Ronde van N.-W. Nederland een grootse wielergebeurtenis SWAAB BERGEN N.N. ARK OP DIT BLAD k en cfte illeen bij Voor de tweede maal zal het startschot klinken Groot aantal favorieten aan de start Aantrekkelijke wedstrijd in Alkmaar Wie er aan de start komen Engeland Bzal zich willen rehabiliteren van Italiaans fiasco Aller ogen gericht op onze voorhoede Sproeten? SPRUTOL Sportprogramma Nederlaag in het verschiet \«M Ij/ ///A y HUWELIJK Het Radioprogramma woensdag 11 mei 1950 p daardoor de is. Het oelt prettig aao>; nel en overvloedig. [NKSTERZATERDAG - STERDAG ds in de voorzaal tien te Wieringerwerl, dei a.s. v.m. 11 uur op erkopen: liggende in de Ooster- ievattende: 2 kamers, 2 entree en enige berg- d2. 9—12 en van 18.30—17 i Domeinkantore ver lag toegezonden. EINDELIJK DAN staan wij aan de vooravond van het grootste wielergebeuren dat Noord-Holland kent, de Ronde van Noord-West Nederland. Nog slechts enkele uren en de rook zal uit de loop van het startpistool naar het haantje van de Waagtoren in Alkmaar omhoog kringelen. Vandaag werd de laatste hand aan de voorbereiding van de wielerwedstrijd, welke als inzet heeft de Grote Prijs van de Verenigde Noordhollandse Dagbladen, gelegd. In Hoorn, Den Helder,Me- demblik en Beverwijk, Alkmaar, Schagen en Enkhuizen zijn op straten en pleinen de pijlen aangebracht waarlangs de grote wielerkaravaan zich zal bege ven. Dat deze ronde niet alleen meer een Noordhollandse aangelegenheid is, blijkt in de eerste plaats uit een groot aantal renners dat uit alle delen van het land, vooral uit Brabant, aan de start zal verschijnen. Dat echter verslaggevers van 'verscheidene landelijke dagbladen, de monsterrit door Noord-Holland zullen meemaken, bewijst dat de Ronde van Noord-West Nederland meer is dan een gewone wedstrijd. Bij de tweede maal, dat deze ronde wordt gehouden Is zij reeds tot een wieler„gebeurtenis" uitgegroeid. Hofland, Donker, Siebeling, Kuilman en aan de „kleinen" die plotseling „groot" kunnen worden. Met andere woorden, wij durven ons niet aan voor spellingen wagen, hoewel wij er wel van overtuigd zijn dat Woutje Wagt- mans, Dekkers en Van Breenen tot de favorieten moeten worden gerekend. TVE GELUKSFACTOR bij een wieler- wedstrijd spreekt steeds een belang rijke rol, maar toch is het opmerkelijk dat do .grote' mannen meestal in de prijzen vallen. Als wij de wedstrijden Van de laatste maanden nagaan komen wij regelmatig de namen van renners als Wagtmans, Dekkers, Van Breenen, Willekis, La Grouw, jlennink, De Booy, Ris, Suykerbuyk, Verhoeven en Mol tegen. Ook de renners Kleefstra, Van Elderen, Remkes, Petri, Kempff, Fleu- ry en nog enkele anderen wisten zich verschilende malen in de prijzen te rijden. Daarbij moet echter opgemerkt worden, dat de laatste weken op ver schillende plaatsen in Nederland wed strijden werden gehouden, soms vijf op één dag, zodat in één course slechts enkele toprijders bijeen waren. Morgen komen echter honderdvijftig renners aan do start en onder hen bevinden sich alle namen die wij hierboven noemden. Dat wil echter geenszins zeggen dat wij de winnaar van de Ron de van Noord-West-Nederland onder hen moeten zoeken. Zeker, stuk voor stuk hebben deze renners de macht een dergelijke ronde als overwinnaar uit te rijden, maar onder de honderd vierenvijftig renners treffen wij nog veel meer coureurs aan die een derge lijke prestati in de benen' hebben. Snijders, Pafort, Van der Horst, Sta kenburg, Kleyn, Witteveen, Hooyschuur en Braspennincx zijn niet te onderschat ten concurrenten en dan is er nog een aantal dat voor verrassingen kan zorg dragen. Hierbij denken wij tan Volgt orders van politie op VAN DE ZIJDE der Rijkspolitie wordt ons verzocht het publiek er op te wijzen dat alle aanwijzingen van de be geleidende motorbrigade stipt moeten worden opgevolgd. De wedstrijd kan pas volkomen slagen als een ieder zich aan die aanwijzingen houdt. Honderd vierenvijftig renners zullen met snel heden van soms meer dan veertig kilo meter door Noord-Holland rijden en het is begrijpelijk dat valpartijen de wedstrijd ongunstig beinvloeden en bo vendien erntige gevolgen kunnen heb ben. Het is in de eerste plaats dringend noodzakelijk, dat bij aankomst van de ronde-karavaan, welke door 'n geluids wagen zal worden aangekondigd, de rijbaan volkomen vrij moet zijm—Laat daarom geen kleine kinderen, die op de meest onverwachte en ongelegen ogen blikken de straat plegen over te steken los lopen. Ook honden hebben reeds menige valpartij veroorzaakt en zul len dus vastgehouden moeten worden. De wedstrijd in Alkmaar J7VENALS vorig jaar zal in afwach ting van de Ronde van Noord-West- Nederland, een wielerwedstrijd in Alk maar worden gehouden. Op het par cours, waar jaren achtereen de Ronde van Alkmaar wordt georganiseerd, zul len de snelste nieuwelingen van het Westen met elkaar de strijd aanbinden. Ook deze wedstrijd, waaraan meer dan zestig renners deelnemen, is bijzonder attractief. Zonder twijfel zal het pu bliek hier van gezonde, doch felle strijd kunnen genieten. Deze eerzuch tige jongelieden, die dromen dat zij eens een Wagtmans, een Schulte of wellicht een Coppi zullen worden, zijn soms nog taaier en vasthoudender dan hun grotere broers. De grote schare die zich morgen naar het circuit zal begeven om de winnaar van de Rond/ van Noord-West-Nederland te kunnen begroeten, zal zich dan ook geen mi nuut behoeven te vervelen. Integendeel, het wachten zal een sportief genoegen worden. Ten behoeve van onze lezers publi- 49 ceren wjj hieronder de volledige lijst 50 van renners, die morgen aan de start -J oz sullen komen. De oijfers geven de rug- 53 nummers aan, waaraan de coureurs 54 P. Tijsen kenbaar zijn. Indien IJ deze staat uit- 55 P. Schoor knipt, kunt D morgen precies nagaan, --- -- 57 J. Th. Willemse Amsterdam 44 F. C. v. d. Stel 45 N. v. d. Laar 46 G. de Korte 47 J. v. d. Es 48 H. v. Kreu- ningen G. v. Schaik E. Koeman E. Schoneville C. Start J. Kabel Overschie Mierlo Hout Utrecht Utrecht Utrecht Utrecht Krommenie Utrecht Amsterdam Santpoort Den Helder Amsterdam Rotterdam JJET IS BIJ BENADERING niet te zeggen hoeveel voetballiefhebbers Zondage middags enkele uren prettige ontspanning genieten aan voetbalwedstrijden. Het aantal Nederlanders, dat zich echter bezig houdt met de, soms wel wat vreemde, beslissingen van de keuzecommissie, is nog veel groter. Een interland voetbalwedstrijd is niet alleen meer een sportieve gebeurtenis, het Is langzamer hand een zaak van nationaal belang geworden. Daarom werd In café's, op de hoek van de straat, in treinen en trams, de verkiezing van Abe Lenstra in het Nederlands elftal druk besproken en juichte een ieder de beslissing van de keuzecommissie van harte toe. 1 C. Ris Den Helder 1 L. de Booy Alkmaar 3 Jn. Hennink Alkmaar 4 Jn, Mol Groet 5 T„ Hofland Beverwijk 6 P. v. Berkum Alkmaar 7 W. Wouters Alkmaar 8 Jn. Meijer Laren 9 M. Snijder Halfweg 10 A. Markus Amsterdam 11 J. v. Leeuwen Haarlem 12 J. Pafort Amsterdam 13 J. Mattens Den Haag 14 F. J. N.Mul Amsterdam 15 P. J. Reuman Amsterdam 16 J. v. d. Horst Amsterdam 17 C. Brussel Amsterdam 18 H. J. de Droog Haarlem 19 W. Smaling Amsterdam 20 A. Matzen Amsterdam 21 J. Stakenburg Amsterdam 22 J. Eelsing IJmuiden 23 J. La Grauw Amsterdam 24 H. Hulscher Amsterdam 25 J. H. Smit Hengelo 26 A. E. Kleyn Zaandam 27 F. Seegers Hilversum 28 W. F. Halleeder Amsterdam 29 H. Stakenburg Amsterdam 30 H. Brinkman. Maasland 31 J. Tienstra Halfweg 32 F. Cornelisse Halfweg 33 W. de Lang Amsterdam 34 F. Stoomer Wijk aan Zee 35 S. B. Stam Amsterdam 36 P. y. Roon Haarlem 37 L. C. Kempff Amsterdam 38 A. Voorting Haarlem 39 W. Snijders Halfweg 40 J. v. Rossum Den Haag 41 B. v. d. Eijkhof Haarlem 42 R. Opdam Amsterdam 43 N. de Leeuw Laren 58 W. Voorting Haarlem 59 M. v. d. Breul Utrecht 60 C. Witteveen Amsterdam 61 A. Smits Vreeswijk 62 D. Makkin je Hilversum 63 W. H. Post Amsterdam 64 E. M. Zwart Egmond a. Zee 65 C. Stigter Aalsmeer 66 W. J. Remkes Amsterdam 67 C. Kleefstra Amsterdam 68 L. Kiekens Haarlem 69 D. Hooyschuur Zaandam 70 L. v. d. Berg Amsterdam 71 A. Walraven Breezand 72 W. Wiehemeier Amsterdam 73 J. v. d. Veen Amsterdam 74 A. Keisers Hoofddorp 75 B. Fennis Haarlem 76 G. Timmerman Zaandam Alfen a.d. Rijn Groningen Beek en Donk Amsterdam Haarlem Beverwijk Breda Den Haag Den Haag Amsterdam Amsterdam Amsterdam Den Haag Overschie Amsterdam 77 H. Dekkers 78 A. de Best 79 L. Bakker 80 A. J. Donker Eindhoven Rotterdam Amsterdam Amsterdam 81 C. J. v. d. Schilden Utrecht 82 H. Koeree Amsterdam 83 H. J. Ver meulen Ter Aar 84 J. Trompetter Wieringen 85 J. Fleyry Amsterdam 86 B. J. Braspennincx Zundert 87 A. J. Braspennincx Zundert 88 G. F. Rijnders Amsterdam 89 A. Vervaas Amsterdam 90 C. Papovorne Amsterdam 91 G. Ammeraal Wormer 92 N. Siebeling Wormerveer 93 S. Pranger Anna Paulowna 94 H. v. Breenen Amsterdam 95 J. v. Arkel Rotterdam 96 A. Snijder Amsterdam 97 B. v. Leur Utrecht 98 J. Roos Zaandam 99 A. v. Elderen Eindhoven 100 H. Alblas Overschie 101 G. Doeland Vreeswijk 102 N. v. d. Pol Hilversum 103 F. Petri Amsterdam 104 J. Bijl Den Helder 105 J. Petersen Leidschendam 106 R. v. d. Brink Utrecht 107 P. C. Bont hoorn 108 D. Kooystra 109 W. Dielissen 110 R. v. d. Berg 111 C. Boersma 112 J. Kuilman 113 W. Rijvers 114 J. Kettenis 115 M. Kettenis 116 J. A. Kaptein Wieringen 117 G. v. Nieuw- poort 118 M. v. Rave- steyn 119 J. J. C. Krever 120 P. Kooyman 121 W. Verhoeven 122 B. B. Kat 123 J. J. v. d. Blom Amstelveen 124 W. Simomus Amsterdam 125 J. J. Everse Rotterdam 126 C. Ruiter Amsterdam 127 A. v. Kempen Linschoten 128 W. Wagtmans Breda 129 J. Beket Amsterdam 130 J. H. v. d. Fits Leiden 131 M. v. Rijn Den Haag 132 H. v. Dussel Rotterdam 133 N. G. Schram Wormer 134 G. Koopser Amsterdam 135 R. Molenaar 136 P. Peters 137 A. Visser 138 N. Verheul 139 H. Breedveld 140 J. Dauvillier 141 P. v. Dijk 142 J. M. Rijkers 143 W. Geerlings Rotterdam 144 J. v.d. Wouden Ooltgensplaat 145 P. Moleveld Voorburg 146 J. v. Beek 147 H. v. d. Berg 148 G. v. d. Berg 149 P. Willekes 150 C. Faas 151 M. Roks 152 J. Vermeulen 153 A. Suykerbuyk Breda 154 P. Roks St. Willebrord Hengelo Haarlem Haarlem Rotterdam Rotterdam Rotterdam Rotterdam Amsterdam Rotterdam Sliedrecht Sliedrecht Amsterdam Amsterdam Sprundel Leiden Landskampioenschap: MauritsEnschedese Boys. Promotie 2e klasse: DWVZeeburgia; Promotie 4e klasse: Schagen—RKAFC; Grasshoppers— Beverwijk; SuccesADO; OFCCSV; Wï—SEC. Tweede klasse A: VolendamUW. Beslissingswedstrijd: Alc. VictrixZaandijk (in Sportpark te Beverwijk) Derde klasse A; VitesseTerrasvogels; SDWKin- heim. Er is zo hard gejuicht dat velen de wedstrijd tegen het Engelse B-team met optimisme tegemoet zien. Daar komt nog bij dat de Engelsen tegen een Ita liaans B-elftal een sprekende 50 ne derlaag moesten incasseren, een resul taat dat het optimisme een stevige 00- dem gaf. Tegen die optimisten willen wij zeggen; Het opstellen van Abe Lenstra op de linksbinnenplaats zien ook wij als een aanzienlijke versterking van ons Oranje-team, te meer daar hij zijn clubgenoot Hofma naast zich zal hebben. Hofma zal echter nog moeten bewijzen, dat hij goed genoeg is voor een vertegenwoordigend elftal daar hij in de wedstrijd tegen Leeds United te veel bewegingsvrijheid genoot om zijn capaciteiten ten volle uit te „stallen". Van Michels, Roozenburg en Rijvers behoeven wij, gezien de laatste wed strijden, geen wonderen te verwachten Nieuwe Indonesische regering in eenheidsstaat Van officiële zijde is te Djakarta medegedeeld, dat een nieuwe Indone sische regering zal worden gevormd, zodra de eenheidsstaat tot stand is ge komen. De regeringen van de Repu- blik Indonesia Serikat, de Republik Indonesia (Djokja), de negara's Indo nesia Timur en Sumatera Timur zullen op dat ogenblik ophouden te bestaan. De senaat van de R.I.S. zal deze week de ontwerp-nieuwe grondwet in behandeling nemen. te en op dit ogenblik kunnen wij dus slechts zeggen, dat alleen het weer opstellen van „üs Abe" een aanzien lijke verbetering van onze voorhoede inhoudt. Moeten wij nu de Fries als „matchwinner" zien? Dat mogen wij niet verwachten. De tegenstanders zijn geroutineerde profspelers en zonder deugdelijke steun van de overige Ne derlandse aanvalspelers zal zelfs een Abe Lenstra niet tot grootse daden kunnen komen. Het gaat er dus in hoofdzaak om of Michels een betere aanvalsleider zal zijn dan Roosenburg, Rijvers in beter conditie is dan de laatste tijd, de keuze van Hofma in derdaad gerechtvaardigd is en Roo senburg zich niet als een kat in een vreemd pakhuis zal voelen op zijn nieuwe plaats. Volmondig geven wij toe dat deze voorhoede mogelijkheden heeft, maar wij zien nog geen termen aanwezig om ons aan optimisme over te geven. En de 50 nederlaag dan die Engeland-B van Italie-B moest incas seren, zult U zeggen? Daarop mogen wij ons niet blind staren. In Italië wordt uitstekend ge voetbald. Het spelpeil van de Zuider lingen staat vrijwel gelijk aan dat van de Engelse profs. Enige maanden ge leden kon Engeland ternauwernood van Italië winnen, zodat het geen ver wondering behoeft te wekken dat aej B-team in Italië verloor. Het was wel iswaar een grote nederlaag, maar dat kan gedeeltelijk worden verklaard door het feit dat de Engelse doelman bij net eerste doelpunt een hersenschudding op liep, zodat hij de rest van de wed strijd enigszins „groggy" is geweest. Dat .de Engelse verdediging dienten gevolge met minder zelfvertrouwen heeft gespeeld is volkomen duidelijk. Bovendien zullen de Engelsen in het Stadion met een andere opstelling voor de dag komen, een opstelling die uiter aard beter zal zijn. Wij kunnen er op rekenen, dat de Engelsen zich voor de smadelijke nederlaag in Italië zullen willen rehabiliteren en dat is waarlijk niet alleen het eergevoel van de Engel sen dat hen hiertoe zal aanzetten. Er is ook nog zo iets als een we reldkampioenschap in Brazilië en aan deze tocht zullen tweeëntwintig spe lers mogen deelnemen. Zelfs ;en Engelse prof zal een dergelijke tocht als eén prettige onderbreking van de dagelijkse sleur zien en reeds daarom alleen zullen de tegenstanders van het Nederlands elftal morgen hun beste beentje voor zetten. In een overwinning van onze land genoten geloven wij voorshands niet, Demonstraties te Tokio Ongeveer 5000 universiteitsstudenten hebben te Tokio gedemonstreerd tegen dr. Eels, adviseur van generaal Mac- Arthur voor onderwijszaken. Het is de eerste maal, dat de Japanners openlijk demonstreren tegen een vertegenwoor diger van de bezettende macht. De stu denten verwijten dr. eEls het ontslag te eisen van de communistische pro fessoren. Zij zongen de Internationale en droegen borden, waarop de vrijheid van onderwij» werd geëist. AMERIKA DEMENTEERT SOWJET NOTA Een functionaris van het Amerikaan se ministerie van Buitenlandse Zaken heeft verklaard, dat de Sowjet-nota aan Perzie, waarin gezegd wordt, dat dit land Amerikaanse deskundigen in dienst heeft voor het nemen van lucht foto's van de Perzisch-Russische grens, een nieuw fantastisch Sowjetverhaal is zonder feitelijke basis. Gisteren hebben de 18.000 stokers van de Amerikaanse spoorwegen hun werkzaamheden hervat. De staking heeft het verkeer op vier belangrijke lijnen ernstig ontwricht. DOET U WEER SMAKELIJK ETEN! De rechtstreekse radio-verbinding AmsterdamMakassar is tijdelijk ver- .broken. De telegrammen voor Oost maar wel zijn wij van mening dat dit .Indonesia worden thans omgeleid via elftal in staat zal zijn het fatum van de I Djakarta, doch zijn aan grote vertra- „nul" te verbreken. |ging onderhevig. m. NceTsm cwr GESCHENK VOOR ENGELS KONINGSPAAR De Nederlandse ambassadeur Londen heeft dezer dagen aan het En gelse koningspaar een zilveren bloe menmand overhandigd namens de ko ningin en de prins der Nederlanden en prinses Wilhelmina. De mand, die gevuld was met orchideeën behoort bij het geschenk voor de zilveren brui loft, een beplanting van bloembollen in de tuinen van Buckingham-palace. INDONESIË IN DE WERELD GEZONDHEIDSORGANISATIE De algemene vergadering van de Wereldgezondheidsorganisitie heeft In donesië, Vietnam, Cambodja en Laos toegelaten als leden. De toelating geschiedde met algeme ne stemmen, behalve dat Joegoslavië zich ten aanzien van Vietnam van stemming onthield. DOOR MARY BURCHELL C64> Toen Teresa het deksel van de doos nam, had ze al een opwindend voorge voel van hetgeen er binnen in zou zijn. Maar toen ze het vloeipapier verwij derde en een bruin, zijdeachtig, prach tig stuk bont onthulde, uitte ze een kreet van haast angstige verrukking. „Wat aardig", zei Clara beheerst. ..Een bontjas." „Hethet is een bontjas", stamel de Teresa. „O, Elliott Ze beroerde het bont in verlegen op getogenheid. „O, Elliott, wat is dit voor bont?" „Het is sabelbont. Wat dacht je dat ik jou voor bont zou geven?., konijn?" vroeg hij met veel plezier. „Sabelbont", fluisterde Teresa. „Een sabelbontmantel voor mij". „Doe hem eer.s aan", zei Clara. Maar Teresa keerde zich plotseling tot Elliott. „Neem jij hem er uit. Neem jij hem er uit en trek hem me aan." „Jij gek kind", begon Clara. Maar Elliott nam de jas uit de doos en schudde het vloeipapier er af. Toen hield hij hem haar voor, zodat ze er in kon glijden. „Lieve help, dat is erg mooi." Zelfs mevrouw Burdern stond op van haar zitplaats bij de haard en kwam in de kring staan om Teresa heen. „Prachtig van kleur en van tekening. Dat licht getailleerde staat haar uitste kend en wat een mooie kraag. Zet hem eens op, kind. zodat we het model kun nen zien." Teresa wendde zich sprakeloos om naar Elliott en hief haar kin wat op, om hem de mantel te laten sluiten. „Ik ben niet erg handig in dat soort dingen", protesteerde hij vrolijk, toen hij er een begin mee ging maken.. „Je zult moeten leren het zelf te doen, hoor. Je moet niet bang zijn voor O, jij kleintje. Waarom huil je nu?" „Ik huil n-niet", zei Teresa en twee dikke tranen drupten op de prachtige jas om dit te logenstraffen. „Jij dommertje!" Hij hield op met het dichtmaken en nam haar in zijn armen, bontjas en al. „Waar moet je nu toch om huilen? Ik dacht dat je zo blij zou zjjn „Ik ben ook blij", klonk het gedempt van onder zijn schouder. „D-daarom huil ik juist. Ik heb nooit, nooit, nooit gedacht ooit een sabelbont jas te zullen bezitten. Ik heb zelfs n-nooit kunnen denken ooit een b-bont- jas te zullen hebben, dan misschien een h-heel gewoon soort." „Wat gebeurt er toch allemaal?" zei mevr. Burdern kregelig, want ze hield er niet van als mensen huilden. Clara en Anthony keken ieder op hun eigen wijze geamuseerd. Maar El liott zei slechts: „Laat haar met rust", terwijl hij haar bovenop haar hoofd een zoen gaf. „Goed dan, mijn kleine Teresa, je had nooit gedacht, da* ik mijn vrouw een bijzonder soort bontjas zou geven, hè?" „Ik heb er h-helemaal niet over g-ge- dacht", zei Teresa. „Mijn God," zei Elliott langzaam, „ik geloof dat dit letterlijk waar is. Jou vreemd kind, denk je nooit over de materiële voordelen die het meebrengt met een rijke man te trouwen?" „N-niet dikwijls," bekende Teresa, haar ogen drogende, terwijl ze zich heel belachelijk en heel gelukkig voelde. „Zo, nu kunnen we misschien gaan theedrinken," zei mevrouw Burdern. „Je moest maar in die mantel trou wen, Teresa, het zal zeker een koude dag zijn en je zult niets kunnen vinden wat je meer flatteert". „Zou ik?" Teresa keek naar Elliott. „Mjjn lieve schat, de'jas is van jou" zei Elliot. „Draag hem hoe en wanneer je wilt. Wil je hem morgen aantrek ken om aan je moeder te laten zien?" „O, ja asjeblieft!" (Wordt vervolgd) VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. 6.00 Nederlandse koren en korpsen. 6.30 Oud-Hollandse suite. 7.15 Onder de NCRV-leeslnmp. 7.30 Sportcommen- taar. 7.40 Vandaag. 8.15 Mariniers-kapel. 8.30 Familie-competitie. 9.05 Disco-varia. 9.25 Tieu jaren. 9.40 Radio Philharmonisch-Orkest. 10.45 Avondoverdenking. 11.15 Avondconcert. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten om 9 en 11 uur. 6.00 Voorjaar in het land. 6.30 Strijdkrachten. 7.00 Nederland—Engeland B 8.45 Marsmuziek. 9.10 De Ramblers. 8.42 Aether-Forum10.12 Toespraak. 10.15 Raffil Petrossian. 10.45 Tussen mens en nevelvlek. 11.15 Swing and sweet. 11.40 Gram.muztek. VOOR DONDERDAG (Hemelvuurtsdag) HILVERSUM I, 402 m. - Nieuwsberichten om 8. 9.30, 1 7. 8 en 11 uur. 8.15 Ouver ture. 8.25 Inleiding Hoogmis. 8.30 Hoogmis. 9.45 Concert. 10.00 Kerkdienst. 12.00 Orgel spel. 12.15 Amsterdamse Politiekapel. 1.20 Vioolsonates van Bach. 1.40 ,,Comus". 2.00 Met de jeugd in Bondsdag bijeen. 2.45 Fluit- recital. 3.15 Bondsdag. 4.00 Pastorale suite. 4.15 Bondsdag. 5.00 liet Radio-Jeugdpournaal. 5.30 Kinderkoor. 5.50 Regeringsuitzending. 6.00 Kamermuziek. 6.25 België—Nederland. 6.45 Leger des Heils-kwartier. 7.15 Bondsdag. 8.05 Bach-programmn. 8.45 Hemels en aards. 9.05 Hongaarse Rliapsodie. 9.15 Vrij en Blij. 9.45 Omroep-Orkest. 10.15 De vaart der volken. 10.35 Omroep-Orkest. 10.45 Avondoverdenking li.15 Scheherazade. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten om 8, 1, 6, 8 en 11 uur. 8.15 Fonkelende dauwdruppels. 8.45 Korte gesprekken. 8.50 The Avroleans. 9.20 Naar het muziekconcours. 9.30 Lichte noten, blijde tonen. 10.00 Mor genwijding. 10.15 Jeanne Dcmessieux. 10.30 Mei- en Lenteliederen. 10.50 Kleutertje luis ter! 11.00 Edmundo Ros en Reginald Dixon. Vidak speelt. 1.15 Het Promenade-Orkest. 1.43 11.20 Over lente en liefde en andere dwaas heden. 12.00 The Romancers. 12.38 Sandor Het Bel Canto-uur. 2.30 Musicn Antigua. 3.00 Klimop. 4.00 Bonbonnière. 4.45 The Mu sic of David Rose. 5.00 Sportrevue. 5.30 Maria Zamora. 6.15 Sportpraatje. 6.30 Strijdkrachten. 7.00 Het klokje van zeven uur. 7.05 Musi- corda. 7.35 Vrouwen-vierschaar. 7.45 The Andrews sisters. 8.05 In het Radio-Zoeklicht. 8.15 Philharmonisch-Orkest. 9:15 „Valse mees ters", hoorspel. 10.20 Rhythm parade. 11.15 Reportage. 11.30 Tipliglit. VOOR VRIJDAG HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. - 8.15 Viool- scnate. 8.45 Muziek bij het werk. 9.15 Och tendbezoek. 9.35 Concert 10.30 Morgendienst. 11.00 Peter Pears. 11.SI) Busch Strijko'hest. 12.00 Promenade-Orkest. 12.33 Feste Roroane. 1.15 Metropole-Orkest. 1.45 Dies Natalis. 2.10 Piano-recital. 2.40 Van oude en nieuwe schrij vers. 3.00 Cyclus. 3.40 Bekroning. 4.00 Neder lands Vrouwenkoor. 4.25 Suite. 4.45 Viool- recital. 5.15 Canadian corner. 5.30 „Under de Fryske Flagge". 5.45 Sweelinck-kwartet 6.15 Apollo-hal. 6.30 Geestelijke iedereu. 6.45 CWV-kwartier. 7.15 Regeringsuifzending. 7.35 Gram.muzick. 7.40 Vandaag. S.05 Met band en plaat voor u paraat. 8.30 Haak in. H-00 Harp- ensemble. 9.20 Een preekbeurt in Parijs. 9.40 NCRV-koor. 10.00 Nederlands Kamermuziek. 10.45 Avondoverdenking. 11.15 Avondconcert. HILVERSUM II, 298 m. - Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur 8.18 Garde Republicaine. 8.50 Voor de auisvrouw 9.00 Dallas Symphonie-Orkest. 10.00 Thuis. 10 05 Morgenwijding. 10.20 Mantovani en zijn Or kest. 10.30 Voor de vrouw. 10.45 Omroep- Kamerkoor. 11.10 Het aambeeld. 11.30 Navier Cugat en zijn Orkest. 12.00 Pierre Palla. 12.33 Sport en prognose. 12.45 Typica Orkesten. 1.15 The Skymnsters. 1.45 Monia Liter aan de piano 2.00 Kookkunst. 2.20 Strijkkwartet. 3.00 Ons volk in zijn dichters. 3.20 Middagconcert. 4.00 Orgelspel. 4.30 Tussen twaalf en zestien. 5.00 foe Daniclg. 5.20 Wij en de muziek. 6.15 D® Varg, feliciteert. 6.30 Strijdkrachten. 7.00 Denk om de bocht. 7.15 Piano-duo. 7.30 Op bezoek bij anderen. 7.45 Aan de voet van de peper bus. 8.15 Rhapsodic. 8.35 Cursus. 9.00 Men vraagt. en wij draaien. 9.30 Bij de duivel te Biecht. 10.00 Buitenlands weekoverzicht. 10.15 Ballroom-Orkest. 10.40 Vandaag. 10.45 Avondwijding, 11,15 Strijk-Orkest.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 5