Djakarta gelast de blokkade van Ambon Liefdesdrama nabij Naarden Kort Bestek VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN Acheson in Parijs aangekomen Onrustige Zondag in Londen Situatie in Indonesië is allerminst plezierig Maandag 8 Mei 1950 147e Jaargang No. 107 DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN Ook gewapende actie tegen de nieuwe Republiek der Zuidelijke Molukken? Voortgezette liquidatie van deelstaten HBS-er overviel Haagse sigarenwinkelier Jongeman uit Haarlem vermoordde meisje na twist Engeland krijgt twee honderd Superforten Belgische ministers zijn tegen kamerontbinding j bekend, het meisje met een dolkmes te Waar zijn onze soldaten Communisten lokten bij Meifeest relletjes uit We erbericht Heden besprekingen met Schuman over Indo-China Nijmegen heelt 111.111 inwoners Felle brand verwoest 900 huizen Goed gezagsapparaat is er nog niet Zijn adamsappel stukgeniesd BUKEAU ADMINISTRATIE Voordam 9, Tel. 3320 Postgiro 187294 REDACTIE AchtercLm 20, Tel. 2274 Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur: A. KAPTEIN ALKMAJUtSCHE COURANT TARIEVEN: Advertenties: 16 ct p. mm. Familieberichten 20 ct. p. m.m. Vraag en Aanbod (alleen 2e hands goederen) tot 15 woorden f 1.elk woord meer 5 ct. Uitslui tend contant. Abonnementen f 1.50 per maand, f 4.50 per kwar taal plus incassokosten. JyE INDONESISCHE regering heeft Zaterdagmiddag een voorlopige blok kade tegen de kortelings uitgeroepen Republiek der Zuid-Molukken af gekondigd. Indien geen verdere vreedzame maatregelen worden genomen, zal de blokkade direct volledig worden toegepast, waarna door de lucht en overzee troepen naar Ambon zullen worden gezonden. Alle verbindingen met dit deel van de Indonesische archipel zjjn thans verbroken. Geschat wordt, dat enkele duizenden militairen van het K.N.I.L. achter de nieuwe republiek staan. Zij zijn goed bewapend- kwam, deelde hij mede, dat hij de samenstelling van dit kabinet in zijn zak had, doch 'erst overleg wilde ple gen met president Sukawati omtrent de stand van zaken ten aanzien van de onderhandelingen tussen de RIS en Oost-Indonesie over de nieuwe staat kundige structuur van Indonesië, alvo rens hij een be 'issing zou kunnen ne men. Het heeft, zo zei hij, geen zin, een regering te vormen voor een paar dagen. Dr. Leimena is Zaterdag met zijn missie van Ambon in Djakarta terugge keerd. Hij heeft medegedeeld, dat hij niet voor de tweede keer naar Ambon zal gaan. Op de vraag, of thans langs militaire weg een beslissing zal worden geforceerd, antwoordde hij: Ik heb slechts te rapporteren. De regering be slist. Leimena heeft kort na aankomst rapport uitgebracht aan de minister president van de RIS, Mohammad Hat- ta, en aan de minister van defensie, de Sultan van Ojokja. Intussen gaat de liquidatie van de deelstaten in Indonesië voort. De nood- regering van Zuid-Celebes heeft geheel Celebes tot provincie van de Republiek Indonesia verklaard. In Oost-Indonesie is thans overeenstemming bereikt over de vorming van een voorlopig liquida tie-kabinet. Toen de formateur, Putu- hena, die deel uitmaakte van de missie- Leimena, Zaterdag in Djakarta aan- Zaterdagmorgen omstreeks tien uur heeft een 18-jarige H.B.S.-er ih Den Haag een sigarenwinkelier overvallen. De winkelier, de heer A. Valentin, hoorde op zeker moment dé winkelbel overgaan en zag in zijn winkei een jongeman achtèr de kassa staan. Toen hij de knaap vermaande vóór de toon bank te gaan, trok de overvaller een dolkmes en poogde daarmée zijn slachtoffer buiten gevecht'té'stellen. Er ontstond een worsteling, waardoor me vrouw Valentin werd gealarmeerd. Toen zij te hulp kwam, ging de aan valler op de vlucht. De heer des hui zes wist zijn belager buiten echter te pakken en dwong hem in een taxi te gaan, waarna hij hem aan de politie overleverde. De heer V. liep slechts enige schrammen op. Een 23-jarige jongeman uit Haarlem heeft Zaterdagavond een 20-jartge verpleegster van het Diaconessenhuis te Naarden, met wie hjj enige tjjd om gang had gehad, op een eenzame plek aan de nieuwe wandelweg rondom het oude vestingstadje met dolksteken om het leven gebracht. Hjj heeft na zijn terugkeer te Haarlem zijn daad in dronkenschap openbaar gemaakt en ge tracht zich in de ouderlijke woning van het leven te beroven. In ernstige toestand is hjj naar een ziekenhuis overgebracht. Hjj heeft zjjn misdrijf be kend. Engeland zal in Juni 1951 tweehon- derdsuperforten van Amerika overne men in het kader van het bewapenings plan van het Atlantische Pact. Was hington wil de Britten voorzien van een complete strategische luchtmacht, zulks overeenkomstig de plannen, die op de aanstaande bijeenkomst van de Noordatlantische Raad zullen worden vastgesteld. Amerika is op het ogenblik bezig, zijn luchtvloot van Superforten te vervangen door -.en van modernere toestellen van het type B-50. a 1 hebben gestoken. Hij heeft vervolgens Dader deed poging tot zelfmoord Een kortelings uit Indonesië terugge keerde jongeman, die in een café te Haarlem het een en ander had gedron ken, vertelde Zaterdagavond aan de bezoekers en aan een taxichauffeur, die hem naar huis bracht, dat hij in Naarden een meisje had vermoord. Eerst schonk men er niet veel aan dacht aan, maar toen hij aanhield, vond men het raadzaam, de politie te waarschuwen. Deze begaf zich naar de woning van de jongeman, waar de moe der opendeed. Toen men haar zoon te spreken vroeg ging zij naar boven en vond hem met doorgesneden polsslag ader in zijn bed. Tijdens een kort verhoor heeft hij moet zijn doodgebloed. Het stoffelijk overschot is naar het Diaconessenhuis te Naarden vervoerd, waar men de jonge zuster nog niet had vermist. Zij had Zaterdagavond vrij en is gaart wandelen. Omtrent het motief van de daad i£ nog weinig bekend. De jongeiui hebben1 elkaar reeds enige jaren goed gekend. Nadat de jongen uit Indonesië was te ruggekeerd, schijnt het meisje de rela tie te hebben willen verbreken. Er is vermoedelijk onenigheid ontstaan, die haar einde vopd in deze vreselijke ge beurtenis. De toestand van de jonge-' man was gister redelijk. Men had hem echter nog geen uitvoerig verhoor, kun nen afnemen. De liberale ministers in de demissio naire regering-Eyskens hebben de pre mier een brief gezonden, waarin zij hem verwijten, de ontbinding van het Belgische parlement te hebben uitge lokt, zonder dat tevoren overleg was gepleegd met het kabinet. De ministers hadden collectief ge weigerd ontslag te nemen, waarop de premier onmiddellijk een besluit tot ontbinding der beide kamers had opge steld en ondertekend. De liberale mi nisters zijn het hiermede niet eens, aangezien de regering nog in het volle bezit van haar bevoegdheden was en door het optreden van Eyskens tal van belangrijke zaken. o.m. op het gebied van de 'andsvf dediging en de Bene lux, die nodig moeten worden afge daan, blijven liggen. Huishoudster stichtte brand Donderdagavond moest de Haagse brandweer in actie komen voor een zware binnenbrand in een huis aan de Kortrijkstraat te Scheveningen. In ver schillende kamers bleek het beddegoed in brand te staan. Alles was met pe troleum overgoten en in brand gesto ken Hoewel de brand spoedig geblust was, werd toch v ij veel sch le aan gericht. De politie heeft een 51-jarige vrouw gearresteerd, die aan deze brandstich ting schuldig is. Zij werkte als huis houdster bij een oude heer, die in een ziekenhuis moest worden opgenomen Haar was aangezegd, dat zij op 5 Mei de woning moest verlaten en toen heeft zij uit wraak de inboedel in brand trachten te steken. Het is niet onmo gelijk. dat zij ook diefstallen heeft ge pleegd. BONN PROTESTEERT TEGEN FRANS-SAARLAND ACCOORD De Westduitse regering heeft thans eindelijk haar protest tegen de over eenkomsten tussen Frankrijk en het Saargebied aan de Hoge Commissie doen overhandigen. Ook wordt voorge steld, een internationale autoriteit voor het Saargebied te stichten naar analo gie van die voor het Ruhrgebied. het lichaam in het riet gesleept en het daar verborgen. Aan de hand van de gegevens, tijdens zijn verhoor verstrekt, heeft de Naardense politie, die Zon dagmorgen van het misdrijf nog niets afwist, het.lijk teruggevonden. Uit een onderzoek is gebleken, dat het meisje, de twintigjarige M. K. uit J-oure, le vensgevaarlijk gewond is geweest en CAMERONIA: passeerde Zater dag Gibraltar (naar Amsterdam) GENERAL W. M. BLACK: wordt 18 Mei in Amsterdam verwacht. GROTE BEER: passeerde Vrijdag Brothers (naar Amsterdam). JOHAN VAN OLDENBARNE- VELT: was Vrijdag in Port Said (naar Amsterdam). GENERAL M. B. STUART: ver trok Donderdag Van Djakarta naar Amsterdam. GENERAL S. D. STURGIS: ver trok Donderdag van Djakarta naar Rotterdam. ZUIDERKRUIS: passeerde Zater dag Gibraltar en word' Dinsdag te Hoek van Holland verwacht. Vandaag zal de geboortedag van Henri Dunant als internationale Rode Kruis-dag worden gevierd. Jean Henri Dunant. die van 1828 tot 1910 leefde, was een Zwitsers schrijver en filantroop. In zijn boek „Un souvenir de Solferino", dat in 1862 verscheen, propageerde hij de totstandkoming van de Interna tionale Vereniging het Rode Kruis. Dit denkbeeld vond grote bijval. Door de werkzaamheden die Du nant heeft verricht voor de grond legging voor de Conventies van Genève, is zijn naam over de ge hele wereld bekend geworden. RITA GAAT NIET SCHEIDEN In de naaste omgeving van prins Ali Khan is het bericht, als zouden de prins en zijn vrouw de filmactrice Ri ta Hayworth naar Cannes gaan om daar te scheiden, „een volstrekte leu gen" genoemd. ERNSTIG AUTO-ONGELUK BIJ ZWOLLE Op de rondweg bij Zwolle is Zater dagochtend een ernstig auto-ongeluk gebeurd. De bestuurder van een kleine personenauto, komende uit de richting ijselbrug, merkte te laat de bocht van hpt verkeersplein bij de Meppelerweg Hij trok te krachtig aan het stuur waardoor de wagen twee maal over de •kop sloeg. Zijn zoontje werd door het dak van de auto geslingerd en was op slag dood. Zijn vrouw en hij zelf wer den ernstig gewond. Het Meifeest, dat in Engeland vol gens de traditie op de eerste Zondag in de maand Mei wordt gevierd, leidde gisteren in Londen tot een reeks van botsingen tussen de politie en verschei dene duizenden communistische beto gers. Vooral op Trafalgar Square en in Oxford Street is stevig gevochten. De politie had een verbod uitgevaar digd voor optochten met een politiek karakter. Niettemin trachtten de com munisten toch een betoging te houden. Zij kozen daarvoor Oxford Street, mid den in het Westend, een centrum van winkelstraten uit De bereden politie greep in. verscheurde de spandoeken der betogers en sloeg de stokken, waar aan zij bevestigd waren geweest, stuk. Op de spandoeken stonden leuzen als „Vrede", „Maak een einde aan de oor log in Malakka", „Hogere lónen en la gere winsten" en „Weg met de atoom bom". Op Trafalgar Square werden de be togers toegesproken door personen, die minister Chuter Ede aanvielen, omdat hij demonstraties had verboden. Er zijn ook relletjes geweest in Eeast End, waar veel joden wonen. Hier sprak Sir Oswald Mosley, leider van de (fascistische) Uniebeweging Tweehon derd politieagenten' zorgden er voor. dat aanhangers en tegenstanders van Mösley elkaar niet in de haren vlogen. In het geheel heeft de politie negen en zestig personen gearresteerd, van wie er vandaag èen en dertig op ver schillende beschuldigingen voor de Londense politierechters zijn geleid. Taxi-chauffeur in Amsterdam beroofd In Amsterdam is een taxi-chauffeur uit Haarlem door twee kerels, die hij naar de hoofdstad had gebracht, van zijn geld1 beroofd. De chauffeur kreeg terdagavond laat een „vrachtje" twee mannen van ongeveer dertig jaar. die naar Amsterdam wilden Tóen ze daar waren aangekomen, hebben ze de bestuurder op een eenzame plek op 'de Herengracht een op een revolver ge lijkend voorwerp onder de neus gehou den en hem gedwongen zijn portemon- naie met ongeveer twintig gulden af te geven. Dé rovers zijn daarna onmiddel lijk verdwenen. Verwachting geldig tot Dinsdag avond Aanvankelijk nog veel be wolking met plaatselijk enige re gen of motregen, later enkele opklaringen. Meest matige wind. in de Noordelijke provincies uit Oostelijke richtingen, in het Zui den aanvankelijk zwakke veran derlijke wind draaiend naar Oos telijke richtingen Morgen overdag iets hogere temperaturen dan vandaag. £)e administratie van de Franse do meinen heeft het Sèvres servies en het Baccarat-kristalsersies van Göring geveild. Het eerste" ging naar ren, moest zonder edelstenen de win kei uit. Toen ze in het kantoortje zat te praten, had haar gewezen echtge noot de blinkertjes meegepikt. LJ Vol- iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiii een museum in Poitiers voor 860.000 honderden dollars gevangen, maar gens een statistiek is in 1949 de be- francs, het laatste naar een particu- driehonderd manden a tien dollar pei volking van Japan met 5000 kleine stuk zijn verdwenen [n diezelfde stad hebben de regen makers pech. Hun eerste poging lier in Parijs, die 330.000 francs neer telde. Het kristal servies bestaat uit 278 delen en is gegraveerd met het wapen van Göring, omgeven door het Japannertjes per dag toegenomen, in ons kleine landje aan de zee werden 700 Kindertjes per dag geboren. Dat is procentsgewijs nog méér dan in het eikenloof. Maar als er een ijzeren kruis om een einde te maken aan het water- land van de Rijzende Zon. In een op valt, is de zaak kaputt! Een gebrek ging niet door, omdat hun ap- brievenbus in Laren wonen twee kool buschauffeur in Zuid-Afrika, die oij paratuur stuk was en de tweede liep mezenpaartjes. Woningnood in de Bulawayo zijn passagiers had afgezet, op niets uit, omdat het die dag toe- vogelwereld. Alleen de samenleving wilde op zijn gemak een sigaret gaan vallig regende. Een dame in Am- gaat daar heel genoeglijk. De mezen roken, toen hij achter zich een ge- sterdam, die haar juwelen bjj een bebroeden respectievelijk negen en vijf rucht hoorde. Hjj draaide zich om en wi keiier bracht om ze te laten taxe- eitjes, zag een geweldige leeuw. De man reed onmiddellijk weg en in eer, scherpe bocht sprong het beest uit de bus, maar toch stopte de chauffeur pas tien kilometer verder. Hij stottert nog van de schrik. In Chili staken de ver pleegsters. Jonge soldaten en matro zen verzorgen nu in de ziekenhuizer de babies. Ook de Chileense doodgra vers zijn in staking ook hun taak is door de militairen overgenomen, die tevens de begrafenissen regelen Iedereen krijgt daar dus militaire eei D Om de New-Yorkse straten schoon te houden neeft de gemeente 4800 grote ijzeren manden laten plaatsen. Wie zijn pampieren daarnaast gooit, krijgt boete. De gemeente heeft al Zelfs 51 is nog geen veilige voorsprong j\[a drie dagen van staking hebben de Venetiaanse gondoliers het pleit gewonnen. De gemeenteraad heeft het varen van motorboten in de wateren van Venetië, op het Canale Grande, bij het eiland Murano en op de lagu nen verboden. In Nicosia op Cyprus, een Turkse gemeente in de Britse ko lonie, is het kinderhuwelijk en de po lygamie thans bij de wet verboden, evenals in Turkije. De Turkse vrouwen J hebben het recht van echtscheiding verkregen, O Ernest Bevin, die drie weken in het ziekenhuis heeft gele gen, is weer op vrije voeten. Hij voel de zich, „aardig wel" zei hij. Maar hij is zichtbaar afgevallen. De Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken, Dean Acheson, is gisteren in Parijs gearriveerd, waar hij vandaag besprekingen voert met zijn Franse ambtgenoot Robert Schu man. Morgen vliegt hjj naar Londen voor een conferentie met Ernest Be- vin. Donderdag begint te Londen de ontmoeting van de Westelijke Grote Drie. Verwacht wordt, dat Schuman van daag vooral de moeilijkheden in Indo- China aan de orde zal stellen. Frank rijk en Amerika zijn het op dit stuk van zaken nog allerminst eens. In Pa rijs is men van oordeel, dat Amerika op zijn minst met een bedrag van vijfhonderd millioen dollar moeten bijspringen in de strijd van Frankrijk tegen de Viet-Minh, wil Frankrijk niet gedwongen zijn, om zijn pogingen, de Westerse strategische verdedigings linie in Indo-China te behouden, op te geven. Amerika is het hiermee niet eens. Het wil enige hulp verlenen, doch zich niet in de door Frankrijk begeerde mate verplichten. Nederlandse stappen bij RIS De waarnemende Hoge Commissa ris te Djakarta heeft aan de regering van de RIS opheldering gevraagd over de arrestatie van enkele Neder landers te Makassar. De plv. commis saris van het Koninkrijk te Makassar heeft de militaire autoriteiten aldaar erop gewezen, dat een aantal leden van de Nederlandse gemeenschap uit hun huis zijn gezet, zonder dat hun andere accomodatie is aangewezen. Ook zijn stenen naar huizen van Nederlanders geworpen Ook heeft het hoge com missariaat stappen bij de regering der RIS ondernomen naar aanleiding van de moord op een aantal Nederlanders Sinds de souvereiniteitsoverdracht zijn zestien Nederlanders vermoord. Toen het getal inwoners van Nijme gen de ÏOO.OÖO bereikte, was het bezet tingstijd en dus ortmogelijk. om dit heu gelijke feit om passende wijze te vie ren. Daarom heeft men gewacht, tot de 111.111de inwoner zich aanmeldde Op de bevrijdingsdag, des middags om drie uur was het grote moment daar. Toen is geboren Maria Everdina Geertruida de Brüyn. de dochter van een Rijks werkman van het KNIL en diens echt genote De gemeente Nijmegen heeft de jonggeborene een sp=--bankboekje aangeboden, en ook de middenstand heeft zich niet onbetuigd gelaten. Wanneer de ministers van Buiten landse Zaken onderdag te Londen met hun besprekingen beginnen, zullen hun deskundigen de verschillende kwesties aangaande Duitsland, Oi-sten- r ijk en het Verre Oosten reeds zover hebben voorbereid, dat de ministers zelf zeer spoedig beslissingen zullen kunnen nemen. Dan zal waarschijnlijk ook Bidault's voorstel inzake een At lantische Raad aan de orde komen, zij het ook in sterk gewijzigde vorm De Fransen willen n.l. een hoge raad voor de vrede, waarin ook neutrale landen zitting kunnen nemen en die moet streven naar economische eenmaking van Europa. Acht doden, duizenden dakloos Door een brand, die is begonnen in een zaagmolen, is meer dan een derde van de Canadese havenstad Rimouski, aan de mond van de St. Lawrence, in vlammen opgegaan. Negenhonderd huizen en gebouwen zjjn verbrand of beschadigd. Er zijn duizenden personen dakloos geworden. Een man is in de vlammen omgekomen en minstens zeven perso nen zijn als gevolg van het vuur om het leven gekomen, onder meer vier kinderen, die, ingesloten door de vlammen, de rivier inliepen r ver dronken. Meer dan veertig pc -„nen werden gewond. De materiële schade wordt op tien millioen dollar geschat. Vingertop als stuk van overtuiging Toen in de nacht van Donderdag op Vrijdag de oude boer P. Benedictus te Boelenslaan (Fr.) de deur opende voor een bezoeker die aanklopte, stond hij plotseling tegenover een gemaskerde bandiet, die hem de welbekende woor den „Je 'geld of je leven" toebeet. Een neef van de boer echter greep een sabel en ging de man te lijf Na een kort en fel gevecht koos de in dringer het hazenpad. Hij moest echter een vingertop achterlaten als gevolg van de doeltreffende actie van de sa- belzwaaiende neef De politie had aan dit stuk van overtuiging voldoende om de bijpassende man op te sporen. Lembit Luus, minister van industrie van Estland is ontslagen, aldus meldt radio-Tallin. „Luus is ontmaskerd als een burgerlijk nationalist". Vijf doden bü vliegongeval Een Catalina vliegboot van de Australische luchtmacht is bij een po ging om te Georgetown (Queensland) een noodlanding te verrichten, neerge stort. Vijf leden van de bemanning kwamen om het leven en een zesde liep ernstige verwondingen op. Volgens het Berlijnse blad Kuriei (Franse licencie) voeren de drie voor naamste figuren uit Oost-Duitsland, nl. Pieck, Grotewohl en Ulbricht, te Mos kou besprekingen met Russische auto riteiten. De heer J. van de Kiett zegt: De situatie in Indonesië is allerminst zo plezierig als ik van officiële kanten wel heb gehoor J, verklaarde de heer J. van de Kieft, voorzitte- an de Eerste Kamerfractie van de P.v d.A, en voor zitter van de Nederlandse Dagbladpers, toen hjj Zondag na een bezoek van tien weken aan Indonesië, op Schiphol ar riveerde. De toestand is er overigens uitermate gecompliceerd, zodat het on- mogeljjk is in kort bestek een overzicht te geven. Indonesië wordt, zo ver.elde de heer Var de Kieft, geteisterd door een vloed van stakingen, die zich voordoen in 'e haven van Surabaja, op de cultures, bij het transportwezen, in de fabrieken en zelfs in het hotel, waar hij verblijf hield Soms is de inzet van de staking Het Engelse medische tijdschrift maakt melding van een uniek ge val, namelijk van een, man, die door niezen zijn adamsappel icheurde De patiënt, een 44-jarige man had een hevige niesbui Onder het niezen voelde hij iets '•n zijn hals knappen, gevolgd door ■lijn. Twee dagen later was hii hees en consulteerde zijn arts- Een röntgenfoto toonde eev 'ractuur van de adamsappel aan ie man heeft een week in een ziekenhuis doorgebracht en was pos zes weken later volledig her steld. de inwilliging van bepaalde eisen, soms zijn er ook in het geheel geen eisen, doch begint men maar vast te staken De heer Van de Kieft was voorts sterk onder de indruk gekomen van de onveiligheid in Indonesië Op de dag, dat hij het land verliet, was er een priester bij Priok doodgeschoten Kort daarop werden een employé op een on derneming en twee Amerikaanse ge leerden vermoord. Financieel weet men niet, waaraan men toe is. Vooral onder de Europea nen heerst grote onrust, echter ook bij de leiding-gevende Indonesiërs De heer Van de Kieft. die met tal vai Indonesische autoriteiten had ge sproken. o.m met president Sukarno, zei. dat deze de ogen allerminst sluiten voor deze moeilijkheden Zij leggen er echter de nadruk op. dat Indonesië een nog zeer jonge staat is. „We komen er wel boven op", zeggen zij. De heer Van de Kieft is echter tot de conclusie gekomen, dat er nog geen behoorlijk gezagsapparaat is. Men weet vaak niet precies wie het gezag uit oefent. TANKEN IN DE LUCHT De Sunday Times meldt, dat voor Britse en Amerikaanse legerleiders 'n nieuwe methode is gedemonstreerd om vliegtuigen in de lucht benzine te doen innemen Hierbij kunnen drie toestellen tegelijk b.v een bommen werper en twee vergezellende jacht vliegtuigen tanken van een toestel, dat als „vliegende tanker" dienst doet. FLESSENMELK TIJDELIJK GOEDKOPER Heden wordt de prijs van gepasteu riseerde flessenn.elk in het gehele land met één cent per liter verlaagd De nieuwe prijs zal tot begin Octo ber berekend worden De prijs van ge steriliseerde melk ondergaat geen wij ziging.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 1