„Van de Wadden tot het IJ" PRAATJES De grootste expositie welke hier ooit werd gehouden zal Noordholland-Noord van alle zijden belichten AGENDA Orgelconcert Jeanne Demessieux ALCMARIA'S LAATSTE KANS Er wordt op niet minder dan tweehonderdduizend bezoekers gerekend „Ik lach er om" De Allcmaarse roei- en zeilvereniging houdt een feestelijke openingstocht WOENSDAG 17 MEI I960 DE OPENING der tentoonstelling „Van de Wadden tot het IJ", welke van 20 Juli tot 19 Augustus te Alkmaar zal worden gehouden, niet lang meer op zich zal laten wachten, hebben velen zich reeds afgevraagd of het niet tijd werd daarvoor eens wat meer propaganda te maken dan tot dusver het geval is ge weest. Ook in de raad is daarover reeds gesproken, maar er waren tot dusver blijkbaar diverse omstandigheden welke het geven van publiciteit nog niet wcnseljjk maakten. Thans is evenwel een uitvoerig exposé uitgegeven waardoor wij in staat zjjn de voornaamste bijzonderheden over deze voor Alkmaar zo belangrijke expositie mede te delen. Men weet, dat het 40.000 m2 grote tentoon stellingsterrein, dat gelegen is op de splitsing van de weg AlkmaarBergen Egmond niet minder dan negen paviljoens zal bevatten waarvan er twee voor de restauratiegelegenheden bestemd zijn. Hier kunnen niet minder dan 500 lunches per dag worden geserveerd. Zes van hout opgetrokken garages hebben elk een oppervlakte van 600 m2, het grootste paviljoen is niet minder dan 2000 m2 groot. Het is een Amerikaanse hangar, die begin Juli hier ter stede zal arriveren. JJIERIN worden grote duin- en strand panorama's en diorama's opgesteld, betrekking hebbende op de kuststreek NoordzeekanaalDen Helder. Men waant zich bij het binnenkomen in een groot duin vol van de flora en fauna welke men daar gewoonlijk aan treft. Tegelijkertijd wordt deze stand gebruikt om reclame voor onze Noord zeebadplaatsen te maken. Dank zij mede de hulp van diverse kunstschil ders en natuurfotografen kan hier een prachtig geheel worden verkregen. Midden-Kennemerland heeft een ge heel eigen karakter en ook dit zal tot uitdrukking worden gebracht. De na druk wordt daarbij gelegd op de bij zonderheden van plaatsen als Heems kerk, Uitgeest en Beverwijk, op het kastelengebied en de gelegenheid voor het beoefenen van de watersport. Van Beverwijk is er een unieke fotorepor tage waarbij de stad als winkelcen trum belicht wordt. Het zeer belang rijke bedrijf de Hoogovens uit Velsen worden hier eveneens uitgebeeld. De Zaanstreek De Zaanstreek krijgt een eigen ar tistiek verzorgd paviljoen waarin een duidelijk beeld van dit nijver industrie centrum wordt gegeven, waaraan door de plaatselijke kunstschilders is mede gewerkt. Men ziet de loop van de Zaan, de diverse molentypen en grote afbeel dingen van Zaanlandse architectuur uit de gouden tijd evenals het fraai ge markeerde polderland. Over een op pervlakte van ruim 80 m2 vindt men de merkwaardigheden tentoongesteld van diverse musea. Den Helder en diverse andere gemeenten Den Helder wordt natuurlijk niet vergeten. De reddingmaatschappijen worden naar voren gebracht, de Ma rine de trots van Den Helder wordt uitvoerig belicht, het loodswezen, de visserij en de kustverlichting wor den evenmin over het hoofd gezien. Het is alles zeer decoratief ontworpen en men is met de bouw van deze afdeling Wanneer wij rekenen, dat het offi ciële toneelseizoen gisteravond in het Gulden Vlies is besloten met een bij zondere voorstelling van De Haagse Comedie van „Ik lach er om", mag di rect geconstateerd worden dat het een wel zeer opgewekt en druk be zocht slot is geweest, waarom inder daad hartelijk is gelachen. Noël Coward, de beroemde Engelse toneelschrijver, heeft zich in „Pre sent Laughter" van zjjn beste zijde getoond en een virtuositeit aan de dag gelegd, die wel sterk de aandacht troK. Kostelijk hebben de toeschou wers zich geamuseerd met de bele venissen van de zeer geliefde acteui Garry Essendine, die nu eens door Daphne, dan weer door de secreta resse, zijn vrouw Liz en ten slotte door Joanna in de meest verrassende situaties werd gebracht, juist vóór zijn grote tournée naar Afrika, waar bij zij hem ten slotte nog willen ver gezellen. Maar het geheel werd de bezoekers dan ook geserveerd op een wijze zo vlot, geestig en licht van toon, bij het uitspelen van de niet verwachte en geestige situaties, t het enthou siasme aan het slot niet behoefde te verwonderen, ja zelfs in alle opzich ten verdiend was. Het geheel speelde zich af op een keurig verzorgd toneel. Het middel punt vormde Cees Laseur als de ver tolker van de rol van de acteur Garry Essendine. Hij heeft in deze zware rol de gehele avond het toneel be heerst en zijn voorbeeld is voor de overigen een bijzondere aansporing geweest. Annie van Duyn wist van de overdreven Daphne een apart ft guurtje te maken. De gedienstigen Brenda Lindbergh en Bob de Lange typeerden geestig de Zweedse miss Erikson en Fred. Myra Ward als de secretaresse Monica Reed, gaf deze figuur een zeer juiste plaats in dit milieu. Ida Wasserman trof door knap spel in zeer goede opvatting in de rol van Garry's eerste vrouw. Een goed volgehouden type maakte Jan Retèl van de dwaze auteur. Zeer knap spel in een kleine rol. Van de veroverende Joanna Lyppiatt kreeg men een geraffineerde uitbeelding te zien van Elisabeth Andersen, terwijl Theo Frenkel, Bob van Leersum en Marie Meunier door een go.ede ver tolking van iets kleinere rollen van „Ik lach er om" 'n fraai sluitend geheel maakten. Vele malen moesten na de slotscène de medewerkenden komen danken voor de toejuichingen van het publiek. G. reeds begonnen. Naast Den Helder is natuurlijk ook aandacht geschonken aan de merkwaardigheden van dorpen als Heiloo, Limmen, Schagen, het Wa terland en niet het minst West-Fries land, dat een eigen aantrekkelijk ka rakter draagt en waarvoor de meeste bijzonderheden uit de belangrijke plaatsen Hoorn en Enkhuizen afkom stig zijn. Een wandeling door de diver se afdelingen kan de werkelijk belang stellende een uur of twee bezig houden, maar er zijn meerdere attracties, welke de bezoekers wellicht in nog groter mate zullen boeien. Een modern wandelpark JN HET MIDDEN van het tentoonstel lingsterrein zal door tuinarchitecten een daltuin worden aangelegd waarin de ingezaaide bloemen en planten straks de bezoeker zullen tonen welke prach tige bloemen in de hoogzomertijd in deze streken te bewonderen vallen. Er kome een vijver en wandelpaden en diverse soorten Noordhollandse molens zullen er in volle werking te bewon deren zijn. Tussen deze tuin en het hoofdpaviljoen wordt een kaasmarkt terrein aangelegd waar dagelijks en kele openluchtvoorstellingen worden gegeven van het speciaal daarvoor ge schreven kaasmarktspel, dat, zoals be kend, hoofdzakelijk door jongens en meisjes zal worden opgevoerd, waar voor in het bijzonder de medewerking van diverse turnverenigingen is ver kregen. Het vijftigtal medespelers zal zoals bekend in 17e eeuwse klederdracht worden gestoken en 't is te verwach ten, dat zij, die niet in de gelegenheid zijn onze roemrijke kaasmarkt zelf te bezichtigen, dit schouwspel met grote belangstelling zullen gadeslaan. Vooral de Amerikanen zullen er zich aan ver lustigen. Men verwacht van deze groot ste tentoonstelling welke hier ooit is gehouden een geweldige belangstelling van de toeristen, wat zeker te verkla ren is uit het feit, dat in deze periode alleen op de Vrijdagen gewoonlijk reeds 100.000 toeristen naar de wekelijkse kaasmarkt komen kijken. Het hoofdpaviljoen wordt grotendeels met oud-Noordhollandse gevels versierd en zal feeëriek verlicht worden. Er zal zich daarin een feestzaal bevinden voor 500 personen en men mag veilig aanne men, dat daarvan een druk gebruik zal worden gemaakt. Diverse attracties. NIET ALLEEN aan panorama's van zee, strand en duinen, aan monumen ten en molens, aan landschappen en interieurs zal aandacht worden ge schonken, men zal er ook diverse kle derdrachten kunnen bewonderen en een overzicht kunnen krijgen van land en tuinbouw, zuivel- en wolindustrie. Vele bedrijven zullen in volle wer king te zien zijn. Onder de attracties nemen folklore, muziek, films en mo deshows een grote plaats in en men verwacht voor het geheel niet minder dan 200.000 bezoekers waaronder ze ker een zijn. 30.000 buitenlanders zullen Buitengewon stands. inzendingen en De Economie Coöporation Administra tion de Marshallhulpmissie voor Ne derland komt hier met een op Ame rikaanse leest geschoeide zeer grote stand, waarvoor de attributen reeds uit New York .te Alkmaar zijn gearri veerd. Vertegenwoordigd wordt ook de Benelux door middel van de inter nationale organisaties Nederland—Bel giëLuxemburg. De maquettes van de overal ter wereld de aandacht trekken de machtige onderneming van de Zui derzeewerken worden hier geëxpo seerd en verder zijn er o.a, stands van de PTT, diverse Rijksbureaux, de Phi- lipsfabrieken, het PEN, het Prov. Wa terleidingbedrijf en vele andere na tionale en provinciale ondernemingen. Het Ned. Rode Kruis en het Kankerin stituut ontbreken natuurlijk niet op het programma, de gemeente Alkmaar vraagt aandacht voor al haar overheids diensten en vele andere exposeren baar uitbreidingsplannen, terwijl de Zaanse industrie een duidelijk exposé van haar belangrijkheid zal geven. Hoewel deze expositie geen han dels- en industrietentoonstelling Is, heeft men voor die doeleinden toch een derde van de ruimte beschikbaar gesteld waarin evenwel nog slechts een deel van de Noordhollandse on dernemingen kan worden onderge bracht. Alle kregen gelijke kansen en niet minder dan 58 hebben een grote standruimte gereserveerd. Reeds uit wat er wordt voorbereid kan men dui delijk concluderen dat deze expositie ook wat het commerciële gedeelte betreft zal kunnen wedijveren met de fraaiste stands welke ooit op Ne derlandse tentoonstellingen getoond werden. Uit alles blijkt wel, dat de expositie ..Van de Wadden tot het IJ" op zeer fraaie en doeltreffende wijze tot uit drukking zal brengen wat Noordhol land-Noord de toerist aan natuur schoon kan bieden, hoe interessant zijn oude steden en dorpen zijn en niet het minst hoe in deze welvarende streek handel en industrie zich ontwikkeld hebben en tot een factor van grote be tekenis voor haar bloei zijn geworden. Wij kunnen nog mededelen dat ne Commissaris der Koningin in deze provincie het Ere-voorzitterschap van het Ere-Comité bekleedt, dat verder uit alle burgemeesters van dit gewest, waar een VW gevestigd is benevens uit vele andere autoriteiten is samen gesteld. (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) WOENSDAG Harmonie Theater, 8 uur: Flamingo Road (18 jaar). Victoria Theater, 8 uur: Moederlied (14 jaar). Cinema Americain, 8 uur: The third man (14 jaar). A.B.T., 8 uur: De avonturen van Don Coyote (14 jaar). (Harmonie, Victoria en Cinema, 2.30 uur matinee). Sportschool Kuilman, 8 u.: Jiu Jitsu- en Judo-demonstratie. DONDERDAG Bioscopen als Woensdag, aanv. 8 u. (A.B.T. 3 en 8 uur) Waagplein, 10.30 uur: Start van de Ronde van Noord- West-Nederland. Circuit van de Ronde van Alkmaar (J. v. Scorelkade, v. d. Lijnstraat, Nic. Beetskade), 2.30 uur: 60 km wedstrijd voor Nieuwelin gen. (Als slot de finish van de Ronde van Noord-West-Nederland). Sport park, 2 uur: Draverijen. VRIJDAG Harmonie Theater, 8 uur: L.O.L.K.P. (14 jaar); Victoria Theater, 8 uur: De held van de jungle (14 jaar); Cinema Americain, 8 uur: The third man (14 j.) A.B.T., 8 uur: Dood in de wolken (14 jaar). Sted. Museum, 1012 en 25 uur: Tentoonstelling van werken van Jan van Herwijnen. Gulden Vlies, 8 uur: Beethovencon- cert door de Haarl. Orkest-Ver. Een jeugdgemeerateraad In verschillende gemeenten van Ne derland is men gekomen tot de op richting van jeugdgemeenteraden. Ook in Alkmaar is dit idee geopperd. Op initiatief van de jongerenorgansatie van de Partij van de, Arbeid de Nieu we Koers" zijn afgevaardgden van de jongerenorganisaties der politieke par tijen, die in de gemeenteraad van Alk maar vertegenwoordigers hebben, de zer dagen bijeen geweest met het doel te komen tot vorming van en jeugd- gemeenteraad. De besprekingen, die een informatief karakter dragen zullen worden voortgezet. Burgerlijke Stand Geboren: Wilheltfiina C. M., d. van J. C. Oud en A. J. Verhaar. Anita H., d. van F. N. Badenhuizen en C. Kist. Getrouwd: Johannes Lover en Alber- dina Peereboom. Gerard van de Kuijt en Cornelia W. Zandbergen. Hendricus M. de Man en Catharina G. Kouwenberg. Petrus H. Luegfen en Aagta A. Groothuizen. Harm Moorman en Johanna W. van Dieren. An- tlioniüs B. Narold en Cornelia van Weert. Hendrikus Schaddenhorst en Alida A. de Lei], Karei Bruij'nis en Catharina H. den Adel. Een kunstenares die technisch tot de allergrootsten behoort Het zal de vraag zijn of het prachtige orgel van onze Grote Kerk ooit zo meesterlijk is bespeeld, als we het voorrecht hadden dit gisteren avond te kunnen beluisteren. Velen hebben deze bijzondere kunstavond laten passeren, maar zij, die er waren ongeveer driehonderd toehoorders hebben onvergetelijke indrukken mede naar huis genomen. De Franse organiste Jeanne Demes sieux behoort tot de zéér weinige die ..Organist" zijn in de volledige zin van het woord. Deze jonge en bijzonder begaafde kunstenares behoort in tech- nies opzicht tot de allergrootste.,. Moeilijkheden, ook in het pedaalspel schijnen voor haar niet te bestaan. Bij zo'n meesterlijke beheersing van de materie, komt men eerst recht vrij om het kunstwerk volledig te realiseren Er. Jeanne Demessieux heeft boven dien de gave van „de muzikaliteit' in de hoogste graad. Het grote en boeiende programma werd geopend met de feestelijke klanken van Pur- cell's „Trumpet Tune". De prachtige registratie-kunst van de organist kwam onmiddellijk tot uiting in twee kleinere werken van Frescobaldi. De magistrale vertolking van Bach's Pré lude en fuga in D maakte een ontzag wekkende indruk en dwong tot be wondering voor het grote talent van Jeanne Demessieux. In werken van Daquin, Franck en Widor demon streerde zich het veel kleurig palet van fantastische registratiekunst. De virtuositeit vierde hoogtij in de Finale van de derde symphonie van Vlerne. Dat de organiste als .componiste zwak ker is dan als reproducerend kunste nares, bewezen haar twee chorals „At- tende Domine" en „Tu es Petrus" Zeer knap geconstrueerd, maar meer ook niet. Besloten werd met een im provisatie op een thema opgegeven door de organist van de kerk Simon Jansen. Ook in deze kunst bleek Jean ne Demessieux meesteres te zijn. Wan neer de organiste weer eens een Ne derlandse tournee onderneemt, hoorn we, dat ze Alkmaar niet zal vergeten, want een dergelijke artistieke ervaring behoort tot de hoge zeldzaamheden. Ms. Beethovenconeert in Alkmaar Onder auspiciën van de Samenwer kende Culturele Verenigingen te Alk maar zal de Haarlemse Orkest Vereni ging op Vrijdag 19 Mei a.s. in 't Gul den Vlies een Beethoven-concert ge ven. Als solist zal hieraan medewer ken de pianist Theo van der Pas. Behalve het eerste pianoconcert, waarin Theo van der Pas zal soliëren. vermeldt het programma voorts de Symphonieën/ No. 1 en No 7. Het con cert wordt gedirigeerd door Toon Verhey. Zoals gewoonlijk heeft de Alkmaar- se roei- en zeilvereniging op morgen (Hemelvaartsdag) haar openingstocht georganiseerd, 's Morgens om elf uur vertrekt men uit de jachthaven te Akersloot om gezamenlijk naar Alk maar te varen, zo mogelijk op eigen kracht maar anders met assistentie van de sleepboot „Truus". De deelnemers zullen bij het nade ren van Alkmaar in de nabijheid van het „Admiraalschip de Hondsbosch van de heer Boersma blijven en enige tijd aan de Bierkade kruisen zodat men hier ter stede een idee van een vloot- krijgt. Van het „Admiraalschip" wordt daarna door de heer Boersma het te ken gegeven om door de Zaadmarkt naar het Waagplein te varen waar men zal meren. In café Tom wordt dan ge zamenlijk koffie gedronken, waarna de terugtocht naar Akersloot plaats vindt. Pim, Pam en Porn op avontuur in Luilekkerland 73. De tentoonstelling „Luilekker land" is een groot succes! De bezoekers stromen toe, want het is een zeldzaam mooie dag met stralende zonneschijn Overal op het terrein heerst een ware feeststemming! Want de bezoekers krij gen niet alleen allerlei mooie en lekke re dingen te zien, neeze mogen nog proeven ook. Overal staan kleine beertjes die de bezoekers van alles aar- bieden! De burgemeester gaat voorop natuurlijk en kijkt zijn ogen uit. „IR ben trots op mijn dorpsgenoten," roept hij telkens weer En ook hij neemt overal een hapje van. Vooral de worst bomen vallen erg in zijn smaak, maar ook een heerlijke ijshoorn versmaadt hij nietl Lachend neemt de burgemees ter een grote hoorn, gevuld met echt frambozenijs van een klein beertje in ontvangst. „Dat is juist iets, waar ik trek in heb", zegt hij. De roeileden die niet in de boten kunnen worden geplaatst moeten vóór 11 uur in de jachthaven te Akersloot zijn om plaats te nemen bij de deelne mende boten uit Akersloot. Alle motorjachten, zeiljachten, ka no's enz. zullen gepavoiseerd zijn en de feestelijke indruk op het Waagplein daardoor ten zeerste vergroten. De eigenaar van de mooist versierde boot wint een prijs. Het is te hopen, dat het weer in alle opzichten zal meewerken om ook deze feestelijkheden te doen slagen. Voetbalwedstrijden Op de Vrijdagavonden 19 en 26 Mei zullen door de voetbalvereniging Alk maar (Go-Ahead) op het terrein aan de Westerweg, serie wedstrijden gehou den worden voor junioren. De deelne mende verenigingen zijn Alkmaarse Boys, Alcmaria, Jong Holland en Alk maar. Vrijdagavond 19 Mei wordt de eerste ronde gespeeld, om 7 uur en 8.15 uur. Op Vrijdagavond 26 Mei om 7 uur de verliezersronde en om 8.15 uur de finale. De prijzen bestaan uit 1 grote zilveren tak le prijs, 1 kleine zilveren tak 2e prijs, 1 zilveren me daille Se prijs, 1 bronzen medaille 4e prijs. Deze wedstrijd AlkmaarKoedijk die Zondag wegens beenbreuk van één der spelers van Koedijk gestaakt werd, wordt morgen (Hemelvaartsdag) ge speeld. Aanvang 2.30 uur. R. K. A. F. C. speelt promotiewedstrijd in Schagen Het is morgen voor twee Alkmaar se voetbalclubs een belangrijke dag. Alcmaria speelt in Beverwijk een be slissingswedstrijd tegen Zaandijk en RKAFC speelt haar eerste wedstrijd in de promotie-competitie tegen Scha gen. Twee wedstrijden dus met een geheel verschillend karakter, doch beide hebben gemeen dat zij voor ge noemde clubs van het uiterste belang zjjn. Na de onverwachte nederlaag van Zondag staan de withemden morgen voor het onprettige feit een beslis singswedstrijd te moeten spelen. Van deze ontmoeting zal het afhangen of Alcmaria alsnog van het spelen van degradatie-wedstrijden verschoond zal blijven. Afgaande op de wedstrijd van Zon dag zou men geneigd zijn Alcmaria weinig kans te geven, maarelf AIcmarianen denken daar natuurlijk anders over. Zij zullen Donderdag op het terrein van De Kennemers alles geven om hun club voor de tweede klasse te behouden. Het onaangena me feit van AIcmaria's degradatie van enkele jaren geleden mag zich niet meer herhalen. Dat is niet alleen een verenigingsbelang maar ook een belang voor geheel sportlievend Alk maar. Onze stad is met een tweede klasser toch al misdeeld en een si tuatie zonder tweede klasser zou al zeer onprettig zijn. Het is dus wel duidelijk, dat er morgen grote belangen op het spel staan. Zonder twijfel zullen honder den Alcmaria-supporters hun club vergezellen om de withemden in de zware strijd aan te moedigen. Im mers, een enthousiaste schare sup porters kan zeer veel bijdragen tot Sloeg verdachte per ongeluk zijn vrouw? De Alkmaarse politierechter veroor deelde in Januari L. T. B. uit Zuid- scharwoude wegens mishandeling van zijn echtgenote bij verstek tot f 30 boete of tien dagen hechtenis. Hier tegen tekende verdachte hoger beroep aan en Dinsdag diende deze zaak voor het Amsterdamse Gerechtshof. Be klaagde verdedigde zich door te zeg gen, dat hij zijn vrouw niet opzette lijk had ^slagen. Hij was 7 September van het vorige iaar 's morgens om 6 uur opgestaan had een stoel r egre- pen en daarmee rondgezwaaid Da bij zou hij dan ziin vrouw geraakt hebben. Reeds geruime tijd leefde?, hij en zijn echtgenote in onmin De verklaringen van de echtgenot en een dertienjarig dochtertje, die voorgelezen werden, bevestigden, dat verdachte heeft geslagen. De procureur-generaal mr. Hoeffel- man achtte hier sprake van een schan delijke mishandeling. De boet» in Alk maar opgelegd vond spreker niet te hoog. Hij eiste bevestiging van het vonnis. Uitspraak over veertien dagen een goed resultaat. Aan voorspellin gen durven wij ons niet wagen, maar onze beste wensen vergezellen „Good old Alcmaria" op de reis naar de aardbeienstad. R.K.A.F.O. naar Schagen RKAFC heeft het ook al niet ge makkelijk. De tegenstander van mor gen, Schagen, mag tot één van de sterkste clubs uit deze promotie- degradatiecompetitie worden gere kend. De Westerwegbewoners zullen van stonde af hard moeten aanpak ken. Slechts dan zal een overwinning binnen het beneik liggen. RKAFC wensen wij veel geluk met de pogin gen een plaats in de derde klasse te veroveren. Nieuwe stadsbus ingelegd Het stadsverkeer heeft een aanzien lijke uitbreiding ondergaan, nu de Naco een tweede stadsbus heeft inge legd. Deze bus rijdt twintig maai daags van het station naar de De Ruy- terstraat en terug. Deze dienst worat onderhouden door lijn X, die enkele malen per dag doorrijdt naar Aker sloot en Uitgeest. Hierdoor zijn de ver trektijden niet regelmatig. Gaat de bus niet verder dan tot de De Ruyter- straat, dan gaat ze vrijwel direct terug naar het Station. De prijs van een stadsrit is vijftien cent. Het traject, dat deze bus aflegt, is als volgt: Stationsplein, Stationsweg Helderseweg, Paternostersttaat, Kerk plein, Koorstraat, Ritsevoort, Nieuw landersingel, Baansingel, le Kabel straat, Uitenboschstraat, De Ruytor straat. Enkele diensten gaan dan ver der naar Akersloot of Uitgeest De vertrektijden van het Stationsplein zijn als volgt (achter de vertrektijden zijn de eindpunten vermeld): 6.10 uur Uitgeest 8.05 Akersloot 9.05 De Ruyterstraat 9.35 Uitgeest 11.05 De Ruyterstraat 11.35 De Ruyter straat 12.05 Uitgeest 13.35 De Ruyterstraat 14.05 De Ruyterstra j1 14.35 De Ruyterstraat 15.05 De Ruyterstraat 15.35 De Ruyterstraat 16.05 Akersloot 17.05 Uitgeest 18 35 D_e Ruyterstraat 19.05 De Ruy terstraat 19-35 De Ruyterstraat - 20.05 Uitgeest 21.35 De Ruyterstraat 22.05 De Ruyterstraat. Café „De Amstel" heropend Hedenmiddag om drie uur is onder grote belangstelling het café „De Am stel" op het Verdronkenoord heropena Het interieur van het café is volko men vernieuwd. Een mooie bar met acht krukken vervangt het oude buf fet, daar men eertijds de dorstigen van een frisse drank voorzang. De lambri zering bestaat geheel uit donkei eiken hout. Er is nieuwe verlichtine aan gebracht enz. Het café bestaat al van af 1693 en heette toen ter tijd ,,'t Vitte O'/senhooft". Vanaf 1 April 1908 is iet van de familie J. F. Hecker. On net ogenblik heet het café „De Amste)' maar het is beter bekend onder de naam „Café Hecker". van hier en gunter XXXIX As ik an 'n beebie denk, dan denk ik an zoó'n kloin hummelke, dat in de wereld kommen is oigenlik om 'n aar mens gien ziertje onplezier te doen. 'n kind, ik zeg êt nag 'rs, komt doód- onskuldig de wereld in en vindt den 'n verwaarloosde troep, die ouwer mens» achterleite as ze d'r, allegaar op z'n toid, uitknoipeWat ken de Amiri- kane d'r nou toe brocht hewwe om die smerige atoombompies de naam ta geven van beebiebomme? Netuurlik, 't is voor moin gien vraag, net zoo min as voor jullie, 't slaat niet op de on- skuld van 'n wicht, en op de onskuld leit me niet lache van zoó'n bom- pie, maar op de grootte. De bomme, die ze nei Europa sture wulle (hewwe zo niet béter, vroeg Troin, ze magge moin wel wat aêrs vermake as ze deer wat te veul van hewwe) benne nagal kloin van stik en deerom hewwe ze ze nei die kloine kinders verdoupt. Ja, ja, kloin van stik, maar d'r staat mitien bai, gróót genog om de halve wereld kloin te koigenSnap jai der nou wat van? vroeg Krelisbuur. Die groöte meneer met die rare naam, meheer Lie je zouwe an 'n Chinees denke is nei Stalin toe om 't gat wat kloiner te maken, en Truman skeurt 't telkens heelegaar open. Die gelouft an Mos kou net zooveul as 'n ouwe lieberaal an Gortzak of 'n aSr van die ooste- lik-gezinde burgers. Nei, kom die niet an met Stalin. Vlejen jaar wou-ie zelf nag heen, maar toe hewwe ze 'm terug houwen ze wasze zeker bang, dat-ie Moskou niet meer uit komma zouw. Jezus Christus vaart al heel wat jare over deuze wereld heen, maar as je 't goed bekoike, den is er van 't kristendom zellef nag 'n duvels beetje terecht kommen, 't Ken weze, dat ik 't mis hëw, maar slaan je krant sog- gens of seivens maar d'rs open, 't is allegaar moord en doodslagen nou komme die kloine beebiebompies d'r nag over heen, dat was zeker 'n ekstra kedootje voor moederdag, nou proost. SOIMEN. Paardensport' in Alkmaar „Maak de paardencourses aantrekke lijk voor bezoekers, eigenaren en pi keurs", is de stelregel waarvan het bestuur van de Paardensportvereniging „Vooruit" te Alkmaar, bij alle courses uitgaat. Zo ook weer op Hemelvaarts dag. Een non-stop programma, waarbij dc pauzes tussen de verschillende dra verijen zullen worden aangevuld met draverijen onder de man, zogenaamde Monté-courses. Iets nieuws vooi Alk maar niet alleen, maar voor ons gehele land, in tegenstelling met Belgie. waar deze soort draverijen een grote popu lariteit genieten. Het bezwaar van vele bezoekers, die de pauzes vaak te lang vir.den, wordt hierdoor volkomen on dervangen. Een bijzondere attractie voor de pi keurs is deze keer, dat geen van hen op Hemelvaartsdag zonder prijs naar huis terug zal gaan. Door de bereid willigheid van diverse fabrikanten en winkeliers is het mogelijk om allen een extra-prijs te geven. Deze extra- prijzen zijn geëtaleerd bij de firma Koster, kledingmagazijn, Langestraat, Alkmaar. Ten slotte is het grote aantal In schrijvingen een waarborg dat Hemel vaartsdag prima paardensport zal brengen. Botsing bij inhaler Op 23 December van het vorige jaar vond op de Purmerenderweg te Beern- ster een botsing plaats tussen een be stelauto en een personenwagen. De bestelauto haalde een dertien meter lange truck met aanhangwagen in, toen van de andere zijde uit de dichte mist een luxe wagen tevoorschijn kwam. Een botsing was niet te vermijden en beide auto's werden ernstig beschadigd. Voor de Arrondissementsrechtbank te Alkmaar stond gisteren de bestuurder van de auto die inhaalde. Johannes A F L. uit Haarlem, terecht. De Officier, mr. A. W. Holsteyn,/ei- de in zijn requisitoir dat verdachte, die geen rijbewijs had doch onder toezicht reed. zeer gevaarlijk handelde toen hij bij deze mist plotseling achter de lange truck tevoorschiin was gekomen en deze had getracht in te halen. De of ficier eiste f 50 subs. 15 dagen. Uit spraak over 14 dagen.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 2