OUTER TJES Nieuwe verordening op het verbouwen van aardappelen Concert in Bergens ruïnekerk Pim, Pam en Pom op avontuur in Luilekkerland Nieuws uit De Langedijk Z.- en N. Schermer Hensbroek Puzzle rond een brievenbus Obdam West-Craftdijk Heer-Hugowaard Noord-Scharwoude gunter a. I't komt netuur- te laat in de zoo gouw of en niet wachte) ifhankelik van er oigenlik wat om 'rs nei me en net had ik de krant om en ïenister, wie ï*n tikt (Schuman) mmen is om in- ir te groeien en bai mekaar te ïksie en zoo al- e samenwerking jk oigenlik bar and as Amirika igaan is en datte ;aar kroige ken- wat nag gekker leer zoo'n beetje sn wulle wat ok aam past. Dat s de Engelse niet (zouw meister aiet omdatte ze mne, want de de esdeapee zali- Fartoi van de e ok gien ruzie begroipe, datte gelid stane om lolwerken.... Al ;ering an 't be ing, dat wul nag Ingelse niet kon- in van wel. Zoö'n chuman is waard llen wordt en ik voorsteld, maar si beter in z'n ik mien zom- trouwd weest is leeft.... affoin, de toid om wat e benne 't niet ekaar iens, maar ken jullie je wel Troin zou kenne, Soimen, je zitta Maar t gaat in ai ós SOIMEN n de Vondel- 10I ield in het gym- uderavond welke as. Het hoofd der rot, opende. Spre- i/oelvolle woorden dat de school *n eleden heeft door lej. Schreuder en •na werd door de Van den Heuvel, del, een Delita- en op aardige apparaat werd uit cht Daarna werd mheid gegeven in t het werk der »en. nieuwe verkeers- met toelichting 5, welke heelleer- k zeer in de smaak wekking tot aller ïoolfonds door een sie, sloot de heer [geslaagde ouder- spel van messieux e musicienne, hst il-hogeschool van door haar gewel- »en uit het hoofd klassieke en mo- composities en tot ir spel is ontroe- gevoelsdiepte; een aars gelijke niet kerken! REM GEZET streeks 4.15 uur geparkeerd stond sloot in beweging. richting over de de winkelpui van pui werd over een r 70 cm. ingedrukt. bleek, dat de be- m de wagen op da ireekbeurten 14 MEI 1950 RD, 10 uur, ds. OUDE, herv. gem. v. gem. 10 uur ds. Doopsgez. gem., 1Liefrinck. half 8, ds. Appél, uur, ds. Schmidt. ïedikbeurten kerk (Oudegr.) Haan.' ZATERDAG 13 MEI 1950 Gemeenteraad VVarmenhuizen Met man en macht wordt op het ogenblik aan de restauratie van War- menhuizens raadhuis gewerkt. De secretarie is tijdelijk overge bracht in „Ons Huis" aan de Dorps straat, waar ook de raad gistermid dag onder voorzitterschap van burge meester Nolet bijeenkwam. Na het ambtelijk gebed werd allereerst afwijzend beschikt op een adres van de Nationale Commissie tegen het al- eohollsme tot verlaging van het maxi mum aantal vergunningen. Aan de afdeling Warmenhuizen van het „Centraal Genootschap" werd aen subsidie verleend van f 15 per kind, dat gedurende 43 dagen in een inrich ting wordt verpleegd. Conform het voorstel van B. en W. werd het ver zoek van het bestuur van de Chr school te Krabbendam om bij deze school waarschuwingsborden te plaat sen, afgewezen. Evenals in andere gemeenten reeds geschiedde werden de adressen van de Bond van Ned. Overheidspersoneel (BNOP) tot toe kenning aan het gemeentepersonecl van een gratificatie en een extra vrije dag voor kennisgeving aangenomen. Aan het gemeentepersoneel werd een loonsverhoging van 5 pet. verleend. De raad had evenmin bezwaar tegen het voorstel van B. en W. om de „Zuiderdel" te verhuren aan de heer G. Beukers te Schoorldam. De schoolgeld-tarieven. De R.K. Bond voor het Gezin had een adres tot de raad gericht om het vermenigvuldigingscijfer voor de schoolgeldheffing niet hoger te steUen dan 1 en een reductie op het school geldtarief in te voeren als meer kin deren uit één gezin het onderwijs vol gen. B. en W. hadden zich over de in houd van dit adres beraden aan de hand van de schoolgeld-kohieren 1946- '47 en '47-'48. Daarbij constateerden zij, dat bij een vermenigvuldigingscij fer van twee de schoolgeldbedragen niet onredelijk hoog genoemd kunnen worden. Daarom wenste het college in deze aangelegenheid niet met een voorstel te komen, doch dit over te laten aan het oordeel van de raad. Met betrek king tot het tweede verzoek van de Bond (reductie van het schoolgeldta rief) deelden B. en W. de raad mede, dat inwilliging van dit verzoek onmo gelijk is omdat de raad hiertoe de be voegdheid mist De heren Nannes en Mink waren, evenals de overige leden van de raad. van oordeel, dat het geen zin had om met een voorstel, zoals de Bond lit wenst, te komen omdat dit toch aan de zaak maar heel weinig zou veran deren. Het tweede verzoek kon. na het af wijzend advies van B. en W., gevoege lijk bulten beschouwing blijven. Subsidie-aanvragen. De voorzitter lichtte daarna het ver zoek toe van het bestuur van de R K. Kleuterschool om de gemeentelijke subsidie te verhogen. Er zijn drie lo kalen ingericht en deze inrichting heeft de R.K. Kleuterschool ongeveer f 25090 gekost B. en W. achtten de tegen woordige toelage van f 4 per kind daarom te laag en stelden de raad voor om deze te verhogen tot f 10 ier kind per jaar. (Het schoolbestuur bad om een subsidie van f 20.44 per kind verzocht). Op een vraag van de heer Mink deelde de voorzitter nog mede, dat 126 kinderen de school bezoeken en het schoolgeld gemiddeld f 15 per kind bedraagt Het voorstel werd daarna zJi.s. aanvaard. Zonder discussie en z, h. s. werden daarna de voorstellen van B. en W om de R.K. meisjesschool medewer king te verlenen voor de aanschaffing van nieuwe banken en het Bijz. La ger onderwijs in totaal f 8.216.07 aan voorschotten toe te kennen, aangeno men. Ook de aansluiting van de ge meente bij het Centraal Bureau t=r behandeling van personeels-aangele- genheid, kwam er met vlag en wim pel door. De aardappelverordening. De tongen kwamen eerst los bij u-5t voorstel tot wijziging van de politie verordening. Voortaan zal het in de gemeente Warmenhuizen verboden zijn voor de teelt van aardappelen poot- goed te gebruiken, dat niet is goed gekeurd door de NAK en wordt iedere verbouwer van aardappelen verplicht tijdens de groei-periode (vóór 1 Juni) zijn gewas te zuiveren. De heer Nannes vreesde, dat de uitvoering van deze verordening ern stige bezwaren zou opleveren. Is 4e politie op dit gebied wel deskundig? De wijziging werd krachtig verdedigd door de voorzitter en de heer M o s c h die er op wezen, dat de politie pas optreedt na het advies van een des kundige De bestaande voorschriften bleken in de praktijk niet voldoende om ziekten onder de aardappelen te voorkomen. Toén er nog weinig ef niets aan verbetering werd gedaan, wis t ziektecijfer voor Warmenhuizen 44 nadat er maatregelen waren genomen zakte het tot 15. De heer M o s c h was dan ook van mening, dat men. on danks de bezwaren, deze verbetering met twee handen moest aangrijpen. Zo rag de raad het ook en het voorstel verwierf, na een kleine wijziging (d^ vernlichte datum 15 Juni werd op 1 Juni gesteld) aller instemming. Gemeente-eigendomm 'U. Aan C. Groot werd een perceel bouwterrein, groot plm. 250 M2, gele gen aan Oud Wulpendorp, verkocht voor f 3.50 per M2. Van C. Groot werd een perceel grond gekocht aan de Fuik (32 M2) eveneens voor f 3.50 per M2. Verder werd een perceel grond aan Oud Wulpendorp als tuin verhuurd aan N. H. Pronk en M. Goudsblom p werd aan de pachter van het laatste perceel aan de Draaiweid, de heer S. van Wonderen voor verdere beëindi ging van de pachttermijn een schade vergoeding toegekend van f 50.voor elk jaar, dat de pacht eerder wordt be ëindigd. Nadat de begrotingen voor 1949 en 1950 overeenkomstig de voorstellen aangevuld en gewijzigd waren, werd overgegaan tot de Rondvraag. De heer De Groot klaagde over de slechte en gevaarlijke toestand van de loopbrug bij 't Zwarte Padje en drong aan op het maken van een kleedgele genheid voor de zwemmers in het ka naal. De voorzitter zegde een onderzoek toe. De heer Nannes was van me ning, dat drie woningen in een zoda nig deplorable toestand verkeren, dat onbewoonbaarverklaring zeer gewenst is. De voorzitter zag deze woningen ook veel liever verdwijnen, doch de woningnood is helaas van dien aard. dat bedoelde woningen aan Dorpsstraat, Oostwal en Krankhoorn nog wel enige tijd gehandhaafd moeten blijven. De mensen zullen echter niet gedwongen worden om deze huizen te betrekken. De heer M o s c h achtte de Sluisweg zo slecht, dat hier dringend dient te worden ingegrepen. Uit het antwoord van de voorzitter bleek, dat deze zaak gelukkig al in bewerking is. De heer Verkay had nog al wat critiek op de brandweer. De nodige kleding ontbreekt, de slangen worden op een moeilijk te bereiken plaats ge droogd (de kerktoren) en bij de laat ste grote brand raakte een brandslang direct defect. De voorzitt er stelde da vrager ge rust met de mededeling, dat de slan gen, die in goede staat zijn, binnenkort een andere droogplaats krijgen en de kleding voor de brandweerlieden reeds besteld is. Het werk van „Het witte Kruis" De Noordh. Vereniging „Het Witte Kruis" heeft haar jaarvergadering ge houden in café Slikker. De voorzitter betreurde de geringe opkomst; het be stuur was niet eens voltallig. De cursussen in huiselijke zieken verpleging, onder leiding van Zuster Gorissen, gegeven in Warmenhuizen en Krabbendam, hebben goed succes opgeleverd. In Krabbendam zijn zelfs twee cursussen gegeven. Door Zuster Gorissen werden in 1949 2300 bezoeken afgelegd. De mate rialen zijn goed in orde, doordat de magazijnhoudster deze goed verzorgt. Voor de feestelijke bijeenkomst op 5 September a.s. te Alkmaar, wegens het 75-jarig bestaan van de N.H. Ver. „Het Witte Kruis", zijn zes plaatsen gereserveerd. Het voorstel van het bestuur der Wijkverpleging, Warmenhuizen-Koe dijk, om de Wijkverpleegster 5 pet. loonsverhoging toe te kennen met terugwerkende kracht tot 1 Januari 1950, werd door de vergadering goed gekeurd. Hierna volgde rekening en verant woording van de penningmeester, de heer Jb.. Smit. Rekening zuigelingen zorg: ontvangsten f 157.75, uitgaven f 487.79, nadelig saldo f 330.04. Volgens overeenkomst moet door „Het Witte Kruis" worden bijgedragen 40 pet., zodat hiervoor ten laste komt f 132.02 Aldus goedgekeurd. Gewone rekening: ontvangsten f 1558.78, uitgaven f 1259,02, batig saldo f 299.76. Boeken en bescheiden waren gecontroleerd door de heren P Rempt en A. Vergaij, die adviseer den tot goedkeuring over te gaan. Toen volgde verkiezing van drie be stuursleden wegens periodiek aftre den van de heren A. Kroon, Abr. Bier steker en P. Rempt. Allen werden met algemene stemmen herkozen. Twee hunner aanvaardden de herbenoe ming. De heer Biersteker, die niet aan wezig was, zal bericht van herbenoe ming worden gezonden. Bij de verkiezing van twee be stuursleden voor de Ver. Wijkverple ging werden de heren K. Half en A. Vergaij met algemene herkozen. De heer Vergaij nam de herbenoeming aan. De heer Half, die niet ter verga dering was, zal van déze herbenoeming in kennis worden gesteld. 70. Eindelijk is dan de dag aange broken, waarop de tentoonstelling „Lui lekkerland" geopend zal worden. Ieder een is in feeststemming en vol verlan gen om al het moois te zien. Om 10 uur breekt het grote moment aan, waarop de burgemeester persoonlijk de tentoonstelling zal openen. Voorafge gaan door een groot muziekkorps, ver schijnt de burgemeester aan de ere poort, die toegang tot „Luilekkerland" geeft. Dezelfde poort, waar Pim, Pam en Pom de vorige dag weggejaagd werden De toegang is versperd door een groot lint, dat de burgemeester moet doorknippen. Dat is echter geen gewoon lint! Neehet is een lint van drop en met een lachend gezicht knipt de burgemeester het met een grote schaar door. De tentoonstelling is geopend. Het feest kan beginnen! VERGADERING PLATTELAND S VROUWEN De afdeling Spijkerboor van de Bond van Plattelandsvrouwen verga derde in het Herenhuis van de heer Knegt te Spijkerboor onder leiding van mevrouw Rol. Na de pauze werd door mevrouw OtsenHop een beschrijving gegeven van het reisje dat door een veertig dames was gemaakt naar het bloemen corso en de tentoonstelling „Keuken hof" te Lisse. Door de voorzitster werd voorge steld om een afdeling gezinsverzorging op te richten. Dit voorstel werd goed gekeurd en men hoopt dat er spoedig enige meisjes zullen komen die voor dit werk een cursus willen volgen. Geen maximumsnelheid in het Zuideinde Op de Dinsdagavond onder voorzit terschap van burgemeester W. J. Driessen gehouden raadsvergadering werd besloten 'n annuïteitslening aan te gaan groot f 23.000 met een looptijd van vijftig jaar, ten behoeve van de woningbouw. Blijkens een ingekomen schrijven van het ministerie van we deropbouw zal de huur van de nieuw gebouwde huizen f 4.75 exclusief water- leidingkosten, mogen bedragen. Het voorstel van B. en W. om afwijzend te beschikken op het verzoek van het Heemraadschap de Eilandspolder tot het verlenen van een bijdrage gedu rende 8 jaar van f 193 ter verbetering van de bij dit heemraadschap in be heer zijnde quartaire wegen, ontloktg enige discussie. Het raadslid Wiedijk merkte op, dat hij voor het wegge deelte DriehuizenGrootschermer een uitzondering wilde maken en stelde voor de behandeling van dit voorstel aan te houden tot een volgende vergade ring. Het voorstel van B. en W. werd met vier tegen twee stemmen aange nomen. De raad besloot vervolgens een bij drage van een gulden per verpleegdag per patiënt te verlenen, wanneer .ver plicht verzekerde uit de gemeente langer dan 42 dagen in het Centraal Ziekenhuis zijn opgenomen. In de rondvraag informeerde de heer Kieft naar de mogelijkheid om bij het Zuideinde een snelheidsbeper king in te voeren, daar de straat hier voortdurend wordt stukgereden. De voorzitter meende dit te moeten zien als een offer aan het bedrijfsle ven. Hierna volgde slultingv Ingaande Woensdag is de brievenbus van de P.T.T., die sinds jaar en dag aan het gemeentehuis bevestigd was. verplaatst naar het perceel van W. J. Leegwater. Voor verschillende inwo ners betekent dit ongerief. Er zijn dan ook verschillende klachten over deze verandering. Destijds was een bus bevestigd aan het poststation Boot. Toen dit vorig jaar verplaatst werd naar perceel-P. Fok Jr., verhuisde ook de brievenbus daarheen. Begrijpelijk betekende dit voor de bewoners van het zuideinde van ons dorp ongerief. Thans echter is de situatie zó, dat er twee brievenbus sen op korte afstand van elkaar staan. Het is aanbevelingswaardig de bus van het poststation aan het gemeente huis te bevestigen. In dit geval zou nagenoeg de oude toestand hersteld worden. Zou in hc» uiterste geval een derde brievenbus geplaatst kunnen worden? Ook Obdam telt drie bussen. Wij twijfelen er niet aan, of de posterijen zullen wel tot een oplossing van het vraagstuk weten te komen. ONACHTZAAMHEID ZONDER ERNSTIGE GEVOLGEN Bij de heer Jac. van Vuure alhier, bleef gisternacht een electrische snel koker ingeschakeld staan. Toen men de volgende ochtend de onachtzaamheid opmerkte, was het houten handvat ver brand en het apparaat zelf waardeloos geworden. Gelukkig bevonden zich geen brand bare stoffen of voorwerpen in de omge ving en stond het apparaat op een tegel. Brand zou anders ongetwijfeld het ge volg zijn geweest. PRESIDENT-KERKVOOGD HARTELIJK GEHULDIGD De heer J. Turkstra is Donderdag avond in een bijzondere bijeenkomst van het kerkbestuur der Ned. Herv. Gem. gehuldigd wegens het feit dat hij 25 jaren deel heeft uitgemaakt van dit kerkbestuur, waarvan de laatste tien jaren als president-kerkvoogd. Voor de jubilaris betekende deze hul diging een verrassing, daar hij zelf van het feit niet op de hoogte was. Weekberiehf Langedijk In de week van 4 tot en met 10 Mei was er aan de Langerijker veilingen niet veel drukte. Volgens de berichten van de vorige week zou de rode kool op zijn. Toch had Noordscharwoude 4 Mei nog-enige aanvoer, waarbij de prijs zich kon herstellen tot f 50.30. De prei-aanvoeren bleven nogal van betekenis waarbij nog goede prijzen konden worden gemaakt. Prei I no teerde f 50 tot f 75, terwijl de tweede soort tussen de f 30 en f 45 kon ma ken. De rabarberaanvoeren nemen wat toe. Er werd slechts bij hoge uitzon dering f 10 betaaid, meestal bewoog de prijs zich tussen de f 5 en f 8. De krotenprijs bleef f 6. De witlofprijzen konden nog verder stijgen door het sterk inkrimpend aanbod. De aanvoe ren nemen zo sterk af, dat het lof spoe dig van de veiling zal zijn verdwenen. Witlof I steeg van f 65 tot f 90, de tweede soort bracht tot f 75 op. 4 Mei had Broek op Langendijk de eerste kasaardappelen aan de markt, waarbij voor de grote sortering f 87 werd be taald. De drielingen maakten f 83 en de kleine f 68. Deze prijzen wijken maar weinig af van die welke verleden jaar voor deze primeurs gegeven werden. De aanvoer van nieuwe aardappelen aan de Am sterdamse markt beperkt zich nog tot kleine partijtjes uit de Bangerd en uit het Westland. 10 Mei vroegen gros siers f 1.per kg voor grote nieuwe aardappelen. Er was geen aanvoer uit het buitenland. Wel zagen we daar wat uien uit Egypte en tomaten van de Canarische eilanden. Het weer was de afgelooen week weer buitengewoon ongunstg voor de ontwikkeling van het aardappelgewas. Hier en daar hoort men reeds geruch ten over op grote schaal voorkomen van z.g. onderzeeërs, aardappelplanten die niet of bijna niet boven de grond komen en slechts enkele kleine aard appeltjes vormen. Dit treedt nogal eens op bij warme winters en koude natte voorjaren. De vooruitzichten zijn dus niet erg hoopvol. Ook zij die pootgoed telen vragen zich al af, hoe zij vóór de rooidatum aan een oogst moeten komen. Handbaltournooi Op Hemelvaartsdag zal door het dameseltal DTS een handbaltournooi worden gehouden en wel 's morgens van 9.3012.30 uur en 's middags van 1.304.30 uur. 's Morgéns wordt ge speeld door DTS en DES, 's middags door TSV en Bergen. De andere wed strijden zullen worden ingedeeld bij loting. De prijsuitreiking zal plaats vinden om 5 uur in café Schilderman. DOKTERSDIEN ST Gedurende dit weekend zal de dok- tersdienst voor de Langedijk en St. Pancras worden waargenomen door dr. Wilmink te Zuid-Scharwoude, tel. K 2260—424. EERSTE H. MIS De weleerw. heer N. Reus, afkomstig uit Obdam, zal op Zondag 4 Juni zijn eerste H. Mis in de parochiekerk hier ter plaatse opdragen. ONDERSCHEIDING VOOR ZUSTER DE JONG Onze plaatselijke wijkverpleegster, zus ter De Jong, is door het Ned. Rode Kruis onderscheiden voor bewezen diensten tij dens de oorlog en bezetting. Wat onze voorouders schreven In de Alkmaarsche Courant van 13 Mei 1850 vinden wij de volgende bekendmaking: De Ondergeteekende maakt bij deze aan zijn geëerde Stadgenoo- ten en verdere begunstigers be kend, dat hij als Haarsnijder en Pruikmaker zijn Woonplaats heeft gevestigd op de Breedstraat wijk A No. 353; hij beveelt zich in het bo venstaande vak beliefdelijk aan, belovende alles aan te wenden wat strekken kan, het vertrouwen waardig te maken. W. SPRENKELING. Vergadering Onderlinge Hulp De vereniging „Onderlinge Hulp" van Oost- en West-Graftdijk hield haar alge- mene jaarvergadering in de zaal van de heer J. de Haan te Oost-Graf tdijk onde* leiding van de tachtig-jarige voorzitter, de heer P. Bankersen. Er bleek een batig saldo te zijn. Bij de bestuursverkiezing derden de voorzitter en het be stuurslid A. Carton bij acclamatie herko zen, waarbij de heer Bankersen tot erelid werd benoemd. Het voorstel om de grati ficatie van de bode en de secretaris-pen ningmeester met een jaar te verlengen werd goedgekeurd. GRAFTDIJKSE ACCORDEON ORKEST VOOR DE V.A.R.A.- MICROFOON Het Gr aftdijker Accordeon Orkest heeft bericht gehad dat het Zondag middag om 5 uur in de VAR A-studio te Hilversum wordt verwacht om voor de microfoon van deze omroep op te treden. Voor dirigent en leden is dit optreden een waardig besluit van het speelseizoen 19491950. Een goede veertig bezoekers waren gjster avond in de Ruïnekerk aanwezig om te luiste- ken naar bet concert, dat Elizabeth Weyand (sopraan) en Hennie Schouten (organist te Lei den) gaven. Het programma was niet te lang en inderdaad met smaak samengesteld, zowel wat de instrumentale als de vocale stukken be trof. Dit concert gold voornamelijk als het debuut van de zangeres. Elizabeth Weyand heeft vooral in de lagere regionen van haar stem uitstekende kwalitei ten. Het1 verschil in timbre met de hogere tonen is nog wat te groot en zal in de toe komst nog wat geëgaliseerd moeten worden. Op een enkele scherpe en soms wat onzuivere intonatie na, hoorden we vocaal zeer veel goeds Om bij een debuut de innerlijke bewogenheid van liederen van Bach, Handel en vooral Hugo Wolf volkomen tot verklanking te brengen is een moeilijke opgave. Het was dus begrijpe- iijk, dat de zangeres met wisselend geluk hoge verwachtingen wekte, welke even later weer te niet werden gedaan. Elizabeth Weyand moet nog \/at los komen van het notenbeeld. In de beste ogenblikken, zoals in „When I am Laid in Earth" van Pur- cell en „Cantique Spirituel" van Andriessen toonde de zangeres inderdaad een tekstbegrip met artistieke inslag te bezitten. We geloven, dat deze zangeres bij meer podium-routine, en meer ervaring in het zich instellen op de acoustiek zeer goede kansen heeft. Bij een merkwaardig en interessant debuut valt het moeilijk een definitieve conclusie te trekken. De organist speelde zeer duidelijk van tructuui Praeludium en Fuga in C van Bach; voorts met grote bekwaamheid en goede re gistratie: Prelude, Fugue et Variation van Frank, en een Prelude en Fuga van Saint— Saëns. Ook zijn begeleiding van de zangeres was uitstekend. Het rammelend mechaniek van het orgel werkte wel eens storend. Het was jammer dat de belangstelling zo beperkt was, maar wie er waren, zullen het goede ten zeerste hebben gewaardeerd en met de gedachte zijn huiswaarts gegaan, dat het in ieder geval een interessante concert-avond was. M. S. De politie meldt....... Gedurende het tijdvak van 4 tot 13 Mei werden aan het politiebureau te Bergen de navolgende voorwerpen als gevonden aangegeven: kinderportemon- naie met figuurtje, vrouwtje met em mertjes en juk; zakmes; dashouder; blauwgebloemde ceintuur; groen ge schilderd tuinhekje; zwaar aluminium deksel; modelvliegtuigje, opschrift „Snelle Expres"; rood leren portemon- naie, bruin papieren koffertje inh. ge borduurde lappen; gevlochten plastic ceintuur, wit; ziK'eren kinderringetje met blauw steentje; bruin geruite pet; servetring (Gerozilver)medaille kath inscriptie; polshorloge, „Swiss Made" met gevlochten bandje; bruine leren portemonnaie met inh.; bruine leren kindersandaaltjes; zakbatterij model vulpotlood; zilveren vulpotlood; siga renaansteker. De lijst van verloren voorwerpen over bovengenoemd tijdvak vermeldt: blauwe wollen hoofddoek; Cyperse kater, witte neus en voeten; beige kin- derwant; dameshandschoen, gehaakt (in de hand leer); tentzeil; twee sleutels aan koord; grijze Angora kater; Ball pointpen; witte gymnastiekschoen; Nappa herenhandschoen met bandslui ting (rechter); linker bruine glacé da meshandschoen; linker groene wollen want met witte rand; zwarte 1-pers. deken; „Swr.n" vulpen, lipje ontbreekt; zijden sjaal met blauwe rand; smal wit haarlint; crème gehaakte dameshand schoenen; groene wollen zwembroek en witte badhanddoek. Inlichtingen te bekomen aan het Groep:? ureau der Rijkspolitie, Karei de Grotelaan 17, telefoon 2444, elke werkdag tussen 10 en 11 uur v.m. TENNIS Zondag gaat de Molenkrocht I naar Amtemo II in Amsterdam. Het tweede 'team speelt te Bergen tegen Inside IV uit Alkmaar. Beide ploegen kunnen weer zonder veel moeite een overwin ning behalen. DOKTERSDIENST OP ZONDAG Morgen, Zondag 14 Mei, wordt de medische dienst te Bergen waargeno men door dokter Lugten, tel. K 2208— 2700. Afzet aardappelen een groot probleem In de Donderdag gehouden vergadering van de LTB, afdeling Heerhugowaard - Noord, werd de heer Komen door Voorzit ter Oudemans hartelijk toegesproken, daar hij reeds gedurende 25 jaar deel uit maakt van het bestuur. Vijf jaar hiervan, is hij secretaris-penningmeester, een func tie, die hij vervult als geen ander hem vervullen kan. Het seizoen is bijna ten einde en de omzet aan de veiling van 7 millioen gulden bewijst wel dat dit jaar niet slecht geweest Is. Tijdens de oorlog herdacht de R.K. Land- en Tuinbouwbond zijn 25-jarig bestaan en daar dit niet ge vierd kon worden, zal nu het 35-jarig be staan met wat meer luister worden her dacht. Besloten werd f 75 uit de kas te betalen. De vereniging telt 150 leden. De veilingomzet van de maand Maart -bedroeg 662.107.41, waarvan in kas vloeide een bedrag van 9.846,38. Het terrein, dat aangekocht is bij de veiling, zal nog moe ten worden beschoeid over een lengte van 170 meter. Het hiervoor ontworpen plan, dat f 60.000 moest kosten, is verworpen. Een „lichter-uitgevoerd" plan is in voor bereiding. Twee weken geleden werden ruim der tig wagons witlof aangevoerd. De inven tarisatie is goed verlopen, die van de an dere producten daarentegen gaat nog zeer slecht. Bij een niet-juiste opgave zal alles falicant mis lopen. Met de aankoop van kool voor de zuurkoolfabrieken gaat het .nog slecht. „Nieuw Leven" was met het plan gekomen om gezamenlijk een eigen zuurkoolfabriek op te richten, maar de heer Bakkum zag liever dat er contact ge zocht werd met de zusterverenigingen in Heerhugowaard-Zuid en Kruis. Bij aan sluiting bij Nieuw-Leven krijgen we te doen met een zeer uitgebreid rayon. Na langdurige bespreking werd daartoe be sloten. Hierna vond de huldiging plaats van de secretaris-penningmeester de heer D. Ko men. Als bewijs van erkentelijkheid werd hem een bloemetje en een doos sigaren overhandigd. De jubilaris vond zoveel drukte wel wat overdreven, maar hfj was er toch zeer dankbaar voor. AFZET POOTAARDAPPELEN Van 19 soorten aardappelen zal heden, Zaterdag, de toeslag worden uitbetaald. De toeslagen der diverse soorten werden ook voorgelezen en voor het binnenland vie len zij over het algemeen mee. Het be stuur van de combinatie voor afzet van pootaardappelen wil deze combinatie gaarne omzetten in eenCoöperatie. De tegenwoordige combinatie telt 58 leden. Een ieder is natuurlijk geheel vrij .om zich aan te sluiten bij de LTB, ZLTB of bij de combinatie, aldus de voorzitter, 't zou echter wel wenselijk zijn als wij en- bloc overgingen tot een coöperatie. Over de resultaten van de combinatie in het afgelopen jaar mogen de leden ruim te vreden zijn. Burgerlijke Stand Geboren: Jacobus P. J. M., z. van P. Ph. de Koning en E. M. Hijnen. Comelis J., z. van J. G. Paauw en M. M. Beerepoot. Trijntje, d. van R. Visser en G. Wink. Andreas H., z. van J. van Wonderen en P. M. Scholten. Bemardina M., d. van Chr. Dekker en W. Th. Groot. Adrianus J. C., z. van C.-N. Sijs en C. G. Sinnige Maria, d, van J. Groot en C. W. Nieuwboer. Fran- ciscus G. M., z. van J. A. Does en K. Brink. Catharina P. M., d. van P. J. van Langen en C. M. Broers. Antonius P., z. van C. Stoop en J. Bömmer. Michiel J. G., z. van J. Groot en H. M. Beers. Ondertrouwd: Nicolaas Zuurbier (won. te Ursem) en Helena Loos. Sake de Boer (won. te Sijbekarspel) en Janny G. de Boer. Comelis Zuurbier en Johanna C. Veld man. Leendert Pols (won. te Haarlemmer meer en Hilligje Pols. Jan A. Elzinga en Jeanne P. Boon. Getrouwd: Jacob Swart (won. te Lan gedijk) en Elizabeth A. Mantel. Johannes C. Groenveld (won. te Schagen) en Anna A. Groot. Sake de Boer (won. te Sijbekarspel) en Janny G. de Boer. Adrianus P. de Goede en Anna Appebnan. Nicolaas Zuurbier (won. te Ursem) en Helena Loos. Overleden: Anna C. Alles, 74 jaar, v.eduwe van P. Verhoofstad. Loop der bevolking Ingekomen: Simon J. Tromp; Alida Leeuw; Anna C. van Straten; Jan Plijter, Adrianus Biersteker; Gerarda J. Pater; Nico laas Weel; Cornelia M. Koning; Geertruida M. de Wildt; HenÜk Pater; Johanna M. Glorie, Vertrokken: Herman J. Piers, Koe dijk, Kanaalkade 247; Jan Vadar, Tarree vAustralië); Petrus G. Oudbuis, Arcen ca. A 10; Alberdina H. Sneltjes, Assendelft, Jan Evertsenstraat 12; Gerardus van Elten, Alk maar, Uittenbosstraat 26; Elisabeth A. Man tel, Heiloo, Kennemerstraatweg 91; Boudewijn Varenhout, Ede, Poortlaan 2; Niesje de Wever, Oude Niedorp, Zijdewind 170; Comelis Boon, Amsterdam, Zeedijk 134 hs; Hendrik Boon, Haarlem, Rozenpriëelstraat 35 rd; Anna En- tius, Wormerveer, J. van Galenstraat 2; Anna Groot, Schagen, Noord A 79; Comelis P. Stet, Alkmaar, Corenhertkade 14; Simon Smit, Ir- ricane (Canada); Catharina J. Becker, Duiven G 199; Nicolaas P. Stuyt, Zaandam, Hooge- dijk 24. Vergadering Centraal Genootschap In hotel „Concordia" vergaderden de leden van de afd. Langedijk van het Centraal Genootschap voor kinderher- steliings- en gezondheidskolonies onder voorzitterschap van de heer Righarts. Als vertegenwoordigers in de districts armenraad te Alkmaar werden benoemd de dames mevr. Keeman-Kay en mevr. Paarlberg. Gedurende het jaar 1949 werden er 16 kinderen door de afdeling uitgezonden met totaal 694 verpleegda- gen. Het batig saldo van de afdeling bedroeg per 1 Januari 1950 f 1254 39. In de kascommissie zullen zitting nemen de dames mevr. Maakal en mevr. Tau- ber. Als bestuurslid werden herkozen mevr. Slot-Wagenaar te Broek op Lan gendijk, mevr. Schene-Bottger te Zuid- Scharwoude en mevr. Borst-Hart te Noord-SchaVwoude. terwijl in de plaats van mevr. de Wit-van Braambeek mw. Tauber werd gekozen. Nadat nog mevr. Paarlberg en mevr. Keeman-Kay wa ren aangewezen als afgevaardigden naar de 20 Mei a.s. te Nijmegen te houden alg. vergadering, sloot de voorzitter de vergadering.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 3