Vijf jaar geleden: Nederland herrees ijfëu Am Uit he Enorme prestaties van een verarmd Nederland Vijf jaar wederopbouw Eerste Karru bezinebi Het Radiop DONDERDAG 4 MEI 1950 (Vervolg van vorige pag.) Het geld heeft geen waarde meer. Men betaalt duizend gulden voor een mud tarwe, 350.voor een mud aardappelen, 20.voor een brood. Het Voedingsbureau waarschuwt, dat men niet alle soorten bloembollen kan eten, en dat men ook spinaziezaad moei laten staan. Tallozen doen hun maal met suikerbieten en tulpenbollen, en proberen er het leven bij te houden. In het land van melk en kaas leert men een nieuwe ziekte kennen: hon geroedeem. Handen en voeten begin nen op te zetten, het gezicht wordt breed en gezwollen, dodelijk water verzamelt zich onder de slappe huid. Maar men geef' de moed niet op. Men luistert naar de Engelse zender, en zegt: „Het gaat goed Zelfs op die sombere IBe December 1944. Wanhoopsoffensief "pEBWIJL sneeuwstormen jagen door de eenzame bossen op de hellingen van de Ardennen, op 16 De cember 1944, begint Von Rundstedt het laatste offensief, waartoe hij zijn vermoeide troepen ooit nog zal kun nen opzwepen. „Het lot van Duits land ligt In uw handen. Er is slechts één bevel: voorwaarts. „Met Kerstmis zult gij op de Parjjse boulevards wan delen", zo suggereert hij in zijn dag order zjjn pantserlegers, die zich ge reed maken voor een bliksemsnelle stoot door generaal Middletons niets vermoedend 8e Legercorps. In de vroege morgen van 16 De cember dreunen de Duitse tanks over de smalle besneeuwde bospaden van de Ardennen, stoten door de eerste geallieerde linies, stormen schijnbaar ongehinderd verder door Houffalize, Laroche, St. Vith, Stavelot, St. Hu- bert, Rochefort. Alleen Bastogne, hoewel omsingeld, houdt stand. Maar daar zetelt dan eok de 101e Ameri kaanse parachutisten divisie, die voorop ging bij de invasie in Norman- dië, die op 17 Sept. bij Veghel en Son uit de lucht kwam zweven, die overal is, waar het begint te spannen. Als in de kelders van het stukge schoten hotel Lebrun twee Duitse onderhandelaars aan de commandant, de generaal Mac Auliffe, de eis van capitulatie overhandigen, heeft hij slechts één woord: „Nuts", hetgeen met barst!" niet slecht ver taald is. Een week later is Bastogne weer vrij. Want deze Duitse vloedgolf loopt dood tegen Eisenhowers rustige stra tegie. Zodra hij de toestand kan over zien, zendt hij reservetroepen naar de flanken van de Duitse opmarsroute. Steeds smaller wordt de trechter, waarin de aanvaller nog vrijheid van beweging heeft, totdat hij in het zicht van Dinant vast loopt. Geen Duitsers met Kerstmis op de Parijse boulevards, tenzij als krijgsgevangenen. De Duitse troepen maken rechtsomkeert, om te trachten aan omsingeling te ontkomen. De resten van Von Rundstedts pantser divisies daveren opnieuw langs de hellingen van de Ardennen, maar nu als opgejaagd wild, dat een schuil plaats zoekt. Nog is Januari niet verstreken, als zij op hun uitgangs punt zijn teruggekeerd. Maar 100.000 man bleven achter, gedood, gewond of krijgsgevangen. Over de Rijn JJISENHOWER rust niet op zijn lau weren. Over heel het front, van Arnhem tot de Zwitserse grens, gaan zijn legers weer tot de aanval over. De Duitse grens wordt overschreden, de laatste weerstanden tussen grens en Rijn opgeruimd. Wie zal het eerst de Rijn oversteken en de opmars naai' het hart van het Derde Rijk beginnen? Het toeval komt te hulp. Als op 7 Maart de voorhoede van de 9e pant serdivisie van generaal Leonard de Rijnoever bij Remagen bereikt, blijkt de Ludendorff-brug nog niet opgebla zen te zijn. Een jonge officier, com mandant van een voorhoedeeompag- nie, stormt met zijn mannen de brug op, springladingen worden verwijderd, een bruggehoofd gevormd op de an dere oever en reeds ratelen de tanks naar voren. De Amerikanen zijn de Rijn over! Briesend van woede verneemt Hitier de noodlottige boodschap. Doldriftig beveelt hjj de executie van allen, die betrokken z(jn hjj deze inderdaad on vergeeflijke nalatigheid. Duitse offi cieren vallen onder kogels van Duitse soldaten. Maar het is te laat. „Eén van de gelukkigste momenten van deze oorlog," zegt Eisenhower in zijn hoofdkwartier. Enkele weken later, op 22 Maart trekken bij Oppenheim ten zuiden van Worms onderdelen van het door gene raal Patton gecommandeerde 3e Ame rikaanse leger vrijwel ongehinderd met landingsvaartuigen over de Rijn. In de nacht van 23 op 24 Maart komt bij de Nederlandse grens Montgomery in actie. In 22 meter lange sloepen stuiven de stormtroepen over de ri vier, bij Rees. Xanten ert Wesel. Ach ter het front dalen bij het ochtend krieken de 17e Amerikaanse en 6e Britse luchtlandingsdivisie, die dood en verderf zaaien in de Duitse stel lingen. Bijna 7000 vliegtuigen zijn voor deze luchtlanding gerequireerci, een infernaal artillerie-bombardement gaat er aan vooraf. Door deze derde bres in de Rijndefensie persen zich het le Canadese leger, het Britse 2e leger en het Amerikaanse 9e leger. Duitsland wordt onder de voet gelo pen, oost- en noord-Nederland gaat zijn bevrijding tegemoet, die het ont vangt uit handen van Canadezen en Britten. Op 27 Maart mag Dinxperlo als eerste de driekleur laten wapperen. In snel tempo volgen nu Zevenaar, Doesburg, Zutphen, En schede, Deventer, Zwolle, Groningen, Leeuwarden. Dit alles gaat niet zon der slag of stoot. Er moet vaak hard voor gevochten worden. Boven het veenkoloniale gebied komen er zelfs parachutisten aan te pas, om de brug gen in dit moeilijk te doorschrijden gebied veilig te stellen. Bij Arnhem naar het noorden oprukkend, berei ken de Canadezen het IJselmeer. Zullen zij zich nu naar het westen wenden, naar het hongerende wes ten? Ten einde raad ]N HET WESTEN is de nood tot on gekende hoogte gestegen. Honder den zijn reeds de hongerdood gestor ven, duizenden lijden aan hon geroedeem, het spookachtig voorteken van het naderend einde. Het brood rantsoen daalt in Januari tot 500 gram per week, hetgeen betekent, dat men elke dag moet zien rond te komen van anderhalf sneetje brood en een bord soep uit de Centrale Keuken. De hon gertochten strekken zich steeds verder uit; men fietst naar Friesland, naar de Gelderse Achterhoek, naar de Wierin- germeer, om tarwe an aardappelen Sommigen keren nimmer terug, an deren belanden in de concentratie kampen, de gelukkigsten komen met een half mud aardappelen thuis. Het Zweedse Rode Kruis snelt te hulp. Twee Zweedse schepen merqp eind Januari in Delfzijl, beladen met 3600 ton levensmiddelen, waardoor in Februari margarine en „echt" wit brood bij het mager rantsoen kan wor den gevoegd. Het Zweedse witbrood. op 27 Februari wordt het voor de eerste maal uitgereikt. Zoiets ver geet men zijn leven niet. Maar nog is voor het Westen de lijdensbeker niet geledigd. Dezelfde Britten en Canadezen, die voor oost en noord-Nederland de bevrijding brengen, sluiten voor het westen de deur, waardoor het laatste voedsel naar binnen komt. Op 8 April moet het tijdelijk verhoogde broodrantsoen verlaagd worden tot 600 gram, op 22 April tot 400 gram. Negentien cent kost het voedsel, dat men op de weekbonnen in totaal kan kopen, negen cent brood en 10 cent aardappelen. Tot overmaat van ramp laten de Duit sers in zinneloze vernielingsdrang de juist ingezaaide Wieringermeer on der water lopen. De graanschuur van het westen wordt in enkele uren een binnenzee. Maar de redding nadert. In Achter- \eld zijn geallieerden en Duitsers te- zamen gekomen. West-Nederland mag niet aan de ondergang worden prijs gegeven, dus: geen verdere inunda ties, en snelle verbetering van de voedselpositie. Seyss Inquart wordt onder druk gezet en persoonlijk ver antwoordelijk gesteld voor het lot van de vier millioen Nederlanders binnen de vesting Holland. Zondag 29 April vliegen geallieerde viermotorige bommenwerpers boven de nog door de Duitsers bezette Neder landse vliegvelden. De „vliegende krui deniers" kom n de hongersnood leni gen! Duizenden tonnen levensmiddelen in blik: boter, vlees, chocolade, suiker, meel, eipoeder, suizen omlaag en boren zich in de vette klei van Ypenburg. Ockcnburg, Waalhaven, Schiphol. En in de straten van de grote steden, op de daken van de huizen, juicht en danst een opgewonden menigte, zwaaiend met alles wat ze te pakken kan krij gen, met hoeden, dassen, met gordijnen, zelfs met tafellakens. Want iedereen beseft: dit is het begin van het einde. Ineensforting ^RAKEND STORT inderdaad het Nazi-rijk ineen In Berlijn vechten de Russen, Hitier pleegt zelfmoord, ad miraal Dönitz volgt hem op, hele le gercorpsen capituleren. In een legertent op de Lünebergerhei- de staat op 3 Mei admiraal Von Frie- deburg voor veldmaarschalk Montgo mery. en biedt de capitulatie aan van drie Duitse legers, die voor de Russen vluchten. Monty weigert kortaf, en eist de overgave van alle Duitse troepen in N.W.-Duitsland. Denemarken en Ne derland. Als Von Friedeburg aarzelt, vraagt Montgomery: „Weet u eigenlijk wel hoe u er voor staat?" Hij toont d? Duitse delegatie zijn staf kaarten. verklaart haar het hopeloze van de situatie, en admiraal Von Frie deburg is zo onder de indruk, dat hij in tranen uitbarst. De volgende dag. Vrijdag 4 Mei, fles namiddags te 5 uur, komen de Duit sers terug. Montgomery, die juist met de oorlogscorrespondenten zit te pra ten, laat de delegatie een half uur wachten, waarna 'bij ze in zijn tent ont vangt .Ik had Montgomery nog nooit zo rus tig en zelfbewust gezien als nu", schrijft Alan Moorehead. die ooggetuige van de plechtigheid was. „Hij leidde de bijeenkomst zo ongeveer als een schoolmeester, die een mondeling exa men afneemt." Moorehead verklapt ook nog. dat Monty's officieren des nachts kans had den gezien, een afschrift te bemachti gen van het document, dat bij de ca pitulatie van Italië was opgemaakt in Alexanders hoofdkwartier. Naar dit document was een soortgelijk stuk op gemaakt. Even na half zeven is de bijeenkomst ten einde. Zaterdag 5 Mei, des voor middags te 8 uur, zal het vuren ge staakt worden. Meer dan een millioen militairen strekken de wapens Capitulatie De capitulatie in hotel De Wereld te Wageningen. Rechts in het midden generaal Foulkes; geheel rechts, met sigaret, Prins Bernhard; links (in lederen jas) genergal Blaskowitz. ^LS EEN logisch gevolg van de ge beurtenissen op de vorige dag, wordt des Zaterdags General-Oberst Blaskowitz, de commandant van het 25e Duitse leger bjj Generaal Foulkes. commandant van het le Canadese Corps, ontboden, om de capitulatievoor waarden te ondertekenen. In de morgenuren arriveert in hotel De Wereld te Wageningen de luit.-ge- neraai Reichelt, de chef van Blaskowitz' staf Foulkes weigert met hem tot za ken te komen. Blaskowitz zal zelf moe ten verschijnen. „Waar is Seyss Inquart?" informeert Foulkes verder. Reichelt aarzelt even, en antwoordt dan: „De Rijkscommissaris heeft Ne derland met een motortorpedoboot ver laten, om zich bjj admiraal Dönitz te melden". Foulkes haalde de schouders op. Zaterdagmiddag, te 4 uur, wordt de conferentie hervat. Prins Bernhard ar riveert in de indrukwekkende Merce des, waarin tot voor kort Seyss Inquart placht te rijden, maar die door de B S werd buitgemaakt en aan de Prins aan geboden, Ook de Buick van Foulkes mag er zijn. Wel heel schraal steekt hierbij de verzameling oud-roest af. waarmee de Duitsers naar Wageningen komen rijden. In de gelagkamer van hotel ..De We reld" staat de Duitse delegatie voor ge neraal Foulkes Stram brengen de heren het militair saluut. Maar eerbiediger nog wordt de Prins begroet, die zich van dit hakkengeklap niets aantrekt en laconiek een sigaret aansteekt. Generaal Foulkes leest punt voor punt de capitulatievoorwaarden voor Een Duitse tolk vertaalt. Vervolgens gelast hij, dat de wegen naar Utrecht en Ede geopend zullen worden voor het ver voer van levensmiddelen naar iet W esten. Generaal Reichelt vraagt hiervoor twee dagen tijd omdat de mijnen zul len moeten worden verwijderd. Dan spreekt in de Engelse taal Prins Bernhard Hij eist de erkenning van de BS als geregelde strijdkrachten, waarin Blaskowitz toestemt. Ook be veelt hij. dat de springladingen uit de diiken zullen worden verwijderd. Dan zal tot tekening worden overge gaan Maar aan het oorspronkelijke do cument moeten enkele paragraphen worden toegevoegd Er zal een schrijf machine moeten komen In het leegge plunderde Wageningen kan men ech ter gemakkelijker een landmijn dan een schrijfmachine vinden De bijeenkomst moet worden verdaagd Pas Zondag ondertekent Blaskowitz in het gebouw van de Landbouwhoge school het document Voor 120 000 Duitsers is de oorlog voorbij Over de Afsluitdijk sukkelen ze huiswaarts. Nederland gehavend, vernederd, bloe dend uit duizend wonden, maar onge broken, herneemt zijn plaats in de rij der vrije volken. Tussen water en vuur de eerste troepen gaan in Normandie aan land j^ANDGENOOT EN VREEMDELING staan verstomd van hetgeen vijf jaar na de Duitse bezetting in ons zwaar beproefde land onder uiterst ernstige econo mische omstandigheden hersteld en weder opgebouwd is. Wie wel eens in de gelegenheid is met buitenlanders, die de kaart van Europa kennen, de meest getroffen gebieden van Nederland te doorkruisen, zal menig keer kreten van verbazing en oprechte bewondering opvangen over hetgeen er gepresteerd is in zo'n betrekkelijk kort tijdsverloop. Wij zijn een critisch volk, dat gelukkig ook aan zelfcritiek doet, maar daarom is het goed, dat als anderen ons loven, wij niet blind worden voor onze eigen prestaties, die in het oog der wereld groot, ja enorm zijn! Y^ant in welk een deplorabele toestand hebben de Duitsers ons land in Mei 1945 achtergelaten? De provincies Zeeland, Zuid-Holland en Gelderland hadden resp. 6000, 39.300 en 11.300 to taal vernietigde woningen, terwijl de zware schade het grootst was in Zee land, Noord-Brabant. Gelderland en Limburg. Van de totale woningvoor raad op 1 Mei 1940 was vijf jaar later 3.75% of 82.600 woningen totaal ver nield, 1,85% of 40 700 zwaar beschadigd en 386 000 of 17,54% licht beschadigd Alleen in de provincie Noord-Holland waren 12.400 woningen totaal vernie tigd. 1700 zwaar en 28 000 licht be schadigd. Tweehonderd kerken in ons land waren vernietigd; 250 scholen voor lager onderwijs. 3 ziekenhuizen en niet minder dan 8600 boerderijen! Van de totale oppervlakte van Nederland (on geveer 33.000 km2> werd op Walche ren 16 000 ha geïnundeerd. Door de Duitsers werd 190 000 ha (waaronder 20 000 ha in de Wieringermeer! onder water gezet Totaal werd 97% van de cultuurgrond geïnundeerd. Vernield waren 524 wegverkeers- en 181 spoor bruggen. welke de Rijkswaterstaat be heert. Slechts 9 van de 50 voornaamste verkeersbruggen in de belangrijkste routes van ons land bleven gespaard en van de 26 voornaamste spoorweg bruggen bleven er slechts drie onbe schadigd! Ruim 3000 schepen, waaron der 8 zeeschepen, werden tot zinken ge bracht benevens droogdokken en klei nere schepen in de havens van Vlissin- gen. Rotterdam en Amsterdam Het waterverkeer in de belangrijkste routes werd gestremd. Geweldige schade was aan de havenwerken van Rotterdam en Amsterdam aangebracht en vele sluis- werken vernield of beschadigd Door oorlogshandelingen werden 11 000 Rijn en binnenvaartuigen, bagger en' her ein esmateriaal totaal 2 700 000 ton en 1500 binnenv'ssersvaartuieen. pontons, woonschepen enz. beschadigd. Dit is een slechts flauwe afspiegeling van het grote materiële leed. dat de Duitsers ons land en volk bezorgd heb ben. Berooid zijn wij uit deze tweede wereldoorlog te voorschijn gekomen Uitgehongerd, uitgekleed en uitgeschud En nu in 1950? J^aat ons met enige sprekende cijfers, die niet dor zijn voor hem, die de feiten, welke daarachter schuilen, kent, althans beseft en vermoedt, illustreren, wat er bereikt is en oordeelt dan zelf, waarde lezers! Gebouwd werden in totaal 8.517 noodwoningen en 4563 noodboerderijen. waardoor een totaal aan noodwoning ruimte is geschapen van 13.080 wo ningen. Alle licht beschadigde wonin gen (ongeveer 400.000) zijn thans her steld. Van de 40.700 zwaar beschadigde woningen zijn er thans nog slechts 5% niet definitief in orde. H.M. de Koningin kon dezer dagen te Venlo de 100.000ste nieuwe woning bezichtigen! De woningbouw is gestegen van 389 in 1945, tot 1593 in 1946, 9273 in 1947. 36.391 in 1948" en 42.791 in 1949. (Voor de beide laatste jaren ver boven de geplande cijfers van 28.000 en 40 000!) En het tempo wordt nog steeds opge voerd. Voor 1950 is een bedrag van f 480.000.000 uitgetrokken voor wo ningbouw en f 1.450.000.000 voor alle bouwplannen inclusief de industrie! In verantwoordelijke kringen beseft men wonderwel, dat wij er nog lang niet zijn, maar mede dank zij de Mars hallhulp is er toch al buitengewoon veel bereikt. 32.000 woningen zijn voor 1950 over de verschillende provinciën verdeeld. 3200 woningen toegewezen aan de vrjj« sector (particuliere bouwnijverheid), 1000 woningen ter opheffing der inter provinciale industriependeling (huis vesting van werklieden uit andere pro vincies), 500 woningen voor leidingge vend personeel in nieuwe industrieën, 500 woningen voor huisvesting van de partementsambtenaren, die op normale wijze niet geholpen kunnen worden bijt douane-beambten in grensstreken), 500 woningen voor gerepatrieerde bur gers uit Indonesië, 6800 woningen vol gens het vereenvoudigde plan-Bou- man. 3660 extra woningen, ontstaan door splitsing en 11.244 door woning verbetering (houtroof in Amsterdamse buurten bijv.), dit is het behoud van overigens goede woningen. Nieuwe premieregeling, j)E WONINGWETBOUW bedroeg in het laatste jaar 75%, de particuliere bouw 25%. Voor de oorlog waren die getallen resp. 15'/, en 85%! Minister mr. dr. J. in 't Veld wil daar langzamerhand weer naar toe. Binnenkort zal een nieu we premieregeiing woningbouw wor den afgekondigd, waardoor de staat en de gemeenten van veel verplichtingen ontheven worden. Daarbij zal ook aan goedkope, vereenvoudigde woningen gedacht worden! Tot nu toe zijn er 1831 nieuwe boer derijen gebouwd, alle licht beschadigde zijn hersteld evenals de meeste zwaar getroffene. In 1949 zijn er 64 kerken ge restaureerd en 254 scholen voor lager onderwijs. Onze industrie wordt krach tig geholpen; in 1949 f 200.000.000. Vele getroffen industrieën werken weer op voor-oorlogse capaciteit of overtreffen deze, gelijk bijv. met Philips het geval is! Het geïnundeerde gebied was reeds in Januari 1946 geheel drooggelegd en de Wieringermeer gaf reeds in 1946 een bevredigende, in 1947 een normale oogst. De dijken op Walcheren zijn hersteld en 3000 m. nieuw aangelegd evenals de wegen op het eiland. Van de spoor bruggen ligt er alleen nog bij Venlo 'n Bailey-brug en hebben nog enkele slechts enkel spoor. Het net der spoor wegen is geheel klaar gekomen en wordt weer uitgebreid en de Nederland se industrie leverde enige duizenden goederenwagens. Op 1 Mei 1949 waren 7400 Rijn- en binnenvaartuigen, bagger en bergingsmateriaal hersteld (totaal 2.100.000 ton) benevens 1000 binnenvis- sersvaartuigen enz. Voorts 180 zeevis sers-, 110 kustvaartuigen en 35 zeesche pen. De 3500 gezonken binnenvaartui gen waren op 1 Mei 1949 alle weer ge licht. Voorwaar prestaties, waarop elk» Nederlander trots mag zijn. vXNv!v!vtvXv!vXvXvX; (Ver Na de brand in i waardoor Edison zj rium en het drukke: blad had verloren, weer een onderdak huis zoeken. Maar Augustus gebeurde grote verandering i geven. Terwijl hij de stationschef van op het perron stom een van de goederet geerd werd, plotsel jarig zoontje van d dat ogenblik tussen jongetje zou zeker Edison het niet op 1 voor de wielen hac Natuurlijk stond Edison voor zijn n belonen, maar de t jongen was, het telt leren. Die wens we: son was een dank heel spoedig brach digde instrumenten daarmee een buite te bereiken Minister Lie geen i Gistermiddag heefl het wetsontwerp go de benzinebelasting door verhoging van voerrecht op benzint de motorrijtuigenh wetsontwerp werd i stemming aangenom ning, dat de AR, de VOOR HEDi HILVERSUM I, 402 om 5.45 en 11 uur. 6.30 Psalmen. 6.45 W. herdenken. 8.02 Wilheli tet. 8.15 Radio Philhai Haak in. 10.05 Met bi paraat. 10.15 De vaart Ouverture. 10.45 Avon Sweelinck-kwartet. 11.45 HILVERSUM II, 298 om 5.45 en 11 uur. 6. m? 8.15 Bach-cyclus. t ons". 9.30 Eduardo del „Zo jochie, jou heb ik 11.15 Sport. 11.30 Gram VOOR VI HILVERSUM I, 402 om 7, 8, 1, 6, 8 en II bij het werk. 8.45 Solis tendbezoek. 9.35 Philhari Morgendienst. 11.00 Bloemlezing. 11.45 Phil 12.00 Trio Fantasia. IS I.15 Mandolinata. 1.45 oude en nieuwe schrijver.' 3.15 Piano-werken. 3.4 lanfare. 4.02 Toespraak Kors. 4.07 Promeuade-orl vertrekt om. 5.00 Gram.; jeugd. 6.15 Afscheid v „Kent u ze nog?" 7.01 ningin Juliana. 7.10 M van vlaggen en bloeme! winning, vrijheid. 9.05 Orkest. 9.30 Zij brachten Gzam.muziek. 10.00 Stoe tages. 11.15 Vrij en Blij x HILVERSUM II, 298 om 7, 8, 1, 6, 8 en I trasten. 8.50 Voor de 1 harmonia-orkest. 10.00 genwijding. 10.20 Vinei Voor de vrouw. 10.45 II.10 De grootste schu! 12.00 Coimbra. 12.33 Spc Patrice en Mario. 1.15 André Kostelanetz en zij kunst. 2.20 Het nieuw P tet. 3.00 Ons volk in zi portage van Davis cu Fryske kantate. 4.00—IS gramma. VOOR ZAT HILVERSUM I, 402 r om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 dag. 9.00 Moeders wil houdt fit. 10.00 Klein, l Promenade-concert. 11.0 11.45 Strijkkwartet. 12.' 12.33 Piano-recital. 1.20 1.45 Musicerende dilertan 2.40 Het Omroeporkest. tcien en kunsten. 3.55 ten. 4.30 De schoonheid 5.00 De Wigwam. 6.00 nalistiek weekoverzicht. 6. orkest. 6.50 Katholiek Actualiteiten. 7.25 Mijnhe Orkest. 8.15 Lichtbaken. „Steek eens op, heren!" klok. 9.45 Weet u het? nade. 10.35 Indonesich Avondgebed. 11.15 Symp HILVERSUM II, 298 i cm. 7, 8, 1, 6, 8 en 11 spel. 8.45 Pills en Tabel kofski-cyclus. 10.00 Ti 10.05 Morgenwijding. 1< 10.40 Voor de arbeiden muziek. L2.00 Orgelspel. 1.15 Accordeola. 1.45 Als een bonte vogelvluch' 2.50 Mond-accordeon. 3.0» 3.15 Omroep-Kamerorkest, tot het graf. 4.15 Gevarif Sportpraatje. 5.00 Nieuws 5.30 Op de Disselwagen. Strijdkrachten. 7.00 Artis Leen in de Bijbel. 7.45 Malando en zijn Tango Hein Festijn. 8.45 De Bi listisch commentaar. 1 10.25 Onder de pannen, To iitie-kapel. 11.15 Gev

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 6