SCHEEPMAKER OTROËN Stad en Omgeving BEETHOVENCONCERT H. O. V. WARME PINDA'S 50*ct. p. 250 gr. AGENDA Predikbeurten WAT DE THEATERS BRENGEN Solist Theo van der Pas V D BRANDSTOFFEN D zit veilig en komt op tijd Als een Bevredigende handel in kaas HARMONIE THEATER: Pim, Pam en Pom op avontuur in Luilekkerland A. B. THEATER: C1NEA\A AMERICAIN: VICTORIA THEATER: Bergen HEILOO Schoorl Oudorp ZATERDAG 20 MEI 1950 Voor dit extra H.O.V.-concert was in t Gulden Vlies een grote belangstel ling en dit was, gezien het reeds bij na verstreken concertseizoen een zeer verheugend verschijnsel. De componist Beethoven heeft zijn aantrekkings kracht, evenals andere grote genieën, nog onverzwakt behouden. Dirigent Toon Verheij stelde voor dit concert wel een boeiend Beethoven-program ma samen. Beethoven heeft in zijn leven fei telijk twee soorten muziek geschre ven n.l. absolute muziek, waarin de „muzikant" domineert, en verzwegen programma-muziek, waarin de philo- soof ook een woordje mee gaat spre ken. Deze avond hoorden we Beetho ven uitsluitend in zijn absolute mu ziek. Op 2 April van het jaar 1800 introduceerde Beethoven persoonlijk twee werken, welke ook hedenavond werden uitgevoerd. De eerste sympho- nie en het eerste piano-concert. Het had dus wel iets van een honderdvijftig- jarige herdenking. De eerste symphonie werd door het orkest uitstekend ge speeld, als het ware met een licht toucher, want dit werk heeft geeste lijke verwantschap met Mozart en Haydn. Theo v d. Pas speelde het eerste piano-concert verrukkelijk en werd door het orkest uitnemend ge secondeerd. De solist liet dirigent en orkest in de gebrachte hulde delen. Na de pauze ging de „zevende", een gees telijk Beethovenwerk vol rhythmische spanning, zonder de diepzinnigheid van zjjn andere symphonieën. De ver tolking hiervan kunnen we wel reke nen tot het beste wat de H.O.V. ons heeft weten te bieden. Het succes was dan ook grandioos. Het publiek bracht staande een ovatie en het applaus was zeer langdurig. Deze prachtig ge- NOORDERKADE 2 TELEFOON LAAT 211 - 4141 .4142 Top van Waagtoren is bijna klaar Vanmorgen werd een begin ge maakt met het afbreken van de steigers rond de kroon, die als een vorstelijk sieraad op de Waagtoren prijkt. De timmerlieden hebben het werk hier beëindigd en alleen de schilder en de loodgieter moeten nog de laatste hand leggen aan hun werk zaamheden. De mensen, die vijftig meter boven de begane grond, hun werk moeten verrichten, hebben het niet gemakkelijk. O, de hoogte deert hen niet, ze lopen even gemakkelijk over de smalle balken als U beneden op het trottoir en met het volste ver trouwen rekenen ze op de kracht van het touw, dat de steile ladders voor neerstorten behoedt. De grootste han dicap is echter de wind, die om de toren blaast en zich nog voldoende laat kennen als het beneden bladstil lijkt. Wind en koude zijn de oorzaak, dat de bouten die beneden moeten worden verwarmd met het oog op brandgevaar, half koud zijn, wanneer ze boven arriveren, hetgeen het werk niet onbelangrijk vertraagt. Het vrijgekomen materiaal wordt thans gebruikt voor het bouwen van een steiger voor het schilderen van de eerste omloop. slaagde Beethoven-avond zal ongetwij feld voor velen aanleiding zijn, om ook in het volgend seizoen naar de H.O.V. te komen luisteren. Het enige storende element deze avond werd veroorzaakt door de laat komers. De dirigent moest daar zelfs nog op wachten. Zonder absolute rust kan men niet musiceren. Voor degenen die dit nog niet beseffen, deze goed bedoelde opmerking. Ms. Tentoonstelling Van Herwijnen Stedelijk Museum, Breedstraat. Wij vestigen nogmaals de aandacht op deze belangrijke expositie. Hier is werk te zien van een kunstenaar, die zeker tot de groten van deze tijd ge rekend mag worden, wiens oeuvre her haaldelijk werd geëxposeerd op ten toonstellingen in wereldsteden en is vertegenwoordigd in vele grote Mu sea van Moderne kunst. Reeds kwamen van ver buiten de stad, en zelfs van buiten de provincie, bezoekers naar Alkmaar speciaal voor deze tentoonstelling. Laten Alkmaar en Omgeving tonen oog te hebben voor goede kunst en waardering voor de geboden gelegen heid om deze dicht bij huis te kunnen genieten. De tentoonstelling is op werkdagen van 1012 en van 25, op Zon- en feestdagen van 25 uur geopend. Het koperen feest van AVA Maandag 22 Mei bestaat de atletiek vereniging „Alkmaar" (AVA) 12'h jaar. De vereniging heeft ups en downs gekend en gezien het huidige ledental kan men zeggen, dat zij alleszins reden van bestaan heeft en aan de lichame lijke opvoeding van ons volk op goede wijze bijdraagt. Kort voor en in het begin van de oorlog heeft AVA een bloeitijd mee gemaakt. Vele bekende athleten be hoorden toen tot zijn leden en in diver se ontmoetingen zegevierden de AVA' ers. De oorlog is aan AVA niet onge merkt voorbijgegaan en slechts aan 't doorzettingsvermogen van enkele le den (o.a. de oprichters J. Dokter, S. Woone, J. en G. P. van Beekum) was het te danken, dat de athletieksport („de moeder aller sporten") in Alk' maar nog beoefend werd. Langzamerhand ontworstelde de ver eniging zich echter aan de moeilijkhe den en thans kunnen wij constateren, dat AVA springlevend is, een flink aan tal veelbelovende leden telt en van plan is in de toekomst danig van zich te doen spreken. Mede ter gelegenheid van dit jubi leum zullen dit jaar (op 25 Juni en op 13 Augustus) op het Sportpark in Alkmaar athletiekwedstrijden worden gehouden, georganiseerd door AVA. Van een verdere viering van het ju bileum is voorlopig afgezien, daar wedstrijden steeds van de kasmiddelen (die bij athletiekclubs meestentijds niet zo ruim zijn) nogal wat vragen. Het bestuur is samengesteld als volgt: A Meijer, voorzitter, P. van Beekum, secretaris, Nieuwlandersingel 33; Mej. C. Woelders, penningmeesteresse, Mevr. I. Hoed-Bijl en S. Noom. Het prijst zich gelukkig, dat het een jaar geleden de heer P. Nap bereid heeft gevonden de taak van trainer op zich te nemen, een taak die deze op voorbeeldige wijze vervult. (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) ZATERDAG Harmonie Theater, 7 en 9.30 uur: L.O.— L.K.P. (14 jaar); Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: De held van de jungle (14 jj; Cinema Americain, 7 en 9.30 uur: The third man (14 jaar); A.B.T., 8 uur: Dood in de wolken (14 jaar). Wapen van Heemskerk, 8 uur: A.T.V. „Ontwaakt" met „Als moeder te veel is". Sted. Museum, 1012 en 25 uur: Tentoonstelling van werken van Jan van Herwijnen. ZONDAG Bioscopen als Zaterdag; aanvang der voorstellingen om 2, 4.30, 7 en 9.30 u. (A.B.T. 2, 5 en 8 uur). Sted. Museum, 2—5 tiur: Tentoonstelling van werken van Jan van Herwijnen. MAANDAG Harmonie Theater, 8 uur: L.O.L.K.P. (14 jaar); Victoria Theater, 8 uur:-De held van de jungle (14 jaar); Cinema Americain, 8 uur: The third man (14 j.) A.B.T., 8 uur: Dood in de wolken (14 jaar). OPENSTELLING APOTHEKEN Zondag 21 Mei zal de apotheek van de heer Hartong van Ark, Langestraat 1 voor het publiek geopend zijn. In deze apotheek wordt de volgende week de nachtdienst waargenomen. DOKTERSDIENST OP ZONDAG Zondag zullen beschikbaar zijn de huisartsen dr. Kolk, Geëstersingel 36 (tel. 2017) en dr. Maats, Steynstraat 1 (tel. 2387). Mftitairen varen thuis In ons bezit kwam de passagiers lijst van het troepentransportschip „General M. L. Hersey", aan boord waarvan zich de volgende stad- en streekgenoten bevinden: korp. P. M. Bakker, Herenweg B 32, Schoorl; sold. J. G. Floor, Stationsweg 37, Alkmaar, wmr. J. Boom, Kooltuin 31, Alkmaar; huz. J. Laan, Regulierslaan 18, Alk maar; vaandr. J. G. F. Coolegem, Hee- renweg 53, Heiloo; huz. J. P. Groot, Zuidervaart 403, Zuid-Schermer; wmr. J. Schipper, Westdijk 27, Beemster; mar. N. M. van Son, Westergeest 5, Uitgeest; korp. P. Spekken, Vrouwen- weg 5, Noord-Beemster; sold. C. Da- nenberg, Schapenweg 7, Heerhugo- waard; sold. J. G. Kemp, Leo Gestel- weg 3, Bergen; sold. L. Leen, Dokters laantje C 239, Schoorl; sold. P. Poel, Zuiddijk 473, De Rijp; sold. M. J. Stroet, Middenweg 76, Midden-Beem- ster; korp. C. J. Erkamp, Lindenlaan 59, Alkmaar; sold. C. J. Groot, Rijks weg 117, Limmen; sold. T. Verduin, Raadhuisweg 185, Akersloot. Het schip arriveert op 6 Juni te Rot terdam. Een boottocht voor invaliden Evenals verleden jaar, zal de afde ling Alkmaar van het Nederlandse Rode Kruis dit jaar de invaliden uit het ressort Alkmaar in de gelegenheid stellen een dagje met vacantie te gaan. Wederom zal een tochtje naar Zaandam worden gemaakt. Men heeft ditmaal beslag kunnen leggen op het motorschip „Kasteel Staverden" van de Holland-Veluwe Lijn, dat plaats vindt aan 1600 personen. Deze boot is aanzienlijk groter dan het schip dat men verleden jaar gebruikte, en men zal daarom meerdere patiënten in de gelegenheid kunnen stellen aan de tocht deel te nemen. De dekken van deze mooie boot zijn afgeschut door glas en de accommodatie is zeer goed. Voor degenen die niet op bed behoeven te liggen, heeft de Stoom vaartmaatschappij Nederland een aan tal dekstoelen beschikbaar gesteld. Twee doktoren en de helpers en helpsters van de Transportcolonne van het Rode Kruis zullen er aan mede werken dat Woensdag 14 Juni een onvergetelijke dag wordt voor hen, die er niet zo gemakkelijk een dagje op uit kunnen trekken als de meeste andere mensen. Het is te begrijpen dat het organi seren van een dergelijke dag verre van eenvoudig is. Degenen die het Rode Kruis bij deze moeilijke taak willen helpen, en speciaal de bezitters van auto's; die op 14 Juni 's ochtends om negen uur en 's avonds om zes uur hun wagen een half uur willen afstaan voor het vervoer van patiënten, wordt verzocht zich te willen opgeven in de apotheek van de heer Kruisinga. AGENT voor Alkmaar en Omstreken: GARAGE BERGEN Telefoon K 2208 2456 Zwitserse zwemmers naar Alkmaar De Alkmaarse Waterratten hebben voor de zwementhousiasten een pretti ge verrassing in petto. Aan het einde van deze maand komt namelijk een Zwitserse zwemvereniging naar Alk maar. Op 1 Juni zullen DAW-ers en Zwitsers hun krachten meten in de Alkmaarse Overdekte. Het is de gast heren wel toevertrouwd een aantrek kelijk programma samen te stellen waarvan zwem- en polowedstrijden de hoofdschotel zullen vormen. H -t ligt in de bedoeling dat de buitenlanders hier drie dagen in Alkmaar zullen verblij ven. Hervormde jeugdraad De jeugddienst van a.s. Zondag wordt, evenals alle avonddiensten in de zomermaanden, in de Grote Kerk gehouden. Onze prachtige kerk, jonge ren, staat dan weer open, om U in groot aantal te ontvangen. Voorganger is dr. H. van der Loos van Haarlem. Het onderwerp waarover hij spreken zal, is: „Hoe kom ik er?" Staatssubsidie voor de Belgische kaasindustrie De Belgische kabinetsraad heeft gis ter besloten ter bescherming van de Belgische kaasindustrie tegen de bui tenlandse concurrentie een subsidie van fr. 90 millioen te verlenen aan de ondernemingen, die Belgische melk verwerken tot sommige kaassoorten, volle melkpoeder en gecondenseerde melk. Acht maanden geëist wegens meineed De procureur-generaal bij het Am sterdamse Gerechtshof eiste Vrijdag in hoger beroep tegen de Alkmaarse E. J. J. M. I. acht maanden gevange nisstraf wegens meineed. Verdachte had in een echtscheidingsprocedure on der ede ontkend een intieme verhou ding met zekere S. te onderhouden. Een viertal getuigen kwamen voor het Hof het tegendeel beweren. Een aantal getuigen 5 décharge hield daarentegen het tenlastegelegde voor onjuist De Alkmaarse rechtbank had de vrouw in Februari vrijgesproken van de meineed. Tegen dit vonnis was ie officier van justitie bij deze rechtbank in hoger beroep gegaan. MAANDAG BEGINNEN DE VERKEERSEXAMENS. Maandagmorgen zal een - aanvang worden gemaakt met het afnemen van het practisch gedeelte van de ver- keersexamens voor de jeugd. Van 9 uur af zal om de minuut van het Ca nadaplein een jeugdige wielrijder of wielrijdster vertrekken. Langs het af te leggen traject staan op verscheidene punten politiemannen in burger, die nauwkeurig opletten of de candidaat die van een nummer voorzien is, geen fouten maakt. Het examen is dit jaar vrij moeilijk, zodat te voorzien is dat men ditmaal meer candidaten moet afwijzen dan verleden jaar. In totaal nemen 600 kinderen deel aan het exa men. Hoewel de hoogste noteringen aan de verschillende markten anders zouden kunnen doen denken, was de kaashan del in de afgelopen dagen toch niet vlug. Alkmaar bracht als hoogste prijs 1.81, maar de doorsneemarkt lag aan zienlijk lager en was ongeveer te stel len op 1.73 k 1.75. In Zuid-Holland werd voor de zwaarste graskaas weer 2.genoteerd, wat evenals in Noord- Holland ongeveer 0.20 boven de ga rantieprijs is. Friesland noteerde dezelfde prijzen als verleden week, wat de markten in de andere provinciën drukte. Friese Edammers van goede kwaliteit worden aangeboden voor 1.72, volvette voor 1.83. Duitsland bleef de afgelopen week goed in de markt, daarnaast is er spra ke van enige speculatie, terwijl de kaas langzamerhand geschikt begint te worden voor opzet. Al deze factoren bijeen, te samen met de binnenlandse consumptie blijken bij machte de prijs op te houden, wat, gezien het feit, dat de productie haar top begint te nade ren, een bemoedigend teken mag wor den geacht. Intussen zitten de voorraden er nog, die in de afgelopen weken in de pak huizen van het I.V.Z werden opgesla gen. De toestand in Belgie bleef dezelfde, de invoerrechten zijn nog altijd niet opgeheven en meer en meer hoort men de opvatting verkondigen, dat daarin wel geen verandering zal ko men. Voor de boter was ook in de afgelo pen week weinig afzet. Er kon alleen worden afgeleverd voor het binnen land, zodat het overgrote deel van de productie ook deze week een weg vond naar de pakhuizen van het IVZ VOOR ZONDAG 21 MEI 1950 ALKMAAR. Grote kerk, 10 uur ds. Wesseldijk (H.Doop); 5 uur ds. Den Oudsten; 7 uur jeugddienst ds. v. d. Loos van Haarlem. Baptisten Gem., Nieuwe Doele, 10 uur evangelist Hof huis; 8 uur jeugddienst; Maandagav. 3 uur jeugdbijbelklas in de Wilhelmina- school. Kruisleger, Hekelstraat, 10 uur wijdingsdienst; 3 uur Zondags school; 8 uur openbare samenkomst; Wo. 7 uur openluchtsamenkomst Ste- nenbrug, 8 uur openb. samenkomst in de zaal; alles o.l.v. serg.-maj. De Haas. BERGEN, Rehoboth, half elf ds. Grootjans van Amsterdam. DE RIJP, av. 7 uur, ds. Kastein. EGMOND-BINNEN, 10 uur, ds. Plug. GRAFT geen dienst. N. NIEDORP, herv. gem. geen dienst. Doopsgez. gem., 10 uur, da. Francken Liefrinck m.m.v. kerkskoor. NOORD-SCHARWOUDE, herv. gem„ 10 uur, ds. Schmidt (H.Doop). O.-GRAFTDIJK, half 8, ds. Boekee. OUDKARSPEL geen dienst. OUDE NIEDORP, geen dienst. ST. PANCRAS, herv. gem., 9 uur en half 4 ds. Postma. SCHERMERHORN, herv. gem„ 10 u. ds. Van Dijk. WELPENTOURNOOI ALKM. BOYS. Alkmaarse Boys organiseert morgen een welpentournooi waaraan maar liefst 21 elftallen zullen deelnemen. De kleuters van DWS, KFC, Zaandijk, Schagen, Alcmaria, Alkmaarse Boys e.a., zullen op de terreinen in de Over- diepolder, bekampen om wisselbekers, lauwertakken en medailles. De eerste prijswinnaars zullen bovendien een speldje ontvangen. NOORDERMARKTBOND, 20 Mei. - 5700 kg prei: I 15—49 en II 8—27j 6400 kg spi nazie II 4.80. EXAMEN CHAUFFEUR. De heer A. Naberman, alhier, is ge slaagd voor het chauffeurs-diploma B (in zilver). IN DE DOP Spoorstraat 62 Telefoon 3330 Zondags geopend 26 uur. L.O.-L.K.P. Eigenlijk is dit een documentaire fi1-1 waarin het volksverzet in de oor logsjaren wordt weergegeven en het is daarom niet te verwonderen, dat ver scheidene vooraanstaande figuren uit de illegaliteit er hun medewerking aan verleenden. Men doorleeft hier weer de verschrik kingen van de bezettingsjaren, die in het begin vol Duitse beloften waren, maar waarin onze vijanden steeds meer hun ware aard en hun ware bedoelin gen demonstreerden naar mate het volksverzet groeide en de mannen en vrouwen, die hun leven voor ons aller vrijheid op het spel zetten, zich organi seerden, contact zochten en door steeds grotere geldelijke steun een machtige ondergrondse organisatie konden op bouwen. Men aanschouwt hier weer het droevige lot der Joden, de razzia's, de duizenden onderduikers en hun schuilplaatsen op het platteland, waar de eenvoudige bevolking leven en bezit op het spel zette om de vluchtelingen een veilige schuilplaats te bieden. Het werk van de L.O. en in verband daar mede van de L.K.P. wordt hier in beeld gebracht in de eenvoudige geschiedenis van onderduikers. Willem Visser, die EEN HERBOREN ZAAK. In de Schoutenstraat staat de boek en kantoorboekhandel van de fa. M. Oudejans. Al twintig jaar heeft deze naam in Alkmaar en zeer wijde omge ving een goede klank gehad en het is het streven van de tegenwoordige fir mant de heer Van der Horst deze repu tatie te handhaven. Dat doet hij door het geven van een soms ver doorge voerde service, maai ook door zijn zaak aan te passen aan de eisen van deze tijd. De winkel in de Schouten- straat heeft n.l. een grondige verande ring ondergaan en in geen enkel op zicht zal men meer herinnerd worden aan de vroegert zaak. De moderne ver- lich'mg spreidt een zacht licht over de op overzichtelijke stellages opgeslagen voorraden kantoorartikelen. Speciale zorg werd besteed aan het inrichten van een „vulpenhoek", la specialité de la maison. 75. De burgemeester gelooft dat Big als hij de burgemeester tot zijn wet- Ben een echt marsepeinen varken is, houder hoort fluisteren. „Wat denk je versierd met rose suikerringetjes en ervan? Ik geloof dat deze inzending bloemen „Zelden heb ik inzendingen beslist voor een prijs in aanmerking van deze afmetingen gezien", zegt hij komt!" Maar Eek Roomhoorn weet nog en leest nog eens, wat er op het kaartje niet wat er hem boven het hoofd staat: „Zo zien de klanten van bakker hangt Want plotseling zucht Big Ben Eek Roomhoorn er uit!" leest hij weer in zijn slaap en blaast vervolgens net en glimlacht Eek zelf staat te glim- flinke kracht1 een klodder room van men van trots bij de waarderende zijn buik wegmidden in het oog woorden van de burgemeester, vooral van bakker Roomhoorn. zich bij de verzetsbeweging aansloot en ten slotte met zovele andere dappe re mannen en vrouwen na gevangenne ming en mishandeling gefusilleerd werd. Het is goed, dat dergelijke films eens gedraaid worden, opdat wij niet ver geten wat zo talloos vele dapperen in die donkere dagen voor de bevrijding van land en volk verricht hebben. Het manuscript en de regie zijn van Max de Haas en het doet ons genoegen te constateren hoeveel beter deze film is dan zovele vaderlandse producten die voorheen gedraaid werden. Dit is een documentaire, die ook als speel film boeit, in stemmingssfeer is gehou den met goede opnamen en eenvoudige tekst, een film, die vooral oud-L.O.-ers en -L.K.P.'ers zal boeien omdat hun werk er zo treffend in wordt weerge geven. DOOD IN DE WOLKEN In het Alkmaars Bioscoop Theater draait de sensationele rolprent „Dood in de wolken". Enige chemici werken op een fabriek aan een middel, dat bij toevoeging van chemicaliën een gewel dige energie-bron wordt. Deze uitvin ding wordt aangeduid door „formule 311". Natuurlijk komt er een boeven- bende achter het bestaan van deze for mule en wil deze ten koste van alles in handen zien te krijgen. Na de nodige schietpartijen en ontvoeringen lukt dit inderdaad. De bende weet juist op tijd in een vliegtuig te ontkomen. Ogenblik kelijk wordt onder leiding van een che micus, die in dienst van de bende staat, de formule beproefd. De chemicaliën worden gemengd. De hoeveelheden zijn echter niet in overeenstemming met de formule, waardoor een explosie ont staat en het vliegtuig in de lucht uit elkaar springt. In het voorprogramma draait een niet minder spannende Wild- West film met in de hoofdrol Billy the Kid. Het geheel vormt voor de op sen satie beluste bioscoopbezoeker een bij zondere attractie. THE THIRD MAN Na een week lang te zijn vertoond voor uitverkochte zalen is natuurlijk van deze inderdaad bijzondere film prolon gatie gevolgd en gisteravond was de voorstelling alweer uitverkocht. En dat behoeft niet te verwonderen. Inderdaad The Third Man is een bijzondere film. Fascinerend van opzet, van inhoud, van uitwerking, van spel en niet het minst door de muzikale begeleiding. Het bui tengewone citherspel met het bekende „Harry Lime"-motief in tal van varia ties is wel een heel apart onderdeel van deze film, dat haar op hoger plan brengt, En het spel is prima. Niet al leen van de twee hoofdfiguren Joseph Cotten als de Amerikaan die naar We nen komt en Orson Welles, die Harry Lime zeer sterk en suggestief vertolkt, Ook de vrouwelijke hoofdfiguur, Alida Valli, weet de aandacht te trekken en niet minder Trevor Howard, en het ge heel boeit van het begin tot het einde, The Third Man is een film van klasse. DE HELD VAN DE JUNGLE In het Victoria Theater doet zich het niet alledaagse verschijnsel voor, dat men in het ongewisse blijft over het feit of nu de hoofdfilm dan wel dat uitgebreide voorprogramma de boven toon voert. Behalve de journaals krijgt men o.a. twee geestige spookfilms te zien, welke ons eigenlijk meer konden bekoren dan „De held van de jungle' Deze hoofdfilm is maar een matig af gietsel van de Tarzan-serie. Ook nu vecht Johnny Weismüller met leeuwen, krokodillen en haaien, wordt het on recht gestraft en de deugd beloond en is er een spannende invasie van „mens apen". Het geheel is echter wat goed koop en weet niet altijd te boeien. Uitslag veiling Bij de op 17 Mei door notaris mr. C. J. de Lange te Alkmaar gehouden veiling bij opbod van enige huizen en erven te Alkmaar en te Heiloo, werd het hoogst geboden voor: 1. huis en erf St. Anthoniusstraat 2, Alkmaar 1230: 2. huis en erf Zocherstraat 35, Alk maar 930; 3. huis en erf Druivenlaan 3, Alkmaar 1200; 4. huis en erf Ach terwezel 2, Alkmaar 1200; 5. huis en erf Runstraat 5, Alkmaar 600; 6. huis en erf Burg. Palingstraat 13, Alkmaar 5060; 7. huis en erf Burg. Palingstraat 15, Alkmaar 5080; 8. huis en erf, Rijksstraatweg 175, Heiloo 6950. De afslag blijft bepaald op Woens dag 24 Mei 1950, des avonds 7 uur pre cies in 't Gulden Vlies aan de Koor straat te Alkmaar. DE WEDSTRIJD ALKMAAR- KOEDIJK. Op het terrein van de voetbalveren! ging Alkmaar wordt morgen een oe langrijke wedstrijd gespeeld. Dan wordt daar namelijk uitgemaakt welite club zich kampioen van de afdeling 1 C mag noemen. Als Koedijk met de volle winst uit Alkmaar vertrekt za) het in Koedijk feest zijn. Indien Alkmaar de overwinning oe haalt, is SRC uit Schagen kampioen. Behaalt „De Molenkroeht" I 't afdelingskampioenschap? Morgen, Zondag 21 Mei» speelt dt Molenkrocht I de uitermate belangrijke wedstrijd tegen Mozaiek I in Amster dam, terwijl het tweede team een zeer sterke tegenstander op bezoek krijgt, n.l. Amstelkant II. Het eerste team wist op 30 April een 5—3 overwinning te behalen op Mozaiek; het tweede kreeg toen een 80 nederlaag te slikken te gen Amstelkant. Valt de uitslag van eerstgenoemde wedstrijd niet bij bena dering te voorspellen, De Molenkrocht II zal wel met eenzelfde uitslag re kening moeten houden. DE OOGST VAN DE WEG Gedurende het tijdvak van 18 tot 19 Mei werden aan het politie-nureau te Bergen de navolgende voorwerpen als gevonden aan gegeven: sleutel (model Lips) no. 222, post duif, rood lederen portemonnaie met inhoud, kindertrainingsblouse (blauw), gemoltonneerd tricot, autoped en damesrijwiel. De lijst van verloren voorwerpen over bovengenoemd tijdvak vermeldt: dolkmes, zie- kenfondskaart met recept, rijwieltas, autoped, zwarte gymnastiekschoen, gebreid kinderjasje (bruin), zwart lederen motorhandschoen (rechts), sigarenaansteker, rood damesmutsje (kalotje), gereedschap (gewikkeld in doek met naam „Gasfabriek"), enveloppe (inhoudende 6 foto's van honden). Inlichtingen te bekomen aan het Groeps- bureau der Rijkspolitie, Karei de Grotelaan 17, telefoon 2444, elke werkdag Hssen 10 en 11 uur v.m. DOKTERSDIENST OP ZONDAG Morgen, Zondag 21 Mei, wordt de medische dienst te Bergen waargenomen door dokter Poot, Tel. K 2206-2423. Een mooi debuut De heer Frans Alleman te Heiloo, leerling van de heer Jac. Jansen, com poneerde een quintet voor blaas-in- strumenten. Dit eerste werk is ter uit voering aangenomen door het Concert gebouw-sextet. Een mooi debuut als componist. Een kwart eeuw politieman Op 1 Juni is het vijf en twintig jaar geleden, dat de heer S. Weiland, opper wachtmeester-groepscommandant van de Rijkspolitie te Schoorl, voor de eerste maal zijn uniform aantrok en een „ge wichtige" sabel omgespte om als agent van gemeentepolitie te Enkhuizen zijn loopbaan te beginnen in dienst van de H.Hermandad. Vijf en twintig jaar is een lange tijd en ongetwijfeld zal het aantal overtreders, dat in de loop dier jaren, via het op schrijfboekje van agent Weiland en een proces-verbaal, voor de rechter is ge daagd, beduidend zijn. Wij durven daar om niet beweren, dat alle kennissen dikke vrienden van hem zijn, maar er blijven er genoeg over, die hem op 1 Juni hun welgemeende gelukwensen met dit jubi leum zullen komen brengen. Opper Weiland verhuisde in 1928 naar Sliedrecht en het jaar daarop ginghij over naar de Rijkspolitie te Amsterdam. Vandaar volgde overplaatsing naar het dorp Hem, waar hij tien jaar de orde en rust handhaafde, voorzover dat in het gemoedelijke West-Friesland nodig bleek. Op 3 November 1939 kwam de heer Wel land als brigadier in Hoogkarspel en twee jaar later was hij weer op zijn basis te ruggekeerd, toen hij in Enkhuizen werd gestationneerd. Na in de oorlog groeps commandant van Texel en na de bevrij ding commandant van de Krententuin te Hoorn te zijn geweest verhuisde opper Weiland op 15 November 1945 naar Schoorl waar hij sindsdien op het groepsbureau aan de Duinweg de scepter zwaait. Het zal hem op de eerste Juni zeker niet aan belangstelling ontbreken. KALF OP PIJNLIJKE WIJZE VERVOERD. De politie van Purmerend heeft pro ces verbaal opgemaakt tegen zekere J, K uit Oudorp, die een kalf op pijnlijke en kwellende wijze vervoerd heeft. Hi) had het dier in een kist gestopt en ach ter op de motor naar de markt van Purmerend vervoerd. Marktbericht ALKMAAR. 19 Mei. Raapstelen 5—8; prei 8—27; spinazie 8—24; postelein 1124; '-c.barber 10—20; andijvie 51-54; sla: I 6-10 en II 4—6; bloemkool: IA 60—74, 1 40-58 en II 25—38; bieten 6; worteltjes 3165 (bos); uien 5.50—9,50 (bos); aardbeien 31—54 per doos; radijs 5-9,50 (bos); selderie 5—9-5p (bos); peterselie 3-4 (bos); asperges: dik w»t 94—1,02 (bos) en blauw 55 62 (bos); tomaten L,02-1,58; perziken 6-15 (stuks); aardapp«' len: nieuwe 72—77 en kleine 61-63.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 2