Lakeman bewaakte z'n halve minuut rheuminA?^/ I Ite? li Lesueur zegevierde in het Stadion Appellant wilde komen dineren I I oor elke schoen tjeteï kau. niet! Het was Oranje en hei bleef Oranje Amsterdammer was klaar wakker... Faanhof won de sprint na kalme course Pronk en Verschuren zorgden voor felle strijd Congres van Bond voor Staatspensionnering Ondanks de eis van twee maanden De haringvloot stoomt naar huis! De HOLLANDSE NIEUWE komt! ■toetfHoêe maofes- 1 Juni V Vissen HUWELIJK •H» KERKELIJK NIEUWS Hitlers fotograaf houdt vijf jaar Het Radioprogramma DONDERDAG 1 JUNI I960 rEN WAKKERE LAKEMAN heeft in de laatste etappe van de Ronde van Nederland, die van de oevers van de Maas naar de boorden van het IJ voer de, ais een waakhond de 28 seconden bewaakt, welke hem in het eindklassement van de Belgische wielercracks scheidden. Steeds was de Amsterdammer voor in het peloton te vinden om iedere aanval op zijn oranje maillot af te slaan. Dat het hem niet al te moeilijk werd gemaakt, mag wellicht aan onenigheid in de Belgische gelederen te danken zijn. De Poorter en Callens, die op een steen worp van de leider lagen, behoren tot verschillende ploegen en dit is met de steun, die de hoofdstedeling van zijn ploegmakker Middelkamp ondervond, de oorzaak, dat het gisteren bij schuchtere pogingen bleef, waarmede de Ronde-winnaar wel raad wist. De Belgische meesters kwamen niet in het offensief en ook de overige groten in deze karavaan konden niet tot een gemeenschappelijk operatie-plan komen. Zo werd de laatste etappe kleurloos en zonder sensatie. De renners dommelden. Alleen Lakeman was klaar wakker. De zege in de derde Ronde van Nederland was de welverdiende beloning. De sprint-zege van Faanhof, die de duizenden in het Olympisch Stadion overeind bracht, kon hieraan niets meer veranderen. maakte een val en ging met een lekke voorband aan de kant en intussen ijl den de anderen verder, aangevot d door Vos, Middelkamp, Van Kerkhove en Leenen met vlak daar achter Schot- te en Meersman. Lakeman reed even eens voor in' het uiteengerekte peloton. Bij de afdaling door het Spaanders woud stoven drie, vier man naar vo ren, maar Lakeman, uiterst waakzaam, flitste er prompt achteraan en lang vóór de Ankeveense brug was deze korte maar hevige uitlooppoging te niet gedaan. Kort vóór Ouderkerk onder de rook van Amsterdam ontsnapte nog maals een renner en hij wist honderd meter voorsprong te nemen. Maar weer trokken drie anderen, bij wie Lakeman, het peloton bij. Maelbrancke probeer de het op de brug bij Ouderkerk. Ook hij nam zwoegend honderd meter en ook hij moest spoedig zwichten voor het jagende peloton. Door Amstelveen stormden de renners gegroepeerd in de richting van het Stadion. De vaart was nu zo hoog, dat uitlooppogingen in de kiem gesmoord werden. Gistermiddag om drie uur klonk het startschot voor de laatste etappe, waar- In volgens sommige Belgische kringen de slag geslagen zou worden. In de ruim 212 kilometers was hiervan echter niets te merken. Zelfs de dui zenden in het Westland, die, evenals vorig jaar toen eveneens de gehele be volking was uitgelopen, de renners toe juichten, konden geen coureur de inspi ratie geven om weg te vluchten. Het tempo lag tegen de 40 km en voor in het peloton, dat gegroepeerd door de polders naar Maasland en Naaldwijk fietste, zagen wij steeds Lakeman, zeer paraat en goed geplaatst om eventuele uitlooppogingen van zijn Belgische con currenten prompt op te vangen. Mael brancke kwam even los, maar Bernard Franken ging met hem mee. Het pelo ton liep in en de vaart zakte bedenke lijk. Scheveningen werd met een ver traging van bijna 20 minuten gepas seerd en nog steeds behield de rit haar lusteloos karakter. In de Sleutelstad ging de Leidenaar De Groot (winnaar van de eerste Ron de van N.W. Nederland voor amateurs) een 50 meter voor het peloton uit, doch hij wuifde naar zijn, langs de kant staande, stadgenoten, zodat van een uitlooppoging geen sprake was. De wedstrijdleiding had te elfder ure besloten de noordelijke lus van Haar lem over Aerdenhout, Bloemendaal en Santpoort af te snijden en dank zij deze maatregel werd de vertraging die voor Haarlem al meer dan een half uur be droeg tot een kwartier teruggebracht. Ook na Hoofddorp bleef het pais en vree in het peloton en de rit had meer weg van een toertocht, uitgeschreven door de wielerclub „Ons Aller Genoe gen" dan van een wedstrijd waarin cracks met een Europese reputatie meereden. Hoog tempo Tussen Utrecht en Blauw Kapel werd de vaart straf opgevoerd. Van Beek HENK LAKEMAN: „Ik heb 'm geknepen" Er waren gisteravond in het Olympisch Stadion twee win naars. Twee Amsterdammers, twee Henken. Henk Lakeman, die wij na de glorieuze intocht te pakken kregen, midden in de lawine van gelukwensen en om helzingen van familieleden en vrienden, moest eerst een paar maal geducht slikken om de brok van ontroering uit zijn keel te krijgen. „Ik wist wel zei hij einde- lijk ik wist wel, dat het kon toen we bij Feyenoord weggin gen, maar ik heb 'm toch gekne pen als een ouwe dief voor die Belgen. Aan bandbreuk heo ik niet eens gedacht. Blijf in de Itoojdgroep en kijk uit zei Ik steeds tegen mezelf. Gelukkig is me dat gelukt, hoewel het op dat laatste stukje wel even hard poot- aan was." Blij? „Natuurlijk ben ik blij, vooral omdat ik de Nederlandse wielermensen nu eens heb kun nen tonen, dat ik ook wel wat anders kan dan een wedstrijdje van honderd of honderdvijfen twintig kilometer winnen". Lake man wilde nog iets zeggen over de ste m die hij in de laatste rittem van zijn ploegmakker Mid delkamp had ondervonden, maar hij kwam niet ver, want de voor zitter van de stichting „Ronde van Nederland", de heer Th. Obers, legde beslag op de win- naar en voerde hem naar het podium voor de huldiging. In compacte gelederen reed men over het Stadionplein met een groepje van vijf of zes man aan de kop en het was Faanhof, die op de baan, luid toege juicht door het duizendkoppige publiek, in de sprint Maelbrancke, Voorting en Van Est klopte. Onmiddellijk volgde de hoofdgroep voor welke dezelfde tijd genoteerd werd en aangezien zich hier ook Lakeman bij bevond behield hij de oranje trui en werd winnaar van de Ronde. De klassementen De uitslag van de 7e en laatste étappe, RotterdamAmsterdam (210 km) luidt: 1 Faanhof (Ned. B-ploeg) 8.46.42; 2 Maelbrancke (Belg. A); 3 Voorting (Ned. A-ploeg); 4 Van Est (Ned. B-pl.); 5 Vos (Ned. B-ploeg); 6 Blankenaauw (Zwits.-Ned. ploeg); 7 Van Kerkhoven (Belgie A); 8 H. Smits (Ned. B-ploeg); 9 B. Francken (Brab.-Limb.-ploeg)10 De Korver (Ned. A-ploeg), allen zelfde tijd. In deze étappe hebben de renners Sprenkeling (Ned. A-ploeg) en Van Beek (Ned. A-ploeg) opgegeven. Het officiële eindklassement van de Ronde van Nederland is: 1 Lakeman (Ned. nat.-ploeg) 45.24.24; 2 Depoorter (Belgie B) 45.24.52; 3 Cal lens (Belg. A) 45.24.59; 4 Van der Ve- ken (Belg. A) 45.25.52; 5 Evers (Ned. A) 45.26.14; 6 Rogiers (Belg. A) 45.26.57; 7 Vos (Ned. B) 45.27.03; 8 De Ruiter (In tern. ploeg) 45.27.52; 9 Leenen (Belg. B) 45.30.45; 10 Middelkamp (Ned. nat. ploeg) 45.30.51; 11 Schotte (Belg. A) 45.30.51; 12 Verpoorten (Belg. B) 45.31.09; 13 H. Smits (Ned. B) 45.31.39); 14 Lambrichts (Brab.-Limb.-pl.) 45.31. 46; 15 Van Est (Ned. B) 45.32.09. Het ploegklassement is; 1 Belgische A-ploeg 136.17.48; 2 Belgische B-ploeg 136.26.46; 3 Ned. B-ploeg 136.30.51; 4 Ned. Nationale-ploeg 136.40.36; 5 Inter nationale ploeg 137.16.15; 6 Ned. A-pl. 137.19.15; 7 Limburgs-Brabantse ploeg 137.24.03; 8 Zwit.-Ned.-ploeg 139.09.09. Op dezelfde avond dat de Ronde van Nederland in het Olympisch Sta dion zijn einde vond, werd het baan- seizoen op deze vijfhonderd meter lange cementen baan geopend. Het hoogtepunt van de baanwedstrjjden was zonder twijfel de kamp tussen een zestal stayers die het presteerden in een uur maar liefst om en nabij de twee en zeventig kilometer af te leggen. Om precies te zijn: Lesueur won de uurwedstrijd met 72,5 km. De vier hoge lichtmasten wierpen hun stralenbundels op de piste toen Lesueur, Clautier, Bijster, Bakker en Pronk de ruggen kromden en met en kele forse pedaaltrappen hun gang makers opzochten. Vrijwel gelijktij dig zaten zij aan de rollen en konden de bestuurders van die vreemd ge bouwde motoren de gaskraan wijd open draaien. Pronk had de kop geloot en enkele minuten behield hij deze positie. Het duurde echter niet lang of hij werd door de nationale kampioen Bakker gepasseerd en ook Lesueur, Verschu ren en zelfs Bijster zagen kans om de man uit Heiloo te passeren. Pronk nam met deze gang van zaken geen genoegen en in no-time had hij zijn positie aan de kop heroverd. Het eer ste kwartier werd het een levendige strijd om de leiding. Eerst moest Pronk 'n aanval van Lesueur afslaan en nauwelijks was hem dit gelukt of Verschuren zat hem weer op zijn huid. Door deze felle jachten kreeg Bijs ter inmiddels een „lap". Pronk had het spelletje van Verschuren en Lesueur spoedig door en toen Verschuren voor de derde maal kwam opdagen liet Pronk de Vlaming zonder slag of stoot passeren. Het is zeer vermoeiend steeds weer aanvallen te moeten af slaan, vooral als deze in combinatie worden uitgevoerd. Daarom was het van Bakker ook goed gezien, voorlopig maar op de vierde plaats te blijven hangen, hoe wel hier tegenover staat dat, als alle Gemeenschappelijk Beheer van Enropese iuchtdiensten? In een te Montreal gehouden bijeen komst van de Internationale Organisa tie voor de Burgerluchtvaart (ICAO) heeft de Franse minister van lucht vaart, Hederer, voorgesteld, dat de Westeuropese landen een gemeenschap pelijk gezagsorgaan zullen instellen voor hun luchtdiensten op het Europe se contingent, op dezelfde wijze, als Schuman onlangs heeft voorgesteld voor de Europese kolen- en staalindus trieën. hoge onderscheiding voor franse ambassadeur Ter gelegenheid van haar bezoek aan Parijs heeft Koningin Juliana de Franse ambassadeur in Nederland, de heer Jean Paul Garnier, begiftigd met het Grootkruis in de Huisorde van Oranje. stayers dit standpunt zouden innemen, een dergelijke wedstrijd spoedig een tonig zou worden. Na ongeveer een half uur rijden lag Lesueur aan de kop, gevolgd door Pronk, Verschuren, Bakker en Clau tier. 'n Aanval van Pronk op Lesueur werd afgewezen. Op dit duel had Ver schuren zitten wachten en met een felle spurt passeerde hij Pronk en de Belg probeerde in een run tevens Le sueur van de kop te verdringen. De Fransman gaf echter geen krimp en daar Verschuren iets te veel van zijn krachten had gevergd kwam hij los van de rol zodat het Pronk geen moeite kostte op zijn beurt de tweede plaats in te nemen. Weer dook Pronk Lesueur op zijn nek, zoals dat in sta yerstermen wordt genoemd, maar de Fransman bleek niet te vermurwen. Op een paar honderd meter afstand had Bakker deze strijd aangezien en met nog een kwartier te rijden dacht de Zaankanter hiervan te kunnen profiteren Met een felle demarrage schoot hij naar voren, maar hij had het uithoudingsvermogen van Lesueur en Pronk onderschat. De Fransman stond de kop niet af en Pronk zag kans, zich op de tweede plaats te handhaven, zodat deze uurwedstrijd, waarin Pronk en Verschuren voor een interessante strijd zorgden, ten slotte als volgt eindigde: 1. Lesueur achter Querin (Frankrijk) afgelegd 72.500 meter; 2. Pronk achter Wiers- ma (Ned.) 72.490 meter; 3. Bakker achter Van der Bosch (Ned.) 72.300 meter; 4. Verschuren achter Ville (Ned.) 72.010 meter. De sprintwedstrijd tussen Harris, Van Vliet en Derksen eindigde in een overwinning voor van Vliet. In twee ritten bezette hij de eerste plaats en de derde en laatste rit was voor de Engelsman. Jan Derksen eindigde driemaal op de laatste plaats. Hij re vancheerde zich echter in de tijdrit met vliegende start. Van Vliet had voor de 500 meter 29.8 sec. nodig, Harris 30.2 en Derksen werd winnaar in 29.6 sec. De Bond voor Staatspensionnering heeft in de afgelopen dagen zfjn jaar lijks congres gehouden in de congres zaal van de tentoonstelling De Mijl paal te Arnhem. De Bond bestaat thans vijftig jaar en is in die tijd uit gegroeid tot een organisatie van 475 afdelingen met 200.000 leden, aldus bleek uit een overzicht van de pen ningmeester, ds. J. J. J. Spaargaren. Het jaarveislag vermeldde, dat het HB in het afgelopen jaar besprekingen heeft gevoerd met de Partij van de Arbeid, de WD, de Kath. Volkspartij en de Chr. Hist. Unie. Besloten is, niet over te gaan tot instelling van een Bondsbureau, om dat de ontwikkeling van de sociale wetgeving niet overzichtelijk is. Na enige bespreking is besloten, het wetsontwerp op de ouderdomsvoorzie ning, indien het wordt ingediend, te bestrijden, wanneer hierin de premie betaling wordt gehandhaafd, Verwor pen is een voorstel van de afdeling West en Oostgraftdijk, om een gezins contributie in te voeren ter verhoging van het ledental. Voorts heeft ds, N. Padt, uit Oost- zaan, een pleidooi op zedelijke motie ven voor premievrij staatspensioen. Rusland wil Hirohito berechten De Sowjetunie heeft Engeland en de Ver. Staten opnieuw voorgesteld kei zer Hirohito en vier Japanse gene raals voor een internationaal gerechts hof te dagen. De Sowjetrussische zaak gelastigde te Washington en de Sow jetrussische ambassadeur te Londen hebben Dinsdag nota's dienaangaande aan de Amerikaanse en Britse regerin gen overhandigd. Hierin wordt be weerd dat Japan, onder leiding van de keizer, jarenlang de bacteriologische oorlog heeft voorbereid. Voor het Gerechtshof te 's-Graven- hage verscheen gistermorgen A. P. J. van D„ oud-bedrijfsleider bij Philips uit Rotterdam, die door de rechtbank aldaar tot één dag gevangenisstraf was veroordeeld en tot ter beschikking stel ling van de regering wegens het her haaldelijk verstoren van godsdienst oefeningen. Appellant was, zoals hij nu ver klaarde, tegen dit vonnis in hoger be roep gekomen omdat hij door zijn op treden de orde niet verstoord achtte. Aan de hand van een artikel in de Rot terdamse Kerkbode trachtte Van D. aan te tonen, dat in de Nederlands her vormde kerk „wanorde"'heerst doordat het vrije woord is weggenomen. Hij had nu deze menselijke wanorde door de orde Gods willen herstellen. Appel lant was naar Utrecht gegaan om zich door psychiaters te laten onderzoeken, maar had daar door omstandigheden geen verklaring kunnen krijgen dat zijn geestvermogens normaal waren. Op j?R is een tijd geweest, dat het de gewoonste zaak van de wereld was dat mannen hun dagen versleten met jagen, vis sen en dobbelen. Clau dius Civilis was toen heer en meester in onze dreven en de enige af wisseling waarvoor dit opperhoofd zorg droeg, was een gezellig oorlogje. Inplaats van met atoom bommen of ander angst aanjagend oorlogstuig van onze geciviliseerde eeuw, werden de menings verschillen met knotsen en speren uit de wereld geholpen. Tussen Clau dius en minister-presi dent Drees ligt dan ook een periode van twee duizend jaar en honder den geschiedschrijvers schreven in duizenden boeken wat er al zo in ons landje is veranderd. Maar alle evoluties en revoluties ten spijt, zit ten de nazaten van de Batavieren bij tijd en wijle nog wel eens te dobbelen waarbij zij echter hun vrouwen niet meer als inzet gebruiken wordt er menig ko nijntje gestrikt of gescho - ten en worden talloze vissen van water- tot „pan"-bewoner gedegra deerd. Vroeger was dat wel wat gemakkelijker. Thans zijn wij gebonden aan alle mogelijke beper kende bepalingen die on ze genoegens soms wreed dreigen te verstoren. ^JEEM nu bijvoorbeeld eens dat vissen. Er zijn hele boekdelen uit gegeven met voorschrif ten welke de meeste hen gelaars totaal onbekend zijn. Iedere Nederlander wordt echter geacht de wet te kennen en wee de sportvisser die, zon der het zich bewust te zijn een overtreding be gaat En dat kan gemak kelijk. Want wist u dat het verboden was om 's nachts te vissen of steurkrabben te schep pen? Zou iedere henge laar weten, dat .hij van 23 November tot 31 De- cember een houting weer aan zijn element moet toevertrouwen, zo hij al weet wat een houting is, en dat elften en finten van 21 Juni tot 28 Febr. niet in de kanis opge borgen mogen worden? \K/AT alle hengelsport- enthousiasten echter wel weten is, dat het sinds vanmorgen weer is mgestaan aan de water kant de geliefde sport te beoefenen. Wellicht zal de niet-hengelaar hier over smalend zijn schou ders ophalen en denken: Och wat, hengelen een sport? Zeker, hengelen is een sport. En nog wel een sport die heel wat kennis en vaardigheid en vooral feeling vereist. Een witvisje laat zich vrij gemakkelijk ver schalken, maar urenlang op een „opsteek" van 'n karper wachten of een snoek aan zijn element ontrukken, is alleen de ware hengelaar gegeven „Ik zal me daar een paar uur wachten op iemand die ik nooit heb gezien" is het geliefkoosde mo tief van de anti-henge laar. Zij die dit zeggen, begrijpen niets van de spanning, welke men er vaart als een karper zich met al zijn kracht verzet tegen het stuk silk dat 'n belemmering van zijn vrijheid dreigt te wor den. Sommige beweren zelfs dat vissen een on menselijke sport is. Zoals wij het zien, heeft alleen de principiële vegetariër het recht dit te beweren en dan laten wij nog in het midden of deze ge lijk heeft. HOE het zij, vanaf he denmorgen mogen wij allen weer vissen. De riet kragen langs de vaarten en sloten zullen weer be volkt worden. Binnen kort zullen weer ontstel lende verhalen van won derbaarlijke visvangsten de ronde doen, maatkar- pers groeien uit tot „tien ponders" en snoeken van een halve meter zijn te gen het einde van het seizoen „knoerten" van ruim een meter gewor den. Hengelaars, wij gaan n mooie tijd tegemoet. Ne gen lange maanden kun ne>- wij ons hart ophalen, als wij tenminste de voor schriften in acht nemen en over een boek met vergunningen en acten beschikken. Goede vangst. DOOR MARY BURCHELL (75) Nu, horend van Teresa's naderende huwelijk, had de dankbare modiste al haar erkentelijkheid gepaard aan een groot artistiek talent uitgedrukt in het mooiste, grappigste en flatterendste hoedje dat zich denken laat, in dezelfde tint vergeet mij-niet blauw als de jurk Op de hand leek het niet meer dan een bosje struisveren, varens en tullo. Maar toen Teresa het opzette, vond zelfs Teddy het „mieters". Teresa was dus nu wat het uiterlijk betrof klaar voor haar huwelijk. Elliott's lichtvaardig voorstel, dat het grootste deel van de familie Forrester bij de Burderns zou komen ter gelegen - heid van het huwelijk, was door Te resa en haar moeder tactvol, zij het met dankbaarheid verworpen, daar geen van beiden kans had gezien, de moei lijkheid op te lossen betreffende een behoorlijke feestkledij voor allemaal. In plaats daarvan was overeengeko men, dat de kinderen wat later bij Elliott en Teresa zouden komen logeren, wanneer het paar in oom Chad's ge deelte van het Burdernse huis zou wo nen. Met wederzijds goedvinden, daar de minste feestelijkheid Marcia kwaad zou doen, had mevrouw Burdern het klaar gespeeld, dat de intieme samenkomst na de ceremonie in het huis van de Bur derns zou worden gehouden. Tante, Lydia maakte beleefd bezwaren maar na zo lang voet bij stuk te hebben ge houden, als de wellevendheid toeliet, capituleerde ze zoals iedereen ver wacht had met geveinsde tegenzin en stelde zo een ieder tevreden. Zodat, toen Teresa zich eindelijk aan het kleden was voor het huwelijk, in de kleine slaapkamer die getuige was geweest van de opwindende scène tus sen haar en Marcia, haar belangrijkste gedachte was, in dit huis hoef ik nooit meer terug te komen en ik zal nooit meer met Marcia onder één dak be hoeven te wonen, tenzij bij een on verschillig familie-bezoek. Het werke lijke gevaar is geweken. Ik zal me in deze kamer nooit meer hoeven af te vragen, of ik Elliott verloren heb, wat Marcia's nieuwe plannen zijn en of ik het recht heb voor mijn eigen geluk op te komen. Het is voorbij en het is van daag mijn trouwdag. Ze wist dat ze er op haar best uit zag zelfs zonder haar moeders lief- oprechte, „je bent bijna mooi, Teresa" of tante Lydia's critische: „dat hoedje is wel wat vreemd, niet?, maar buiten gewoon flatterend". Ze vermoedde dat ze met sabelbont en struisveren nauwelijks beantwoordde aan Elliott's kwalificatie van: klein, rustig, vredig ding. Maar misschien werd haar op haar trouwdag ook wel een weinig schittering toegestaan, zon der dat die ..andere eigenschappen, die hij zo hoog scheen aan te slaan, in ge vaar behoefden te komen. Toen ze klaar was, vroeg tante Lydia: „Ga je je niet eens aan Marcia verto nen?" Teresa's ogen werden donker in plot selinge afweer. „Gelooft u, dat ze datprettig zal vinden?" Ze hoopte tegen beter weten in, dat haar tante iets zeggen zou, waardoor het haar mogelijk zou zijn er beleefd aan te ontkomen. Maar óf tante Lydia wist minder van de toestand af dan Teresa verondersteld had of ze vond dat de schijn moest worden opgehouden tot- en met de komedie van Marcia's vriendschappelijke belangstelling in het huwelijk van haar nichtje. „Ze is goed genoeg om bezoek te ont vangen", antwoordde tante Lydia zon der zich op te houden met de vraag over Marcia's sympathieën of anti pathieën. „Ik denk dat ze het een beetje vreemd zou vinden, als je niet naar binnen ging, om haar goede dag te zeggen". een vraag van een der raadsheren zeide Van D. voortaan niet meer in de kerken te zullen optreden. De advocaat-generaal vroeg een voorwaardelijke gevangenisstraf van 2 maanden met een proeftijd van drie jaar. Toen appellant de zaal verliet en de procureur-generaal hem en passant vroeg waarvan hij leefde, antwoordde Van D.: „Ik leef uit de hand des He ren". „Wanneer de advocaat-generaal mij uitnodigt bij hem thuis te komen eten, dan zal ik daar gaarne gevolg aan geven". Alvorens de deur uit te gaan, wenste appellant het Hof nog „de vred» des Heren" toe. Ned. Hervormde Kerk. Beroepen te BerkelRoderijs L. van Hartingsveld te Midwolda; te Schre- velduinCapelle W. L. Mulder t« Maartensdijk; te Benschop I. Schip pers te Voorthuizen; te Krimpen aan de IJsel S. Bijl te Welsrijp en Bayum, die dit beroep ook aannam; te Lopik als bijzonder hupprediker H. N. Fruyt, emeritus-predikant aldaar. Aangenomen naar OostwoudMid- woud J. A. Labrie, candidaat en hulp prediker te Hoorn; naar Holwierde J. W. Doeve, candidaat te 's-Gravenha- ge, die bedankte voor Beerta; naar Borchem M. L. Onnes te Winsum. Bedankt voor Zetten-Andelst G. Willemsen te Hierden; voor Linscho- ten H. N. van Hemsbergen te Schalk wijk; voor Nijkerk J. Hovius te Hoo- geveen; voor Andel en voor Nieuw- lekkerland C. vd Bosch, candidaat te Vreeswijk. Gerformeerde Kerken. Beroepen te Dordrecht S. R. Smilda te Rotterdam-Delfshaven; te Beetgum C. W. Thijs te Geesteren en gelselaar; Aangenomen naar Oldeborne Akkrum R. de Vries, candidaat te Steenwijk, die bedankte voor Enumatil, Hijken, Medemblik, Reitzum, St. Jacobie Pa rochie, Tzum en voor Zijldijk. Bedankt voor Meerkerk P. M. Veldhuyzen te Arnemuiden; voor Vrijtkerk D. J. P. Meyer te Dokkum. Doopsgezinde Broederschap. Aangenomen naar Nijmegen H. O. Valeton te Oldeborne, Baptisten Gemeente. Bedankt voor Zandbulten D. Slortte Almelo. Een Duits zuiveringshof heeft Woensdag in hoogste instantie de vijf jaar dwangarbeid en de klassificatie als „belangrijke Nazi" van Hitiers fotograaf, prof. Heinrieh Hoffmann bevestigd. Hoffmann werd onmiddel lijk op vrije voeten gesteld, omdat zijn straftijd was afgelopen. Zijn ver mogen is verbeurd verklaard ten bate van het Beierse staatsfonds voor her stel. Alles wat hij in de toekomst meer dan 500 Mark per maand zal verdienen, zal ook aan dit fonds ver vallen. Hoffmann verdiende een ver mogen van een millioen met zijn foto's. VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. 6.00 Sweelinck-kwartet. 6 25 De stem van de Chr. Vakbeweging. 6.40 Leger des Heilskwartier. 6.55 Een goed woord voor een goede zaak. 7.15 Hoe staat het met de gymnastiek in Nederland? 7.30 Ouverture. 7.40 „Vandaag". 8.05 Plaatvaria. 8.45 Een Amerikaan ziet Nederland. 9.00 Chaconne uit sonate. 9.15 Railverkeer. 10.15 De vaart der volken. 10.35 Ouverture. 10.45 Avondoverden king. 11.15 Populair avondconcert. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. 6.15 Sportpraatje. 6.30 Strijdkrachten. 7.00 Hugo de Groot en zijn Avro-orkest. 7.30 Radio Volksmuziekschool. 8.15 Radio Philharmonisch-Orkest. 9.15 „Nocturne", hoorspel. 9.35 Pierre Palla. 10.00 De stenen spreken. 10.20 The Skymasters. 11.15 Sport- aetualiteiten. 11.30 Vogellied. VOOR VRIJDAG HILVERSUM I, 402 m. Nieuws betichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. 8.15 Haring vangst. 8.20 Muziek bij het werk. 8.45 Solia- tenconcert. 9.15 Ochtendbezoek. 9.35 Sym- phonie. 10.30 Morgendienst. 11.00 Trio. 11.40 Orkest. 12.00 Piano-duo. 12.33 Carmen-suite. I.15 Metropole-orkest. 1.45 De geschiedenis van de soldaat. 2.10 Delfts Madrigaal koor. 2.40 Van oude en nieuwe schrijvers 3.00 Solo-suites. 3.20 Balletsuite. 3.40 Met al de Heiligen. 4.00 Bloemlezing uit 's werelds lie derenschat. 4.30 Suite. 5.00 In de lens. 5.30 Under de Fryske Flagge. 5.45 Vrij en Blij. 6 15 Nederlands Bijbelgenootschap. 6.30 Gees telijke liederen. 6.45 C.M.B.-kwartier. 7.15 Regeringsuitzending. 7.35 Gram.muziek. 7.40 „Vandaag". 8.05 Disco-actualiteiten. 8.15 Omroeporkest. 9.00 Het jonge verleden. 9.20 Promenade-orkest. 9.50 Victor Silvester. 10.05 Sonate. 10.25 De zaligsprekingen. 10.45 Avond overdenking. 11.15 Van de ene melodie in de andere. 11.15 Septet. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. 8.18 Johann Strauss. 8.50 Voor de huisvrouw. 9 00 Sym- phonie-Orkest 10.00 Thuis. 10.05 Morgen wijding. 10.20 Victor Olof. 10.30 Voor de vrouw. 10.45 Debussy. 11.10 Radio-feuilleton. II.25 Cowboy en Hawaiian song's. 12.00 John Kenova and his music. 12.33 Sport en prog nose. 12,45 Georges Guetary en Colette Mors. '15 The Avroleans. 1.45 Sidney Torch en zijn orkest. 2.00 Kookkunst. 2.20 Voorlopers van de jonge Chopin. 3.00 Ons volk in zijn dichters. 3.20 Middagconcert. 4.00 Orgelspel. 4.30 Tussen twaalf en zestien. 5.00 Claude Bolling en zijn Steffy club-gang. 5.20 Wij en de muziek. 6.15 De Vara feliciteert. 6.30 Strijdkrachten. 7.00 Denk om de bocht. 7.15 Accordeola. 7.30 Op bezoek bij anderen 7.45 De organisatie der V.N. na vijf jaar. 8.05 Boeken. 8.15 Kees Kooper. 8.35 Prof. ch Polak 9 40 Oud maar niet armlastig. 10.00 Buiten lands weekoverzicht. 10.15 Ballroom-oi ka* 10.40 „Vandaag". 10.45 Avondwijding. Slieherazade. i

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 5