Olympisch Stadion beleefde voetbalsensatie uweitmarii ■Ha „p_ Ondanks slecht weer interessante draverijen te Alkmaar Uitbundige stemming in dekleedkamer Fraaie doelpunten van Rijvers, Lenstra en Roosenburg PROF-SOF ïi( i am&BBGBhiA Export-Virginia Pikeurs werden negers Terlouw: ,,Mermans is gevaarlijker dan Pye" HUWELIJK 45- NACHTDIENST I VITANECT. VITANECT De Engelse pers vol lof Maurits verloor v. Ensch. Boys door slap spel Het Radioprogramma Nederlandse amateurs gaven Engelse profs mei 3 0 klop Vrienden laat de klok maar luiden Laat de klok maar heel hard slaan, Holland heeft ditmaal de leeuw niet In zijn hempie laten staan. Duurbetaalde Profs, die dachten Ons te geven eens een les. Zijn bekaaid er afgekomen. Gingen zelf hier op de fles. O wat bracht die kleine Keesie Toch de Engelsen in 't nauw. Wat een prachtspel van die Abe, Wat een afweer van Terloiiw! Wat een laaiend enthousiasme In het hele stadion, Als de bal weer in het net ging Als een schot uit een kanon. Roozenburg, us Abe, Rijvers, Hebben met de daad getoond, Dat niet ongestraft kan blijven Wie de leeuw van Holland hoont! 't Was een staaltje super-voetbal Van geheel ons elftal. Hollands hoop is weer herboren. Het was onvergeeflijk, knal!!!!! JABSON gLF ENGELSE PROFS, elf spelers uit eerste divisie-clubs tevens, hebben Woensdagavond in een eivol Olympisch Stadion genoegen moeten nemen niet een klinkende 3—0 nederlaag. Op zichzelf ls dat reeds iets bijzonders, maar het is onbegrijpelijk als men weet dat het elf maanden is geleden dat een Nederlands elftal kans heeft gezien in een interland-wedstrijd een doel punt te scoren. In vier opeenvolgende wedstrijden gaf het scoringbord na af loop een nul aan. Woensdagavond stond daar een triomfantelijke 8 en stond de 0 achter Engeland B. Die 3 en die 0 waren daar niet zo maar terecht ge komen. Elf Oranjehemden hebben daar in het Olympisch Stadion tweemaal drie kwartier al hun krachten voor moeten inzetten. Zij hebben al hun ijver en enthousiasme moeten stellen tegenover de superieure Engelse techniek. Het resultaat daarvan was een verdiende overwinning. Misschien is deze overwinning wel enigszins geflatteerd, maar het waren toch maar drie doel punten, gemaakt door een homogene ploeg, die voor iedere duim grond vocht. Het elftal van de Engelsen miste de eenheid en geestdrift van hun tegenstan ders en dit manco konden zij met hun techniek niet overbruggen. OP HET MOMENT dat deze regels worden gelezen is het ongeveer twee etmalen geleden dat Stoffelen een bal bal miste en de Engelsen vlak voor het doel van Kraak te vinden waren. Dat was in de eerste minuut van de wed strijd waardoor midvoor Pye in de ge legenheid was met de bal naar rechts af te zwenken en een hoge voorzet te geven. Het was de linksbinnen van Tottenham Hotspurs die uit deze voor set met een kopbal het offensief open de. Weinige minuten later moest Kraak een fraaie safe verrichtten om een hard schot van Quickley tg onder scheppen. Vijf lange minuten bleef het Nederlandse doel in gevaar, zonder dat de gasten hieruit enig voordeel konden trekken. Het waren angstige minuten voor de elf Nederlanders in het veld en voor de duizenden op de tribunes. Voor de wedstrijd was be gonnen had menigeen zich veeus met een nederlaag verzoend, maar men hoopte zo vurig dat het nu eens een nederlaag zou worden waarbij het Ne derlands elftal niet de gehele wedstrijd met de rug tegen de muur zou moe ten verdedigen en een of twee doel punten zou mogen maken. Dat zag er aanvankelijk niet naar uit, maar hoe anders zou deze ontmoeting, welke met gouden letters in de analen van de K.N.V.B. mag worden opgetekend, eindigen. Na dat eerste Engelse offensief Kon da verdediging even uitblazen, daar de voorhoede met enkele vlotte com binaties naar 't doel van Middleton op trok. Was het een vlaag van over- moed waarmede Hofma en Lenstra, Michels en Rijvers ten aanval trokken? Dat wij daar eerst bang voor waren zullen de Oranjehemden ons niet kwa lijk nemen. Maar spoedig hielpen -Zij ons uit de droom. Het was bittere ernst waarmede een geladen Nederlands elf tal steeds weer de Engelse aanvallen afsloeg en zelf ten aaifval trok. Elf Oranjemannen wilden nu eindelijk iets anders op het scorebord zien dan een nul en spoedig was er geen sprake meer van een Engels overwicht. Ja, dat de techniek van de zonen van Al bion aanmerkelijk beter bleef dan van de Nederlanders is iets dat niet valt weg te cijferen. Maar daarom juist hadden wij zoveel bewondering voor Stoffelen en zijn mannen die in staat bleken hun technische tekortkomin gen door andere, minstens zo belang rijke, factoren aan te vullen. Moed wi skracht en enthousiasme waren ten slotte de factoren die aan deze, ogen schijnlijk ongelijke strijd de doorslag gaven. Het duurde wel even voordat wij een werkelijk gevaarlijke Nederland se aanval zagen. Het plaatsen was,, vooral in het eerste kwartier, nog te slecht en de Engelse defensie kon de aanvallen keer op keer in de kiem arroren De Engelsen zaten ondertus sen ook niet stil. Zij wilden het ech ter te mooi doen en de stoere Terlouw de tacticus Van der Sluis en de harde werker Stoffelen, konden steeds weer ingrijpen als de Engelse aanvalslinie met dat korte short-passing een aan val op het doel van Kraak ondernam Na ongeveer een half uur zag het er echter naar uit dat de Holland se veste moest capituleren Een uit stekende corner van Langton zweefde voor de Nederlandse doelmond jumk- ley gaf een felle knik met zijn hoofd en Kraak was geslagen. Als een red dende engel dook daar echter Van der Sluis op, die met zijn hoofd een zo goed als zeker doelpunt voorkwam! Nauwelijks waren de Nederlanders deze sensatie te boven gekomen of Stoffelen zette zijn linkervleugel aan het werk. Onproductivitelt opgeheven. Hofma en Lenstra lieten zien dat zij ook wisten wat short-passing was en zit deden dat zo goed, dat, zonder door meer. Dat Elliott aan haar gedacht had, tijdens zijn drukke week-ènd en op zo milddadige wijze, was op zichzelf al ge noeg. Maar dat hij bovendien nog zo lief en begrijpend zou zijn en zo blij zelf, om dat geschenk te kunnen aan bieden, was iets wat ze zelfs nu nog nauwelijks geloven kon. Voor bet eerst sedert dagen trad de gedachte aan Marcia op de achtergrond en zelfs begon het schuldige gevoel over de brief te verflauwen. Eens zal ik Elliott alles van die brief vertellen, beloofde ze zichzelf. Eens, als we lange tijd getrouwd zijn en dan zal het niet meer gevaarlijk zijn. Hij zal er misschien zelfs om lachen en zeggen dat ik dwaas was te denken dat hij iets gaf om zo'n stomme brief ,van Marcia. Misschien zit ik me alleen maar bang te maken voor iets dat niet bestaat. Het is toch mogelijk, dat Marcia zich ver gist, en dat hij niets meer om haar geeft. Maar Teresa was van dit feit toch niet só zeker, dat ze de proef zou dur- een Engelsman gestoord te worden, het strafschopgebied van de profs werd bereikt. .Uit moeilijke positie plaatste Hofma via Lenstra de bal naar de vrij staande Rijvers, die van circa twintig meter afstand hoog in do bovenhoek schoot. Een wanhopige sprong van Middelton reikte niet ver genoeg en uit het stadion brak een lawine van lawaai los: „Het eerste Nederlandse doelpunt sinds Juni 1949 (Helsinki) was geboren". Tweede helft nog beter. DE EERSTE AANVALLEN in de tweede helft waren weet voor de En gelsen. Payne, Bailey en Pye lieten zien wat een Britse prof zoal in zijn ransel heeft. En dat was heel wat, maar de Nederlandse verdediging, met Terlouw en Van der Sluis aan het hoofd stond pal. Ook Potharst, Stoffe len en Van der Hoeven gaven zich tot het uiterste en in laatste instantie was onze nationale doelman een hecht sluitstuk van een deugdelijke verdedi ging. Maar wat te zeggen van de klei ne Kees Rijvers. Hij was weer als van ouds. Vlug als kwikzilver, was hij overal waar gevaar dreigde, maar ook was hij aanwezig als de Nederlandse aanvalslinie een stormloop deed op het Engelse bolwerk. Af en toe zag hij kans met bal en al een zo'n Engelse grootmeester te omspelen en hij deed dat ot het de gewoonste zaak van de wereld was. Maar toch was dat alle maal niet voldoende om de gasten te weerstaan. Een gevaarlijke doorbraak van het binnentrio had bijna succes, maar van twee meter afstand zag Bai ley kans in de handen van Kraak te schieten. Dat was geen verdienste van Kraak, dat was een falen van Bailey. Snel reageerde Oranje op de teleur stelling van de Engelsen. Lenstra schoot rap langs Taylor en gaf een scherpe pass naar Hofma, die echter niet tijdig genoeg bij het leer kon zijn om behoorlijk voor te zetten. Weer kwamen de profs terug. Het Ne derlandse doel werd stevig onder druk gezet en toen een in het nauw ge brachte van Stoffelen op Kraak terug speelde, was het doel verlaten. Slechts een machtige snoekduik van de IJmui- denaar voorkwam een doelpunt. Hier mede was het niet afgelopen. De Ne derlandse verdediging wankelde op zijn grondvesten en wij vreesden het ergste. Maar Kraak zou Kraak niet zijn geweest als hij in deze periode zijn grote klasse niet had getoond. Maar op deze, voor Nederland zo schone voetbalavond, bleek dat wij nog meerdere spelers van klasse bezitten. Rijvers bijvoorbeeld, die door de En gelse verdediging een wandeling maak te alsof hij met enkele junioren aan het trainen was. Misschien is deze ver gelijking wat overdreven, maar er was toch maar geen Engelsman die de klei ne Kees kon beletten een uitgekookte pass naar Roosenburg te geven, die kans zag Eckersley van zich af te schudden en notabene met zijn linker been een keihard schot afvuurde dat zelfs te veel was voor Middleton. Nog waren de dichtbevolkte tribu nes niet tot bedaren gekomen of daar gaf Stoffelen een bal door naar Hofma die ogenblikkelijk reageerde en met een hard schot Middleton aan de tand voelde. De Chesterfield-doelman redde keurig maar weer was het Stoffelen die de bal goed oj&in? en nu naar een smfflnamoa rarven sua tSiWjh -f. andere Fries plaatste. Abe had geen moment nodig om zich te bedenken. Hard en zuiver was zijn schot dat pre cies in de bovenhoek voor de derde maal Middleton noodzaakte de bal uit het net te „vissen". Een lawine van Engelse aanvallen volgde op dit derde Nederlandse doel punt, maar in deze periode was het Terlouw die met koele berekening stand hield en zijr ploegmaats insoi- reerde tot een laatste krachtsinspan ning. Er was voor de Engelsen geen doorkomen aan en er mankeerde maar zeer weinig of het was nog zelfs 40 geworden. Ternauwernood kon Midd leton verhinderen, lat Lenstra een messcherpe voorzet van Hofma pro ductief maakte. Toen het laatste fluitsignaal in de opkomende duisternis weerklonk lie pen, neen, zweefden elf dolgelukkige Oranjehemden op een orkaan van toe juichingen naar de kleedkamers waar zij zich deze grootse overwinning eerst langzaam bewust zijn geworden. VOOR HET EERST in de geschiede nis heeft éen Nederlands elftal kans gezien op een officieuze Engelse prof- ploeg een overwinning te behalen. Het is een prestatie die er zijn mag, vooral ais men in aanmerking neemt dat deze profs gespeeld hebben voor wat zij waard warwn. Nu willen wij gaarne di rect toegeven dat de Engelsen enige be hoorlijke kansen hebben gemist, maar een van de elementaire beginselen van de voetbalsport is nu eenmaal het be nutten van kansen. De Engelsen heb ben dat niet gedaan en de Nederlanders wel en alleen daarom is de overwinning van onze landgenoten reeds verdiend. Een ieder zal zich voor kunnen stel len dat na afloop van de wedstrijd een uitbundige stemming in de Nederlandse kleedkamer hing. De spelers kwamen handen te kort om de gelukwensen in ontvangst te nemen. Spelers, journalis ten, officials en fotografen liepen uitge laten door elkaar en allemaal vertelden die mensen op hun eigen manier wat of zij van de wedstrijd dachten. i Onder groot enthousiasme van de tienduizenden toeschouwers scoort Rijvers het eerste doelpunt voor Nederland in de voetbalwedstrijd Nederland Engeland B. Op de achtergrond, derde van links: Hofma, vierde van linke Michels. Terlouw, het grote granieten strui kelblok voor de Engelse voetbalkunste naars vertelde dat hij Pye lang zo'n ge vaarlijk tegenstander niet vond als bij voorbeeld Marman:,. „Die linkervleugel van de Engelsen was anders uiterst ge vaarlijk. Aalsnelle jongens. Val je ze aan, dan wordt je gepasseerd, blijf je afwachten, dan centeren ze de bal naar een vrijstaande speler", aldus Terlouw. In een andere hoek van de kleedka mer was Roosenburg aan et woord: ..In het begin wist ik niet wat ik doen moest, maar later ging het beter. Het mooiste vond ik da' de journalisten al tijd over mij hebben geschreven als een eenbenige speler. In deze wedstrijd heb ik bijna niets anders gedaan dan links geschoten en zelfs het doelpunt kwam van mijn linkervoet". Abe Lenstra is de eerste die weer aangekleed is. Met een keurig gekamde zwarte kuif stond hij bij de deur te wachten. „Ja, zegt de flegmatieke Fries, „ik ben wel tevreden over de eerste maal dat ik weer heb meegespeeld". Hij vertelde dat zijn doelpunt te danken was aan een fout van de Engelse verde diging en dat het eigenlijk maar een opgelegde kans was! De Nederlandse officials waren zeer spaarzaam met hun woord in. De voor zitter van de keuzecommissie, de heer Herberts zei alleen: „Een redelijk goe de wedstrijd. Het spel groeide in deze ontmoeting naar mate Rijvers meer in vorm kwam". De stemming in de Engelse kleedka- mei was down. Alleen de oud-interna tionaal Charles Buchan, die als verslag gever van de News Chronicle aanwezig was, vond nog tijd voor een grapje: „Ik heb gehoord, dat de Nederlandse jour nalisten geijverd hebben om een andere Nederlandse voorhoede te krijgen ten einde de 0 van het scoringbord te va gen. Ik geloof dat de bordjes nu zijn verhangen en als U dezer dagen Engel se kranten in handen krijgt, zult U le zen. dat de Engelse journalisten thans van hun keuzecommissie eisen dat de 0 na Milaan en Amsterdam wordt uit gewist". DOOR MARY BURCHELL (65) Teresa glimlachte bij het vooruitzicht want zo kon zich weinig dingen inden ken, die meer getuigen zouden voor de edelmoedigheid van haar toekomstige echtgenoot dan dit wonderbaarlijke ge- sohenk. „Je bent toch niet van plan, hem nu aan te houden?" zei mevrouw Burdern levendig. En met tegenzin deed Teresa de man tel uit en legde hem eerbiedig weer in de doos. Ze kon met de beste wil van de we reld niet spraakzaam zijn gedurende de tttee ea eigenlijk de hele avond niet ven nemen door Elliott van de brief te vertellen. Ze bepaalde zich dus tot het geluk kige gevoel, ovec de bontjas en tot het plezier morgen naar haar huis te gaan. Het was de volgende morgen licht en helder weer, maar koud genoeg om het dragen van de bontjas te rechtvaardi gen, ofschoon Clara zei: „Ik geloof dat Teresa hem ook bij een hittegolf aan getrokken zou hebben." Ze voelde zich, voorin de Packard gezeten naast Elliott, onbeschrijfelijk gelukkig, zich mooier en kostbaarder gekleed wetend dan ooit in haar leven het geval was geweest, en al by voor baat genietend van haar moeders ver bazing bij haar aankomst. „Ik ben benieuwd, hoe je ze allemaal vinden zult, thuis", zei ze nadenkend, nadat ze een tijd zwijgend hadden door gereden. „En hoe ze mij zullen vinden", voeg de Elliott er met een glimlach aan toe. „Ja, dat ook natuurlijk. Maar, afge zien van het feit dat ae zich zullen af vragen, waarom een man van jouw type met mij wenst te trouwen, zullen ze je heel gemakkelijk accepteren. Het is een prettige familie, van het soort dat zegt: 't ga zo het gaat", legde Te resa uit. „Voel je je thuis gelukkig, Teresa?" vroeg hü onverwacht. „Ja, ontzettend!" Ze scheen verbaasd dat iemand daaraan kon twijfelen. „Geef ik daar niet de indruk van?" Jatot op zekere hoogte. Ik vraag me alleen af of het soms niet heel moeilijk voor je was, weinig geld te hebben en de enige werkelijke sta biele persoon te zijn in Jullie huisge zin." „Waarom denk je dat ik dat ben?" Ze zag hem nieuwsgierig aan. „Om verschillende dingen, Teresa. Om te beginnen blijkt duidelijk uit je moeders brief dat, welke deugden ze ook mag bezitten, ze thuis geen even wichtige persoonlijkheid zal zijn." „Maar ze is een schat", haastte Tere sa zich met een toegeeflijke lach te zeggen. (Wordt vervolgd) Ook de Aikmaarse draverijen heb ben het op deze Hemelvaartsdag met het weer slecht getroffen. Niet alleen dat het slechte weer van 's morgens veel invloed uitoefende op het bezoek, maar ook de totaalomzet aan de toto sprak duidelijke taai: 24.603, dus on geveer 40 pet minder dan de vorige maat De draversbaan was in een mod derpoel herschapen en de rijders za gen er na bun ritten uit als negers. Dat co zware baan ook de tijden druk te spreekt vanzelf. De opkomst der paarden was bevredigend. Een bijzondere attractie en dan speciaal voor de rijders was de bui tengewone collectie bijzondere en fraaie prijzen, die door tal van zaken lieden en firma's voor die rijders be schikbaar waren gesteld. En zodoende kon de voorzitter, de heer A. Blom, na elke course op de hem bekende wijze, fraaie cadeaux aan de rijders uitreiken. Het openingsnummer, de Hudson- prijs, werd gewonnen door O Nelly Zo- ra met Nerva als goede tweede. Voor J. Wagenaar een mooi succes. Limbus won de Ab Hoes-prijs, met Lutse Mitzi als tweede. De cote van de winnaar was 6 en 3.20. Nooit Gedacht won uitstekend het derde nummer. De Grote Kaasprijs werd na felle strijd op de streep ge wonnen door Junggler voor Louis Ax- kitt, die tot vlak voor de finish de lei ding had. De Lenteprijs was voor Karoline en nadat drie deelnemers een strijd „on der de man" (de paarden gereden door ruiters) hadden uitgevochten met Frans (rijder Nootman) als eerste, sleepte Lord Heny in twee heats de Rijnbende-prijs in de waeht. I. Hudsonprijs. Prijzendraverlj over 2040 m. Ingeschreven 12 paarden. Op gekomen 7. 1, O Nelly Zora, 2000 m„ van J. Wagenaar, rijder eig., tijd 3.19.6 (1.39.8); 2. Nerva; 3. Neptunus; 4. Nanda. Toto: O Nelly Zora winnend 1J0, pl. L40; Nerva pl. 1.80; Koppel ƒ6.90. Covercal ƒ5.10. H. Ab Hoes-prijs. Pr. draverij voor paarden (2040 m.), die 1500, doch nog geen 5000 hebben gewonnen. In geschreven 7 paarden. Opgekomen 5. I. Limbus 2040 m„ van W. Dompe ling, rijder N. J. Kluvers, tijd 3.10.8 (1.33.5); 2. Lutse Mitzi; 3. Josephine; 4. Lucky Anville. Toto: Limbus winnend 6, pl. 3.20: Lutse Mitzi pl. 2.10. Koppel 7.30. Covercal 3.10. TH. Broches-prijs. Pr.draverij voor paarden (2040 m) die 400, maar nog geen 1000 hebben gewonnen. Inge schreven 9 paarden. Opgekomen 7. 1. Nooit Gedacht 2020 ra. van J. C. Slikker, rijder R. van Wieringen, tijd 3.15 (1J6J); 2. Nero Major; 3. Norm» Shearer; 4. Leander. Uitgeschakeld King A, Maurits V en Master van Vre- denboi Toto winnend 2.70, pl. WO en ƒ4. Covercal ƒ6.30. Koppel Nooit Gedacht en Nero Major 22.90. TV. De Grote Kaasprijs. Pr.draverij intern, over 2340 m. voor paarden dia Jj, 5000 of meer hebben gewonnen. In geschreven 8 paarden. Allen opgeko men. 1. Juggler 2340 m. van A. Door nekamp, rijder H. Doornekamp, tijd 3.28.6 (1.28.3); 2. Louis Axkitt. Toto winnend ƒ8.60, pl. ƒ1.80. Louis Axkitt pl. 1.30. Covercal 4.90. Gekoppeld S. V. Lenteprijs. Pr.draverij voor paar den die nog geen 2000 hebben ge wonnen. Afstand 2340 m. Ingeschreven 10 paarden. 1. Karoline 2340 m. van R. van Wieringen, rijder eig.; 2. Narclso. Toto winnend 4.90, pl. 2.50. Nar- ciso pl. WO. Covercal 3.90. Gekop peld 6.80. VI. Rijnbendeprijs. Heatdraverij. In twee heats gewonnen door Lord He ny. 2. Junior Axkitt. Ie heat winnend 5.20, pl. 2.70 en 2.90. Covercal 9.70. Gekoppeld 4.40. 2e heat win nend 1.30. Covercal 1.40. Beproefde hulp bij verkoudheid voor V». der, Moeder en kind. De nacht is weliswaar om te slapen, maar in de moderne maatschappij zijn nu eenmaal tal van functies, die des nachts vervuld moeten worden. Politie, spoorwegen, ziekenhuizen, continu-be- drijven enz. enz. Menigeen in nacht dienst heeft te kampen met slaperig heid. Een probaat middel daartegen is Een tablet onder de tong laten smelten is voldoende. Het werkt onmiddellijk. Vitanect houdt. U klaar wakker. Pro beert het eens. Het resultaat zal U ver rassen. Vitanect is volstrekt on schadelijk en men raakt er niet aan verslaafd, f2.10 per flacon met 15 ta bletten bij erkende detaillisten. houdt U wakker! INGEZONDEN MEDEDELING (Adv.) Volgens de Engelse journalisten, die te Amsterdam de wedstrijd tussen het Nederlands elftal en Engeland B heb ben gevolgd, zal de nederlaag belang- hebben. I)e nederlaag heeft in de eer- rijke gevolgen voor het Engelse voetbal ste plaats de hoop op een succes in het wereldkampioenschap in Brazilië, verzwakt, vooral indien men in ogen schouw neemt dat na de 50-nederlaag tegen de Italiaanse B-ploeg een twee de met 30 volgde tegen de Hollandse amateurs. Clifford Webb, de verslaggever van de Daily Herald, schrijft, dat de weg naar Rio niet bepaald over rozen gaat. Het Engelse elftal werd door een Hollands team verslagen, dat zeker niet brillant heeft gespeeld, maar ons de baas was op het punt van het kie zen der juiste methode en vooral ook in accuratesse. Charles Buchan, de vroegere inter national, verslaggever voor de Lon- dense News Chronicle zegt: En geland werd geslagen door een ploeg, waarvan de spelers als paarden heb ben gewerkt. Ik heb drie kansen voor de Engelse voorhoede genoteerd, wel ke haast niet te missen waren en in onze verdediging zijn lelijke blunders gemaakt. Dat is de geschiedenis van een nieuwe slag, welke ons tanend prestige op het Continent nog meer zal verzwakken. Nederland won, omdat het voetbal op zijn Engels speelde, maar in een tempo, dat enkele yi rds sneller was dan dat van de Engelse vertegenwoor digers, aldus verklaart Roy Peskett van de Daily Mail. De Nederlan ders hebben ons geslagen wat vecht lust en snelheid betreft. Desmond Haijkett, de verslaggever van de Daily Express, schrijft, dat deze Nederlanders, die op Zondag middagen voor hun plezier spelen, zulk snel voetbal demonstreerden, dat het soms leek of Engeland stil stond. De ze amateurs hebben ons een lesje ge geven. De Hollanders hebben de En gelse spelers aangetoond, dat de laat- sten niet goed genoeg waren om het peil van het Engelse spel in dergelijke wedstrijden op de juiste wijze te ver tegenwoordigen Enschedesche Boys heeft gisteren in een onaantrekkelijke wedstrijd met 0—1 gewonnen van Maurits, dat met uitzon dering van het laatste kwartier, een lauw spel te zien gaf. Maurits dacht kennelijk aan de gasten een gemakke lijke partjj te hebben met als fataal ge volg, dat Ensch. Boys praotisch de ge hele wedstrijd in de meerderheid wa», Dat uit dit overwicht geen doelpunten ontstonden vond zijn oorzaak in de schotloze voorhoede van de Enscbede- ers, die kans op kans teloor deed gaan. Er lag een mateloze achteloosheid over de Enschedesche aanval. De enige verdienste van de Boys was, dat zij tot het einde toe hard werkte, maar tot een schot van betekenis konden de gas ten zieh niet opwerken. Evenmin de thuisclub, die ook in de tweede helft een slappe indruk maakte. Het ene doelpunt ui* deze op laag peil staande wedstrijd kwam voor Enschede Boys op fortuinlijke wijze. Bij een voorzet van Selderhuis Jr. kwam keeper Mol met Albers in botsing en bleek niet in staat direct door te spelen. De Maurits- keeper zocht, nadat hij opgeknapt wa», zijn plaats in het doel weer op en nau welijks een tel later zag hij de bal over rich heen in het net verdwijnen. Njj- sink had na de opgooi zijn voet onder het leer geplaatst, dat tot ieders ver bazing hoog in het doel verdween. Het zou het winnende doelpunt blijken ta zijn. Blauw Wit Limburgia Maurits Heerenveen Ajax Ensch. Boys 1 8 0 3 IB—10 T 15—11 7 14—16 1 15—16 B 11—11 4 7—12 4 HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsbcricl cm 7, 8 ca U uur. - 6.15 Apollo-hal, 6.5 Geestelijke liedereu. 6.45 CWV-kwartier, 7,15 Regeringsuitzending. 7.35 Gram .muziek. 7.40 Vandaag. 8.05 Met band en plaat voor u pa» raat. 8,30 Haak in. 9.00 Harp-ensemble. 9.20 Een preekbeurt in Parijs. 9.40 NCRV koor» 10,00 Nederlands Kamermuziek. 10.45 Avond overdenking. 11.15 Avondconcert. HILVERSUM II, 298 m. - Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. 6.15 De Vara feliciteert® 6.30 Strijdkrachten. 7.00 Denk om de bocht. 7.15 Piano-duo. 7.30 Op bezoek bij anderen» 7 45 Aan de voet van de peperbus, 8.15 Rhap sodic. 8.35 Cursus. 9,00 Men vraagt. en wij draaien. 9.30 Bij de duivel te Biecht. 10.00 Buitenlands weekoverzicht. 10.15 Ballroom- Orkest, 10.40 Vandaag. 10.45 Avondwijding» 11.15 Strijk-Orkest. VOOR ZATERDAG HILVERSUM I, 402 m. - Nieuwsbericht*» om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur, 8.15 Pluk de dag, 9.00 Moeders wil is wet. 9.35 Muziek houdt fit. 10.00 Sein, klein, kleutertje. 10.15 Promenade-conoert. 11.00 De Zonnebloem. 11.45 Sonate. 12.03 Lunchconcert. 1.2Ó Hel Metropole-Orkest. 2.00 Orkest zonder naam* 2 20 Nieuwe aanwinsten uit de discotheek, 2.40 Musicerende dilettanten. 3.15 Kroniek van letteren en kunsten. 3.50 Kwintet. 4.30 De schoonheid van het Gregoriaans. 5.00 De Wigwam. 6.00 Amusements-Orkest, 6.15 Jour nalistiek weekoverzicht. 6.25 Amusements- Orkest. 0.50 De Indische missleweek. 7.15 Actualiteiten. 7.25 Mijnheer de voorzitter, 7.35 Piano-duo. 7.45 Bedevaart. 8.15 Lichtbaken. 8.40 Fanfare, 8.48 Steek eens op, heren! 9.00 Negen heit de klok. 9.45 Tubileumlied. 10.00 Weekend-serenade. 10.45 Avondgebed. 11.15 Radio Philharmonisch-Orkcst. HILVERSUM H, 298 m. - Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. 8,18 Jacauee Helian en zijn orkest. 8.40 Reginald Dixon. 9.00 Tsjaikofski-cyclus. 10 00 Tijdelijk uitge schakeld. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Radio» feuilleton. 10.35 Voor de arbeider». 11.30 Fouerman speelt. 12.00 The Kiliraa Hawaiïans 15 33 Trio Pia Beek. 1.15 Bel Canto. 1.30 De Rode tent. 1.40 Bei Canto. 2.00 Al» een Bonte Vogelvlucht. 2.20 Promenade-Orkest. 2.50 Korte toespraak. 2.55 Zang. 3.00 Van boek tot boek. 3.15 Omroep-Kamcrorke»t. 4.00 Van de wieg tot het graf. 4.15 Vineentioo» 4.45 Sportpraatje. 5.00 Schijvcnschouw. 5.30 Op de D/ielwagen. 6.15 Een vaandeldrager der mensheid. 6.20 Artie Shaw en zijn or kest. 6.30 Strijdkrachten. 7.00 Artistieke staal kaart. 7.30 Lezen in de Bijbel. 7.45 Passe partout. 8.15 In r het Tiroler Alpenland. 8.4? Hein Festijn. 8.45 De blijde büjspelspeler». 3 45 Socialistic!» commentaar. 10.00 Stradiva» sextet. 10.25 Onder de pannen. 10.40 De jonge Flierefluiters. 11.15 Gevarieerd ptó»

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 8