Roodhuiden gingen op bisonjacht NU Stad en Omgeving Vlootschouw in stralende zonneschijn AGENDA Ton Hofland kwam, zag en overwo Krijgsgehuil in de Berger duinen een PHILIPS-koelkast PEDROU MAANDAG 5 JUNI 1950 Vreedzame invasie der Roei- en Zeilvereniging QISTEREN heeft de Alkmaarse Roei en Zeilvereniging haar jaarlijkse vlootschouw gehouden die op Hemel vaartsdag, toen het water met bakken uit de hemel viel, moest worden uit gesteld. Wö hadden, door de goede zor gen van de heer J, van Riet, een plaats je gekregen op zijn schip „Elrose", Waarop wjj de tocht van het Alkmaar der Meer door het kanaal naar Alk maar konden meemaken. De „Elrose" Is een sterk scheepje met een machtige motor en een groot kapitein; de bar aan boord is even verzorgd als die in hotel „Victory" en dat het ding zó snel vaart, dat we de hengelsnoeren van rustige vissers op de voorplecht mee sleurden aleer die goede lieden het be wustzijn hadden om hun tuigjes in te halen, dat was ten slotte niet onze schuld, WIJD en zonoverschenen lag het meer, toen we tegen elven, een spoor van schuimend schroefwater achter ons la tend, langs de wachtende zeilscheep jes stoven. Ze groepten wat bij elkaar, de Bee-Emmetjes, de Draken en de Pampus jachten, de Valken en de eigen bouwsels, die alleen maar een naam kregen in de trotse dromen van hun bezitters. Ze hadden alle hun zeiltjes gehesen, maar dat was slechts een de monstratie van het overmatig optimis me, waarmee alle zeilvarend volk be hept is. Want er was geen zuchtje wind. Daarom lag er ook, achteraf in een haventje, het vrolijk gepavoiseerde sleepscheepje „Truus", dat de twintig lamme vogels straks op sleeptouw zou nemen naar de Kaasveste. Mannen als Tarzans stonden langs de reling naast veel vrouwelijk schoon in gereduceerde kledij; blonde jongetjes tjoepten in het oliegladde watervlak en ranke meiskes doken hen na, gracie- Hjk en met de zon in het spattende water als een stralenkrans om de jonge hoofden. En boven dat alles de witte zeilen en de strak-blauwe lucht, zin derend van de hete zon, die het al overgoot met het goud van de zomer. Er is, geloven wij, behalve schaatsen rijden geen sport, die méér de mens leert zichzelf te zijn dan de watersport. En er is, behalve de hengelsport, geen sport die meer verbroederend werkt. Het kan u bijvoorbeeld op een ochtend als die van gisteren overkomen, dat ge over de reling van het goede schip „El rose" kijkt en dat ge, in het op- kruivend water, het geblakerde gezicht van uw ernstige huisarts, die met krachtige schoolslag als een uitgelaten jongen van het ene schip naar het an dere zwemt. En ge hebt dan moeite, hem niet toe te roepen; steek uw tong eens uit en zeg eens aaah! Maar als ge hem 'n half uur later, gedekt door een witte pet aan boord van zijn prachtige scheepje ziet, met vrouw en zoon en als ge dan achter hem aan ziet komen, ernstig aan het roer en bekwaam ma noeuvrerend, al die andere waterrat ten met hun nimfen en feeën ja, dan keert uw inzicht en dan danst uw hart om het schoon gezicht, dat een vloot van zoveel masten en zeilen op levert. e QM KWART over elf voer de vredige invasietroep van Akersloot weg. De touwen, die de scheepjes sleepten, spanden zich, de „Truus" ronkte lang zaam naar hoger snelheid en langs de weg gingen de fietsers eri de automo bilisten mee, die zich de ogen uitkeken op de imposante thuisvaart van de Alk maarder zeilers. Naarmate wij dichter de stad naderden kwamen meer motor boten de vloot tegemoet, om, snel de steven wendend, zich bij de processie aan te sluiten. De snelle boot van de heer Reek gemaakt uit een vlieg tuigdrijver met een Volkswagenmotor, rende als een herdershond om de kud de heen; langs de kant kwamen de mensen uit hun huizen om het gezel schap der vrolijke varensgasten toe te wuiven en dicht bij Alkmaar wachtten een paar ranke roeiboten, versierd met gele dotterbloemen, de zeilende colle ga's op. Onder de ogen van vele honderden naderde zo de vloot die alle vlag gen van de wereld in de touwen had de prachtige, eeuwenoude omgeving van de Accijnstoren; daar werden de trossen losgesmeten, de zeilen gingen opnieuw omhoog en op het lichte bries- Je, dat zich barmhartig, deed voelen stevenden de scheepjes de stad binnen. In café „Tom" op het Waagplein stond een koffietafel gereed, als een waardig besluit van de prachtige vlootschouw 1950. pMi vVfM; lür (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) MAANDAG. Harmonie Theater: 8 uur: De Gravin van Monte-Christo (14 jaar); Victoria Theater 8 uur: Gebrandmerkt (18 jaar); Cinema Americain, 8 uur: Mr. Belve dère loopt college (tot 14 j. o.g.); Alk maars Bioscooptheater: 8 uur; Een kus van Venus (alle leeft.). DINSDAG Bioscopen gesloten. Wapen van Heemskerk, 8 uur: Ned.- U.S.S.R., filmavond. BINNEN ééN DAG KAN DEZE BIJ U GEPLAATST ZIJN, WANT ZIJ ZIJN IN VOORRAAD BIJ LANGESTRAAT 10—12, ALKMAAR Een flink meisje In het Noordhollands Kanaal, ter hoogte van dé kalkbranderij van de firma Stoel, was Zaterdagmiddag nog al wat drukte. "Tientallen jongens en meisjes amuseerden zich aan de Scher- merweg met zwemmen en duiken en pootje baden. Dat trok nog al wat be langstelling van afgunstige lieden, die ook wel eens een duik in het alles behalve frisse! nat hadden willen wagen, maar er om de een of andere reden niet toe overgingen. Haast zou dit waterballet een droe vige afloop hebben gehad. Op een ge geven moment schoot het vierjarig zoontje Jaap van de familie Klaren- beek uit de Trompstraat kopje-onder het diepe scheepsvaarwater in. Het kind zou stellig verdronken zijn, wanneer niet de vijftienjarige Rie Schouten uit de De Ruyterstraat het zonder dralen was nagesprongen. Ht dappere meisje slaagde er in, het kereltje op de wal te brengen en heeft het ijlings naar zijn ouders gebracht. DENK OM HET RIJBEWIJS. Er zijn de laatste dagen verschillen de processen verbaal opgemaakt, we gens het rijden op motorrijtuigen zon der rijbewijs. Een der onwettige berij ders overtrad zelfs de maximum snel heid. Koninklijke onderscheiding uitgereikt Zaterdagmorgen vond er in de kaas- fabriek „Gouda" een niet alledaagse gebeurtenis plaats. De heer Buurs die chef van het pakhuis is werd namelijk voor zijn 50-jarige loopbaan bij deze firma bij Koninklijk Besluit de ere-medaille in brons ver bonden aan de Orde van Oranje Nas sau toegekend. De burgemeester was aanwerfg om hpm deze hoge onder scheiding op de borst te spelden. De directeur van de fabriek, de heer De Wolff Peereboom, vond het een voor recht, dat een van zijn mannen in aanmerking kwam voor zo'n onder scheiding. De burgemeester zeide zeer verheugd te zijn om namens de koningin de heer Buurs dit ereteken uit te reiken. U was door uw trouw en toewijding een voorbeeld voor uw medemensen. Hier na spelde hij hem het kruis op de borst en bood hem zijn hartelijke ge lukwensen aan. Onze jongens varen thuis Weer zijn twee troepentransportsche pen op weg naar het vaderland, n.l. de „Hellenic Prince" en de „General A. W. Greely". Op eerstgenoemd schip, dat op 17 Juni te Amsterdam wordt ver wacht, bevinden zich de volgende stad en streekgenoten: A. G. Schaaps, K. v. 't Veerstraat 17, Alkmaar: M. A. v. d. Kamer, Breelaan 160, Bergen; D. Baas, Heereweg C 5, Schoorl; G. M. Erkamp, Tweede Landdwarsstraat 19, Alkmaar; J. J. Th. Haker, Kennemersingel 21, Alkmaar; T. J. Hoogeboom, Dusseldor- perweg 53, Limmen; J. Kolkman, Rop- jeskuil 6, Alkmaar; F. H. Slot, Midden- geestweg 7, Bergen; J. J. Visser, Ly ceumstraat 15, Alkmaar. Aan boord van „General A. W. Greely" bevinden zich: G. Reitsma, B. Bottemannestraat 74, Alkmaar; H. Rol, v. Leeuwenhoekstraat 14, Alkmaar; N. A. van Diepen, Buurtweg 47, Aker sloot; Th. J. Stam, Noorderbuurt U 40, Ursem; J. W. Swart Visweg 195, Eg- mond-Binnen; G. A. Droog, Westdijk 11, Beemster; R. Lemstra, Parkstraat 12, Alkmaar; F. Beers, Westerweg 32, H.- Hugowaard; P. van Eeten, Langereis A 40, N. Niedorp; J. Witsen, Vondelstr. 2A, Alkmaar; C. D. Beeldman, Kerke- dijk 15, Bergen; G. Dekker, Opsterzij 6, Heiloo; J. Ens, Nieuwportslaan 132, Alk maar; W. Kuiper, Laat 74, Alkmaar; G. Linssen, Stationsweg 88, Heiloo; A. N. Sijs, B 4, Ursem. Zestiende Ronde van Alkmaar Indrukwekkende uiilooppoging bekroond De zestiende Ronde van Alkmaar is een grootse overwinning geworden voor de Beverwijker Tonny Hofland. Met 'n ronde voorsprong op Ris, Duyf, Cor- nelisse en Matzen kwam de man uit de aardbeienstad als triomfator door de finish in de uitstekende tijd van 2 uur en 11 minuten over de honderd kilo meter. Het was een volkomen verdien de overwinning van deze nog jeugdige coureur. Hjj was de enige man die recht kon doen gelden op de bloemen en het ererondje. De manier, waarop hij weg liep uit een groote peloton, waarin toch sterke zij in de Ronde van Alkmaar *rei, of niets hebben laten zien. Met een twintig kilometer te rijden Hofland zijn ronde genomen, 1 voordat hij aansluiting had gekrtgJ waren enige renners uit het pei0J gevlucht met de bedoeling hun s» terstana weg te werken. Hofland v0( de er echter niets voor om zijn m0, zaam verkregen voorsprong ZOrld slag of stoot prijs te geven en niew trok hij achter deze vluchtelingen aJi Onder hen bevonden zich Ris, euJ Cornelisse en Matzen en het bleek v». Hofland een kleinigheid zich bij te voegen. Achter dit vijftal had nog een ander groepje los gemaal dat ernstige pogingen deed om als Jan Hennink, Leo de Booy,sl.ultme. krijgen. Jan Ottenbros, j, leners C Ris, H. Stakenburg, H. Vlietman, N. Siebeling, P. Peters en Ed. Koeman reden, was verbluffend. Na vijftig kilometer gingen Duyf en Hofland er van door en spoedig hadden zij een tiental meters „gepakt". De „grote" mannen in het peloton roerden zich niet, zelfs niet toen dit tweetal na twee ronden ongeveer tweehonderd meter vorsprong had genomen. Hofland reed met een zeer hoge gearing en soepel draaiende, gaf hij een hoog tempo aan, dat Duyf spoedig te machtig bleek. Onverschrokken zette de Beverwijker toen alleen door en spoedig werd het duidelijk, dat zijn poging met succes zou worden bekroond. In zijn „kiel zog" trok Braak achter hem, waardoor deze renner wist te voorkomen, dat hij een tweede ronde achterstand kreeg. De pogingen van enkele rijders om de sprong naar Hofland te wagen, waren reeds bij voorbaat tot mislukking ge doemd en dat was waarlijk niet alleen te wijten aan de grote snelheid van de vluchteling. Hiermede willen wij niets te kort doen aan de fraaie overwinning van Hofland, maar toch is zijn succes ten dele te danken aan het feit, dat verschillende prominente rijders niets voor een krachtsinspanning bleken te voelen. Tevergeefs vuurden de suppor ter., van Jan Hennink en Leo de Booy hun favorieten aan. Misschien dat deze Alkmaarders gistermiddag te veel van hun krachten hadden gevergd. Hennink werd Zaterdag tweede in de ronde van Laren en Leo de Booy eindige in da Rone van de Admiraal de Ruyterweg op dezelfde plaats, maar zeker is, dat BIJENZWERM LANDDE IN ALKMAAR. Een huis aan de Baansingel kreeg onverwacht bezoek. Een bijenzwerm nestelde zich namelijk in de heg aan de achtertuin. De bewoners van het huis kregen een onbehaaglijk gevoel, waar om zij dan ook een imker in de arm namen, die de zwerm heeft verwijder» JJE SERENE STILTE in de duinen aan de Sparrelaan te Bergen werd Zaterdag middag verstoord door het krijgsgehuil van 500 Indianen, behorende tot de stammen der Apachen, Cherokezen, Sioux, Inca's, Blssini's, Zwartvoetindiailen en Ahisanen. Vele van hen hadden een lange dagtocht achter de rug. Zjj kwamen van over de duinen, van de prairies in het Zuiden, waar de squaws thans bezig zijn de aardbeziën te plukken, van de oevers van het grote meer en uit de gebieden onder de rook der steden, waar de bleekgezichten stenen wigwams bouwen en goudkorrels trachten te verdienen. Vederlichte moccassins hadden de rode krijgers over de bospaden en door het kreupelhout gebracht. Anderen waren in Bello ,,het ijzeren paard" geklommen, wiens baan het jachtgebied door kruist, maar wiens lawaai de bisons niet had kunnen verjagen. Het wemelde van de bisons in de nabijgelegen prairies en zij vormden het doel van deze grote jamboree. lenige tred van de ervaren woudloper in de kring. De opgeheven hand maak te een einde aan het vreugdegehuil. Ippecaquana man van weinig woor den sprak: „Jaagt gij mee rode krij gers?" En als één stem klonk het „Ja wij jagen met u mee". De toon, waarop het „Oef" uit de mond van de oude Indiaan klonk, bewees het welgevallen waarmee hij het besluit van zijn onder danen vernam. In dans en lied smeek ten de Indianen de Grote Manitou om rijke buit en toen gaf de hoofdman het teken tot de jacht. Geruisloos slopen de vijfhonderd Indianen het bos in, neus en oren wijd open en met spie dend oog. Geen bison, noch eland is ontsnapt. Beide dieren zijn in Bergen thans uitgestorven. De terugweg naar de realiteit telde maar weinige stappen. Nauwelijks had den wij veilig en wel, nog in het bezit van onze strogele scalp de jachtvelden verlaten of wij stonden weer oog in oog met zo'n hoestbui op wielen, die wij bleekgezichten Solex of Mosquito noemen. Auto's raasden over de Eeu wige Laan en een lange file van fiet sers kronkelde zich zeewaarts, onbe wust van het Indianenspel dat 500 wel pen op steenworp afstand een onver getelijke middag bezorgde. In geheel Nederland hebben de welpen van de Nederlandse Padvinders Vereniging en van de Katholieke Verkenners Zater dagmiddag op hetzelfde tijdstip het IPPECAQUANA .groot opperhoofd. Welpen uit onze streek hadden een kostelijke middag JJET SCHERPE oog van Ippecaquana, het grootste opperhoofd, dat ooit bij de genade van de grote Manitou het rode volk heeft aangevoerd, had de sporen van bisons en elanden ontdekt. De zorg voor zijn rode broeders had hem bewogen tot een grote jacht, waaraan alle stammen uit het gebied zouden deelnemen. Verkenners hadden de boodschap gebracht tot in de verst gelegen wig-wams. Vier dagen na volle maan, als de zon haar hoogste stand had bereikt, zou Ippecaquana de stam men ter bisonjacht voeren. Geen Rood huid was bij zijn squaw gebleven. Vijf honderd Indianen hurkten rond de wig wam van hun opperhoofd- Medicijn mannen sloegen de tom-tom en namen de schouw over de stammen af. Toen de laatste krijgers voorbij getrokken waren, viel er een diepe stilte onder de sparren. Ippecaquana's vrouw met een roodhuidje op de arm, tuurde in de I verte. En daar was hij! Plotseling. Als uit de grond verrezen. Tussen twee oude bomen stond de fiere gestalte van Ippecaquana. Het hoofd in de nek, het scherpe gelaat omkransd met een prachtige hoofdtooi, de vredespijp in, de gordel. Even stond het opperhoofd doodstil en liet zijn arendsblik over de Indianen glijden. Dan trad hij met de groene petje op het mos gegooid en het hoofd gesierd met de Indianentooi. In verband met het veertig-jarig bestaan van de padvindersbeweging in ons land speelden, neen beleefden de wel pen in regionale rimboejachten het spel ven „Ippecaquana". In Bergen kwamen 25 hordes bijeen. Zij kwamen uit Alk maar, Beverwijk, Bergen, Castricum, Velsen, Schoorl en andere plaatsen. Per bus, fiets of trein waren zij naar de Sparrelaan gekomen om na de horde- roep en grandioze verkleedpartij te be ginnen. Geen poelier of kippenboer was in de afgelopen weken veilig geweest. De vederdos van gehele hoenderparken was gebruikt om de kereltjes in In dianen te veranderen. Talloze jutezak ken waren gesneuveld en vermaakt tot broeken en waar reen zak te vinden was, daar bewees een oude pyama- broek, of een pantalon van vader on schatbare diensten. Het bovenlichaam ontbloot, of omhangen met konijnen vellen of een oude kiel, en het geheel afgezet met franje in de bontste kleu ren, ziedaar het beeld, dat deze 500 jongens boden. En of het nog niet mooi genoeg was, werd ijverig met been bruin en cacaopoeder gewerkt en wer den met schmink strepen, vraagtekens en cirkels op wangen en borst gete kend. Men had zich anders deze moei te kunnen besparen, want waar de grime faalde, zorgde de warmte wel voor de meest vreemdsoortige oorlogs tekens. De jongens gingen met een ver overend enthousiasme in het spel op en letten niet op de hitte. Met rode hoofden, de ogen glinsterend van pret wierpen zij zich op het spoor van de bisons, nadat de stammen eerst door de medicijnmannen van het opperhoofd waren geschouwd en Ippecaquana een waardig welkom was bereid. Plechtig zweerden de rode krijgertjes met het opperhoofd ter jacht te gaan en na een laatste „Oef" slopen de stammen naar de hun aangewezen plaatsen. Daar rolde de gelukssteen waarop het teken van de stam gebrand was, en werd het vonnis geveld over de bisons. Zestig maal werd het spoor onderbroken door een opdracht. De gistermiddag een goede koers h«J gereden, P. Peters, J. Trompetter t, S Pranger, hadden deze poging echt] te laat ingezet en zij kwamèn enü meters te kort om nog een woord} mee te spreken bij de verdeling J de tweede, derde, vierde en v(jij plaats. Het was nu Ris uit Den Heli'J die in de eindspurt de ZaankarJ Duyf versloeg. Ottenbros won de spr: van het tweede groepje en Leo Booy bleek de snelste van het drist-J dat met bijna twee ronden achten op de winnaar door de finish kwam." De uitslag was: 1. T. Hofland, BeviJ wijk, 2 uur 11 min. Op één ronde: 2. C. Ris, Den Helde 3. P. Duyf, Zaandam; 4. F. CornelinJ Halfweg; 5. Matzen, Amsterdam. Op één ronde en zestig meter: Ottenbros Alkmaar; 7. P. Peijj" Haarlem; 8. J. Trompetter, Wierlngi 9 J. Trompetter, Wieringen; 9. S. 1 ger, Anna Paulowna; 10. Leo de Et» Alkmaar. De nieuwelingen<vedstrijd over kilometer werd door de goed rljdentj Reijnders gewonnen in een uur 2 minuten. Deze Amsterdammer wej op de voet gevolgd door zijn stadgfj noot De Groot en door Meijer Laren. Opmerkelijk in deze zestiende Ronjl van Alkmaar was het grote saffi] premies, dat door verschillende mijl denstanders beschikbaar was gesteld, f Een groep Indianen in het bur gerleven welpen van de horde „De Duinjagers" uit Beverwijk op het spoor van de bisons. Uit handen van de medicijnman ontvingen de stammen de gelukssteen. stam moest dan bijv. een lied zingen, een wollen draad met de houten toma hawk doorhakken of even stilte be trachten en vervolgens vertellen welke geluiden in de natuur werden waar genomen. Voor elke goed uitgevoerde opdracht ontvingen zij een aantal bi sons, elanden of eekhoorns, die aan het slot van de jacht voor de wigwam van het opperhoofd werden geruild voor materiaal om een Indianen-dorp te bouwen. Na het verorberen van de jachtbuit, (die overigens uit de eigen, meegebrachte boterhammen bestond) en het drinken van vuurwater (dat merkwaardig veel overeenkomst ver toonde met de alom bekende ranja) verhieven de Indiaantjes zich ander maal, om de winnende stam. M'hlala Panzi uit Beverwijk, toe te zingen. M'hlala Panzi behaalde 58 punten. Victorie en St. Dominicus 3, beide uit Alkmaar kregen 57, St. Dominicus 1 55, de André de Thayegroep 54(4 en de Kennemer Woudlopers 54 punten. De laatste drie zijn eveneens uit Alk maar. Hierna werden de rode broeders weer welpen, die op deze middag het feit herdachten, dat veertig jaar geleden Baden Powells boodschap tot de jeugd der wereld ook in Nederland weer klank vond en duizenden jongeren zwervend op de weg naar levensgeluk in de padvindersbeweging een goede leidsvrouw vonden. Met aandacht luis terden de „jonge wolven" naar de ra diouitzending, waarin de voorzitter van de Nationale Padvindersraad, H. F. M. Baron van Voorts tot Voorts tot de welpen sprak en nieuwsgierig beke ken zij het totemleer van een hun on bekende horde „ergens in Nederland", dat als een symboo\ van de broeder schapsidee werd uitgewisseld. Terwijl de zon bloedrood onderging, klonk on der de sparren het Wilhelmus. Het be tekende het einde van de jacht. De welpen gingen huiswaarts, warm en moe, maar opgetogen over de fijne middag. Thuis wachtten de badkuipen, waarin de roodste roodhuid onder boender en groene zeep weer een echt bleekgezicht werd. Vele moeders zul len daarbij het hoofd geschud hebben over de zwarte onderdanen van hun zoontjes, maar och, daarvoor waren het Zwartvoetindianen. Een monument op het graiL van de heer Steenis Zaterdagmiddag werd een monumesl op het graf van het overleden raadsl!" de heer Steenis uit naam van de !\(j derlandse Vereniging van SpoojE Tram-, Naco- en A.T.O.-personeel oveij gedragen aan mevrouw Steenis. De heer L. de Leeuw die thans i plaats van de heer Steenis als vooral ter van de afdeling Alkmaar van deal vereniging heeft ingenomen, dank»» mevrouw Steenis voor de toestemmij om op het graf van de overgetelijkit vriend een blijvend aandenken te mtf gen plaatsen. Het hoofdbestuur heciil ook zijn volledige medewerking ge-I geven aan het tot stand komen van bil gedenkteken. De heer Steenis hielt! van het lied „Eens komt de klattl schone dag", welke woorden alduil spr. op het monument hebben latei zetten. Na de onthulling zong het koci „De stem des volks" dit lied, waarrir de heer de Leeuw het monument metl een toepasselijk woord aan mevrou«| Steenis overdroeg. Hierna sprak heer G. Joustra namens het hoofdbt-l stuur. Hij wenste met een kort wcorcf mevrouw Steenis sterkte in het lever B waarna het koor nog een lied ten f!-f hore gaf. De heer G, Steenis dankte vervol-I gens namens zijn familieleden de tal-F rijke aanwezigen voor hun belang-l stelling, in het bijzonder degenen, tol mede hadden geholpen aan het td| stand komen aan het monument. Uitspraak Amsterdams gerechtshof In ons nummer van Zaterdag hel-l ben wij medegedeeld, dat het AmsterT damse Gerechtshof Vrijdag E. J. J. M. ll te Alkmaar wegens meineed in een echtscheidingsprocedure tot acht maan-1 den gevangenisstraf had veroordeelt Onze berichtgever is hier blijkbaar nut j de eis in de war geweest. Het vrijspre-l kend vonnis van de Alkmaarse recht-f bank waartegen de officier in beroep I was gegaan is namelijk door bet Gerechtshof bevestigd. Burgerlijke Stand Geboren: Johannes M., z. van J. Jonk- a man en M. J. Schouten. Emerentiana F. A. I d. v. L. G. A, de Vreede en A. E. M. Tetteroa j Frank C., z. van C. P. Slikker en A. Bsi-I Josephine, d. van J. D. Hollander en A. C. I Schut. Irma C., d. van G. C. Baken en 61 A. Jansen van Jorksveld. Nicolaas, z. L. Spiering's en G. de Jong. Comelis, row I van H. Vasbinder en A. Winkel. Gerardiml K., d. van D. van der Hoek en G. K. Winter. Overleden: Jan Blokker, 69 jaar, v duwnaar van G. P. Peperkamp. GerrittoJli H. Koordeman, 55 jaar, gehuwd met L. Lier.L - Lieuwe Singor, 47 jaar, gehuwd met G. A-u Klijn. D.d. 23 Mei 1950 is door de griffis' van de arr. rechtbank te Alkma" voorlopige surcéance van betaling ver-1 leend aan de N.V. HandelsonderneminJ „Vedela" Jac. van Lqarschot, Kanaal- kade 44, Alkmaar. Bewindvoerder is Mr H. Schuurman advocaat te Alkmaar. Tevens is bevolen, dat de beken* schuldeisers en de schuldenares zulle11 worden opgeroepen ter raadkamer van deze rechtbank van Donderdag 6 Ju" 1950, te 10 uur. DIERENBESCHERMING Zwervend is in de omgeving van de Enne" -iinat aangetroffen een cypers poesje, naanden oud met wit borstje. Ter beschikking zijn enige zindelijke poesk'- Adres: Inspecteur C. Verwer, Baanstra8' Alkmaar. Door de ve: tegen Beverwijk AFC danig ver: van de Westerw twee wedstrijder punten gereduce de Alkmaarders met zes punten en.... een negai stand is thai.*: HRC heeft gi degradatiecompet hoofd moeten 1 ■egevierden met door de kop ovei WFC, CDN e hoofd moeten 1 „Kunst In de zaal van Van de Vliet we man, directeur v ging „Kunst na omdat op het eni houden concours 1 terende resultati Voor het verplich eerste prijs behaa nummer een derdi Om half acht w van huis gehaald van vrolijke mars leid. In de bover Veenman toegespi zitter der verenig ser, die hem hart Uit een schrijve Dalenberg, die ve dat hij de muziek' hart toedroeg. Ee gelukwens aan ht burgemeester verg waarderende woon Alvorens tot de werd overgegaan, mers, waarmee te een derde prijs we fanfare voortreffel In zijn huldigin de heer Visser de zijn offervaardighe siasme als het de b eniglng gold. aIs t overhandigde hij inhoud en voegde mooi boek toe. mocht een pracl in ontvangst nemer De heer Jan Dek ziekvereniging vooi reidwillig verlee bij gelegenheid va: en plaatselijke jubi geten bij de thuisk gens uit Indonesië. Een pittige mars ciële gedeelte van werd besloten met zijn. Weer in In een met vele dorp reed de speci tairen en zette aan plaatsgenoot Jan Pt van gezondheid en een erepoort versiei erf bekijkende na ri zijn ouderlijke wor Vrijdagavond wer kelijke serenade g< fanfarecorps en gav hun belangstelling. I dankte Jan de fanfa attentie, hij zag hi> bewijs van medelev uit Indonesië. Zaterdagmiddag waren S. bezig met hooien aan bij werd gebruik gemas neerde Harkmachine-\ schuine glooiïng van de af en kantelde in de I was niet voldoende om het droge te krijgen, wai kraanwagen van de firma hugowaard werd ingeroe had de machine weer spt voorval leverde enige sta BURGERLIJK Geboren Johanne Th- Oudhuis en Adrian* H-, z. van P. J. Veld Ruijter. Johannes M., H. Houtenbos. Johann Schot en C. Oud. Getrouwd: Josef E- Hahn. Overleden: Petru: Jaar, gehuwd met A. Mul hi de nieuwe zaal van Egmond an Zee werd Bridgeclub „De Egmond ciaal voor de badgasten ®**ve van bel seizoen ge De uitslag was als vt 541/? punt; Hopman-D 7-wart 46V.; familie Zv 39; mevr. Dekker—mevr. Dekker 35*/*; mevr. De]

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 2