Brik Schotte en Middelkamp roerden zich Sport in 't kort het ieet ...met MASCOTTE «aa,*i« g°ed! Limburgia of Blauw Wit kampioen Outsider Galcador won de Derby 12.95 >.50 offensief NREICH NREICH Maar Lakeman behield de oranje-trui Het peloton slinkt zienderogen BRIK SCHOTTE: Arie van Vliet sprintte sneller dan Harris De grootste en de bestel Slijkhuis werd geblesseerd— Rijswijk tweede te Chimay Venlo hockey-kampioen HOOFDPIJN? Met hoofdlengte van de favoriet ,,Prince Simon' 'n Vleugje lochi - kou ol vocht -en het begint mei 'n voorbijgaande stramheid. Maurits uitgeschakeld door Heerenveen m HUWELIJK Sportuitslagen AMANDELTJESPUDDING Het Radioprogramma DINSDAG 80 MEI 1950 jackets, terafsto- 1 jaar en ïftijd oger, IHEH NIJMEGEN de duurte zakken wol u reeds dage- ïen bij tewerking Zwolle r schapenwol de allerbeste :rkingsdekens k Dubbel- smaakt in de leuren. ant met de ;e maaklonen 1 gratis toe- t. iewerking t, Markt Diezerstr. 82 gent wolinza- bij schapen- i op enkele nog aan te I ANGZAMEKHAND BEGINT er tekening te komen in de Ronde van Neder- land. In de vierde etappe, welke door Henk Lakeman werd gewonnen, hiel den de grote „kanonnen" zich nog betrekkelijk rustig, doch dat betekende slechts de stilte, die de storm vooraf ging. Middelkamp en de Belg Brik Schotte hebben in de vijfde etappe, Baarle Nassau-Eindhoven (228 km.) het heft in han den genomen en het resultaat was, dat zij de eerste twee plaatsen voor hun re kening namen. Zaterdagavond stonden zij nog op de 17e en 18e plaats in het algemeen klassement, beiden met een achterstand van ruim tien minuten op de leider Lakeman. In écn dag rukten Schotte en Middelkamp op naar de 8e en 9e plaats en hadden zij hun achterstand tot acht minuten gereduceerd. Het is wel duidelijk dat Lakeman, die tot nu toe de enige renner is die langer dan een dag de Oranje-trui mocht dragen, de komende dagen 'n zeer zware taak zal hebben om zijn positie te handhaven. ning betreft, want in één opzicht slaag de de opzet van Lakeman wel. De ach terstand, die hij bij de finish had, bleek niet groot genoeg om hem de leiders trui te ontnemen. Uitslag vijfde étappe 1 Schotte, Belgie-A, 5 uur, 58 min. en 28 sec.; 2 Middelkamp Ned. Nationale ploeg); 3 Van Est (Ned. B-ploeg); 4 Vos (Ned. B-ploeg); 5 De Ruyter (Ge mengde Nederl. ploeg); 6 Bednar Gem. Ned. ploeg); 7 Ever£ (Ned. A- ploeg); 8 Blankenaauw (Zwitsers-Ned. De Belgische A-ploeg en de Neder landse B-ploeg waren nog geheel in tact, de Nederlandse A-ploeg en de Belgische B-ploeg verloren elk één man, de Nederlandse Nationale en de BrabantsLimburgse ploeg elk twee en de ZwitsersNederlandse ploeg drie man. De vijfde étappe door het mooie, maar toch altijd wat droefgeestige Bra bantse landschap, heeft sportief ge zien niet zoveel betekend als men er van verwacht had. De Belg Schotte, die al een paar da gen op de loef had gelegen, wist de sprint welke in de laatste van de twee nog te rijden ronden op het 3 km lange circuit van „De IJzeren Man" bij Eind hoven werd uitgevochten, te winnen na een urenlang duel met de andere le den uit de kopgroep. Het is een merk waardig feit, deze Belgische zege. Het was reeds in de voorgaande étappes op gevallen, dat Schotte voortdurend in de buurt van Middelkamp bleef en omgekeerd. De grote rivaliteit, die tus sen deze twee oud-wereldkampioenen bestaat, trad vooral gisteren wel heel duidelijk aan het licht. Of het was Schotte, die aan het wiel van de man uit Kieldrecht hing, of het was Mid delkamp, die de Belg als een schaduw bleef volgen. Een gevaarlijk tweetal, waarvan Schotte met zijn routine en geslepenheid zeker de gevaarlijkste was. Geen ploegverband Maar juist in deze étappe leek een overwinning van Schotte niet waar ■chjjnljjk, ja zelfs was het naar de me ning van de mensen in de volgwagens vrijwel uitgesloten, dat het te Eind hoven geen Nederlander zou zijn, die als eerste over de eindstreep ging. Im mers, nadat de kopgroep van elf man, die nagenoeg de gehele koers de lakens uitdeelde, door het terugvallen van Mertens en Geerts ten slotte tot 9 ren ners was gereduceerd, bevonden zich hieronder slechts twee buitenlanders, Schotte en de Hongaar Bednar, van wie de laatste in deze étappe getoond heeft een coureur van het goede soort te zijn. Het feit, dat de zeven Nederlanders er, met of zonder hulp van Bednar uitein deiijk niet in slaagden een overwinning van Schotte te voorkomen, spreekt voor zich. Ploeggeest ontbrak bij de Nederlanders reeds sedert de start te Amsterdam, en ook gisteren bleek het nationaal verband volkomen zoek. De laatste kilometer bracht, voor zo ver wij het konden bekijken, aan het licht, dat elkeen voor zich reed en dat niemand ook maar een ogenblik van plan was geweest zijn eigen kans op te offeren. Zonder afbreuk te willen doen aan de prestaties van de Belg kan men zeggen, dat Schotte zijn riva len dankbaar mag zijn. En de drager van de oranjetrui La keman? Wel, dit kan het tweede op vallende feit van deze dag worden ge noemd. Toen na Zundert eerst etn groepje met o.a. Geerts uit het pelo ton vluchtte en kort daarna een zestal anderen, waarbij Middelkamp zich aan sloot, verwonderde het elkeen reeds, dat Lakeman niet met zijn blauw- getruide ploeggenoten was meegegaan. Na Bergen op Zoom draaide het par cours zodanig, dat de stoet de straffe Westenwind in de rug kreeg. Volgens „de rekening van Bartjes" leek de al eerder verwachte sprong van Lakeman nu toch zeker te moeten komen, maar er gebeurde niets. Pas bij Zevenbergen deed de Amsterdammer een serieuze poging om z'n oranjetrui voor een étap pe te prolongeren, maar toen bedroeg de achterstand op de kopgroep reeds minuten en hoewel deze bij hel na deren »an de eindstreep met enkele minuten slonk, werd de situatie voor de koplopers toch geen moment gevaar lijk. Tenminste niet, wat de overwin „Geen moeilijke etappe „Nee, moeilijk was de etappe niet", was het eerste dat de 28- jarige bonkige Brik Schotte ons enkele minuten na zijn overwin ning op het circuit van „De IJze ren Man" te Vught vertelde. „Gunstige wind, weet ge?" en toen wij de naam Middelkamp noemden: „Ja, dat manneke moest ik In de gaten houden, voor hem was ik het meest bang, maar in de koers merkte ik toch, dat die andere Hollander Van Est net zo gevaarlijk is en ook Vos heeft grote capaciteiten. In de kopgroep zaten bovendien nog een paar góede treinlopers". Meer kon de man uit Waregem niet zeggen, want hij moest en hij zou, alsof meer dan 230 km. nog niet genoeg was, een ereronde rij den. ploeg); 9 De Vries (Gem. Ned. ploeg), allen zelfde tijd als Schotte; 10 Mer tens (Belgie B) 6.00.56. V Het algemeen klassement na de vijfde étappe luidt: 1 Lakeman, Ned. Nation»al, 33.00.37; 2 De Poorter, Belgie B, 33.02.40; 3 Cal- lens, Belgie A, 33.02.42; 4 Vanderveken, Belgie A, 33.03.40; 5 Rogiers, Belgie A, 33.04.45; 6 Evers, Ned. A, 33.04.49; 7 De Ruyter, Gem. Ned. ploeg 33.07.36; Schotte, Belgie A, 33.08.34; 9 Middel kamp, Ned. Nat., z.t.; 10 De Cock, Bel gie B, 33.08.41; 11 Verpoorten, Belgie B, 33.08.52; 12 H. Smits, Ned. B, 33.09.27; 13 Lambrichts, Brabants-Limb., 33.09.29; 14 Mertens, Belgie B, 33.09.37; 15 Lee- nen, Belgie B. 33.11.09. Het ploegenklassement: 1 Belgie A, 99.11.07; 2 Belgie B, 99.20.13; 3 Ned. Nat. 99.31.54; 4 Ned. B, 99.41.01; 5 Ned. A, 100.12.14; 6 Brabant-Limb. 100al5.21; 7 Gem. Ned. ploeg, 100.19.02; 8 Zwitsers- Ned. ploeg 102.03.16. Wagtmans won te Oss Aan de wielerwedstrijden op Heme Hill in Engeland, namen verschillen de Nederlanders deel. Ook Arie van Vliet, die de internationale sprintwed strijd met twee lengten voorsprong op de Fransman Iacoponelli, won. Op de derde plaats kwam de we reldkampioen Harris, maar niet nadat hij hevige strijd had moeten leveren tegen Astolfi. Hijzelendoorn werd derde in de sprintwedstrijd voor amateurs. Gisteren nam Harris revanche door te Manchester de sprints over 1020 yards te winnen voor Van Vliet en Derksen. Te Heyst op den Berg, een plaats je bij Antwerpen, werd een omnium verreden voor professionals. Rik van Steenbergen won deze ontmoeting met 6 punten, gevolgd door de Luxem burger Gillen met 10 punten. De Ne derlanders Peters en Schulte werden resp. derde en vierde met ll'/j en 14 pnt. In een koppelwedstrijd over 50 km. bezette dit Nederlandse koppel de vijfde en laatste plaats. Winnaar werd RamonDubuisson. De Fransman Gauthier heeft de eerste etappe van de wielerwedstrijd ParijsSt. Etienne gewonnen in 5 uur 38 min. en 40 sec. Het eerste traject ging over 220 km. Met een lengte voorsprong op Paymans en Verwijmeren heeft Wout Wagtmans uit Breda gisteren de Ron de van Oss gewonnen. Hij reed de 100 km. in 2 uur en 38 minuten. per rol Tijdens dc op Tweede Pinksterdag in Denemarken gehouden tweekamp tussen een athletiekpioeg van de Trek vogels uit Den Haag en een team uit Jutland, heeft Wim Slijkhuis een spier geblesseerd. Hij startte op de 1500 meter, doch moest na dertig me ter ai opgeven. Bijna 25 minuten na de winnaar van de 350 cc klasse in de wedstrijden te Chimay raasde onze landgenoot Van Rijswijk op zijn Velocette door de finish. Hij werd tweede. De Belg Mar tin bezette de eerste plaats in de tijd van 52 min. 14 sec. Van Rijswijk maak te de snelste ronde van deze rit met een snelheid van 129.576 km. Ook in de 500 cc klasse was Van Rijswijk van dc partij. Hij plaatste zich hierin als vierde. De toeschouwers van de atletiek wedstrijden te Coventry hebben kun nen zien, hoe Fanny BlankersKoen op haar gemak de 100 meter won. Zij keek bij het passeren van de finish zelfs even achterom om te zien waar haar tegenstandsters bleven. Zij maak te een tijd van 11,9 sec. Over de 80 meter horden liep zij 11.5 sec. Ten aanschouwe van 45.000 toe schouwers hebben de Fransen in Parijs de interlandwedstrijd tegen Schotland verloren. De rechtsbinnen van het Schotse elftal, Alan Brown, scoorde het enige doelpunt in deze wedstrijd.. Met niet minder dan 400 meter voorsprong won Emile Zatopek Zater dag de 3000 meter, tijdens wedstrijden, die in de Sowjetsector van Berlijn wc vn gehouden. In de eerste grote internationale bokswedstrijd, die na de oorlog in Duitsland is gehouden, heeft de Ame rikaan Joe Walcott op punten gewon nen van de Duitse zwaargewichtkam pioen Hein ten''Hoff. Bij de internationale atletiek wedstrijden in het White City stadion te Londen kwam onze landgenoot Har- ting uit op de 1500 meter. Tot op de halve afstand liep Harting schitterend, maar toen kon hij het tempo niet meer volhouden, waardoor hij als zes de eindigde in een tijd van meer dan vier minuten. Luc van Dam en de Jamaicaan Billy Jackson zullen op 25 Juni een revanche wedstrijd boksen op het Spartaterrein te Rotterdam. Jackson won op 1 Mei in de Empresshall te Londen van onze landgenoot. Terder Door een 31 overwinning op DKS heeft Venlo het hoekeykampioen- schap voor heren op zijn naam ge bracht. Het eindresultaat van de strijd om het kampioenschap is: Venlo 6 5 1 0 11 18—9 HHYC 6 4 1 1 9 33—9 DKS 6 1 1 4 3 9—21 Groningen 6 0 15 1 3—34 Acht Nederlandse hockeyspeel- sters zullen deel uitmaken van het in ternationale combinatie-elftal, de z.g. .International Wanderers", dat in de komende maanden uitkomt in het in Zuid-Afrika georganiseerde Interna tionale dames hockey-tournooi. Zij zullen pas eind September in Neder land terugkeren. Nederland won gisteren de te Zii- rich gespeelde hockeywedstrijd tegen Zwitserland met 31. Voor de rust leidden de gastheren met 10. Mijnhardt Hoofdpijnpoeders. Doos 45 ct. Mijnhardt Hoofdpijntabletten. Koker 75 ct. Niettegenstaande het feit dat Tweede Pinksterdag slechts twee wedstrijden om het landskampioenschap werden gespeeld, is de strijd om de hoogste voetbal- titel in Nederland in een beslissende phase gekomen. Maurits verspeelde 'n punt aan Heerenveen en daar Limburgia in Enschede niet struikelde over Ensche- dese Boys, zijn er nog slechts twee candidaten voor het kampioenschap n.L Limburgia en Blauw Wit. Zondag zullen deze favorieten elkaar in Limburg ont moeten en het is dus wel duidelijk dat van de uitslag van deze ontmoeting zeer veel afhangt. de van de Boys dacht, dat de scheids rechter zou fluiten voor buitenspel, schoot F. Cox kalm in het doel. Koper greep niet eens naar de bal omdat hij dacht, dat deze in buitenspelpo sitie was gespeeld, maar zowel d« scheidsrechter als één der grens rechters was positief in zijn beslissing en het was 20 voor Limburgia. Na de hervatting was het met do Boys gedaan. Zij bleken er totaal uit te zijn en hun plaatsen was slecht verzorgd. De stand is thans: zullen nog andere belangrijk^ ontmoe tingen plaats vinden, o.a. tussen Harry BosCal Johnson en Jan Nicolaas--Jan Remie, welke laatste partij het licht gewichtkampioenschap van Nederland als inzet heeft. Maar als ge niet dadelijk Uw maatregelen voelt ge U met Rheumatische pijnen allengs tot lamheid geslagen en gedoemd eindeloze pijn, slapeloze nachten en een ongenietbaar humeur. -Kruschen Salts3 sti- ltw op weldadige wijze de natuur- 3 werking Uwer bloedzuiverende orga- en en naarmate die weer naar behoren nn functies verrichten, nemen Uw pijnen engs af en maakt Uw neerslachtigheid er Plaats voor een montere kijk op het wpI"' <iurft f'e Uw dagtaak met vreugde m ir ®an- daarom zoudt ge het niet eens ziin ri,schen proberen? Ge zult verbaasd wn„H>Ver resultaat en verrukt over het r over u kwam en waardoor ge herhn W^T 'eer' kennen als een ander - ren mens. Kruschen is verkrijg- n alle Apothekers en Drogisten. Ing. Med. (Adv.) Het Franse paard „Galcador" won Zaterdagmiddag de Derby te Epsom uit een veld van 25 deelnemers. Het paard, dat voor 100/9 genoteerd stond, won met een hoofdlengte van de fa voriet „Prince Simon", waarop de weddenschappen 2/1 stonden Derde werd „Double Eclipse (40/1). Eigenaar van het Franse paard is de bekende Franse industrieel Marcel Boussac, die deze week wel heel gelukkig is ge weest, aangezien een van zijn andere paarden „Asmena" de Oaks heeft ge wonnen. „Galcador" werd gereden door de Australische jockey Rae John stone, die ook „Asmena" naar de overwinning voerde. Boussac won Za terdag te Epsom een bedrag van meer dan 170.000 gulden. De race was opwindend genoeg en het verschil was zeer gering. De eige naresse van „Double Eclipse", Lady Zia Wernher mocht tevreden zijn over haar paard, dat zeer goed liep en een uitstekende derde plaats bezette. Het aantal toeschouwers werd op een millioen geschat. Onder de toeschou wers bevonden zich de koning, de ko ningin en de beide prinsessen, die mede getuigen waren van een der meest dramatische races uit de laatste twee eeuwen. Jockey Johnstone heeft zeven win naars gereden van klassieke races. Na de start lag de favoriet Prince Simon onmiddellijk vooraan en het zag er naar uit, dat hij zou winnen, toen hij na een mijl de leiding nam. Bij Tat- tenham Corner had hij een goede voorsprong op „Lamiral". De vele duizenden, die op de favoriet hadden gewed, telden hun geld al, maar jockey Johnstone, die men „de kro kodil" noemt omdat hij berucht is voor het verslaan van favorieten, kwam op het laatste ogenblik fel op zetten en sloeg het Amerikaanse paard op de streep met klein verschil. Het scorebord wees nog steeds 00 toen het laatste fluitsignaal in de wedstrijd MauritsHeerenveen over het veld klonk. Dat de Friezen on danks hun, vooral in de tweede helft duidelijk merkbaar overwicht slechts één winstpunt naar het Noorden heb ben kunnen slepen, danken de Lim burgers aan hun achterhoede, Doel man Mol zou zeker enkele malen ge slagen zijn als Muyris en Wilms zich niet zo moedig tegen de Friese aan vallers hadden geweerd. Hofma, Brandsma en Jonkman bleven de doel man van Maurits op de proef stellen. Maar Mol doorstond de test, zij net soms wat fortuinlijk. Slechts eenmaal verdween de bal achter hem in het net, toen rechtsbui ten De Jong doorliep op een van de vele, uitmuntende passes van Abe Lenstra en onhoudbaar inschoot. Scheidsrechter Kareis keurde ech ter dit doelpunt af wegens buitenspel. Een zeer aanvechtbare beslissing, die even later gevolgd werd door een fluitsignaal wegens hands toen Mass- sen ondanks een duidelijke handsbal van De Jong nog in het bezit van net leer bleef en met Beks op Veenstra afsnelde, In de eerste helft miste Abe Len stra een „dot" van een kans, toen De Jong de bal midden in de Lutteraadse verdediging plaatste en Abe te zwak ingreep. Zijn tamme' schot ging geheel in de verkeerde richting. Keer op keer wist Lenstra met zijn passes gevaarlij ke situaties te scheppen voor het doel van de Limburgers. Mol en zijn hel- ners hadden werk in overvloed, maar Brandsma, Hofma en Jonkman waren onfortuinlijk met hun schoten en op de rechtervleugel had De Jong de grootste moeite de bal de gewenste richting te geven. De uitvallen, die Maurits tegenover de Heerenveense druk stelde, waren voor Veenstra niet biizonder gevaarlijk. Hij verdedigde zijn doel vol vertrouwen en ziin backs zorgden er voor, dat de Maurlts-voor- hoede niet gevaarlijk kon worden. Gemiste kansen. De wedstrijd Enschedese Boys— Limburgia is voor de thuisclub er één geworden van gemiste kansen, Even- als in zo menige voorgaande wedstrijd wist de Enschedese voorhoede niet van de gelegenheid om te scoren gebruik te maken. Na de rust waren de Limburgers zo beslist in de meerderheid, dat de Boys op sommige ogenblikken volkomen, overspeeld werden. Dat er in deze periode geen doelpunten vielen was voornamelijk aan het goede werk van keeper Koper te danken. Merkwaar dig was, dat de Limburgia-voorhoede in de tweede helft niet tot doelpunten in staat bleek, want de 20 voorsprong was reeds vóór de rust verkregen. De wedstrijd was nog geen vijf minu ten oud toen het eerste doelpunt werd geboren. Na een voorzet van F. Cox kwam Van Lubeck alleen voor Koper te staan. Hij passeerde de Enschedese doelman met een hard schot. Eenmaal kwam het zachte rollertje van doelman Jonker, dat als uittrap was bedoeld in de onmiddellijke na bijheid van Selderhuis Jr., die alleen, doch met de rug naar het doel stond Hij had echter zijn aandacht niet bij het spel en een goede kans om gelijk te maken ging aan de Boys voorbij. Kort vóór de rust, toen de achterhoe- DOOR MARY BÜRCHELL (73' Niemand, behalve mevrouw Clark, schreef het toe aan de persoonlijke wens van bruid en bruidegom. En zij deed dit alleen, omdat ze er Teresa op de man af naar gevraagd had. bij een bezoek aan de studio, tijdens welk bezoek haar een dag vóór het hu welijk het geborduurde zakdoekje werd aangeboden. „Waarom is het geen witte bruiloft?" wenste de oude dame te weten, ter wijl ze Teresa streng over haar bril aanzag. „Nu heb ik een wit zakdoekje geborduurd, omdat ik zeker dacht, dat je een sleep van zes meter en twaalf bruidsmeisjes zou hebben" „Ik houd toch het meest van een wit zakdoekje, mevroüw Clark en dit is allerliefst", verzekerde Teresa haar met een glimlach. Anderen zeiden, dat Jessica Burdern woedend was geweest, dat haar zoon met een niemendalletje was getrouwd en dat zij het was geweest, die het stille huwelijk gedecreteerd had. i „We hebben dtt soort bruiloft geko zen, omdat we daar het meest op ge steld zijn". „Onzin", zei mevrouw Clark. „Ieder meisje wil een witte bruiloft". „Moeder. Juffrouw Vaylon zal wer kelijk zelf wel het beste weten wat ze wil" zei juffrouw Sophia kalmerend. „Wat is er dan met de Burderns aan de hand, dat ze de kans hebben laten voorbijgaan, er een geweldig feest van te maken?" vroeg de oude dame, uit dwarsheid dog meer ondeftige nieuws gierigheid ten toon spreidend, omdat ze wist juffrouw Sophia daarmee te ergeren, wier afkeuring ze niet kon verdragen. „Ik vermoed dr,t mevrouw Burdern de dingen op groter schaal gedaan zou hebben, als zü het voor het zeggen had gehad", zei Teresa. „Maar Elliot en ik wilden het liever zo". „Ahem!" zei mevrouw Clark, die werkelijk he geluid maakte, door deze letters aangegeven. „Ik dacht dat ie me beloofd had, je jonge man hier naar toe te brengen". „Dat zal ik ook doen", verzekerde Te resa haar. „Vandaag kon hij niet ko- ,men. omdat hij het ontzettend druk heeft. Hij moet op de Gieterij alles re gelen om weg te kunnen gaan voor een korte huwelijksreis. Maar als we terug ziin zal ik hem meebrengen". „Dat is goed", mevrouiy Clark was vermurwd. „Waar gaat de huwelijksreis heen?" Of is dat een geheim?" „Het is geen geheim. We gaan een paar dagen naar Londen. Elliott kan op het ogenblik niet langer weg, maar later in het jaar gaan we een grote vacantie nemen", legde Teresa uit. „Londen is geen plaats voor een hu welijksreis". zei de oude dame. „Moeder!" kreten haar beide dochters in gezamenlijk protest „Wel, het is zo. Wie kan er nou min nekozen midden in de stad. zou ik wel eens willen weten?" vroeg de oude mevrouw Clark plaagziek. „Daar moet je voor op het land of bij de zee zjjn". „Het is niet de beste tijd van het jaar voor het land of de zee", zei Tere sa, die medelijden had met de sprake loze onbehaaglijkheid der dames Clark. „Daarom dachten we. dat we beter een gezellige tijd in Londen konden heb ben". (Wordt vervolgd) Landskampioenschap; Enschedese BoysLimburgia 02, MauritsHee renveen 00. Promotie tweede klasse, West I: OSV Zeeburgia 11. Noord: LSCZwartemeer 12. Zuid I: BaronieKerkrade 11. Zuid II: ChevremontStandaard 2-0 Promotie derde klasse; Zaandijk— QSC 0—0, Schoten—WFC 2—2, CDrl Velsen 41. Promotie vierde klasseV. V. Y. Donar 3—3, SEC—DWSV 3—0. Bever wijkRK AFC 0—1, SchagenGrass hoppers 01. WMSBloemendaal 2—2, ADO—Succes 2—2, CSV—O FC 1—0, IEV—NAS 1—3. Promotie NHVB: Nieuwe Niedorp— Koedijk 23. ZeevogelsSchelling- woude 31. Bekerwedstrijden: UWWageningen 2—1. EDO—PSV 0—4, Sneek—La Premiere 42, JulianaBaarn 2—0 HaarlemHeracles 40. Hengelo— Bleyerheide 0—0, DHC—RBC 4—2 T.ongaExcelsior 22. WOW Limburgia 7 5 1 1 24—11 11 Blauw Wit 7 <2 1 21—14 10 Maurits 9 4 2 3 16—17 10 Heerenveen 8 2 2 4 15—25 6 Enschedese Boys 8 2 1 5 9—16 5 Ajax 7 2 0 5 14—16 4 PROMOTIE-DEGRADATIE Het gelijke spel dat Zeeburgia tegen OSV behaalde was bijna voldoende om de Amsterdammers veilig te stellen. OSV is reeds uitgeschakeld en DWV zal de twee laatste wedstrijden moe ten winnen om meer punten te verza melen dan Zeeburgia. De stand is: Zeeburgia 3 2 1 0 63 5 DWV 2 1* 0 1 4—4 2 OSV 3 0 12 1—4 1 In het Noorden heeft Zwartemeer kans gezien om, na jarenlange strijd, een plaats in de eerste klasse te ver overen. De uitwedstrijd tegen LSC werd door de Zwartemeerders met 21 gewonnen. De eindstand is hier: Zwartemeer 4 3 10 123 t LSC 4 0 3 1 2—3 S Friesland 4 0 2 2 3—11 2 Ook de Zuidelijke eerste klassera hebben het tegen de kampioenen 'an de tweede klasse moeten afleggeh. In Zuid I moest Kerkrade plaats maken voor de Baronie daar deze clubs giste ren de punten deelden. De eindstand luidt: De Baronie 4 3 10 IX4 7 Kerkrade 4 2 11 106 5 De Valk 4 0 0 4 5—16 0 Juliana zal het komende seizoen in de tweede klasse moeten uitkomen. Chevremont, ook al een club welke wij reeds enige jaren in de promotie wedstrijden tegen komen, zal moeten proberen een goed figuur in de eerste klasse te slaan. Chevremont Juliana Standaard 7—2 4—4 2—7 FIT VOOR EEN EXAMEN Het is van het grootste belang, dat bij een examen de aandacht en de in telligentie worden gestimuleerd. Laat VITANECT U helpen Uw aandacht te scherpen en Uw intelligentie te stimuleren. Een tablet Vitanect onder de tong laten smelten is daarvoor voldoende. Het werkt onmiddellijk. Vitanect is gega randeerd onschadelijk, 2.10 per fla con met 15 tabletten bij erkende detail listen. VITANECT scherpt de aandacht en stimuleert de intelligentie INGEZONDEN MEDEDELING (Adv.) VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en II uur. 6.20 Sportpraatje. 6.80 Zielkunde. 7.15 Haringvangst. 7.25 Dit ig leven. 7.40 Extase. 8.12 „Carmen", opera in viei bedrijven. 10.40 Bewaar het u toever trouwde pand. 11.15 Franse opera- en ballet- fiagmenten.: HILVERSUM II, 298 ni. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. - 6.15 Tom Erich. 6.30 Strijdkrachten. 7.00 Het klokje van zeven. 7.05 Paris vous parle. 7.15 Voor het gordijn opgaat. 7.30 Sopraan en piano. 7.55 Rond® van Nederland. 8.05 In het Radio-Zoeklicht. 8.15 Bonte Dinsdagavondtréin. 9.30 Dick Willebrandts. 9.45 Buitenlands overzicht. 10.00 Kamermuziek. 10.35 Haringvloot. 11.15 Avond concert. VOOR WOENSDAG HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. - 8.15 Muziek bij het werk. 9.00 Ochtendbezoek. 9.35 Fa milie-competitie. 10.10 Coppelia Ballet-snit®. 10.30 Morgendienst. 11.00 Bondsdag. 12.00 Dat wil ik nog eens horen. 12,33 Mariniers kapel. 1.15 Mandolinata. 1.45 Sonate. 2.00 Bondsdag. 3.00 Kamerorkest. 3.45 Trio Hes- merg. 4.15 Voor onze meisjes en jongens. 5.30 Noorse dansen. 5.45 Regeringsuitzending. 6.00 Onze Nederlandse koren en korpsen. 6.30 Al gemene vergadering. 7.15 Onder de NCRV- leeslamp. 7.30 Sportcommentanr. 7.40 „Van daag". 8.05 Cantate. 9.00 Onderwijs-moeilijk- heden. 9.20 Selecta. 9.45 Radio Philhnrmo- nisch-Orkest. 10.45 Avondoverdenking. 11.15 Operette-melodieën. 11.40 Chorale. HILVERSUM II, 298 m. - Nieuwsberichten om S en 11 uur. 8.18 Orgel spel. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Symphonie- Orkest. 10.00 Kinderen en mensen. 10.5r Mor genwijding. 10.20 Onze keuken. 10.35 Als de stofzuiger zwijgt. 11.00 Populair Nunstop. 12.00 De Ramblers. 12.38 Piano-duo. 1.15 Promensde-Orkest. 1.45 Klarinet en guitaar. 2 00 Gesproken portret 2.15 Jeugdconcert. 3.00 Kinderkoor. 3.20 Willem Roda. 3.50 Speel jij dit ook? 4.00 Vragen staat vrij. 4.30 De Regenboog. 5.00 Het stond in de krant. 5.30 De longe Flierefluiters. 6.20 Actualitei ten. 6.30 Strijdkrachten. 7.00 Parlementair overzicht. 7.15 Doris Day zingt. 7.30 Voor de jeugd. 8.15 Louis Levy en zijn ovkest. 8.30 „Steunpilaren der Maatschappij", hoorspel. 10.30 Kwartet Jan Cordmvenet- 10.50 De Ronde van Nederland. 11.15 Dansmuziek.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 5