Gehele NACO komt naar Alkmaar DE KAMPIOEN Een interessant half uur in de Grote Kerk Handelsonderwijs in het kader der vernieuwing Ook hoofdkantoor wordt hier gevestigd Op het Stationsplein zal een groot gebouw verrijzen Orgelconcerten in de Grote Kerk Ingrijpende verandering in spoorwegdienst KEUZE uit 150 MERKFIETSEN St. Pancras Akersloot Bergen hervat haar uitzending van dagelijkse diners Warme en koude schbtels HEILOO Noord-Scharwoude Egmond aan Zee Koedijk Feestavond Beemster DONDERDAG 4 MEI 1950 Reeds jaren lang hangt er zowel rond de dienst van de Naeo als rond het Stationsplein een geheimzinnig waas. Er gingen geruchten, dat op bet plein een grote garage zou verrijzen waarin alle bussen zouden kunnen worden onder gebracht; later beweerde men, dat een dergelijke garage aan de Bergerweg zou worden gebouwd en het hoofdkantoor in de Langestraat gevestigd zou worden. Thans is er klaarheid in deze zaak gekomen. De Naeo zal zich inderdaad in Alkmaar concentreren. Onderstaand geven wij een overzicht van de plannen, l^als die door deze bekende autobus-onderneming zijn ontworpen. Thans moeten de autoriteiten nog hun fiat verlenen, doch het is vrijwel zeker, dat men hierbij niet op bezwaren zal stuiten. Dit zijn in het kort de plannen van de Naeo, zoals die hoogst waarschijn lijk reeds binnen afzienbare tijd zullen worden verwezenlijkt. Het voordeel dat men van deze concentratie zal heb ben, is tweeledig; voor de Naeo is het een aanzienlijke kostenbesparing en voor het publiek zal het reizen vanuit Alkmaar, dat thans definitief het cen trum van het autobusverkeer in Noord- Holland boven het IJ wordt, aanzien lijk gerieflijker zijn. Een zilveren jubileum De heer W. Tuilenaar, Nieuwpoorts- laan 76 is op 8 Mei 25 jaar hij Fran- kenberg's Boekhandel en Drukkerij N.V. in dienst als schrijf- en bureau machines-monteur. Sluitingsuur café's De Commissaris van Politie te Alk maar maakt bekend, dat het sluitingsuur van café's op Bevrijdingsdag is vastge steld op twee uur 's nachts. Orgelklanken vulden de ruimte De toestand zoals deze nu is, werd reeds lange tijd onbevredigend geacht. De centrale werkplaats is gevestigd aan de Helderse weg, voor kleine re paraties maakte men gebruik van de garage aan de Stationsweg en ook de stalling is onvoldoende. Een gedeelte van de wagens kan men in de stalling aan de Dijk plaatsen, doch de rest moet de nacht in de open lucht door brengen. Bovendien heeft men niet de beschikking over een wachtgelegen- heid voor chauffeurs, conductrices en het reizend publiek. Een ander groot bezwaar is, dat het hoofdkantoor in Purmerend is gevestigd. Het ziet er thans echter naar uit, dat al deze moei lijkheden spoedig tot het verleden zul len behoren. Het Stationsplein Op het Stationsplein, naast de gebou wen van de Nederlandse Spoorwegen, waar thans een houten hokje staat, zal binnen afzienbare tijd een pand ver rijzen dat een frontbreedte van vijf en twintig meter en een diepte van zeven meter heeft. Van hieruit zal men toe zicht kunnen houden op de dienst. Men kan er chauffeurs en conductri ces voor verschillende bussen aanwij zen, er zal een kassier zetelen, er wordt een inlichtingendienst ondergebracht, er komt een wachtlokaal voor het bus- personeel en eenzelfde lokaal voor pas sagiers, een buffet, toiletten, enz. Op het Stationsplein zelf zal geen garage of afdak worden gebouwd. Wel zal het plein waarschijnlijk wat ver anderd en opgeknapt worden. In het gebouw aan de Helderseweg dat naast de centrale garage staat, zal het hoofd kantoor, dat thans nog in Purmerend gevestigd is, worden ondergebracht. De bovenverdieping van dit pand zal als woonruimte dienst kunnen doen. De centrale garage zelf zal niet noe menswaardig uitgebreid behoeven te worden, daar zij modern is ingericht en ook de ruimte voor het uitvoeren van herstelwerkzaamheden groot ge noeg is. Een stallinggarage Achter de Centrale garage heeft men een stuk land gekocht, waarop een stallinggarage van dertig bij acht en veertig meter zal komen. Deze zal plaats bieden aan veertig wagens. Ten slotte komt er aan de Helderseweg nog een gebouwtje waarin de admini stratie wordt ondergebracht. De garage van de heer Boon aan de Stationsweg, die door de Naeo gehuurd werd, krijgt een andere bestemming, evenals de stalling aan de Dijk. Er zal straks vol doende overdekte stallingruimte zijn, zodat men de bussen 's nachts niet meer in de open lucht behoeft te laten staan. De Engelse Organist Ralph Downes, maakt momenteel een studiereis door ons land om kennis te nemen van de bouw en dispositie's van onze be roemde kerk-orgels. Hiervan worden te Londen gramofoon-opnamen ge maakt, welke ongeveer over een maand in de uitzending van de B.B.C. zullen worden opgenomen. Het was dus zoals de technici dat zeggen, geen levende uitzending. De telefoonverbin ding wordt verzorgd door de Ned. Radio Unie. Gisteravond van zes tot half zeven was Alkmaar aan de beurt. In de con sistoriekamer van de Grote Kerk stonden de apparaten voor de lijn- versterking opgesteld, en even voor zessen had „Ralph. Downes achter het orgel plaats genomen. Na enkele tele foontjes met Londen over de tot stand- koming van de verbinding speelde meester „Ralp. Downes" want het is een organist van zeer groot for maat een vijftal werken van Buxte- hude, Sweelinek, Böhm, e.a. Met grote bewondering hebben we naar dit mees terlijk orgelspel geluisterd, om beur ten, in de kerk, en in de consistorie kamer door de radio. Het speet ons dat we de enig bevoorrechte toehoor der waren, want zulk artistiek orgel spel te horen behoort althans hier in Alkmaar tot de hoge uitzonderingen. Het prachtige orgel van onze Laurens- kerk klonk hier in volle luister. „Ralph. Downes" zal ongetwijfeld uitstekende herinneringen mede ne men naar Londen over ons beroemde orgel, maar zo we vernamen neemt hij ook nog chocolade mee, want die is in Londen nog op de bon. Muziek- minnende Alkmaarders, volgt goed in de Radiogids het programma van de B.B.C. en ook U zult het orgel van de Grote Kerk horen, bespeelt door meester „Ralph Downes". De Reiniging op de feestdag In verband met de Bevrijdingsdag wordt op Vrijdagmiddag 5 Mei a.s. geen vuilnis opgehaald. De bewoners van de Vrijdagse wij ken worden dan ook verzocht de em mers vóór de middag buiten te zetten. Wij vernemen, dat de zomerdienst regeling der Spoorwegen, welke op Zondag 14 Mei ingaat, belangrijke ver anderingen zal te zien geven op de baanvakken AlkmaarHaarlem en Alkmaar—Uitgeest—Amsterdam. De nieuwe dienstregeling maakt het mogelijk, dat de openstellingstijden van de Velser spoorbrug en de Hem- brug aanzienlijk worden verruimd. Als uitvloeisel hiervan is de overstaptijd op het station Uitgeest teruggebracht tot drie minuten. Verder zal het aan tal rechtstreekse stoomtreinen Den HelderAmsterdam worden beperkt. Vanzelfsprekend is ook de dienstre geling op de baanvakken Alkmaar Hoorn en AmsterdamHoorn aan wij zigingen onderworpen. Het onderbroken werk hervat Op de feestelijk versierde tapijtaf deling van de N.V. J. Spruyt alhier, vond hedenmorgen een korte plechtig heid plaats, In tegenwoordigheid van de directie en het gehele personeel, werd het wel kom toegeroepen aan de heer T. Gaarthuis, een der employ's, die na een verblijf van ruim 2 jaar in Indo nesië, Zondag gerepatrieerd en behou den teruggekomen was. Nadat hij door een der heren Spruyt hartelijk was toegesproken, waarbij hij weder in de gelederen van het Kofa-Personeel werd opgenomen, werd door enkele der oudere collega's het woord gevoerd. Hem werden enke le cadeaux overhandigd. Na een kort woord van dank eindig de deze begroeting. DANSEN IN HET GULDEN VLIES. Vrijdag 5 Mei (Bevrijdingsdag) or ganiseert het Gulden Vlies een bal avond met medewerking van- de „Cocktail, Mixers" band. ZIET ONZE ETALAGES ZILVERSTR. 6—8 ALKMAAR ARIE MIENIS De Commissaris bezocht de gemeente De Comdissaris der Koningin bracht alhier zijn vier-jaarlijks bezoek. Vanuit de gemeente Akersloot arriveerde de Commissaris omstreeks 11 uur voor het gemeentehuis, waar hij werk begroet door de burgemeester. Tevens waren, behalve de wethouders, aanweig de raadsleden Duif, Kloosterboer, Timmer en De Vries. Met hen heeft de Commisaris in de raadszaal een gezellig onderhoud gehad. De raadsleden stel den verschillende vragen, o.a. de woningbouw enz. In die tijd bracht jonkheer Roël, de ka binetschef de commissaris een bezoek aan de secretarie. Na het onderhoud nam de commisaris een kijkje bij debouw der ambtswoning van de burgemeester, waarna hij ook nog de restaura tie-werkzaamheden van het Witte Kerkje be zichtigde. Daarna vertrok hij naar Koedijk. In zijn afscheidswoord zei de commissaris, dat hij het perttig gevonden had ook eens met de raadsleden te hebben kennis g'emaakt. DERTIG JAAR SECRETARIS Vrijdag 5 Mei a.s. herdenkt de bur gemeester, de heer P. J. J. van den Heuvel, de dag, dat hij vóór 30 jaar het ambt van gemeente-secretaris aan vaardde. Veel wordt tegenwoordig geschreven over onderwijsvernieuwing. Men lief hebbert in deze materie rond en ook de leek schroomt niet zijn zienswijze naar voren te brengen. Daarom was het een goede gedachte van het departement Alkmaar van de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel, om de heer G. A. M. Snijders, directeur der Gemeentelijke Handelsschool alhier, uit te nodigen tot een lezing over het onderwerp „De Handelsschool in het kader van onderwijsvernieuwing en maatschappijbelangen". Aan het slot van zijn inleiding heeft de heer Snijders een plan ontwikkeld, dat tot doel heeft, het handelsonder wijs te verbeteren en een vijfde kopklasse te plaatsen achter het vierjarig onder wijs, zoals dat thans gegeven wordt en dat beslist onvoldoende is. De heer Snijders ontvouwt een plan Baarbij wordt gedacht aan zes mor gens van vier lesuren elk. Verplicht zouden dan worden de vakken Neder lands en Engels en facultatief Frans, of Duits of Spaans. Voorts verplicht boekhouden, bedrijfsleer, handelsre- kenen, staathuishoudkunde, recht, fi nanciële rekenkunde. Steno en typen facultatief en economische aardrijks kunde en geschiedenis in de vorm van lezingen te geven op twee middagen. Indien de brugklasse bij het M.O. al gemeen wordt zou dan het Handelson derwijs vanaf de vierde klasse ge splitst moeten worden in een econo mische en in een technische richting. Zonder brugklasse dient dit reeds van af het derde leerjaar te geschieden. De heer Snijders kwam tot deze con clusie na een historisch overzicht van de groei van het handelsonderwijs, waarbij hij uitging van de M.O.-wet van Thorbecke van 1863. Dit middel baar onderwijs („Hogere Burger school") probeerde voorbereidend ho ger onderwijs te worden, wat niet Thorbecke's bedoeling was. Daarnaast bestond het gymnasium en kwam ook het handelsonderwijs op, dat onder moeilijke omstandigheden zijn weg moest zoeken. Het prototype van de school staat in Amsterdam. In het be gin was er een driejarige cursus met een tweejarige voorbereiding elders. Aangedrongen werd dus op vijf jaar continu-onderwijs. Het gemeentebe stuur maakte echter een 3-jarige H.B.S. met 2-jarige bovenbouw zodat pas na 3 jaar het begrip handelsonderwijs om de hoek kwam kijken. Daarnaast ont stond de H.B.S. A, niet te verwarren met de A-afdeling van de B-H.B.S. Minister Marchant „onthoofdde" de handelsschool van vijf tot vier jaar, waarschijnlijk alleen uit (verkeerd op gevatte) bezuiniging en deze toestand bestaat nog altijd. Wel maakte de heer Bolkestein (toenmaals minister) reeds voor de oorlog een nieuwe wet op het M.O., met het doel, meer toenadering te krijgen tot het hoger onderwijs, een werk, dat na de oorlog werd overgeno men door minister Gielen en na hem door minister Rutten, die het ontwerp wijzigde en dacht aan een zesjarige H.B.S. met daarnaast een algemene vier jarige Middelbare school. Sommigen vrezen, dat dit een gewone U.L.O.-school zal worden, waarvan het peil lang niet op het gewenste niveau ligt, hoewel de scholen uitstekend werk doeh. Maar, aldus de heer Snijders, men denkt te veel aan de vorming van de „staf-officieren" en van de „soldaten" en hoogstens wat „sergeants". Maar vanwaar moeten de „subalterne offi cieren" komen? Hierop kwam de heer Snijders tot bovengenoemd wenspro gramma. In de practijk is gebleken, dat de vier jaar niet voldoende zijn. Na de school worden allerlei cursussen ge volgd, om, noodgedwongen, het asso- ciatiedieploma te halen. Maar op dat peil moet de Handelsschool zélf komen. De lezing, die tijdens een maaltijd in het Victory-Hotel werd uitgesproken werd met de grootste belangstelling aangehoord en hoewel (zoals wij één der aanwezigen na afloop hoorden op merken) over deze kwestie het laat ste woord nog niet is gesproken, heeft de heldere uiteenzetting van de heer Snijders ertoe bijgedragen, een bran dende kwestie eens te meer in het middelpunt te plaatsen. JONGEMAN VERDUISTERD GELD VAN WERKGEVER De Alkmaarse politie nam van haar collegae uit Amsterdam een 19-jarige jongeman over, die zich in Alkmaar schuldig had gemaakt aan verduiste ring ten nadele van zijn werkgever. Elf inschrijvers voor aanbesteding B. en W. van Bergen besteedden Woens dagmorgen ten raadhuizfe aan het laden, ver voeren en lossen van pl.ni. 5000 m3 zand van het terrein van het PWN te Bergen naar een terrein ten zuid-oosten van de Jaaj| Weyand- weg en voor het ophogen van een weglichaam voor een nieuw te maken weg op dit terrein, elf biljetten waren ingekomen. Ingeschreven werd als volgt: P. Feld te Ber- g'en f 7443, per m3 f 1,40; A. Bakker te Bergen f 9350, per m3 f 1,87; Le Clercq te Castricum f 8940,—, per m3 f 1,69; Fr. C. P. Groot Zn.te Heiloo f 10.500,—, per m3 f 2,—; N.V. Kennemerland te Heiloo f 10.770,-, per m3 f 2,—; J. C. Punt te Bergen f 11.854,-, per m3 f 1,63; G. Schot te Oudorp f 10.500,-, per m3 f 2,—; A. Tuin Zn. te 't Zand f 7.750,—, per m3 f 1,45; A. Tesselaar te Bergen f 8.493,—, per m3 f 1,60; H. de Vet te Bergen f 10.150,—, per m3 f 2,15; Fa. De Boer te Schoorl 10.970,—, per m3 f 2.05. De begroting was f 1,25 per m3. De gunning werd aangehouden. LOOP DER BEVOLKING. De bevolking van Bergen bestond op 1 Maart uit 3950 mannen en 4734 vrou wen, totaal 8684 inwoners. Op 1 April waren deze cijfers resp. 3948, 4734 en Banketbakkerij ij Cramer Pim, Pam en Pom op avontuur in Luilekkerland 63 Bakker Eer Roomhoorn heeft de gezet inplaats van op een rotsblok bewaker aangeboden om desnoods de „Kom we zullen beginnen", zegt bak- hele nacht door te werken om de scha- dt te herstellen. „En zijn die drie ban dieten ontkomen?' vraagt hij. „Ja helaas wel", antwoordt de bewaker zuchtend, maar dat varken moet hier nog ergens liggen, daar was geen be weging in te krijgen!" Eek Roomhoorn weet niet. dat hij zijn kaarsje op de kei Roomhoorn opgewekt en wi] zijn materiaal gaan pakken, als plotseling de kaars uitflapt, ,Hé. wat is dat? Wie blaast die kaars uit?" En de bewaker èr Eek Roomhoorn draaien zich ver schrikt om en kijken recht in het glim lachende gezicht van Big Ben, die met een van zijn vervaarlijke windstoten dikke buik van het varken heeft neer- de kaars hééft uitgeblazen. U kunt zich morgen nog melden Het Comité tot viering van Oranje- en Nationale feestdagen heeft geen kaarten meer beschikbaar voor de beide toneel zalen. Alle'en zij, die in het bezit zijn van een kaart boven de 16 jaar hebben dus toegang. De Landelijke Ruitersport vereniging zal niet na, doch vóór de volks spelen aan de Westerweg optreden (plm, 2.45 uur). Voor de optocht met versierde fietsen, wagens, auto's e.d. kan men zich nog steeds opgeven, tot aan de opstelling aan de Groenelaan. Voor de volksspelen, o.a. hardlopen, bakfietsen- en transport fietsen-race, die gehouden worden in de nieuwe buurt achter de Westerweg, is eveneens nog gelegenheid tot aanmelding. POLITIEMANNEN GEDECOREERD Gistermorgen had in een officiële bij eenkomst de huldiging plaats van de ad judanten A. van Uden en P. van Breuke- len. Behalve het volledige corps waren de burgemeesters van Heiloo en Blokker, t.w. de heren Kalff en Essing, alsmede de substituut-officier van Justitie, de heer mr. Holsteijn, aanwezig. De beide adju danten ontvingen onder hartelijke be woordingen de gouden ere-medaille, ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau. Burgerlijke Stand Geboren: Robertus Johannes Ma ria, z. v. G. B. Aelbers en A. Beerthui- zen. Thomas z. V. Th. Giliam en J. Mes. Johannes Josephus Henricus z. v. J. Bakker en M. M. Denneman. Ondertrouwd: Aris Volkers te Sint Pancras en Maria C. H. Scheffer. Toek. adres: St. Pancras Bovenweg 235. Getrouwd: Kornelis Joustra en Jofica M. de Vries. Martinus J. Bakker en Geertruida Oud. Overleden: Johan F. Hoed, 75 jaar, weduwnaar van Maria G. Zuur- welle. Uitslagen „Schaakmat" De uitslagen van de gisteren gehouden wedstrijden van „Schaakmat" zijn als volgt Kiasse I: W. P. GrootW. Kaan 01; C. P. WitsmeerD. Konijn remise, nadat de partijen elkander weinig hadden toegege ven; Jn. KlinkersG. Keppel werd afge broken in een voor Keppel gewonnen stelling. Klasse II: Jn. BouwensK. Bierman werd afgebroken in een betere stelling voor J. Bouwens; N. KaanE. H. A. Warnders 01; C. KrijgsmanJ. Moeijes 01; J. KamperP. Semeins 0—1. Klasse III: P. GlasM. Koolaard 01; A. MeinemaJ. Ootjers 01, hierdoor bleef Ootjers in zijn klasse op het goede pad. Klasse IV: J. MarsmanS. Witsmeer 10; F. ScholtenW. Rus 10; W. G. v. HamersveldK. Bekker 10; J. J. Kroon -W. J. Groesbeek 10. Lezing culturele vorming In de serie lezingen „Culturele vor ming" sprak de heer Frans 't Hoen giste ren over de speler en zijn rol. Hierbij werd nader ingega-- op het transforma tievermogen bij de speler, de ruimtewer king, plaatsing ten opzichte van het pu bliek en tegenspeler, de plastische moge lijkheden in het lichaam, de gelaatsmi miek en de dictie. Voorgedragen werd het monoloog van Anceel uit „St Geertes Minne" en die van Philips II uit „Willem de Zwijger". Na de pauze werd voorge dragen „Joseph in Dothan" van Joost van den Vondel. De 1 Mei-viering van de Partij van de Arbeid Maandagavond hield de P.v.d.A. een 1 Mei-bijeenkomst in de zaal van de Vergulde Valk met medewerking van de A.T.V. „De Flierefluiters". De voorzitter, de heer P. C. de Graaff, heette in het bijzonder zijn partijgenoot Ir. de Vassy van harte welkom. Deze sprak over het bevorderen van de wereldvrede en de Europese samen werking, in verband met de vraag, d'e de hele wereld bezig houdt: al of geen oorlog. Spreker wees op enkele feiten, die juist van belang zijn voor een effectieve wereldvrede, die in de hand wordt gewerkt door een sociaal-demo cratische partij, als de P.v.d.A. Het woord „vrede" spelde hij ten slotte als: Vrijheid, Recht, Eigenwaar de der mensheid, Democratie en het Einddoel, n.l. vrede en welvaart voor de gehele wereld, op sociaal-demo cratische grondslag. Hierna werd door de Flierefluiters opgevoerd het toneelstuk „Een dag dame" in 3 bedrijven, uit het Ame rikaans vertaald door C. v. Kerck- hoven Jr. Het stuk zal nogmaals binnenkort v/orden opgevoerd en is het een be zoek zeker waard. Niettegenstaande de betrekkelijk korte tijd van voorbereiding was de rolkennis goed en werd het stuk Op uitstekende wijze vertolkt. Het geheel vormde een prima ver zorgde avond. De heer de Graaff dankte het ge zelschap en zegde ook Ir. de VaSsy dank vcror zijn gloedvolle Mei-rede. HET OPENLUCHTSPEL Het Oranjg-comité, dat het wed- renspel organiseert op de sintelbaan van het Sportpark, heeft burgemees ter Niele bereid gevonden tijdens het spel op 5 Mei a.s. - als bankhouder op te treden. Hem is door het comité een bedrag van ruim f 300.000 speel geld ter hand gesteld, dat door as sistent-bankhouders aan aJ/e aanwe zigen zal worden uitgereikt om mee te kunnen spelen en te raden „Well; paard wint de race?" Voor de eerste maal sinds jaren werd door de resp. afdelingen van de Partij van. de Arbeid, VARA, Bouwvak- en Landar beiders, de 1 Mei-dag plaatselijk gevierd in het café van de heer Jac.'Schuit. De zaal was geheel gevuld. De voorzitter, de heer F. Riekwel sprak het welkomstwoord waarna hij de leiding gaf aan de voor zitter van het Mei-comité, de heer P. Hart. Als spreker trad op de heer Hippe uit Amsterdam, die een mooie Mei-rede hield. Deze' bezielende rede werd met gro te aandacht gevolgd. Een uitgebreid pro gramma volgde hierop, dat op prima wij ze werd verzorgd. Een hoogtepunt was het laatste nummer vóór de pauze, het „Vre- destableau", dat onder ademloze stilte werd gevolgd. Machtig klonk het Nonnen koor uit Casanova. Het langdurig applaus was de beloning voor dit nummer. Na de pauze kwamen de lachspieren los bij de opvoering van de één-acter „Swammerbol in de penarie", waarin vlot en goed spel werd gegeven. Wij kunnen volstaan met allen hulde te brengen voor de uitvoering van hun taak. Een grote verloting was 't slot van de avond. De Commissaris bezocht Koedijk De Commissaris der Koningin bracht Dinsdag een bezoek aan Koedijk. In de raadzaal waren, behalve B. en W., aanwe zig de raadsleden Hart en Lammerschaag. De burgemeester sprak een welkomst woord en memoreerde de diverse hoogte punten in de nabije toekomst. Spreker nodigde de Commissaris uit een en ander in de gemeente te bezichtigen, wat later in de namiddag geschiedde. Ook door de wethouders en de raadsleden werd met de Commissaris een geanimeerd gesprek gevoerd over tuinbouwbelangen. enz. Nadat de Commissaris de begraafplaats had bezocht en zijn grote waardering had uitgesproken over de goede zorgen hier aan besteed, trad hij persoonlijk op de gemeente-arbeider Damiaans toe en sprak dankwoorden voor de keurige verzorging, in bet bijzonder ook van de oude begraaf plaats. BURGERLIJKE STAND Geboren: Jeltje. d. v. A. Tolman en E. Bruijnes; Louise Christine, d. v. W. v. Laar en T. Peik; Tiny Elisabeth Vrouwtje, d. v. K. Edam en E. Lange. Overleden: Petrus Cornells van 't Hof, 75 jaar, echtgen. van M. Chr. den Ouden. Marktberichten ALKMAARSE EXPORT-VEILING, 3 Mei 1950. Raapstelen 5—7; prei 40—53'; spi nazie 8—25; postelein 59—64; witlof T 53— 67; II 3548; rabarber 8—14; sla I 17—23, II 916; bloemkool IA 7188, II 5673, III 35—52; bieten 6; worteltjes 35—38; uien 56—77; sjalotten 53—64; aardbeien 78 et. per doos van 10 stuks; radijs 4—8; selderie 8—11,50; peterselie 5—10; stoofperen, St. Remie 36—37; II 26. NOORDERMARKTBOND, 4 Mei. - 4000 kg rode kool 43,30-50,30; 9000 kg bieten: I 5,80-6,10 en II 3.50; 19,500 kg prei; I 55-73 en II 20-36; 7500 kg rabarber 6-7; 9000 kg witlof: 1 65-69, IB 64-66, II 65- 66, II B 60-66 en III 57. MEDEMBLIK, 2 Mei 1950. „MEO". 1500 kg witlof I 56—59; I B 48—54; II 41 —45; III 23—36; 10800 kg bieten I 6—6,i0; II 4. AVENHORN, 2 Mei 1950. „Avenhom en Omstreken". 18.500 kg bieten I 6,20— 8,60; II 4—4,10: 1450 kg witlof (afwijkend) I 52—58; II 47—54; III 26—42; stek 24—39.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 3