Tussen Maas en IJ valt de beslissing I Bog éren.;. SFUIDHOUANOf «ÊCHt 'i Massale invasie per fiets en auto in het marktcentrum Purmerend Aanval op de oranje irui bleef uii Henk Faanhof eerste te Rotterdam „Het was zo n dooie boel" smult weer van Hollandse Nieuwe! V Schietwedstrijden van de Rijkspolitie Maar men zag er geen kip HUWELIJK Het Radioprogramma 4 WOENSDAG SI MEI 1950 Voelbare spanning in laatste etappe £j)l LAATSTE DAG van de Ronde van Nederland gaat in met een maximum aan spanning. Tussen de leider Henk Lakeman en no. 8 de Belg Van der Veken ligt nog geen minuut verschil, no. 11 Theo Middelkamp heeft slechts zeven mi nuten achterstand en no. 20 de veelbelovende Hongaar Bednar heeft dertien minuten nodig om de oranjetrui in gevaar te brengen. Op deze laatste dag moet de beslissing vallen. Tussen de Maas en het IJ< zal de winnaar van de Ronde moeten vechten voor alles wat hij waard is. Zal het Lakeman zijn? Of een der Belgen, de dappere Vos, of Piet Evers, Theo Middelkamp of Brik Schotte? Wij weten het niet en betwijfelen of hier zelfs een voorspelling mogelijk is. De ere-prljs ligt te grabbel. Zij kan gegrepen worden door hem, die vandaag de moed bezit de rennersbent de handschoen voor de wielen te werpen en het rapier te kruisen. De voorlaatste étappe, die van Eindhoven naar Roterdam (224 k.m.) bracht geen opheldering omtrent de uitslag. Faanhof zelf kansloos won na een eentonige course, waarin de aanval op de oranje-trui uitbleef. Faanhof ontsnapt 0P DE AFRIT van de brug over de Lek bij Vianen (172 km) legde Faanhof de grondslag voor zijn etappe zege. Hij UET HAD PROTESTEN geregend al vorens de karavaan zich gister middag opmaakte voor de zesde etappe In de Ronde van Nederland. Deze klachten dwongen de jury het klasse mentingrijpend te wijzigen en hadden na de verandering weer nieuwe aan merkingen tengevolge. De oorzaak van het rumoer was de ongelukkige etappe GeleenBaarle Nassau. In het grensplaatsje moesten de renners nog twee extra ronden rijden en al moge dit voor het publiek aantrekkelijk zijn, de regelmaat van de wedstrijd werd hierdoor in gevaar gebracht. Er waren coureurs, die drie ronden re den, terwijl anderen na een rondje over de eindstreep flitsten en van de fiets stapten. Hoe het ook zij, de jury aanvaardde de protesten, onderzocht ze zo goed en zo kwaad als het ging en maakte een nieuw klassement, dat o.a. Frans Vos welverdiend van de 17de op de 7de plaats bracht met nog geen drie minuten achterstand op de „man in het oranje" Henk Lakeman. Nauwelijks waren de laatste wijzi gingen bekend gemaakt of er was ge ween en knersing der tanden in het kamp der Belgen. Sommigen spraken van opgeven en huiswaarts gaan, maar evenals de soldaten van Napo leon, die wel steeds mopperden maar toch marcheerden, zijn de Belgen toen puntje bij paaltje kwam braaf van start gegaan. Strijdlust zat er aanvan kelijk niet veel in en daar mangelde het de overigen trouwens ook aan, zo dat de karavaan in een gezapig tempo van tegen de 35 km. per uur in de richting Rotterdam peddelde. Dat men echter bij deze „sukkelgang" niet in dommelde, bewees de bliksemsnelle reactie toen bij St. Oedenrode Middel kamp en Vos wegflitsten. Het gehele circus met de Belgen voorop kwam in opstand en luidde de alarmklok. Theo- phielke en de sluwe Vos gevlucht! Deze tijding was voldoende om een jacht te ontketenen, die de tweestout- moedigen reeds na enkele kilometers in het peloton terug bracht. Dappere Sprenkeling ^/AT MIDDELKAMP en Vos niet werd toegestaan, kon Sprenkeling (48e in het algemeen klassement) zich wel permitteren. Hij nam zonder veel moeite 300. meter voorsprong, keek uit naar hulp van zijn ploegmaats, doch toen deze uitbleef, ging hij alleen door. Bij Eist (83 km.) had hij ll/2 minuut voorsprong, na de passage van Arnhem (90 km.) twee minuten en bij het kruispunt RijkswegLunterse weg te Ede zelfs vier minuten. Ver beten en zonder hoop op hulp jakker de hij door. De opgave was echter te moeilijk. De vermoeidheid sprak een woordje mee en toen het peloton iets harder trapte, slonk de voorsprong van de moedige knaap, die tussen Zeist en Bunnik na bijna 100 km. al leen gereden te hebben, het hoofd boog. HENK FAANHOF: Toen wij de lange blonde Am sterdammer Henk Faanhof gister morgen op een der terrasjes bij het Eindhovense station een uur vóór de start rustig een cigaretje zagen roken, vroegen wij hem of hij eens wat zou laten zien. Faan hof had geen antwoord gegeven. Hij had slechts even een gezicht getrokken met een uitdrukking van: Je hebt toch gezien dat het niet gaat? En inderdaad, Faanhof had tot dusver maar heel weinig van zich doen spreken. Maar ineens toonde hij zijn internationale klasse en Precies zeven en een half uur na die grimas op het Eindhovense stationsplein stond hij in het Feijenoord Stadion met een krans 0ln zijn schouders naar het Wil helmus te luisteren. ••Hoe dat nou zo ineens ging?" antwoordde hij op onze vraag, ja dat weet ik zelf niet, maar boven op die brug bij Vianen dacht ik: wat een dooie boel is het toch eigenlijk vandaag en voor de lol probeerde ik een weglopertje. In io time zat ik een eindje voor en omdat ik nogal aardig bleek te raaien ben ik toen maar door gegaan. Ik ben natuurlijk volko- ien kansloos met dat half uur achterstand, maar ik vind het toch euk dat ik er eentje heb gewon- schoot weg was in een ommezien los« zette alles op alles en kon een voor sprong ne men, die bij Lexmond tot 600 meter was aange groeid. Cal- lens, brichts, ker, gingen Lam- Bak- Acou ach ter hem aan en daarna zette ook Van Kerckhove de achtervolging in. De eerstgenoem de vier vielen spoedig terug, maar Van Kerckhove joeg achter de Hollan der aan. Te Giessendam (24 k.m. vóór de finish) had Henk Faanhof 3/4 mi nuut voorsprong op de 'Belg en 3 mi nuten 20 seconden op het grote pelo ton. De cracks in deze groep besteed den geert aandacht aan de beide kop lopers, die als 25ste en 26ste in het algemeen klassement ruim een half uur achterstand hadden op Lakeman en dus niet gevaarlijk konden wor den. Zij hielden elkaar echter duchtig in de gaten. Men kon elk ogenblik een Belgisch offensief tegen de oranje-trui ver wachten, maar het broeierige weer had kennelijk ook hier zijn invloed, want hoewel Middelkamp zich voort durend zeer actief toonde in het smo ren van een dreigende ontvluchtings- poging, een ernstig bedoelde aanval op Lakeman's ere-shirt werd niet in gezet. Noch de Belgen De Poorter, Callens, Van der Veken en Rogiers, noch Evers of Vos toonde enige lust tot weglopen. Het bleef een groep rustig draaiende peddelaars van Eind hoven tot Rotterdam, iets, dat we op deze voorlaatste dag vrij onbegrijpe lijk zouden willen noemen. Ongeveer zeven km. vóór Rotter dam liepen Loos en Voorting enkele honderden meters uit en voegden zich bij Van Kerckhove. Het bleek voor deze drie echter niet mogelijk Faan hof te achterhalen, die luide toege juicht door een 8 a 10.000 toeschou wers in het Feyenoord Stadion te Rotterdam als eerste door de finish ging met ruim een minuut voorsprong op Voorting en Loos. Van Kerckhoven bezette de vierde plaats en na hem kwam het peloton, waarin zich ook Lakeman bevond. De dappere Spren keling, die deze eentonige course wat kleur gegeven had, kwam als een der laatsten het stadion binnen De uitslag van de zesde etappe was: 1 Faanhof (Ned. B) tijd 6 uur 35 min., 2 Voorting (Ned. A) 6.36.22, 3 Loos (Ned. B) 6.36.24, 4 Van Kerckhoven (Belgie A) 6.36.41, 5 ex aequo Van Est (Ned B), Mertens (Belgie B), Maelbrancke (Belgie A), Bednar (Gem. Ned. ploeg), Van der Veken (Belgie A), Vos (Ned. B) en De Poor ter (Belgie B) allen 6.37.5. Het algemeen klassement Het algemeen klassement na de 6e etappe ziet er als volgt uit: 1 Lake man Ned. nat. ploeg) 39.37.42, 2 De Poorter (Belgie B) 39.38.10, 3 Callens (Belgie A) 39.38.17, 4 Van der Veken (Belgie A') 39.39.10, 5 Evers (Ned. A) 39.39.32, 6 Rogiers (Belgie A) 39.40.15, 7 Vos (Ned. B) 39.40.21, 8 De Ruyfer (Gem. Ned. ploeg) 39.41.10, 9 Leenen (Belgie B) 39.43.43, 10 Schotte (Belgie A) 39.44.09, 11 Middelkamp (Ned. Nat.) z.t., 12 Verpoorten (Belgie B) 39.44.27, 13 Smits (Ned. B) 39.44.57, 14 Lam- brichts (BrabantLimburg) 39.45.04, 15 Van Est (Ned. B) 39.45.27, 16 Mer tens (Belgie B) 39.45.42, 17 De Cock (Belgie B) 39.45.46, 18 Acou (Belgie A) 39.47.27, 19 Maelbrancke (Belgie A) 39.50.28, 20 Bednar (Gem. Ned. ploeg) 39.50.59. Ploegklassement: 1 Belgie A 118.57.42, 2 Belgie B 119.06.20, 3 Nederland B 119.10.45, 4 Nat. Ned. ploeg 119.20.30, 5 Gemengde ploeg 119.56.09, 6 Neder land A 119.58.30, 7 BrabantLimburg 120.03.57, 8 ZwitserlandNederland 121.49.03. Joosen heeft in deze etappe de strijd gestaakt. Nederlanders door APRIS bevrijd Alle zendelingen, missionarissen en zendingsonderwijzers uit West-Toradja- land zijn dezer dagen met hun gezins leden te Makassar aangekomen. Na door ongeregelde benden in het gebied van Mamasa gevangen te zijn genomen, is de groep bestaande uit ongeveer 25 Nederlanders, van wie enkele lange tijd in dit gebied werkzaam zijn ge weest, door de APRIS bevrijd en naar Makassar afgevoerd. DE 7e ETAPPE 31 MEI FBIoemenddi flerdenhpu SAM§T! DAM finish20u. 421 -Vogel iNoordwijkertw rNoordwijljy uithoor, Rijnsbunj "ÏLoenersL Leiden 'denDeijl, r Wassenaar lwi|lj i kevgensebrug- I Den Haag Loosduinen (jjer-yl 8reuaeien\ 'Maarssen' (jilversum PHolLRading*-' /--v< V- - >-"> Schiedanr\^0TTERDAMstarM5u.' fCARTQ-5069 ïldwijk „Maasland 1 Roule. 212 km in5u.42.-| Dezer dagen heeft de sportvereniging van de Rijkspolitie haar voorjaarsschiet wedstrijden gehouden op de schietbanen van de Politie-schietvereniging te Cas- tricum. De uitslagen zjjn: Personele baan (gecombineerd pistool en karabijn: max. te behalen 100 punten) 1. H. de Groot, groep Blokker 93 p.; 2. P. H. van Huit, verkeersgr. Alkmaar 91 KERKELIJK NIEUWS Ned. Hervormde KerK. Beroepen te Vriezeveen (toezeg ging), 3e predikantsplaats, P. Holst te Woerden; te Nieuwe Tonge L. A. Kloot wijk te Herkingen. Aangenomen naar Harkstede-Scharmer C. L. Verbaas, legerpredikant te Nijmegen; naar Groes- beek E. G. van Kekem te Oirschot; naar Oosterland W. Radstake, candidaat te Rotterdam; naar Heerenveen C. van 't Riet te Tolbert. Bedankt voor Gar deren J. T. Doornenbal te Oene; voor El- burg, 2e predikantsplaats, P. J. Dorsman te Schelluinen; voor Randwijk W. L. Mul der te St. Maartensdijk; voor Breukelen J. H. de Vree te Oud-Beijerland. Gereformeerde Kerken. Tweetal te Zaandam, a.s. vacature C. J. Wielenga, P. J. O. de Bruyne te Drachten en W. van Dijk te Gouda. Beroepen te Aarlanderveen P. Rill- mann, laatstelijk predikant te Driesen, wonende te Utrecht. Aangenomen naar Leiden voor de arbeid onder de Oosterse studenten in Nederland W. Fijn- vandraat te Overveen; naar Beilen W. v. d. Kolle te Dronrijp. Bedankt voor Augustinusga-Verhuizen H. Hazenberg te Siddeburen; voor Oudekerk aan de Am- stel A. C. Mooy te Warfst. Aangeno men naar Maasland J. Z. Potjer te Kollum. Gereformeerde Kerken art. 31 K.O. Beroepen te Zwijndrecht A. Grut ten te Biezelinge; te Vlissingen D. Bies- ma te Amsterdam-Oost. Bedankt voor De Krim H. Toorman te Deventer. Beroepbaarstelling. Ds G. Winter, laatstelijk kamppredikant te Vught, wonende te Sleeuwijk, en P. Kamstra, Indisch predikant, wonende te Nyemirdum, stellen zich beroepbaar in de Ned. Herv. Kerk. p.; 3. D. Dam, groep Blokker 90 p.; 4. M. Lastdrager, groep W'veer 88 p.; 5. mr. J. P. v. d. Steur, Heiloo 88 p.; 6. R. de Boer, groep Heiloo 82 p.; 7. R. van Ingen, groep Wognum 82 p.; 8. M. H. Snoek, groep Bergen 82 p.; 9. J. P. H. Post, groep Medemblik 81 p.; 10. j. Kes, groep Groo tebroek 81 p. Reserve-personeel: 1. H. Wijker, Eg- mond aan Zee 85 p.; 2. H. A. de Goede, Egmond aan Zee 78 p.; 3. D. A. Ploeg, Enkhuizen 78 p.; 4. L. Muijtjens, Bergen 69 p.; 5. J. Bommer, Bergen 66 p. Vrije baan karabijn (max. te behalen 50 punten): 1. D. A. Ploeg, groep Enk huizen 50 p.; 2. N. v. d. Wooning, groep Blokker 48 p.; 3. M. L. Sneijder, groep Grootebroek 47 p.; 4. S. Tellegen, staf District Heiloo 47 p.; 5. M. Lastdrager, groep W'meer 47 p.; 6. J. de Feijter, Scha- gen 46 p.; 7. Mr. J. P. v. d. Steur, staf distr. Heiloo 46 p.; 8. F. J. J. Kroon, groep Enkhuizen 46 p.; 9. N. F. Bleijendaal, groep Heerhugowaard 45 p.; 10. H. de Groot, groep Blokker 45 p. Vrije baan pistool (max. te behalen 50 punten) 1. M. Lastdrager, groep W'meer 47 p.; 2. Mr. J. P. v. d. Steur, staf distr. Heiloo 47 p.; 3. B. Roomer, groep W'meer 46 p.; 4. V. Meijer, verkeersgroep Alkmaar 45 p.; 5. D. Dam, groep Blokker 45 p.; 6. H. de Groot, groep Blokker 45 p.; 7. L. Doorenspleet, staf district Heiloo 44 p.; 8. D. Pasma, groep Medemblik 44 p.; 9. D. A. M. Bakker, groep Schermerhorn 44 p.; 10. J. de Feijter, groep Schagen 43 p. Pinkster Drie: Bokkie kopen Het was gisteren Dinsdag na Pinksteren weer een invasie vanuit alle windstreken in de richting van Purmerend, het Noord-Hollandse marktstadje, waar men in de loop van ée morgen bijna over de hoofden kon lopen. Van alle kanten stroomden de belangstellenden voor de Purmerender markt toe. Vanuit de Beemster, Schermer, Purmer, Waterland en de Zaanstreek. Vooral de Zaanstreek niet te vergeten, want deze was bijkans leeggelopen. Traditie getrouw werkten de Zaanse bedrijven op Pinkster-drie niet en voor zover de Zaankanters niet elders hun derde Pinksterdag doorbrachten, zaten ze 's morgens in Purmerend. Soldaten op weg naar huis General M. L. Hersey, wordt 1 Juni, 21 uur, te IJmuiden ver wacht en 2 Juni ontscheept te Amsterdam. Groote Beer passeerde Zondag de Enggano-eilanden naar Amster dam. Hellenic Prince, vertrok Maandag van Colombo naar Amsterdam. Waterman, vertrok Zondag van Aden naar Rotterdam. Met de fiets, auto, trein of NACO-bus waren ze gekomen bij duizendtallen. Om, zoals de Zaankanters dit zeggen „een bokkie" te kopen. Maar op een enkele na hadden de Zaankanters het touw thuis gelaten, zodat het „bokkie" in Purmerend bleef of door kopers uit andere streken werd meegenomen. Reeds vóór 8 uur gistermorgen stond op de Burcht achter het gemeentehuis te Zaandam een dikke rij van mensen te wachten op de NACO-bus, die da gelijks even vóór acht uur naar Pur merend vertrekt. Natuurlijk konden de marktgangers niet allemaal in de mo derne autobus, zodat de leiding van dit bekende Noord-Hollandse autobusbe drijf er nog vier extra bussen bij liet komen, die ook spoedig „vol" geboekt waren. De toen nog teleurgestelden bleven wachten tot de volgende bus, die volgens de officiële dienstregeling te gen 10 uur moet vertrekken. Inplaats, dat er tussentijds nog een paar bussen kwamen, moesten de wachtenden ge duld oefenen tot 10 uur, toen er opnieuw drie grote autobussen kwamen. Ook toen werd de reis naar Purmerend met afgeladen bussen ondernomen, waar bij nog kwamen de honderden en nog eens honderden Zaankanters, die per fiets via de Wijde Wormer naar de marktstad trokken. De Purmerender winkelstand en de caféhouders en voor al de houders van rijwielstallingen in Purmerend hebben gistermorgen bui tengewoon goede zaken gedaan. Op de markt waren echter meer kijkers, dan kopers, waardoor het de boeren en veehandelaren niet altijd even gemak kelijk viel, om zaken te doen. Geen kippenmarkt Een teleurstelling, vooral voor de jeugd was het, dat de kippenmarkt een eenzijdig karakter droeg. Men zag er alleen wat konijnen, omdat de kippen ten gevolge van het ministerieel bevel nog steeds verstek moesten laten gaan. Er was geen kip te zien. Het besmet tingsgevaar door de z.g. hoenderpest had ook zijn stempel gedrukt op een deel van Purmerend. Daarom trok de massa naar de varkensmarkt en naar de koemarkt. Voetje voor voetje en schuifelend wandelden de „buitenlui" langs de marktterreinen, terwijl van de café's het geroezemoes der stemmen en in sommige gevallen het getjingel- tjangel van een dans-orkest naar bui ten golfde. Tegen twaalf uur luwde de ergste drukte. Op en rondom het tramplein werd door de markt-bezoekers weer queu gemaakt, om te wachten op de grote NACO-bussen, die-naar alle rich tingen in Noord-Holland reden, om de mensen weer thuis te brengen. Voor een deel van de vaste marktbezoeker» begon toen pas het wekelijkse „feest". De Purmerender politie had echter van de vroege morgenuren af versterking uit de omtrek gekregen, zodat tijdens de grootste drukte het verkeer op be hoorlijke wijze kon worden geregeld en later de luidruchtige marktbezoekers tot de orde konden worden geroepen of in de cel van het politie-bureau hun roes konden uitslapen. Maar dit laatste zien de Pinkster-drie-bezoekers niet, omdat zij weer tijdig naar huis gaan met het vaste voornemen het volgend jaar weer naar Purmerend te gaan, om dat dit vooral voor het merendeel van de Zaankanters een traditie geworden is. m SLA De beste, lekkerste en gezondste van alle rauwe groenten! Goedkoop én in een wip klaar! Sla mag vooral niet te lang in het water staan, daarmee gaan de waardevollcvoedingsstoffenvcrloren. En vergeet niet: De buitenste bladeren bevatten méér vitamine C en mine ralen dan het mooie gele kropje Purmerender markt Pinksterdrie, de dag waarop in verschil lende plaatsen ook markt wordt gehou- den, was voor de verkopers over 't ge heel genomen heel goed. Vette koeien, waarvan het aanbod niet te groot was, waren heel duur. Bij de slachtstieren was het aanbod gering, zodat ook deze vlug aan de man gebracht konden worden. Voor de geldekoeien waren de vraagprij zen ook hoger gesteld, maar de vraag was van die aard, dat het voor de omzet niet hinderlijk scheen. Verse melkkoeien wer den kalm verhandeld, hoewel ook daar het aanbod klein was. De gebruiksstiertjes bleken ook heel goed in trek te zijn en voor een goedgekeurd diertje met goede bewijzen werd dan ook een flinke prijs uitgelegd. De nuchtere kalveren voor de slacht waren duur. Op de wolveemarkt was het vrij leven dig. De vette lammeren werden voor ex port goed gezocht en ook voor de vette schapen was de vraag heel goed. Bij de weideschapen was het kalm, terwijl het bij de bokken en geiten heel wat williger was. De vette varkens brachten prijzen op van 1,52. Dit kon nog met een paar cen ten verbeterd worden en de gang bleef vlug. Ook de handel in de biggen was beter; het aanbod was minder groot en de vraag heel goed. wat al direct op de prijzen ook iets uitwerkt. Ook voor de fokzeugen was de vraag uitstekend. Paar denmarkt kalme gang met hoge prijzen. Bepaald stil was het op de pluimvee- markt. PURMEREND, 30 Mei 1950. Aanvoer 403 runderen, w.o. 92 vette koeien 2.30— 3 per kg, handel vlug; 93 melk- en kalf- koeien 650975 per stuk, handel kalm; 185 geldekoeien 525775 per stuk, handel goed; 12 pinken 240375 per stuk, handel matig; 592 nuchtere kalveren, voor'de fok 45110 per stuk, handel vlug; voor de slacht 35—95, handel vlug; 21 stieren 575 —1700, handel goed; 295 schapen 75—105, handel goed; 722 lammeren 3456 per stuk, handel vlug; 65 bokken en geiten 10—50, handel vlug; 178 vette varkens 1.52 —1.54 per kg. handel vlug; 878 schram men en biggen, resp. 45—65 en 25—45 per stuk, handel vlugger; 22 fokzeugen 250— 350 per stuk, betere handel; 47 paarden 525—750 per stuk, handel kalm en duur; totaal aanvoer 3204 stuks. Pluim veemarkt: 500 konijnen 0.75—6.00 per stuk. 6000 kipeieren 11—12 per 100 st.; 5000 eendeieren 7 per 100 st. DOOR MARY BURCHELL (74) „Nu, misschien heb je gelijk", gaf mevrouw Clark toe, eindelijk haar goed keuring aan de huwelijksreis-plannen hechtend. En daarna leunde ze terug in haar stoel, Teresa's herhaalde dankbetuigin gen voor het zakdoekje genadiglijk aan vaardend. Ze kuste haar zelfs en wenste haar veel geluk. „Ze ziet er erg gelukkig uit", zei juf frouw Matilda, nadat Teresa afscheid had genomen en heengegaan was. „Waarom zou ze er niet gelukkig uit zien?" wenste mevrouw te weten. „Ze trouwt met eb rijkste man in Malever en als ik me niet vergis, dan kan ze hem aan. Die rustige persoontjes be reiken dikwijls meer dan dat paradijs vogel soort". „Dat is mogelijk", gaf juffrouw Ma- tilde streng toe. „Ik spreek daarom over haar uiterlijk, omdat ik vond dat ze er de laatste keer niet bijzonder gelukkig uitzag. Maar toen was ze misschien ontdaan over het ongeluk met haar handtas. Ze heeft nu iets onbezorgds" Het was waar. Teresa voelde zich ook onbezorgd. Na dat ophelderende gesprek met El liott in de auto, waren haar onzekerhe den en moeilijkheden grotendeels ver dwenen. Het enige waar het op aan kwam, verzekerde ze zichzelf, was, dat Elliott gelukkig werd. Uit wat hij ge zegd had, was duidelijk af te leiden, dat hij met Marcia ongelukkig zou zijn ge worden. Daarom mocht Marcia hem niet hebben, al moest zij min of meer gewetenloos zijn in de middelen om dit te bereiken. Teruggekeerd in 't huis van haar oom, had ze de situatie nog vereenvou digd gevonden door het feit, dat Marcia een soort instorting had gehad. Niet bepaald ernstig, maar toch genoeg om haar de komende weken heel rustig te houden en haar met nadruk af te raden het huwelijk bij te wonen. Tegen de 'ijd dat zij weer op de been zou zijn, zou Elliot getrouwd zijn en Teresa dacht dat Marcia haar bedoelin gen niet zou doordrijven met een man,, die zich zelfs de moeite niet had ge troost haar te antwoorden op een ver zoek, dat practisch als een bede om een huwelijksaanzoek kon worden, be schouwd. Tijdens haar week-end thuis was Teresa meer dan eens in de verleiding geweest, haar moeder in vertrouwen te nemen. Maar Hlliott had gelijk gehad te beweren, dat Teresa op niemand van haar familie kon steunen, en het leek haar beter, haar problemen voor zich zelf te houden. Bovendien was ze in de grond van haar hart bang, dat ze juist tegenover iemand zo eerlijk en eenvou dig als haar moeder, moeite zou hebben, haar handelingen te rechtvaardigen. Ze hadden dus geen dieper proble men aangeroerd, dan de kwestie van de trouwjapon. En ofschoon de opbrengst van haar grootmoeders ring al weer was ingekrompen door een paar onbe langrijker verzoekschriften, waaraan fhevrouw Forrester vond, gehoor te moeten geven, was er gelukkig nog ge noeg overgebleven, om een eenvoudige, maar allercharmantste vergeet-mij-niet blauwe japon te kopen. Hierbij kwam, dat van het brood der liefdadigheid hetwelk mevrouw For rester zo rijkelijk om zich heen strooi de -r" onverwachts een deel tot haar terugkeerde in de vorm van de heelde rigste hoed, die Teresa ooit bezeten had. Die was vervaardigd door een jonge modiste uit de stad, die 't voor werp was geweest van mevrouw For Tester's lieve zorg; toen zij herstellende was van een ernstige ziekte. „Het arme kleine ding", had mevr Forrester destijds aan Teresa uitge legd, „is juist in' het stadium, dat ze vertroeteld en verwend moet worden We moesten haar maar een paar weken hier naar toe halen. Ze was dus geïn stalleerd in het huis van de Forresters, en wel in Teresa's kamer; dat was had mevrouw Forrester gezegd het gemakkelijkst en lieve Teresa zou het niet er- vinden, bij Belinda te slapen voor een keer. En zo hadden Teresa en haar moeder haar weer gezond gekre gen. VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 402 m. - Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. 6.00 Onze Nederlandse koren en korpsen. 6.30 Algemene vergadering. 7.15 Onder de NCRV-leeslatnp. 7.30 Sport- commentaar. 7.40 „Vandaag". 8.05 Cantate. 9.00 Onderwijs-moeilijkheden. 9.20 Selecta. 9 45 Radio Philharmonisch-Orkest. 10.45 Avond overdenking. 11.15 Operette-melodieën. 11.40 Chorale. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. - 6.20 Actualiteiten. 6.30 Strijdkrachten. 7.00 Parlementair overzicht. 7.15 Doris Day zingt. 7.30 Voor de jeugd, 8 15 Louis Levy en zijn orkest. 8.30 „Steun pilaren der Maatschappij", hoorspel. 10.30 Kwartet Jan Corduwener. 10.50 De Ronde van Nederland. 11.15 Dansmuziek. voor donderdag HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. - 8.15 Haring vangst. 8.20 Pluk de dag; 9.00 Moeders wil is v/et. 9.35 Viool en piano. 9.40 Schoolradio. 10.00 Viool-sonate. 10.15 Morgendienst. 10.45 Orgelspel. 11.00 De Zonnebloem. 11.45 School radio. 12.03 Metropole-Orkest. 1.20 W. A. Mozart. 1.40 Divertimenti van Mozart. 2.00 Boston Promenade-Orkest. 2.45 Tussen de be drijven door 3.30 Amsterdams Vocaal-kwartet. 4.00 Bijbellezing. 4.45 Concert. 5.00 Het Ra dio-Jeugdjournaal. 5.30 NCRV-koor. 5.50 Re geringsuitzending. 6.00 Sweelinck-kwartet. 6.25 De stem van de Chr. Vakbeweging. 6.40 Leger des Heilskwartier. 6.55 Een goed woord voor een goede zaak. 7.15 Hoe staat het met de gymnastiek in Nederland? 7.30 Ouverture. 7.40 „Vandaag. 8.05 Plaatvaria. 8.45 Een Amerikaan ziet Nederland. 9.00 Chaconne uit sonate. 9.15 Railverkeer. 10.15 De vaart der volken. 10.35 Ouverture. 10.45 Avondoverden- kmg. 11.15 Populair avondconcert. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1. 6, 8 en 11 uur. 8.15 Gram.- muziek. 8.55 Korte gesprekken. 9.00 Viool- sonate. 9.30 „Croon-crew". *10.00 Morgen wijding. 10.15 Arbeidsvitaminen. 10.50 Kleu tertje luister. 1.00 Kerk- en torenklanken. 11.45 Gevraagd. 12.00 Het Promenade-Orkest. 12.38 I'iano-duo. 1.15 Harmonetto. 1.45 U kunt het geloven of niet. 1.50 Wiener Frauen. 2.00 Met naald en schaar. 2.30 Preluden. 3.00 Klimop. 4.00 Gram.muziek. 4.15 Bonbonnière. 500 De Posthoorn. 6.15 Sportpraatje 6.30 Strijdkrachten. 7.00 Hugo de Groo' en zijn Avro-orkest. 7.30 Radio Volksmuziekschool 8.15 Radio Philharmonisch-Orkest. 9.15 „Nocturne", hoorspel. 9.35 Pierre Palla. 10.00 De stenen spreken. 10.20 The Skymasters. 11.15 Sport- actualiteiten. 11.30 Vogellied.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 5