SIJPERDA Kleding naar maat H. S. V. viert haar vierde Een feestweek mei vele aiiraciies iustru Langendijk Schermerhorn m LAATSTE NIEUWS Deeerste „nieuwe" haring onderweg NOC GEEN INGRIJPEN OP AMBON Een derde van Larens bestellers achter slot Nationale Kolfwedstrijden dit najaar in Nieuwe Niedorp Ruim 300 deelnemers verwacht Berg' en VAN MARSDIEP TOT IJ DE ENORME KEUS EN DE VRIENDELIJKE BEDIENING Hei moeilijke afzetgebied Er is in Amerika plaats voor producten van onze kunstnijverheid De prifzen mogen niet hoog zijn IN HET WONDERLAND DER NATUUR Wie gaat mee naar het hanenbal? Een rijkdom van mooie kleuren SCHOUTENSTRAAT Plan Schuman op 15 Juni te Parijs in bespreking Op 1 Juni 1930 is de voetbalvereni ging HSV te Heiloo opgericht. De club heeft, als zovele verenigingen, een zeer bewogen geschiedenis gehad. Vóór de oorlog is zij een tijdlang een der grootste tweede-klasseclubs uit de om geving geweest; zij had toen zelfs een athletiekafdeling met honderd leden. Nadat de club acht jaar in de tweede klasse van de NHVB had gespeeld, promoveerde zij naar de eerste klasse. Velen zullen zich nog de enerverende beslissingswedstrijd tegen VIOS uit WarmenKuizen op het AFC-terrein herinneren. Zeven jaar duurde het verblijf in de eerste klasse. Toen ging HSV over naar de KNVB. In de vierde klasse van de grote bond speelt <e club thans vijf jaar. Trainer is de heer Feljen, de zaaltraining wordt geleid door de heer J- Hoogland. HSV zal thans een feestweek organi seren. Na de kerkelijke viering van het jubileum in de kapel van O.L. Vrouwe Ter Nood zal Zondag 4 Juni een feestelijke bijeenkomst voor leden en hun dames worden gehouden in het Brunogebouw. Maandagavond is er een wedstrijd tussen HSV-veteranen en oudgedienden van Heiloo, gevolgd door een handbalwedstrijd tussen twee damesploegen. De grote jubileumwed strijd wordt gespeeld Dinsdagavond half acht. Woensdag zijn er 's middags jeugdwedstrijden en 's avonds is er SchaakmatOppositie 67 Een „Schaakmat"-combinatie speelde gister avond in café „Spoorzicht" te Noordschar- woude een vriendschappelijke wedstrijd tegen „Oppositie" van Heiloo, welke eindigde met de stand 0—7. De uitslagen waren als volgt: W. Kaan— C. Woutersen 1/y—Va» A. Slink—J. Alleman 0—1; J. Klinkert—W. Breeuwer Va—Vs; N. Kaan-N. Termaat 0—1; J. Kamper—T. Cheret 0—1; J. Bouwens—F. C. Laas 1—0; J. J. Kroon J. Zander 1—0; W. G. van Hamers veld—N. Otter 1—0; J. Ootjers—J. Bastiaanse 0—1; A. Meinema—H. Molde 0—1; F. H. A. Scholtes— D. Krom 1—0; G. Goudsblom—D. Koorn 1—0; W. J. Groesbeek—A. Benard 0—1. Middenstandsverenigingen vergaderden Gisteravond had in hotel „Concordia" een gecombineerde ledenvergadering plaats van de Langedijker winkeliers-, nering- en vakvereni- ging, de christelijke ïr 'standsvereniging te Broek op Langendijk ei. r.k. middenstands vereniging „De Hanze". De voorzitter, de heer M. Kool, opende deze bijeenkomst en gaf het woord aan de heer A. Haakman uit Hoorn. Deze leidde een vertoning van een zakenfilm van „Habo Filmex", waarin de middenstand van Venhuizen in beeld was gebracht. Besloten werd de heer Haakman op dracht te geven een film samen te stellen van het Langedijker zakenleven. Uiteraard zullen hier voor in de eerste plaats in aanmerking komen de leden der standsorganisaties. Echter zal wor den getracht ook de heren fabrikanten aan de Langedijk hiervoor te interesseren. Aanvanke lijk hebben zich vijf-en-dertig zakenlieden op gegeven. Kankerbestrijding en Rode Kruis Alhier werden opgericht plaatselijke afdelingen van het Wilhelminafonds (voor de kankerbestrijding) en van het Nederlandse Rode Kruis. Het bestuur van beide afdelingen wordt gevormd door de heren J. Klippel, K. A. M. Da- gelet, W. de Boer, D. E. Derenberg, A. de Lange, J. A. Woelders en H. Pols. Op 2 Juni a.s. zal een collecte worden gehouden voor het Rode Kruis. BURGERLIJKE STAND Geboren: Gerarda, d. van C. Kramer en G. Blok. Johannes H., z. van J. H. v. d. Beek en M. A. Wolbers. Overleden: J. C. Staasen, 09 jaar, echt- gen. van G. Tromp. INGEKOMEN EN VERTROKKEN PERSONEN Ingekomen: N. Pronk, bakkersknecht, (p.a. S. Stokman) van Berkhout. G. Feeri stra, bakkersknecht, (p.a. A. Oud) van Leeu warden. J. A. Imming, van Heiloo naar A 3. W. M. Dekker, van Heerhugowaard naar B 3. Vertrokken: J. E. Visser, Ger. predi kant, met gezin naar Tietjerksteradeel, Suameer 211. Wed. G. J. Hermes—Stroet naar Pur- merend, Nieuwstraat 57. A. N. Z. Hennes naar Purmerend, Peperstraat 10. - C. J. M. een clubavond bij Admiraal. HSV III speelt op Donderdagavond tegen HSV n. De grote KNVB-film draait Vrijdag avond in het Brunogebouw, de klap op de vuurpijl js het grote sluitingsbal op Zaterdagavond in De Rustende Ja ger. 's Middags zijn dan de jeugdwed strijden afgewerkt. Mooie successen van DOVES Tijdens de Pinksterfeesten in 't Veld heeft de Koninklijke Nederlandse Athletiek-Unie een teeks demonstraties gegeven, waarin enige van do beste athleten uitkwamen. Onder andere liepen enkele leden van Doves mede. De lei ding was in handen van Dick Koelemeij uit Heiloo. Het is de bedoeling t.z.t. een athletiekver- eniging op te richten. De Junioren B liepen de 600 m. Keesom (AV '23) werd hier winnaar, gevolgd door Bosman (Doves) en Franse (Olympus). De 1500 m. Heren werd een spannende race tussen Groen en Havenaar. beide van AV '23, die op de laatste meter pas beslist werd in het voordeel van Havenaar. Geusebroek van „Haar lem" kwam als derde binnen. Het Hoogspringen werd gewonnen door Kaij- ser (Doves) met een sprong van 1.70 m. Meijer (Doves) werd met 1.65 m. tweede en Beenink (Haarlem) derde, eveneens met 1.65 m. Het „Hoofdnummer" van deze middag was het Polsstokhoogspring'en. De Nederlandse 'kampioen Lamoree (uit Haarlem) bewees door zijn sprong van 3.80 m., dat hij goed in vorm is. Zijn jongere club genoot Swart werd tweede met 3.40 m. en Kayser (Doves) derde met 3.30 m. DE FORESTERS BOUWEN VERDER De Foresters zijn over hun laatste dieptepunt heen. Vrijdagavond is er een vergadering in De Rustende Ja ger. Besproken zullen worden: 1. het zoeken naar een bekwame trainer; 2. het stichten van een nieuw ciuborgaan; 3 het versterken van de banden met de vrienden van de vereniging. (Ongecorrigeerd) De eerste jager van de haringvloot is met de Hollandse nieuwe onderweg naar huis. Het is de Karei Doorman, de Katwijk 227, het schip dat vorig jaar de haringrace won. De Karei Doorman heeft ongeveer 40 kantjes aan boord. De vangsten van de eerste dag zijn tegengevallen. Schepen die tien of meer kantjes hadden, behoorden tot de uitzonderingen. „De toestand in de Minahasa is thans wederom rustig. De vijf Nederlandse officieren zijn vrijgelaten", aldus ver klaarde de Indonesische minister van voorlichting Mononutu op zijn weke lijkse persconferentie. Hij deelde voorts mede, dat kolonel Schotborch is vervangen door gen.-majoor Scheffe- laer, waardoor een verbetering in de toestand wordt verwacht. Ten aanzien van Ambon deelde de minister mede, dat de regering voorlopig alleen een blokkade om het eiland legt en geen bedoelingen heeft om op dit ogenblik troepen te laten landen, ofschoon hier toe voorbereidingen getroffen worden. De twee arrestaties inzake de fraude bij het posti antoor te Laren betroffen een besteller uit Laren en een van het bijkantoor Blaricum. Eerstgenoemde heeft reeds vele dienstjaren. De dief stallen schijnen veelal te hebben be staan uit verduisteringen van textiel uit pakketten, onder andere regenjas sen, babykleertjes enz. Een der gear resteerden had zich uitgelaten, dat het bij deze arrestaties alleen niet zou blij ven doch dat er nog wel meer zouden volgen. Het gehele bestellerscorps be staat uit twintig man, waarvan nu reeds een derde deel achter slot zit. VERBODEN ZONE AAN DE HONGAARS—JOEGOSLAVISCHE GRENS De Hongaarse minister van binnen landse zaken heeft langs de Joegosla vische grens een verboden zone inge steld van 16 kilometer breed. Met in gang van 1 Juli mag in dit gebied alleen op speciale politiepassen ge reisd worden. De twee en vijftigste Nationale Kolfwedstrijden zullen ditmaal in Nieuwe Niedorp worden gehouden en wel van 8 tot en met 12 September. Er worden twee en dertig korpsen verwacht met ruim driehonderd kolvers. Vijf dagen lang zal in de „Prins Maurits" gestreden worden om de nationale eer op het gebied |van deze zo mooie sport. zitterschap van het ere-comité op zich te nemen. Alle plaatselijke verenigin gen en corporaties zal worden verzocht een prijs beschikbaar te willen stel len. De algemene vergadering op 11 September zal worden voorafgegaan door een officiële ontvangst ten raad- huize. Zeer waarschijnlijk zal er ook een excursie worden gemaakt naar de zuivelfabriek te Lutjewinkel. De laat ste dag van het kolffeest zal worden besloten met de prijsuitreiking en een besloten feestavond. Het bestuur van S.O.S. (Sajet onze Sport) en Over de Helft, de twee kolf- verenigingen, die reeds jaren zijn ge fuseerd, zal zijn uiterste best doen om de uitstekende naam, die Nieuwe Nie dorp verwierf door de nationale kolf wedstrijden in 1917 en 1931, hoog te houden. Op de laatste algemene vergadering van de sociëteit werden de plannen aan de leden voorgelegd, die er zich geheel mee accoord vermaarden. De burge meester zal worden verzocht het voor- Hennes Datr Purmerend, Gouw 6. N. J. Hennes naar Purmerend, Peperstraat 35. M. HSV- SPORT -Vitesse 14 BURGERLIJKE STAND Geboren Rita M., d. van P. J. Huijben en R. M. Sprenger. Ondertrouwd: Gerardus Boots en Ma ria Molenaar. Getrouwd: Johannes Bijpost en Catha- rina A. Wokke (Koedijk). Willem Th. Vink en Barbara C. Tromp. Gerard Smit en Eli- sibeth A. C. Brouwer (Amsterdam). Overleden: Peronella H. van den Berg, jaar, echtgen. van Sliggers. Besommingen IJmuiden De besommingen van Woensdag wa ren: trawlers IJM. 16, f 10700; IJM. 42, f 21900; twee stoomtrawlers, f 19000; loggers KW. 110, f 1990; kustvissers TX. 33, f 3485; IJM. 213, f 260. Prijzen Per kilo; grote tong 1.951.90; sr. mid. tong 2.05—1.78; kl. mid. tong 2—1.82; tong I 1.02—0.93; tong II 0.92— 085: tarbot I 1.120.74. Prijzen per vijf tig kilo tongschar 4437; schartong 26—22; gr. schol 5045; gr. mid. schol 50—42; kl. mid. schol 5047; schol I <4—21; schol II 26—8; schar 18—10; makreel 20—8; gr, schelvis 23—15; gr mid. schelvis 29—21; kl. mid. schelvis 32—15; schelvis I 3119; verse haring 20- 18; schelvis II 23—17; wijting 15—8; zv arte poon 9—8; gr rode poon 28; gr. mitl poon 29—22; kl. mid rode poon 23— 20, kl rode poon II 11. Prijzen per 125 k'lo gr kabeljauw 156—60; gr. koolvis 38—25 De nanvoe; bedroeg 3840 kisten, waarvan 40 met verse haring. Onder vrij grote belangstelling werd deze wedstrijd gisteravond op het HSV-terrein gespeld. Beide ploegen hadden enkele proef-spelers in hun elftal. Het was opvallend hoe slecht er geplaatst werd, vooral in de eerste helft door de beide achterspelers van Vitesse. De voorhoede van de bezoe kers combineerde in het veld dikwijls heel aardig, maar het duurde allemaal te lang, zodat steeds een der achter spelers van HSV kon ingrijpen. De rust kwam met blanke stand. De tweede helft bood lange tijd een zelfde spelbeeld. Nadat echter Vitesse 't net gevonden had de goal werd echter in zuivere buitenspel-positie ge scoord wijzigde zich het spelbeeld, omdat HSV heftig kwam opzetten. Toch kwamen de doelpunten regel matig aan de andere kant, zodat 10 minuten voor het einde Vitesse een 40 voorsprong had. G. Bolten scoor de ten slotte de verdiende tegen-goal uit een goed genomen corner van Martin Kosters. Hierna kreeg het spel een onprettig karakter, waartegen de scheidsrechter o.i. niet voldoende op trad. Een ieder was ten slotte blij toen voor het einde werd gefloten. De bouw van de rioolwaterzuive ringsinstallatie te Beverwijk is voor f 923.850 opgedragen aan de firma van Hattum en Blankevoort aldaar. Vanwege de Inspectie der Visserijen wordt dit jaar in de Zaanse polders 30.000 pond jonge aal uitgezet. B. en W. van Krommenie vragen de gemeen teraad een crediet van een half millioen voor aankoop en bouwrijp maken van grond voor de bouw van 107 woningen. Op het station Hoorn vond een dame uit Midwoud bij het instappen in een trein naar Alkmaar een bankbiljet van f 100 in een coupé 3e klasse. Vuurgevecht aan Berlijnse sectorgrens Aan de Sowjetrussisch-Britse sec torgrens te Berlijn heeft zich Dinsdag een incident voorgedaan, waarbij van vuurwapenen gebruik is gemaakt. Volgens ooggetuigen hielden leden van de Oostduitse volkspolitie een auto aan, waaruit plotseling vier in Pools officiersuniform geklede perso nen sprongen die op de volkspolitie mannen begonnen te schieten, De po litiemannen schoten onmiddellijk terug, waarbij een der vier mannen uit de auto werd getroffen. Ooggetuigen zeg gen, lai^r de hulzen van pistoolkogels gevonden te hebben enkele meters bin nen de grens in de Britse sector. Economische besprekingen in Genève Vertegenwoordigers uit vier en twintig Europese landen zijn in Ge nève bijeengekomen voor een bespre king van de economische vraagstuk ken van ons werelddeel. Gehoopt wordt, dat de Sowjetunie een grotere goederenstroom door het IJzeren Gor dijn zal toelaten. Rusland is bereid, zijn steun te verlenen aan de ontwik keling van de Europese handel, „op voorwaarden, die de wederzijdse be langen van de betrokkenen waarbor gen". Verwacht wordt, dat de Russen hun instemming zullen te kennen ge ven met een Europese graanovereen- komst. Blauwhemden in Helmstedt gemolesteerd Dertig leden van de „Vrije Duitse Jeugd", die gisteren van de Pinkster bijeenkomst in Berlijn in Helmstedt arriveerden, werden van hun blauwe hemden ontdaan, waarna de hemden plechtig verbrand werden. De molesta tie geschiedde op het gebied van de Britse zone door ongeveer honderd anti-communisten. Later werd een groep van 300 deelnemers aan de Pink sterdemonstratie, die des nachts ille gaal de Britse zone te voet waren bin nengekomen, door honderden inwoners van Helmstedt nagejouwd en uitge scholden vpor verraders. Tot een hand gemeen kwam het niet. Gratie voor Bisschop Ordas De voormalige Hongaarse Lutherse bisschop Lajos Ordas, die in September 1948 tot twee jaar gevangenisstraf werd veroordeeld wegens overtreden der de- viezenvoorschriften, heeft gratie gekre gen. Verleden maand verzocht de Lu therse kerk om amnestie voor hem en een ander vooraanstaand geestelijke, Josef Varga, die op soortgelijke be schuldiging 5 jaar gevangenisstraf heeft gekregen. De „General Greely" en de „Grote Beer" zijn uit Indonesië ver trokken. Op 27 Mei verlieten beide troepenschepen de haven van Tandjong Priok, het eerste naar Rotterdam, het tweede naar Amsterdam. Zolang de uiteindelijke beslissing over de toekomst van Bertha de Hartogh nog niet is gevallen, heeft haar verzorgster Aminah hoop het meisje te mogen behouden. Vaak ziet men in de straten van Singapore de wanhopige Aminah voor het behoud van Bertha bidden. (Van onze correspondent te New York) De Nederlands^ kunstnijverheid tracht zich een pad te banen over de moeilijke grond van het Amerikaanse afzetgebied. De „Holland Fair" te Phi ladelphia is voor deze producten niet de juiste proefneming geweest. Het publiek, dat de Holland Fair bezocht, bevatte slechts een minderheid dierge nen, die S 7.neerleggen 26.voor een klein unicum of een zelfde bedrag voor nauwelijks één meter handgewe- ven stof. Het is duidelijk, dat onze kunstnijver- heid-producten recht hébben op een nieuwe kans, in een betere omgeving. Verschillende landen hebben in de af gelopen jaren in Amerikaanse steden een tentoonstelling van deze produc ten georganiseerd in een plaatselijk museum, met de medewerking van de warenhuizen en specialiteiten-zaken. Het practisch resultaat daarvan is steeds zeer gering geweest. In de stad Dallas heeft zich een wel gestelde Amerikaanse dame geïnteres seerd in de producten der Zweedse kunstnijverheid. Zij heeft in een winkel een smaakvolle étalage ingericht en er wordt niet onverdienstelijk ver kocht, maar er moeten handen met geld bij. Het Italiaanse programma Is veel- omvattender. The „House of Italian Art" Is een organisatie geleid door een Ame rikaanse zakenvrouw, mrs. Dinsmore. trippelen terug en laten ruimte om de aangekomene verder te doen stappen. Dit is vast de ceremoniemeester. Het feest kan beginnen. Het wordt een draaien en keren, klapwieken en veren schudden. Een dol opwindende roes 0P VELE PLAATSEN IN ONS LAND, bij plassen en moerassen, langs het IJselmeer, de Haarlemmermeer enz., hebben we kemphanen elk jaar hun waar tussendoor de vrouwtjes als toe- vaste broedplaatsen. Daar brengen zij, nadat ztf bij de Middellandse Zee of in schouwers waardig wandelen en hun Noord-Afrika overwinterd hebben, de zomer door. Reeds in Maart, April ver- keuze bepalen. tonen zij zich daar. Maar de leukste tijd van waarnemen is de broedtijd (half In krachtmeten van de kemp- Mei—Juni) als de aantrekkingskracht tussen het mannetje en het vrouwtje het kaiJen onderling doen de mannetjes grootst is. Het mannetje is dan op het mooist uitgedost, met een prachtige hals- jlc^. va? geweldiger voor dan zij m- kraag met oorpluimen. Deze dienen zowel om de vrouwtjes mee te bekoren, als Zljn' ,^un snayel 's '°™p om hun medeminnaars te imponeren. De vrouwtjes blijven ook gedurende deze en.,m°c. er ,ee™ j? tijd eenvoudig van kleur. Hoofdzakelijk bruinachtig grijs of roodbruin. Hun te ver uitschieten, dan is de kop iu.t grootste verdiensten zitten in de moederlijke eigenschappen die zij vertonen wWmicThl. als het nest of de jongen verzorgd moeten worden. Zeer snel na de paring laat j voldoende bese. e m g b het mannetje haar alleen en leeft zij vol zorg voor haar gezin in steeds groter eï1, wordende eenzaamheid, daar de jongen na een maand reeds voor zichzelf zorgen en op reis gaan. Haar belangstelling voor de Italiaanse kunstnijverheid dateerde van de eerste na-oorlogse jaren, toen vrienden van Italië in de V.S. middelen bijeenbrach ten om Italiaanse kunstenaars te voor zien van glazuur, verfstoffen, weef sels e.d. om deze industrie weer over eind te helpen. Deze belangstelling leidde tot nauw contact en op een ge geven ogenblik wilden de Italianen in Amerika hun werk verkopen. Kunstnij verheidsbeoefenaars gingen zich verenigen om een productietje van enig formaat te kunnen maken. Ameri kaanse handelaars raakten geïnteres seerd. Men wilde wel voorraden kopen. Maar uitsluitend als de Italianen zouden vervaardigen wat men in Amerika ge makkelijk zou kunnen verkopen. Toen geschiedde het grote drama. De Italia nen boden proefmodellen aan te ver vaardigen, van glaswerk, meubilair, weefsel. Vele prototypen bleken geen succes. Of de kleuren waren niet goed, of de prijs was te hcog. Het resultaat was, dat mrs. Dinsmore werd afgevaar digd op gezette tijden op en neer te reizen tussen Italië en New York, ten einde de verschillende eisen en voor waarden van kunstenaars en afnemers met elkaar te verenigen. Na ruim een jaar is zij daarin ge slaagd. En haar organisatie adviseert, verkoopt, legt voorraden aan, bloeit en verdient dollars voor Italië; de impor teurs in Amerika en de producenten in Italië leven thans in vrede, vriendschap en redelijke welstand. Mrs. Dinsmore is van mening, dat andere landen hieraan een voorbeeld hebben ter navolging. „Er is ruimte ge noeg op de Amerikaanse markt voor meer producten van andere landen". Waarin de Zweden tekort schoten was de samenwerking in eigen land. Het is daar nog steeds ieder voor zich. Dit is een les, waarvan men zich in ons land bewust moet zijn. Wij hebben op da Fair te Gimbels indrukwekkende Neder landse kunstnijverheidproducten gezien, die hier kans maken. Men zal een tikje minder exclusief moeten zijn met „uni ca". Een genummerde serie van honderd stuks van eenzelfde model is voor Ame rikanen nog steeds zeer „exclusief" Als men het juist aanpakt en enige jaren achtereen zich aan de organisatorische taak zet, die nodig is om voor de gehele groep producten iets te bereiken, dan zijn er mogelijkheden te over. ALKMAAR, 31 Mei. Raapstelen 3—6; spinazie 8—25; postelein 4—8; rabarber 6—18; andijvie 10—23; sla I 2—4.50; bloemkool: IA 25—36, I 15—22 en II 9—15; komkommer 21—38; worteltjes 17—38; uien 2,50—11,50; aardbeien 29—54 (p. doos); radijs 3—12; sel derie 7—13; peterselie 6—11; asperges: dik wit 98—1,17 en blauw 2—65; aardappelen: nieuwe 32—40; peulen 98—1,09; sperciebonen 2,16. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 1 Juni. 3700 kg rabarber 4.50—6,40; 26.000 kg aardappelen 35—43 en kleine 32—42; 5 kg tomaten 1,02. HEN BEETJE opzij staat een schone, jonge vogel. Om de aandacht te trekken maakt hij allerlei bewegingen. Ook enkele vrouwtjes staan soms zeer nonchalant zich wat mooi te maken om daarna een herengesprek coquet te gaan verstoren. Zij lokken één als uit verkorene mee naar een broedplaats. Al spoedig na deze afzondering heeft het vrouwtje een diep nest gereed gaan. Zouden wij het feest kunnen ga deslaan? De balzaal, ongeveer 3 bij 4 meter, is een platgetrapt stukje grasland met HAAR IK weet waar ik deze kleurige wijd uitzicht over de plas. (Een kemp vogels kan bespieden, huren wij op haan houdt van ruim uitzicht.) De een vroege morgen bij de plas een ruimte telt nog slechts 7 tot 8 gasten bootje. Na een poosje roeien zien wij en dit aantal groeit steeds. In klein door de verrekijker op het schier- gezelschap wordt reeds kennis ge- waarin dan" geleidelijk rieT olijfgroene eilandje al enige beweging van de vo- maakt. Een enkeling plaatst zich recht eieren komen te liggen, gels. tegenover een ander, zet zijn kraag op. Van waarlijke trouw moet men deze Nu is het zaak hen heel, heel voor- waarop de ander hetzelfde doet. Een kleurige hanen niet verdenken. Hun zichtig te naderen. De wind is ons gun- seconde kijken zij elkaar diep in 'e ijdelheid speelt hen parten; spoedig stig en als wij dan ook naar onze "in ogen, dan gaan zij (welk groot con- verlaten zij het vrouwtje en keren dicht genoeg bij zijn, laten wij het an- trast!) gemoedelijk samen wat modder terug naar de gezelligheid vaq de bal- kertje vallen. Op onze buik liggen wij pikken. zaal om een ander hennetje het hof te over de bootrand te loeren. De vrouw- Tussen een diepbruin gekraagde en maken. Deze liefdesbetuigingen geven tjes en mannetjes zijn gemakkelijk 'e een roomkleurige kemphaan gaat het jn deze wereld niet veel moeilijkheden onderscheiden. Je kunt haast je ver- iets hartstochtelijker toe. Zii springen Beide partijen betalen elkaar met ge- bazing over zoveel schakering van verscheidene malen tegen elkaar op. lijke munt. Ook het vrouwtje neemt fladderen wat heen en weer en herha len dat enkele malen. Daarna zakt de roomkleurige door ziin knieën en buist zijn kop naar de grond. Is dit een eer- K!"',she+iiisins of een krachtmeten? Plotseling is aller aandacht gevan kroost is zo groot, dat menige boer die Als mannequins van een modehuis gen door een neerstrijkende roodkle'i- zijn gras moet maaien haar van het draaien zij voor onze kijker rond Een rige vogel met zwarte halskraag. Hii nest moet verjagen Heeft hij de omge- zachte wind begeleidt hun sierlijke maakt een zeer deftige indruk en is ving van het nest gemaaid en legt hii passen en speelt door de fijne veertjes, zeker een hoog personage in dit gezel- de eieren er weer in dan gaat zij .li- hun schoonheid des te beter vertonend schap want twee anderen snellen 'oe reet met dubbele ijver vérder om er Ja waarlijk, het lijkt of fleurige oa- Zij presenteren zich in al hun pracM, haar warmte aan te geven, achttien d.n ges zich opmaken naar het hofbal te springen een halve meter ln de lucht, gen lang. ZWERVER kleuren niet voor je houden. Het maakt de indruk alsof zij zich voor een feest mooi gemaakt hebben. Er zijn er met witte kragen en grijze lijfjes. Maar oranje en blauwe of gevlekte kragen zijn er ook te zien. genoegen met een andere haan zolang haar legsei niet compleet is. Dan heeft zij haar wilde haren verloren en keert de rust in haar weer. Haar moederzorg voor eieren en De Franse minister van voorlichting Paul Henri Teitgen, heeft na een bij eenkomst van de Raad van Ministers medegedeeld, dat de onderhandelingen over het plan-Schuman waarschijnlijk op 15 Juni te Parijs zullen beginnen. Goed afgelopen Gistermiddag is een kleine perso nenwagen uit Amsterdam op de onbe waakte overweg aan de Kruidbehger- weg te Santpoort gegrepen door een electrische trein komende uit de rich ting Haarlem. Het wagentje kwam in aanraking met een treeplank van de trein, werd opzij geschoven en tussen de rails gezet. De drie inzitten den stapten ongedeerd uit de auto, waarvan zelfs geen ruit was gesneu veld. BEN GOERION DOET EEN BEROEP OP HET WESTEN David Ben Goerion, de minister president van Israel, heeft Woensdag een beroep gedaan op de drie Westelij ke mogendheden om het sluiten van een vrede tussen Israel en de Arabische landen aan te moedigen en te bespoedi gen.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 3