CITROEN mm KOSTER Stad en Omgeving OPEN HAARD De volksst Noordhollandse stieren ter keuring AGENDA WAT DE THEATERS BRENGEN Nie Plattelandsvrou Adema 21 v. d. Woudhoeve v/ederom kampioen Keuring te Alkmaar Zingend door het leven -f HET EVENEMENT In de Centrale Verwarmingstechniek Is de levens Centrale Verwarmingsketel Uniek - Stijlvol - Snlide - Lage prils - Zuinig Fa. J. SMIT Jr. Soldaten op weg naar huis D zit veilig en kómt op tijd Als U een rijdt J CINEMA AMERICAIN: HARMONIE THEATER: A. B. THEATER: VICTORIA THEATER: .V.ALKMAAR5E WASSERIJ ZATERDAG 22 APRIL 1950 Adema 21 van de Woudhoeve, N.R.S. 26781, eigendom van de gebr. Ruyter uit Wester-Blokker, die gisteren bij de Centrale Stierenkeuring te Alkmaar tot kampioen werd uitgeroepen. Den Burg; 3. BATA, eig. Coöp. Ver', v. Kunstmatige Inseminatie, Sijbekarspel. Driejarige stieren. Een goede klasse met twee beste stieren aan de kop. Vierjarige- en oudere stieren. 1. Ade ma 21 vd Woudhoeve, eig. gebr. Ruy ter, Ooster-Blokker; 2. De Bont's Con- stantijn 2, eig. Gm. Dekker, Ooster- Blokker; 3. Coba's Adema, eig. Coöp. Ver. v. Kunstmatige Inseminatie, Sij bekarspel. Vierjarige stieren. Een beste klasse, met als kopnummer Adema 21 van de Woudhoeve. Kampioen; Adema 21 van de Woud hoeve, fokker-eig. geb. Ruyter. Een beste, goed fokkende stier. Niet minder dan 21 van zijn nakomelingen namen deel aan de keuring, 10 van hen wer den geplaatst in klasse I. Adema 21 van de Woudhoeve is regelmatig gebouwd, hij heeft een fraai gesloten voorhand, een fraai kruis, een goede bovenbouw en mooie kop en horens. Hij kon iets dieper zijn. Reserve-kampioen: Adema 9 van Cruysoord, een dier met veel adel en regelmatige bouw. De kampioen en de reserve-kampioen zijn halfbroers. Beide zijn ze een zoon van de onlangs gestorven Dina Lind bergh Adema. Gisteren heeft de Provinciale Com missie tot Bevordering van de Rundvee- fokkerü in de daarvoor ingerichte Bergerhout te Alkmaar een Centrale Stierenkeuring voor Noord-Holland ge houden.. De kampioens-keuring wees uit, dat Adema 21 vd Woudhoeve, eig. gebr. Ruyter te Ooster-Blokker de bes te ingezonden stier was. Tot reserve-kampioen werd Adema 9 van Cruysoord, eig. Coöp. Vereni ging voor K. I. te Oosthuizen uitge roepen. De uitslagen in de verschillende klas sen waren: Éénjarige stieren, geboren 1 April 1949 en later: 1. Ceres van Blokland, eig. Erven C. Stapel, Hoogkarspel; 2. Regent vd Buurt, eig. R. Bakker, Ven huizen; 3. Adema 81 vd Woudhoeve, eig K. I. Vereniging, St. Maartensbrug. Eenjarige stieren, geb. 1 April 1949 en later. Een goede klasse, beter dan andere jaren. De dieren waren nog erg jong. De beide hoogst geplaatsten, twee zoons van de Friese stier Wodan, zijn dieren met toekomst. No. IA. Ceres van Blokland is een zeer fijn gelijnde stier. Éénjarige stieren, geboren 17 Fe bruari tot en met 31 Maart 1949; 1. Adema 76 vd Woudhoeve, eig. gebr. Ruyter, Ooster-Blokker; 2. Adema 4 van de Dijk, eig. wed. J. Schaper, Zwaagdijk. 3. Adema 65 vd Beuken hoeve. eig. mevr. wed. D. Ruyter, Nib- bixwoud; 4. Adema 67 vd Beukenhoe ve. eig. mevr. wed. D. Ruijter, Nibbix- woud; 5 Adema 4 van Vredelust, eig. gebr. Timmerman, Alkmaar. Eenjarige stieren, geb. 17 Febr.31 Maart 1949. Een beste klasse. De vier hoogst geklassificeerde stieren zijn - a'len zoons van Adema 21 van de Woudhoeve, die hiermee zijn waarde voor de fokkerij duidelijk demonstreer de. Éénjarige stieren, geboren van 1 Ja nuari tot en met 16 Februari: 1. Adema 69 vd. Woudhoeve, eig. J. J. Ruijter en gebr. Ruyter, resp. Berk hout en O.-Blokker; 2 Adema 75 vd Woudhoeve, eig. gebr. Ruijter, O.-Blok ker: 3. Adema D. 14, eig. A. vd Sluijs, St. Maartensvlotbrug; 4. Kronenbur- ger 19, eig P. Waal, Beemster; 5. Ade ma 72 vd Woudhoeve, eig. gebr. Ruij ter. O -Blokker. Eeniarige stieren, geb. 1 Jan.16 Febr. 1949. Een goede klasse. Ook hier waren het twee zoons van Adema 21 van de Woudhoeve, die IA en 1B ge plaatst werden. Éénjarige stieren, geboren van 1 Sentember tot en met 31 December: 1. Alcmaria 39. eig. Jb. Swaan, Schager- waard; 2. Alex 7 van Marina's Hoeve, eig L. Wardenaar, Schagen; 3. Vrijke's Cuperus, eig. K. I. Ver. Alkmaar en Omstreken, Stompetoren. Eeniarige stieren, geb. 1 Sept.31 Dec. 1948. Een vrij goede klasse, doch de minste 'an die der eenjarige stieren. Tweejarige stieren: 1. Adema 9 van Cruvsoord, eig. Coöp. Ver. v. K. I., Oosthuizen; 2. Adema 2 vd Dijk, eig. S. IJff. Krommeniedijk; 3. Tine's Adema 3. eig. fa. Dekker. Axel: 4. Adema 32. eig. N. Ruijter, Beemster; 5 Leopold van Blokland, eig. Ver. v. K. I., Texel. Tweejarige stieren. Een gewone klasse met Adema 9 van Cruysoord als kop nummer. Driejarige stieren: 1. Marie's Ade ma, eig. Coöp. Ver. v. K. I.. Uitgeest: 2. Adema D 1, eigenaar H. W. Keesom, "(Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) ZATERDAG Harmonie Theater, 7 en 9.30 uur: Ver loren grenzen (alle leeft.); Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: Greep des doods (18 jaar); CinemaAmericain, 7 en 9.30 uur: Geen groter zonde (boven 18 jaar); A.B.T., 8 uur: The last round up (14 jaar). Sted. Museum: Tentoonstelling Fede ratie Alkmaarse schilders. Grote kerk, 7 uur: Matthaus Passion. Sportpark, 4 uur: Motorraces. Gulden Vlies, 8 uur: Spaans ballet José Greco. ZONDAG Bioscopen als Zaterdag; aanvang der voorstelling om 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. (A.B.T. 2, 5 en 8 uur). Grote kerk, 14.30 uur: Matthaus Passion, Sport park, 2 uur: Draverijen. MAANDAG Bioscopen als Zaterdag: aanvang der voorstellingen 8 uur. Wapen van Heemskerk, 8 uur: Open bare bijeenkomst Partij van de Arbeid.- ZONDAGSSLUITING APOTHEKEN. Zondag 23 April zal de apotheek voor het publiek geopend zijn. In deze apo theek wordt de volgende week de nachtdienst waargenomen. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN. Zondag 23 April zullen beschikbaar zijn de huisartsen dr. Degenaar, Em- mastraat 95 (telef. 2310) en dr. Nijman, Oudegracht 283 (telef. 2384). VOOR BRANDSTOFFEN NOOR DER KADE 2 TELEFOON) LAAT'211 4141 «*4142 „SelskSp Friso" herdenkt 50-jarig bestaan Het Fries „Selskip Friso" herdenkt op Woensdag 26 en Donderdag 27 April a.s. het 50-jarig bestaan van de ver eniging. De Friese schrijver J. P Wiersma schreef voor deze gelegen heid een taferelenstuk met proloog en epiloog, dat op die beide avonden zal worden opgevoerd door eigen krach ten in ..t' Gulden Vlies". Beide avonden zijn alleen toeganke Hjk voor de leden en genodigden. Op 26 April 's middags tussen 4 en 6 uur wordt er receptie gehouden veneens in ,,'t Gulden Vlies". Trofeo Italia in Alkmaar In verband met het feit dat DAW 29 April nationale zwemwedstrijden organiseert zal van vandaag af in een der etalages van Kofa enige reclame voor deze wedstrijden worden ge maakt. Op zichzelf zou dit geen aan leiding zijn hierop de aandacht te ves tigen als de belangrijkste blikvanger niet een beroemde beker was. De „Tro feo Italia", het bewijs dat het Neder lands polo-zevental een van de sterk ste ter wereld was, wordt enige tijd in 'Alkmaar tentoongesteld. BUSCHAUFFEUR TROF GEEN SCHULD Op 8 Februari reed een Naco-bus op de hoek van de Kanaalkade en de Kaasmakersgracht tegen een personen wagen op. Deze werd door de botsing zwaar beschadigd. De buschauffeur, J. K„ werd gisterenmorgen door de kan tonrechter te Alkmaar, mr. Boeriggter vrijgesproken, omdat hij de auto, die links van de weg reed, onmogelijk had kunnen zien. Bedrijfsvoetbalcompetitie begint1 2 .Mei Het programma voor de Bedrijfs- en Zomeravondvoetbal-competitie voor de periode van 2 tot en met 12 Mei luidt: Afdeling A. Dinsdag 2 Mei: Alkm. CourantTelefonia, terrein Alkmaar; LichtbedrijvenReiniging terrein Ran- ders; Maandag 8 Mei: Povaij 1Hoge Huys terrein Alkmaar; Ringers 1 SOVA terrein Kolping Boys; Dinsdag 9 Mei: Postiljon 1Chevrolet Boys terrein Randers. Afdeling B. Dinsdag 2 Mei: APSV 2 Nagengast terrein Kolping Boys; Woensdag 3 Mei: KromMelkboeren terrein Randers; Dinsdag 9 Mei: VTVO BoysBBC 1 terrein Alkmaar; Woens dag 19 Mei: PerzifoStoel terrein Ran ders; Vrijdag 12 Mei: ConijnHuls kamp Boys terrein Randers. Afdeling C. Woensdag 3 Mei: Pos tiljon 2Centra terrein Kolping Boys; Vrijdag 5 Mei: RhodesiaPovaij 2 ter rein Randers; Maandag 8 Mei Lastina BoysBBC 2 terrein Randers; Dins dag 9 Mei: Ringers 2POA terrein Kolping Boys. Het aantal deelnemende elftallen is nog uitgebreid met de Lastina Boys, een team samengesteld uit personeel van de firma Eckman. Het komt uit in afdeling C. „Zang is het mooiste dat er is. Je vergeet er je zorgen door en het geeft je nieuwe kracht. Het is als een orgel dat je steeds bij je draagt en dat je te allen tijde kunt bespelen. Je moet er alleen voor zorgen, dat je het goed stemt", zo vertelde de heer J. N. G. Pijper. Op achttien-jarige leeftijd werd de heer Pijper opgenomen in het Aposto lisch koor. Dit was zijn eerste schrede op het pad der muziek, dat hij nu reeds een halve eeuw bewandelt en waarvan het eindpunt nog niet in 't zicht is. „Hij is een van mijn beste zangers" zeide de heer Cornelis Jon ker, toen wij hem vroegen naar de prestatie van de acht-en-zestigjarige tenor, die reeds vele jaren onder zijn leiding zingt. De heer Pijper heeft deel uitge maakt van talloze verenigingen. Zijn stem klonk in de Oratoriumvereniging, het Dubbel Mannenkwartet, „Nieuw Leven", Orpheus, het Bergens Man nenkoor en Schoorls Gemengd Koor. Hij was bij twee internationale con coursen en op tientallen plaatsen in ons land waar liefdadigheidsconcour sen werden gegeven. Vandaag zingt de heer Pijper voor de elfde maal de Mattheus Passion. Andere bekende oratoria 'waaraan hij zijn medewer king verleende zijn Josua, Paulus, Die Jahreszeiten en Die Schöpfung. Een halve eeuw zang en nog steeds een van de besten! INRICHTING GYMNASTIEKLOKAAL ST. JOSEPHSCHOOL B. en W. stellen voor het bestuur der R.K. meisjesscholen gelden uit de gemeentekas te verstrekken voor het maken en inrichting van een lokaal voor lichamelijke oefening ten behoe ve van de St. Josephschool (g.l.o.) aan de Laat. Vraagt inlichtingen bij Specialisten op Verwarmingsgebied Alkmaar Geest I Tel. 4717 Bergen Ruïnelaan II Tel. 2466, 2637, 2638, b.g.g. 2718 Met het troepenschip General C. C. Ballou (aank. 30 April te Amsterdam) keren de navolgende militairen naar het vaderland terug: Sergeant J. G. Daalhof, Nieuwpoortslaan 19, Alkmaar; soldaat A. P. Gaarthuis, Lindelaan 75, Alkmaar; soldaat le kl. W. C. Muller, Dorpsstraat 15, Noord-Scharwoude; soldaat P. Boverhoff, Bakkum, Heren weg 15; soldaat le kl. H. A. Hensens, Stetlaan 3, Limmen; sergeant S. IJbe- ma, Krabbendam bij Alkmaar. .Met de General R. L. Howze (aank. 1 Mei te Amsterdam) keren de navol gende militairen naar ons land terug: Korporaal G. Kooij, Hensbroek A 44; soldaat le kl. S. Borst, Drechterlandse- dijk U 61, Ursem. Met de Durdalk Bay (aankomst 4 Mei te Rotterdam) keren de navolgen de militairen nadr het vaderland te rug: Soldaat Th. Kuys, Westerweg 36, Bergen; korporaal P. Blokker, Dorps straat B 208, Nieuwe Niedorp; soldaat le kl. E. S. Meinsma, Middenweg 119, Midden-Beemster; korporaal G. van Os, Rijksstraatweg 167, Heiloo; soldaat le kl. P. W. van Egmond, Middenweg 38, Noord-Beemster; soldaat J. Kos, Dorps straat 271, Zuid-Scharwoude; overste J. A. W. Bor, Van Borselenlaan 14, Bergen. Met de Nelly, aankomst 6 Mei te Rot terdam) keren de navolgende militai ren naar hun woonsteden terug: Kor poraal J. J. van de Aakster, Overdie- pad 14, Alkmaar; soldaat W. A. Vlaar, Rustenburg R 16, Ursem; korporaal B. van der maat, Westerweg 145, Heiloo; sergeant C. G. Duyker, Bergerweg 1, Limmen. De lijsten van de opvarenden dezer schepen liggen ter inzage op ons kan toor. AGENT voor Alkmaar en Omstreken GARAGE BERGEN Telefoon K 2208 2456 GEEN GROTER ZONDE In Cinema Americain draait deze week een Amerikaanse film die, wat betreft het gegeven, uitsteekt boven de gemiddelde -Amerikaanse producten. Het is de geschiedenis van een kleine stad die door toevallige omstandig heden snel groeit tot een grote stad met alle voordelen, maar ook met alle gevaren. De dienst van volksgezond heid constateert een ontstellende toe name van het aantal personen dat met een gevaarlijke ziekte wordt geïnfec teerd. Het stadsbestuur houdt voor dit gevaar de ogen gesloten en weigert iedere medewerking. Het is aangrij pend te zien op welke manier de in specteur van volksgezondheid, bijge staan door een journaliste, op zijn ma nier de zaak aanpakt en ten slotte toch tot een goed resultaat komt. Het tempo in deze film is zeer hoog, typisch Amerikaans, waardoor o.i. te gemakkelijk over sommige punten wordt heengestapt. Dat neemt niet weg dat de bedoeling van dit filmwerk goed tot haar recht komt en deze waard is door een ieder gezien te worden. Dat de filmkeuring van mening is dat al leen personen boven de achttien jaar deze realistische film mogen zien, kun nen wij zeker toejuichen. VERLOREN GRENZEN Zo af en toe komt er uit Hollywood een film, die een probleem aan de orde stelt. Dat gebeurt dan met een over rompelende 'openhartigheid, die waar schijnlijk vooral de Amerikanen moet treffen, omdat zij meer dan wij met rassenkwesties en soortgelijke moei lijkheden worstelen. Zoiets eist moed. Heilige huisjes randt men niet straffe loos aan. Overigens zit er een stuk de mocratie in de mogelijkheid, om deze zaken in het centrum der belangstel ling te plaatsen en er een getuigenis over uit te spreken. Zulk een getuigenis is de film Verlo ren Grenzen. Deze houdt zich bezig met het vraagstuk van de z,g. blanke negers mensen, die ergens in een ver verleden een neger als voorvader hebben gehad, doch die zich overigens in niets onderscheiden van een ander. Het is dergelijke mensen vaak onmoge lijk een normaal bestaan op te bouwen, omdat zij door de blanken 'niet worden aanvaard en onder de negers eigenlijk niet meer thuishoren, en dus ook daar niet worden opgenomen. Kort en duidelijk wordt in deze film gesteld, dat negers en zeker blanke negers mensen zijn als de blanken en recht hebben op een behandeling als behoorlijk mens. En dat is in de V.S. een revolutionnaire daad. De wijze, waarop deze stelling wordt voorgedra gen, maakt deze rolprent tot een eerste klas kunstwerk. Van degenen, die er in meespelen, noemen we Mel Ferrer als Scott Carter, Beatrice Pearson als Marcia Carter, Richard Hylton als hun zoon Howard en Susan Douglas als Shelly, hun dochter. Verloren Grenzen is een bezoek aan de Harmonie meer dan waard. DE WRAAK VAN DE COWBOY Al is het idee van de allesveroveren- de cowboy al heel oud, populair schijnt het steeds te blijven. In de rij van Tom Mix, Roy Royers en de vele anderen, heeft ook de sympathieke Gene Autry zijn plaats veroverd. Deze Gene Autry, de zingende cow boy, speelt de hoofdrol in de rolprent The Last Rund-up, een film die in Ne derland Bedraaid wordt onder de titel „De wraak van de cowboy". De naam doet reeds denken .aan paarden, revol vers en intriges. Dit zijn niet de enige zaken die de film waard maken gezien te worden. Er zijn schitterende natuur opnamen; de phenomenale races die Gene op z'n snelle viervoeter demon streert en ook z'n zangcapaciteiten werken mede aan het succes. Het hoofdprogramma wordt vooraf gegaan door twee korte filmpjes en flitsen wereld- en Nederlands nieuws. GREEP DES DOODS Deze film speelt in Noorwegen en wel in het dorp Trollues, dat in 1942 door de Duitsers bezet is. Maar in dat dorp is onder aanvoeringvan Gunner Brogge (gespeeld door Errol Flynn) een sterke verzetsbeweging gegroeid, waaraan de gehele bevolking deel neemt, behalve de rijke fabrikant Tor- gersen. Brogge ondervindt veel steun van zün verloofde Karen Stensgard, een dochter van dokter Stensgard. Of schoon de Engelsen de Noren van wa pens voorzien, is de tijd van openlijk verzet nog niet gekomen. Er is alleen sprake van sabotagedaden. Majoor Ruch, een Engels agent, weet zich met valse papieren bij de Duitsers in te dringen, maar werkt met Gunner sa men. Als Karen wordt aangerand, doodt haar vader de aanrander en als repres- saille zal een aantal verzetslieden ge fusilleerd worden. Dit ontlokt een strijd op leven en dood, waarbij velen omkomen, maar een deel blijft werken voor de komst van de bevrijding. Hier in zullen Gunner en Karen een grote rol spelen. Het geheel geeft felle strijd te zien met diverse intriges. Het spel is zeer goed, niet alleen van Flynn, maar ook van Ann Sheridan, die zich een knap actrice toont. Verder trekken tal van zeer goede typeringen de aandacht. De hoofdfilm wordt ingeleid door een tweetal interessante journaals, waarin tal van belangrijke gebeurtenis sen de revue passeren, de wedstrijd BelgieNederland de aandacht, vraagt en waarin men ook nog voetbalopna men ziet van de wedstrijd Spanje Portugal met snel en geestdriftig spel. Het vivisectievraagstuk een wereldprobleem Dinsdag belegt de Broederschapsfe deratie, afdeling Alkmaar, in Paviljoen Kinheim een avond, waar mej. Mr. M. Stuart uit Den Haag, presidente van de Anti-Vivisectie-Stichting een rede zal houden over „Het Vivisectievraagstuk een wereldprobleem". Het onderwerp, dat zal worden be handeld, en dat door lichtbeelden zal worden verduidelijkt, raakt niet alleen het vivisectielaboratorium, doch werkt door in alle lagen der maatschappij, ot in het gezinsleven van de mens. De spreekster verzet zich niet alleen tegen vivisectie op alles wat weerloos is, toch bepleit hier naast het instellen van leerstoelen in de vivisectievrije geneeskunst hetgeen zij van het grootste belang acht voor de volksge rondheid. Men zal zich deze gelegenheid, om :ich op dit punt te oriënteren, niet la ten voorbijgaan. Elders in dit nummer vindt men nadere bijzonderheden. Geestig poppenspel voor Schola Publics Schola Publica, een vereniging die een zeer belangrijk deel van r.'k. Alk maar omvat, heeft gisteravond een ge slaagd seizoen, waarin o.m. Anton van Duinkerken en oud-minister Sassen een spreekbeurt vervulden, op niet minder succesvolle wijze besloten. Na de opening met de chr. groet en een welkom van dr. H. J. M. Hofstee gin gen in 't Gulden Vlies de poppen aan het dansen en het bleef niet bij de dans. B. Brugmans Marionettentheater had meer te bieden. Het gaf een char mante opvoering van „Don Juan" in een vrije en bovenal geestige bewer king. Smaakvolle decors, goed getroffen en keurig gecostumeerde marionetten, een uitstekende belichting en een pakkende dialoog gaven' het poppen spel een bijzondere bekoring. De avon turen van Don Juan, zijn knecht Hans Worst, de schone Amarilus, Don Pietro Philippo, de komische politiedienaren de duivel en de talrijke figuren van mindere importantie wisten het zeer talrijke publiek enige uren aangenaam te verpozen. Men heeft zich kostelijk geamuseerd om de poppen, die Bert Brugman en zijn twee assistenten op voortreffelijke wijze tot leven wisten te brengen. Dr. Hofstee dankte het drietal en sprak de hoop uit, dat Brugman zijn bezoek aan Alkmaar zou herhalen. Het applaus bewees, dat de leden van Schola Publica het hiermede volkomen eens waren. AANSCHAFFING LEERMIDDELEN ST. AGNESSCHOOL Het .bestuur der R.K. Meisjesscholen alhier verzoekt gelden voor de aan schaffen van schoolmeubelen, school boeken en leermiddelen ten behoeve van de St. Agnesschool aan de Koorn laan. Ais daar het verzoek aan. dt minister om een extra leerkrachl wordt toegestaan zal er een nieuwe klas worden ingericht. B. en W. stel len voor de gevraagde medewerking te verlenen onder restrictie dat wan neer de gevraagde extra leerkracb niet wordt toegestaan de aanvraa. verminderd zal worden. P. v. d. A„ ALKMAAR, OPENBARE BIJEENKOMST Maandag 24 April „Wapen van Heemskerk" Spr.: HERMAN VAN KUILENBURG Direct. „Het Vrije Volk". Optr. ANDRÊ CARRELL met een kleinkunstprograipma Aanvang 8 uur. Kaarten a 25 ct. „Het Vrije Volk" Koorstr. 4A en 's av. aan de zaal Subsidiëring viering bevrijdingsdag In overleg met het college hebben de Alkmaarse jeugdgemeenschap e» het Alkmaarse bevrijdingscomité een eenvoudig programma opgesteld voor de viering van de nationale feestdag ter herdenking van de bevrijding op 5 Mei a.s. De kosten zullen naar ra ming 500.bedragen en de organi satoren zullen een beroep op de be volking doen om de nodige middelen bijeen te brengen. Mochten de inkom sten tegenvallen, dan is het voor d» uitvoering van het programma wen selijk, dat de gemeente ten hoogste ƒ500.garantie verleent. B. en W, stellen voor daartoe te besluiten, aan de organisatoren kosteloos gebruik van een podium en afzettingsmateriaal toe te staan voor een jeugdcircus op het Waagplein en een en ander voor rekening der gemeente te doen plaat sen en wegnemen. Rekeningen en verantwoordingen B. en W. bieden ter goedkeuring de rekeningen en verantwoordingen aan over 1948 van de scholen der Ver, Alkmaarse Fröbelschool, van de R.K. bewaarscholen en van de Chr. Kleu terschool, resp. met een batig slot van 365.24 en nadelige saldi van 1926.52 en 991.86. B. en W. wijzen op de verschillen in de kosten per leerling, op de pos ten voor onderhoud, welke o.m. ver band houden met de eigendom dan wel het huren der schoolgebouwen, ter wijl aan de neutrale scholen weinig onderhoudskosten ten laste der Ver. kwamen. Verder bevat de rekening der R.K. bewaarscholen een uitgaaf van 2000 wegens aflossing kosten centrale verwarming der St. Theresia- school, welke niet als oorlogsschade kan worden aangemerkt. De leer- en hulpmiddelen lopen sterk uiteen en er komen grote verschillen voor in de 'gemiddeld per leerling becijferde schoolopbrengst. Overleg over een uniforme schoolgeldregeling heeft geen resultaat gehgd. De Chr. kleuterschool ontving over 1948 een particuliere bij drage. De Alkm. Fröbelschool heeft een voordelig saldo van ƒ717.76, d« R.K. en de Chr. scholen nadelige saldi van resp. 3959.45 en 492.98. Een rijdende bioscoop Gister werd onze stad bezocht' door de ARFI wonderwagen. Deze auto vertoont overal films en wordt door de Partij van de Arbeid gebruikt als reclamewagen voor de aanstaande ver kiezingen van de Prov. Staten. De wagen heeft op verschillende plaatsen in onze stad een aardig filmprogram ma vertoont. Door twee luidsprekers op het dak van de wagen wordt men verzocht op de candidaten van de P. v. d. A. te stemmen en worden ver kiezingsleuzen enz. omgeroepen. Het filmdoek van de gesloten wagen is achterin aangebracht De achterkant van de auto kan opgedraaid worden, waardoor tevens een soort zonne scherm ontstaat. De wagen werd bo vendien nog met de kop naar de zon gezet zodat de achterzijde zo donker mogelijk werd. Er werden enige teken films gedraaid en een film over win tersporten. Het beeld was wel duide lijk. Kunstavond in ,,'t Wapen van Heemskerk" Dinsdagavond 8 uur zal in 't Wapen van Heemskerk een kunstavond wor den gehouden door mej. Annemarie Kühne (dans) en de he^en Marinus v. d. Nieuwenhoff (dans en declamatie) en Jan Visser (begeleiding en piano- soli). In hoofdzaak wordt klassiek werk gebracht. Uitgevoerd worden o.a. dan sen op muziek van Beethoven, Mozart en Grieg. Soli worden gespeeld van Schubert, Granadus enz. Gedeclameerd worden o.a. sonettes van Kloos, gedichten van Henriëtte Ro land Holst enz. Winkeliers, opgepast! De politie waarschuwt winkeliers hier ter plaatse tegen duistere prac- tijken van een vrouw, die een geraf fineerde wisseltruc poogt toe te pas sen. Zij schijnt zich reeds enige ke ren hieraan te hebben schuldig ge maakt. Haar signalement is: gezet postuur, 1.65 m. lang, rond gezicht, 2 lange oorbellen met zes steentjes, brui ne mantel. Zij spreekt met e„n Vlaams accent en laat zich veel giet taxi's vervoeren. WESTERWEG TEL.2670 UITMUNTENDE WASBEHANDELING Bevolking van Bergt In uw mooie dorp is r aanslag te plegen op iet: en duizenden anderen v£ de is. De tramlijn die i jaar op rustige en beh voorzag in het verkeer de badplaats, wil men c Waarom? De Nederlandse Spo: gen: omdat er een exploi Wij geloven daaraan nie plaatselijke autoriteiten aan. En er behoefde altl kort te zijn, indien men zou geven. Bovendien he ter reeds verklaard, dat dabele lijnen mogen bli indien niet op andere wi in het vervoer kan wordt Wat zou men zeggen v, die de post- en telefoond gen aan Zee stopzette 's winters zo weinig wordt gemaakt? En wat gaat er gebeure verdwijnt? Dan zal men een nieuwe dwars door ons mooie do het natuurreservaat moete het autobusvervoer te kui ken. En tegelijkertijd zal andere autoverkeer mot verwerkt. Een weg, die zal zijn, met zijn irritert een weg die evenals in Be tricum en Heiloo, het dor de rust ernstig zal versto ontzaglijke schade, hinder verlies zal. dit te weeg b: hotels, pensions en ander wanneer ons vacantie-ord zijn aantrekkelijkheid tast. Er is nog meer! Bergen-Binnen biedt pl: zomergasten. Deze komen zee. 's Zomers trekken zij naar het strand, en tegeliji duizenden vacantiegangei maar en andere plaatsen, aan het strand willen doo Al deze mensen zijn bagage, tenten, kinder- gens, enz., enz. Allen w lijk heen en weer, om tijden thuis te zijn. Denkt bussen dit alles kunnen Weet U, dat één trammetji met twintig autobussen en auto's? Weet U, dat er de tram op één dag mee vervoerde dan de tegen\ in twee weken? Met spitsuren kan een bezighouden. Maakt U zich geen illu U aan het voorbeeld van sen, waar de tram verdw de filles aan de halteplaat mondse bussen U niets? hekjes U niets, die bij in Nederland staan om de rij te houden, in de Weer en wind? Muiderberg is door de de tram als badplaats gaan en Wijk aan Zee de badplaats geworden. Denkt ook aan Uw Haarlem en Heemstede opheffing der tram millioe het onderhoud der wege: de bussen worden stuk de tram in de bollenstreek geheven, werden er vol toegezegd. Nu kondigt de blauwe tram openlijk niet voornemt. is is met dagen en andere hoogt busmateriaal in reserve Ten slotte: Velen verl modernisering van de zich bedenken, dat bij van de tram niet alleen Iijke stoomtram verloren tegelijkertijd elke mogelijKn toekomstige verkeersbedii snelle en comfortabele electrische verbindingen keken zou zijn. Men is druk bezig m rekenen" van onze sch< rust en onze welvaart. Maar wij rekenen ook, wij brengen een factor Donderdagavond werd :n ger" een algemene ledenverg Plattelandsvrouwen gehouden schap van mevr. Glijnis—Scher zingen van het bondslied dat mevr. Bakker als bestt dankt. In de volgende verg keuze worden gedaan tussen —Wentink en mevr. Best—Groi De autotocht, die georgan Lisse kan door geringe doorgaan. Wat de Gezinsverzorging de voorzitster mede, dat heden moeten worden ove yan 9—12 Mei zullen ontwikkelingndagen worden bekende spreeksters en spre onderwerpen zullen behande Op 19 Mei zal een Gastei geven op de Volkshogeschool voor bestond onder de led« stelling. Men vertrekt per negen vanaf het Witte KerK; Uit diverse agenda's, die lezen, bleek dat de Plattela een rusthuis bezitten, wnar 26e patiënt is opgenomen. In Juni zal gezamenlijk worden georganiseerd met grachten van Amsterdam ken en Volendam. In de pauze werden de boden, beschikbaar gesteld paar Kant. Medegedeeld we de familie Hartland 40 jaa De z.g. Ronde-tafelconfe lid gelegenheid schriftelijk dienen. Het resultaat was in kwam Aafje Top nog eens ds. Leidstra or de heer beurt te laten vervullen brengen aan Levensmidd

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 2