kamermuziek. HILVERSUM II, 297 m. - Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. 6.15 Tom Erich. 6.30 Strijdkrachten. 7.00 Het klokje van zeven uur. 7.05 Mannen-vierschaar. 7.15 Hammond orgel. 7.30 „Paris vous Parle". 7.35 Zang sterren. 8.15 Bonte Dinsdag'avondtrein. 9.30 Einar Björeboe en zijn ensemble. 9.45 Buit- tenlands overzicht. 10.00 Harmonetto. 10.30 Aldo Ciccolino, piano. 11.15 Avondconcert. VOOR WOENSDAG HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. 8.15 Muziek bij het werk. 9.00 Ochtendbezoek. 9.35 Richard Wagner concert. 10.30 Morgendienst. 11.00 Louis Cahuzac. 11.10 De Speeldoos. 12.00 Dat wil ik nog eens horen. 12.33 Orgelcon cert. 1.15 Zingende wereld. 1.45 Sans Souci. 2.30 Zangrecital. 3.00 Radio Philharmonisch- orkest. 3.55 Piano-duo. 4.15 Voor onze meis jes en jongens. 5.30 Klavarskribo Accordeon club. 5.45 Regeringsuitzending. 6.00 Onze Nederlandse kor/n en korpsen. 6.30 Wie is de ware wijze? 7.15 Onder de NCRV-leeslamp. 7.30 Sportcommentaar. 7.40 Vandaag. 8.05 Familie-competitie. 8.15 Orgelconcert. 8.45 Tien jaren. 9.05 Solisten-parade. 9.45 Aan sluiting met de „Salie du Palis Communal". 10.45 Avondoverdenking. 11,15 Rustig avond klanken. 11.40 Divertimento, HILVERSUM II, 297 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. 8.18 Orgel spel. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Hongaar# Strijkkwartet. 10.00 Kinderen en mensen. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Onze keuken. 10.35 Als do stofzuiger zwijgt. 11.00 Populair Nonstop. 12.00 Accordeola, 12.38 Het Weens Radio orkest. 1.15 Omroep-orkest. 2.00 Gesproken portret. 2.15 Jeugdconcert. 3.00 Kinderkoor „De Roodborstjes". 3.20 Willem Roda. 3.50 Speel jij dit ook? v4.00 Vragen staat vrij. 4.30 De Regenboog. 5.00 Het stond in do krant. 6.30 Amusements-muziek. 6.15 Vara-varia. 6.25 Flanag'an en Allan zingen. 6.30 Strijd krachten. 7.00 Parlementair overzicht. 7.15 Benny Goodman Quartet. 7.30 Voor de jeugd muziek maken. 7.40 „Engeland 1950". 7.45 „De derde man". 8,15 Franz Léhar. 8.45 Amusementsmuziek. 9.15 Om en om. 9.45 Avond. 10.15 The Kilima Hawaiïans. 10.45 Tussen mens en nevelvlek. 11,15 Swing and sweet. 11.40 Het Melachrino-orkest. RADIO-DISTRIBUTIEDIENST LIJN III: 7.05 Peter Kreuder. 7.30 Kron. 7 40 Gymn, 7.50 Gram. 8.05 Concert 9.05 „Deuntjes". 10.00 Eng. L.P.: Orgel. 10.30 Or kest Stewart. 11.00 Dagboek. 11.15 BBC Var.- orkest. 12.00 VI. Br.: Gram. 12.32 Orkest Denayr. 1.15 Klassieke muziek. 2.00 Amuse mentsmuziek. 3.00 Eerste bedrijf „Paljas" 3.45 Pianospel. 4.00 Sympli.-concert. 4.45 Liszt. 5.00 Fr. Br.: Ber, 5.10, Gram. 6.00 Voor de soldaten. 6.30 VI. Br.: t7oor de soldaten. 7.30 Gram, 7.50 Feuilleton. 8.C0 Omroeporkest met piano. 9.00 Actualiteiten. 9,15 Ethnische mu ziek. 10.15 Kwintet Chigiana, 11.05 Verz.- programma. LIJN IV: 7.15 Gram. 7.50 „Lift up your hearts". 8.10 Concert. 9.10 Verz.progr, 10.00 Lux.; Ménage et Musique (VI. en Fr.), 11.30 Eng. H.S.: „Tudor Singers". 12.00 Orkest Temple. 12.25 „Up the Pole". 1.00 Eng. L. P.: BBC North. Orchestra. 1.45 Voor de kin deren. 2.00 Eng. H.S.: Lucas Orchestra, 3.00 Eng. L.P.: Orkest Nathan 3.30 Voor de sol daten, 3.45 „Hanswell Silver Band". 4.15 Dagboek. 4.30 BBC Midland Light Orchestra. 5.30 Dansorkest Silvester. 6.00 „Banjoliers". G.30 Verz.progr. 7.00 Fr. Br.; Operette-muziek. 7.30 Eng. L. P.; BBC Var.-orkest. 8.00 Fr. Br: Symph.-orkest met sol. 9.20 Gram. 9.40 Beromünster: Bems Mannenkoor. 10.15 „Topic for to-night". 10.20 Geraldo. 11.00 Voor dracht, 11.15 „Miniatuur Orchestra".

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 3