Paus Pius XII richt zich tot monniken van de abdij van Egmond mm EXCELLENTIE Alcmaria kan in veiligheid komen >TE GROND an wij ct de béste! mVol verlengen Onze beste wensen aan ie bieden' Bergen Berger sportvereniging vergadert EXCELLENT Tentoonstelling in de St. Willibrordusstichting De werktherapie en demonstraties door patiënten Zal R. K. A. F. C. de kampioensvlag kunnen hijsen I Autotocht' voor ouden van dagen Ook Wouije Wagimans siari in Ronde van Noord-Wesi Nederland Nieuws uit De Langedijk Koninklijke waardering voor actief Veiling voorzitter De heer De Boer ridder Oranje-Nassau Herdenkingsdienst Noord-Scharwoude Aanhangwagen ging er vandoor D BRANDSTOFFEN Vervolg Stadsnieuws Opnieuw H.A.B.O.-reizen Hef 1 Mei-feest ZATERDAG 29 APRIL 1950 innen met twee 3 ontnomen aan Gasset, „De op- Spaanse schrij- vereld, die meer kennis, meer ;n dan ooit te eest rampzalige 'eest is, roerloos tweede citaat is aan de gemeen- „Want wij we- ïepsel te zamen in barensnood is i verduidelijking tialingen is op bespreekt in het c van zijn boek Hij maakt ona moderne schrij- ïtelijke en tijde- d, waar wij deel nze ruimte is de >1 groter gewor- ika, vroeger niet namen, zijn fei- waar we mee te m, de radio en en ons aanwezig van de aarde, ten aanzien van mser, rijker ge- i gezegd worden and met de tijd. >r tijdsbestekken, praehistorie is undigen spreken lortom, ons tijd- de laatste halve ;el rijker en vol- n is als het ware ipaanse schrijver, volle leven iets et zijn de vèr- i idealen, de toe- enstaak. Dit ge- dat onze wereld alige wereld, die van Paulus ten gedachtengang is Hij spreekt niet techniek en de ealen. Hij spreekt t verderf, die hij werkzaam ziet. acht van het ver- l. Maar nu heeft mogelijkheid ge- ;e verderfsmacht Dmen en de ver- i, de glorie Gods Christus nu heeft •ven een machtig schepping doen n naar de godde- t alleen de men- ;n de dieren zien Gods triomferend is het nog niet. il onder de druk ;ing hieraan met taten mogen slui- zinsnede is over- hiu's boek „Het jr". Hij schrijft: deernis met de lij reeds zo dik- lijk de ark van zo zullen de en- elijk mensen blij- p de hooggaande ve ramp", t is opnieuw uit mde brief. Hij n verzekerd, dat n, noch engelen machten, noch xjekomende din- ch diepte, noch ons zal kunnen e Gods, welke is e Heer". J'S uitstekende nauwelijks iets ze vertechniseer- n niet meer dan ïogelijkheden om 5e mens die tus- en. kan niet meer bidden. Hij kan ;n. De oude trits liefde, is volgens en twintigste uur Er is geen red- nis krijgt: Vijf en twintigste leven, klipkt het )r: Ik ben verze- epping wacht hij, sal, op dfc verlos- over de vraag, eschiedenis heen weer deze blijd- agelie. Ondanks lasset en Sartre, per rol pAUS PIUS XII heeft zich in een schrijven tot de monniken van de regale abdij van Egmond gewend. De tekst van de breve luidt: „gij AL ONZE LOF over het monas tieke kloosterleven, is niets Ons liever dan reeds gevestigde oefen scholen en zetels van deugden en leer tot verdere ontwikkeling te brengen en met allerlei middelen er toe mede te werken steeds grotere vruchten daaruit te doen voortkomen, de Kerk en de zielen ten voordeel. Aangenaam was Ons derhalve het tot ons geko men bericht, dat het aloude klooster van Egmond van de orde van St. Be- nedictus in de Nederlanden, weinige vijftallen jaren geleden opnieuw ge vestigd, als een jonge tak uit een oude stam, een verblijdende aanwas toont, zelfs in deze tijden van zo grote boos heid en omwenteling der dingen. Zo als immers de oude annalen en monu menten verkondigen is deze abdij, rond het jaar 950 door Dirk II, Graaf van Holland, ten leven gewekt, die ook, vroom en milddadig als hij was, een basiliek heeft gebouwd, toege wijd aan de daar ter plaatse begraven belijder, Sint Adelbert. Dat klooster nu is door Graaf Dirk II zelf en zijn opvolgers uitermate verrijkt en het is vooral om de verering van St. Adel bert bekend om zijn vele wonderen en om de veelvuldige bedevaarten van het volk van de gehele streek, beroemd geworden. Zelfs heeft het zulk een wijdvermaarde naam ver worven, dat het door Innocentius II, heilzamer gedachtenis, een van Onze voorgangers, in het jaar 1139 in het bezit en onder de bescherming van de H. Stoel gesteld is en begiftigd met het Privilegie der Exemptie. Juist in die tijd leefde de beroemde abt Wou ter, die het klooster hechter heeft ge grondvest, een kerk, een claustrum en bijgebouwen gebouwd, verfraaid en ingericht heeft en zijn medebroe ders tezamen gebracht heeft onder de beste kloosterregels en hun aantal vermeerderd heeft. Nadat echter in de 15e eeuw na enige verslapping en vele wederwaardigheden het kloos ter opgenomen was in de Congregatie van Bursfeld, herleefde het krachtig en gelukkiger en is het om zijn reli gieuze inslag, zijn leer en beoefening der kunsten tot een licht en beroemd heid geworden en heeft het zich ten hoogste onderscheiden om het geloof en de volharding, waarmede het in die aller-rumoerigste tijd van hervormers Paus Pi us XII de stoel van Petrus aanhankelijk bleef, alsook om de ijver en de werkdadig- heid, waarmede het de aangrenzende gebieden van het vergif der ketterij heeft gevrijwaard. Toen echter in de Nederlanden in de 16e eeuw een al lerverschrikkelijkste oorlog ontbrand de, zijn de monniken verdreven uit het klooster, dat door de woede der onverlaten is neergehaald en ver woest. Aan het begin echter van de 20e eeuw vluchtte de orde van St. Benedictus uit Frankrijk verban nen naar Holland, waar zij onder handelde over de aankoop der abdij- gronden te Egmond. Daar de zaak haar beslag niet kreeg, bouwden zij een klooster te Oosterhout in het dio cees Breda, van waaruit enigen van wege het grote aantal religieuzen, dat daar geleidelijk ondergebracht was, vertrokken, om op de plaats van de oude abdij zelf van Egmond een nieuw klooster te stichten, dat in 1947 door de Apostolische Stoel tot een conven- tuele priorij verheven is. Bij gelegen heid nu van de viering van het 10e eeuwfeest van de stichting van het klooster te Egmond, heeft het con vent van het klooster, met goedkeu ring van het Generaal Kapittel van de congregatie van Solesmes van de Orde van St. Benedictus, Ons met aandrang gevraagd, het genoemde klooster in zijn vroegere waardigheid te herstellen. WIJ DAN, overwegende de aloude roem van dit huis, vol verlangen Onze beste wensen aan te bieden in deze gelukkige omstandigheid, hebben verordend, dat deze aanvraag, ge steund door een aanbeveling van Onze eerbiedwaardige broeder, Jo annes Petrus Huibers bisschop van Haarlem, gaarne en meer dan dat, moest worden ingewilligd. Derhalve, na alles rijpelijk overwo gen te hebben, verheffen Wij, krach tens Ons apostolisch gezag door deze litterae voor eens en altijd de conven- tuele priorij van Egmond tot een zelf standige abdij, richten Wij haar op en geven Wij haar alle rechten en pri vilegies van de abdijen van de con gregatie van Solesmes van de Orde van St. Benedictus, waarvan zij deel uitmaakt, ongeacht hetgeen hier te genstrijdig is. Dit besluiten en veror denen Wij, vaststellend, dat deze lit terae onwrikbaar, rechtsgeldig en van kracht altijd zijn en blijven en haar volle en algehele uitwerking deelach tig worden en behouden, en ten volle ten gunste komen van de genoemde, aldus door Ons opgerichte abdij en haar abten en monniken, de thans aanwezige en de toekomstige, voor nu en later; en dat aldus rechtens beoor deeld en uitgelegd moet worden en dat van nu-af waardeloos en ijdel wordt, al hetgeen mogelijkerwijze ten onrechte in deze door wie ook of door welk gezag ook, hetzij wetend, hetzij onwetend, mocht worden aangetast. GEGEVEN TE ROME bjj St. Pe trus onder het Zegel van de Vissers- ring, de 14e van de maand Februari van het jaar 1950, in het elfde van ons pontificaat. PIUS XII". Met een taaie wilskracht worstelde B.S.V. op haar jaarvergadering door de 12 punten tellende agenda. In ruim vier uren tijds werd in 5 jaarverslagen afgerekend met het verleden en met 5 verkiezingen de toekomst toever trouwd aan nieuwe mannetjes. Na wijdlopige discussie werd de heer J. Onrust bereid gevonden voorlopig de voorzittershamer te hanteren. De heer J. C. v. Zoonen had bedankt. De heren W. C. F. Michels en W. G. Beeldman werden tot bestuursleden herkozen. In de elftal-commissie werden be noemd de heren Kokkes, Raams, Pesie, Kroon en Jb. Tuin. De rekening van de penningmeester sloot in ontv. en uitg. met f 2695,21 en een batig saldo van f 9.80. De begro ting voor 195051 werd na ampele discussie vastgesteld op f 3650,86 met een post onvoorzien van ruim f 118. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gedurende het tijdvak van 22 tot 29 April werden aan het Politiebureau te Bergen de navolgende voorwerpen gevonden aange geven: goudhaantje, ldnderwagenkussentje, pop met lichtblauwe kleding, dolkmes, welpenpet, portemonnaie met ritssluiting, metalen honden- handsband, huissleutel, snoer duiveniingen, blauw kinderwantje, portemonnaie met inhoud en sleutels De lijst van verloren voorwerpen over bovengenoemd tijdvak vermeldt: muntbiljet, 1 paar lichtbruine glacé handschoenen, lederen kindertasje, gouden zegelring, blauwe alpino, autoped, shawl (cyclaamkleurig), bril met hoor nen montuur en wollen hoofddoek met blauwe rand. Komen aanlopen: zwart hondje met bruine borst, zwart hondje met witte streep op de borst. Inlichtingen te bekomen aan het Groeps- bureau der Rijkspolitie, Karei de Grotelaan 17, telefoon 2444, elke werkdag tussen 10 ai 11 uur v.m. INTERESSANT TENNIS-PROGRAMMA VOOR „DE MOLENKROCHT" Morgen speelt De Molenkrocht I te Bergen legen Mozaïek I uit Amsterdam. Dit kon voor Molenkrocht wel eens één van de zwaarste en tevens één van de belangrijkste wedstrijden uit deze afdeling worden. Aanvang als ge woonlijk om plm. 10 uur. De Molenkrocht II reist naar de hoofdstad en speelt tegen Amstelkant II. Niet persé ingeschreven in het blauwe boek van de erfelijke adel. Vele bewijzen van uitmuntendheid zijn nodig geweest om een zo hoge plaats te bereiken. Vakmanschap en karakter zijn betere getuigschriften dan de beweerde rechten op een voorrangsplaats. Excellent, uitblinkend boven het mid delmatige, naar voren tredend uit de stijl loze alledaagsheid, uitmuntend door fraaie vorm en kwaliteit zijn Hoefijzermeubelen van de Tijdgeest inderdaad Bilderdijkstraat 77-85 Amsterdam W. Gistermiddag kreeg de pers gelegen heid de werkzaamheden in ogenschouw te nemen voor hetgeen er bereikt kan worden met patiënten die in de St Willibrordusstichting te Heiloo vertoe ven. Deze werkzaamheden hebben in groot verband tot een tentoonstelling geleid van werkstukken, waarbij men zich bij het aanschouwen verbaast dat het mogelijk is dat geesteszwakken zulk prachtig en nuttig werk kunnen verrichten. De bedoeling van deze tentoonstel ling is tevens de gemeenschap kennis te geven van de mogelijkheden door arbeidsopdrachten deze patiënten weer in het arbeidsproces op te nemen, do.pr voor hen geschikte arbeid te reserve ren. Deze werktherapie een uitvin ding van een Duitse arts, dr. Simon vindt overal ter wereld ingang en leidt tot stelselmatige opvoering der intelligentie. Voordat het echter zover is, is net de taak van de directie zich vertrouwd te maken met de geesteszieken en voor hen een bestaansvorm te vinden. Daar na is het de taak het publiek in ken nis te brengen met de prestaties van deze mensen. Deze rechtvaardigen an derzijds de arbeidsopdrachten, die van het publiek worden verwacht en in hoofdzaak in de inrichting waar deze patiënten verblijven, moeten worden verricht. Het zij ter verduidelijking vermeld, dat deze opdrachten geen afbreuk doen aan de normale arbeidsmarkt, omdat het noodzakelijk is. deze mensen in 't arbeidsproces in te schakelen. De werkzaamheden zijn verschillend van omvang, zodat bijna volwaardigcn, half-volwaardigen en minimaal-vol- waardigen er aan te werk gesteld kun nen worden. De tentoonstelling is er dan ook om de belangstelling op te wekken voor de noodzaak dat deze mensen moeten werken. Hoe veelzijdiger deze werk- A'.emaria kan nog niet met een ge rust hart het einde van de competitie tegemoet zien. De withemden hebben, evenals Volendam en Vriendenschaar, zestien winstpunten verzameld, zodat het nog steeds mogelijk is dat Zaan dijk met méér punten de competitie zal beëindigen. De Zaankanters hebben veertien punten uit achttien wedstrijden en kun nen dus tot achttien punten komen, doch dan moeten zij om te beginnen Zondag van DWV. dat met kampioens illusies in het veld komt. winnen Voor Zaandijk is de positie echter weinig rooskleurig want als deze krachtproef met succes wordt door staan resteert nog altijd de laatste wed strijd op het Alcmariaveld. Ons in ziens is de kans zeer groot dat Zaan dijk een nederlaag tegen DWV moet in casseren en dan heeft Alemarla aan een gelijk spel tegen UW reeds vol doende om in veiligheid te komen Mocht DWV inderdaad de volle winst behalen dan is deze Amsterdam se club tevens kamnioen van 2. A D» mogeliikheid bestaat dus dat alle b® slissingen in deze afdeling vallen De wedstrijd welke Alkmaarse R aan de Sportparklaan tegen KW sp" is slechts in zoverre van belang dat de geblokten door een overwinning enkele plaatsen op de ranglijst zullen stijgen Het is echter zeer goed mogelijk dat het een aantrekkelijke wedstrijd wordt daar de zenuwen in 't geheel geen rol zullen spelen, daar noch de spelers van de Boys. noch die van het bezoekende KW onder de druk spelen van te moe ten winnen. In 3 A heeft Schagen nog steeds kans de rode lantaarn aan andere „gegadig den" over te dragen, doch dan zal morgen van APGS gewonnen moeter worden. HRC zal geen moeite hebben om het bezoekende Beverwijk twee winstpunten afhandig te maken. Al ways Forward zal aan Vitesse een las tiger tegenstander hebben. Op het GVO-terrein wordt Zondag de beianeriikste wedstriid van de vier de klasse gespeeld In Krommenie zullen RKAFC en Punuerend nit moe ten maken wie van beide een kam- nioensfnjf mag honden Vanzelfspre- ken wensen wij onze stadgenoten bij bun pogingen veel succes. De overige wedstrijden in de derde "n vierde klasse betekenen slechts een •'werking van het competitie-pro- smma. zaamheden zijn, des te beter komen zij tot haar recht. Deze inleiding tot de tentoonstelling, die wij van de direc teur-geneesheer, dr. J, P. de Smet, vernamen, was de inzet voor deze or ganisatie, die met een ijzeren wil en vastberadenheid geleid werd door de broeders van de St. Willibrordus stichting. Dat de patiënten zelf een werkzaam aandeel hadden in de ophouw van de ze tentoonstelling behoeft geen betoog. De grote feestzaal die voor normaal gebruik plaats biedt aan ongeveer 75(1 personen is er één waarop de grootste exploitant op dit gebied ja loers kan zijn. Deze zaal leent zich dan uitstekend voor deze tentoonstel ling. Wat wij te aanschouwen kregen overtrof verre onze verwachtingen Bij onze binnenkomst in de grote feestzaal zijn practisch twee exposities die het meest opvallen: het werk dat vervaardigd wordt door de patiënten z.g.n. voor eigen gebruik en hetgeen er tot stand komt voor de maatschap pij. Wanneer wij met het eerste be ginnen dan valt op de deskundigheid wat betreft de bakkerij, schoenmakerii en kleermakerij, linnenweverij en stof- feer-inrichting. Alles was zo perfect uitgevoerd, dat de scholing die de pa tiënten in deze grootse inrichting ont vangen voor 100 pet. verantwoord is. Het tweede gedeelte betreft de werk therapie. De minimaal-volwaardigen waren juist bezig aan het weefgetouw en de ijzeren wil van de broeders deze patiënten tot bruikbare krachten te maken moet wel buitengewone inspan ning vereisen. Prachtige Smyrna—tapijten, kleed jes, zowel zijden als wollen, matten. Ieerbewerking en cartonnagewerk. producten van boekbinders- en sier- kunstarbeid trekken zeker grote aan dacht. De speelgoed-afd. toont eveneens dat met deze mensen een proef in de maatschappij ten volle verantwoo -d zal zijn. Verder is het tableau, voor 't toneel aangebracht, schitterend uitge voerd, evenals de fontein midden 'n de zaal met prachtige tuinaanleg. Sierlijke planten, rijkbloeiend, alles eigen kweek, verfraaien het geheel. Enkele stands zijn verder ingericht van de dagelijkse arbeid van verschil lende afdelingen in deze grote inrich ting. Men ziet de sporttropheën, het zwembassin, het hoenderpark, de vee- stanel en het sportterrein. En voor dat men eventueel de grot" feestzaal zou willen verlaten word* men door een gezellig zitje met fris groen afgescheiden van de tentoonstel ling. uitgenodigd tot het drinken van een kopje thee door de broeders ge serveerd. Een groot portret van H. SI de Koningin, met aan haar voeten een groot oranje-kussen Afrikaantjes. her innert aan de komende feestdagen die ongetwijfeld voor velen de tijd zullen vrijmaken om kennis te maken met d® werktherapie en demonstraties. De tentoonstelling is geopend van 1 Mei tot 7 Mei op Maandag van 14 tot 17 uur en van 19 tot 22 uur: Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 19 tot 2? uur; Vrijdag, Zaterdag en Zondag van 14 tot 17 en van 19 tot 22 uur. De toegang is geheel vrij en de rich ting van de feestzaal wordt, zo gauw men voor de St. Wiliibrordusstiehtios arriveert, duidelijk door pijlen aan?" geven. Tenslotte vermelden wij nog dat de St. Willibrordusstichting op haar sportterrein op 22 Juni a.s. haar athletiekwedstrijden organiseert tegen diverse andere athleten uit dergelijke stichtingen. Het Comité voor de Ouden van Da gen heeft zijn plannen gereed. De uit gaansdag is vast gestel-op Woensdag 14 Juni. Dit keer gaat men via de duin streek tussen Velsen en Vogelenzang door de Haarlemmermeer naar Loos- drecht, waar gelegenheid zal zijn een tochtje per boot te maken. Daarna via 't Gooi en A'dam weer huistoe, waar de ouden van dagen een extra-verrassing wacht. Autobezitters worden opgewekt een auto ter beschikking te stellen. Men kan zich daarvoor aanmelden bij het comité. HET 1 MEI-FEEST VAN DE P. vd A. 's Morgens om 9 uur zal een bloe- mengroet op de Algem. Begraafplaats gebracht worden aan hen die de oe- weging zijn ontvallen, 's Avonds 7 45 uur is er in de Rustende Jager een ge varieerd programma. Medewerking wordt verleend door mevr Kramer Spruijt uit Leiden (declamatie); mevr. Olivier en mevr. De Vries (piano) en W. vd Pol (viool). Nico Splinter zal medewerking verlenen met een liedje en praatje. Er is verder zang van een vrouwenkoortje en medewerking van de A. J. C uit Alkmaar. De Mei-rede zal uitgesproken worden door de heer P. J. Kapteiin uit Overveen. „DAMCLUB HEILOO". In de competitie van de damclub zijn enkele beslissingen gevallen. In groep I kwam S. Schurer definitief onderaan door van H. Verver te verliezen Een beslissingswedstrijd zal uitmaken >f Beukers dan wel Adriehem met Schu rer zal degraderen naar het tweede tiental. In het tweede werd S. de Geus kampioen en heeft daardoor het vorig jaar verloren terrein herwonnen. Hii promoveert n.l. naar het eerste tiental In groep Til kan A Snrenkeling door een overwinning op Bruin het kam pioenschap behalen. De uitslagen waren: Groep I: H. VerverS. Schurer 20 Groep II: ,T Spaans—S. de Geus 0—2 Groep III. A. SprenkelingSnel 11, H. SlijkermanC Lieshout 20 NIEUW P.T.T.-KANTOOR Dinsdag 16 Mei 1950, des namiddags 3 uur, zal door de Rijksbouwmeester in één der lokalen van zijn bureau, Alexander- straat 20. te 's-Gravenhage, worden aan besteed Het bouwen van een post- en telegraafkantoor met dienst woning aan de Herenweg-Holle- weg te Heiloo. Het bestek ligt van 29 April 1950 af te! lezing in één der lokalen van bovenge noemd bureau. ONDERSCHEIDINGEN. Woensdagmorgen om half elf zullen door de gewesteliike commandant overste Gerritsen in de Rustende Jager onder scheidingen eremedaille in goud aan de heren Van Breukelen en Van Uden. adjudanten van de Piikspolitie worden uitgereikt. De districtscommandant mr. M J. v. d. Steur zal het Koninklijk besluit voorlezen. TOT VAANDRIG BENOEMD. Mevr van Tricbt, lid van de nlaat seiiike Rode KVuis-polonne. is deze» dagen bevorderd tot vaandrig en daar door leidster geworden van de gro®r vrouwelijke helpers. Nog steeds komen de aanmeldingen van renners voor de Tweede Ronde van Noord-West Nederland op Hemelvaartsdag (Donderdag 18 Mei) bin nen bij de secretaris van Alcmaria Victrix; daaronder bevindt zich een groot aantal Brabanders en Limburgers, dat zijn krachten met de sterkste Westelijke vertegenwoordigers wil meten. Gistermiddag schreef niemand minder dan de ^Nederlandse wegkampioen Woutje Wagtmans in; het beste bewijs dat de Ronde van Noord-West Nederland ook in het Zuiden grote naam heeft gemaakt. Als straks de inschrijvingen gesloten zijn, zullen wij meer bijzonderheden over de Ronde en de deelnemers kunnen publiceren. Reeds staat vast dat het succes van vorig jaar de grondslag is geweest voor de grote belangstelling van dit jaar, zowel van de zijde van de renners als van de wielersportenthousiasten mogen ondervinden. De heer S. de Boer, voorzitter en veilingleider van de Langedijker Groen- tencentrale is benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau. Hedenmor gen om acht uur, voor de aanvang der veiling, werden hem de ordetekenen door burgemeester Schelhaas op de borst gespeld, welke handeling verge zeld ging van een toespraak en die ge volgd werd door nog enkele redevoe ringen. Burgemeester Schelhaas zelde, dat met de waardering voor het werk van de heer De Boer ten bate van de tuinbouw ook het pionierswerk van zijn voorgangers werd geëerd. De heer De Boer, aldus spr. staat op 71-jarlge leeftijd nog met onverminderde kracht in de voorste gelederen. Namens het gemeentebestuur bood spr. ook het be stuur van de veiling zijn gelukwensen aan en liet deze woorden vergezeld gaan van een bloemstuk. De heer Stenneberg, die namens de kooplieden het woord voerde, zeide er trots op te zijn, deze plechtigheid te hebben kunnen bijwonen. Uit de aard der zaak was er tussen de veilingen de kooplieden nogal eens wrijving. En uit deze onderscheiding blijkt eens te meer de kracht van de heer De Boer. Voorts had de heer De Boer de gelukwensen in ontvangst te nemen van de heer C. Duif vice-voorzitter van de L.G.C., die even eens uitdrukking gaf aan zijn voldoe ning, dat een krachtige figuur de hem toekomende waardering ondervond. De heer Wagenaar sprak warme woorden van hulde en vriendschap, waarop de heer De Boer gelegenheid vond zijn dank tot uitdrukking te brengen en Hare Majesteit en de minister van Land bouw zijn eerbiedige erkentelijkheid voor de onderscheiding te betuigen. In het feit, dat hem deze eer te beurt viel, zag spr. ook de waardering, die de overheid voor het werk en de plaats, van de oudste veiling in Nederland heeft. Sprekers dank ging tevens uit naar de burgemeester voor diens oordeel in deze voor de heer De Boer belangrijke gebeurtenis. Hierna was de korte plechtigheid ten einde en hernam de gang van zaken aan de veiling zijn normale loop. Donderdag 4 Mei a.s. zal in de Ned. Herv. kerk te Broek op Langendijk een bijeenkomst worden gehouden ter herdenking van de ge vallenen. In deze bijeenkomst zal een herden kingswoord worden gesproken door ds. D. Henstra, Chr. Geref. predikant en ds, J. H. Donner, Geref. predikant te Broek op Lan gendijk, terwijl voorts medewerking zal wor- .den verleend door de organist der kerk en twee trompet-solisten. LSW-NIEUWS. Zondag, 30 April. Noordscharwoude, 2.30 uur: LSW 1Vrone 1, 1.15 uur: LSW jun. aVios jun. a, 12 uur: LSW adsp. aHollandia T. adsp. a. Heer-Hugowaard Kruis, 12 uur: KSV adsp. aLSW adsp. b. Sint Maarten, 2 uur: St. Boys 1 LSW 2. Gouden Kruis. DOKTERSDIENST. De doktersdienst zal gedurende dit weekend in de Langedijk en St. Pan- eras worden waargenomen door dr Manjoero te Broek op Langedijk, tel. K. 2267—364. DTS-NIEUWS. 'Zondag, 30 April Oudkarspel. 10 uur; DTS a—Bergen a, 2.30 uur: DTS 4— VSV 2, Alkmaar, 2.30 uur: Alcmaria 4 -DTS 2. De chauffeur A. W. uit Noord Schar- woude had zich voor de kantonrechter in Zaandam te verantwoorden omdat hij verantwoordelijk werd geacht voor het losraken van de aanhangwagen »p de Prov. weg in Zaandijk. De wagen was over het rijwielpad gegaan en tot staan gekomen tegen een schuurtje, waarin zich een werkman bevond. Een lifter, die in de wagen zat, bleek spoorloos verdwenen en heeft zich klaarblijkelijk tijdig kunnen redden. De kantonrechter eiste een betere voorziening van de aanhangwagen en veroordeelde de chauffeur tot f 25 boete subs. 5 dagen hechtenis ;wn voor NOORDERKADE 2 T r' -TELEFOON LAAT 211 4141 -4142 Onder het motto „Met de feestdagen een dagje uit" organiseert de heer Ten Bruggencate te Broek op Langendijk zijn HABO-reizen. Hiermede heeft een oud reisbureau haar werkzaamheden hervat. Het programma voor Hemel vaartsdag vermeldt een tocht via de Afsluitdijk door de Noordoost-polder naar Emmeloord, de Veluwe en het Gooi. Op Eerste Pinksterdag rijdt een moderne touringcar langs vijf bad plaatsen, op Tweede Pinksterdag kan een tocht naar Brussel en omgeving gemaakt worden, waarna op de Derde Pinksterdag een pic-nic reis naai El- ten, de Veluwe, Arnhem en Montfer- land op het pfögramma staat. Deel nemers aan deze dagreizen, welke uit Schagen, de Langedijk of aan de route gelegen plaatsen afkomstig zijn, kun nen de tocht ter plaatse aanvangen. WARMENHUIZEN, 29 April. - 2800 kz Witlof: I 60-87, II 50-60 on HI 34-43; 100 kg rabarber 9.50—11. LANGEDÏJKEh GROENTENCENTRALE, >9 April. - 1750 kg bieten 6-6,20; 4000 ke prei 37; 160 kg rabarber 9; 6000 kg Witlof: I 69-74 en II 58-6Ï. POLITIE'ELFTAL „BEKERT" Het Alkmaarse Politie-elftal speelde gistermiddag een bekerwedstrijd tegen het politie-elftal van Velsen. De zeer span nende wedstrijd werd door de Alkmaar- ders met 1-4) gewonnen, dank zij de hulp van een der Velser backs. In de tweede helft geraakte het doel van Velsen in de verdrukking en genoemde back zag geen andere oplosing dan de bal in eigen doel te schoppen. Het Alkmaars politie-elftal heeft thans twee overwinningen en twee gelijke spelen op haar naam staan. In het programma-overzicht van de 1 Mei-feesten van de Partij van de Arbeid, zoals wij dat gisteren publiceerden, is een fout geslopen. Des avonds zal in 't Gulden Vlies niet worden gesproken door ds. Dikboom, maar door de heer H. Ploeg uit Utrecht. ONVOORZICHTIG Gistermorgen stak een negenjarig meis je, zonder op het verkeer te letten, de Geestersingel over. Een bestuurder van een personenwagen, wiens uitzicht door een geparkeerde auto belemmerd werd, remde zeer sterk, doch zag geen kans het meisje te ontwijken. De aanrijding liep gelukkig goed af en nadat dr. Grams- bergen het meisje verbonden had kon zij naar huis worden vervoerd. TWEE FAILISSEMENTEN De rechtbank heeft gisteren de volgen- de faillissementen uitgesproken: 1. A P. Paardekooper, commissionnair in bloembollen, Castricum, Brakenburg straat. Rechter-Commissarismr. v d. Wall Bake; curator: mr. A. W. L. Bon dam; 2. Vennootschap onder firma Gebr, Buisman, koek- en banketfabriek. groot handel in en export van biskwie choco lade- en suikerwerken gevestigd Groot- Nieuwland D 2527, Alkmaar, zomede haar vennoten: M. M. Baars, Emmastraat 54, P. J. Baars. Kitsteeg 1 A en J. G. Baars, Nic. Beetskade 47 (I). Rechter commissaris mr. R. C. Alblas; curator mr. H. Scholten.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 7