Wereldomroep heeft behoefte aan nieuwe zender bij Lopik eelde hoer nschappen ?er vergaderde wers krijgen aadsteigers WAT DE THEATERS BRENGEN Bergen Egmond-binnen Burgerlijke Stand Egmond a.d. Hoef Kosten geraamd op vier millioen gulden Happy station favoriet Trygve Lie bracht verslag uit Nieuws uit De Langedijk Noord-Scharwoude Langendijk Zui'd-Scharwoude Oudorp VAN MARSDIEP TOT IJ LKMAAR. IEL. 3568 24. ALKMAAR. i BROEDER. BERGEN OOM 2414 <K 2200) ig landje zijn dt :wrjls aangewezen De populairste feld het tafelten- orlog is de animo c toegenomen. Hier ifeltennis-clubs en men zover, dat er )urnooi's gespeeld d stond de Von- liddelpunt van da kampioenschappen >are club uit Alk- n Sterk" werden Om zeven uur Langeberg, wed- i kort woord deza ■eerde, dat D.S.S. club in Alkmaar erd namelijk op 31 jricht. Spr. hoopte/ r de belangstelling :aculaire sport zou aanvang gemaakt i. Er werd aardig >m acht uur werd ,1e begonnen. Deze jor de dames L. N. Krab en de he- toper, J. Asjes, N. k. Bij de dames ble- strijd als finalisten H. Krab, bij de he- voor het kampioen- Houtkoper en P. ïale werd één tafel t de zaal geplaatst/ id goed zou kunnen :n vijf games ge- ij. Henke was in 't ef en wist met uit- door het niet min- jencle spel van mej. breken. De eerste n ook in een over- Henke (21—19). de aanvalster In de >el van haar krach- en zij verloor de 2022. In de derde het aanvallende spel andster over en ais a toch nog een aan- stuitte ze op de ig van haar tegen- fee volgende games zoor de meer vaste met 21-17 en 21-9. i het spel niet min eer Houtkoper had overwicht om deze nnen. De uitslag was 7—21 en 21—18. I aan de kampioenen ;lijk woord een me en werd hun mede twee maquettes zul- ebracht in het club- Ie names der kam- r jaar zullen worden uilen daarop dus als ten ten stadhuize ge- ng van hoofdingelan- iterschap „De Scher- >ten op een vijftal older steigers te bou- totaal bedrag van /oorzien in een door s lang gevoelde be- i door dit besluit van estuur de beschikking ie laadplaatsen, waar voor de suikerfabriek voor de bemoeiin- ;rschap hebben zij een bijeengebracht, dat bijdrage van 1000.— >riek Holland te Half- zal komen op de aan- steigers. De steigers, rijgen van 7 meter en 2.75 a 3.75 meter zul- voor wagens tot een t van 10 ton. g van dit project werd i vaste geldlening aan 000.De steigers zul- louwd bij Driehuizen, g, tussen de Mening oprit naar de Groot- abij de Schermerhor- het einde der Molen- •ovincie Noord-Holland ;1 grond, groot 1 Are. istaan tegen een jaer- n 40.ten behoeve 'an een transformator- e Provinciale weg ZATERDAG 8 JUNI 1950 AANBESTEDING. in Dijkgraaf en Heem- Heemraadschap De reeft de uitvoering van in de secties L en M heer R. Houwing, i 125.800. belanghebbenden naaf imer voorkomende ad" Kking hebbende op de ating van leerlingen tot dschool alhier. I HARMONIE THEATER: De gravin van „Monte Christo" Sinds het ogenblik, waarop het Noor- I ie schaatsenrijdstertje Sonja Henie, dat I bij Olympische Winterspelen en we- I reldkampioenschappen triomphen had I gevierd, bezweek voor de verleidelijke bedragen welke Hollywood haar bood zijn versche dene films in omloop ge- I bracht, waarin Sonja de hoofdrol ver- I tolkte. In grandioze shows heeft de I „koningin van het ijs" tienduizenden 'laten genieten van haar fenomenale rij- I kunst. Haar prestaties op de gladde ijzers overtreffen verre haar vermogen I om te acteren. Sonja Henie is geen groot actrice en zal het ook nooit wor- I den. Zij zoekt haar kracht terecht op I het terrein, waarop zijn een meesteres B is. In de „Gravin van Monte Christo" I wordt hierop geen uitzondering ge- I maakt. Het verhaaltje, waarin Sonja B zich voor gravin uitgeeft, in een zeer luxueus hotel logqert en daar achter- B eenvolgens een hotelrat en een knappe B luitenant ontmoet, is zeer luchtig en 1 heeft niet veel om het lijf. De liedjes, I welke haar kamerdienares (Olga San I Juan) zingt, zijn charmant en de ijs- dansen van Sonja Henie een verruk- B king voor het oog. i Zij, die de actrice Sonja Henie we- B ten te scheiden van het Noorse schaats- B fenomeen, zullen in „De Gravin van I Monte Christo" bevrediging vinden. t Een uitgebreid voorprogramma gaat B aan de hoofdfilm vooraf. I VICTORIA THEATER: Gebrandmerkt Dit hoofdnummer, dat deze week in I het Victoria-Theater wordt vertoond, B is een dramatisch en spannend verhaal R van een ex-militair in het na-oorlogse B Londen. In een havenkroeg slaat deze Bill Saunders na een twist de eigenaar dood, wat in 't geheel niet in zijn be- I doeling lag. Na een emotievolle vlucht komt hij bij de verpleegster Jane, die hem een schuilplaats biedt, maar on- B danks de goede bedoelingen van Bill I in steeds groter moeilijkheden komt, B mede door het optreden van Harry, een I louche individu, dat toevallig van i Bill's doodslag getuige is geweest. De I situatie wordt voor Bill en Jane, on- danks de liefde die hen bindt, ten slotte te moeilijk en zij willen trachten I of een eerlijke bekentenis aan de po- litie nog iets voor hen zal kunnen red- B den. Een sterke speelfilm, die van de drie hoofdfiguren heel wat eist. Maar B Joan Fontaine als Jane, Burt Lancas- ter als Bill en Robert Newton als Har- B ry blijken ten volle voor hun taak be- B rekend. Zij geven prima spel dat van het begin tot het einde boeit. De hoofdfilm wordt ingeleid door een z.g. voorprogramma, dat op zich- zelf ook zeer de belangstelling waaid is. Een paar boeiende journaals, een dierenfilm die zeer geslaagd is en een I Spaanse muziek- en dansfilm, die pri- ma genoemd mag worden en de volle aandacht verdient. I CINEMA AMERICAIN: Mr. Belvedere loopt college Na het succes, dat men met de film I „Mijnheer de gouvernante" heeft be- B haald, was het volkomen duidelijk B dat men deze „gouvernante" zo spoe- E dig mogelijk de hoofdrol in een vol- I gende film zou geven. Men heeft zich B daarbij zelfs zó aan het oude recept ge- houden, dat „Mr. Belvedere loopt col- B lege" het ietwat uitvoerig slot van de B gouvernante-geschiedenis zou kunnen B zijn. Ook hier weer de onverstoorbare B figuur, die 'alles zoveel beter weet en 1 kent dan ieder ander, ook thans weer B in een rol, die geenszins met zijn leef- I tijd en capaciteit strookt, ditmaal als I eerste-jaars student aan een universi- R teit waar hij zich door kwajongens R moet laten ontgroenen. Hij moet een I baantje hebben om zijn studie te kun- nen bekostigen en men kan zich wei B voorstellen over welke mogelijkheden R de regisseur kan beschikken als mr. B Belvedere huisknecht wordt in een B pension voor vrouwelijke studenten, B die hem heel wat moeite veroorzaken B voor hij ze gedresseerd heeft. Het heett I geen zin hier alle zonderlinge avontu- B ren van mr. Belvedere weer te geven. Clifton Webb, Shirley Temple groot I geworden maar nog altijd klein van 1 postuur en vele andere artisten zor- K gen voor een beschaafde en prettige I film. Men kan er met genoegen naar I kijken en zo nu en dan hartelijk om R lachen en dat zijn de twee voornaam- I ste eisen, welke men aan een goede B amusementsfilm mag stellen. A. B. THEATER: De kus van Venus Deze week draait in het AB-Theater de aardige film „Een kus van Venus", met Ava Gardner in de rol van Ve nus. Het is een vrolijk-zot verhaal, dat zich afspeelt in een groot warenhuis, waar op de kun stafdelingen een Ve- nusbeeld is geplaatst. Door een kus, de kus van een nietig étaleurtje en door Jupiters hulp wordt 't beeld tot leven gewekt. En Venus, de Godin der Liefde ver liest haar hart aan het armzalig éta leurtje en hij van zijn kant bezwijkt voor haar schoonheid. De avonturen die dit tweetal De- leeft, zijn vele. Het beeld, dat plotse ling verdwenen is, de arrestatie van de étateur, de onverwachte aanwezig heid van een levende Venus, dit alles veroorzaakt heel wat moeilijkheden. Het komt natuurlijk weer heel mooi in orde. Jupiter verschijnt ten tonale en zet Venus met z'n onverbiddelijke greep uit haar aards verblijf weer op haar voetstuk. Venus capituleert voor de wil van de oppergod en dan keren rust en vrede weer. Vóór de hoofdfilm was er een aar dig programma w.o. de reportage van het bezoek van Koningin en Prins aan Parijs. Zware wedstrijd voor R.K.A.F.C. Het is Zondag voor R.K.A.F.C. een belangrijke dag. Het is mogelijk dat de Westerwegbewoners Zondag reeds 3e klasser worden. Hiervoor is echter nodig dat zij Beverwijk zonder punt naar de Aardbeienstad laten vertrek ken en dat Schagen Grasshoppers op eigen terrein een punt afsnoept. Grasshoppers komt morgen echter weer op volle oorlogssterkte uit en het kon wel eens zijn dat Schagen nul op het request kreeg. Het is echter in ieder geval zo dat R.K.A.F.C. een be langrijke voorsprong heeft en de pro motie in eigen handen heeft. Sportdag P.T.T. Het district Noord-West van de P.T.T. organiseert Zondag een sport dag. Op de velden in de Overdie zul len de elftallen van de rayons Alk maar, Hoorn, Zaandam, Amsterdam, Beverwijk en Haarlem voetbalwed strijden spelen. Alkmaar en Amster dam nemen met twee elftallen deel, zodat in totaal acht teams in het veld zullen komen. In de muziektuin wordt een klaverjasdrive georganiseerd en teveng zal de Postharmonie daar con certeren. De voetbalwedstrijden en de klaverjasdrive zullen 's morgens om 11 uur aanvangen. LANGEDIJKER GROENTEN- CENTRALE 3 Juni 1950: 38.000 kg aardappelen 36—43; kleine 33—42; 10.000 kg rabarber 56,80; 20 kg tomaten 117. De Molenkrocht speelt promotie-wedstrijden Zondag 4 Juni zal een belangrijke dag zijn in het bestaan van de jonge tennisclub „De Molenkrocht". Het eer ste team speelt n.L morgen aan de Kruisweg haar promotie-wedstrijd te gen de sterke ploeg „Leidsche Hout" 2. die eveneens kampioen werd in één der afdelingen van de vierde klasse. Helaas neemt mevrouw Boonen niet deel aan deze wedstrijd wegens ziekte. „De Molenkrocht" komt uit met de volgende speelsters en spelers: Me vrouw Lugten, mej. Van Limburg Stirum en mej. T, Winder en de heren Lugten, Mosk en Lau. Verliezen de Bergenaren, dan is de kans op promotie verkeken. In geval van een overwinning promoveren zij naar de derde klasse. Een belangrijke ontmoeting dus! De wedstrijden vangen aan om pl.m. 10 uur. De partijen (8 In getal) duren gewoonlij'.k tot tegen de avond. Van de politie Gedurende het tijdvak van 26 Mei tot 2 Juni werden aan het politie-bureau te Bergen de navolgende voorwerpen als gevonden aangegeven: 'bruine portemonnaie met inhoud, haarstrik (rood, wit, blauw gebloemd), sigaret tenaansteker, padvindersriem, blauwe shawl, plastic ceintuur, grijze hoofddoek, bosje sleu teltjes, kinderjasje (bruin wit tweed), witte da messchoentjes en sokje., veelkleurig wollen shawl, damesrijwiel, zakje spijkers, jong konijn, bruine jongensschoenen, vulpen, bal (rood, wit blauw gekleurd), bruin lederen pertemonnaie met inhoud, boodschappennet, bruine porte monnaie met knipsluiting, groene en rode auto ped, dop benzinetank, zakmes met v metalen heft met kurkentrekker en flesopener. De lijst van verloren voorwerpen over bovengenoemd tijdvak vermeldt: zwarte al pino, bruinbeige kindermanteltje, smalle wit- gouden armband met vijf briljantjes, bankbiljet van f 25,—, dameshorloge met armband, ge luiddemper voor motor, zwart kapje, geel zijden shawl (zw. rand), zilver broche (Zeeuwse knoop), zwarte herenparapluie met haak, regen mantel (Egyptisch linnen), bruin lederen schou dertas, zilveren dasspeld, bruingrijze ceintuur voor windjack met ringsluiting, double hals kettinkje met kroon, blauw geruite handdoek en wit onderbroekje, shawl (oranje en bruin gebloemd), bril met donker montuur, gouden muntstuk (17e eeuws), hond (Schnautzer), bruin kunstlederen portefeuille, khaki rugzak met in houd, gouden armbandhorloge, bosje sleutels, wit speelgoedbeertje, zakmes (bruin heft), wiel dop van volkswagen, zonnebril, dameshoed (stro) en gegalvaniseerde emmer. Inlichtingen te bekomen aan het Groeps- bureau der Rijkspolitie, Karei de Grotelaan 17, telefoon 2444, elke werkdag tussen 10 en 11 uur v.m. DE BRANDWEER NAAR BELGIE. Ongeveer 40 leden dames en he ren die bij Bergens brandweer zijn betrokken, brengen een bezoek aan Belgie. aan de Pompiers in Ronsé. als antwoord op het bezoek, dat deze ver leden jaar aan Bergen gebracht heb ben. DOKTERSDIENST OP ZONDAG Morgen, Zondag 4 Juni, wordt de medische dienst te Bergen waargenomen door dokter Lugten, telefoon K 2208—2700. Geboren: Anthonius N. J., z. van L. M. Koning en A. M. van der Meer. Agapitus J., z. van T. Walta en M. Wittebrood. Engeltje A., d. van J. Baltus en E. A. Dekker. Joseph M., z. van P. van der Molen en M. A. Hollenberg. Elisabeth M. A., d. van G. W. van Denzen en E. C. Baltus. Johannes J. M., z. van Th. Belleman en M. Melker. Albertus, z. van A. Tambach en Tr. Out. Margaretha A., d. van J. J. Kleverlaan en C. van de Haar. Johannes A. M., z. van P. H. Kool en A. Sentveld. Pieter N., z. van J. van der Molen en Cl. H. van der Meij. Marianne, d. van G. J. Belleman en A. M. Out. Comelis T. M., z. van M. P. van de Reep en H. Duijn. Adrianus, J. P., z. van L. J. Schuit en M. M. Hille. Ondertrouwd: C. Baltus en G. J. Zentveld. A. W. Kaptein en A. A. M. Groot. J. Hopman (te Engmond aan Zee) en E. C. Fepping. S. Apeldoorn en A. M. Tervoort. Getrouwd,: C. Baltus en G. J. Zentveld. A. W. Kaptein en A. A. M. Groot. Overleden: M. Admiraal, 66 jaar, we duwe van W. Klaver, overleden te Alkmaar. Diefstal van geld Dezer dagen is 's nachts in de woning van a« heer C. Wittebrood aan de Herénweg al hier ingebroken. De dief is verdwenen met een aanzienlijk bedrag aan geld, dat in een portefeuille lag opgeborgen. De portefeuille zelf heeft men laten liggen. In de late avond daarvoor is vermoedelijk door dezelfde een poging tot inbraak gewaagd in de woning van B. Wittebrood aan de School straat alhier. Toen de vrouw des huizes de was ging binnen halen vluchtte een onbekend per soon plotseling schichtig achter de struiken weg. Plan-Belleman kan doorgaan Ged. Staten van Noord-Holland hebben het raadsbesluit van 13 April j.l., waarbij aan G. Belleman wordt verkocht 627 m2 gemeente grond, deel uitmakende van het z.g. Melker pad, goedgekeurd. Hierdoor is het mogelijk, dat het gedeeltelijk reeds in uitvoering zijnde plan-Bclleman in details verder kan worden afgewerkt. GOED BEGIN De heer Visser, directeur der Hevea- fabriek en ere-lid van de Egmondse Hengelclub maakte bij de opening van het visseizoen een beste beurt. Hij ving een karper van nagenoeg 25 pond. Goed voorbeeld doet goed volgen. GESLAAGD Onze plaatsgenote mej. A. Portegies slaagde dezer dagen voor het examen „spreekvaardigheid engels", uitgaande van de Nederlandse Associatie voor practijkexamens te Amsterdam. Marktbericht ALKMAAR, 2 Juni. - Peulen 1,11-1,22; spinazie 8—27; postelein 4—12; tomaten: A 1,25—1,36 en Bonken 71—83; rabarber 5—18; andijvie 10—18; sla 2—4.50; bloemkool: IA 30-48, I 22-30 en II 16—20; komkommer 16—30; worteltjes 16—38; uien 2—11; aard beien 32—64 per doos; radijs 5—11; selderie 7.50—16.50; peterselie 6—10; asperges: dik wit 1.15—1.33 en blauw 56—79; aard appelen: nieuwe 38—41 en drielingen 32—39; pruimen 5—24; perziken 4—22. Nagekomen predikbeurten NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN I AKERSLOOT, 10 uur, ds. Van Wijk Va<i Alkmaar (verbeterde opgaaf). I GROOT-SCHERMER, 10 uur de heer Albertz. (Verbeterde opgaaf.) DRIEHUIZEN, av. half 8, de heer R Albertz. I EGMOND AAN ZEE, herv. gem., 10 uur ds. Mackay van Haarlem (Ver- B beterde opgaaf.) HEILOO, 10 uur ds. Bloemhoff; on. derwerp: De wereld heeft een wacht kamer. (Verbeterde opgaaf.) Evan gelisatie a. d. Kerkelaan, 10.15 uur, d heer G. C. Dun van Alkmaar. NIEUWE NIEDORP, herv. kerk, 10 t*ur ds. Appel (bevestiging kerkeraads Honderdtachtig man personeel van veertien verschillende nationaliteiten ver zorgen vanuit een drietal sobere, ouderwetse villa's te Hilversum de uitzend:u- gen van Radio Nederland Wereldomroep, die overal in de wereld een warme en goede ontvangst vinden. De reacties van de luisteraars zijn ene—u en uit zes en tachtig landen stromen tienduizenden brieven binnen, zelfs van achter het ijzeren gordijn. Maar terwijl het buitenland zich enthousiast toont over de uitstekende ontvangst van de Nederlandse programma,s komen uit ons land hierover de klachten binnen van radio-amateurs. Uiteraard zijn de uitzendingen niet voor Nederland bestemd, zo vertelde het hoofd van de technische dienst, de heer E. van Eldik, maar een verbetering kan eerst tot stand worden gebracht, wanneer het grote zenderplan, dat in voorbereiding is, wordt verwezenlijkt. Hier mede is vier millioen gulden gemoeid. Vermoedelijk zal deze nieuwe zender in Lopik komen, maar pogingen om dit plan ten uitvoer te brengen, zijn nog niet gelukt. TN NEDERLAND kan men het best des avonds en des nachts luisteren naar de 31 m- golf, daar b.v. de 49 m o.a. door Moskou, Bogo ta, Panama en de Bel gische Congo veelal ern stig gestoord wordt. Behalve Nederlanders werken aan de uitzen dingen mee Indonesiërs, Arabieren, West-Indiërs, Amerikanen, Canadezen. Zuid-Afrikanen, Span jaarden, Fransen, een Brits-West-Indiër, een Nieuw Zeelander, een Ecuadorse en daarnaast talrijke gelegenheids- dan wel min of meer vaste medewerkers. Het hoofdkwartier van Radio Nederland Wereld omroep aan de 's-Gravelandseweg te Hilversum. leden). Doopsgez. gem., 10 uur da ÏVancken—Liefrinck. I NOORD-SCHARWOUDE, herv. kerk. 10 «or ds. Schmidt. OUDE NIEDORP, geen dienst. zJNDKARSPEL, geen dienst. OOST-GRAFTDIJK, 10 uur ds. Boe- kee. BERGEN. Ruïnekerk. 10 uur ds. Pot van Haarlem. - Rehoboth, half elf ds. Meier van Amsterdam. PANCRAS, herv. gem., 9 uur leesdienst; half 4 ds. Postma. Het populairst is wel zonder enig ander van de Wereldomroep-staf, waar van de leden in Volmaakte teamgeest met elkaar samenwerken, tekort te doen Eddy Startz, de leider van het in zeven talen door hemzelf uitgezon den luchtige en geestige Happy Sta tion-programma. In welke talen de programma's uit gezonden worden? In het Nederlands, de Bahasa Indonesia, Engels, Frans, Spaans, Arabisch. Zuidafrikaans, Hindoestans en Papiamento. Uiteraard moet met de zendtijd re kening gehouden worden met de tijds verschillen tussen ons land en de ge bieden, waarheen uitgezonden wordt, reden waarom de meeste uitzendingen 's middags, maar vooral 's avonds en 's nachts plaats vinden. In 1949 bedroegen de uitzendingen in totaal 5357, dus 112 uur oer week. waarvan door de Nederlandse dienst 57.5 pet., de Intern. Dienst en „Happy Station" 36 pet. en de Oosterse Dienst 6.5 pet. werden in beslag genomen In tegenstelling tot de andere diensten kent de Oosterse geen herhalingen van programma's naar verschillende windstreken. Bijzondere belangstelling genieten de groeten-programma's voor West- Indie en de koopvaardij. Maar ook het nieuws uit het vader- lahd, nieuws van overzee, internatio naal nieuws en het persoverzicht wordt allerzijds geluisterd. Een primeur DIJ ONS BEZOEK aan een der studio's van Radio Nederland Wereldom roep wachtte ons een interessante pri meur: een experimentele uitzending naar Amerika op de 16.88 m. band en de 19.71 m. speciaal bestemd voor het Nederlandse Informatie Bureau te New York en het Corps Diplomatique. Een sympathieke, jonge Nieuw-Zee- lander, mr. Alan Morse, verzorgde deze Engelse uitzending van het laat ste Nederlandse nieuws door eigen speciale correspondenten in ons land, vooral in Den Haag, vergaard, dan wel bewerkt uit het ANP-nieuws. Traag sprongen de wijzers der elec- trische klok in de contröle-kamer voort naar het uur van aanvang: kwart vóór één. Inmiddels rookte de heer Morse de ene sigaret na de an dere, snel het getypte nieuws blaadje voor blaadje doornemend en daartus sen door vertellend van zijn werk zaamheden op louter administratief gebied bij de radio-omroep te Can berra, zijn leerschool bij de BBC en het merkwaardige feit, dat terwijl duizenden Nederlanders naar zijn ge boorteland emigreren of plannen daar toe hebben, hij zich met zijn vrouw gelukkig acht te wonen in het heer lijke bosrijke Gooi. Dan roept hem de klok en met hel dere stem leest hij twaalf getypte re gels per minuut een kwartier lang voor, daarbij de Nederlandse namen zorgvuldig zo weinig mogelijk ver minkend. Via de zender-Huizen kunnen wij deze naar Amerika gaande uitzending mede beluisteren. Een technisch won der temidden van de vele, waaraan de radio (en al wat daaraan vastzit) zo rijk is! De secretaris-generaal van de Verenigde Naties, Trygve Lie, heeft bij president Truman verslag uitgebracht over zijn „vredes-pelgrimstochf naar Moskou. Van links naar rechts: president Truman, de plaatsvervan gend secretaris-generaal der V.N. Byron Price, Trygve Lie en minister Dean Acheson. Verordening goedgekeurd Onder voorzitterschap van de heer Y. Kaan werd gisteravond in hotel „Concordia" de ledenvergadering ge houden van de Noordscharwouder pol der. Naar aanleiding van de desbetref fende circulaire van Gedeputeerde Sta ten werd besloten de wedden van het personeel te verhogen met 5 pet. Het zelfde college had medegedeeld, dat de verordening op de sluisgelden voor drie jaar is goegekeurd en de keur voor één jaar is verlengd. Vastgesteld werd de rekening over 1949. De ontvangsten bedroegen f 2829.18 en de uitgaven f 2241.71. In de controlecommissie werden benoemd de heren P. Zwager Kzn., A. Zwager Azn. en G. Heeringa. De begroting voor 1950, welke eveneens werd vast gesteld, sloot in ontvangsten en uitga ven met een bedrag van f 3535 02, waaronder f 439.49 voor onvoorziene uitgaven. Het slachtoffer van het vliegtuigongeluk Wij deelden reeds mede, dat bij net vliegtuigongeluk in Scheveningen de 22-jarige korporaal-vlieger J. van Kleef uit Zuidscharwoude is omgeko men. Hij werd op 17 Januari 1928 in die gemeente geboren en trad op 3 Mei 1948 als leerling-onderofficier in' dienst van de Marine Luchtvaart, waarna hij werd opgeleid in Woens- drecht en Gilze Rijen. Op 1 April j.l. werd hij tot korporaal bevorderd. Hij was ongehuwd. Zijn moeder, die we duwe is, verblijft te Zuidscharwoude. ONDERHANDSE VERKOOP. Bij onderhandse verkoop is het huis van de heer P. van Exter, staande aan de Eendrachtstraat en bewoond door mevr. de wed. Luijpen en de heer D, Bloom, in eigendom overgegaan aan de heer J. N. Rutsen te Zuidscharwou de HET VOETBALPROGRAMMA. LSSV-nieuws. Zondag 2.30 uur gou den kruiswedstrijd LSVV 1Texelse Boys, te spelen op het terrein van DTS. Leden van DTS en LSW hebben op vertoon van lidmaatschapsbewijs vrije toegang, donateurs evenwel niet. Ver der is vastgesteld: Alkmaar 3LSW 2, 12 uur. DTS-nieuws. Zaterdag, Oudkarspel, 7 uur: DTS 1—Vrone; Zondag, Oud karspel, 10.30 uur: DTS b—Dirkshorn a, 2.30 'uur LSVV—Texelse Boys, gou den kruiswedstrijd. Nieuwe Niedorp: Nieuwe Niedorp aDTS a, 10 uur: Nieuwe Niedorp bDTS c. DOKTERSDIENST. Gedurende het weekeind zal de dok- tersdienst voor Langedijk en St, Pan- cras worden waargenomen door dr. Wilmink te Zuidscharwoude, telef K 2260/424. Eddy Startz in actie met een Volendams orkest voor populair Happy Station-programma. zijn Wat onze voorouders schreven In de Alkmaarsche Courant van 10 Juni 1850 vinden wij de volgende mededeling: De ondergeteekende, vernomen hebbende, dat hare eer en goede naam te Alkmaar (welke Stad zij voor weinige weken heeft ver laten om zich alhier te vestigen) door Lasteraars wordt aangerand; looft eene belooning uit van Vijf tig gulden aan diengene, die haar de Eerrovers kan aanwijzen; ten einde denzelven onder het bereik der Strafwetten te brengen. Amsterdam, 30 Mei 1850. Weduwe Van de Velde. Het Rode Kruiscorps Beverwijk is de trotse eigenaar geworden van een eigen oefenlokaal. De IJmuider trawler „Assan Reis" heeft twee uit zonderlijk grote heilbotten gevangen, elk wegende 125 kg. De Scheeps- en Bootwerkersvereni ging „Eensgezindheid" te Zaandam heeft besloten, dat bootwerkers, die tij dens het werk sterke drank gebruiken, zullen worden geweerd. Van 24 Juni t.m. 2 Juli houden de twee te Den Helder gevestigde aqua rium-verenigingen een tentoonstelling van tropische aquaria ten bate van de tbc-stichting aldaar. In de Marine- stad zijn twee jongens, 19 en 20 jaar oud, gearresteerd wegens het plegen van zes inbraken. De berichten als zou zich te Boven- karspel een geval van nekkramp voor doen, worden door het gemeentebestuur tegengesproken. De in Luik gespeel de damwedstrijd tussen „Damiés Mo- ton" en een team uit West-Friesland is met 2018 door de gasten gewonnen. De Luikse club komt volgend voorjaar een tegenbezoek brengen. VERKEERSEXAMEN. Ook de leerlingen der hoogste klasse van de O. L. school aan de Munniken- weg namen deel aan het examen voor „Veilig Verker" te Alkmaar. Zij maakten daarbij een goede beurt, want alle 10 leerlingen slaagden. Het waren: Willy Hogenbirk, Jannie Bak- huijs, Sieka Ufkes, Cor Koning. Wim Uijttenboogaart, Jan Gerver, Peter Adriani, Puk Leegwater, Jaap Schoten Joop Wijnstekers. Besommingen I {muiden De besommingen van Vrijdag zijn: kustvissers TX 32, f 2385; UK. (=3, f 950; UK. 141, f 950; UK. 244 f 1135: UK. 52, f 940. Prijzen per kilo gr. tong 2.652.55; gr. mid. tong 2.502.30; iri. mid tong 2.102; tong I 1.161.06; tong II 1.05—0.89; tarbot I 1.12—1.08. Prijzen per vijftig kilo gr. schol 45; gr. schol I 3428; gr. schol II 248; schar 147; bot 86; wijting„ 2012; schar 147; bot 86; wijting' 2012. De aanvoer bedroeg 880 kisten. COMMUNISTISCHE PARTIJ IN JAPAN VERBODEN Japanse en Amerikaanse autoritei ten in Japan gaven gisteren te kennen dat het hoe langer hoe waarschijnlijker wordt, dat de communistische partij In Japan wordt verboden. Afgevaardigden uit 23 landen zijn te Genève bijeengekomen ter bij woning van de vijfde zitting der Europese Economische Commissie. Op de openingszitting zei de voor zitter, Gunnar Myrdal, die kort geleden van een reis naar Moskou is teruggekeerd, dat alle moeilijk heden waar de Commissie komt voort te staan, zijn te wijten aan de verschillende politieke inzich ten der landen. De „Grote Vier" op de zitting der Europese Economi sche Commissie. V.l.n.r.: de admi nistrateur voor het Europese Her stelprogramma Averell Harttman, de Engelse gedelegeerde Davies, de voorzitter Gunnar Myrdal en de Russische gedelegeerde prof. Arutwmian.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 3