Kritieke situatie voor toekomst van de wereld K CHEFAROX Nog meer arrestaties in Makassar Smaldeel Antillen in de thuishaven Tarzan" van Breenen won het Noordhollands kampioenschap Naar Moskou om Stalin te spreken Verenigde Naties op een kruispunt Het Radioprogramma 'N IDEAAL LAXEERMIDDEL Dienstplicht in de V.S. verlengd Russen beschuldigen Westelijken GEERVLIET MAC ARTHUR WIJST RUSSISCHE PROTEST AF Twaalf buspassagiers levend verbrand Marine controleert- het oproepingssysteem Ook na 1952 hulp uit V.S.? Juist de blijvende werking is belangrijk Hoogedelachtbaar De Bondselftallen voor Amsterdam en Rotterdam ZATERDAG 6 MEI I960 Trygve Lie (Van onze speciale verslaggever) TRYGVE LIE, de secretaris-generaal der Verenigde Naties, heeft, op doorreis naar Rusland, in Den Haag vertoefd, waar hij Vrijdagmiddag de journalisten ontving. Hij verklaarde naar Rusland te zullen gaan teneinde te pogen, Stalin te spreken. Maar hij ontkende, een boodschap van Truman of enig ander staats man bij zich te hebben. In het afgelopen jaar heeft zich de meest kritieke toe stand ontwikkeld sinds 1945, niet alleen voor de Verenigde Naties, maar voor de toestand van de gehele wereld. De koude oorlog moet vroeger of later op een derde wereldoorlog uitlopen, indien niet spoedig aan de Verenigde Naties hun plaats wordt terug gegeven als een punt van ontmoeting voor de wereldmach ten. En dat moet dit jaar gebeuren, want de zenuwenoorlog met zijn begelei dende verschijnselen voert tot een nieuwe diepte van intellectueel en moreel verval en vernietigt de kans op overeenstemming over de controle op de atoom energie. paalde verwachtingen, maar ten slotte moet er toch iemand zijn, die de grond ploegt". HET GESPREK, daft wij met de grote man der Verenigde Naties mochten hebben, vond plaats in het Vredes paleis. Het begon niet erg bemoedi gend, want Trygve Lie ving aan met de mededeling: „Ik heb geen nieuws, want ik heb op 3 Mei in Parijs aan uw collega's reeds alles gezegd, wat ik mee te delen heb". En hij voegde daaraan toe: „Ik heb slechts tien mi nuten tijd om vragen te beantwoor den". Hetgeen niet wegnam, dat hij gelegenheid kreeg, nog enige interes sante dingen te vertellen. ..Als u in Moskou komt, zult u dan Stalin spreken?" „Als ik in Moskou kom en ais ik toestemming krijg, dan zal ik natuur lijk proberen Stalin te ontmoeten". Met do ministers in Londen had hij geen contact gehad, zo deelde hij mede. Tussen zijn trip door Europa en de samenkomst van de vertegenwoor digers van het Atlantisch Pact be staat geen enkel verband. „De Verenigde Naties werken op het ogenblik niet normaal", zo ver volgde Lie. „Zij behoren te arbeiden voor vrede en veiligheid. De machine is echter niet in orde en ik wil pro beren de fouten op te sporen. Dat is alles wat ik doen kan. Voor het ove rige is het een kwestie van de rege ringen. Dit is een normale trip, een rondreis zoals ik de laatste tijd gere geld heb gemaakt. Alleen: zij is nu uitgebreid tot Moskou. Ik heb geen be - VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 402 m. - Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. 6.00 Piano-duo. 6.15 Journalistiek weekoverzicht. 6.25 KRO Amu- sements-orkest. 6.50 Katholiek Encyclopaedic. 7.15 Actualiteiten. 7.25 Mijnheer de voorzitter. 7.35 Orkest. 8.15 Lichtbaken. 8.40 Toccata. 8.43 Steek eens op, heren!" 9.00 Negen heit de klok. 9.45 Weet u het? 9.55 Weekend- serenade. 10.35 Indonesisch commentaar. 10.45 Avondgebed. 11.15 Symphonie. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. 6.15 Piano-soli. 6.30 Strijdkrachten. 7.00 Artistieke staalkaart. 7.30 Lezen in de Bijbel. 7.45 „Passé partout". 8.15 Malando en zijn Tango-Rumba-orkest. 8.42 Hein Festijn. 8.45 De Bonte Bal. 9.45 Socia listisch commentaar. 10.00 S tradiva-sextet. 10.25 Onder de pannen. 10.40 Amsterdamse Folitie-kapel. 11.15 Gevarieerd programma. VOOR ZONDAG HILVERSUM I, 402 m. - Nieuwsberichten om 8, 9.30, 1, 7.30 en 11 uur. 8.15 Con certo Grosso. 8.30 Morgenwijding. 9.15 Wog- nums Zangkoor. 9.45 Ouverture. 9.55 Inlei ding Hoogmis. 10.00 Hoogmis. 11.30 Prelude. 11.40 Het Omroep-Kamerorkest. 12.15 Apo logie. 12.35 Allegretto Pastorale. 12.40 Lunch concert. 1.20 Lunchconcert. 1.40 Bel Canto. 2.20 Uit het boek der boeken. 2.35 Cyclus. 3.05 Katholiek overleg. 3.30 KRO Strijkkwar tet. 3.55 Liederen van Franz Schubert. 4.10, Katholiek Thuisfront. 4.15 Kampioensvoetbal. 4.30 Vespers. 5.00 Vesperdienst. 6.00 De kerk tmost. 7.00 Gewijde muziek. 7.15 Kent gij uw Bijbel? 7.45 Actualiteiten. 7.52 In 't Boeck- buys. 8.12 Radio-potpourri. 9.00 Kruisklank- puzzle. 9.15 Vlucht in de ruimte. 9.45 Het meisje in de taxi, hoorspel. 10.35 Actualiteiten. 10.45 Avondgebed. 11.15 Het Symphonie- Oikest. HILVERSUM II, 298 m. - Nieuwsberichten om 8, 1, 6.15, 8 en 11 uur. 8.20 Augusteo- Orkest. 8.30 Voor de tuin. 9.45 Orgelspel. 9.00 Wees wijs op reis. 9.15 Men vraagt.... en wij draaien. 9.45 Geestelijk leven. 10.00 Zon dags-halfuur. 10.30 Kerkdienst. 11.45 Tussen kerk en wereld. 12.00 Muziek-mozaïek. 12.30 De Zondagclub. 12.40 In Holland staat een huis. 1.20 De Spoorwegen spreken. 1.30 Har monie-Orkest. 1.50 „Even afrekenen, heren". 2.00 Menuet. 2.05 Boekenhalfuur. 2.30 Zo geniet u meer van muziek. 3.45 Filmpraatje. 4.00 The Skymasters. 4.30 Sportrevue. 5.00 Gesprekken met luisteraars. 5.20 Een kerklied. 5.30 Ome Keesje. 5.50 Meisjeskoor. 6.05 Sport. 6.30 Strijdkrachten. 7.00 Radiolympus. 7.30 Paul Godwin en Benedict Silberman. 8.05 Uit het rijk der melodie. 8.35 Het houten paard. 9.10 Franz Schubert. 9.45 Reportage- dienst. 9.55 Surinaamse volksmuziek. 10.10 Hersengymnastiek. 10.35 Hotel Continental. 11.15 Russisch opera-concert. VOOR MAANDAG HILVERSUM I, 402 m. - Nieuwberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. - 8.10 Sport uitslagen. 8.20 Muziek bij het werk. 8.45 Piano-soli. 9.15 Ochtendbezoek. 9.35 Sympho- nie-Orkest. 10.30 Morgendienst. 11.00 Fluit- recital. 11.20 Van oude en nieuw schrijvers. 11.40 Lunchmuziek. 12.00 Trio Fantasia. 12.33 Marinierskapel. 1.15 Mandolinata. 1.45 Ouver ture. 2.00 Schoolradio. 2.35 Sweelinck-kwar- iet. 3.00 Bonbons bij de thee, 3.30 Ludus Tonalis. 4.00 4.00 Bijbellezing. 4.45 Frag menten. 5.00 Het Kleuterklokje klingelt. 5.15 Orkest. 5.45 NCRV-koor. 6.05 In de Soete Suykerbol. 6.20 Sport. 6.30 Metropole-Orkest. 7.15 Engelse les. 7.30 Gram.muziek. 7.40 Vandaag. 8.05 Met band en plaat voor u pa raat. 8.35 Johann Sebastiaan Bach. 9.30 Can tate. 10.00 't Kerkvenster. 10.10 Nederlands Kamermuziek. 10.45 Avondoverenking. 11.15 Avondconcert. HILVERSUM II, 298 m. - Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. 8.15 Johann Strauss. 8.55 Korte gesprekken. 9.00 Ochtend concert. 9.30 Een dansliedje deint. 10.00 Mor genwijding. 10.15 Arbeidsvitaminen. 10.50 Filmraelodieën. 11.00 Op de uitkijk. 11.15 Kerk- en torenklanken. 12.00 John Renova and his Music. 12.38 Gram.muziek. 1.15 Hei Pro menade-orkest. 1.50 Franse walsmelodietjes. 2.00 Wat gaat er om in de wereld? 2.20 Jantien van Norden. 2.45 Harp der Minne. 3.00 Tenor met piano-begeleiding. 3.30 Frag ment. 3.45 Voor u, mevrouw. 4.30 Lily Peter- senvertelt. 4.45 Musicalender. 5.30 Hoort zegt het voort. 5.45 Isl&m in de moderne samen leving. 6.15 Lichte samenzang. 6.30 Strijd krachten. 7.00 Het klokje van zeven uur. 7.05 Radio Filmkrant. 7.30 Inleiding tot muziek begrip. 7.45 Regeringsuitzending. 8.10 Ra- dioscoop-journaal. 8.25 Prentbriefkaarten. 8.45 Goede reis. 9.05 Gasten uit Engeland. 9.30 Favorieten-Fantasie. 9.50 De erfgenaam, hoor spel. 11.15 Boksen. 11.25 Avro-twJog-corner. Geen boodschap van Trtiman Trygve Lie ontkende dat hq een boodschap bij zich had voor $talinvan Truman, noch van Attlee, Bidault of enig ander staatsman. Zaterdag (dat is dus heden) zou hij naar Genève vertrekken, waar hij Maandag het Geneesmiddel tegen I huidaandoeningen, de jeuk bedaren en doodt de ziektekiemen, zodat de huid zich kan herstellen. woord zal voeren op de derde Wereld- Gezondheidsdag. Hij verklaarde na de kritieke situa tie van het ogenblik te hebben ge schetst: „Wij staan op een kruispunt. Toen de V.N. in San Francisco wer den opgericht, waren zij bedoeld als een organisatie voor de gehele mens heid. Thans schijnt de wereld echter in twee vijandig tegenover elkaar staande kampen gesplitst te zijn. Dat dreigt te leiden tot het voortduren van de bestaande verdeeldheid, tot het ontstaan van nieuwe moeilijkhe den, tot een onafgebroken en versnel de bewapeningswedloop. Deze situatie draagt het gevaar in zich van een permanente economische oorlog; zij doemt alle armen en hongerigen in verschillende delen van de wereld arm en hongerig te blijven". Er is haast bU „Aan deze weg zo zeide Trygve Lie met nadruk is slechts één ein de mogelijk: vroeger of later zal hij tot een derde wereldoorlog leiden. Maar er is nog een andere weg, die door de Verenigde Naties wordt aan gewezen. Deze weg voert ons van de derde wereldoorlog af in plaats van er naar toe. Ik kan niet aannemen, dat er één land is, dat oorlog wenst. Maar het voortduren van de koude oorlog maakt het werk van de Ver enigde Naties meer en meer onmoge- lijk en ondermijnt daardoor haar bete- kénis voor de regeringen en het ver trouwen van de volkeren in deze or ganisatie. Er moet een nieuwe en grootse poging gedaan worden en daarmede moet dit jaar nog een be gin worden gemaakt om een einde te maken aan de koude oorlog". Overeenstemming over de vorming van eenheidsstaat Niet alleen dr. Diapara, de Oostindo- nesische premier en enkele andere mi nisters, ook een aantal hoge ambtenaren en andere vooraanstaande figuren te Makassar is door de TNI gear resteerd onder verdenking van steun aan de beweging van Abdul Aziz. Zo worden genoemd de navolgende Ne derlanders: Ie commissarissen van po litie Helder en Apcer, de voormalige procureur-generaal Wortmulder, de landrechter Damen en de ambtenaren Benjamin en Rappard. Voorts zijn enige hoge Indonesische functionaris sen aangehouden, zoals Abdullah Daeng Mapudju, raadsheer van het Hoogge rechtshof van Oost-Indonesie, en Hamid Daeng Mekasing, burgemeester van Makassar. Intussen is in Djakarta na bespre kingen, die twee dagen hebben ge duurd, overeenstemming verkregen over de vorming van een eenheidsstaat. Hatta, namens de RIS, Sukawati na mens Oost-Indonesie, Mansur, als vormen Foster's Maagpillen, doordat zij zo zacht en toch zo afdoend werken. Geen last meer van verstopping en slechte spijsvertering of van de daaruit voortkomende hoofdpijn, humeurigheid en lusteloosheid. Verkrijgbaar bij apothekers en drogis ten. Imp. H. ten Herkei, Hilversum. INGEZONDEN MEDEDELING (Adv.) staatshoofd van Oost-Sumatra, en ver tegenwoordigers van deze delen hebben de onderhandelingen gevoerd. RIS en Republik Indonesia zullen nu nagaan, op welke wijze de eenheidsstaat zo spoedig mogelijk tot stand zal kunnen worden gebracht. Het smaldeel „Antillen", bestaande uit het vllegdekschip „Karei Door man", de luchtverdedigingskruiser „Ja cob van Heemskerk" en het fregat „Jo- han Maurits van Nassau", is op zijn basis teruggekeerd, na een reis naar de West, die op 2 Januari j.l. begon. De commandant van het smaldeel, de schout-bij-nacht Willinge, vertelde over de oefeningen zeer tevreden te zijn. Wel diende men over te schake len naar de tactiek van de Amerika nen met wie in de Westindische wa teren te zamen was geoefend, doch op grote bezwaren is dit nietgestuit. De vliegtuigoefeningen zijn het belang rijkst en wanneer die goed gaan, ko men pas de andere proeven. Geduren de de reis hebben zich, op een enkele lichte verwonding na, geen persoon lijke ongevallen voorgedaan en er zijn maar weinig zieken geweest. Ook wa ren er geen verstekelingen, maar wel heeft één lid van de bemanning de benen genomen. Bij de oefeningen die eind Mei onder de naam „Activicy" in de Engelse wateren zullen worden ge houden. neemt het smaldeel met zo veel mogelijk dezelfde bemanningen deel. De commissie voor de strijdkrachten van het Amerikaanse Huis van Afge vaardigden heeft een verlenging van de dienstplicht met twee jaar goedge keurd. De tegenwoordige wet op de speciale dienstplicht geldt tot 4 Juni. TWEE TROEPENSCHEPEN GECHARTERD. De Nederlandse regering heeft twee grote passagiersschepen van de Engel se Orientline gecharterd voor het ver voer van burgers en militairen van Indonesië naar Rotterdam. Het zijn de Ormonde en de Otranto, die beiden een tocht zullen maken t OAK 10 (AAR M GE3R1JTK 8» 08 K1A MBA ItV. 6HCO HAAKSBERGEN Berlijn smokkelcentrum Het officiële Oostduitse persbureau ADN heeft de Westelijke autoriteiten te Berlijn ervan beschuldigd, dat zij in militaire goederentreinen schroot en waardevolle non-ferroimetalen uit de vroegere Rijkshoofdstad naar West- Duitsland smokkelen. Ook voedsel zou worden weggevoerd. Zwarte handela ren zouden zelfs voorraden in Oost- Duitsland opkopen. Het bureau heeft laten doorschemeren, dat de Oostduitse regering wellicht maatregelen zou moe ten nemen tegen deze illegale expor ten. Britse autoriteiten te Berlijn hebben de gegrondheid van deze beschuldigin gen ontkend. Er worden slechts goe deren van de controlecommissie en mi' litairegoederen vervoerd, en geen me talen, zo is verklaard. De laatste dagen hebben de Russen de verlading van goederen voor West-Duitsland bemoei lijkt. Ook hoort •r weer by mei een modern hoortoeatel ■ran Keizersgracht 411 Amsterdam-C Vraagt gratis brochure. De geallieerde opperbevelhebber ta Japan, generaal Douglas Mac Arthur heeft schriftelijk geantwoord op het pi--' - van luitenant-generaal Koez- hfa i^efjanko, het Russische lid van de "oollieerde raad van Japan. Deze haci bezwaar gemaakt tegen de weder opbouw van marine- en luchtmacht bases in Japan. Mac Arthur bestempelt Derefj anko's nota als „propaganda van een provo catieve onbeschaamdheid". Hoog water in Rio Donderdagavond heeft zich in de straten van Rio de Janeiro een ont ploffing voorgedaan in 'n bus, die door hoog water was blijven steken. De bus geraakte in brand. Twaalf inzittenden verbrandden levend en 21 andere lie pen verwondingen op, van wie twee in ernstige mate. Hevige regenbuien hebben in Rio grote overstromingen veroorzaakt. In verscheidene wijken stortten huizen in, waarbij in sommige gevallen de be woners om het leven kwamen. De houtduif zal gedurende het tijd vak van heden tot en met 31 Decem ber 1950 in het gehele rijk niet beho ren tot de beschermde vogels. HUWELIJK •55- DOOR MARY BURCHELL (55) HOOFDSTUK VI Pas naderhand realiseerde Teresa zich, dat ze onmiddellijk een excuus had moe ten bedenken welk dan ook waar door een ander met de opdracht belast zou worden de brief te posten. Maar het had zich alles In een paar seconden afgespeeld. De brief was over handigd en de verpleegster snelde de trap alweer op, nog voor Teresa tijd had ge vonden de fors beschreven enveloppe in haar tasje te bergen. Dat ze deze in haar tasje borg, was op zelf veelbetekenend. Vanzelfsprekend zou het zijn geweest, de brief in de hand te houden en in de naastbij zijnde brievenbus te laten glijden, die geen honderd metei van het hek verwijderd was. Langzaam verliet Teresa het huis. liep de korte oprijlaan af en een eindie de weg op. Toen stond ze tegenover de brie- enbus, waar ze halt maakte en haar ndtas opende. Wie haar daar geobserveerd had, zou gezien hebben dat ze een volle minuut met grote aandacht in haar tasje had staan kijken. Toen sloot ze de tas snel en liep door. „Ik zal hem op het hoofd-postkantoor ln de stad op de bus doen, maakte Teresa zichzelf wijs, ofschoon ze best wist dat er met de lichtingen geen verschil werd gemaakt tussen de ene bus en de andere. De brief kon vandaag niet meer bezorgd worden. Hij zou morgen met de eerste bestelling in Elliot's bezit zijn, welke brie venbus ze ook gebruikte. In h&ar verbeelding zag ze hem de brief ontvangen, de enveloppe in de hand nemen en het schrift herkennen. Verrast? argwanend? blij? Ze wist het niet. Hij zou hem waarschijnlijk in de zaK ste ken om hem niet onder de opmerkzame en nieuwsgierige ogen van zijn moeder en zuster te hoeven openen. Maar hij zou verlangen alleen te zijn om te zien wat Marcia hem op dit ogenblik te zeggen kon hebben. Zijn felle nieuwsgierigheid mogelijk zijn kwellend verlangen zouden groter zijn naarmate hij langer zou moeten wachten. Maar tenslotte zou hij alleen zijn en dan zou hij de brief openmaken en le zen Wat? Dat was het wat haar razend maakte het ondraaglijke. Haar verbeeldingskracht schoot te kort in het maken van verdere gissingen. Wat verlangde Marcia zozeer hem te schrijven? Zou het slechts een oproep zijn haar te komen bezoeken? Zou ze openlijk bekennen spijt te hebben over haar co- quetterie en hem vragen niet uit boosheid met een ander te trouwen? Had zij de macht door wat zich eens tussen hen had afgespeeld, hem onweerstaanbaar tot zich terug te roepen? Wat er ook in de brief mocht staan, hij zou Marcia's hoog ste troef behelzen, hem terug te krijgen. Daar viel niet aan te twijfelen. Het was de eerste klap in deze strijd, die Teresa zozeer gevreesd had en die ze gemeend had te kunnen vermijden. En nu werd het door een buiten sporig toeval aan Teresa zelf overge laten, of deze klap vérstrekkende ge volgen zou hebben. Wees geen dwaas, zei ze zenuwach tig tot zichzelf. Knoeien met ander mans brieven is het laagste, gemeen ste, oneerlijkste wat je kunt doen. Je weet dat daar geen sprake van kan zijn. Ze dacht er ook niet aan, verze kerde ze zichzelf het volgend ogen blik. Ze nam de brief alleen maar mee naar het hoofdpostkantoor, omdat... Nou ja, daar wilde ze hem posten. Als hij alleen maar verloren kon gaan nadat ze hem gepost had. Als de posterijen maar niet zo afschuwe lijk, meedogenloos betrouwbaar wa ren! Er raakten wel eens brieven zoek, natuurlijk. Maar nooit, nooit de juiste brieven. Amaieur-wegwedsirijd in regen en wind (Van een speciale verslaggever) De ijzersterke 20-jarige Amsterdammer Henk Van Breenen, in de wandeling ook wel eens Tarzan" genoemd, heeft het eerste kampioenschap van Noord- Holland op zijn naam gebracht en wie is eigenlijk nog verbaasd dat hjj en geen ander het won in het noodweer waarin die zware 180-kilometercours door onze provincie werd gereden? We geloven stellig niet dat een van de volgers er aan getwijfeld heeft, want zoals die zwartharige jongen gereden heeft is verbazing wekkend. Wellicht is echter de Zwanenburgse Wim Snijders even verbaasd ge weest, toen hij, op de Prins Hendrikkade te Zaandam, met de titel voor het grij pen, Van Breenen naast zich zag komen en met lede ogen moest zien dat hij nog juist tweede werd. Bewondering hebben we voorts voor de Amsterdammer Willekes die de grote verrassing van deze door DTS in opdracht van de NWD ter selectie voor deelname aan het Nederlandse wegkampioenschap, puik orga niseerde cours, was, want niemand durfde vooraf aan hem de kans geven deze zware tocht te volbrengen, laat staan derde te worden. Maar hij deed 't wel en dat voor de Amsterdammer Wim Remkes, waarmede we dan het viertal ge noemd hebben dat ten slotte nog een kopgroepje kon vormen nadat Van Breenen en Remkes de beslissende slag bij Limmen geopend hadden. En tevreden mogen de wielersportliefhebbers uit Noord-Holland boven het Y zijn dat Kees Ris uit Den Helder de vijfde plaats bezette voor de Alkmaarder Leo de Booij, terwijl de jonge Siebeling uit Wormerveer in het tweede groepje achtste werd. Er was slechts één wanklank en wel doordat de Nederlandse Wielren Unie zich weer eens lelijk in de kaart liet kijken, door slechts zegge en schrijve één prijs disponibel te stellen. Twee-en-dertig renners zaten in Schagen nog aan de kop. Daar zouden er nog een paar bij komen: Van Roon en Matzen, twee Haarlemmers die een kranige cours reden, maar Hofland (Beverwijk), en Tienstra (Halfweg) mochten dat geluk niet smaken. In die grote groep zaten o.a. Kleefstra, die zich best weerde, Koeman, Hennink, Duijf, Kleijn, Ris, De Booij, La Grouw, Peters, Van Breenen, Snijders, Donker, Kiekens, Siebeling, de gebr. Voorting, Willekes en Remkes allemaal renners die wat in hun mars hebben. Felle slag na Alkmaar Eerst na Alkmaar, toen 146 km ach ter ons lagen, vielen de eerste harde slagen. Negen renners vormden plotse ling een kopgroep. Dat waren De Booij, (Alkmaar), Boersma (Haarlem), Wil lekes, Keizer, La Grouw, Kleefstra, Remkes (allen Amsterdam), W. Snij ders (Halfweg) en Ed. Koeman Krom menie). Maar dat was nog geen defi nitieve kopgroep. Daarvoor werd door de achtervolgende groep veel te hard strijd geleverd, met als gevolg dat wat verder weer een 34 renners voorop za ten. Leo de Booij smaakte het genoe gen als eerste zijn woonplaats, Alkmaar, door te komen en daar was het vooral de kleine Amsterdammer Cas Kleefstra die veler verbazing en bewondering afdwong. In de buurt van Limmen ontsnapte de Amsterdammer Wim Remkes plot seling maar zijn stadgenoot Henk van Breenen liet het niet op zich zitten en haakte aan, ondanks verweer van Wim Snijders, Siebeling, Boersma, De Booij, Willekes en Cornelissen. De slag was gevallen! Twee man voorop en zij bleven daar, 150 meter voor de achtervolgers, tot Koog-Zaan dijk. Toen kregen zij gezelschap van Willekes en Snijders. Nu zaten vier man voorop, waarvan Snijders de grote man in de achtervolging was geweest en Van Breenen de beste in de vlucht. Dat viertal zou met voorsprong de Prins Hendrikkade op komen. Favo riet was nog steeds Snijders, maar de sterke Henk van Breenen dacht daar anders over en toen hij eigenlijk al geslagen was kwam die taaie Am sterdammer vijftig meter voor de streep nogmaals terug en kon hij met klein verschil winnen. Kees Ris, die vorige week in Die- men al van zich deed spreken, won de Waar zijn onze soldaien Cameronia: passeerde 4 Mei Al giers (naar Amsterdam). Tabinta: op 4 Mei van Suez (naar Amsterdam). Zuiderkruis: was op 4 Mei dwars van Bizerta (naar Rotterdam). General S. D. Sturgis: vertrok op 3 Mei van Djakarta naar R'dam. Evenals enkele maanden geleden zullen dezer dagen verschillende dienstplichtigen van de Koninklijke Marine opdracht krijgen van het mi nisterie van Marine om een bepaalde kaart volgens daarbij gevoegde aan wijzingen in te zenden. Ook betreft het ditmaal een oefening waarbij geen dienstplichtigen zullen worden opge roepen. De bedoeling is alleen om te controleren of het systeem van op roepen in de praktijk voldoet. Senator William Benton, een vroe gere Amerikaanse onder-minister van Buitenl. Zaken, heeft een vierjaren-, plan voor technische hulp aan Europa voorgesteld, met de uitvoering waarvan zou moeten worden begonnen in 1952. wanneer de Marshallhulp eindigt. Het is heel eenvoudig om bij overtollig maagzuur het branderige gevoel tijdelijk kwijt te raken. Maar het mag niet in verdubbelde mate terugkeren! Neem voortaan Chefarox,wantdlt beschermt bovendien de maagwand met sprint in het tweede groepje, voor Da Booij, Cornelissen en Siebeling. De uitslagen waren: 1 H. van Breenen (Amsterdam) tijd 4.42.41; 2 W. Snijders (Zwanenburg); 3 P. Willekes (Amsterdam); 4 W. J, Remkes (Amsterdam), 5 C. J. Ris (Den Helder), in 4.43.6; 6 L. de Booij (Alkmaar). 7 F. Cornelissen (Half weg), 8 Siebeling (Wormerveer), 9 H. Boersma (Haarlem), 4.44.22; 10 Eelsing (Velsen), 11 A. Voorting (Haarlem), 12 A. Matzen (Haarlem), 13 J. la Grouw (Amsterdam), 14 A. Donker (Amsterdam), 15 P. van Roon (Haarlem). 16 G. Kleefstra (Amster dam), 17 Hennink (Alkmaar), Hofland (Beverwijk), Klein (Zaandam), Koe man (Krommenie) D"'iff (Zaandam) en Hooijschuur werden resp. 20e, 21e, 23e, 24e en 26e. Vormt géén nieuw maagzuur Achtbaarheid verworven door toege» tyijde dienst aan de vooruitgang. Nuttig en bruikbaar in de hoogste graad. Gehard en geschoold in de dagelijkse strijd tegen de vele misleidende pogingen om het minderwaardige een goede schijn te geven. Zo werd de overtuiging geboren, dat dlechta het goede en het mooie waard i» om er voor te werken en het te bezitten, Dit goede en mooie zal ons overleven. Hog jaren na ons verscheiden zal van Se Hoefijzermeubelen van De Tijdgeest gezegd worden dat zij zijn 'Hoogedelachtbaar Bilderdijkstraat 77-85 Amsterdam W. Het Bondselftal, dat Woensdag 10 Mei te 6.45 uur in het Olympisch Stadion te Amsterdam een wedstrijd speelt te gen Leeds United, is als volgt samen gesteld: Kraak (Stormvogels); Potharst (Ajax) en v. d. Sluis (BW); v. d. Hoe ven (Ajax), Terlouw Sparta) en Staf felen (Ajax); v. Overbeek (BW), v. d. Vegt (HBS), Michels (Ajax), Rijvers (NAC) en Hofma (Heerenveen). Reserves: Saris (BW), Huybregts (BW), v. d. Hart (Ajax) en Laken- berg (Blauw Wit). Scheidsrechter is de heer Karei v. d. Meer. Het Bondselftal voor de wedstrijd te gen Leeds United op Zaterdag 13 Mei in het Feyenoord Stadion ziet er ais volgt uit: Hato (Curagao); Matrona (Curagao) Huybregts (BW); Wee- nink (Brabantia), Krygh (BW) en Verbeek (Sparta); Schrumpf (SW), Steenbergen (Feijenoord)Brandes (Feijenoord)v. d. Tuyn (Hermes DVS). Clavan (ADO). Reserves: Landman (Sparta), De Jong (ADO), Biesbrouck (RCH) en Lange- laan (HBS). Scheidsrechter de heer Dirk Nijs. Aanvulling voetbalprogramma Aan het voetbalprogramma, dat wij Maandag publiceerden, zijn enkele wedstrijden toegevoegd. Deze zijn: Promotie tweede klasse: Zeeburgia -OSV. Promotie derde klasse: WFCCDN en SchotenVelsen. Derde klasse A: Always Forward— HRC, TerrasvogelsSchagen. Vitesse APGS, SDW—Beverwijk. Promotie vierde klasse: Uithoorn Ripperda, Succes—CSV, ADO—OFC, PatriaWY, DonarSEC en 's-Grave- land—PVC.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 5