Korenbeurs wordt tijdelijk fabriek Gratis Herbillon knippatronen Pinksi Aanbi WILT0N1 GEBR. VRAAG en AANBOD AGENDA Nieuws uit De Langedijk GEBLOEK PARTIJ ZEI ST. ANNA Kaasmarkispel op de tentoonstelling De Gemeenteraad in avondvergadering bijeen VROOM DREESMANN PRAATJES Noord-Scharwoude Philatelies vergaderde Bergen Beemster Oudkarspel Broek op Langedijk St. Pancras De Rijp Hensbroek 1 1 11 I IF' g Gisteravond om half negen hield de raad een vergadering onder voorzitter schap van de burgemeester. Afwezig was de heer Couwenhoven met kennis geving. Ingekomen was een verzoek van de N.V. Beurtdienst „Stad Alkmaar" om de Korenbeurs te mogen huren. Beslo ten werd dit te behandelen bij het agendapunt over het verhuren van de Graanbeurs. Goedkeuring begroting Goedgekeurd werd de begroting 1950 van de Stichting „De sociale werk- plaatst" in ontvangst en uitgaaf op een bedrag van 44.500. Tapvergunning op de tentoon stelling „Van de Wadden tot het IJ" Zoals wij reeds meldden stelden B. en W. voor hen te machtigen zich tot de minister van Sociale Zaken te wen den met het verzoek hun machtiging te verstrekken om voor de duur van de tentoonstelling „Van de Wadden tot het IJ" ten behoeve van de restaurants en de ontspanningszaal boven het voor onze gemeente vastgestelde maximum een tapvergunning te verlenen voor de verkoop van sterke drank in het klein. De heer Van der Borden (CHU) laakte het dat de bijlage zegt, dat een tapvergunning voor een goede service van het publiek onontbeerlijk is. De voorzitter noemde dit meer een kwestie van formulering dan van beginsel. Het voorstel werd daarna aangenomen met de stemmen van de heren Van der Borden en Torenvlied tegen. Vertoning kaasmarktspel Aan de orde kwam nu het reeds ge publiceerde voorstel om een garantie van 5000 te geven teneinde op de ten toonstelling een door kinderen op te voeren Kaasmarktspel te kunnen ge ven. De heer Hoy tink (AR) had des tijds zijn stem aan de 35.000 garantie gegeven, hoewel zijn verwachtingen niet hoog gespannen waren. Het kaas marktspel is hem wel sympathiek. Breng je attracties, dan wordt het ri sico kleiner, maar dat is dan ook het enige argument. Spreker vond het niet goed, dat men op de overheid blijft leunen, zoals Alcmaria VVV doet. De heer S i e t s m a (PvdA) achtte het beter dat men eerst een beroep op de middenstand had gedaan. Wie zal dit spel schrijven? Was het niet moge lijk daarvoor iemand in Alkmaar te vinden? De heer Kirpenstein (PvdA) vraagt hoe men garantie kan geven, als er geen inkomsten tegenover staan. De heer De Zeeuw (KVP) vraagt of er ook garantie wordt gegeven, als het spel onverwacht niet door gaat. Voor regie en costuums zal er dan in elk geval eerst betaald moeten worden. De heer Berkhouwer (VVD) zou gaarne weten wat de gemeente later met de costuums zal beginnen. De heer E l- i k s (PvdA) wijst er op. dat de tentoonstelling reeds over twee maanden begint en dat er nog weinig voorbereidingen zijr getroffen. De burgemeester acht het van zelfsprekend, dat men reclame voor de kaasmarkt maakt en deze laat zich niet verplaatsen. Het moet duidelijk worden dat de markt geen show is en daarom kwam Alcmaria VW met dit idee. Het wordt een soort kinder openluchtspel, met de kaasmarkt ais thema, maar geen copie daarvan. De betekenis is veel groter dan die van een plaatselijke stand van de VVV. Het bestuur der tentoonstelling zegde 1500 toe en zorgt voor het décor van het Waaggebouw. Er is een ontwerp ge maakt van een mimische show annex kaasmarktdemonstratie. Het risico is voor de VW, die in eerste aanleg 100 geeft. Een jong acteur, de heer Vesseur uit Amsterdam, maakte een ontwerp, een soort pantomime op kaas marktmotieven. Alcmaria WV blijft de organisatrice. Door de deelname van jongelieden uit plaatselijke turnvereni- Verkeersoveriredingen Twee maanden geleden reed Hendrik R, uit Heiloo met een vrachtwagen te gen het Berger trammetje. Bij de on bewaakte overgang te Bergen had Hen drik ergens anders aan zitten denken dan aan de gevaren welke onbewaakte spoorwegovergangen kunnen opleveren met gevolg dat „Bello" en de vracht wagen beschadigingen opliepen. Het naspel van zijn onbedachtzaamheid speelde gistermorgen in de rechtszaal te Alkmaar waar de officier een boete van 40.- subsidiair 20 dagen tegen hem eiste. Ook Jan C. R. moest zich gister morgen verantwoorden voor een ver- keersfout. Met een kalm gangetje reed hij op 13 Februari door Heerhugo- waard waar hij een gelegenheid zocht om zijn wagen te draaien. Zonder op het verkeer te letten dat hem achterop kon komen stuurde hij zijn wagen plotseling naar links waardoor een motorrijder geen kans meer zag de wa gen te passeren. De motorrijder liep verwondingen op en de motor werd vrij ernstig beschadigd. Verdachte gaf toe een overtreding te hebben gemaakt doch hij maakte bezwaar tegen de re dactie van de ten laste legging waarin de officier onder meer had gezegd dat hij verdachte hoogst roekeloos had gereden. „Ik was wel onbedacht zaam, maar onder roekeloos rijden ver sta ik iets anders" zei verdachte. De officier eiste 60.- subsidiair 30 dagen. Over viertien dagen zal de rechtbank in beide zaken uitspraak doen. gingen, is men reeds verzekerd van het benodigde aantal kinderen. B. en W. stellen een garantie en geen subsidie voor. De federatie toucheert 50 proc. en geeft de VW een tegemoetkoming in de kosten, waarvan in dit geval Alc maria VW het ieeuwendeel zal krij gen. Het is daarom beter geen subsidie maar een bijpassing in de mogelijke te korten te geven. Men kan niet eisen, dat ook het be drijfsleven hierin mee betaalt, daar de middenstand reeds van de tentoonstel ling af tot de Grote Kerk voor een doorlopende versiering van de stpaten zal zorgen, waardoor de vreemdelingen naar de stad worden getrokken. De re- quisieten moeten eigendom blijven van de plaatselijke gemeenschap. VVV kan ze voor propagandadoeleinden in ge bruik krijgen, maar voor commerciële doeleinden zijn ze niet bestemd. De directeur van het marktwezen, neemt de zorg voor de requisieten op zich. De VVV draagt de verantwoordelijk heid voor het aanwijzen van de schrij ver van het spel. De heer De Zeeuw zou geen ga rantie willen geven aan iets dat mo gelijk niet kan slagen. De heer H o y t i n k adviseerde de costuums later naar Indonesië te zen den. Er zijn daar vele kleine manne tjes die ze wel zullen passen (ge,lach). De heer Torenvlied: Westerling! De voorzitter deelde mee, dat de garantie niet doorgaat, als er niet gespeeld wordt. Hierna werd het voor stel met algemene stemmen aangeno men. Verhuur Graanbeurs Zoals gemeld stelden B. en W. voor de korenbeurs voor anderhalf jaar te verhuren aan de „Wolfederatie" ten einde daar industriële proeven te kun nen nemen. De huurprijs zou f 5000 per jaar bedragen. De heer Knuistingh Neven (CPN) is blij dat de graanbeurs een bestemming krijgt. Men was echter zo voorbarig om er reeds machines in te zetten. De heer Woldedorp (KVP) zou willen vaststellen, dat de definitieve vestiging van deze industrie later in Alkmaar moet zijn. De heer Van der Borden wijst er op, dat de „Stad Alkmaar" reeds vier jaar geleden beschikking over de Korenbeurs verzocht en nu uit de courant moest lezen dat die aan an deren wordt gegeven. Men moet ieder gelijke rechten geven. De Korenbeurs had reeds vier jaar verhuurd kunnen zijn. Men had de mensen op de hoogte moeten stellen en moeten zien wie de gunstigste reflectant was. De heer S i e t s m a vraagt of de Landbouwtentoonstelling in de Ko renbeurs nu geen gevaar loopt. De heer H o y t i n k noemt dit een experiment, dat f 7500 zal opbrengen en f 7600 aan een hoogspanningskabel zal kosten. Hebben we die later inder daad nodig? Toen anderen om de Ko- reneburs vroegen, werd dit geweigerd onder het motief, dat het een Nood- schouwburg moest worden. Deze is bereid het gebouw voor anderhalf jaar af te staan. Laat men er rekening mee houden, dat andere aanvragen er eerst waren. De heer Torenvlied (CPN) zegt dat de Stichting Noodschouwburg een cultureel doel wil nastreven. Kunnen deze plannen nog gerealiseerd wor den? Laat men nagaan of dit mógelijk is en anders de verbintenis ver breken. De heer Vleugel (KVP) ziet in de Wolfederatie een toekomstige werk gelegenheid. Daarom moet deze voor gaan. De heer Berkhouwer (VVD) herinnert er aan, dat de Korenbeurs in het verleden, als men een grote zaal nodig had voor massale bijeen komsten, steeds een uitkomst geweest is. Duitsers hebben er een opslag plaats van gemaakt en dat mag ze niet blijven. Verwarming en verlichting kunnen gemakkelijk worden aange bracht en de beurs kan in de toe komst weer voor vele doeleinden ge bruikt worden. Het Veilingsgebouw aan de Helderseweg ligt te ver uit het centrum om er landbouwtentoon stellingen te houden. Spreker is ge» schrokken, toen hij het huurcontract met de Noodschouwburg had gezien. Er staat niet in aangegeven hoe lang de duur zal zijn. De huurprijs is f 3500 per jaar als de exploitatie begint en de huur werd voor tien jaar aan gegaan. Alle verbintenissen zijn even wel nietig, als de vervulling daarvan afhangt van degeen die verbonden is. De verbondenheid van de wederpartij treedt pas in als men begint en er staat niet eens in het contract dat men dan moet beginnen, te betalen. Zelfs als de Wederopbouw zegt dat men kan beginnen, dan hangt dat begin nog van de wil van de exploitanten af. We moeten van dit contract af, desnoods door een procedure. De Wol federatie is voor ons het meest im portant en daardoor te prefereren, maar er moet een dure kabel worden gelegd. Als het experiment niet slaagt, is de Wolfederatie vrij om naar elders te vertrekken. Welke garantie hebben we dat ze hier zal blijven? Men moet In het contract een dwangsom opne men, te verbeuren als men zich later elders vestigt. De voorzitter zegt dat men de machines voorlopig in de Graanbeurs heeft opgeborgen omdat er nog geen ruimte voor was. Spreker wil het con tract met de Noodschouwburg niet beoordelen. Men handelde destijds onder geheel andere omstandigheden Dat de plannen van de Stichting niet verwezenlijkt zijn, is niet de schuld van het bestuur. Het gemeentebestuur was steeds contractueel gebonden. Enkele maanden geleden was er nog kans, dat de graanbeurs in het ge bouw zou worden gehouden, maar nu men met monsters handelt is er geen ruimte meer voor aanvoer van granen nodig. Daardoor staat het gebouw in de toekomst open voor nieuwe moge lijkheden. De Wolfederatie is de eer ste onderneming die het gebouw voor een beperkte periode vraagt en we kunnen ons over anderhalf jaar volko men vrij achten. Spreker acht zich aan vroegere aanvragers niet gebon den. Hier is een nieuwe industrie met gunstige perspectieven. B. en W. mo gen zich bij de keuze laten leiden door andere motieven dan de an ciënniteit of de ranglijst van aanvra gers. Voor de Landbouwtentoonstel ling zal een andere mogelijkheid wor den gevonden. Het gebruik voor en kele dagen per jaar van de Koren beurs heeft geen voorrang boven een industrieel doel. B. en W. dachten er aanvankelijk over_ een vestigingsga rantie te eisen, maar men kon Zich met deze proef niet binden. Van een dwangsom kan geen sprake zijn. El ders heeft men deze industrie reeds gratis terrein aangeboden en men mag het gemeentebestuur van Alk maar niet als veeleisend leren ken nen. Dat zou fataal voor de vestiging van industrieën zijn. Men moet deze kwestie buiten de juridische sfeer houden. Wel kan bepaald worden, dat men zich niet in de nabeheid of in deze provincie mag vestigen. Weth. Leesberg (KVP) betoogt dat het contract met de Noodschouw burg 't teken draagt van de tijd waarin het gesloten werd. Van de bouw van een schouwburg kon nog steeds geen sprake zijn. Komt de Noodschouwburg niet tot stand, dan kan het contract door overleg met het bestuur wel ont bonden worden. Wat de hoogspannings kabel betreft, is het noodzakelijk stroom voor de machines te hebben. De kabel gaat van de meelfabriek met een zinker door het water naar de Koren beurs, is dienstbaar aan de algemene electriciteitsvoorziening en zal de stad later ten goede komen. Als de omstan digheden zich niet wijzigen, kunnen de totale kosten later worden geretour neerd. De heer Van der Borden was destijds voor verhuring aan de Nood schouwburg, omdat de gemeente latei een goed gebouw terug zou kunnen krijgen. Hij blijft het betreuren, dat de Wolfederatie vlugger geholpen wordt dan wie al jaren geleden om het ge bouw hebben gevraagd. De heer Torenvlied zou alles in het werk willen stellen om industrie te trekken. Spreker uit zijn verbazing over hetgeen de heer Berkhouwer over het huurcontract heeft gezegd. Zijn de doelstellingen van de Noodschouwburg nog te realiseren? Laat men deze zaak zo spoedig mogelijk af doen. De heer H o y t i n k wijst op de mo rele kant van de zaak. Het gemeente bestuur heeft ook verplichtingen tegen over de middenstanders, die men vroe ger weigerde en moet met deze men sen nog eens praten. Spreker had veel liever de garantie dat men bij de defi nitieve vestiging van deze industrie zo dicht mogelijk bij Alkmaar zou blijven. Kunnen over anderhalf jaar ook ande ren van het gebouw gebruik maken? De voorzitter kon dit niet ga randeren. We leven dan wellicht onder geheel andere omstandigheden. Het gaat thans om een proefbedrijf, dat la ter definitief elders gevestigd moet worden. Het gebouw komt dan weer ter beschikking van de gemeente. Het voorstel werd ten slotte met al gemene stemmen aangenomen, waarna de vergadering werd gesloten. Burgerlijke Stand Geboren; Gijsbertus A. M., z. van F. F. Spiekermann en M. A. Broersen. Menno, z. van H. Nieuwhof en M. de Rooij. Getrouwd; Adrianus C. Boots en Cor nelia A. Prinse. Lucas C. Tros en Catharina A. Wester. Johannes D. Winkelaar en Dirkje Krapier. Jelle van der Goot en Stientje J. A. Brakel. Johan Teigeler en Geertruida M. Geusebroek. Hendrik Steunenberg en Catha rina Prins. Overleden; Arie Klomp, 76 jaar ge huwd met E. Slooten. AANBESTEDING VERBETERING WALMUUR In het bericht over de aanbesteding voor het verbeteren van de walmuur aan het Zeglis, zoals wij dat gisteren publi ceerden, is door een correctiefout het bedrag weggevallen waarvoor de laag ste inschrijfster, de firma N. J. Glorie uit Zuid-Schermer, had ingetekend. Dit bedrag was f 34.365. (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) WOENSDAG Harmonie Theater, 8 uur: Leve de samba (tot 14 jaar o.g.); Victoria Theater, 8S uur, Tromba (18 jaar); Cinema Américain, 8 uur: Manon (18 jaar); A.B.T., 8 uur: De onzichtbare ooievaar (alle leeftijden) (Harmonie, Victoria en Cinema, 2.30 uur matinee). Gulden Vlies, 8 uur: Indra (hypnoti seur, telepaath en helderziende). Doopsgezinde kerk, 3 en 7.30 uur: Samenkomst Ned. Christ. Gemeen- schapsbond. DONDERDAG Bioscopen als Woensdag, aanv. 8 u. Kofa, 1012 en 2.305 uur: Mode show. „Bloemwijk" viert het eerste lustrum Toen onmiddellijk na de bevrijding alom, ook in onze stad, het verlangen levendig werd, uiting te geven aan de vreugde, die de Nederlanders bezielde, groeide bij enkele bewoners van de wijk tussen Westerweg en spoorlijn de gedachte, om uit deze situatie een blij vende vereniging te stichten. Men ging uit van het standpunt, dat feesten het beste tot hun recht kwamen als ze buurtsgewijs werden gevierd en toen bleek, dat alle buurtbewoners van „Bloemwijk" die mening deelden werd de daad bij het woord gevoegd en ont stond de buurtvereniging van die naam, die sinds het jaar van haar oprichting, 1945, een bloeiend bestaan heeft geleid. Toen „Bloemwijk" werd geboren, was zij de vier-en-zeventigste buurtvereni ging die Alkmaar rijk was. Maar dat is weer vijf jaar geleden. De een na de ander legde het loodje, soms uit ge brek aan middelen, vaker door een on verschillige houding van de leden zelf. En thans, in 1950, zijn van die 74 ver enigingen nog slechts zo weinige over gebleven, dat zij op de vingers van twee handen te tellen zijn. Een van die wei nige is „Bloemwijk". Sterker en actie ver dan ooit staat zij in 't verenigings leven, onder voorzitterschap van de heer J. Jonker. „Bloemwijk" heeft ge meend, het eerste lustrum niet onge merkt te moeten laten voorbijgaan. Hoewel de jaarlijkse toneelavond in November wordt gehouden, der traditie getrouw, zal Zaterdag in het Wapen van Heemskerk een bijzondere feest avond plaats vinden voor de leden met hun huisgenoten. Op die avond zal opnieuw worden bewezen, dat eendracht macht maakt en dat die eendracht no dig was, om staande te blijven temid den van de vele vallende verenigingen. Kampioenschap Alkmaar en omstreken dammen Traditiegetrouw zullen de wedstrij den om de Alkmaarse damtitels ook deze zomer weer gespeeld worden en aanvangen op 12 Mei. Vele goede spe lers hebben reeds ingeschreven en voor al de la klas zal zeer sterk bezet zijn. Immers elke sterke speler wil zijn naam graag geplaatst zien op de ere lijst der kampioenen, welke momenteel de namen bevat van P. J. Smolenaars, A. Burgert, M. A. Hemels, P. Veer, L. Ravenstijn, H. Kruider en de kampioen 1949 Th. de Haas. Er zal worden ge speeld in 'twee groepen waarvan de no.'s 1 t/met 4 zullen trachten in de fi nale de heer de Haas zijn titel te ont nemen, hij is vrij van spelen in de voorronden. In de 2e en 3e klas zullen de heren Stam en Vijn hun titel verdedigen en het ongetwijfeld zeer lastig krijgen. Beide zijn n.l. niet erg in vorm en de groepen bevattgp genoeg goede spelers om ook hier grote spanning te ver wachten. De kampioenen 1949 zullen dus goed uit de strijd moeten komen om de grote wisselbeker weer voor een jaar te bemachtigen, anders resten hun slechts de fraaie herinneringsmedailles. Mochten er eventueel nog damlief hebbers van de partij willen zijn (ook thuisdammers)dan zijn zij van harte welkom Vrijdag a.s. half acht in de bovenzaal van café Haring. Tentoonstelling werken van jan van Herwijnen In het Stedelijk museum in de Breed- straat zal Zaterdagmiddag een tentoon stelling worden geopend van werken van Jan van Herwijnen, welke voor het pu bliek geopend zal zijn van 14 Mei tot en met 4 Juni, pp werkdagen van 1012 en 2—5 uur* en op Zon- en feestdagen van 25 uur. Bij aankoop van een coupon wollen, zijden of katoenen stof voor het maken van da mes- en kinderkleding ontvangt u vanaf heden, alsmede Donderdag, Vrijdag en Za terdag gratis een Herbillon knippatroon. U bespaart hiermede pl.m. 1 1.50 op het maken van een kledingstuk. ALKMAAR Te dure zeemleren lappen Dinsdag stond voor het Amsterdams Gerechtshof de Alkmaarse magazijn bediende J. L. in hoger beroep terecht. Verdachte had een hoeveelheid zeem leren lappen tegen te hoge prijzen ver kocht. De Bijzondere Politierechter te Alkmaar had L. voor deze overtreding tot f 125 boete of een maand hechtenis veroordeeld en verbeurdverklaring van het in beslag genomene. Voor het Hof verklaarde verdachte, dat hij door financiële moeilijkheden tot deze daad was gekomen en door zijn leverancier deze weg was opgedreven. De prijzen, die oorspronkelijk op de zeemlerenlappen stonden, had hij op handige wijze uitgewist en vervangen door nieuwe. De procureur-generaal mr. Hoeffel- man achtte de handelwijze van J. L. grote knoeierij. Spreker wilde echter rekening houden met de moeilijke om standigheden van verdachte en eiste f 75 boete of 25 dagen hechtenis, als mede verbeurdverklaring van de in beslag genomen zeemleren lappen. Bevorderingen Handelsavondschool Aan de Gemeentelijke Middelbare Handelsavondschool met vijf-jarige cursus vonden de volgende bevorderin gen plaats. Van klasse I naar II: Annie Balder, W. Bédorf, K. v. d. Berg, P. Bloetjes, Maartje de Graaff, Nel Jansen, Greta Kant, H. Leeuwenkamp, F. v. d. Lin den, Nel le Loux, A. Mors, J. Olden- burger, J. Prins, Oeke Reitsma, Greta v. d. Sluys, J. de Wit en J. Groen. Van klasse II naar ni: J. v. Duin, B. Ekkel, J. den Hartigh, H. Hassink, B. Henke, B. Meijer, W. Pronk, B. Voorn en H. de Vries en nog een leerling voorwaardelijk. Van klasse III naar IV: Rie Beem- sterboer, H. v. d. Berg, Bep. de Boer, Gré Brommer, Dirkje Burger, D. Go- vers, Jannie Groot, R. Hiemstra, W. Kaandorp, Cockie Nuijens, J. Renkel, Rie Rus, J. Slijkerman en Riet Smoren- berg. Van klasse IV naar V: Sum Bierman, C. Birekoven, Nel Bus, Bertie Haak man, Alie den Hartigh, Cora Leijen, Willy Lengers, A. v. d. Vaart, Rie Vink G. v. d. Zande eri S. Zonjee. AFD. ALKMAAR OUD-KATHOLIEK ONDERSTEUNINGSFONDS In café Tom op het Waagplein is op initiatief van de afd. IJmuiden van het Oud-Kath. Ondersteuningsfonds een afdeling Alkmaar opgericht, waartoe 21 leden toetraden. van hier en gunier XXXV. 7 De Kóningin het 'n wois woord spro ken: je kenne beter over de dlnge van de oorlog denke as gprate... en ik zouw deer bal skroive wulle; en skroi- ve. D'r moet in deuze wereld, en da'i altoid al zoo weest, bar veul met de mantel der liefde bedekt worre, zooa» domenee dat nagal mooi zegge ken. Veul moet toedekt worre, want airs wordt 't kil en as 't kil wordt om do dinge, den hei je ok kans dat 't kil wordt om je hart. En da's erger as alles van alles: as de iene mens asens niks meer over het voor de aêr, den wordt 't lullik. Den ister gien ge- mienskapszin meer en voor 't Neder landse volk ister ien ding meer noódig as 't aêre; dat is 't gevoel dat je bal mekaar hoore, dat je ien en ondeel baar benne. De Hoekse en de Kabel- jouwse hewwe puur met mekaar klamt, en 't Keis- en Broódvolk niet minder. Nouw hei je ok niet de rust van 't graf noódig in deuze wereld en je magge netuurlijk heel goed van miening verskille met mekaar, maar... 't moet 'n beetje bai komme. De kran- te van deuze dage geve weer alleran- de stof om deeran 'n beetje te wan hopen. De wereld loikt meer en meer verdeeld as-ie in jare weest is. En nou kenne ze smoeze watte ze wulle en zegge dat 't niet zoo is, maar ik zeg dat 't wel zoo is. Iederien groipt nei de macht... en iederien wul de baze weze... We hewwe netuurlijk en da's ok heel goed allegaar wat voor ós oigen prinsiep over. Alter Woenesdag van de kommend# week voetbal is tusken Nederland en Enge land, den wulle alle Nederlanders na tuurlik graag winne, maar den moete ze niet kwaad worre as dat niet zoo is. Dat hewwe ze zien keunen an de En gelse hokkiespeulers, net as 'k dat zoo toevallig in de krant opmurken hew. Die man van heulie zoide: dat hewwe die Hollanders gnap dein, dat hSd "k niet van ze docht, pet of... En zoo moste ze in Nederland allegaar ok 'rs over mekaar denke, eerbied voor ieders koik op de dinge. En as 't er om gaat of de mense wat vergevings gezind benne, den moste ze maar om 't woord van Juliaan denke: denk er maar over, praat er zoo min mougelik over... 't zit van binnen... SOÏMEN. 1 Burgerlijke Stand Geboren: Maugaretha M., d. van W. Opdam en E. M. Kaandorp. Catharina M. E., d. van C. Biersteker en C. Groot. Cor- nelis, z. van Kir Hessing en J. M. Bakx. Casparus H. N., z. van N. P. Kardinaal en C. Bekker. Ondertrouwd: Petrus Jonker (won. te Oude-Niedorp) en Geertruda Molenaar. Abel Baron (won. t© Winkel) en Cornelisje Tromp. Getrouwd: Johannes Kos en Cornelia M. van Leeuwen. Overleden: Trijntje Stuij, 76 jaar, echtgenote van Reijer Ootjers. De vereniging van postzegelverzame" laars vergaderde Maandagavond in ho tel „De Burg" te Noord-Scharwoude onder voorzitterschap van de heer Tuijn. De secretaris, de heer P. Eecen, deelde mede dat hij het secretariaat niet langer zal kunnen waarnemen. Na de Junivergadering zal hij worden ver vangen doofc de heer A. Kooy. In de maanden Juli en Augustus zullen geen vergaderingen worden gehouden. Na af doening van de lopende zaken had een veiling plaats van enige niet gemak kelijk verkrijgbare zegels. Nadat nog een verloting was gehouden werd de vergadering gesloten. Mevrouw De Graaf sprak over „Het Warenhuis" De afdeling Alkmaar en omstreken van de Ned. Ver. van Huisvrouwen kwam Dinsdagmiddag onder voorzitterschap van mevr. Swanenburg de Veye voor de eer ste maal in haar bestaan bijeen in „De Rustende Jager" te Bergen. Trokken tol nog toe de leden uit Bergen steeds naar Alkmaar, de groei van het ledental hier was voor het bestuur aanleiding nu eens een vergadering te beleggen in Bergen. Mevr. De GraafTuk hield op deze bijeenkomst een causerie o.ver het van haar hand (onder het pseudoniem Marijke van Raephorst) verschenen werk „Het Warenhuis". Om een goed idee van het leven en werken in een warenhuis te krij gen, besloot mevr. De Graaf destijds een poosje te gaan werken in zo'n bedrijf. Aantrekkelijk was de dagelijkse afleiding, de variatie, het kennismaken met de ve len, die zonder bepaalde plannen binnen komen en vaak van kijkers kopers wor den. Als deskundige leidde zij haar audi torium rond door het hele bedrijf. Er waren ook minder prettige dingen. Velen bleken moeite te hebben het mijn en dijn te onderscheiden: er waren geraffineerde dieven, anderen die om een zielige reden iets wegnamen en dan de dieven in eigen huis. De presidente maakte zich aan het slot tot de tolk van alle aanwezigen, toen zij de spreekster dank zei voor haar lezing en haar een tot weerziens toeriep. BURGERLIJKE STAND Geboren: Alida G., d. van R. Kwadijk en N. Deun. - Hendricus Th., z. van J. S. Bijman en E. E. Koedooder. Gregorius M., z. van J. C. Scbagen en M. V. Ruijter. Ondertrouwd: Hendrik van der Streek, en Rinske de Jong. Marinus Hellenberg en Siebrig G. Klijnsma. Overleden: Aafje Gootjes, 71 jaar, echtgen. van J. Nooma en wed. van S. Olie. DAMLUST Mandagavond is in de wal van de heer Kramer te Zuid-Scharwoude de eerste match gespeeld om het kam pioenschap tussen Piet Beers en Frani Slot. Deze wedstrijd eindigde in. remise. Volgende week Maandag zal de tweede wedstrijd worden gespeeld. VERBOUW RAADHUIS GEGUND De verbouw van 't voormalige raad huis te Oudkarspel is door het gemeen tebestuur gegund aan de laagste in schrijver, de heer K. Schuit te Oud karspel, voor de som van f 4506. De begroting bedroeg f 4605. VERNIEUWING VEILINGBRUG Het gemeentebestuur heeft de ver nieuwing van de veilingbrug gegund aan de laagste inschrijver, de heer W. Barten te Alkmaar, voor de som van 9174. Het werk was begroot op f 9174. EEN SNUFJE VOOR DE TUINBOUWERS Maandagavond werd op de sinds kort in ons dorp gevestigde scheepswerf vanc de fa. Klibo een demonstratie gegeven met een nieuwe die sel-scheepsmotor, waarvoor men in dit wa terrijke, agrarische gebied een goed© afzet hoopt te vinden. Raad vergaderde 5 minuten Op de Maandagavond gehouden raadsver gadering werd met algemene stemmen tot on derwijzer aan de openbare lagere school be noemd de heer H. Mannessen uit Den Oever. Alvorens men tot de benoeming van. een nieuwe onderwijzer overging besloot de raad de heer Posthuma op zijn verzoek per 1 Juni 1950 eervol ontslag te verlenen. In zijn sluitingswoord gaf de voorzitter te kennen, dat het hem een genoegen deed dat de Raad vertrouwen had gesteld in het voor stel van B. en W. door de heer Mannessen, die no. 1 op de voordracht stond, als onder wijzer te benoemen. De tweede persoon op de voordracht was de heer Th. W. van Dam te Yeenendaal. ONDERHANDSE VERKOOP De heer P. Commandeur te Wogmeer heeft onderhands gekocht twee woon huizen met erven en tuingrond te Wog meer, nos. B 7 en B 8, geheel groot 39,70 Are. Besommingen IJmuiden De besommingen van Dinsdag wa ren trawler IJM. 42, f 15.000; loggers IJM. 283, f 3855; KW. 124, f 2910; KW. 48, f 4880; KW. 37, f 3482. Prijzen nar kilo heilbot 1.601.45; gr. tong 1.70 1.57; gr. mid. tong 1.451.36; kl. mid. tong 1 46134; tong I 0.950.87; tong II 0.71—0.65; tarbot I 1.04—0.95. Prijzen per vijftig kilo gr. schelvis 3330; mid. schelvis 3428; kl. schel vis 2926; mid. kabeljauw 2922; kl. kabeljauw 2620; wijting 189; gr. schol 37—32; mid. schol 4337; kl. schol 299; schar 188; makreel 29— 12; tongschar 38—37; schartong 24—21; bt) b« (Sum: 7# EIC ....IDE VACAN K1NDK1 ROKKE STRANi WASECJ W(J ontvingen nog net op tij van zuiver wollen kwaliteit I 12 Els 16 Els MACHINALE SMYRNA 12 HOLTAP KARPETTEN VELVET PLUCHE TAFI zeer mooie kleur en dessin ZWARE ZUIVER WOLLEI b(j i U kunt met de Pinkster ru dat u bespaart door bij ons VOOR DAT U KOOPT, El KIJKEN BIJ HOEK FNIDSI tot 15 woorden f 1.— elk woord meer 5 een' le koop aangeboden Z.g.a.n. crème wandelwagentje K. van 't Veerstraat 26. Pluche tafelkleed. J. van Scorel kade 74. Singer trapnaaimachine (inzink baar) in prima staat, prijs f 185,- Luttik Oudorp 70, Alkmaar. Tandem, herenrijwiel en gramo foon met versterker. Oudeg"racht 8J Een BSA herenrijwiel, compl. f 50,—. Dahliastraat 13A. Z. g. a. n, huiskamer-ameuble ment (tafel, 2 fauteuils en 4 stoe len), zeer billijk. J. Buis, Laat 141 Alkmaar. Bez.: av. tussen 6 ei 7 uur. Enige paren schoenen mt 38. lichtbruin mantelpak mt 40 en ja ponnen mt 42. Mevr. Poortei Payglop 13. Schrijfmachine f 75,—; stale: kast m. hangmappen f 15,—; ver stelb. tekent., tekenborden, haa m. driehoeken f20,; bouwk. boe ken f 10,—; 10 stijgertouwen e: een partij touw f 9,—; ijzere: takelbl. m. ketting f 10,—; op jaaglijn m. 2 schijfsbl. f 10,- copieëerpers f 3,—; 100 spouw- ankers gg' en kozijnankers f 10,- schaafbank 1-3 m., 2 schrage (sp. b. 16 vakken) en 2 zaagbank jes f 20,—; 2 ladders f 10,—; tra f 5,—; eiken dienbak m. schraa f 3,—; vergaasser (Haller) f 5,- 1- en 2Tpersoons wastafel me stel f 3,—, f 3,— en f 2,—; 1 zw overjas (gew. mt) i 10,—; 1 pr bi schoenen mt 39-40 f 2,50. R. i Essen, Heereweg C 30a, Schoor Te koop gevraagd Een 2-pers. opklapbed met zonder ombouw. Leeuwenbek straat 10. Piano m zeer goede staat. Br. met prijsopg'aaf onder nr 45, Bureau van dit blad.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 2