ir» tralende Nationale zwemwedstrijden goed geslaagd Zij komen thuis Heer-Hugowaard HEILOO Obdam Nieuws uit De Langedijk Duinstreek tussen Bakkum en Egmond trekt duizenden gasten De heer J. Eecen Gz. geridderd Akersloot Oudorp Eerbetoon aan gevallenen Warmenhinzen Limmen MAANDAG 1 MEI 1960 festiviteiten warm Oranje- jeugdwedstrij- Lenstra's in da nny's hadden een ters meegenomen, een reusachtige honderden kin- ferd gebruikt, be- De uitslagen van balwedstrijden zijn Eigenlijk is dat belangrijk. Veel jeugdige sport- supporters volop hebben geno- dosis gezondheid uitslag van de morgen publi- dere programma. er schoolwed- park gehouden, maakt de Post- le wandeling en finales school- rk plaats. Met open wordt om van 3 tot 5 uur tocht waaraan van half drie ier muzlekcorp- onze stad en acht zal er een met volksdansen te beluisteren muziek gewijd, een concert in en om half acht den met een har- Hofplein worden g vertrekt uwe dienst iar trouwe dienst ig morgen het iet pensioen ver- jarige leeftijd in lèegster in het het behalen 1932 tot nacht zij sindsdien heeft zij zich e lijdende mens- lange nachten patiënten met al- omringen. het middelpunt Morgens vindt het personeel, de en 's middags worden de oud- in de gelegen- uijk van zuster nemen. kenhuisleven zal Lanting vreemd rdiende rust is, allen eens zijn. dienstjaren derscheiden de heer J. L. en personeel-chef itraaten, ter gele- n 40-jarige werk- Koninklijk onder gelegenheid was de recreatiezaal ;r W. Voort- Handel en Njgf iigde, sprak het werk van d«r tijd de geest van :d en in mijn- die geest terug. aan, aldus da valt mij de eer van de Mij van de hoogste on- ken, namelijk da Inder deze woor- let ere-teken op Wytema voegde de heer Voort- gelukwensen toe speciale taak te de heer Robert dat het de Ko- U de hoogste die een Neder- uit te reiken, na- in zilver in de u. De heer A. F. ir van de Firma de heer Robert en kon hem de ng doen, dat de ld door de heer mogen dragen, hierna een ge- De president- L. D. Driessen tdeelhouders een aris en overhan- ppe met inhoud, heer J. van Da- eel. Hij had zijn ijm. De jubilaris oneel een mooie Het kantoor een leren acte- jubilaris achter voor hun har woorden. iding e heer J. W. 23 alhier is be- n ere-medaille D hooi te Alkmaar rkrachten B. den cte en C. Asma ESLOTEN. de Bokkebrug gesloten. Uitstekende tijd van Ad Boxem op de 100 meter De feestelijk versierde zwemzaal van de Overdekte was Zaterdagavond ge heel uitverkocht. Iedere vierkante me ter in de zwemzaal en op de galerij was gebruikt om banken en stoelen te plaat sen en nog was men genoodzaakt om enkele toeschouwers terug te sturen. Dat was jammer voor deze zwem- enthousiasten die hun teleurstelling niet onder stoelen of banken staken. De wedstrijden zijn uitstekend ge slaagd en over het algemeen waren dr tijden vrij behoorlijk. Voor velen was het echter een teleurstelling dat Geer tje Wielema niet op de 100 meter rug slag startte. Zij wilde zich volkomen sparen voor de 400 meter borstcrawl. De spannendste race van de avond was het duel op de 100 meter borstcrawl heren tussen Tjebbes en Boxem. Vol komen gelijk doken de beide rivalen te water en zij aan zij trokken zij twee banen naast elkaar voort. Na het tweede keerpunt liep onze stadgenoot iets uit maar spoedig kwam Tjebbes weer op zetten en bij het derde keerpunt was 't verschil nog maar zeer gering. Met een prachtige eindspurt trokken de zwem mers op de finish aan en precies gelijk tikten zij aan in de uitstekende tijd van 1 min. en 4/10 sec. Deze tijden zijn tot nog toe in Nederland maar sporadisch gemaakt en dat zou er op kunnen wijzen dat wij binnenkort nog eens zullen meemaken dat deze heren binnen de minuut gaan zwemmen. De 200 meter schoolslag heren was een gemakkelijke overwinning voor de Robbenzwemmer Kelder. In de goede tijd van 2 min. 44 sec. ging hij met ruime voorsprong op A. de Vries, 2.55.3, en C. Wiering, die precies drie minu ten nodig had met zijn vlinderslag, door de finish. Nu Geertje Wielema op de 100 meter rugslag niet startte was het een uitge maakte zaak dat Diny van Ekris als eerste zou aantikken. Zij liet een tijd van 1.18,6 voor zich afdrukken, Haar naaste concurrente, A. v. Sunder, had bijna vier seconden meer nodig. Jannie de Groot zwom in drie minuten de 200 meter schoolslag waarmede zij de me daille. beschikbaar gesteld door de Alkmaarse Courant, in de wacht sleep te. Op de 400 meter borstcrawl dames toonde Geertje Wielema haar klasse Jaarverslag woningbouwver. „Rochdale" Verschenen is het 30e jaarverslag der woningbouwvereniging „Rochdale", zijnde dat over het jaar 1949. De secretaris betoogt hierin, dat het in het verslagjaar niet is mogen gelukken tot de voorgenomen bouw van 63 wonin gen in de polder Overdie- en Achtérmeer over te gaan, ondanks de verkregen goed keuring van tie plannen door de raad. De bijdrage, die het Rijk op de expSoi-» tatietekorten van woningwetwoningen geeft, moet zo hoog worden ge steld, dat deze op de duur niet té finan cieren zal zijn. Er zullen derhalve naa* andere mogelijkheden dienen te worden omgezien. Eén daarvan is de bouw van woningen volgens het plan-Bouma. De stichtingskosten van woningen volgens dit plan gebouwd zullen de 7000 niet over schrijden. Op dit type woningen zal een exploitatie-bijdrage van f 100 per jaar worden verleend. Een delegatie heeft te Bussum deze woningen bezichtigd, doch bij het uit brengen van dit jaarverslag was het nog niet mogelijk tót een uiteindelijke con clusie te komen of het gewenst is ook hier ter stede dergelijke woningen te doen verrijzen. Rekening dient er mee te worden ge houden, dat de hoge grondprijs en het tekort aan cultuurgronden oorzaak is, dat tot hoogbouw zal moeten worden over gegaan en woningen met 2 of drie boven elkaar liggende woonlagen zullen worden gebouwd. De uiteindelijke samenstelling van het bestuur en het personeel der vereniging onderging geen wijziging. Het ledenaantal vermeerderde met 33 en bedraagt thans 593. Het verslag memoreert voorts de -tot standkoming van het z.g. Amsterdamse stelsel bij toewijzing van vrijkomende woningen der vereniging, waarvan 50 aan leden worden toegewezen en het ove< rige gedeelte aan urgentiegevallen, bij voorkeur ook die van leden. De vereniging exploiteert 372 woningen waaraan in het vérslagjaar achterstallig onderhoud werd uitgevoerd. Het verslag besluit met de verzeke ring, dat in samenwerking met het Ge meentebestuur alles zal worden gedaan om te trachten de woningvoorraad te ver groten. De balans wijst een eindbedrag aan van 1.708.003,84, de exploitatierekening der 4 complexen van 1 109.418,07. Ruzie om een croquetfe Zaterdagavond omstreeks twaalf uur werd de politie gealarmeerd voor een vechtparij in de hall van een automa tiek in de Houttil. Toen zij ter plaatse arriveerde, vluchten twee mannen in de richting van de Stenenbrug Zij kon den echter worden aangehouden, waar. na zij werden overgebracht naar het Bureau van Politie. Het is gebleken dat de ruzie begon, toen de twee mannen een paar cro quetjes ter leen hadden gevraagd aan de chef van de bakkerij, hetgeen de ze weigerde. Even later kregen de late klanten verschil van mening met een vrouw. Zij gingen zo te keer, dat de chef-bakker het veiliger achtte de vrouw in de bakkerij te halen. Voor hij de deur kon sluiten kreeg hij vari een van de croquetteniicfhebbers een stomp en een trap. Hij verdedigde zich met een stok, waarna hij er in slaagde zich in de bakkerij terug te trekken en de deur te sluiten. Een van de mannen had zich echter meester ge maakt van de stok en tot de komst van de politie hield hij zich onledig met hiermede op de ruiten van de automatiek te slaan. ALKMAAR, 1 Mei. Veemarkt. 40 vette koeien 560 1025, 192 nuchtere kalveren (slacht) 25—60, 179 varkens 1.54—1.60 p. kg. door met 9 sec. voorsprong op Annie Veldhuyzen als eerste aan te tikken. De tijd van ditRobbenzwemstertje was 5.30. André Slikker had de lange over tocht van West-Indie nog in de benen. Op de 100 meter borstcrawl maakte hij een tijd Van ruim 1 min. 7 sec. In de estafette deed hij het beter door de 100 meter rugcrawl in 1 min. 17 sec. te zwemmen. De waterpolowedstrijd werd een overtuigende overwinning voor GZC. Met 61 wonnen deze eerste klassers van het D.A.W.-team. Na afloop van de wedstrijden vond in het restau rant van de Overdekte de prijsuitrei king plaats. Onze zuivelproducten in de afgelopen week Over de prijzen valt uit de aard der zaak Weinig nieuws te vermelden. Ze handhaven zich Op het inleveringspeil of iets daarboven. In Zuid-Holland be droegen de prijzen voor eerste sdort volvette Goudse f 1.76f 1.82, bij een inleveringsprijs van f 1.80, in Friesland blijven grote hoeveelheden kaas naar de pakhuizen van het I.V.Z. stromen, zodanig, dat de opslagruimte ongeveer is uitgeput. Het resultaat is, dat aan zienlijke partijen uit Friesland in 'Noord-Holland moesten warden on dergebracht. In Noord-Holland hand haaft zich de Rrijs nog het best. Bij een inleveringsprijs van f 1.58 voor 40 Edammers bedroeg de prijs aan de markt in doorsnee f 1.61 a f 1.62 met als hoogste -notering f 1.63. De reden van déze betrekkelijke vlotte gang van zaken is naar alle waarschijnlijk gelegen in de omstan digheid, dat het artikel Noordholiand- se Edammer kaas vrij schaars is, door dat, vooral aan de grote fabrieken in Noord-Holland veel volvette Goudse wordt gemaakt. Naar taxatie bestaat ongeveer de helft van de productie van deze provincie uit volvette Goudse. Nieuwe perspectieven 'voor de afzet openden zich niet. Omtrent het Belgi sche invoerrecht bestaat nog steeds geen zekerheid en het resultaat was weinig handel. Onderhandelingen, die heetten te worden gevoerd met Enge land, zijn weer afgebroken en Duits land betrekt zeer weinig. De vooruitzichten voor boter zijn even somber. Belgie voert geen boter meer in, Engeland betrekt niet, Frank rijk zet zich er aan om dit jaar boter te exporteren en de handel op Duits land is slecht. Het resultaat is dan ook. dat met de aanlevering van boter aan het I.V.Z. een begin is gemaakt. Pafafa De viering van het 40-jarig bestaan der Padvindersbeweging in Nederland, zal ook in Alkmaar op luisterijke wij ze plaats hebben. De afd. Alkmaar van de Ned. Padvinders werkt onder hoog spanning om het feest zo goed'mogelijk te doen slageti. Op 5 en 6 Mei a.s. zul len de poorten van het Troepenhuis Phoenix aan de Zandersloot, niet zo als anders alleen voor de padvinders opengaan, maar voor iedere Alkmaar der. De bezoekers zullen een stuk pad vinderij te zien krijgen, in de vorm van een verkennerspatrouillekamp, dat zal worden opgezet, zoals dit in wer kelijkheid gebeurt. De verkenners zul len in dit kanlp actief zijn, zoals in een echt kamp, d.W.z. zij zullen er ko ken, eten, enz. Voorts zal een tentoon stelling worden georganiseerd, betref fende het weipenwerk. Handenarbeid en verdere op het weipenwerk betrek king hebben attributen zullen worden tentoongesteld. Evenals vorig jaar zal de padvinders fancy-fair gehouden worden. Het vo rig jaar was het een complete minia tuur kermis, door alle leden van de afd. in elkaar gezet. Het bezoek was overweldigend. Tal van attracties ko men er weer, het terrein wordt gezel lig verlicht en muziek en welpenzang zullen de sfeer zeker verhogen. De Haarlemse padvindersband, die vorig jaar zulk een goede indruk maakte, komt op 5 Mei naar Alkmaar, waarna de Haarlemse Padvindsters band op 6 Mei Alkmaars straten zal vullen met tromgeroffel en hoorngeschal. De acti viteit van de leiding en de jongens van de Alkmaarse padvinders mag ze ker wel gewaardeerd worden. Het is een bewijs, dat de geest van durf en aanpakken ook bij de hedendaagse na oorlogse jeugd aanwezig is, en logen straft veler bewering, daj in de tegen woordige jeugd geen pit meer zit. BOTSING OP HELDERSEWEG. Zaterdagmiddag omstreeks half vier reden een personenauto en een bestel auto over de Helderseweg in de rich ting van Koedijk. Juist toen de bestel auto links af sloeg om het terrein van het Slachthuis op te rijden, werd zij ingehaald door de personenauto. De wagens kwamen met eikaar in botsing, waardoor beide vrij ernstig bescha digd werden. Er deden zich geen per soonlijke ongelukken voor. Volgens de chauffeur van de personenauto gaf de bestuurder van de voor hem rijdende wagen geen teken dat hij van richting ging veranderen. Er is proces-verbaal opgemaakt. UIT HET ZAKENLEVEN In het handelsregister stond de vol gende nieuwe inschrijving: W. Scheepers Agentuur en Commis siehandel, Bergen, Doorntjes 54. Agen tuur en commissiehandel in gasfornui zen en staaldraadkabel. Eigenaar: M. W. A. Scheepers. BENOEMD Tot administrateur bij de Prov. Ge zondheidsdienst met standplaats Alk maar is benoemd de heer A. Benjamin, thans boekhouder van de Coöp. Zuivel fabriek „De Volharding" te Hem. Donderdagmiddag had de officiële in gebruikstelling plaats van het Coöp. Melkproductenbedrijf G. A. „D.O.M.O." te Bellen, het meest moderne bedrijf op dit gebied in West-Europa. Tijdens de rondgang door het bedrijf bekijkt Z.Ecx. Minister S. L. Mansholt met veel belangstelling de bereiding van melkpoeder. Achter de minister de directeur, de heer A. IJbema. Er zijn wederom drie troepentrans portschepen uit Indonesië vertrokken met repatriërende stad- en streekgeno ten aan boord. Het zijn de „Tabinta" die vermoedelijk 16 Mei te Amsterdam zal aankomen, de „Zuiderkruis", die waarschijnlijk 11 Mei te Rotterdam ar riveert en de „Johan van Oldenbarne- velt" die 16 Mei te Amsterdam aan komt. Aan boord van de „Zuiderkruis" be vinden zich o.m. sold. C. C. Moeliker, Rijksweg F 17, Schoorl en sold. J. de Wit, Butterlaan 17 te Oudkarspel. Met de „Johan van Oldenbarnevelt" repatriëren o.m. Marva J. M. van Haa ien, Andoornstraat 14 te Alkmaar; H. G. Zeiler-Dekkers, Vijverlaan 7, Ber gen en Adj. G. N. Timmer en I. J. Timmer-Motta, Ursem W 29. Aan boord van de „Tabinta" bevin den zich o.m. Sold. L. J. van Roon, Nieuwstraat II A, Alkmaar; Sold. G. M. Schouten, Dr. Schaepmankade 22, Alkmaar; Sold. W. J. Obdam, Schar- loo 20, Alkmaar en Sgt. H. L. Eykel- hof, Landstraat 63 te Alkmaar. Sold. K. Roos, Gerbrandslaan 68, Schoort; Sold. C. J. Hageman, Lijnbaan I, Hei- loo; Wmr. K. L. v. d. Werff, Kerkelaan 189 A, St. Paniras; Chauff I G. L. Bruin, Benedenweg 11, St. Pancras; Stkr. D. Kay, Middenweg B 168; Heer- hugowaard; W. N. v. d. Vliet, Boom gaard 3, Zuidscharwoude; Sold. N. Koo- men, Westerweg C 132, Nieuwe Nié- dórp; Sold. P. H. Vlaar, Dorpstraat 244, Obdam; Sold. F. v. d. Eng, Langebuurt 53, Uitgeest en sold. I Th. L. J. Ursem, Dorregeest 5, Uitgeest. De volledige passagierslijsten liggen ter inzage op ons bureau, Voordam 9, Alkmaar. UITSPRAAK IN HOGER BEROEP Het Amsterdamse Gerechtshof deed uitspraak in de zaak tegen F. W. H. te Amsterdam (hazardspel te Heer- hugowaard), n.l. twee maanden on voorwaardelijk. Woningcomplex voor bejaarden Het voorlopig comité van de Stich ting, die de bouw van een woning complex voor bejaarden beoogt, had Vrijdag de eerste vergadering van obligatiehouders bijeengeroepen. De voorzitter, de heer B. Eekhof, gaf een resumé van alle voorbereiden de werkzaamheden welke tot nu toe door het voorlopig Stichtingsbestuur werden verricht, waarbij tevens mel ding gemaakt kon worden van het feit dat het ingediende plan veel instem ming mocht vinden bij de betreffende instanties in Den Haag en Haarlem. Een en ander is nu zover gevorderd, dat vrijwel zeker in de tweede helft van dit jaar tot uitvoering van de plannen kan worden overgegaan. De verkiezingen voor bestuur en raad van toezicht hadden het volgen de resultaat: bestuur; H. J. van Room, voorziter; B. Eekhof, vice-voorzitter; Mevr. A. RusKlomps, secretaresse; J. Bartelomelj. penningmeester; Mevr. de JagerCroos, A. Greeuw en A. Vennik, leden. Raad van toezicht: Degena&r de Jager, voorziter; A. C. de Koster, se cretaris; Mevr. A. E. de Langevan Fo- reest, P. Zwaag, H. B. van Veen, K. de Vries en P. Eversteijn, leden. De besprekingen hadden een vlot verloop. Het bestuur verkreeg machti ging om de nog resterende werkzaam heden van voorbereiding ter hand te nemen. Met het tot stand komen van het wooncomplex zullen vele bejaarden aan een passende woning kunnen wor den geholpen, terwijl tevens het wo ningprobleem in ruimere zin hiermede nader tot zijn onlossing wordt gebracht WOONHUIS VERKOCHT De heer A. Blauw heeft bij onderhandse verkoop aan de heer J. Moejes verkocht een woonhuis met erf en tuin, geleg'en aan de Dorpsstraat alhier. Weinig kampeergelegenheid VOOR DROP hebben wij altijd een bijzonder zwak gehad, maar toen wij op een goede morgen de drogisterij binnenstapten was het allerminst de begeerte naar deze lekkernij, die ons daartoe dreef. Noch voelden wij ons onwel of hadden wij er behoefte aan onze zeer uitgebreide familie door mid del van ansichtkaarten te verwittigen, dat wij op dit ogenblik in Bakkum ver toefden. Onze komst paste in het kader van de voorbereidingen, die wij troffen voor de zomervacantie en de drogist, die op het lange en nadrukkelijk geklinkel van de winkelbei naar voren was ge komen vormde hierin een onmisbare schakel. Behalve drogist was hij n.l. ook secretaris van de plaatselijke V.V.V. en als zodanig kon hij ons onschatbare diensten bewijzen. Hetgeen hij onver wijld deed. Een kwartier later stonden wij weer in de dorpsstraat met alle gegevens over kamerverhuur, pension- prijzen en de lijst met verhuuradressen in de zak. yRIENDEN, die ieder jaar hun Va- cantie in de duinstreek doorbren gen en daar de frisse geur van de den nenbossen en een vleugje van de stra lende gezondheid van duin en zee trachten te verzamelen om een jaar lang de vermoeienissen van de grote stad te kunnen trotseren, hadden ons overtuigd van het ideale van een ver blijf aan zee. Zij vertelden ons, iedere keer als we het maar wilden horen, over de indrukwekkende schoonheid van het duingebied, dat zich ten Zui den van Alkmaar uitstrekt. Nimmer kwamen zij uitgesproken over hun wandelingen door het rulle duinzand, over de heerlijke dagen aan het strand of hun speurtochten door de bossen. En steeds kwam het foto-album öp tafel om de verhalen te illustreren. Is het te verwonderen, dat wij door dit enthousiasme werden aangestoken en ten slotte begonnen te geloven, dat ons leven zonder een vacantiê aan 't Noordhollandse Noordzeestrand gêen enkele waarde mer zou hebben? Vandaar ons bezoek aan de drogist in de Dorpsstraat te Bakkum. Van hem hoorden wij, dat de pensionprijs varieert van ƒ6.50 tot ƒ7.per dag, dat er ook dit jaar de wielerrondè van Castricum zal worden verreden en dat de prijs voor gemeubileerde huizen zich beweegt rond 300.per maand. Ook in Bakkum zou men graag zien, dat de vacantiespreiding nog meer werd toegepast. Het meeste bezoek blijft zich concentreren op het tijdvak van half Juli tot half Augustus. Naar de secretaris van de V.V.V. ons ver der mededeelde, is het tentenkamp van de Provinciale Waterleidingbedrijf reeds volgeboekt. Geringe kampeergelegenheid. £)E KAMPEERGELEGENHEID in Noord-Holland is overigens tot een minimum beperkt door het opheffen van twee kampeerterreinen in Eg- mond, die een gevaar zouden vormen voor de volksgezondheid. Gelukkig heeft Callantsoog zich bereid verklaard de gedupeerden alle gastvrijheid te verlenen. Egmond aan Zep beleefde verleden jaar een buitengewoon druk seizoen. Niet minder dan 12.000 men sen vertoefden verleden jaar in deze intieme badplaats en ook dit jaar is het aantal gegadigden weer groot. De staanplaatsen voor kampeerhuisjes op het gemeentelijk strand waren half Januari reeds verpacht. De pension- prijzen in Egmond aan Zee variëren van ƒ6.50 tot ƒ9.50; voor gemeubi leerde huizen betaalt men in Juni ƒ250.—, In Juli ƒ350.en in Augus tus 500.—. Als attracties worden in Juli mo torraces georganiseerd en de maand daarop rijden de wielrenners het be kende boulevard-criterium. Bovendien zijn er strandfeesten en reddingboot oefeningen bij ruw weer. Het vuur werk is een jaarlijks weerkerend eve nement. Bakkum heeft zijn door 'n bladerdak overkoepelde weg naar zee, de Eg- monden hebben hun boulevard en tus sen deze plaatsen liggen de duinen met hun rjjke flora en fauna, het effen strand en de zee, nu eens toornig dan weer vriendeHjk en kalm, gelijk de wisselende stemmingen van een hu meurig mens. Één Ideaal vacantie-oord. Zaterdagmorgen deed de burgemees ter van Langedijk, de heer H. Schel haas, temidden van vennoten en perso neel der commanditaire vennootschap J. Eecen Gz., houthandel te Oudkarspel, mededeling dat het H.M. de Koningin had behaagd de heer J. Eecen Gzn. te benoemen tot ridder in de orde van Oranje Nassau. ZoWel voor de heer Eecen als voor het personeel was het een grote Ver rassing. Toen om elf uur de vlag werd gehesen en het fluitsignaal werd gege ven verenigden allen zich in de scha- verij hoewel niemand wist wat er te ge beuren stond. Onmiddellijk na aan komst deed de burgemeester medede ling van het Koninklijk besluit en spel de de heer Eecen de Onderscheiding op de borst. Ongetwijfeld, zo zei dé bur gemeester, zal bij U de vraag rijzen waarom deze onderscheiding U ten deel valt. Dit is in de eerste plaats we gens de roep die van Uw bedrijf uit gaat in binnen- en buitenland. Ook om de goede naam binnen het bedrijf zelf, want de arbeidsverhoudingen welke hier gelden kunnen aan andere bedrij ven ten voorbeeld worden gesteld. In de tweede plaats, zo vervolgde de heer Schelhaas, hebben U en Uw vrouw in de tijd van de bezetting alles op 't spel gezet, de nooddruftigen geholpen en talloze onderduikers onderdak ver schaft. In dit verband wees de burge meester op het feit dat ook hij Zelf oorlogsslachtoffer was geweest. Mijn gezin zal Uw hulp niet vergeten, zo zei hij. U hielp waar het nodig was zon der te letten op onderscheid in gods dienstige richting. God moge U nog jaren sparen voor Uw vrouw en Uw moeder en evenzeer voor het bedrijf. Hierop werd het woord gevoerd door mevr. Top-Eecen, die behalve tot haar broer ook hartelijke woorden tot mevr. Eecen richtte. Aan de heer Eecen reikte zij de grote versierselen der ridderorde uit, waarna mevr. Eecen een bloemen hulde werd gebracht. Nadat de burge meester namens het gemeentebestuur een bloemenmand had aangeboden roemde de heer Polman namens het personeel de persoonlijke omgang van de heer Eecen met het personeel. Loon alleen maakt alles niet goed. Een pret tige verhouding is van minstens even veel belang. Veel mensen, zo zei de Sluiting cursus in land- en tuinbouwbedrijfsleer Donderdagavond werd de cursus in land- en tuinbouwbedrijfsleer in de O.L. school gesloten in tegenwoordig heid van de directeur der R.L. Winter- school te Alkmaar en de commissie van toezicht. Het hoofd van de cursus, de heer C. Bakker, besprak het resultaat van het in deze maand gehouden schriftelijk eindexamen in boekhouden, bedrijfs leer en wetskennis. Aan 18 van de 22 cursisten kon het einddiploma uitge reikt worden. Deze cursussen zijn van het jaar voor het eerst in Noord-Hol land gegeven. Spr. hoopte, dat door deze cursus meer aandacht gevestigd was op de economische zijde van het boerenbedrijf naast de technische zijde, die op de gewone cursussen behandeld wordt. Het cursusbezoek was goed ge weest en er was op prettige wijze gewerkt. De heer Schroevers overhandigde de diploma's met een krachtige op wekking aan de cursisten om de volle aandacht te besteden aan de economi sche vraagstukken en memoreerde enige frappante gevallen, waarbij ge brek aan kennis van de pachtwet en economisch inzicht tot ernstige gevol gen kan leiden. Hij verheugde zich er in. dat enige landbouwonderwijzers zich in deze dingen bekwaamd hadden om met kennis van zaken leiding te kunnen geven. De heer J. Swart bedankte de cur susleider namens de commissie van toezicht voor zijn lessen. Namens de leerlingen dankte de heer P. Meyer de heer Bakker. De namen der geslaagden zijn: K. Blokker, W. Blokker, R. Swart, J. J. Swart, P. M. Meyer, G. v. Diepen, C v. Diepen, N. P. Oud (allen uit Akersloot), Adr. de Reus en Herm. de Reus (Alkmaar), C. Poel, J. v. d. Mo len en J. Rotteveel (Heiloo). Jb. Scher mer en Th. Dirkson (Limmen), J. Bal- tus, P. Baltus en J. Kabel (Castri cum). Het ligt in de bedoeling op 4 Mei a.s. de gevallenen, waar ook ter wereld, die voor de vrijheid van het Koninkrijk, het zij als militair, als zeeman of verzetstrij der zijn gestorven op passende wijze te herdenken. De Ingezetenen van Koedijk, Oudorp en Sint-Pancras worden uitge nodigd deel te nemen aan een „Stille tocht" naar het monument bij de spoor wegovergang. Ieder wordt verzocht op 4 Mei a.s. om 18 uur de vlag halfstok uit te hangen. Om 19.30 uur begint de stille tocht en vangt gelijktijdig aan bij het Gemeene-huis te Sint-Pancras en op het plein voor de R.K. school te Oudorp. Om 8 uur precies wordt 2 minuten van vol komen stilte in acht genomen. Dringend wordt verzocht hieraan gevolg te geven. Het is ieder toegestaan een eenvoudige hulde te brengen door bloemen bij het monument te plaatsen. Rechtstreekse naastbestaanden van de gevallenen wor den aan het hoofd van de stoet geplaatst. Verenigingen kunnen als geheel aan deze tocht meedoen, echter zonder vaandel. Bij het monument zingt een zangkoor één lied, terwijl een muziekkorps een toepas selijk nummer ten gehore zal brengen, nadat de twee minuten stilte in acht zijn genomen. heer V. Polman, worden gehuldigd om dat het nu eenmaal zo hoort, maar wij menen het oprecht en met hel ons hart. De heer Eecen sprak zijn grote ver rassing uit voor deze hulde, waarin hij ook gaarne mevra Eecen wilde betrek ken. Haar steun en ook die van mijn medewerkers zal ik nimmer onderschat ten. Allen dahkende voor de aanwezig heid sprak hij de hoop uit ook verder een voorbeeld en stimulans voor an deren te mogen zijn tér verrijking van elkanders leven. Na het zingen van het eerste en zesde couplet van het „Wilhelmus" werd een driewerf hoera uitgebracht op H.M. de Koningin. Ten slotte werden nog enige woor den gesproken door de heer J. W. de Groot. Ter gelegenheid van deze gebeurte nis werd aan ieder lid van het perso neel een bedrag van f 10.en 2 siga ren Uitgereikt. De verbouwing van hef' voormalige raadhuis Zaterdag had de aanbesteding plaats voor het verbouwen van het voormali ge raadhuis te Oudkarspel tot woon huis. Ingeschreven werd door twaalf firma's voor de volgende bedragen: K. Schuit, Oudkarspel f 4506; K. Bruin, Oudkarspel f 4530; J. Heidsma, Noord-Scharwoude f 4550; J. Kout, Zd.- Scharwoude f 4790; fa. Jac. Rutsen, Zd.» Scharwoude f 4820; J. Falconet, Oud karspel f 4890; fa. H. Metselaar en Zn., Zuid-Seharwoude f 4925; W. Giltjis, Broek op Langendijk f 4995; Jac. Hen- selmans, Oudkarspel f 5133,25; fa. Buis, Oudorp f 5400; fa. Zeegers, St. Pancras f 5460; K. Kardinaal, Noord-Scharwou de f 5518. De begroting van het werk beliep f 4605. De gunning wordt nader bekend gemaakt. Boerenleenbank maakte 1OO2.04 winst De Coöp. Boerenleenbank heeft haar jaarvergadering in café Slikker gehou den. De voorzitter betreurde de geringe opkomst, Het jaarverslag vermeldde, dat 1949 zich gekenmerkt heeft door een verder geleidelijk herstel van normale finan ciële verhoudingen in de bankwereld; de crediet-bedrijvigheid bij de boeren leenbanken nam sterk toe. Alle geblokkeerde tegoeden, voor zo ver niet voor belasting-betaling ge bruikt, zijn naar de beleggingsrekening overgebracht en zullen derhalve in Juni 1951 automatisch zijn verdwenen. Het bedrag dat nog op afwikkeling wacht bedroeg pl.m. f 19.000. In totaal werden zes voorschotaan- vragen behandeld tot een gezamenlijk bedrag van f 14.600, welke alle konden worden verleend. Zes crediet-aanvragen kwamen in behandeling tot een bedrag van f 25.000; ook deze werden verleend. Hieronder bevonden zich twee crediet- verhogingen. De credietbehoefte nam toe, doch aan de zekerheidstellingen worden de nodi ge eisen gesteld, waaraan de les uit de crisisjaren 1930/40 zeker debet is. Het belang van de bank en van haar leden is hiermede zeker ten zeeste gediend. Het ledental steeg met vijf; de bank telde op 31 December 1949 109 leden. Wegens vertrek werd één lid afgevoerd. Hierna kwam de rekening aan de orde. De voornaamste cijfers waren; Ont vangen spaargelden f 151302,94, terug betaalde spaargelden f 164.860,85, terug betaalde voorschotten f 6267, gegeven voorschotten f 22600, ontvangsten lopen de rekening f 462.526,51, uitgaven lopen de rekening f 439.258,82, ontvangen ren" te f 8876,40, uitgegeven rente f 5960.82. De balans wees aan in activa eil pas siva f 356.968,50. met als winstsaldo f 1002,04. Rekening, balans en verlies- en winstrekening werden door de ver gadering goedgekeurd. Tevens werd be sloten het winstsaldo toe te voegen aan het reservefonds, dat nu f 17044,79 be draagt. De heer Jb. Swan werd met alge mene stemmen tot bestuurslid herko zen en de heer P. Barsingerhorn als lid van de R.v.T. De rentevoet is als volgt: rente voor leden en niet-leden tot f 3500 2,16%; rente lopende rekening 2%. De voorzitter klaagde er over dat de boekjes niet op tijd werden ingeleverd; men is voornemens in het vervolg een boete in te stellen. Stille tocht op Donderdag avond Op de herdenkingsavond op 4 Mei aan de vooravond van de bevrijdings dag zal ook in onze gemeente weer een herdenking worden gehouden voor hen, die in de strijd voor de vrijheid vielen. Om half zeven wordt in beide kerken een herdenkingsdienst gehou den. Om tien voor half acht is het ver zamelen op de Kerkweg tot deelne ming aan de stille tocht naar het oor logsmonument. Om half acht begeeft de stoet zich onder het gebeier der klokken naar het monument op het kruispunt aan de Rijksweg te Limmen. De herdenkingsplechtigheid bij 't mo nument begint om acht uur en wordt aangekondigd door een hoornsignaal. Twee minuten stilte worden afgesloten door zangnummers van het dameskoor Duinenbos en Limmer Vereniging. Hierop volgt een kranslegging en wordt het Wilhelmus gezongen. Om zes uur zullen de klokken één minuut luiden. Men wordt verzocht ten teken van rouw van zes tot negen uur de vlag halfstok te laten hangen. De gemeenteraad van Beverwijk verleende een crediet van 2.111.400 voor de bouw van 252 huizen.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 3